Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Pagana päralt üldse on vaja tänavarattaga talvel sõita (kui see ei ole krossi- või enduurorattaga näiteks jäärajal paugutamine).
Kas see on mõnus või pakub see mingit erilist naudingut?



Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Talvine mootorrattasõit

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Jäärajal sobib ka bikega paugutada kui korralikud naglid alla kruvida.
Mis aga talvel tänavale ajab ei saa paljud aru (ma ka mitte). Aga on selleks sadomaso kalduvused või mul on pikem kui sul tõestamise soov või midagi hoopis iseäralikumat, kes seda teab?
Nii kaua kui keegi teine ei pea kannatama siis andku minna. (kevadel on ratas müügis (hästi hoitud jutt juures :D)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

reimps

Re: Talvine mootorrattasõit

Lugemata postitus Postitas reimps »

mx77 kirjutas:

Pagana päralt üldse on vaja tänavarattaga talvel sõita (kui see ei ole krossi- või enduurorattaga näiteks jäärajal paugutamine).
Kas see on mõnus või pakub see mingit erilist naudingut?

Ma näiteks ei salli värsket porgandit ja ma ei saa aru neist, kellele see meeldib.


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mis mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas will111 »

Mul on juba suht vana porgand aga meeldib küll, ega ei tea muidugi, võibolla värskemad polegi nii head :D Olgu suvi või olgu talv, selle porgandiga on senimaani saanud sõita iga ilmaga. Tundub, et see talv võib isegi kerge kooruka peale tõmmata (järvele) rohkem kui üheks nädalaks 4 kuu jooksul. Siis saab jälle porgandit libistama hakata.

Aga tänase ilmaga (linnas) tsiklisõitjatele ütleks küll, et ega mõistus pole oma teha. Minge ostke kuskilt raha eest juurde. Autogi aerutas päris tuntavalt nende lögakuhjade keskel ja mul pole isegi mitte suverehv all. Aga ma arvan, et eks need sõitjad peamiselt otsivad oma ellu teravaid elamusi, loodetavasti ei saa teravusest valusad elamused.

Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2453
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Mina arvan, et see on iseenda proovile panek, et kas saan hakkama. Mingit mõnu seal küll ei ole. Ise olen 2 talve tänavaliikluses proovimise mõttes kaasa teinud ja õnneks ellu jäänud kuigi võimalusi millegi alla jääda, ette libiseda, sisse sõita jne oli kümnetes ja küllaga.

Et kokkuvõtteks nii - proovida võib ja mingi piirini on see isegi huvitav aga täna ütleks küll, et võib-olla 1-2 sõitu konkreetsel eesmärgil mingile vastavasisulisele üritusele võiks kaasa teha aga niisama igapäevaselt küll mitte. Ja tsikli tapab ära üksainus kord ja juba kilomeeter-kaks soolamärja teed vurada on üsna fataalsete tagajärgedega, sest seda keemiat ei saa lihtsalt peale sõitu millegagi kätte sealt kuhu ta pugenud on

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Miks keegi näiteks 10 triatlonit järjest teeb?Kui mõnus see olla saab.Vaatenurga küsimus.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Cado
Postitusi: 873
Liitunud: 08 Mai 2004, 08:43
Tsikkel: R1_450EXC_VTX1800_Scrambler4X4
Asukoht: Keila lähistel.
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Cado »

Lisaks jääradadele on ka lumised metsa/ põlluteed täitsa nauditavad. :bsmile:

--R1-- / Polaris Scrambler 500 4*4 / KTM 450 EXC & VTX 1800 ja nende vahel natuke USA rauda
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas ranel »

Miks üldse tsikliga sõita? Vihma sajab ja saad märjaks. Hooldusvälp on olematu võrreldes autoga. Soojendust kasutada ei saa. Aja muudkui seda varustus selga. Oht alati kukkuda. Ettejooksvate loomade eest pole kaitset.

Kes tahab, mu jääraja piigid ära osta. Kopp ees selle päriselt talve ootamisest. Kaks talve jutti pole need kasutust saanud, sest järvedele ei tule seda korralikku jääd peale, et julgeks sõitma minna ohuta, et läbi ei kukuks. Vot nii kõva põhjamaa oleme.

Pilt

Koos piltidega puust ja punaseks.

Nii ei ole tore. 26.okt 2012.
Pilt

Täiesti ok sõitmise ilm. 24.dets 2013
Pilt

Täiesti ok sõitmise ilm 23.dets 2015
Pilt

Täiesti ok sõitmise ilm 2017.a millagi veebruaris.

Pilt

Ka tore sõita.

Pilt

Talvel sõitmine ei sobigi neile, kes tunnevad vaid on/off asendit rutskal. Ma loodan mu eelnev pildimaterjal on piisavalt illustreeriv, et seda talvel sõitmise ilma leidub päris hulga.

Lisaks see jutt, et kohe kui talvel väljas sõidad, siis ratas hakkab kohe mädanema. Sumpad olen rooste lasknud sellega, et smashil oli vaja lasta püttideni punaseks, nii et nende pealt käidi suitsu süütamas. Raami olukord aga kenasti näha. Eks survekaga sai ikka puhtaks ka tihti soolast lastud, aga selline näeb 5 talve soolas sõitnud ratast põhja alt välja. Kui värvikiht on kahjustunud, siis hakkab raam ka ilma talveta roostetama.

Pilt

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Vint »

Jah, proovile panek ning vahetu elamus sõidust, maastikust ja veel millegist. Mingil määral ilmselt ka tähelepanu saamine. On ju maanteele ja tänavale mõeldud tsikkel, suht haruldlane nähtus talvel.
Omalt poolt lisaksin et saab ka parema sõidukogemuse külilikäimistega. Ja seda tuleb mitmeid kordi, talvel ette.
Suht odavalt veel, võrreldes rehvi vahetust, selleks sobivama tsikli ostmisega, mis tegelikult on lõppkokkuvõttes üks enda kiusamine.

Sest alati jääb üks lemmik, millega sõidetakse rohkem. Vastupidisel juhul hakab kripeldama, et teisega oleks just sellel kruusateel/asfaldil, olnud mugavam või ägedam ja mõlemad rsk tühjendavad rahakotti.


jaan mmc

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Sa tõesti arvad, et nt. enamus külka masinad jäävad talveks seisma või, et kergemaid võrre ei jõua libedaga püsti hoida? Külavahel kus asfalti pole ja nt. lühiksed otsad võib piigid alla keerata ja kevadeni sõita.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mulle tegelikult ilgelt meeldib külmaga (-10C on siiski suht lagi), märjaga ja pimedas sõita, piirang tuleb hoopis ette siin, et esiteks ei ole mul niipalju muna, et edasi sõita, kui lumi maha tuleb ja teiseks ma kardan et mu mammut on liiga mammut isegi siis, kui tal mingid talverehvid all on. natuke mõtlen, et võiks olla mingi talveratas ka, millega tööl käia, kuid kahtlane ongi see, et kui ma panen korraliku naela alla, siis kuidas see asfaldi peal peab? Jää peal olen näinud küll, kuidas mehed kurvides põlve maha panevad.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas will111 »

See oleneb naastude kõrgusest ja tihedusest, ilmselt ka rhevist kus sees need istuvad

Kasutaja avatar

Ledmuda
Postitusi: 34
Liitunud: 12 Aug 2016, 14:15
Tsikkel: Kawasaki VN-15 SE
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Ledmuda »

talvel sõit on streik selle kuradi mugava maailma vastu.
peale tööd koju, telekast reporter, söök, üks film vb, magama, hommikul tööle jne.
õnneks on palju inimesi, kes teevad hoopis midagi muud.
näiteks sõidavad talvel.

päris lumega ei sõida, aga kui tee enam-vähem, läheb ratas käima.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Piipz »

will111 kirjutas:

See oleneb naastude kõrgusest ja tihedusest, ilmselt ka rhevist kus sees need istuvad

Mu küsimus oli pigem selles, et kas on sellist universaalset rehvi/naela kombot, millega 250 kilone mammut koos 100 kilose tüübiga aastaringselt sõita võiks, lumi/jää/asfalt. Ma ise veitsa kahtlen selles.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Piipz kirjutas:
will111 kirjutas:

See oleneb naastude kõrgusest ja tihedusest, ilmselt ka rhevist kus sees need istuvad

Mu küsimus oli pigem selles, et kas on sellist universaalset rehvi/naela kombot, millega 250 kilone mammut koos 100 kilose tüübiga aastaringselt sõita võiks, lumi/jää/asfalt. Ma ise veitsa kahtlen selles.

On olemas tänavalegaalsed naastud, mille pidamisest oskab ilmselt Neeme kõige rohkem rääkida ja krossinaastud, millega on asfaldil pea olematu pidamine ja rehve kulub ka nädalas üks jooks, kui asfaldil sõita. Rohkem variante ei ole.

Kasutaja avatar

indumen
Postitusi: 1061
Liitunud: 01 Apr 2008, 09:23
Tsikkel: Yamaha MT-10, 2017
Asukoht: Tallinn / Imavere
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 41 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas indumen »

tsikkel on hobi ja fun, ausalt öeldes väldin isegi vihmaga sõitu kui võimalik :D talvel on isegi auto ebamugav, nahkiste ei lähe soojaks piisavalt kiiresti jne :)
streikida võib ju mille iganes vastu, aga pigem naudin talve kui ka suve vastavalt nende omadustele ;)

talivõitlejatele soovin ainult edu!

98% of the teenage population does or has tried smoking pot. If you're one of the 2% put this in your signature

kontakt nr. +372 52 58 244

Dusterx
Postitusi: 420
Liitunud: 27 Okt 2017, 08:41
Tsikkel: lc8adv,txt250,cm200t,ec300
Asukoht: Kehra
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Dusterx »

Mina olen see loll, kes terve oma motoajaloo sõitnud aastaringselt, elan veidi võsas, kuid tegin sama ka korteri aegu. Miks ma seda teen, kompenseerin midagi? Jah, ma ei viitsi näiteks autot kraapida ja soendada 10+minutit, tsikli pealt lükkan jalaga suurema lume maha või põrgatan kõvemini esirattaga vasta seina ja kaon :D Lühike ots poodi õllejärgi või lähed vaatad ilusa ilmaga, mis sõber teeb. Minuarust on +0 kraadi ja vihmaga sitaks kehvem sõita, kui näiteks -10 ja värske lumi. Suurlinnas ma antud "jamaga" ei tegeleks vist. Piikidega mööda metsi on ka vägagi tore sõita. Talveratas võiks olla kerge ja suht madal (mõtlen siis tänavatel kulgemiseks), et saaks kargud maas hoida vajadusel, korralikud vanakooli laibakad võiks ka eksisteerida, kõigeparemad aastaringsed rehvid on vene toodang ala iz originaalkummid, k ja m originaalrehvid, ning väiksematele tollidele sobivad hästi hiina või vene "nailonkummid" mopeeditelt, eriti hea tulem on need suruõhutikksaega lamelliks lõigates. Olen proovinud ka mammutit jääl k60'tega, suht õnnetu üritus, talveratas võiks olla sellises kaalus, et kui jääpeal saad ilma rehvide gripita ta püsti tõstetud. Rehvidest veel niipalju, et olen proovinud ka miskit kohe valmis naastrehvi, mälumööda oli heidenau toodang, muster meenutas taaskord iz originaalrehve, kuid pidamine oli neist tänu plastmasseeruvamale segule olemata naastude eksistentsist, sitem. Rehvidest rääkides kasutasin meelega sõna kumm, kuna mainitud asjad ei kvalifitseeru mu silmis muul ajal kui talvel, rehvideks.

Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Talvine mootorrattasõit

Lugemata postitus Postitas mx77 »

reimps kirjutas:
mx77 kirjutas:

Pagana päralt üldse on vaja tänavarattaga talvel sõita (kui see ei ole krossi- või enduurorattaga näiteks jäärajal paugutamine).
Kas see on mõnus või pakub see mingit erilist naudingut?

Ma näiteks ei salli värsket porgandit ja ma ei saa aru neist, kellele see meeldib.

Porgand on sulle kasulik, nii et näri aga.

Lihtsalt tahaks mõne asja poindist aru saada, siin varem toodud võrdlused triatloniga jms. päris ei päde.
See on natuke sama asi, et ma näiteks ei saa ari trikede mõttest. Üks päev mõned nädalad tagasi nägin ühte tütarlast Järvevana tee ummikus oma trikega. Vihma sadas lahinal, mina istusin soojas autos ja kuulasin raadiot, tema istus oma trikega vihmas ja ligunes, ridade vahelt ka edasi ei saa, seisa koos teiste autodega samas reas, seda mootorrattaga sõitmise naudingut ka ei ole, kallutada kurvis ei saa.


morse
Postitusi: 1378
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 268 korda
Tänatud: 213 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas morse »

minu jaoks umbes nagu suusatamas käimine. meeldiv vabaõhusport. pärast näpud mõnusalt kipitavad ja põsed punased.

igapäeva liikluses ei tahaks kyll osaleda. kunagi tartus yhe õnnneliku küljel libisemise järel sõimas keegi autojuht mul näo täis kah... eks ta õige ole - suuremas liikluses ikka üsna ohtlik värk. tookord jäin lihtsalt varakevadel mammutiga koju sõites liiga hiljapeale ja jäide tuli maha... hea asi on see, et jäise asfaldi peal libisedes jääb varustus terveks :D

aga kruusateed talvel kõrgrõhkkonnaga - jumalik! nõus, et parem kui väikese plussiga vihma trotsida. kerge rattaga on üsna inimlik kuid ise eelistan korviga sõita (talveteel külglibisemises nagu ATV aga oluliselt stiilsem tunne on).


jaan mmc

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

seda mootorrattaga sõitmise naudingut ka ei ole, kallutada kurvis ei saa.

Kuidas nii , isegi Mopos mahub kallutama, ehki ainult paremale, vasakul on uks...

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Maaks »

mx77 kirjutas:

Pagana päralt üldse on vaja tänavarattaga talvel sõita (kui see ei ole krossi- või enduurorattaga näiteks jäärajal paugutamine).
Kas see on mõnus või pakub see mingit erilist naudingut?

Sellele küsimusele oleks sa pidanud vastust ise teadma - talvel sõitjatel on SUUURED ja hästi karvased munad (ja ilmselt ka rind), teistel seevastu väikesed ja siledad :ner:
Ja üleüldse on talvel baigiga sõitjad ühed kõige kõvemart sorti MEHED, keda maamunal nähtud :lol: :lol:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Maaks kirjutas:
mx77 kirjutas:

Pagana päralt üldse on vaja tänavarattaga talvel sõita (kui see ei ole krossi- või enduurorattaga näiteks jäärajal paugutamine).
Kas see on mõnus või pakub see mingit erilist naudingut?

Sellele küsimusele oleks sa pidanud vastust ise teadma - talvel sõitjatel on SUUURED ja hästi karvased munad (ja ilmselt ka rind), teistel seevastu väikesed ja siledad :ner:
Ja üleüldse on talvel baigiga sõitjad ühed kõige kõvemart sorti MEHED, keda maamunal nähtud :lol: :lol:

Karvased munad ilmselt sellepärast, et ära ei külmaks? (lol)

Kasutaja avatar

kalle
Postitusi: 720
Liitunud: 21 Juun 2004, 22:53
Tsikkel: Joone all on miskit
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas kalle »

mx77 kirjutas:

Pagana päralt üldse on vaja tänavarattaga talvel sõita (kui see ei ole krossi- või enduurorattaga näiteks jäärajal paugutamine).
Kas see on mõnus või pakub see mingit erilist naudingut?

21 hooaega olen talvel sõitnud, aga ega ma sulle vastata ei oskaks. Siis nii, et see sulle mingi uue teadmise tooks. Väiksed asjad kokku teevad selle ära, millest üks on ka nt see, et kevadel on nö suvisele hooalae ülemik palju parem, kui talvel ka veidi sõidetud. Ühelt poolt on see tegelt selline tühi küsimus, sest ega sa ju vastust ei saa. Ükskõik mis argumente tuua, ega need sinu jaoks ei päde ja kõik on ok, sest tegelt on küsimus ja su arvamus ju õigustatud. Samas need kes sõidavad..las nad sõidavad ja ega sa arvad ikka nii nagu arvad. Mulle tundub tegelt, et ega sa selles tänavasõidu mõttekuses kahtled üldse üsna tihti..olgu suvel, või talvel:) Ka see on ok..ikka tekib tunne, et see kus enda fookus on see kõige õigem:)

Piipz kirjutas:
will111 kirjutas:

See oleneb naastude kõrgusest ja tihedusest, ilmselt ka rhevist kus sees need istuvad

Mu küsimus oli pigem selles, et kas on sellist universaalset rehvi/naela kombot, millega 250 kilone mammut koos 100 kilose tüübiga aastaringselt sõita võiks, lumi/jää/asfalt. Ma ise veitsa kahtlen selles.

Selle kohta ütleksin, et vaadates sommide rattaid, seal ja kui nad siin külas käivad, siis suurte GSide jm selliste all kasutatakse auto ja paketika naeltega naelutad rehve ja sõit sujub. Ja siis on veel mingid mulle tundmatud naelad, mis on suuremad kui auto omad, aga väiksemad kui nn krossinaelad. Sellest on siin enne ka juttu olnud, aga ise olen kasutanud just auto naeltega ise naelutatud ala K60 ja ka nö nupurehve. Ratas on muidugi kergem ja selle 140+kg ratta all toimivad väga hästi. Muidugi on tulnud ette olukordi, kus on korraks vaja päästa ja just siin on see koht, kus ma ei tahaka seda teha 250kg rattaga. Aga kui vaatan neid valmis naelutatud Heidenau rehve, siis minus need usaldust ei ärata oma naela suuruse osas ja jään ka edaspidi neid naelutada laskma (niikaua kui leidub keegi kes selle ette võtab)
Aga jällegi pean ütlema, et rehvid on üks asi, aga sellise viisaka rattaga nagu sul, ma Tallinna soola sisse ei raatsiks ronida. Ranelil on oma pildiga omamoodi õigus, aga ma olen seda julma hävingut näinud kõik need aastad ja kui sa VÄGA tihti ei pese, siis..on mingi välimuse kadu kindlsutatud. Selleks oleks üks odav ratas abiks.

Kk

KZ1000C3
ST1100N
XL600R
R1100GS
STS Pelikan MK I
Kasutaja avatar

krss
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Aug 2005, 00:55
Tsikkel: Tenere, Rebel, Ninja
Asukoht: Põhjaosariigid
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas krss »

See talve küsimus läheb meie suvesid vaadates natuke kontekstist välja. Rääkima peaks pigem sõidutingimustest.

Minul jookseb see "talve" piir sealt, kus pilved ei leki ja temperatuur püsib nullist kõrgemal. Vihmaga jääb tasakaaluliikur garaazhi ka suvel. Muidu ei oleks enam fun, vaid väsitav ja ebamugav. Ekstreemsport jäägu noorematele.

Is there life before death?
Kasutaja avatar

Kalmer
Postitusi: 546
Liitunud: 15 Aug 2007, 18:20
Tsikkel: Intruder1500
Asukoht: Koeru
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas Kalmer »

Sõidan siis kui 3-4 kraadi sooja vähemalt... Kevad ju muidu liiga kaugel...

https://saunakuut6.webnode.com/trip-advisor/
Parimad Järvamaa saunad,kümblustünnid rendiks.
Viis8172566

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Talvine mootorrattasõit

Lugemata postitus Postitas Krl »

Spoiler
mx77 kirjutas:
reimps kirjutas:
mx77 kirjutas:

Pagana päralt üldse on vaja tänavarattaga talvel sõita (kui see ei ole krossi- või enduurorattaga näiteks jäärajal paugutamine).
Kas see on mõnus või pakub see mingit erilist naudingut?

Ma näiteks ei salli värsket porgandit ja ma ei saa aru neist, kellele see meeldib.

Porgand on sulle kasulik, nii et näri aga.

Lihtsalt tahaks mõne asja poindist aru saada, siin varem toodud võrdlused triatloniga jms. päris ei päde.
See on natuke sama asi, et ma näiteks ei saa ari trikede mõttest. Üks päev mõned nädalad tagasi nägin ühte tütarlast Järvevana tee ummikus oma trikega. Vihma sadas lahinal, mina istusin soojas autos ja kuulasin raadiot, tema istus oma trikega vihmas ja ligunes, ridade vahelt ka edasi ei saa, seisa koos teiste autodega samas reas, seda mootorrattaga sõitmise naudingut ka ei ole, kallutada kurvis ei saa.

Saad natuke vanemaks, siis saad ka aru, et suurema osa asjade puhul polegi mõtet üritada mingit kõigile nähtavat mõttekust otsida või mõõta püüda. Kõik need asjad on peas kinni ja igaühe jaoks on erinevad asjad vajalikud või mõttekad. Lõpuks jõuad oma analüüsiga küsimuseni, et mis üldse on elu mõte? Ja et tegelikult tundub, et ega nagu väga polegi mingit mõtet.

Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Talvine mootorrattasõit

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Krl kirjutas:

Saad natuke vanemaks, siis saad ka aru, et suurema osa asjade puhul polegi mõtet üritada mingit kõigile nähtavat mõttekust otsida või mõõta püüda. Kõik need asjad on peas kinni ja igaühe jaoks on erinevad asjad vajalikud või mõttekad. Lõpuks jõuad oma analüüsiga küsimuseni, et mis üldse on elu mõte? Ja et tegelikult tundub, et ega nagu väga polegi mingit mõtet.

Pagan, kui vanaks ma peaks siis saama, oma arust juba natuke on teist :D

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Talvine mootorrattasõit

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Spoiler
mx77 kirjutas:
Krl kirjutas:

Saad natuke vanemaks, siis saad ka aru, et suurema osa asjade puhul polegi mõtet üritada mingit kõigile nähtavat mõttekust otsida või mõõta püüda. Kõik need asjad on peas kinni ja igaühe jaoks on erinevad asjad vajalikud või mõttekad. Lõpuks jõuad oma analüüsiga küsimuseni, et mis üldse on elu mõte? Ja et tegelikult tundub, et ega nagu väga polegi mingit mõtet.

Pagan, kui vanaks ma peaks siis saama, oma arust juba natuke on teist :D

Vahest tulevad tarkus ja aastad käsikäes
Vahest tulevad aastad üksi
:bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Teema algataja
mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Talvine mootorrattasõit

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Spoiler
Madlobster kirjutas:
mx77 kirjutas:
Krl kirjutas:

Saad natuke vanemaks, siis saad ka aru, et suurema osa asjade puhul polegi mõtet üritada mingit kõigile nähtavat mõttekust otsida või mõõta püüda. Kõik need asjad on peas kinni ja igaühe jaoks on erinevad asjad vajalikud või mõttekad. Lõpuks jõuad oma analüüsiga küsimuseni, et mis üldse on elu mõte? Ja et tegelikult tundub, et ega nagu väga polegi mingit mõtet.

Pagan, kui vanaks ma peaks siis saama, oma arust juba natuke on teist :D

Vahest tulevad tarkus ja aastad käsikäes
Vahest tulevad aastad üksi
:bsmile:

Eks ma siis vananen edasi ja vaatan, kas 10 aasta pärast on ikka samad küsimused :D

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Miks mulle ei meeldi porgandid ehk mis pagana päralt on vaja talvel mootorrattaga sõita

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Mina käisin sõitmas eelmisel talvel puhtalt uudishimust..
Ja selle pärast, et mulle lihtsalt väga meeldib sõita ja ma ei kujuta hästi ette, et ma mingi pool aastat ei saa ratta selga istuda.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”