Linke, pilte ja videosid

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Macintosh kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Kõrval teelt tulija. Foor kõrvalteel olijale ei tähenda mitte midagi. Temale tähendab märk ja ainult märk. Kas peateel olija ka rikub või ei riku midagi ei puutu asjasse. Peteel olija saab trahvi punase tule eiramise eest.

Ära jama, Lobster. Sul tuleb kindlasti kaaluda kodanikualgatuse korras oma lubade Maanteametisse hoiule viimist.

Mac, sul tuleb ikka endal see tee ette võtta :-) Kui sul on ees märk "anna teed" siis sa peadki andma teed/ mitte takistama ristuval teel liiklejat.
Seda siis AINULT juhul kui foor on ainult ühel suunal, mitte mõlemal, sest foor teatavasti nullib eesõigusmärgid (ja kui kõrvalteelt tulijal ei ole foori, siis ei nulli mitte midagi ka "anna teed" märki).
Tallinnas on selline koht Draamateatri juures - Otsa ja Pärnu mnt ristmik, aga neid võib veelgi olla.

Viimati muutis Maaks, 06 Okt 2017, 14:00, muudetud 1 kord kokku.


Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Nii on,et foor reguleerib ikka seda milleks ta ettenähtud on ja muudab kehtetuks seda sama asja reguleerivad märgid,mitte need märgid,mille kõrval foori ei ole. Vabaduse pst-l on ka selliseid ristmikke,kus stoppjoon on eemal ja tehes kõrvalteelt peateele pööret ,ei jää stoppjoon sulle ette.Üks liik tegelasi, tehes pööret vabakale seisavad truilt peateele kehtiva punase tule taga,kuigi mitte miski neid selleks ei kohusta(peale jalakäijate muidugi,kui neid oleks).See loogika on LS-s sees ikka juba nõuka ajast(oli ka testides sees tol ajal) ja siin pole midagi uut isegi.Kui stoppjoon on vahetult enne foori ja jääb sulle nö trajektoorile,siis pead ootama foori lubavat tuld,aga anna teed märki ei mõjuta ka see.
Mis puutub ,aga sellesse accelerista skeemi,siis mina sain küll kohe endale selgeks,et auto sõidab esimesena ja seejärel teeb buss oma vasak pöörde.See keegi, kes MNTametist selle esimese vastuse andis,võiks küll load üle leti ära anda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

jaan mmc

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Siit saab päris asjalikku teavet ja et seda lihtsam leida oleks, võiks selle mingi liiklus teema alla panna. Oma lube vabatahtlikult ei loovuta :)

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui juba MNT Liiklusspetsialist ajab avalikult sellist jama suust välja, siis mis liiklejatest oodata?
Nutuselt palju on liikluses kodanike, kelle arusaamad Liiklusseadusest on pigem tagasihoidlikud kui head.
Ja siinkohal ei viita ma mõõtude, kaalude vms peaaegu mitte kunagi igapäevaselt kokkupuudutavatele lõikudele, vaid igapäeva väga vajalikele teadmistele (t*** kui keegi ei saa aru mida tähendab tagurpidi kolmnurk või foor siis ei ole vaja sanga/rooli/spetsialistiks ronida) nii võib põhjustada enda või kaasliikleja SURMA!

Mac, kas sul on mingist varasemast ajast/teemast mingi okas hinge jäänud, et pidevalt (kasvõi ise libastusmise hinnaga) üritad mulle alatihti prakku sõita? No igaljuhul vabandust kui olen midagi valesti öelnud! Pole kunagi sinust halvasti mõelnud. :bsmile:

Viimati muutis Madlobster, 06 Okt 2017, 10:29, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Madlobster kirjutas:

Kõrval teelt tulija. Foor kõrvalteel olijale ei tähenda mitte midagi. Temale tähendab märk ja ainult märk. Kas peateel olija ka rikub või ei riku midagi ei puutu asjasse. Peteel olija saab trahvi punase tule eiramise eest.

Mitu lammast läks lubade eest?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Kõrval teelt tulija. Foor kõrvalteel olijale ei tähenda mitte midagi. Temale tähendab märk ja ainult märk. Kas peateel olija ka rikub või ei riku midagi ei puutu asjasse. Peteel olija saab trahvi punase tule eiramise eest.

Mitu lammast läks lubade eest?

Järgmine oinas. (togi) Kaa igapäevaselt liikluses???

Kui minu post mõtted lammastele viib ning MNTst adekvaatseid vastuseid ei saa, siis vali siit mõni pädevam ja uuri, kuidas peab!!!

Edit: juhul kui me räägime ühest ja samast asjast (minu sõnavõtt on joeli pandud posti ja linkide kohta mitte selle algse küsimuse, mis lõustaraamatu ja kommnetaariumid kaheks lõikas ja ka mnt ametnikud sousti tootma ajas)
Lihtsalt hakkasin mõtlema, et nii palju lolle ei saa olla, et ju räägime erinevatest asjadest. Äkki???
Edit: See koht siis on kõnealune Kui räägime erinevatest asjadest siis võtan oma oinatamise tagasi, kui ei siis ei võta ja kasutage eelmist linki!!

Viimati muutis Madlobster, 06 Okt 2017, 10:41, muudetud 2 korda kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

lobster, ma sain aru, et sa räägid selle lõustaraamatus olnud liiklusülesandest? või ma eksisin?

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

mx77 kirjutas:

lobster, ma sain aru, et sa räägid selle lõustaraamatus olnud liiklusülesandest? või ma eksisin?

Jõdsin juba eelmisse posti edit teha aga jah tundub, et rääkisime erinevatest asjadest.
Ok sorry :bsmile: :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tüüpiline näide Vabakast on siin. https://www.google.ee/maps/@59.3864719, ... 312!8i6656
Auto teeb vasakpööret peateele,kus põleb jalakäijate fooris autodele punane tuli.Sõidab välja peateele ja jääb siis foori ette seisma.Milleks? Sest on rumal ja ei tunne reegleid.Ja selliseid on sealkandis iga jumala päev.Kuidas peateel olev foor, saab reguleerida kõrvalteelt tulijate liiklust,kui kõrvalteel foori pole ? Õige vastus on ,et ei saagi.

Mul on töökoha kõrval ristmik,kus ma teen 4-realise kahesuuna vahel olles vasakpööret peateele ja alati üritan läbi lasta otsesõitjad(LS järgi ma pean seda tegema) ,aga iga viies võibolla hakkab kohe liikuma, ülejäänud üritavad mulle teed anda????
See koht siin: https://www.google.ee/maps/@59.4335424, ... 312!8i6656

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

joel kirjutas:
Madlobster kirjutas:

https://www.accelerista.com/arvamus/seg ... sulesanne/
Maanteameti liiklusspetsialisti esimene vastus pani tõsiselt kukalt kratsima.

Selle ülesandega seoses olen juba mõnda aega mõtisklenud, et kes siis süüdi jääb, kui foor on ainult ühest suunast tulijale ja ristuva tee pealt tulijale on "anna teed" märk? Näiteks Tartus on mitu kohta, kus väiksema kõrvalteega ristumise kohas on reguleeritud jalakäijate ülekäik ja stoppjoon on teisel pool ristmikku. Näiteks https://goo.gl/maps/znNfAfUkbmM2 või https://goo.gl/maps/AEJPXvWiLvx. Kui peateel sõitja sõidab punase tule alt läbi ja kõrvalteelt tulijale külge, kes siis avarii põhjustamises süüdi jääb? Teise näite kohas (Decora ja politseimaja rist) on see äärmiselt tavaline, et Riia maanteed mööda linna poolt tulijad teevad punase tule alt vasakpöörde üle stoppjoone (vastutulijad ju seisavad) ja kui keegi samal ajal Decora poolt välja sõites vasakule pöörab, siis trajektoorid ristuvad.

Decora ristis pöörata tähelepanu foori asukohale. Kui foor asuks enne ristmikku, peaksid linna poolt tulijad tõepoolest vasakpöörde jaoks rohelist ootama jääma.

...

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Tort »

yeekim kirjutas:

Delfis ka: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... d=79745254

Hästi on ära öeldud - PPA tunneb muret selle üle, kui kergelt mees südalinnas relva järgi haaras. Olen 100% nõus. Tegu oli pihta saanud uhkusega, mitte edasise ohuga elule ja varale. Teda oli juba lükatud ja lükkaja oli lahkumas. Mida sa enam vehid. Astu kõrvale, kui maha ei julge väänata. Küll pärast kätte saadakse vajadusel. Ei vääri see mees relvaluba.

Kasutaja avatar

zorten22
Postitusi: 469
Liitunud: 27 Veebr 2008, 21:42
Tsikkel: TL1K, TT600R
Asukoht: Tartu-Põlvamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 41 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas zorten22 »

Üldiselt poleks vist patrullpolitseinikke ka vaja tänavale, küll kriminaalid pärast kätte saadakse vajadusel.

...
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Võetakse ära või ei võeta poogen aga ...
... kas keegi valgustaks, millisel põhjusel peaks täna kesklinna minnes kaasa võtma laetud tulirelva?

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas ranel »

Madlobster kirjutas:

Võetakse ära või ei võeta poogen aga ...
... kas keegi valgustaks, millisel põhjusel peaks täna kesklinna minnes kaasa võtma laetud tulirelva?

Ilmselt see relv on ikka kõikjal kaasas. Vahet pole kas kesklinn või lambi mets. Kunagi kui palju sai öösel väljas peol käidud, siis pipragaas oli absoluutselt alati kaasas. Korra sai ka kasutada, kui öösel koju tagasi kõndides mingi hulkuv koer üritas vigureid teha.

Tagantjärele soojas kontoris laua tagant on alati parem targutada, mida kõike oleks võinud teha, kui kohapeal reaalses olukorras.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

ranel kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Võetakse ära või ei võeta poogen aga ...
... kas keegi valgustaks, millisel põhjusel peaks täna kesklinna minnes kaasa võtma laetud tulirelva?

Ilmselt see relv on ikka kõikjal kaasas. Vahet pole kas kesklinn või lambi mets.

Tagantjärele soojas kontoris laua tagant on alati parem targutada, mida kõike oleks võinud teha, kui kohapeal reaalses olukorras.

Ei ma antud sündmuse osas ei targuta üldse. Ei olnud seal, ei näinud.

Lihtsalt oligi küsimus. Kesklinn võib küsimusest välja võtta. Miks peaks täna Eestis ringi käima laetud tulirelvaga??? Vahet pole kesklinnas või külapoes.
Võimalus jamadesse või õnnetusse sattuda läbi selle relva on kordades ja kordades suurem kui sattuda olukorda, mida ei ole võimalik ilma tulirelvata lahendada ning see reaalselt päästab kellegi elu.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Tort »

No äkki on relvahuviline. Läks või tuli trennist vms. Põhjuseid ikka on. Ainult et ego ja närv peavad relvakandjal olema raudsed. Siinpuhul ei olnud.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tort kirjutas:

No äkki on relvahuviline. Läks või tuli trennist vms. Põhjuseid ikka on. Ainult et ego ja närv peavad relvakandjal olema raudsed. Siinpuhul ei olnud.

Korralik relvahuviline laseb trennis nii palju padruneid, et neid tsiklijope taskutesse ei topi.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas ranel »

Spoiler
Madlobster kirjutas:
ranel kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Võetakse ära või ei võeta poogen aga ...
... kas keegi valgustaks, millisel põhjusel peaks täna kesklinna minnes kaasa võtma laetud tulirelva?

Ilmselt see relv on ikka kõikjal kaasas. Vahet pole kas kesklinn või lambi mets.

Tagantjärele soojas kontoris laua tagant on alati parem targutada, mida kõike oleks võinud teha, kui kohapeal reaalses olukorras.

Ei ma antud sündmuse osas ei targuta üldse. Ei olnud seal, ei näinud.

Lihtsalt oligi küsimus. Kesklinn võib küsimusest välja võtta. Miks peaks täna Eestis ringi käima laetud tulirelvaga??? Vahet pole kesklinnas või külapoes.
Võimalus jamadesse või õnnetusse sattuda läbi selle relva on kordades ja kordades suurem kui sattuda olukorda, mida ei ole võimalik ilma tulirelvata lahendada ning see reaalselt päästab kellegi elu.

Ma ei tea paljud siin tulirelva koolitusel käinud on, aga see tsiklimees tegi ikka suht by the book. Seal räägiti sama asja, et ka anda teada teisele poolele, et sul on tulirelv, võtab teisel poolel tuure maha. Nagu näha, siis nii oli ka juhtunud.

Lisaks oli seal see veel, et tulirelva tohib kasutada klass madalama relva vastu. Ehk siis kui keegi tuleb su vastu rusikatega vehklema ja võtad tulirelva välja, siis võid sellega endale korraliku jama kaela tõmmata. Tegelikult räägiti seal üldse väga palju selliseid sarnaseid olukordi läbi. Kel huvi, siis saab ka läbi käia. Ei viitsi terve päeva juttu ümber ka jutustama hakata. Küll aga riigipoolne suundumus olevat juba paar aastat tagasi olnud selline, et pigem mitte inimestele tulirelvi kätte anda.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas joel »

zorten22 kirjutas:

Decora ristis pöörata tähelepanu foori asukohale. Kui foor asuks enne ristmikku, peaksid linna poolt tulijad tõepoolest vasakpöörde jaoks rohelist ootama jääma.

Decora ristis asub foor küll pärast ristmikku, aga stoppjoon enne ristmikku. Kui fooris on punane, siis ei või ju üle stoppjoone sõita. Täpselt sarnane koht oli vanasti Lunini ristis, kust sageli tehti punasega vasakpööre Lunini tänavasse. Nüüd on stoppjoone kõrvale enne ristmikku lisafoor pandud.

Joel
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas:

Mac, kas sul on mingist varasemast ajast/teemast mingi okas hinge jäänud, et pidevalt (kasvõi ise libastusmise hinnaga) üritad mulle alatihti prakku sõita? No igaljuhul vabandust kui olen midagi valesti öelnud! Pole kunagi sinust halvasti mõelnud. :bsmile:

Ma natuke segduses. Ma polnud üldse kuri, halvustav ega pahatahtlik. Pigem teritan natuke keelt. Nii nagu mehed ikka omavahel teevad. Ilmselt oleks mõni smaili abiks olnud. Muidugi oleks ma võinud öelda ka ametliku ilmega, et "sul pole õigus, sest seadus ütleb nii-ja-nii-ja nii... " aga kuna sa oled paras irvhammas (ära palun eita, no oled ju :) ) siis mulle tundus, et see on sobiv toon sinuga suheldes. Nagu võrdne võrdsega. No tuleb välja, et pole. Vabandust.
Minu suhtumine sinusse on täpselt samasugune nagu ülejäänud normaalsetesse kommuuni liikmetesse - positiivne. Ära võta südamesse, siin sulle kaks bikeri õlut ja lähme eluga sõbralikult edasi. :bsmile: :bsmile:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

joel kirjutas:
zorten22 kirjutas:

Decora ristis pöörata tähelepanu foori asukohale. Kui foor asuks enne ristmikku, peaksid linna poolt tulijad tõepoolest vasakpöörde jaoks rohelist ootama jääma.

Decora ristis asub foor küll pärast ristmikku, aga stoppjoon enne ristmikku. Kui fooris on punane, siis ei või ju üle stoppjoone sõita. Täpselt sarnane koht oli vanasti Lunini ristis, kust sageli tehti punasega vasakpööre Lunini tänavasse. Nüüd on stoppjoone kõrvale enne ristmikku lisafoor pandud.

See decora ristmik töötab nii:
Foor regullib jalakäijate ülekäiku, mitte ristmiku!
Jalakäijatele tee andmiseks peatu joone taga!
Kui sa kõndijatele teed ei pea andma (pöörad enne ülekäiku ära) siis ei kehti sinule ei foor ega ka triip!
Foor ja triip kehtib ülekäigurada ületavatele sõidukitele!!!

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Maaks kirjutas:
Macintosh kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Kõrval teelt tulija. Foor kõrvalteel olijale ei tähenda mitte midagi. Temale tähendab märk ja ainult märk. Kas peateel olija ka rikub või ei riku midagi ei puutu asjasse. Peteel olija saab trahvi punase tule eiramise eest.

Ära jama, Lobster. Sul tuleb kindlasti kaaluda kodanikualgatuse korras oma lubade Maanteametisse hoiule viimist.

Mac, sul tuleb ikka endal see tee ette võtta :-) Kui sul on ees märk "anna teed" siis sa peadki andma teed/ mitte takistama ristuval teel liiklejat.
Seda siis AINULT juhul kui foor on ainult ühel suunal, mitte mõlemal, sest foor teatavasti nullib eesõigusmärgid (ja kui kõrvalteelt tulijal ei ole foori, siis ei nulli mitte midagi ka "anna teed" märki).
Tallinnas on selline koht Draamateatri juures - Otsa ja Pärnu mnt ristmik, aga neid võib veelgi olla.

Ei, kui sul on punase tulega foor ees, siis see nullib eesõigused. Kama kaks mis teisel mehel seal ees on.
§ 6. Üldsätted. (1) Eesõigusmärgid määravad sõidujärjekorra reguleerimata ristmikul, sõiduteede reguleerimata lõikumisalal, raudteeülesõidukohal, teekitsendil ja muudes kohtades, kus see osutub vajalikuks.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Spoiler
Macintosh kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Mac, kas sul on mingist varasemast ajast/teemast mingi okas hinge jäänud, et pidevalt (kasvõi ise libastusmise hinnaga) üritad mulle alatihti prakku sõita? No igaljuhul vabandust kui olen midagi valesti öelnud! Pole kunagi sinust halvasti mõelnud. :bsmile:

Ma natuke segduses. Ma polnud üldse kuri, halvustav ega pahatahtlik. Pigem teritan natuke keelt. Nii nagu mehed ikka omavahel teevad. Ilmselt oleks mõni smaili abiks olnud. Muidugi oleks ma võinud öelda ka ametliku ilmega, et "sul pole õigus, sest seadus ütleb nii-ja-nii-ja nii... " aga kuna sa oled paras irvhammas (ära palun eita, no oled ju :) ) siis mulle tundus, et see on sobiv toon sinuga suheldes. Nagu võrdne võrdsega. No tuleb välja, et pole. Vabandust.
Minu suhtumine sinusse on täpselt samasugune nagu ülejäänud normaalsetesse kommuuni liikmetesse - positiivne. Ära võta südamesse, siin sulle kaks bikeri õlut ja lähme eluga sõbralikult edasi. :bsmile: :bsmile:

Jah kirjakeeles ei saa tihti aru, millise ilmega teine poole oma klavert toksib. Ma ei ole solvuja tüüp, seega tulista edasi (vabandama ei pea) :D
Ma ise kartsin, et sa oled õrna põrnaga ja olen seda kuidagi riivanud. Tuleb välja et just missunderstanding ja kõik OK
Keep up the good work :bsmile: :bsmile:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Spoiler
Macintosh kirjutas:
Maaks kirjutas:
Macintosh kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Kõrval teelt tulija. Foor kõrvalteel olijale ei tähenda mitte midagi. Temale tähendab märk ja ainult märk. Kas peateel olija ka rikub või ei riku midagi ei puutu asjasse. Peteel olija saab trahvi punase tule eiramise eest.

Ära jama, Lobster. Sul tuleb kindlasti kaaluda kodanikualgatuse korras oma lubade Maanteametisse hoiule viimist.

Mac, sul tuleb ikka endal see tee ette võtta :-) Kui sul on ees märk "anna teed" siis sa peadki andma teed/ mitte takistama ristuval teel liiklejat.
Seda siis AINULT juhul kui foor on ainult ühel suunal, mitte mõlemal, sest foor teatavasti nullib eesõigusmärgid (ja kui kõrvalteelt tulijal ei ole foori, siis ei nulli mitte midagi ka "anna teed" märki).
Tallinnas on selline koht Draamateatri juures - Otsa ja Pärnu mnt ristmik, aga neid võib veelgi olla.

Ei, kui sul on punase tulega foor ees, siis see nullib eesõigused. Kama kaks mis teisel mehel seal ees on.
§ 6. Üldsätted. (1) Eesõigusmärgid määravad sõidujärjekorra reguleerimata ristmikul, sõiduteede reguleerimata lõikumisalal, raudteeülesõidukohal, teekitsendil ja muudes kohtades, kus see osutub vajalikuks.

Kõnelaune ristmik on reguleeritud märkidega mitte fooriga
Märkide järgi on paika pandud peatee ja kõrvaltee.
Ja märkidest ja ainult märkidest tuleb lähtuda antud ristmiku ületamisel (foor on ainult kõndijate ja kõndijatele tee andjate jaoks)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Spoiler
Madlobster kirjutas:
Macintosh kirjutas:
Maaks kirjutas:
Macintosh kirjutas:

Ära jama, Lobster. Sul tuleb kindlasti kaaluda kodanikualgatuse korras oma lubade Maanteametisse hoiule viimist.

Mac, sul tuleb ikka endal see tee ette võtta :-) Kui sul on ees märk "anna teed" siis sa peadki andma teed/ mitte takistama ristuval teel liiklejat.
Seda siis AINULT juhul kui foor on ainult ühel suunal, mitte mõlemal, sest foor teatavasti nullib eesõigusmärgid (ja kui kõrvalteelt tulijal ei ole foori, siis ei nulli mitte midagi ka "anna teed" märki).
Tallinnas on selline koht Draamateatri juures - Otsa ja Pärnu mnt ristmik, aga neid võib veelgi olla.

Ei, kui sul on punase tulega foor ees, siis see nullib eesõigused. Kama kaks mis teisel mehel seal ees on.
§ 6. Üldsätted. (1) Eesõigusmärgid määravad sõidujärjekorra reguleerimata ristmikul, sõiduteede reguleerimata lõikumisalal, raudteeülesõidukohal, teekitsendil ja muudes kohtades, kus see osutub vajalikuks.

Kõnelaune ristmik on reguleeritud märkidega mitte fooriga
Märkide järgi on paika pandud peatee ja kõrvaltee.
Ja märkidest ja ainult märkidest tuleb lähtuda antud ristmiku ületamisel (foor on ainult kõndijate ja kõndijatele tee andjate jaoks)[/quote]

Me räägime ikka sellest?

liiklusylesanne.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

reimps

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas reimps »

mac, sellel pildil on ju foor hetkel ülim. Märgid on selleks puhuks, kui kollased vilguvad (st foor ei ole nö töörežiimil).

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Ei mac ammu ja ammu on uus teema :D :D :D
Sellest ka see segadus siin.
See pilt nagu reimps ütles nii on õige!!!

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

No siis teile siin ka uus teeema.

Nagu alloleval pildil näha põrutas oma sõidusuunast vastassuuna vööndisse väljunud kollane auto valgele autole otsa. Tema sõidurida oli hõivatud seal parkivate autode poolt.
Kumb õnnetuse põhjustamises süüdi on?

liikusülesanne_01.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

valge

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

mx77 kirjutas:

valge

Täiesti õige vastus! Imelik, et keegi üldse teistmoodi aru võiks saada :-)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”