Linke, pilte ja videosid

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Pärnu politsei hakkab pätte püüdma uue võimsa tsikliga

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Pärnu politsei hakkab pätte püüdma uue võimsa tsikliga

politsei_yamaha.jpg

Ma saan aru uue tsikli vajadusest aga miks ta nii kuradi suur ja raske (360kg) peab olema? :-|||

  • kinnipeetavaid tagaistmel ei vea
  • väiksema/kergema rattaga on kiirem manööverdada
  • vähegi külmema/märjema ilmaga on suurel kiirusel manööverdamine ohtlikum (ratta mass/rehvi kontaktpind)
    Sellise toureriga võiks Saksa bahnile minna.

Aga võib-olla polegi motikaga "pätid" sihtgrupp :mrgreen:




L.J
Postitusi: 64
Liitunud: 28 Jaan 2017, 23:24
Tsikkel: BMW, KTM
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas L.J »

Pole küll spetsialist, aga eks nende varustus kaalub ka omajagu.
Ja eks sihtgrupp ole vast pigem autod ka jah. Tippkiiruse poolest on enamus baigilisi kiiremad.

KTM 950sm (ex) , BMW f650 (töristaja) , GasGas 450fse (koll)

Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas tyyp »

Yamahal on Tallinnas oma tehas...? :shock:

248kilomeetrist tunnikiirust saavutavat mootorratast valmistati Tallinna Yamaha tehases kolm kuud

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas will111 »

mis see varustus asjasse puutub?

raske mootorrattaga autot püüda samuti väga keeruline. pruugib vaid sellel autol sõita/keerata kuskile kruusasele või pisut mudasemale teele ning 360kg kaaluv yamaha võib tagatulesid imetlema jääda. aga no sisuliselt on ju artiklis ka tegelikult ära öeldud miks seda uut ratast tarvis oli...härradel ei olnud muidu piisavalt mugav sõita ;)
omaette ooper on muidugi see, et tallinnas on yamaha tehas, sellest ma ei teadnud samuti midagi :D samas suht väike tehas peab olema kui nende paari pudina külge panemine 3 kuud aega võttis.


Ivar99
Postitusi: 99
Liitunud: 11 Mär 2009, 19:48
Tsikkel: Ratastel klaver
Tänanud: 5 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Ivar99 »

tyyp kirjutas:

Yamahal on Tallinnas oma tehas...? :shock:

248kilomeetrist tunnikiirust saavutavat mootorratast valmistati Tallinna Yamaha tehases kolm kuud

Tehas on loomulikult mujal. Tellija poolt soovitud vidinate paigaldus ja ümberehitus toimus Tallinnas Yamaha Keskuses Oja tn.19
Ajakirjanike poolt avaldatud juttu pole mõtet ka 100% absoluutse tõena võtta. Tehnikakaugete inimestega on kahjuks omad lood.
Mina need pillid valmis tegin, kui on küsimusi, siis nendele ma ei vasta :-||| :-||| :-|||
Tehke ise paremini ja pole vaja ilkuda teie endi maksumaksja raha eest tellitud toote üle (togi)
Kui kellegil veel midagi kobiseda on, siis Sügisballil näeme, raisk :bsmile: :bsmile: :bsmile: :bsmile: :bsmile: :bsmile: :bsmile: :bsmile: :bsmile:

Meine Ehre heißt Treue

Ivar99
Postitusi: 99
Liitunud: 11 Mär 2009, 19:48
Tsikkel: Ratastel klaver
Tänanud: 5 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Ivar99 »

will111 kirjutas:

mis see varustus asjasse puutub?

raske mootorrattaga autot püüda samuti väga keeruline. pruugib vaid sellel autol sõita/keerata kuskile kruusasele või pisut mudasemale teele ning 360kg kaaluv yamaha võib tagatulesid imetlema jääda. aga no sisuliselt on ju artiklis ka tegelikult ära öeldud miks seda uut ratast tarvis oli...härradel ei olnud muidu piisavalt mugav sõita ;)
omaette ooper on muidugi see, et tallinnas on yamaha tehas, sellest ma ei teadnud samuti midagi :D samas suht väike tehas peab olema kui nende paari pudina külge panemine 3 kuud aega võttis.

Sulle siis teadmiseks, see lugu tuli ise välja mõelda ja põhitöö kõrvalt ära teha. Maksvad kliendid tuleb ka teenindada, uus tehnika kokku panna, jooksvad hooldused teha, tarkadele küsimustele vastata, kindlustustele avariikalkulatsioonide tegemine jne.
Kui ikka vankrit suvel teha, siis täpselt nii lähebki, KOLM KUUD ja seda motohooajal. Hanke üleandmise tähtaeg oli 28.08.2017, valmis sain veidi varem. Kod. will111 võib täitsa vabalt tulla ka edaspidi näitama oma osavust nn. paari pudina külge panemiseks rekordiliselt lühikese ajaga, samal ajal kõike eespool loetletud toiminguid läbi viies. Oled kiire tegija siis tere tulemast :bsmile:

Meine Ehre heißt Treue

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ei ole kiire tegija, see eest korralik tegija :D

Aga see selleks...eks nali seisnes ikka seal, et kui tallinnas oleks tõesti lausa yamaha TEHAS siis TEHASE kohta on see aeg ikka päris pikk, või mis? tehases tavaliselt ei tee ka üks mees mingit tsiklit kuskilt põhitöö kõrvalt :) ühesõnaga isiklikult võtta pole põhjust, delfiini "ajakirjanikud" lihtsalt kirjutavad taaskord mingit parajat möla kokku.

Rääkides maksvatest klientidest siis kas politseionud ei maksagi oma tsiklite ja nende ümberehituse eest? Ja kas tõesti käib mingi tehnika kokku panemine siin eestis kohapeal, et tulevad osad karbis ja tsikkel monteeritakse nendest kokku eestis?


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Ivar99 kirjutas:

...
Tehke ise paremini ja pole vaja ilkuda teie endi maksumaksja raha eest tellitud toote üle (togi)

Keegi ei kahtle töö kvaliteedis ja keegi ei ilgu ka. (togi)
Maksumaksjana on vägagi minu asi, et maksuraha parima kasutuse leiaks sh liiklusjärelvalves.
Vaadates seda politseirataste ühekaupa ja täiesti seinast seina markide-mudelite ostmist tekib küsimus, et mis alustel otsustatakse vajadus?
Talupoja loogika ütleb, et kohvrid on sidekola jaoks vajalikud - ok
Samuti peaks olema piisavalt kiire ja võimas ehk liiter kindlasti - ok
Ergonoomika on arusaadavalt tähtis, pikad tööpäevad - ok

Kui need asjad kokku panna saan mina pigem miski Kawasaki Z1000SX laadse sporttoureri, mitte sõitva sohva.

Natuke võrdlesin ja yamul on kepivedu - ok, see on eelis aga 60 lisakilo selle eest?
Kardaani eelistamisel sobiks pigem juba Honda VFR1200, saab sama raha eest lisaks automaatkasti ja parem võimsuse/väände. Aga need on minu mõtted.

Ikkagi huvitab, mille järgi siseministeerium otsutab ja valib politseirattaid.

Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

https://www.accelerista.com/arvamus/seg ... sulesanne/
Maanteameti liiklusspetsialisti esimene vastus pani tõsiselt kukalt kratsima. (et buduaari foorumis lähevad arvamused kaheks veel mõistad aga...)
Sellise vastuse andnud inimene peaks kindlasti töökohta vahetama. Ilmselgelt ei ole ametis eriala spetsialist kui sellist iba ajab (tahmas peaga kest ööd üles ajades peaks selliselt õige vastus tulem). Kõik spetsialistide antud vastused on veidrad mingi mumin kümnest reeglist, paremast käest, kõrvaltee lõikumise hoiatusmärgist jms.
Jumal anna bussijuhtidele jõudu teha õige valik, et need otsesõitvatele ette ei keeraks.
Kõik, kes tunnevad, et bussijuhil on õigus, palun ärge ise pulkade taha ronige!

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas:

Jumal anna bussijuhtidele jõudu teha õige valik, et need otsesõitvatele ette ei keeraks.
Kõik, kes tunnevad, et bussijuhil on õigus, palun ärge ise pulkade taha ronige!

Siin kehtib küll reegel: "tark ei torma". Kui ikka päris kindel pole, kellel õigus on siis annad lihtsalt teed. Üldiselt on see ristmik ikka saatanast. Kui õhtul kell 10 näiteks foor töö lõpetab siis sõidab buss silmagi pilgutamata rismikule ja rakendab oma eesõigust sõltumata sellest, kas punase auto juht sellega nõus on või mitte.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Macintosh kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Jumal anna bussijuhtidele jõudu teha õige valik, et need otsesõitvatele ette ei keeraks.
Kõik, kes tunnevad, et bussijuhil on õigus, palun ärge ise pulkade taha ronige!

Siin kehtib küll reegel: "tark ei torma". Kui ikka päris kindel pole, kellel õigus on siis annad lihtsalt teed. Üldiselt on see ristmik ikka saatanast. Kui õhtul kell 10 näiteks foor töö lõpetab siis sõidab buss silmagi pilgutamata rismikule ja rakendab oma eesõigust sõltumata sellest, kas punase auto juht sellega nõus on või mitte.

Antud juhul tuleb lähtuda olukorrast, mis on pildil, mitte sellest, mis on õhtul või, hommikul, jaani- või mihklipäeval. Tegemist täiesti tavalise ristmikuga (nõmme ristimik näiteks. jah tiba suurem aga põhimõte sama) ja mingit saatanliku olukorda seal ei ole. Nõmme ristmik oli esimene, mis pähe kargas, kus peatee muudab suunda ning, mis on fooridega reguleeritud. Kindlasti pole see ainus.
Tark ei torma on õige kuid, kui sa pole kindel siis ära sõida üldse. Kuskil keegi totakas keset ristmiku seismas ja põhjuseta teed andmas on sama debiilne nähtus kui sellel pildil ette keerav bussijuht.
Va. ummikutes vahele laskmine kui ei ole võimalik muud moodi liigelda ja oled viisakas.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Sukusuku
Postitusi: 465
Liitunud: 22 Aug 2007, 11:56
Tsikkel: Viffer ja Kawa
Asukoht: Harjumaa Muuga
Tänatud: 8 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Sukusuku »

Video: eksmaailmameistri hirmus avarii lõppes luumurru ja tulekeraga
http://sport.postimees.ee/4245897/video ... 1505558331

Teed korda Eestis.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Ikka tõsiselt vihane tagumine.
Minu tähelepanu köitis oli asjaolu, et põllu peal lebav mees taoti sõna otseses mõttes pildituks. Tagumise eesmärk oli lüüa niikaua, kui ei liiguta.
Arvestades seda, et et ameerikamaal on kohtus nõuete esitamine "tavaline äri" siis huvitav, kui kaua läheb aega, enne kui oimetuks taotud tiklistile asuvad advokaadid helistama, et tasuta oma teenuseid pakkuda. Kohtus väga raske ju vaielda pole, kõik on dokumenteeritud.

Leitud autonetist: https://www.autonet.ee/uudised/z/id/84614,
seal ka pisut pikem lõik sellest samast (9 min)

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Need sugulusabielust sündinud trossid vääriksid parajat haavlilaengut näkku ausalt öeldes

Spoiler
Macintosh kirjutas:

Ikka tõsiselt vihane tagumine.
Minu tähelepanu köitis oli asjaolu, et põllu peal lebav mees taoti sõna otseses mõttes pildituks. Tagumise eesmärk oli lüüa niikaua, kui ei liiguta.
Arvestades seda, et et ameerikamaal on kohtus nõuete esitamine "tavaline äri" siis huvitav, kui kaua läheb aega, enne kui oimetuks taotud tiklistile asuvad advokaadid helistama, et tasuta oma teenuseid pakkuda. Kohtus väga raske ju vaielda pole, kõik on dokumenteeritud.

Leitud autonetist: https://www.autonet.ee/uudised/z/id/84614,
seal ka pisut pikem lõik sellest samast (9 min)

Kasutaja avatar

Kaukaaslane
Postitusi: 259
Liitunud: 30 Mai 2008, 10:01
Tsikkel: Yamaha XT600
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Kaukaaslane »

Bastard kirjutas:

Need sugulusabielust sündinud trossid vääriksid parajat haavlilaengut näkku ausalt öeldes

Huvitav, mille põhjal sellised järeldused?

NO GOOD ROADS!
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2488
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 340 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Bastard kirjutas:

Need sugulusabielust sündinud trossid vääriksid parajat haavlilaengut näkku ausalt öeldes

Spoiler
Macintosh kirjutas:

Ikka tõsiselt vihane tagumine.
Minu tähelepanu köitis oli asjaolu, et põllu peal lebav mees taoti sõna otseses mõttes pildituks. Tagumise eesmärk oli lüüa niikaua, kui ei liiguta.
Arvestades seda, et et ameerikamaal on kohtus nõuete esitamine "tavaline äri" siis huvitav, kui kaua läheb aega, enne kui oimetuks taotud tiklistile asuvad advokaadid helistama, et tasuta oma teenuseid pakkuda. Kohtus väga raske ju vaielda pole, kõik on dokumenteeritud.

Leitud autonetist: https://www.autonet.ee/uudised/z/id/84614,
seal ka pisut pikem lõik sellest samast (9 min)

Miks? Kas sellepärast et kolakat saaja sõitis mootorrattaga? Kui peksa saajaks oleks olnud autojuht oleks kõik bro olnud või?
Asjaolusid teadmata ma ei kiirustaks hinnanguid andma. See, et keegi sõidab mootorrattaga ei tee temast veel "head inimest" - võib vabalt mu...n olla - lihtsalt mu...n mootorrattal :lol:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Maaks kirjutas:
Bastard kirjutas:

Need sugulusabielust sündinud trossid vääriksid parajat haavlilaengut näkku ausalt öeldes

Spoiler
Macintosh kirjutas:

Ikka tõsiselt vihane tagumine.
Minu tähelepanu köitis oli asjaolu, et põllu peal lebav mees taoti sõna otseses mõttes pildituks. Tagumise eesmärk oli lüüa niikaua, kui ei liiguta.
Arvestades seda, et et ameerikamaal on kohtus nõuete esitamine "tavaline äri" siis huvitav, kui kaua läheb aega, enne kui oimetuks taotud tiklistile asuvad advokaadid helistama, et tasuta oma teenuseid pakkuda. Kohtus väga raske ju vaielda pole, kõik on dokumenteeritud.

Leitud autonetist: https://www.autonet.ee/uudised/z/id/84614,
seal ka pisut pikem lõik sellest samast (9 min)

Miks? Kas sellepärast et kolakat saaja sõitis mootorrattaga? Kui peksa saajaks oleks olnud autojuht oleks kõik bro olnud või?
Asjaolusid teadmata ma ei kiirustaks hinnanguid andma. See, et keegi sõidab mootorrattaga ei tee temast veel "head inimest" - võib vabalt mu...n olla - lihtsalt mu...n mootorrattal :lol:

sinutorus tsiklistide "murevideoid" (pahade ja lollide teiste liiklejate suhtes) vaadates on julgelt üle 50% tsiklistid ise peast soojad.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

Fox2
Postitusi: 102
Liitunud: 14 Sept 2014, 20:21
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Fox2 »

Ups:(


kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas kaiman »

Täiega peale Ups..


will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas will111 »

see pidi olema 110% planeeritud enesetapp :D no other way lihtsalt

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

will111 kirjutas:

see pidi olema 110% planeeritud enesetapp :D no other way lihtsalt

Tal lihtsalt oli kallis ja korduvate testivõitudega pärjatud varustus seljas (togi)

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!


reimps

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ehe näide raske puudega ametnikest.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas mx77 »

yeekim kirjutas:

Tsiklimehest on küll sellise ingli pilt maalitud, et anna aga olla.
Ei mina usu, et taksojuht jalakäiate üle tee laskmise pärast hakkas autost välja ronima.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Selle uskumisega on nagu on, mõned on ikka päris segased.
Mind üritas paar aasta tagasi Telliskivi tänaval üks hübriidautoga, pealtnäha väga tore mees alla ajada. Kohe päriselt. Pärast väitis, ma üritasin rikkuda liikluseadust ja tema hoidis rikkumise ära. Hiljem menetluse käigus selgus, et tema käitumise ajendiks oli mootorratturite vihkamine. Kohe nii äge viha, et politseiniku pika pinnimise peale prahvatas: "Ma raisk vihkan neist kuradi mootorrattureid!" Polnudki muud põhjust.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas joel »

Madlobster kirjutas:

https://www.accelerista.com/arvamus/seg ... sulesanne/
Maanteameti liiklusspetsialisti esimene vastus pani tõsiselt kukalt kratsima.

Selle ülesandega seoses olen juba mõnda aega mõtisklenud, et kes siis süüdi jääb, kui foor on ainult ühest suunast tulijale ja ristuva tee pealt tulijale on "anna teed" märk? Näiteks Tartus on mitu kohta, kus väiksema kõrvalteega ristumise kohas on reguleeritud jalakäijate ülekäik ja stoppjoon on teisel pool ristmikku. Näiteks https://goo.gl/maps/znNfAfUkbmM2 või https://goo.gl/maps/AEJPXvWiLvx. Kui peateel sõitja sõidab punase tule alt läbi ja kõrvalteelt tulijale külge, kes siis avarii põhjustamises süüdi jääb? Teise näite kohas (Decora ja politseimaja rist) on see äärmiselt tavaline, et Riia maanteed mööda linna poolt tulijad teevad punase tule alt vasakpöörde üle stoppjoone (vastutulijad ju seisavad) ja kui keegi samal ajal Decora poolt välja sõites vasakule pöörab, siis trajektoorid ristuvad.

Joel
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

joel kirjutas:
Madlobster kirjutas:

https://www.accelerista.com/arvamus/seg ... sulesanne/
Maanteameti liiklusspetsialisti esimene vastus pani tõsiselt kukalt kratsima.

Kui peateel sõitja sõidab punase tule alt läbi ja kõrvalteelt tulijale külge, kes siis avarii põhjustamises süüdi jääb?

Kõrval teelt tulija. Foor kõrvalteel olijale ei tähenda mitte midagi. Temale tähendab märk ja ainult märk. Kas peateel olija ka rikub või ei riku midagi ei puutu asjasse. Peteel olija saab trahvi punase tule eiramise eest.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Madlobster kirjutas:

Kõrval teelt tulija. Foor kõrvalteel olijale ei tähenda mitte midagi. Temale tähendab märk ja ainult märk. Kas peateel olija ka rikub või ei riku midagi ei puutu asjasse. Peteel olija saab trahvi punase tule eiramise eest.

Ära jama, Lobster. Sul tuleb kindlasti kaaluda kodanikualgatuse korras oma lubade Maanteametisse hoiule viimist.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Linke, pilte ja videosid

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Acceleristas viidatud ülesandes on eesõigus autol kuna foor töötab. Foor on primaarne ja "Anna teed" märk teisejärguline kui kui foor on aktiivne.
Bussil oleks õigus ainult juhul kui foor ei tööta või oleks vilkuva kollase peal.

Tartus Decora juures Tartus ja Riia mnt-l veel linna poole ühel ristmikul on foor on pandud nii, et see kehtib ainult peateel sõitjale. Nendes kohtades kehtib kõrvalteelt tulijale ainult "Anna teed" märk ja ta lähtub ainult sellest, mitte ei vahi peatee foori tuld ükskõik mis seal siis ka põleb. Kõrvalteelt tulija võib sel juhul peateele välja sõita igal ajal AGA alati peab ta oma "Anna teed" märki arvestama. Kui nüüd peatee jorss sõidab seal punasega kõrvalteelt tulijale selga siis üks saab trahvi märgi mittearvestamise ja teine punase tule eiramise eest. Kohtus võidab see, kes kiiremini Sirki jõuab palgata.

Edit: algse mõtte parandus.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Ajaviiteks...”