Rumalad küsimused 2

Siia saad panna (naljakaid/huvitavaid) linke, pilte, jutte jne. mida teistel oleks kah huvitav vaadata ning mis ei lähe otseselt teiste teemade alla...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Krl »

Tallinnas kuskil mingeid poode ka on, kes kasutatud sõiduvarustust müüvad? Nii et kohapeal proovida ka saaks.
Kindaid oleks vaja, aga kuna piltide järgi vähegi asjalikumate hinnad algavad 100st eurist, siis vaataks ka kasutatuid. Aga kuna neid peab kindlasti ka proovima, siis foorumist ostmine ei tundu toimivat hästi.




grahv
Postitusi: 1176
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 69 korda

Re: Kuidas parandada pikendusjuhet

Lugemata postitus Postitas grahv »

laurikaks kirjutas:

Kuidas on korrektne parandada?

Palju maha võtsid - kas uus pistik allesjäänud otsa külge ei sobi? Või vastupidi - kui trumli lähedalt, siis lõigatud ots trumli külge...
G


laurikaks
Postitusi: 136
Liitunud: 23 Mär 2004, 15:11
Tsikkel: BMW R1100GS
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Kuidas parandada pikendusjuhet

Lugemata postitus Postitas laurikaks »

grahv kirjutas:
laurikaks kirjutas:

Kuidas on korrektne parandada?

Palju maha võtsid - kas uus pistik allesjäänud otsa külge ei sobi? Või vastupidi - kui trumli lähedalt, siis lõigatud ots trumli külge...
G

Ikka ilusasti umbes keskelt. Ühe 40m kaabli asemel on kaks 20m kaablit. Tundub, et kõige parem on trumli külge jätta see 20m jupp ja teisest jupist eraldi pikendus teha.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tort »

Võid ju 10-15 cm jupi termokahanevat peale lasta. Mingit jäika rohke isoleeriga käkki ei saa teha sinna, muidu kehv kokku kerida.


reimps

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas reimps »

Sõlm peale siis, mul metsas on toiminud :)

Kasutaja avatar

bitter
Postitusi: 2011
Liitunud: 03 Juun 2008, 00:00
Tsikkel: EXC400
Tänanud: 104 korda
Tänatud: 96 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas bitter »

poison kirjutas:

Kuumkahanevad liited - plasttoruke läbipaistev, sees keskel tinavõru, otsad sisse, kuumapuhuriga "tina" sulama...igaljuhul jääb veekindlaks.

Tundub väga mugav teatud juhtudel (ei pea silmas pikendusi), kust saab?? "kuumkahanev liide muhv" ma Oomipoest ega elfadistrelec.ee ei leidnud. Kusagilt leidsin, alates 24kV pingele.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

bitter kirjutas:
poison kirjutas:

Kuumkahanevad liited - plasttoruke läbipaistev, sees keskel tinavõru, otsad sisse, kuumapuhuriga "tina" sulama...igaljuhul jääb veekindlaks.

Tundub väga mugav teatud juhtudel (ei pea silmas pikendusi), kust saab?? "kuumkahanev liide muhv" ma Oomipoest ega elfadistrelec.ee ei leidnud. Kusagilt leidsin, alates 24kV pingele.

Mina ostsin neid Würthist paar aastat tagasi.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Motonetis on ka, hind muidugi räme, aga väikese koguse puhul vast ikka parem kui netist oodata.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kauri »

http://yeint.ee/elektroonika-1/kaablid- ... htmehulsid saab ühekaupa
Minult saab 10tk pakis

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

Krl kirjutas:

Tallinnas kuskil mingeid poode ka on, kes kasutatud sõiduvarustust müüvad? Nii et kohapeal proovida ka saaks.
Kindaid oleks vaja, aga kuna piltide järgi vähegi asjalikumate hinnad algavad 100st eurist, siis vaataks ka kasutatuid. Aga kuna neid peab kindlasti ka proovima, siis foorumist ostmine ei tundu toimivat hästi.

Kasutatud kinnast ei ole mõtet osta. See on ainus osa varustusest, mis on reaalne kulumaterjal.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

lermo
Postitusi: 470
Liitunud: 13 Veebr 2006, 19:41
Tsikkel: BMW R45|FT500"Krants"|XT600
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Kuidas parandada pikendusjuhet

Lugemata postitus Postitas lermo »

rannamees kirjutas:
laurikaks kirjutas:

Lõikasin katki trumli peal pikendusjuhtme. Lappisin ajutiselt klassikaliselt isoleeriga, aga välitööde juures võiks olla parandatud kohal ka veekindlus ja tugevus. Kuidas on korrektne parandada?

Tööstuses on reegel, et trumlite kaableid ei lapita!
Prügikasti.

Kodus olen korra lappinud termokahanevaga, aga pikalt ei kestnud, sikutati lühisesse

Kui viitsib nikerdada ja oma aeg on odavam, kui uus rull osta, siis olen teinud nii:

  • lõiganud kõigi 2 või 3 juhtme ühenduskohad erinevasse pikkusesse (st ei jää kohakuti, vaid jadasse),
  • pannud juhtmele enne ühendust peale ühe liimiga termokahaneva jupi, mis pärast ühendust katma jääb,
  • pannud juhtmeotstele enne ühendamist peale termokahaneva jupuid, mis pärast iga üksikut liidet katma jäävad,
  • ühendatavad juhtmeotsad u 15mm pikkuselt kokku keeranud, kinni jootnud ja siis vastu juhet painutanud,
  • liidetele enne vahele pandud termokahaneva jupid peale nihutanud ja kinni sulatanud,
  • kaablile eelnevalt peale lükatud liimiga kahaneva paika pannud ja kinni sulatanud.

Ühenduskoht ei jää jäme jurakas ja ausalt öeldes lahti kah ikka ei sikuta. Kui see just eesmärgiks ei ole.

M: Honda FT500 Cafe-racer '84
Tel: 53453529
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Neid tinavõruga ühendustorukesi võib suurte reservatsioonidega ainult värsketele kaablitele panna(ka siis ei soovita)Ringimööda kihutamise rattal kasutasin neid kui kaableid ümber lõikasin.Aasta pärast oli tina nö.ära auranud ja tekkisid igasugu elektrikalad.Peaaegu kõik ühendused tulid tõmmates lahti.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma ka tina väga ei usalda enam, vt https://www.oomipood.ee/product/st_061_ ... _termoruus või https://www.oomipood.ee/product/st_061_ ... _termoruus on sama asi pressitavana, eeldab muidugi tange.

Igaks juhuks mainin ära, kuna siin on juba kaks juttu veidi risti, et võrguvoolust ma ei tea midagi - minu maailmas on 5V juba kõrgepinge, peab ettevaatlikult käsitsema et mitte 3,3V staffi maha kärsatada :lol:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas keegi tegeleb trosside lühendamisega? Ei tahaks kasutada neid "tee ise" trossikomplekte vaid korralikult joodetud trossi.

Kasutaja avatar

Kauri
Postitusi: 606
Liitunud: 13 Juul 2005, 23:46
Tsikkel: VN 750 custom
Asukoht: Kuusalu
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 81 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kauri »

Aga tee ise korraliku jootmisega. Eesti poiss näitab ette.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Mhh, ma olen neid tee ise videoid nii palju vaadanu, et näen neid juba unes. Aga... esiteks pole gaasipõletit, teiseks pidi selleks vaja olema teistsugust jooteräbustit, kui elektroonikavidinate jootmisel.

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Luik »

Mul tuli kah üks täiesti rumal küsimus. Kas Tallinnas keegi tsikli rehve ka vahetab nii, et lähed ette registreerimata rehvid kaenlas kohale ja kohe (mingi mõistliku aja jooksul, mida kohapeal oodata kannatab) tehakse ära? No nii nagu autoga saab. Mitte et ette helistada liiga keeruline oleks, aga lihtsalt tekkis huvi :D

Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

Honda XL 600 VM/VN/VP Transalp 91-93 Gear Change Shaft Oil Seal

Mis võiks selle mõõdud olla?

edit:ise küsin, ise vastan. 12,5 x 25 x 8 Honda Genuine
http://4into1.com/genuine-honda-oil-sea ... 4-425-003/

Viimati muutis ranel, 26 Juun 2017, 22:54, muudetud 1 kord kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

reimps

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas reimps »

Luik kirjutas:

Mul tuli kah üks täiesti rumal küsimus. Kas Tallinnas keegi tsikli rehve ka vahetab nii, et lähed ette registreerimata rehvid kaenlas kohale ja kohe (mingi mõistliku aja jooksul, mida kohapeal oodata kannatab) tehakse ära? No nii nagu autoga saab. Mitte et ette helistada liiga keeruline oleks, aga lihtsalt tekkis huvi :D

Tagumise võin sul ise ära vahetada, balanssi panna ei saa ja ei ole ise kunagi enda omal viitsinudki. Esimest ma ise ei vaheta, sest ei saa balanssi ju panna.
Aga muidu mine kasvõi Tervise tänava rehvivahetusse, kui tsiklitöökodades löögile ei saa.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Krl »

Või siis mine Fredy värava taha räuskama, see rehv näpus. Arvatavasti teeb ära.


oil
Postitusi: 771
Liitunud: 15 Apr 2014, 09:39
Tänanud: 24 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas oil »

Luik kirjutas:

Mul tuli kah üks täiesti rumal küsimus. Kas Tallinnas keegi tsikli rehve ka vahetab nii, et lähed ette registreerimata rehvid kaenlas kohale ja kohe (mingi mõistliku aja jooksul, mida kohapeal oodata kannatab) tehakse ära? No nii nagu autoga saab. Mitte et ette helistada liiga keeruline oleks, aga lihtsalt tekkis huvi :D

Ma olen tavaliselt lasknud vahetada FirstStopis, nad on Lennujaama teel. Vahet pole kas olen viind lihtsalt velje ja uue rehvi või läinud tsikliga. Aga soovitaks siiski ette helistada ja aeg broneerida, nii nagu autogi rehvivahetuse puhul. Muidu tead on 3 masinat sees ja mõned ootamas, siis passidki seal ja vahid lennukeid.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Mõni autoaudio spetsialist äkki oskab öelda, et kas Alpine CDE-190R on sama pistikuga, mis CDE-120R (120R läks katki ja ei ole praegu sellest pilti). Et kui kõnnin poodi ja ostan 190R, siis lihtsalt torkan sama pistiku külge ja töötab edasi?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Kas kellelgi on kogemust kardaanülekande peaülekande korpuse pulbervärvimisega? Kas kannatab kuumust või mitte. Tükkideks kiskumine on paras pain in ass ja hea meelega jätaks vahele.


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Tort »

Ei ole värvinud, aga kui sul on seal kummi või plastdetaile sees, siis pead igal juhul ära lammutama ja kui ei ole, siis ahjus lähevad õlijäägid jooksma ja rikuvad mõnest kohast värvi. Hea tulemuse saab lahti kiskudes, aga ma soovitaks alternatiivina Devorist kahekomponentset aerosoolvärvi.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tort kirjutas:

..aga ma soovitaks alternatiivina Devorist kahekomponentset aerosoolvärvi.

Kirjutan kahe käega alla. Olen Devori kahekoponentset aerosooli kahel korral kasutanud ja see püsib ikka väga hästi.
Pead silmas pidama, et kui oled kõvendiampulli lahti teinud siis on Aerosool kasutatav vaid piiratud aja jooksul (5-6h). Aega saad pikendada, kui pistad pudeli kohe peale kasutust sügavkülma. Siis toimib veel ka järgmisel päeval.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Tänud vastust eest, aga laisk nagu ma olen ja eii viitsi selle lahti lammutamisega tegeleda, siis jääb värvimata ja läheb poleerimisse :)

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas tuman »

Naaber ostis mingi 50kuupsenti Hiina võrri oma lapsele. Tutikas ja käima ei lähe. Võtsin küünla maha, käivitusnuppu vajutades viskab ühe sädeme, lahti lastes teise. Teise küünlaga sama. On mingisugust aimu, et mis võib olla? Süütepool, on üldse seal selline asi? Ei ole aimugi nende tänapäeva mopeedide hingeelust.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kas sel hiinlasel mingit garantiid polegi? Kui on, siis las tegelevad asjaga need, kelle kohus see on.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

saintgeorge
Postitusi: 120
Liitunud: 05 Nov 2006, 21:16
Tsikkel: Aprilia RSV R-Factory
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 3 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas saintgeorge »

bitter kirjutas:

Mis auto see võiks olla? Tagarehv kõrgemal kui küljejoon. Sellised T-katused olid vist 80-tel.
Pilt

GT moodi aga kas mitte uutel GT mudelitel uksed üles lahti ei käi. :?:

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

saintgeorge kirjutas:
bitter kirjutas:

Mis auto see võiks olla? Tagarehv kõrgemal kui küljejoon. Sellised T-katused olid vist 80-tel.
Pilt

GT moodi aga kas mitte uutel GT mudelitel uksed üles lahti ei käi. :?:

Ei. Tehasest on klassikalised küljele avanevad uksed.

Suletud

Mine “Ajaviiteks...”