Huvitav, kauaks neid navisid on?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Aga paberkaardil ma tsikliga reisimise seisukohalt mina isiklikul täna google mapsi ees enam küll ühtegi eelist ei näe.



Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Miks ma peaks sõidu ajal helistama? Kuidas sa sõidu ajal näiteks seksid või pesu pesed oma GPSiga, võiksin siis küsida :) Kõne vastu võtmine pole probleem, saab seadistada nii, et automaatselt vastatakse kui handsfree küljes.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas piiks »

jkristjan kirjutas:

Miks ma peaks sõidu ajal helistama? Kuidas sa sõidu ajal näiteks seksid või pesu pesed oma GPSiga, võiksin siis küsida :) Kõne vastu võtmine pole probleem, saab seadistada nii, et automaatselt vastatakse kui handsfree küljes.

Sina ei peagi. Mul on olnud selliseid päevi, kus on vaja sõita ja helistada. Ja automaatne vastamine on ka tüütu funktsioon. Ma tahan ikka ise otsustada millise kõne võtan sõidu ajal vastu, millise mitte.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas morse »

Garminist numbri valimine on kyll mugav aga ma eelistan telefoni otse Cardoga paaritada. Geps ei ole kodu läheduses kaarutades küljes ja seetõttu on parem kui Blutooth paaritamine on nii tehtud.

Lisaks jah, enamasti ka mina eelistan tsikli peal mitte helistada. Kui ootan mingit olulist kõnet, siis lülitan enne sõitu telefonis BT sisse.

Minu puhul ka see, et gepsu kasutan enamasti ainult ühel tsiklil - veel üks põhjus, miks telefon otse kiivriga paaritada.

Edit: Seda muidugi jah, et kui töö asjus telefonil pead olema, siis tõesti läbi gepsu ühendatud telefon on super, sest näed helistaja nime. (Automaatvastamist pole üldse vaja, sest Cardol ja ilmselt ka teistel on nupp, mille abil kõne vastu võtta/ära panna).

Viimati muutis morse, 02 Juul 2017, 12:11, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Niikaua, kui nutitelefonide ja autogps-ide tundlikkus ja täpsus jääb kõvasti alla käsigps-ide omadele, jätkan ma nende kasutamist. Kasutan muidugi ka nutitelefoni gps-i, kuid seda rohkem waze'i liiklusinfo jaoks.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

piiks kirjutas:

... automaatne vastamine on ka tüütu funktsioon. Ma tahan ikka ise otsustada millise kõne võtan sõidu ajal vastu, millise mitte...

Vastamise poole pealt on veel selline seadistus, et "home key" võtab kõne vastu, power nupp lõpetab. Mõeldud spetsiaalselt selleks, et saaks sissetulevate kõnede asja kindaga ära ajada. Välja helistamiseks muidugi peab jah seisma jääma. Teoreetiliselt on olemas häälkäsklused, aga ei ole ise nii kaugele läinud.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas ping »

jkristjan kirjutas:

Miks ma peaks sõidu ajal helistama? Kuidas sa sõidu ajal näiteks seksid või pesu pesed oma GPSiga, võiksin siis küsida :) Kõne vastu võtmine pole probleem, saab seadistada nii, et automaatselt vastatakse kui handsfree küljes.

Kõne vastuvõtmise ajal katkestab navi töö, ka kutsumise ajal.
Automatse vastuvõtmisega lülitab sissehelistaja sinu telos oleva navi välja.
Kui on eraldi telefon, siis saab valida, et kas vastata kõnele või mitte ja navi töötab segamatult.
Osades võrkudes lülitatakse kõne ajal andmeside välja. Kui 1 telo jagab võrku ja teine telo navigeerib siis 1 telosse sissetuleva kõne ajal navigeeriv telo ei näita liiklusinfot ja kiiruskaameraid.

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas piiks »

jkristjan kirjutas:
piiks kirjutas:

... automaatne vastamine on ka tüütu funktsioon. Ma tahan ikka ise otsustada millise kõne võtan sõidu ajal vastu, millise mitte...

Vastamise poole pealt on veel selline seadistus, et "home key" võtab kõne vastu, power nupp lõpetab. Mõeldud spetsiaalselt selleks, et saaks sissetulevate kõnede asja kindaga ära ajada. Välja helistamiseks muidugi peab jah seisma jääma. Teoreetiliselt on olemas häälkäsklused, aga ei ole ise nii kaugele läinud.

Mnajh. Mu telefoni "home key" oli klapi all peidus ja telefon taskus. Häälkäsklustega on ikka ikaldus eriti veel tänu mitte inglise keelsele keeleruumile. Sellega on ilmselt veel pikk tee meil minna. Just sai ühe uuema Harly mehe mure ära lahendatud. Ta ei suutnud häälkäsklusega Tallinn selgeks teha oma sisseehitatud Navile. Nüüd vist kasutab "Helsinki". Lõuna poolt tulle suund ju sama :D

Ma üldiselt ka ei helista. Aga kuna sõidan ka töö päevadel, siis vahel on seda helistamist palju olnud. Ja kui on võimalik sõidu ajal oma asjad ära ajada, siis miks peaks mitte sõitma. Eriti kui veel kellegagi koos sõidad.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

ping kirjutas:

... Kõne vastuvõtmise ajal katkestab navi töö, ka kutsumise ajal ...

Mul küll mitte, vastupidi, olen kohanud problemi, et kui Google Mapsil on heli peale jäänud, siis kõne ajal karjutakse navigatsiooni juhendeid vahele. Samuti Navigoni ja Sygicuga, olen pool Euroopat läbi sõitnud, kordagi pole varem sellisest ideest kuulnud, et kõne kuidagi neid segab. Telefoni app saab aru, et mingi muu app on foreground'is ja rullib ennast ekraani serva kompaktreziimi kokku.

ping kirjutas:

...Osades võrkudes lülitatakse kõne ajal andmeside välja...

Jälle ei oska kommenteerida, pole elu jooksul sellist mõtet kordagi kuulnud. Kuidas ma siis ometi samal ajal telefoniga lobisen ja Facebookis ringi kolan? Äkki sul on mingid mälestused aastast 1996, GSM Data + Nokia 1610...

Aga nagu ma ütlesin, ega personaalsete kogemuste vastu ei saa. Kui ikka ei saa oma telefoniga läbi või ei oska/viitsi paika tuunida neid asju (või ei ole valitud õige telefon kõigeks selleks), siis kasutadki eraldi karpe. Siin on umbes 80/20 reegel, 80% nendest probleemidest saab ära lahendada, ülejäänud 20% osas pead tegema otsuse, kas lepid nendega või ei. Kolme erineva seadme omamisel on jälle omad miinused.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas piiks »

jkristjan kirjutas:
ping kirjutas:

... Kõne vastuvõtmise ajal katkestab navi töö, ka kutsumise ajal ...

Mul küll mitte, vastupidi, olen kohanud problemi, et kui Google Mapsil on heli peale jäänud, siis kõne ajal karjutakse navigatsiooni juhendeid vahele. Samuti Navigoni ja Sygicuga, olen pool Euroopat läbi sõitnud, kordagi pole varem sellisest ideest kuulnud, et kõne kuidagi neid segab. Telefoni app saab aru, et mingi muu app on foreground'is ja rullib ennast ekraani serva kompaktreziimi kokku.

ping kirjutas:

...Osades võrkudes lülitatakse kõne ajal andmeside välja...

Jälle ei oska kommenteerida, pole elu jooksul sellist mõtet kordagi kuulnud. Kuidas ma siis ometi samal ajal telefoniga lobisen ja Facebookis ringi kolan? Äkki sul on mingid mälestused aastast 1996, GSM Data + Nokia 1610...

Aga nagu ma ütlesin, ega personaalsete kogemuste vastu ei saa. Kui ikka ei saa oma telefoniga läbi või ei oska/viitsi paika tuunida neid asju (või ei ole valitud õige telefon kõigeks selleks), siis kasutadki eraldi karpe. Siin on umbes 80/20 reegel, 80% nendest probleemidest saab ära lahendada, ülejäänud 20% osas pead tegema otsuse, kas lepid nendega või ei. Kolme erineva seadme omamisel on jälle omad miinused.

  1. Jah nii on. Kui kõne tuleb sisse, siis mul läheb Waze kuhugi backroundi ja mõne aja pärast kinni. Probleem on suurem, kui kasutan wazet kustus ekraaniga.
    Lisaks olen täheldanud, et see integreeritud musa mängiv spotyfy aitab ka wazel elus püsida.

  2. Vanemates võrkudes, kui 3,5G läheb data kinni kõne ajal. 3G ja 3,5G puhul sõltub võrgust, mõnes töötab korraga, mõnes läheb data kinni. 4G puhul käib kogu kõne üle data või kõneks kasutab telefon vanemat võrkku. 4G puhul seega töötab data alati, ka kõne ajal. (ei pretendeeri absoluutsele tõele)

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

ping
Postitusi: 1229
Liitunud: 22 Mär 2005, 23:45
Asukoht: Tallinn

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas ping »

jkristjan kirjutas:
ping kirjutas:

... Kõne vastuvõtmise ajal katkestab navi töö, ka kutsumise ajal ...

Mul küll mitte, vastupidi, olen kohanud problemi, et kui Google Mapsil on heli peale jäänud, siis kõne ajal karjutakse navigatsiooni juhendeid vahele. Samuti Navigoni ja Sygicuga, olen pool Euroopat läbi sõitnud, kordagi pole varem sellisest ideest kuulnud, et kõne kuidagi neid segab. Telefoni app saab aru, et mingi muu app on foreground'is ja rullib ennast ekraani serva kompaktreziimi kokku.

ping kirjutas:

...Osades võrkudes lülitatakse kõne ajal andmeside välja...

Jälle ei oska kommenteerida, pole elu jooksul sellist mõtet kordagi kuulnud. Kuidas ma siis ometi samal ajal telefoniga lobisen ja Facebookis ringi kolan? Äkki sul on mingid mälestused aastast 1996, GSM Data + Nokia 1610...

Aga nagu ma ütlesin, ega personaalsete kogemuste vastu ei saa. Kui ikka ei saa oma telefoniga läbi või ei oska/viitsi paika tuunida neid asju (või ei ole valitud õige telefon kõigeks selleks), siis kasutadki eraldi karpe. Siin on umbes 80/20 reegel, 80% nendest probleemidest saab ära lahendada, ülejäänud 20% osas pead tegema otsuse, kas lepid nendega või ei. Kolme erineva seadme omamisel on jälle omad miinused.

Kui Sina selliseid probleeme kohanud pole siis see ei tähenda, et neid olemas pole.
Mina pole näinud pimesoolt aga ma ei lähe kuulutama, et pimesoolt pole olemas.
Pilt

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

ping kirjutas:

Kui Sina selliseid probleeme kohanud pole siis see ei tähenda, et neid olemas pole.

No seda ma just ütlesingi, täiesti nõus. Lihtsalt ei maksa ka teistpidi üldistada - et telefoniga sittagi ei saa. Kui sina ei saa, see veel ei tähenda, et üldse ei saagi ;)

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas piiks »

ping kirjutas:

Kui Sina selliseid probleeme kohanud pole siis see ei tähenda, et neid olemas pole.
Mina pole näinud pimesoolt aga ma ei lähe kuulutama, et pimesoolt pole olemas.
Pilt

Tahtsin just ennist veel lisada, et siin ei ole absoluutset tõde. Igalühel on taskus erinev kooslus riistvarast, Androidi versioonist, navi softist ja navi softi versioonist.
Eraldi Garmin on hea standalone süsteem. Töötas eile töötab ka homme.
Tahvli puhul ma seda küll öelda ei saa. Iga päev tuleb keskmiselt 1-2 update alla. Kell eile töötas tahvliga, täna hommikul enam ei tööta. Pusisin pool päeva, andsin kella poisile. Pani oma telefoni külge ja elab õnnelikult edasi :D

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma tulin eile ka pealkirjas viidatud mõttele,kui tegime kaldapealset saatmist Põltsamaa V Jõemaratonile mööda Põltsamaa jõge.Algas see retk Ao paisjärvelt ja lõppes Kamari järvel peale Põltsamaad.
Minu jaosk suuremas osas täiesti tundmatu kant .Navigeerimiseks plaanisin kasutada Waze,Google mapsi,Garmin GPS-i ja olid ka paberil Regio kaardid.Kui keegi sealkandis liigelnud,siis teab,et seal just liigapalju teid ja üldse asustust ei ole.Endla LK on suht asustamata kant läbi rabametsade.Meile anti kaasa paberkaart kontrollpunktidega ,aga mingeid juhiseid ega koordinaate juurdepääsuks polnud .Garminiga(uusimad kaardid) polnud seal midagi teha,sest selle järgi ei leidnud suurt midagi üles,kuna metsateid ,mis KP-sse viisid polnud seal olemas .Googlemap oli abiks tahvli peal kohtade üles leidmiseks,aga Waze leidis kõik kohad kohe otsinguga üles ja viis väga hästi kohale .Waze kaardil olid ka suht uued ilmselt RMK kruusased metsateed.
Ühesõnaga kogu muu krempel läks kindalaekasse ja kogu päeva sai navigeeritud Waze abil ja ühtegi jama ei tekkinud.
Telefoniks mul Samsung A5 2017 ja ilma lisalaadimiseta oleks jatkunud akut vist pea päevaks.Ma muidugi hoidsin autos vahepeal mõned korrad juhet taga ja õhtul kell 22 koju jõudes oli akut veel 78% .Waze töötas kogu tee hommiku 5.00-st kuni koju jõudmiseni.Kokku oli sõiduaega 8+ tundi,millest auto USB-st oli juhe taga nii 3 tundi.Vahepeal metsas sai kasutatud niFB üleslaadimist kui suhtlust ja mingil määral oli ka kõnesid.
Minu telefon viib kõne sisse tulles Waze ekraanilt ära,aga ta jääb taustal tööle.Kahe liigutusega saab ta tagasi ka kõne ajal.Naise Samsung J5-l 2016 jääb Waze ette,ehk ilmselt mul vaja midagi seadistustes üle vaadata.Kui Waze jookseb ja kõne tuleb,siis naise telefonil tuleb ülaserva helistaja nimi ja vasta-keeldu nupud.Mis ekraani nägemisse päikeses ja pimedas puutub,siis see on parem ja selgem,kui Garminil.Kuna Samsung A5 2017 on ka veekindel,siis mured sellega ka puuduvad.Hoidja leidmine ei ole üldse probleem ja tsikli pealt lahkudes võtan(nüüd vist juba võtsin) väljamaal alati ka GPS-i kaas,sest see on ikkagi lollile vargale ikkagi suur ahvatlus.
Ehk kokkuvõttes on korralik Telefon tõesti täna suht ainus asi,millega saab väga hästi hakkama,kui EU piires liikuda.Isegi kui sul on mingi väiksema andmeside mahuga pakett ja välismaalt tuleb midagi lisa,siis see summa on nüüd ikka suht väike.Ühe motonavi raha eest saab ikka väga palju reisida.Samas tehes endale mingi suurem pakett on asi nüüd ikka väga soodne.
Probleem kinda sõbralikkkuses laheneb ka ilmselt üsna pea,sest me kasutame tööjuures juba tavalisi töökindaid,mis on puuteekraani jaoks mõeldud.Ju motokinda tegijad ka ikka arenguga kaasa tulevad,kuigi võiks seda juba teinud olla.Mitte puutetundlike näpuotstega motokinnas võiks juba pigem haruldus olla ,mitte vastupidi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

Eks igaüks vastavalt oma harjumusele ja mugavusele.. öelda, et kas üks on oluliselt parem kui teine lahendus on üsna meelevaldne. Ma olen võõral maal ettevalmistanud selliselt, et eelnevalt põhimaršruudi läbi käinud google tänavavaates ja edasi usaldanud telefoni kaarte. Igaks juhuks on üks rakendus ka salvestatud kaartidega, aga üldiselt google'i oma on ikkagi täpsem ja ajakohasem. Ja kui kõik muu alt veab, siis küsin kohalikelt teed :D

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Kas midagi sellist mootorrattale ei tehta? Peaks midagi just soetama hakkama ja ma siiski eelistan, et mingi vidin on mootorratta küljes statsionaarselt (eemaldamis võimalusega). Ma saan küll aru, et ka autos on põhimõtteliselt võimalik loobuda auto stereost ja NAV'st ning kasutada telefoni kõrvaklappidega.

http://www.ebay.com/itm/6-2-Smart-Andro ... 1704241614

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

piiks kirjutas:

Kas midagi sellist mootorrattale ei tehta? Peaks midagi just soetama hakkama ja ma siiski eelistan, et mingi vidin on mootorratta küljes statsionaarselt (eemaldamis võimalusega). Ma saan küll aru, et ka autos on põhimõtteliselt võimalik loobuda auto stereost ja NAV'st ning kasutada telefoni kõrvaklappidega.

http://www.ebay.com/itm/6-2-Smart-Andro ... 1704241614

No sellisega,kui ka saaks tsiklile,tekib paigutuse probleem.Tuttaval on HD peal ruumi laialt ja mingi suur "raadio" seal olemas.Kummalgi pool veel kõlarid lisaks.Kuidas sellist ,kas või midagi minimalistlikku,oma rattale paigutada, ei oska öelda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui sellisel oleks mingi lenksu kinnitus taga oleks asi lihtne.Mul on autos ilma laadijata sama tootja hoidja ja seal on telefon vägagi tihedalt sees,et isegi suuremal hüppel välja ei lendaks.
http://brodit.com/product.html?id=52794 ... 5%20(2017)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:
Spoiler
ranel kirjutas:
Jesper kirjutas:

Navi puhul see 3D vaade on eriti saatanast, pärast paari pööret on "pilt" sassis. Ma ei tea, kas kuskil on olemas navi millel oleks nagu see "kaardipede režiim" mõnusalt seadistatav ja kasutatav, et ei zoomiks sisse-välja, ei pööraks ennast ja muidu ei teeks midagi ilma käskimata.

Aga palun.
Pilt

Auto zoom off peaks ka kusagil olema :bsmile:

Jep. Ainus asi, mis kohe meelde ei tule, et kas mõõtkava laseb vaikimisi paika panna. Samas sellega on see, et ma ise kasutan näiteks asulast väljas ühte mõõtkava ja asulas teist.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

tyyp
Postitusi: 104
Liitunud: 31 Aug 2009, 18:02
Tsikkel: TDM900, 08
Asukoht: Vääna
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 6 korda
Kontakt:

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas tyyp »

Mina kasutan naviks oma ifööni. Siiani rahule jäänud kasutusmugavusega. Lenksule kinnitus selle firma https://www.quadlockcase.eu vidinatega ja pole olnud veel põhjust kurta. Istub ilusti seal kus peab. Kuna kest ostetud eraldi mis on vihma ja põrutuskindel ning lisaks veel lisaakuga siis võtsin kleebitava variandi mis peaks sobima siis suvalisele telefonile.

Uppuja päästmine on õlekõrre enda asi...

kkarl
Postitusi: 25
Liitunud: 12 Mär 2017, 18:00
Tsikkel: Yamaha fzr600r
Asukoht: Tallinn

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas kkarl »

Mul on tsikli jaoks lihtsalt teine telefon andmesidepaketiga mis lenksu küljes automaailmast pärit hoidikus

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas ranel »

kkarl kirjutas:

Mul on tsikli jaoks lihtsalt teine telefon andmesidepaketiga mis lenksu küljes automaailmast pärit hoidikus

See andmesidega telefon. Reisid korra eu-st välja ja maksad end segaseks :D odavam antud maa telefonipakett juba siis kõrvale võtta. Saad juba jooksvalt liiklusinfot ka vastu võtta.

Venemaa_GSM_19858876_1990860017606275_273545960_n.png
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul endal on kaks üsna ammu ostetud Garminit,aga tööautodesse sai ostetud uued Garmin LM60-d eelmisel aastal.Nendega saab samamoodi nagu google otsinguga, kiirelt soovitud koha üles leida ja kohe ka teele ennast panna.Paned näiteks firma või muidu mingi asja nime otsingusse ja kohe tuleb aadress.
Mis puutub mobiili kasutamisse navigeerimiseks,siis see ikka mõistlik pigem nüüd peale rändlustasude kaotamist,ainult EU territiooriumil.
Ma kasutasin eelmisel aastal Horvaatia trippi tehes andmesidet kahe tel ja tahvliga ilmselt kuskil 200€ kanti.Navigeerimist kasutasin kümmekond korda googlemapis jalgsi linnades liikudes ja tahvlist sai vahel Googlemapsi lihtsalt vaadatud.Muu oli tavapärane neti kasutamine.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Nüüd on kaks teemat segi aetud, andmeside ja füüsilise seadme teema. Sul võib ka telefonis olla salvestatud kaartidega navi rakendus, näiteks Sygic või Navigon. Telefon vs eraldi seade teema ei ole kuidagi otseselt seotud sideteenuste hinnaga. Tõsi, kui side on odav, siis boonuseks on Google Maps kasutamise võimalus, pole vaja midagi installeerida ja kui veab, näed veel reaalajas ummikuid ja teetöid jne. Lisaks Google Maps kasutab andmesidet väga ökonoomselt. Vahel võib juhtuda nii, et inimene kasutas telefoni navigeerimiseks ja sai suure arve, aga arve tuli tegelikult sellest, et facebook, gmail, playstore jne tõmbasid taustal igasugu sitta ja uuendusi alla. Kaardirakendust saab suures arves süüdistada ainult siis, kui on konkreetselt kindlaks tehtud, kui palju just tema andmeid liigutas.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mina pole midagi segi ajanud vaid lihtsalt teeks panuse telefoni ja Waze peale,sest asi töötab ikka väga hästi,on mugav kasutada ja ei vaja mingit kaartide lisa allalaadimist,pluss omab lisa boonusena pidevat online liiklusinfot jne.Ega ma ei väidagi,et mahtu väga palju võtab,pigem kulutab akut keskmisest palju kõvemini ehk vajab tel laadimist kasutamise ajal.Mul on peale laupäevast matka ja täna hommikust tööle sõitu Waze kasutanud 21,99MB.
Selle asemel,et mingit kaartide allalaadimisega asja telefoni installida,ma pigem jään oma Garmini juurde.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Laadimisega on nagu on, ma pole kunagi mõelnudki, et sõidukil peaks saama seda kasutada ilma juhet järel hoidmata. Sama ka side lahendusega, kui Skype kõne teha, pole mõtet loota, et aku pealt palju üle tunni käiks.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

kkarl
Postitusi: 25
Liitunud: 12 Mär 2017, 18:00
Tsikkel: Yamaha fzr600r
Asukoht: Tallinn

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas kkarl »

Eraldi naviseade tahab ka ju toidet pidevalt.


morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas morse »

kkarl kirjutas:

Eraldi naviseade tahab ka ju toidet pidevalt.

Hea point. Siit tuleb välja veel üks põhjus, miks mõni eelistab mobiiltelefoni tõepoolest väga headele funktsionaalsustele suhteliselt kiviaegset tsiklinavi: Veekindla navi "häll" on hullult konkreetne. Väikesed Micro USB, USB C ja Iphone'i Lightning otsikud on sellise kasutuse jaoks üsna hädised. Kui mu telefon oleks veekindel ja muus osas (nagu vibratsioonikindlus) robustne, kindaga opereeritav ning omaks sellist hälli, mis ta kiirkorras vooluvõrku ühendab ja ülikindlalt paigas hoiab, siis ma hüppaks kohe teise koolkonda üle ja unustaks ülejäänud pisierinevused. :bsmile:

edit: Samsungil ja veel mõnel on ju juhtmevaba laadimine. Sellise laadijaga tsiklilenksu hoidja koos RAM mountiga oleks päris timm ju.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

morse kirjutas:

edit: Samsungil ja veel mõnel on ju juhtmevaba laadimine. Sellise laadijaga tsiklilenksu hoidja koos RAM mountiga oleks päris timm ju.

GPS + BT + ekraan tarbivad kokku enam voolu, kui juhtmevaba laadimisega laadida jõutakse.
Ma olen päris mitu korda kaalunud erinevaid, hiina päritolu vastupidavaid (rugged) telefone aga alati jõudnud sinnamaale välja, et micro USB pistik pole just lõputult vastupidav, ilma kummikatteta pole ta ka veekindel. Suurem enamus nendest telefonidest ei tööta lisaks kinnastatud käega ja see, kuivõrd nad päikese käes nähtavad on selgub alles siis, kui seadme lenksule paned.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”