Huvitav, kauaks neid navisid on?

Kõik mis puudutab mootorratta sõiduks vajalikku varustust. Nii seda, mis mootoratturile selga käib, kui ka seda, mis usinad tsiklistid oma rataste külge kruvivad. Mootorratturi kiivrid, kindad saapad ja joped. Räägi mootorratturitega.

Moderaator: Moded


042083
Postitusi: 47
Liitunud: 14 Aug 2015, 09:32
Tänatud: 9 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas 042083 »

Ise kasutan telefonile sellist hoidikut http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-Hand ... gi5HjwXw2A

Hoidikuga rahul ja ostsin selle koos laadijaga, mis laadib tõeliselt kiiresti. Kuumaga võib tõenäoliselt telefon kuumaks minna, aga viimasel Norra reisil kuuma ilmaga muret polnud.

Mure oli hoopis sellega, et mul on Sygic alla laetud, aga vahel annab tõeliselt kummalisi trajektoore, pidin pidevalt visuaalselt kontrollima kas on mõistlik trajektoor ja vahepeal kasutasin
google mapsi, et saaks kontrollid vahemaad ja liiklesingi selle järgi. Waze suutis vahepeal kinni kiiluda ja hea oli, et oli kolm võimalust millega liigelda.
Mul on telefon küll Senaga ühenduses, aga pilte tehes või ilma kiivrita rääkides peab ikka telefoni kogu aeg hoidikust välja koukima.
Reisil mõtlesin, et eraldi navi oleks võib-olla siiski parem lahendus, aga käsi ei taha kuidagi sellist summat välja käia mida moto navide eest küsitakse.



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:
morse kirjutas:

edit: Samsungil ja veel mõnel on ju juhtmevaba laadimine. Sellise laadijaga tsiklilenksu hoidja koos RAM mountiga oleks päris timm ju.

GPS + BT + ekraan tarbivad kokku enam voolu, kui juhtmevaba laadimisega laadida jõutakse.
Ma olen päris mitu korda kaalunud erinevaid, hiina päritolu vastupidavaid (rugged) telefone aga alati jõudnud sinnamaale välja, et micro USB pistik pole just lõputult vastupidav, ilma kummikatteta pole ta ka veekindel. Suurem enamus nendest telefonidest ei tööta lisaks kinnastatud käega ja see kuivõrd nad päikese käes nähtavad on selgub alles siis, kui seadme lenksule paned.

Minu telefon Samsung A5 hoiab WAZE töötades+BT autoga ühenduses olles,enam vähem sama taset akus või isegi langeb tase, kui auto USB-st juhe taga.Laeb akut ainult päris laadijaga, sigaretisüütaja pesast.Aku on 3000mAh,mis iseenesest on päris võimekas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Suvalised hiinakad autolaadijad on 800mA-1A, et tänapäevane telefon laeks ja samal ajal töötaks, on vaja vähemalt 2A voolu, parem 2.5-3. Samuti kaabel peab olema kvaliteetne, kui ühendused on sitad ja traadid peenikesed, läheb pool auru juhtme soojendamiseks. Uuematel tsiklitel on sageli üks USB laadija juba olemas, aga ka minu ratta manuaal kirjutab, et see on 1A, ehk siis on vaja paigaldada lisaks korralik laadija ja sealt 1A otsast võib handsfreedisd ja puhkeolekus telefone lisaks laadida. Sigaretisüütaja pesast iseenesest tuleb pauku 100 korda rohkem kui vaja, asi on nendes 12V to USB konverterites ja microUSB kaablites, mis ei ole selliseks tööks sobivad.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas morse »

Macintosh kirjutas:

ja see kuivõrd nad päikese käes nähtavad on selgub alles siis, kui seadme lenksule paned.

Kas sellest juba on juttu olnud, et telefonid päikse käes laadides pange panevad? Ma viimati jätsin Iphone 6-e paagikotti päikse kätte laadima (ekraan tumm) ja telefon läks nii nii kuumaks, et enam kasutada ei saanud. Mingi kiri tuli ette - täpselt ei mäleta.

Kui ma ei eksi, siis oli kunagi Samsung S4-ga sarnane lugu - või läks ta lihtsalt tulikuumaks.


morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas morse »

jkristjan kirjutas:

Sigaretisüütaja pesast iseenesest tuleb pauku 100 korda rohkem kui vaja, asi on nendes 12V to USB konverterites ja microUSB kaablites, mis ei ole selliseks tööks sobivad.

Ma üldse ei viitsi vähem kui 2A laadijatega jamada. Ipadi laadija näiteks on hea tummine. Ja Samsungi S seeria telefonide 2A laadijaid on kogunenud. Hea kiire laadimine. Sigaretisüütajasse pakutakse jah, igasugu jama, pole mõtet oma närve kulutada. Tegelt ikka on vahe küll, kas laadija ja kaabel on vähe asisem või mitte (esialgsel vaatlemisel nagu ei ütlekski, eksole).

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

morse kirjutas:
Macintosh kirjutas:

ja see kuivõrd nad päikese käes nähtavad on selgub alles siis, kui seadme lenksule paned.

Kas sellest juba on juttu olnud, et telefonid päikse käes laadides pange panevad? Ma viimati jätsin Iphone 6-e paagikotti päikse kätte laadima (ekraan tumm) ja telefon läks nii nii kuumaks, et enam kasutada ei saanud. Mingi kiri tuli ette - täpselt ei mäleta.

Kui ma ei eksi, siis oli kunagi Samsung S4-ga sarnane lugu - või läks ta lihtsalt tulikuumaks.

Sellest veel pole siin teemas miinusena veel räägitud aga see on tõsi, kui neil ümbrised ümber on siis on kuumarbandus kerge tulema. Sama asi on temperatuuri teise otsaga, minu kaks Samsungi on erinevatel aastatel +0C lähedal pildi tasku pannud. Asusid taas toimima siis, kui jälle soojaks läks.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Jep, päiksega pakib mul ka ilma laadimiseta tahvel ennast kokku. Ütleb, et temp on liiga kõrge ja hakkab alustuseks servast äppe kinni panema.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Naviga on nii, et kui vajalikud kaardid olemas, siis pole kunagi seda hirmu, et neti peale raha kulub. Isiklik navi kasutamise vajadus tuleneb lisaks veel ka asjaolust, et mul nuppudega telefon.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Minu silmis jääb heitluses "motonavi vs nutifon" esimene peale sest:

  • * temas on alti olemas off-line kaardid;

    • ta ei karda vihma, tolmu, põrutust ja kukkumist;
    • ka kinnitub lenksule kindlalt;
    • ta on päiksevalguses nähtav;
    • ta on kinnastatud käega kasutatav;
    • ekraan on ka märjalt kasutatav;
    • ta ei lülita end kuuma ega külma tõttu välja;
    • tema kasutajaliides on loodud kasutamiseks liikumisel;
    • tema elektriühendused kannatavad vibratsiooni, vett, tolmu...

Nutitelefoni head omadused ...

  • * ei ole vaja täiendavat seadet (see on ühtlasi ka miinus, sest "kõik munad on ühes korvis");

    • suur valik erinevaid kaarditarkvarasid;
    • multifunktionaalsus (saab kasutada ka muuks, kui navigeerimiseks);
    • odav tarkvara ja odavad kaardid;
    • lihtne kaartide uuendamine;
    • see ei võta taskus palju ruumi
    • näitab reaalajas liiklusinfot

...ei kaalu üles tema miinuseid...

  • õrn: pole vee-, põrutuse-, kukkumise- ja tolmukindel;
  • elektriühendused on ebakindlad;
  • kardab kuuma ja külma;
  • vajab eraldi lenksuhoidjat;
  • vajab eraldi toidet;
  • ei tarvitse olla päikse käes nähtav (paljud uued, kallimad telefonid on, keskmised-odavamad mitte);
  • ei ole (üldjuhul) kindaga kasutatav.
DIY-Smartphone-Bike-Mount.jpeg

Lõpptulemusena taandub see valik rahale ja vajadusele: kui sa teed igal suvel ühe vähegi tõsisema matka siis on motonavi see mida sa vajad. Kui ainuke vajadus on navigeerimine ilusa ilmaga mööda asfaldit Tallinnast Kükametsa ja sealt Sootagusesse siis pistan minagi mobiili lenksule. Ma ei usu, et mobiiliga navigeerimise pooldajad siin jätkuvalt seda eelistaks kui motonavi hind poleks jaburalt kõrge.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma arvan,et edaspidi on minu valik selline,et enamuses kasutan oma veekindlat IP68 telefoni(ilma kotita,mis väldib ülekuumenemist),mis on ka päikeses väga hästi nähtav ja navigeerin Waze-ga,sest see tundub lihtsalt väga mugav ja meeldib mulle.
Lisaks jääb mul tavaline 4,3" Garmin eluaegsete uuendustega ja Givi kotiga kehva ilma jaoks.Garmini laadija on mul statsionaarselt tsiklile paigaldatud,aga telefoni jaoks peab midagi veel leidma.Hoidja peaks olema lihtne ja tugev,et kui eemaldud tsiklist,siis saab ühe käeliigutusega ka telefoni kaasa haarata nagu autohoidjast.Kahjuks pole sellist veel leidnud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tundub ,et leidsin korraliku tel hoidja lenksule ja selle külge käib telefoni(margi põhine) hoidja.Ma kasutan autodes neid Brodit ProClip asju juba ammu,aga see oli kuidagi märkamata jäänud,et tsiklile sealt ka saab.
http://www.proclipusa.com/mounts/handle ... 10655.cmsv

pro_clip.jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

--- Kõik kes tahavad arutleda GPS'i toimimisest sõjaolukorras või WiFi täpsustest navigeerimisel suunudvad siia: GPSist, kaartidest, sõjast ja navigeerimise mõttekusest üldiselt.

Ülejäänud jätkavad allpool teemaga "Huvitav, kauaks neid navisid on?"

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Navigeerimine telefon versus NAVI

Lugemata postitus Postitas piiks »

Kuhu see teema kadus? Tegin esimese reisi ainult telefoni najal ja tahtsin ennast tühjaks kiruda, aga ei leia teemat enam kuskilt üles.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Navigeerimine telefon versus NAVI

Lugemata postitus Postitas morse »

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimine telefon versus NAVI

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

morse kirjutas:

Korrektne neema on: "Huvitav, kauaks neid navisid on?"
viewtopic.php?f=14&t=102545

vaadates teemaalgataja häälestatust, siis tunudb, et tema arust veel kauaks.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas piiks »

Sai siis esimest korda tehtud pikem reis (15 päeva, 5200 km) ilma NAV'ta, ainult telefon lenksul ja noh kommentaar on lihtne: "s**t kuubis". Teisel päeval loobusin ja sõitsin vaikselt naise sabas, tal Garmin lenksu peal.

  • Üle viskas pidev lenksult maha kiskumine. NAV'i võtan ainult ööseks heal juhul maha. Aga telefon vaja ju käe ulatuses pidevalt hoida. Nii, kui kasvõi tankimise ajaks lenksule jätsin nii ka sinna kohe keegi helistas. Ja siis selle asemel, et peale tankimist edasi sõita helistad sina kõnesid tagasi vastamata numbritele. On küll see suht mugav RAM mount, aga ikkagi tüütu + veel toite juhtme toppimine*.
  • Suht segav faktor on sisse tulevad sms'd, FB chatid ja e-mailid. Tõmbavad tähelepanu kõrvale.
  • Sõidu ajal täiesti kasutamatu asi. Kõik nupud on nii kribud ekraanil, et isegi ilma kindata ei saa pihta sinna. Sama on ka loetavusega. Viimane Android läks nii kirbusitaks ära, et ma pean muidu ka juba vaikselt prillide peale mõtlema. Mis siis veel rappuva tee peal.
  • Eraldi NAV'i softiga ei taht telefoni risustada (väldin üldse sinna igast jama installimist). Waze on hea linnas ummikutest ja politseidest mööda saamiseks. Navigeerimiseks ta ikka ei kõlba. Ja google maps on super hea kõige üles otsimiseks ja kaardi vaatamiseks. Kui aga aadress leitud, siis ikka sisestad selle rõõmuga Garminisse.
  • Lisaks oli ka ikaldus vahel selle ekraani keeramisega. Telefon ise ju ainult portrait ja kui siis waze ette tuli, siis ta vahel ka nii jäi.
  • Andmeside on veel eraldi teema. Piiri peal katkes paar korda ära ja kogust muusika, vaja restart teha. Kolmandates riikides keerasin üldse andmeside kinni. Käib sealt ikka liiga palju muidu läbi. Kui lahti on, siis hakkad ju muuks ka kasutama.

EDIT: 1 oluline asi ununes. Mingil põhjusel ei tule telefonist hääljuhised kõrva, kui Cardol sõitjate vaheline sidekanal püsti on. Tuleb ainult see tilu-lilu, kui telefon on rääkimise lõpetanud ja "toru hargile paneb". Garminiga töötas 5+ ja muud telefoni asjad nagu helin ja kõne tulevad ka hästi läbi (prioriteedid on õigesti pandud).

Kokkuvõtteks: Annan telefoni lapsele (tal ekraan katki ja ma hetkel valisin sellise, mis sobiks ka lenksule toppida) ja ostan telefoni helistamiseks ja NAV'i navigeerimiseks :D

Ja maitse üle vaidlema ei hakka! :P

  • Mitmendal korral läheb (micro)USB õigetpidi? Kolmandal. Esimene kord on valet pidi, teine kord on ka valet pidi ja kolmas on reeglina alles õiget pidi.
Viimati muutis piiks, 22 Aug 2017, 10:49, muudetud 1 kord kokku.
Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Raske kommenteerida kui esineb nii palju mõistmatuid subjektiivseid väiteid.
Waze/GoogleMaps ei sobi navigeerimiseks? No ma ei tea, pidevalt kasutan ja olen pool Euroopat läbi sõitnud nendega, pole ühtegi probleemi nagu olnud.
Andmeside katkes ja oli vaja restart teha? Äkki sul on katki midagi seal telefonis vms, miks peaks tegema restardi selle pärast, et side vahepeal katkeb.
Mitmendal korral läheb microUSB õiget pidi? Räägitakse et kalal on mälu 3 sekundit, aga inimene peaks ju saama meelde jätta, kumb asend õige oli.
Mis puudutab maha kiskumise mugavust, sissetulevaid sõnumeid (mida saad ise seadistada kuidas tahad) jne siis see on maitse asi, kui ei meeldi siis ei meeldi, mis teha.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

piiks kirjutas:

Lisaks oli ka ikaldus vahel selle ekraani keeramisega. Telefon ise ju ainult portrait ja kui siis waze ette tuli, siis ta vahel ka nii jäi.

Oi see on klassika. Programmeerid google ära, sätid ilusti laadimisjuhtme ja kõrvaklapijuhtme taha, telefon paagikotti, lukk kinni, klapid kõrva, kiivrisukk, kiiver, kindad, jutud, ronid sadulasse ja siis kui hakkad tsiklit jala pealt sirgeks tõstma, ehmatab tegelane selle meeletu gravitatsioonivektori muutuse peale ära ja viskab hopsti pildi risti :wack:

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas ranel »

Jesper kirjutas:

klapid kõrva

Miks mitte juba kasutada 30 eur hiina vahejubinat, millega saab bluetooth abil heli telefonist kõrvadesse sõidu ajal? Hiinakatele saad suvalised 3,5mm klapid ka järgi panna, lihtsalt siis ei saa mikrofoni kasutada.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

No müüakse ka BT klappe, aga ma ei ole nagu mõtet näinud, miks asendada laadimist mittevajav ja vett mittekartev vasktraadi jupp mingi järjekordse tehnohuinamuinaga? Anoh see on muidugi minu isiklik eelistus, iseenesest muusika allikana on telefon küll üle prahi.

Kasutaja avatar

Teema algataja
Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Re: Navigeerimine telefon versus NAVI

Lugemata postitus Postitas Vint »

Mäkk, nagu sealt lugeda võib, olen isiklikult mobla kasutamise poolt. Sina aga navi -ja ilmselt on mitmeid inimesi peale meie kahe, kelle arvamused lähevad lahku.
Just nende selgitamiseks see teema ongi. :) Ma ei kiirustaks veel sulgemisega.

Ja muide- :mrgreen: osa süüst lasub sinu õlgadel, algas see "Rumalad küsimused 2" teemast, mille poolitasid.


morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Navigeerimine telefon versus NAVI

Lugemata postitus Postitas morse »

Macintosh kirjutas:
morse kirjutas:

Korrektne neema on: "Huvitav, kauaks neid navisid on?"
viewtopic.php?f=14&t=102545

vaadates teemaalgataja häälestatust, siis tunudb, et tema arust veel kauaks.

Tänud, et parandasid. See minu viidatud link oli algsest teemast eraldatud asi.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Vint kirjutas:

Mäkk, nagu sealt lugeda võib, olen isiklikult mobla kasutamise poolt. Sina aga navi -ja ilmselt on mitmeid inimesi peale meie kahe, kelle arvamused lähevad lahku.
Just nende selgitamiseks see teema ongi. :) Ma ei kiirustaks veel sulgemisega.

Ja muide- :mrgreen: osa süüst lasub sinu õlgadel, algas see "Rumalad küsimused 2" teemast, mille poolitasid.

Hmm. Ma ei tea, mille sulgemisest sa räägid. Teema on avali ja valla uutele arvamustele. See, et inimesed ei oska teemasid teha, nojah, ma ei saa selles küsimuses aidata. (togi) Üldine laiskus/viitsimatus/tagasihoidlikkus on nii suur, et kui oleks võimalik siis teeksid kasutajad ilmselt üldse üheainsa teema ja arutleks seal kõigest läbisegi. Väga ebamugav.

Aga navidest rääkides siis ... kas sa Vint oled mobiilteefoniga teinud mõne mitmepäevase matka (nädalavahetus ei loe). Hea matka mõõt on vähemalt nädal, soovitavalt kaks. Siis saab juba sõita päiksepaistes, paduvihmas (kui veab, ka kerges lumesajus ning äkki isegi väikese miinusega), jõuda pimedas ja üdini väsinuna öömajale, pillata külmast kohmetunud kätega naviseade maha, otse mutta; otsepäikseses mitte muhvigi näha; nentida, et päike ajab telefoni tulikuumaks, kuni see välja lülitub; kogeda, et -2C on telefoni toimimiseks liialt madal temperatuur ja palju muud põnevat. Kas oled kõike seda proovinud? Mina olen. Olen seda teinud nii mobiili, kui motonaviga. Mobiiliga kaks korda. Mõlemal korral kaks nädalat (no ma pidin sama reha peal ometi 2x ära käima). Ja teada sain, et seda oli täpselt kaks korda liiga palju.
Mobiiliga on ebamugav, tülikas, ebatöökindel, vihmaga mitte kõige parem (tegelikult ikka jaburalt s..tt), päikesepaistes ja kinnastatud käega üsna talumatu. Mobiiliga võib ilusa ilmaga Tallinnast Nuustakule sõita. Toimib hästi. Aga matkale ei kõlba. Muidugi, asju annab alati ebaotstrabekohaselt kasutada - näiteks transistorraadioga saab vabalt naela seina aga ma eelistan iga kell haamrit (hmm, selles küsimuses võiks Reimpsiga konsulteerida, tema võib isegi raadiot eelistada, et olla piisavalt ebakonvensionaalne). Tegelikult olen mina ka mobla kasutamise poolt, ma pooldan otstarbekohast kasutust. ;-)

PS. Vint, ole armas ja liida see teema ka sinna "Huvitav, kauaks neid navisid on?" teema otsa.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas piiks »

jkristjan kirjutas:

Raske kommenteerida kui esineb nii palju mõistmatuid subjektiivseid väiteid.

Maitsemeel ongi subjektiivne. Pole olemas objektiivset maitsemeelt veel. Töö, küll käib selle nimel. Mõistmine on samuti väga individuaalne nähtus. Minul näiteks sinu vastuargumentide mõistmisega mingeid raskusi ei tekkinud. Aga proovin siis natuke juurde selgitada.

jkristjan kirjutas:

Waze/GoogleMaps ei sobi navigeerimiseks? No ma ei tea, pidevalt kasutan ja olen pool Euroopat läbi sõitnud nendega, pole ühtegi probleemi nagu olnud.

Ma ka pidevalt kasutan. Aga noh ka kolme jalaga taburetil saab ju filmi vaadatud. Korralikus pehmes ja mugavas tugitoolis on seda, aga palju mõnsam teha ;) Waze ei anna korralike juhiseid alati. Eriti kiirteedel, kus otsustamiseks vähe aega, ta jätab ütlemata, et kas hoia end paremale või vasakule. Garmin selle kõrval näitab sulle isegi sõidurea ära. Samuti ei näita ta alati kõiki pöördeid, vaid joonistab pika sinise juti nagu justkui ei olekski pöördeid seal. Lisaks see tarkvara uuendustega pidev muutumine. Viimasega läks mul häälesüntesaator tuksi. Nüüd ta spellib inglise keelseid lühendeid nagi meeter ja km, ka "U Turn" tuleb spellides. Varem keeldus ta pika maa taha navigeerimast, nüüd on see paranenud. Autos täiesti kasutatav, kus saad teda vahel juurde näppida. Google maps'i navigaator mulle lihtsalt ei meeldi.

jkristjan kirjutas:

Andmeside katkes ja oli vaja restart teha? Äkki sul on katki midagi seal telefonis vms, miks peaks tegema restardi selle pärast, et side vahepeal katkeb.

Tänan tähelepaneku eest. Õnneks on uus garantti all telefon. Viin kohe homme remonti ja ütlen, et Läti - Leedu piiri ületades, kui telefon võrkusid vahetas, siis ei taastunud enam data ühendus. Pidin restartima telefoni. Nad kindlasti vahetavad seal kaks kondekat ära ja ongi korras. Ühekorde keiss, aga järjekordne ebameeldivus.

jkristjan kirjutas:

Mitmendal korral läheb microUSB õiget pidi? Räägitakse et kalal on mälu 3 sekundit, aga inimene peaks ju saama meelde jätta, kumb asend õige oli.

Mul on umbes 10 micro USB'ga laetavat seadet ja kõigil on pesa erinevat pidi. Pigem juhtisin tähelepanu sellele, et selle juhtme sinna toppimine on hulka ebamugavam, kui NAVI aluses olev integreeritud pistik.

jkristjan kirjutas:

Mis puudutab maha kiskumise mugavust, sissetulevaid sõnumeid (mida saad ise seadistada kuidas tahad) jne siis see on maitse asi, kui ei meeldi siis ei meeldi, mis teha.

Kogu minu jutt on maitse asi ja suunatud kodanikele, kellel on sarnane maitse. Et siis iga kord, kui rattale ronin, seadistan sõnumid, mailid, chatid (muuseas FB messangerist ei saa välja logida, ainult väikse keerulise trikiga) ühte pidi ja maha ronides jälle tagasi? Mul on muud ka matkal teha :D

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Käisin eile õhtul,täna öösel saatmas süstamatka Lätis Salaca jõel ja kasutasin paralleelselt nii Garminit kui Waze ja jälle kord tõestas Waze,et on igati hea valik.No seal oli tegu ikka väga väga väikeste metsateedega,et jõe äärde pääseda,aga Waze näitas kõik asjad väga täpselt ära.Garmin kahjuks mitte nii väga.garminiga oleks mõneski kohas pidanud jõeni saama,aga ei saanud ja ka waze näitas,et ei saa.Peale kahte proovimist Garminiga rohkem ei proovinud ja sai Waze järgi kogu öö rahulikult kulgetud.Sama on ka eesti metsateede ja muude väikseste vähekäidavate kohtadega.
Jube mugav oli enne võistlust rajaga tutvumisel waze-s vajalikud kohad salvestada ja need siis iseendale ja ka teisetele SMS-ga saata.Just see teistega jagamine oli väga mugav.Minul ei kadunud navigeerimine kordagi ära,kuigi liikusime kohati väga kehvas levis ja ka piiri ületades oli pilt ees.
Mis puutub waze juhendamist suurematel teedel,siis lihtsalt teed ja märke järgides ei ole küll võimalik valesti minna. Garmini pimesi rea jälgimine on vahel jälle selleks halb,et sa üldse ei jälgi kuhu liigud ja kui GPS sind vähe puu taha suunab,siis sinna sa selle järgi pimesi ka lähed.Prantsusamaal ja Itaalias korduvalt nii juhtunud just Garminiga.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

jkristjan kirjutas:

Mitmendal korral läheb microUSB õiget pidi? Räägitakse et kalal on mälu 3 sekundit, aga inimene peaks ju saama meelde jätta, kumb asend õige oli.

Täna on uuematel telefonidel juba USB C mis läheb pesasse mõlemat pidi.Mul on selline ja kohe üldse ei kurda,ka pimedas piisab ainult käega asukoha leidmisest ja pesas see juhe ongi.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Miks eelistatakse garmin montanat zümole?

dr800 2x
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas Ain »

stev666 kirjutas:

Miks eelistatakse garmin montanat zümole?

Põhiliselt eelistavad ilmselt Montanat need kes offroadi sõidavad. Käsigepsud näitavad hästi topo kaarte. On väga kiired ja hea loetavusega ekraaniga. Tegu on käsi gpsiga millel on sees magnet kompass mis tagab õige suuna ka siis kui seisad.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui keegi eelistab Montanat maantee sõidul Zümo vastu,siis ilmselt on tegemist täiesti mõttetu eelistusega,sest käsi GPS ja auto-moto GPS on natuke erinevad asjad ja polegi eriti võrreldavad. Montana ikka looduses (jalgsi)liikujale ja Zümo maanteel liiklusvahendiga liikumiseks.
Kui keegi eelistab motonavi asemel autonavi või vastupidi,siis siin võib veel mingeid nö seoseid-erinevusi leida,et mida üks teeb paremini-halvemini kui teine.Aga praktikas need tegelikult ka ikkagi samalaadsed tooted natuke erinevalt seadistatud ja pakitud erinevasse korpusesse.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Huvitav, kauaks neid navisid on?

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas:

Kui keegi eelistab Montanat maantee sõidul Zümo vastu,siis ilmselt on tegemist täiesti mõttetu eelistusega,sest käsi GPS ja auto-moto GPS on natuke erinevad asjad ja polegi eriti võrreldavad. Montana ikka looduses (jalgsi)liikujale ja Zümo maanteel liiklusvahendiga liikumiseks.
Kui keegi eelistab motonavi asemel autonavi või vastupidi,siis siin võib veel mingeid nö seoseid-erinevusi leida,et mida üks teeb paremini-halvemini kui teine.Aga praktikas need tegelikult ka ikkagi samalaadsed tooted natuke erinevalt seadistatud ja pakitud erinevasse korpusesse.

zümo ja montana on ikka väga erinevad tooted.ruudivad mõlemad. Erinevus on just kaardi lappamis kiiruses ja täpsuses. Käsi gps on selles osas oluliselt võimekam . Montanat eelistab selgelt edasijõudnu, kellel võibolla lisaks tsiklile veel atv või saan. Vahepeal oli Montana müügil ka moto bundlega ehk lenksukinnitusega. Täna peab ostma need jubinad lisaks.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Sõidu- ja lisavarustus”