Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Anna vargusest teada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Valmet kirjutas:

Üldiselt peab riik politsei näol tagama vara puutumatuse, mitte kindlustus.

Nagu väheke absurd ei ole see väide?



Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas Loff »

Valmet kirjutas:

Üldiselt peab riik politsei näol tagama vara puutumatuse, mitte kindlustus.

Ilmselt peab siis riik ka tööd andma, katuse peakohale andma, lapsed söötma, kasvatama ja koolitama jne. Ise istud käed rüpes ja vaatad niisama mokk töllakil.

Tegelikult käib elu nii, et uppuja päästmine on siin riigis ikkagi uppuja enda asi. Ehk siis, kui tahad, et Su vara oleks kaitstud, mine tee relvaluba (kui vaimne tervis lubab), soeta korralik pauguraud, lisaks samale paugurauale teine salv ja niipalju padruneid, kui relvaseadus lubab. Enne tasuks korralikult selgeks õppida/harjutada tulistamine koos kiire salvevahetusega! Ja mis kõige tähtsam - tudeeri seaduseid ja uuri kohtulahendeid, mis on seotud enese- ja vara kaitsmise käigus hädakaitsepiiri ületamisega. Ja siis jää valvesse :shock:

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Palm615
Postitusi: 19
Liitunud: 03 Okt 2013, 12:26
Tsikkel: Yamaha FZ1-S Fazer 2006

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas Palm615 »

holma kirjutas:
sandman1111 kirjutas:

Infot ju kõvasti, mendid võiks ju hakkama saada või nad teavad ja ootav, et poiss veel rohkem "sitta" kaela tõmbaks?

Kannata nüüd, info on kindlasti ka neile jõudnud.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/1 ... d=66664291

selles kuulutuses räägib ka varastatud mustast KTM EXC-st, selle kohta teemat ei leidnud aga väga pole kohanud musta exc-d ja siin kuulutus http://bike.motors24.ee/vehicles/400842 ... =price.ASC

arvatavasti kokkusattumus aga kunagi ei või teada.

Yamaha YZ250FW 2007a --> KTM 525 EXC 2004a --> Kawasaki GPX 750 ninja 1987a. --> Yamaha FZR 1000 EXUP 1992a. --> Yamaha FZ1-S Fazer 2006a.

Kasutaja avatar

tali
Postitusi: 1403
Liitunud: 21 Apr 2005, 15:10
Tsikkel: 650cc V2
Asukoht: Pärnumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas tali »

Loff, selline mentaliteet on täitsa ok iseenesest, aga täpselt teisel pool maakera. USA mõttelaad on see, ei minu kodu on minu kindlus ja kes kutsumata tuleb, saab rahulikult tina... :roll: Siin lähed sellise asjaga kinni kiirelt. Naljakas lugu meil siin on see, et soetad küll endale relva oma kodu ja vara kaitseks, aga de fakto peab keegi sind ikkagi samaväärse ründevahendiga ohustama, et relva kasutamine oleks õigustatud.kui muidugi seda kütitavat pärast nii hoolega maha ei mata, et mitte keegi mitte kunagi üles ei leia

18-aastane pereliige: "Äratuse helin on see n..ss, mis sul magada ei lase". :)
"Takahashi on küll aeglane, aga see-eest kukub tihti." H. Kender, Viasat Sport Baltic, Malaisia Moto2
PS! Klausen/Kender Viasati tagasi!

Valmet
Postitusi: 382
Liitunud: 15 Okt 2006, 18:27
Tsikkel: Valgete kätega tehtud
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas Valmet »

mx77 kirjutas:
Valmet kirjutas:

Üldiselt peab riik politsei näol tagama vara puutumatuse, mitte kindlustus.

Nagu väheke absurd ei ole see väide?

See ongi absurd meie liiduvabariigis, aga nii peaks see tegelikult olema. Minu jaoks on absurd maksta maksudena politseile vara kaitsmise eest ja siis veel mingile erafirmale lisaks(olude sunnil maksan isegi g4sile). Ma ei arvagi, et politsei peaks minu garaazi ette mehitatud valve paigaldama, vaid pätid tuleb isoleerida ja ümber kasvatada. Tegelikult käib räigelt närvidele nulltolerants liiklusseaduse rikkumise puhul, kapo igaaastaselt suurenev eelarve, mingid mupo ja muud parkimiskontrollid iga nurga peal, et tavaline kodanik ikka rooska saaks. Kui eravärvides Skoda linnavahel 150ga punase tule alt läbi lendab siis pole ju kedagi ohtu seatud, sest rooli keeravad alarmsõiduki koolituse läbinu "osavad" käed. Samas kui Lemme telkimisalal kedagi pekstakse või on midagi ära varastatud pole menti kusagil. Kurat mingid paet ja mihkelson, raisk, vilistavad põhiseadusele, kurat miks ment neid jahi t*** ma ei või.

Triumph Speed Triple, KTM LC4 SX, Husqvarna WR125,

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Minu põhimõte on - hoia oma vara luku taga ja kindlusta ta ära. Saad rahulikult magada. Poitsei ei suuda iga pätti (eriti veel mingeid kuuevarbalisi) kinni panna ja iga külakuuri juures passida. Sellise politsei saaks teha, aga siis peaks olema meie tulumaks 50%.

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas Loff »

tali kirjutas:

Loff, selline mentaliteet on täitsa ok iseenesest, aga täpselt teisel pool maakera. USA mõttelaad on see, ei minu kodu on minu kindlus ja kes kutsumata tuleb, saab rahulikult tina... :roll: Siin lähed sellise asjaga kinni kiirelt. Naljakas lugu meil siin on see, et soetad küll endale relva oma kodu ja vara kaitseks, aga de fakto peab keegi sind ikkagi samaväärse ründevahendiga ohustama, et relva kasutamine oleks õigustatud.kui muidugi seda kütitavat pärast nii hoolega maha ei mata, et mitte keegi mitte kunagi üles ei leia

Relvaseadusele tuginedes, kui rünne Sinu vastu peale suulist hoiatust ja ka hoiatuslasku ikkagi jätkub ja järgmisena tulistad ründajat siis ikka nii mustvalgelt Sind kohe kinni ei panda.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:

Minu põhimõte on - hoia oma vara luku taga ja kindlusta ta ära. Saad rahulikult magada. Poitsei ei suuda iga pätti (eriti veel mingeid kuuevarbalisi) kinni panna ja iga külakuuri juures passida. Sellise politsei saaks teha, aga siis peaks olema meie tulumaks 50%.

Normaalsest kindlustusest on abi ka seal,kus vahel ei oska seda isegi oodata.Omal näiteks maasoojuspumba kompressor andis otsad ja maksin 1300 asemel 68€ omavastutust.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

erkil
Postitusi: 58
Liitunud: 10 Dets 2012, 14:23
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas erkil »

XL1000 kirjutas:

Normaalsest kindlustusest on abi ka seal,kus vahel ei oska seda isegi oodata.Omal näiteks maasoojuspumba kompressor andis otsad ja maksin 1300 asemel 68€ omavastutust.

Vabandan offtopicu pärast, aga kas sa võiksid äkki veidi laiemale publikule asjaolusid kirjeldada, mismoodi kodumasina riknemine kindlustuse alla paigutub ning mis kindlustusfirmaga tegu? Ilmselgelt ei ole sa ainuke, kellel maasoojuspump tehnoruumi nurgas tiksub..

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tegemist RSA-ga ja lihtsalt kindlustus kaitse alla käivad kõik kommunikatsioonid ,mis asuvad krundi piires,kus asub maja.Maasoojuspump on üks kommunikatsiooni osa.Samuti käib sinna alla ka näiteks puurkaev ja kõik sinna juurde kuuluv.Samuti on minu lepingus kindlustatud isiklikud asjad,mis asuvad minu käsutuses oleva auto(kasvõi rendiauto)pagasnikus või salongis,kas ainult eesti või kogu EU piires ei mäleta.Asjaajamine käis põhimõtteliselt meilie teel ja kõik toimis.Samas on mul ka naise auto kasko seal tehtud ja metslooma laks näiteks 0 omavastustusega ja tasuta asendus auto,ning isegi vanema kui 10 auto remont ainult esinduses.Enne oli mul IF ja sealt ei saa üldse midagi,kui maja just maapealt ära pühitud pole.Meeldis veel ka see,et leping on 3 aastat,mitte aasta.

PS maasoojuspump pole kodumasin.Need sinna alla ei käi tõesti.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

MartM
Postitusi: 16
Liitunud: 21 Mär 2013, 21:13

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas MartM »

pooldan Loff'i väidet sada protsenti.

tegin omale relvaloa selle aasta kevadel ära, mille järgi muretsesin omale poolautomaatse pumppüssi CZ'i.
150 padrunit (max lubatud) ja seal ta mul seisab. Katsugu mõni kurjade kavatsusega mind maha tapma tulla asjade röövimise eesmärgil.

Kui relva juba näitab ja 'lõks-lõks' padruni rauda paned, siis kurjamitel juba kiire tee, ja laskma ei peagi.

Igamees kaitseb siin riigis ikka iseennast. Ja ka oma sõpru.


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas Bastard »

väike OT, aga kui relvaloa peal on kirjas pumppüss, kas see tähendab seda, et sul ongi lubatud ainult pumppüss (sileraudne jahirelv vms iganes seal loa peal kirjas on), siis kas sa tohid automaatselt ka näiteks püstolit omada, või peab kogu protseduuri uuesti läbi tegema, et püstoli luba eraldi saada?

Kasutaja avatar

Maku
Postitusi: 216
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:29
Tsikkel: Kawa ZX-6R '04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas Maku »

Bastard kirjutas:

väike OT, aga kui relvaloa peal on kirjas pumppüss, kas see tähendab seda, et sul ongi lubatud ainult pumppüss (sileraudne jahirelv vms iganes seal loa peal kirjas on), siis kas sa tohid automaatselt ka näiteks püstolit omada, või peab kogu protseduuri uuesti läbi tegema, et püstoli luba eraldi saada?

Relvaloal ei ole kirjas, et on otseselt pumppüss.Loal on märgitud relv ja kaliiber ning otstarve (jaht, enese ja vara kaitse jne). Pumppüssi saad osta, kui kui sul on vastav relvaliigi luba. Relvaliigid on relvaseaduses eradi defineeritud. Eeldusel, et sul juba on relvaluba püssi omamiseks ja tahad püstolit, pead politseis tegema laskekatse relvaliigiga, mida soovid soetada( antud juhul püstol) ja saad edukalaske eksami korral järgmise relvaliigi soetamise loa.
Üldiselt loe relvaseadust ja uuri natuke teisi foorumeid ( nt . jahimeeste foorum vms) muidu tekib siia OT.
Edu :wink:

Väikesed inimesed räägivad teistest, keskmised inimesed räägivad sündmustest, ülejäänud räägivad ideedest.
MikMak Trade - Magusast marjast maitsva suupisteni

Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Varastatud 2 KTM-i ja valge furgoonkäru

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Ma muud ei tahtnudki teada tegelikult, tänud :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Varastatud mootorrattad/ Stolen motorcycles”