Automaat vs. manual käigukast

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Vint
Toetajaliige
Postitusi: 1935
Liitunud: 06 Apr 2008, 09:30
Asukoht: Soome- Riihimäki
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 178 korda
Kontakt:

Automaat vs. manual käigukast

Lugemata postitus Postitas Vint »

Miks paljud inimesed, tahavad just atm.kastiga autot, olgugi et sellisega teele jäämise võimalus on palju suurem? :-|||




tazavi
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt 2006, 17:12
Tsikkel: iž jupiter 3
Asukoht: Kuressaare
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas tazavi »

kütuse lõppemisel teepealejäämise tõenäosus on suurem. üleüldse iga auto võib katki minna, aga alati on olemas selised head ettevõtted kes sind viivad punkti B ja auto ise remonti. Mugavus maksab.


JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

Vint kirjutas:

Miks paljud inimesed, tahavad just atm.kastiga autot, olgugi et sellisega teele jäämise võimalus on palju suurem? :-|||

Selle loogika järgi peaks võimalusel elama koos mingi nässakaga, sest normaalne naine võidakse üle lüüa :-|||

Ei saa aru, miks keegi peaks aastal 2016 tahtma kepikastiga autot, kui tegemist pole just mingi erilise autoga, mida
ei saa ATM kastiga. (togi)

J.

Edit: Mul on olnud 3 manuaalkastiga autot ja kahel neist on kast(differ) laiali läinud.

Kasutaja avatar

Multi
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mai 2015, 23:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 43 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Multi »

JAWAmees kirjutas:

Ei saa aru, miks keegi peaks aastal 2016 tahtma kepikastiga autot, kui tegemist pole just mingi erilise autoga, mida
ei saa ATM kastiga. (togi)

Mina näiteks eelistan manuaali, kuna meeldib see sõitmisesse kaasatuse tunne, õigete pöörete valimine, täpse käeliigutusega käigu sisse lükkamine jne. Automaadiga hakkab pika peale igav, et midagi ise tegema ei pea. Nagu sõidaks kodumasinaga, mille ainus eesmärk on viia punktist A punkti B- kus siin see lõbu on? Eriliste ja võimsate autodega on teine teema, seal annab sõidukogemuse mootori hääl, kiirendus jms.

Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Heikik »

Vint kirjutas:

Miks paljud inimesed, tahavad just atm.kastiga autot, olgugi et sellisega teele jäämise võimalus on palju suurem? :-|||

Ummikus istuda on mugavam - ei pea käike saagima koguaeg. Lisaks väidavad, et üks käsi on koguaeg mugavalt vaba kõikvõimalike seadusega keelatud asjadega tegelema - saab burksi süüa ja telefoni kõrva ääres hoida (kui handsfreed pole). Üldiselt on endal teele jäämise koha pealt savi - enamus uusi atm kaste on piisavalt töökindlad, et 300-400 000 kesta. Ma isiklikult, kontrollifriigina, lihtsalt ei salli neid (kuigi ise sõidan praegu ka sellisega), kuna tahan auto juhtumisel kõike võimalikult palju ise teha. Ja ükski atm kast ei võimalda nii agressiivset sõitmist nagu manuaal.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC
Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

Heikik kirjutas:
Vint kirjutas:

Miks paljud inimesed, tahavad just atm.kastiga autot, olgugi et sellisega teele jäämise võimalus on palju suurem? :-|||

Ummikus istuda on mugavam - ei pea käike saagima koguaeg. Lisaks väidavad, et üks käsi on koguaeg mugavalt vaba kõikvõimalike seadusega keelatud asjadega tegelema - saab burksi süüa ja telefoni kõrva ääres hoida (kui handsfreed pole). Üldiselt on endal teele jäämise koha pealt savi - enamus uusi atm kaste on piisavalt töökindlad, et 300-400 000 kesta. Ma isiklikult, kontrollifriigina, lihtsalt ei salli neid (kuigi ise sõidan praegu ka sellisega), kuna tahan auto juhtumisel kõike võimalikult palju ise teha. Ja ükski atm kast ei võimalda nii agressiivset sõitmist nagu manuaal.

Kas tsiklil eelistatakse siis manuaalkasti sellepärast, et niikuinii ummikutes ei istuta, vaid filtreerutakse sellest läbi ja tõmmatakse kähku uttu?

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Vint kirjutas:

Miks paljud inimesed, tahavad just atm.kastiga autot, olgugi et sellisega teele jäämise võimalus on palju suurem? :-|||

Künklikul maastikul roomates ja ülesmäge pidevalt seisma/sõitma aeglases rezhiimis on AT kast omas elemendis.
Manualiga kõrvetad siduri kiirelt ära. Ka lumehangedes kiirendavalt on AT parem, pidev vedu. Raske haagisega kohaltvõtt, jne, jne.
Proovi ära, saad kohe aru, et miks. 8)

Pilt
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Heikik »

pühak kirjutas:

Kas tsiklil eelistatakse siis manuaalkasti sellepärast, et niikuinii ummikutes ei istuta, vaid filtreerutakse sellest läbi ja tõmmatakse kähku uttu?

Ma lihtsalt tõin välja paar argumenti, mida automaadiusku inimesed mulle öelnud on. :roll: Minu enese jaoks on olemas ainult üks õige kast ja see on manuaal. Kahjuks autot, mida ma tahtsin, ei olnud mulle sobiva varustustasemega manuaalina saada ja pidin siis automaadiga leppima. A siiamaani kraabib hinge ja see saab ilmselt ka põhjuseks, miks sellest autost millalgi loobun. :mrgreen:

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC

reimps

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas reimps »

No second-hand autot ostes on kindlam võtta manuaaliga - automaatkast on reeglina sigakallis, kui saba annab ja ega sinna sisse ostes ei näe ka. Linnas on ATM muidugi kordades mugavam, kui ka vastav mootor (loe: liiga võimas) vahel on, maanteel pole nagu väga vahet. Kuigi tõsi, mul on vaid üks automaatkastiga pill olnud ja see oli küll senini kõige parem mootorimaht+ATM kombo olnud, mida pikemalt kasutada on olnud võimalik. Samas dikteerib mu margieelistus tagaveo, sellepärast olen ma praegu manuaaliga ka väga rahul, saab natsa rohkem lollusi teha.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Multi kirjutas:
JAWAmees kirjutas:

Ei saa aru, miks keegi peaks aastal 2016 tahtma kepikastiga autot, kui tegemist pole just mingi erilise autoga, mida
ei saa ATM kastiga. (togi)

Mina näiteks eelistan manuaali, kuna meeldib see sõitmisesse kaasatuse tunne, õigete pöörete valimine, täpse käeliigutusega käigu sisse lükkamine jne. Automaadiga hakkab pika peale igav, et midagi ise tegema ei pea. Nagu sõidaks kodumasinaga, mille ainus eesmärk on viia punktist A punkti B- kus siin see lõbu on? Eriliste ja võimsate autodega on teine teema, seal annab sõidukogemuse mootori hääl, kiirendus jms.

Ma soovitaks siis sulle GAZ-51 soetada, see sünkronisaatoritega kast on ikka ainult naistele :ner:

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

GAZ-51 ei sobi, see driftib jube kehvasti, (togi) peaaegu nagu esiveoline, automaatkastiga ja kõikvõimalike juhiabisüsteemidega sõiduauto. :-|||

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

pühak kirjutas:

GAZ-51 ei sobi, see driftib jube kehvasti, (togi) peaaegu nagu esiveoline, automaatkastiga ja kõikvõimalike juhiabisüsteemidega sõiduauto. :-|||

Pagan, ma olen 51-e küll kruusateel risti saanud, päris hästi läks.

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Pühak on vanem mees ja ei julge vajutada piisavalt. (togi)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Heikik kirjutas:
Vint kirjutas:

Miks paljud inimesed, tahavad just atm.kastiga autot, olgugi et sellisega teele jäämise võimalus on palju suurem? :-|||

Ja ükski atm kast ei võimalda nii agressiivset sõitmist nagu manuaal.

Olen ATM kastiga mitmete 4x4 autodega ja ühe esiveolisega alates aastast 2007 sõitnud.Enne seda oli kunagi ammu ka OPEL Senator ATM,aga see oli jah natuke selline uimasem asi,millel aga võimas mootor kompenseeris seda pärsi hästi. Vahepeal oli 2 autot man kastiga.No ei leia küll ühtegi head põhjust,miks seda vahetust ise peab tegema,kui auto seda sinu eest sama hästi või paremini teha oskab.Eriti peab see paika diislite puhul,kus juba natuke vahetusega hiljaks jäädes oled pigem kehvema kui parema kiirenduse teinud.
Töökindluse koha pealt ei ole ühegi kastiga ühtegi probleemi olnud.
Ma olen selline agresiivsema sõidustiiliga ja midagi pole kunagi kasti pärast tegemata jäänud,pigem on sel juhul võimsamat mootorit vaja.Arvamus,et saa ise suudad ilma seda spetsiaalselt harjutamatta,man kastiga tavalise autoga oluliselt kiiremini-paremini-sujuvamalt jne sõita, või oma sõitu kontrollida on petlik.Kui võtta stopper ja kontrollida oma tegemisi,siis võib juhtuda,et tänapäevase ATM(robotiseeritud mehaanilise) kastiga saab tvakasutaja kiiremini sõita.
Jah Ford Focus RS,Mitsu Evo või Subaru WRX STI ja muud samalaadsed peavad olema man kastiga,aga muudel autodel pole mingit eelist man kastil.
Paljud inimesed pigem arvavad,et see ATM kast on mitte töökindel ja aeglane,aga need müüdid jäävad sinna 80-ndate aastate või hiljemalt 90-ndate keskpaikka.
Täna pole meil firmas juba üle kümne aasta ühtegi veokat ka enam man kastiga.Keegi ei tule enam sellise peale töölegi.Man kaste kasutatakse veel mõnel üksikul karjääri autol,aga ka seal on ATM peale üle minek tormiline jutt siis uutest autodest.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

See ise sõidan, ise vahetan, saab jube agressiivselt ja kiiresti sõita on juba aastaid tegelikult aegunud müüt. Eriti hästi paistab see silma võimsmate sport- või supersportautode puhul, milledel on peal selline asi nagu launch control. See teeb igale autojuhile sisse lõdva randmega. Sisuliselt pole endal vaja muud teha kui rooli hoida, et auto soovitud suunas läheks.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas ranel »

mx77 kirjutas:

See ise sõidan, ise vahetan, saab jube agressiivselt ja kiiresti sõita on juba aastaid tegelikult aegunud müüt. Eriti hästi paistab see silma võimsmate sport- või supersportautode puhul, milledel on peal selline asi nagu launch control. See teeb igale autojuhile sisse lõdva randmega. Sisuliselt pole endal vaja muud teha kui rooli hoida, et auto soovitud suunas läheks.

Ma ise ei ole automaatkastidega hingeeluga kursis, aga mis teema nendega on, et kui kinni oled ala lumes, siis on siduri kärsakas jube kerge tulema?
Üks oli corolla verso 1.8 ja teine oli mingi ingsignia vms diiselmootoriga.
Automaat on muidu mugav jah.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Maaks »

JAWAmees kirjutas:
Vint kirjutas:

Miks paljud inimesed, tahavad just atm.kastiga autot, olgugi et sellisega teele jäämise võimalus on palju suurem? :-|||

Selle loogika järgi peaks võimalusel elama koos mingi nässakaga, sest normaalne naine võidakse üle lüüa :-|||
Ei saa aru, miks keegi peaks aastal 2016 tahtma kepikastiga autot, kui tegemist pole just mingi erilise autoga, mida
ei saa ATM kastiga. (togi)
J.
Edit: Mul on olnud 3 manuaalkastiga autot ja kahel neist on kast(differ) laiali läinud.

Mis autodel see differ käigukastis peitub, see tavaliselt ikka peaülekandes, ehk siis esi/tagasillas?
Mulle meeldib enda autot ise kontrollida, seepärast jätkan manuaaalkastiga autode pidamist kuni neid veel toodetakse.
Kust kast peaks teadma, kas tahan 6-lt 3-le või 4-le vahetada või vastupidi? Ja kui tahan ikka 2-ga 10min piirajas lasta, siis lasen piirajas :mrgreen:
Ja mis autosid (das Auto?) te üldse peate, et teelejäämist kardate?

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Automaatkastis on ka sisseehitataud sidurid.
Klassikaline automaatkast on rida planetaareduktoreid, millede välist vööd siis vastavalt pidurdatakse või vabastatakse.
Pilt

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Võrreldes nüüd omavahel seda:
Pilt ja seda mille mx77 postitas

mx77 kirjutas:

Pilt

Arvake ära kumb enne p...rse läheb :lol:

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas tuman »

Maaks kirjutas:

Arvake ära kumb enne p...rse läheb :lol:

Sellise loogika järgi peaks osa seltskonda sõitma ainult 40 aastat vanade käsnadega, kuna neil on ilmselt 100 korda vähem detaile mis võivad "p...rse" minna :)
Ehk siis iFööniga paras lutsu visata, 5110 taskusse, vanale 01-le hääled sisse ja ongi ohud maandatud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Perse läheb esimesena see, kumma sa ise perse esimesena keerad.
Normaalsel kastusel elab iga käigukast üldjuhul auto eluajast enam.
Maaks mina lasen enda aut,kastiga ka 2 käiguga 10min piirajas,kui tahan võin ka 20 min lasta.Kas seda on vaja on juba eraldi teema.Sport režiimil laseb kõik käigud peeneks ja muudab ka auto seaded sportlikuks.No ütlen ausalt sellega saab väga agressivselt ja kiirelt sõita.
Täna on kõik kastid sinu pildil oleva sisule sarnase sisuga ja automaatse lülitusega ehk robotiseeritud kastid.
Käike saab ju tänapäeval manuaalselt lülitada,vahet pole teeb selle viimase liigutuse sinu eest hüdraulika-pneumaatika või segad ise kepiga neid hammakaid seal kastis.
Siin lihtsas keeles DSG kastide töötamise kirjeldus,need natuke teised asjad kui klassikaline vanakooli automaatkast.
http://www.schaeffler.com/remotemedien/ ... 13_new.pdf
Olenematta nimetusest on täna enamusel tootjatest analoogsed asjad AT kastina kasutusel.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Kox
Postitusi: 549
Liitunud: 07 Okt 2006, 13:10
Tsikkel: 701 Enduro & Intruder 1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Kox »

Pole mõtet uskumatutele automaatkasti ideed ja häid külgi "maha müüa".
Nad tulevad ise üle kui head automaati proovida saavad :mrgreen: .

Omatud: Yamaha R6 99/Yamaha R6 02/Suzuki GsxR 600 04/Kawasaki Zx6R 03/Kawasaki Zx10R 04/Yamaha R1 04/Buell Xb9R Firebolt 02/Yamaha R6 07/KTM 950 SM 07/Kawasaki Zx10R 09/Buell Xb9S Lightning 04/KTM Super Duke 05/Aprilia Shiver 08/Yamaha R6 07/3x Yamaha FZ1N 07&08/Aprilia Tuono 07/Aprilia Tuono V4R 11/KTM 1290 Superduke R 14/KTM 1190 Adventure 14/BMW R 1250 GS Adventure 19/Husq 701Enduro 20 & Suzu VZR 1800 08
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas mx77 »

urmas66 kirjutas:

Täna on kõik kastid sinu pildil oleva sisule sarnase sisuga ja automaatse lülitusega ehk robotiseeritud kastid.
Käike saab ju tänapäeval manuaalselt lülitada,vahet pole teeb selle viimase liigutuse sinu eest hüdraulika-pneumaatika või segad ise kepiga neid hammakaid seal kastis.
Siin lihtsas keeles DSG kastide töötamise kirjeldus,need natuke teised asjad kui klassikaline vanakooli automaatkast.
http://www.schaeffler.com/remotemedien/ ... 13_new.pdf
Olenematta nimetusest on täna enamusel tootjatest analoogsed asjad AT kastina kasutusel.

Selles osas sa küll eksid, enamus automaate on tänapäeval siiski klassikalised planetaarreduktoritega automaadid, mitte robotiseeritud kastid. Massautotootjatest kasutab robotiseeritud kaste massiliselt ainult VAG grupp.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Maaks »

mx77 kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Täna on kõik kastid sinu pildil oleva sisule sarnase sisuga ja automaatse lülitusega ehk robotiseeritud kastid.
Käike saab ju tänapäeval manuaalselt lülitada,vahet pole teeb selle viimase liigutuse sinu eest hüdraulika-pneumaatika või segad ise kepiga neid hammakaid seal kastis.
Siin lihtsas keeles DSG kastide töötamise kirjeldus,need natuke teised asjad kui klassikaline vanakooli automaatkast.
http://www.schaeffler.com/remotemedien/ ... 13_new.pdf
Olenematta nimetusest on täna enamusel tootjatest analoogsed asjad AT kastina kasutusel.

Selles osas sa küll eksid, enamus automaate on tänapäeval siiski klassikalised planetaarreduktoritega automaadid, mitte robotiseeritud kastid. Massautotootjatest kasutab robotiseeritud kaste massiliselt ainult VAG grupp.

Ja ei ole ka tavaline CVT kuhugile kadunud - Toyota (vist endiselt maailma suurim autotootja) paneb seda jätkuvalt igale poole. Ehk siis mõtled et ostad endale AUTO, aga saad rihmaga rolleri :ner:

urmas66 kirjutas:

Maaks mina lasen enda aut,kastiga ka 2 käiguga 10min piirajas,kui tahan võin ka ...

Aga proovi ära! Arvan et 3..5sec pärast vahetab ikkagi käiku, sest tarkvara arvab, et idikas on roolis :-)
Audi ja Lexuse kastid igaljuhul vahetasid (VAG-i ei ole ise proovinud).
EDIT: ja teemast natuke välja Google otsingu "mure,automaatkastiga" vs "mure,manuaalkastiga" võidab ülekaalukalt automaatkast 13000 vs 6400 tulemust.
Aga teie sõitke millega teile meeldib. Saan aru, et ei viitsi ja ei taha ja ei oska ... :mrgreen:

kaimex kirjutas:

Audi on ju VAG auto. :wack:
Volkswagen Group sells passenger cars under the Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, SEAT, Škoda and Volkswagen marques; motorcycles under the Ducati brand; and commercial vehicles under the marques MAN, Scania, Neoplan and Volkswagen Commercial Vehicles.

No see on nüüd küll uudis :lol: Tegelikult ma tean seda, aga see oli 2. põlvkonna A6 oma ...tronic kastiga millega ma seda trikki proovisin. VW tootis sel ajal B5 passatit ja usinad Škoda töölised alles Feliciat ning superbist ei nähtud isegi und mitte. Ehk siis reaalselt oli AUDI ja "mingid muud asjad".

Viimati muutis Maaks, 19 Dets 2016, 10:00, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Maaks kirjutas:

Aga proovi ära! Arvan et 3..5sec pärast vahetab ikkagi käiku, sest tarkvara arvab, et idikas on roolis :-)
Audi ja Lexuse kastid igaljuhul vahetasid (VAG-i ei ole ise proovinud).
EDIT: ja teemast natuke välja Google otsingu "mure,automaatkastiga" vs "mure,manuaalkastiga" võidab ülekaalukalt automaatkast 13000 vs 6400 tulemust.
Aga teie sõitke millega teile meeldib. Saan aru, et ei viitsi ja ei taha ja ei oska ... :mrgreen:

Audi on ju VAG auto. :wack:

Volkswagen Group sells passenger cars under the Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, SEAT, Škoda and Volkswagen marques; motorcycles under the Ducati brand; and commercial vehicles under the marques MAN, Scania, Neoplan and Volkswagen Commercial Vehicles.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas pühak »

kaimex kirjutas:

Pühak on vanem mees ja ei julge vajutada piisavalt. (togi)

Einoh, ma olen gazoonil külje ette saanud küll, 52 oli, kuid mootor ju 51-ga sama. :D Aga jõudrift õnnestus ainult kiilasjääl, muidu hakkas lihtsalt oma tavapärasel moel köhides edasi liikuma, suru gaasi, palju tahad. Sisu tõstetava abisillaga kallur (selline, nagu teehoolduses hiljuti veel kasutati) jaksas lume peal ka jõudriftida. Kui liiga hoogu sattusin ja näpu vahelt hange lasin, siis oli kaevamist ja traktori piinamist omajagu. Aga kui kõikvõimalike juhiabidega autol jää peal roolijõnksuga nii järsku külje ette sain, et elektroonika sekkuda ei jõudnud, siis hakkas see sihitult pidurdama ja kellaplokis mingi segase kombel tulukesi vilgutama, kuni vaevalt alanud lõbu ära nullida suutis. Noh, mu manuaalkastiga Sierra vähemalt pole selline. :ner:

Mitte et ma autot pakuksin, aga niisama pulli pärast võiks korraldada hääletuse: kes võimaluse korral valiks omale manuaali asemele automaatkastiga Sierra või sama ajastu 3. seeria Bemmi või muu taolise?

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Automaat vs. manual käigukast

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Kujsuures e34 kere peal automaat koos lsd-ga toimib ülihästi. Mitmel sõbral ja ka endal olnud ja tagurpidi ronib talvel ülesmäkke. Oleme parkinud sellistesse kohtadesse nii, kuhu maasturid ei saanud. Seda siis korduvalt. Igalepoole vallide otsa tagurpidi ronitud jne. :P

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Automaat vs. manual käigukast

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Maaks minu Škoda 6-k DSG laseb manuaal režiimis lasta iga käiguga nii pikalt kui ise soovid.lihtsalt mingist hetkest ta pöördeid juurde ei lase.Naise auto 7-k DSG-l seda ei ole proovinud,aga see laseb S režiimis kõik käigud tahhoka punase alani (7000 umbes) ja alles siis vahetab järgmisele.Tegemist siis bensiini mootoriga.Minu 6-k Disla vahetab S reziimis kuskil 4000-4500 pealt järgmisele.
Manuaalis saab sõita iga käiguga nagu tahad.Olen kord tugeva lumesajuga, Võrust vana maanteed mööda Valka, põhimõtteliselt 4 käiguga lasknud,sest nii oli haldex kogu aeg töös ja auto käitus juhitavalt.Kiirusel seal 90-100 piirkonnas

MX77 neid robot kaste on ikka rohkem,kui VAG grupp,aga seal on ka ikka palju automarke,kes neid kasutavad.Suurimatest veel Ford näiteks,kes juba ammu ainult neid kasutab .Peugeotil pidi ka mingi Quickshift robotkast olema.Vähemalt käies proovisõidul uue Travelleriga,nii räägiti.Sama ka Citoenil.Reanaulti kohta ei tea täpselt.Kui otsida,siis ilmselt on neid kindlasti veel.Kõik veoautod kasutavad neid nö standard varustuses juba ammu ehk pikamaa autosid ilma selleta ei müüdagi vist enam.

Viimati muutis urmas66, 15 Dets 2016, 22:18, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Heikik
Postitusi: 411
Liitunud: 23 Mär 2015, 11:31
Tsikkel: lenksuga
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 21 korda

Re: Rumalad küsimused 2

Lugemata postitus Postitas Heikik »

urmas66 kirjutas:

...No ei leia küll ühtegi head põhjust,miks seda vahetust ise peab tegema,kui auto seda sinu eest sama hästi või paremini teha oskab.Eriti peab see paika diislite puhul,kus juba natuke vahetusega hiljaks jäädes oled pigem kehvema kui parema kiirenduse teinud.

Töökindluse koha pealt ei ole ühegi kastiga ühtegi probleemi olnud.
Ma olen selline agresiivsema sõidustiiliga ja midagi pole kunagi kasti pärast tegemata jäänud,pigem on sel juhul võimsamat mootorit vaja.Arvamus,et saa ise suudad ilma seda spetsiaalselt harjutamatta,man kastiga tavalise autoga oluliselt kiiremini-paremini-sujuvamalt jne sõita, või oma sõitu kontrollida on petlik.Kui võtta stopper ja kontrollida oma tegemisi,siis võib juhtuda,et tänapäevase ATM(robotiseeritud mehaanilise) kastiga saab tvakasutaja kiiremini sõita.
Jah Ford Focus RS,Mitsu Evo või Subaru WRX STI ja muud samalaadsed peavad olema man kastiga,aga muudel autodel pole mingit eelist man kastil.
Paljud inimesed pigem arvavad,et see ATM kast on mitte töökindel ja aeglane,aga need müüdid jäävad sinna 80-ndate aastate või hiljemalt 90-ndate keskpaikka.

Auto ei tee seda ise minu eest paremini, mitte mingi valemiga ei tee. Hetkel on mul neljas VAG auto, millest eelmised olid manuaalid. Eelmistega olen igasugu lollusi teinud- sõitnud edaspidi, tagurpidi, külg ees, esi- ja taguotsa sihilikult piruetitades loopinud ja muid trikke teinud. Automaadiga lihtsalt ei ole võimalik kõiki asju teha (rääkides nendest asjadest siis, mida enamus inimesi üldse kunagi autoga ei tee, aga mida minusugune debiilik siiski tahab). Praegune automaat on veel diisel ka ja kogen pidevalt, kuidas kiirendades magab kast õige käiguvahetuse hetke maha ja laseb üle magusaima pöördevahemiku asjatult venima. Jne jne. Rääkimata häirivast viivitusest, kui järsku kohalt võtta tahad. Või käigu manuaalselt alla/üles vahetad. Või mida iganes...Jura on, noh. Autol on ca 250 hp, aga see kuradi õlivurr ei lase kõike seda kasutada nii nagu tahaks.

Kast on 6HP19 (tootnud ZF). Uuema aja kast, mis on kasutusel ka veel võimsamatel autodel, kui ma ei eksi.

Töökindluse koha pealt probleemi õnneks pole, jah.

Keegi siin mainis veel CVT kasti. Olen sõitnud ühe sellise VAG-iga ka. Nagu kuradi elektrimootor...ei meeldi. :D Lisaks on neil ketiprobleemid.

Ja lisaks, mis veel automaakaste puudutab, siis neid tuleb siiski, erinevalt paljude arvamusest hooldada ka. Keskmine dünaamiline õlivahetus on 400-500 eur (räägin siis taaskord VAG autode näitel, kuhu osadesse kastidesse läheb 9 L suhteliselt kallist õli - teist sama palju kasutatakse läbi pesemiseks).

Kokkuvõttes ei veena mind miski automaadiusku (kui just Tallinnasse ei koli ja ummikus ei istu igapäevaselt) ja järgmise auto võtan siiski manuaali.

CBR900RR --> ER-6F --> 636 Ninja --> CBR1000RR --> 650MT --> Tiger 800 XC

reimps

Re: Automaat vs. manual käigukast

Lugemata postitus Postitas reimps »

:-||| No kui juba hakatakse ATM-Sierrat ja kolmest võrdlema, siis ilmselgelt on mõeldav ainult kolmene, isegi siis, kui kast oleks peetis ja masin ainult allamäge liigub.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”