Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ei ole obv. Samas andmekaitse pole antud juhul argument, ei kuulu tundlike isikuandmete hulka.




reimps

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas reimps »

simp kirjutas:

kõrgharidus on kvalifikatsioon, ka teenistuse läbimine on kvalifikatsioon. Mõlemat on täiesti okei nõuda, kui tööl neid oskusi vaja läheb.

Ehk kui tööandjal on vaja, et kandideerijal teenistus läbitud on või on ta teenistusest vabastatud, siis on ju täitsa okei seda nõuda.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ilmselt, kui ta seda piisavalt veenvalt põhjendada suudab, siis täiesti ok nõuda jah.
Arvatavasti, kui lihtsalt õelda, et mul on vaja(sest lihtsalt on), et töötaja oleks ajateenistuse läbinud/vabastatud, või valge nahavärviga, siis kisub asi keeruliseks.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas mx77 »

reimps kirjutas:
simp kirjutas:

kõrgharidus on kvalifikatsioon, ka teenistuse läbimine on kvalifikatsioon. Mõlemat on täiesti okei nõuda, kui tööl neid oskusi vaja läheb.

Ehk kui tööandjal on vaja, et kandideerijal teenistus läbitud on või on ta teenistusest vabastatud, siis on ju täitsa okei seda nõuda.

Kas armeeteenistuse läbimine on seotud tulevasel töökohal nõutavate tööalase kvalifikatsiooni nõuetega?

Reimps päris pullikakat pole ka mõtet ajada, mis sest et hooaeg enamusele läbi on ja igavus tapab.


reimps

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas reimps »

mx77 kirjutas:

Reimps päris pullikakat pole ka mõtet ajada, mis sest et hooaeg enamusele läbi on ja igavus tapab.

Aaa, et sa oled kursis Bikepoindi põhjustega, miks nad sellise klausli töökuulutusse panid? Ma leian küll, et kui ma keskit-miskit otsin, siis ma kehtestan reeglid ise ja minu jaoks olulistel põhjustel. Mingi diskrimineerimise väljaimemine eikuskilt on rohkem pullikaka kui mu täitsa arusaadavad küsimused (ilmselgelt on mehaanikul vaja spetsiifilisi ja ilmselt üpris kalleid koolitusi vaja, sellest ka see põhjendus töökuulutuses, ilmselt. Sellest saab üldiselt üpris kähku aru, miks potentsiaalne kandidaat peab olema kindlama tulevikuperspektiiviga ja mitte ainult konkreetsel ametipostil, toimib see ka mujal, vaikimisi).

"Kooli kõrvalt töö ei sobi" on ju samamoodi diskrimineeriv - koolis käimata või kool pooleli, siis sa ei kõlba. Miks see kikki ei aja, aga riigipoolse teenistuskohustuse nõude mainimine ajab?

Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas piiks »

Ei hakka pikalt heietama. Kirjutan lühidalt.

Inimese minek sõjaväkke on inimese poolne panus meie ühiskonda ehk Eesti Riiki. (siin keegi väga ei küsi, miks inimene peaks tahtma minna)
Ettevõtte poolne sõjaväkke mineku võimaldamine/soosimine on ettevõtja panus meie ühiskonda ehk Eesti Riiki.

Nii lihtne see ongi.

P.S. sama käib ka laste tegemise ja laste tegemise võimaldamise pihta.

P.P.S Nii, et lugupeetud ettevõtjad palun võimaldage pikemaid lõunapause, et jõuaks ära käia ja seda lapseteo asja ajada.

Ja Urmasele infoks, siis ma olen kaitseväest ära hiilinud.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !
Kasutaja avatar

Teema algataja
simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas simp »

piiks kirjutas:

Ei hakka pikalt heietama. Kirjutan lühidalt.

Inimese minek sõjaväkke on inimese poolne panus meie ühiskonda ehk Eesti Riiki. (siin keegi väga ei küsi, miks inimene peaks tahtma minna)
Ettevõtte poolne sõjaväkke mineku võimaldamine/soosimine on ettevõtja panus meie ühiskonda ehk Eesti Riiki.

Nii lihtne see ongi.

Lootsin, et ei pea seda ise nii otse välja ütlema ja lõpuks tuligi ära. Nõustun 100%.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Jaaa

Praeguse seisuga võib kindlalt öelda, et tali on saabunud ja :-||| alanud...

Mida teemakäsitlus :wack:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Krl »

Parem ikka, kui riistapikkusi võrrelda, või arutleda, kui kiiresti keegi suvel radarisse lendas.

Las rahvas lõbutseb, kuniks teemaarendus splittimisega ära kohitsetakse.


zilkz
Postitusi: 50
Liitunud: 01 Okt 2013, 21:22
Tänanud: 14 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas zilkz »

yeekim kirjutas:

Jaaa

Praeguse seisuga võib kindlalt öelda, et tali on saabunud ja :-||| alanud...

Mida teemakäsitlus :wack:

Hee hee, ma just mõtlesin seda sama :D

First world problems :D

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas pühak »

Aga huvitav, kui kandidaat on näiteks veredoonor, kellel seadusest tulenev õigus tööajast käia verd andmas. Kas selline sobib Bikepointi tööle?

________________________________________

Et saag ikka kuumana püsiks :-|||

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Krl kirjutas:

....

Las rahvas lõbutseb, kuniks teemaarendus splittimisega ära kohitsetakse.

Mäkk pani just ratta talvekorterisse :roll:

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Krl »

Ilmselt see millise luksepa BikePoint omale lõpuks palkab, ei huvita reaalselt eriti kedagi. Probleem on palju laiem.
Kui tööandjana tahad omale sekretäriks palgata 50kilost C korviga blondi, siis avalik konkurss ei ole eriti teemaks, kuna ikka leidub mõni suurema töökogemusega endine naismaadleja, kelle ausa konkurentsi tingimustes palkama pead.

Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

Pange end ka korra tööandja seisukohta. Kui seda on juhtunud rohkem kui 1 korra, et uus saadad uue töötaja koolitustele (vb isegi Itaalia) tasud kõik kulud jne jne. Ja kuu aega hiljem ütleb tüüp, et sorry, mul suvel minek 8/11 kuud. Ühe korra neelad alla, teist korda võib olla enam mitte.

Ja kui panna, end selle 24a seisukohta, kes vastab teistele nõudmistele, siis ma usun, et noormees saab sellest aru ja võib olla JUST mõtleb, et kurat see sõjaväe kohtustusest nihverdamine hakkab pigem elu segama. Olgem ausad, kui sa oled juba 24 ja sa pole sõjaväes käinud, siis oled juba paar aastat nihverdanud sellega.

Kuid kas oleks saanud seda ka esteetilisemalt kirja panna - muidugi. Vb oleks pidanud lugema kümneni kui see teine tüüp ütles : "Sry, mul minek Jaanuaris!"

Ja see väide, et see on Eesti riigi jaoks, siis jh, nii ta on. A kui see konkreetne "seadus" sinust mitu korda üle sõidab, siis hakkab mõte tahest tahtmata minema teist radu, et ehk teistmoodi saab ka.

Kuid kas see on diskrimineerimine - siis ma ei ütleks, et oleks. Pigem selline õpitud diskrimineerimine, et poeg on juba aasta arvutis olnud ja tööd otsinud 1h aega päevas, ülejäänud aja mänginud ja vasakule paremale swipe-nud. Ning see oli just see töökuulutus, mis avatud oli kui Diskrimineerimis Ministeeriumis töötav emme sisse tuli ja poeg enesekindlal häälel hõigates, et olen terve elu tahtnud Ducatisi parandada, aga näe mind ei taheta.

Sellise mõttelaadiga saaks nii mõnestki asjast kinni hakata

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Pane end korra tööandja seisukohta. Kulutad mitu kuud oma kallist aega töötaja otsimisele, lõpuks leiad ühe, vormistad paberid ära ja siis tema raip otsustab katseaja teisel kuul grippi jääda! Kahe nädala töö kõik tegemata!

Kuigi tahaks, et see eelmine lause oleks võllanali, siis reaalsuses paraku ongi selline mõtlemine üldlevinud ja inimesed ronivad haigena tööle. Noh ja siis selle tralli lõpuks kraabivad kenasti 64-selt endale mulla peale muidugi. A vähemalt murdis see kadunud Ants eluajal ikka soliidselt tööd teha, mitte nagu need tänapäeva kuradi lumehelbekesed!

BTW, ma päris kõige viimase seisuga pole kursis, a umbes 4-5 aastat tagasi oli enne ülikooli teenima pääsemine paras luksus - kuna paljud tahavad kohe kaelast ära saada, siis ruumi ei jätku ja lähed kohustuslikus korras krt teab kaua hiljem. Ehk siis kiusatakse ka neid, kes tahavad minna, mitte endale kohe vabastust sebida.

Kasutaja avatar

Teema algataja
simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas simp »

Thesaarlane kirjutas:

Pange end ka korra tööandja seisukohta. Kui seda on juhtunud rohkem kui 1 korra, et uus saadad uue töötaja koolitustele (vb isegi Itaalia) tasud kõik kulud jne jne. Ja kuu aega hiljem ütleb tüüp, et sorry, mul suvel minek 8/11 kuud. Ühe korra neelad alla, teist korda võib olla enam mitte.

Vaatangi seda tööandja positsioonilt, teinekord läheb endalgi meeskonnast keegi teenima. Mis seal ikka, kombineerime natuke plaane ümber ja kõik.
Kui su ettevõte seisab selle ühe mehaaniku/progeja/vms najal püsti, on aeg töökorraldus üle vaadata ja protsessid natuke paremaks lihvida.

reimps kirjutas:

Ehk kui tööandjal on vaja, et kandideerijal teenistus läbitud on või on ta teenistusest vabastatud, siis on ju täitsa okei seda nõuda.

Millist kandideerija oskust tööandja sellise nõudega taga ajab?


reimps

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas reimps »

Oskust oma kohustuslik aeg ära teeninud olla või oskust sealt ära viilinud olla. Mõlemad näitavad, et saab kas hakkama pingelise(ma)s olukorras või oskab neist olukordadest ilusti mööda hiilida.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Krl »

Huvitav, kas see, et mille eest vabastus saadi, ka küsimusena üles kerkib?

Kasutaja avatar

Thesaarlane
Postitusi: 674
Liitunud: 08 Okt 2008, 22:41
Tsikkel: Kawasaki 636
Asukoht: Saaremaa - Tallinn - Saaremaa
Tänatud: 1 kord

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Thesaarlane »

simp kirjutas:
Thesaarlane kirjutas:

Pange end ka korra tööandja seisukohta. Kui seda on juhtunud rohkem kui 1 korra, et uus saadad uue töötaja koolitustele (vb isegi Itaalia) tasud kõik kulud jne jne. Ja kuu aega hiljem ütleb tüüp, et sorry, mul suvel minek 8/11 kuud. Ühe korra neelad alla, teist korda võib olla enam mitte.

Vaatangi seda tööandja positsioonilt, teinekord läheb endalgi meeskonnast keegi teenima. Mis seal ikka, kombineerime natuke plaane ümber ja kõik.
Kui su ettevõte seisab selle ühe mehaaniku/progeja/vms najal püsti, on aeg töökorraldus üle vaadata ja protsessid natuke paremaks lihvida.

No ülespoole, et vaevalt lihvida saab, et oleks kaks 100% mehaanikut. Eriti nüüd hooaja välisel ajal. Ning ka 2x50% mehaanikut kõlab veidi ebausutavalt, sest kes selle 50% mehaaniku palgaga ikka viisakalt ära elab. Ning teist 50% tööd ka omajagu raske leida, mis sobiks. Ja peast kohe tulistaks, et selliseid 50% mehaanikuid on veel raskem leida, kui teemaks olevale kriteeriumile vastavaid

Ma endiselt ei arva, et see oleks diskrimineerimine. Pole ju suures pildis vahet kas see pannakse kohe töökuulutusse või küsitakse kolmanda asjana tööintervjuul. Ühel juhul säästab tööandja tööd ja vaeva.

Kasutaja avatar

argoa
Postitusi: 331
Liitunud: 05 Apr 2007, 01:31
Tsikkel: V-Strom
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas argoa »

reimps kirjutas:

Oskust oma kohustuslik aeg ära teeninud olla või oskust sealt ära viilinud olla. Mõlemad näitavad, et saab kas hakkama pingelise(ma)s olukorras või oskab neist olukordadest ilusti mööda hiilida.

Ja siis hiilib ka tööandja poolt antavatest ülesannetest vilega mööda nii, et kõik on JOKK. Arvan, et selline "oskus" võib pigem kahjuks olla.
Saag saeks (ise soetasin muide vahepeal akuga sae, saab kiiremini käima... :-||| ;)), aga ettevõtlus ei olegi riskivaba ja kui seadus ei reguleeiks teatud asju, oleks korralik anarhia.

PS! olen ka ise ettevõtja/tööandja. Sõjaväes (NL) käinud ei ole, seda tõsistel tervislikel põhjustel. Samas ei sega see kaitseliidus kaasa löömast.

Riga 12, Minsk 125, CŽ 250, Planeta 5, Yamaha XJ900F, Suzuki DL650 V-Strom

reimps

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ilmselge on ju see, et kuulutuses ongi sellepärast see nõue, et kutt pärast mõne kalli koolituse saamist lihtsalt kaabut ei kergitaks. Hakata sealt mingit diskrimineerimist välja imema, noooh, paberikoina saab pea igast asjast mingi kaasuse välja imeda, aga eks see olegi uus Eesti Nokia.
Erinevalt japside remontijatest, keda jalaga segada on, pole Eestis itaallaste remontijaid väga palju vaja, sellest ka eraettevõtja keeruline olukord uue mehe palkamisel. Parem ikkagi, kui selline mõne jaoks hullult hingekriipiv tingimus kirjas juba on, säästab nii töölevõtja kui töölesoovija aega.
Vähem pehmostumist, palun. Ma vaatan ka alateadlikult viltu sellisele otsa, kes teeninud pole ja sellele põhjenduseks tuleb mingi pseudoprobleem a la kohanemishäire või tasemega sportlaste puhul ka võimetus füüsilisele koormusele vastu pidada praeguses pioneerilaagris nimega EKV. Ilmselgelt pean ma taolistele mõnda asja mitu korda selgitama või arvestama, et kella ta ei tunne, pole enam isegi üllatav, et niit-nõel või kaardilugemine täitsa null on või pime metsatukk õõvastama ajab. Isegi jahedama ilmaga riietumise põhimõtteid olen seletanud 19-20 aastastele, johhaidii.

Tõe huvides - olen kohanud ka üksikuid asjalikke tegelasi, kes pole teeninud. See annab lootust alati, et kõik polegi veel kadunud. Kuniks järgmine lumehelbeke jalgu jääb, kes kogu lootuse ilusti oma pisaratega maha peseb.

Pe*se, ma just solvusin, et ma nii pikalt kirjutasin. Kelle peale, pole veel kindel, küll süüdlase ikka leiab. Ja kui ei leiagi, siis määrab.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Krl »

reimps kirjutas:

Tõe huvides - olen kohanud ka üksikuid asjalikke tegelasi, kes pole teeninud. See annab lootust alati, et kõik polegi veel kadunud. Kuniks järgmine lumehelbeke jalgu jääb, kes kogu lootuse ilusti oma pisaratega maha peseb.

Kas tõe huvides pead tunnistama, et oled kohanud ka mõnda vähem säravat talenti, kes sõjaväes käinud ON?


reimps

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas reimps »

Loomulikult, aga suhtarvuna võttes kõvasti harvemini. Kui kellaega vaja tunda on näiteks.

Kasutaja avatar

recaro
Postitusi: 72
Liitunud: 14 Veebr 2007, 19:16
Tsikkel: VN2000
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas recaro »

Pean tunnistama, et pole käinud teenimas.
Mis ma nyyd tegema pean :)
Löön kõigele käega ja lähen ukse taha kraapima.
Jätan naise ja 2 last aastaks saatuse hoolde.
Peaasi, et kella õpiks tundma.
Naljakoht ju see EKL.

suzuki:)
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas ranel »

recaro kirjutas:

Pean tunnistama, et pole käinud teenimas.
Mis ma nyyd tegema pean :)
Löön kõigele käega ja lähen ukse taha kraapima.
Jätan naise ja 2 last aastaks saatuse hoolde.
Peaasi, et kella õpiks tundma.
Naljakoht ju see EKL.

Selles see point ongi, et sellega tasuks ühele poole enne saada, kui sellised asjad tekivad. :wack:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

recaro
Postitusi: 72
Liitunud: 14 Veebr 2007, 19:16
Tsikkel: VN2000
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas recaro »

Aga kui mul puudub võimalus sellise asjaga tegeleda.
Näiteks olen alustanud oma elu vahepeal.
Oli kunagi situatsioon kui käisin pakkumas, et käin ära.
Öeldi, et mine õpi.
Läksin alustasin muude asjadega.
Või oleks pidanud kuskil pargipingil ootama 3a kuni härrased kutsuma hakkasid hirmsat moodi.
Võib-olla ongi tekkinud sellest mingi vaimne või fyysilised puue ( ei vaidle vastu) , kuigi ise tunnen hästi ja tunnen ,et olen olukorraga rahul.

suzuki:)

jaan mmc

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Ma lahutaks selle küsimuse kaheks. Esimene pool, kas tööandjal on valikuvabadus. Ja teine, kas kroonu on valiku küsimus. Esimesest poolest ei saa nagu aru, seda, et keegi nt. peale õpinguid nt. uugametsa zootehnikuks määrati, räägitakse täna kui keskaegsest piinamisest. Aga teistpidi, kui ants kantoss soovib minna uugametsa zootehnikuks, siis on tööandjal kohustus too kobinata kohale määrata, tundub väga ok? Et keskaegsed meetodid on vastupidises varjandis väga õiged... kas nii või ?
Sõjaväekohustusest hetkel ei arutlekski.
Tuletaks veel meelde, et lisaks töövõtjaks saamisele on vähemalt praeguses varakommunistlikul Nepi ajal (aeg kui sotsialistlikul Venemaal oli mööndustega lubatud ettevõtlus), täitsa võimalik veel ise tööandjaks või iseenda tööandjaks saada. Mulle hakkab järjest rohkem tunduma, et praegu on ka veel mööndustega lubatud ettevõtja olla. Ja kuni kedagi ei kohustata kandideetima ei maksaks ka kedagi kohustada vastuvõtma.

Tervitades, sotsialistliku korra ajal kolhoosis töötanud, iseenda tööandja ja reamees.

Viimati muutis jaan mmc, 05 Dets 2017, 17:20, muudetud 5 korda kokku.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Krl »

Järjest selgemaks saab pigem see, et EKV on imeravim enamuse käitumishäirete vastu. Suvaline inimene läheb sisse ja välja tuleb selline(üksikute eranditega), kes peab kinni kokkulepitud kellaaegadest, oskab sihte seada ja probleeme lahendada.
Äkki annaks seda kuidagi väljapoolegi turustada.


jaan mmc

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas jaan mmc »

Krl kirjutas:

Järjest selgemaks saab pigem see, et EKV on imeravim enamuse käitumishäirete vastu. Suvaline inimene läheb sisse ja välja tuleb selline(üksikute eranditega), kes peab kinni kokkulepitud kellaaegadest, oskab sihte seada ja probleeme lahendada.
Äkki annaks seda kuidagi väljapoolegi turustada.

Äkki saaks käsi õliseks tegemata lukksepaks kah ? Ei tea kuidas seda väljaspoole turundada..? Kui päris aus olla siis keegi veel ei tea, tuleb ikka käed õliseks teha. Aga positiivne on asja juures see, et suvalised käed ja ajud saavad asja sees olles kogemuse, mida silmi, kuitahes palju kuvari ees nuumates, ei saa.


kalleu
Postitusi: 480
Liitunud: 13 Juul 2011, 00:59
Tsikkel: on
Tänanud: 60 korda
Tänatud: 75 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas kalleu »

Kui on nii suur hirm, et värske töötaja pärast kallist "Itaalia" koolitust päevapealt jalga laseb siis hinda koolituse kogumaksmus ja tee töötajaga koolitusleping nt. 2 a. peale. Iga tööl oldud kuuga tiksub kogusummast 1/24 maha ja kui töötaja enne 2a lahkub siis kohustub jäägi kinni maksma. Saad raha vajadusel kasvõi lõpparvest kinni pidada.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”