Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas simp »

Usun, et Fleimi nurk on järgneva jaoks kõige asjalikum koht.

Ardilla viskas Tööpakkumiste teemasse järgneva kuulutuse:

https://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php? ... 505535&w=1

Spoiler
Selection_021.jpg

Kuulutuses on selline kriteerium:

Selection_020.jpg

Jäin omaette mõtlema, et kas selline piirang saab tõesti lubatud olla. Eeldasin, et kaitseväe kohustuse alusel piirangute seadmine tööandja poolt on Kaitseväeteenistuse seadusega keelatud.
Jalutasin natuke mööda internetti ringi ja jõudsin, endale üllatuseks, Soolise Võrdõiguslikkuse seaduseni ja tooelu.ee selgitava artiklini.

Artiklis öeldakse, et "Otsene sooline diskrimineerimine on isiku halvem kohtlemine muude soolise kuuluvusega seotud asjaolude (nt kohustuslik kaitseväeteenistus) tõttu võrreldes teiste inimestega samalaadses olukorras."

Soolise võrdõiguslikkuse seadus ütleb lisaks, et tööandja diskrimineerib kui kehtestab töölevõtmisel tingimused, mis seavad ühest soost isikud, võrreldes teisest soost isikutega, ebasoodsamasse olukorda.

Minuarvates ei ole Bikepoindi selline kriteerium kuidagi viisakas, rääkimata legaalsusest, mis teie arvate?

ps: et keegi mind "lödipüksluses" süüdistama ei hakkaks, siis mainin ära, et olen vabatahtlikult teenistuse läbinud ja mul ei ole midagi antud kohustuse vastu. Tekkis lihtsalt selline moraalne küsimus ja mind huvitab mida teised sellel teemal arvavad.




reimps

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas reimps »

Ma pakun, et asja mõte on selles, et tööleasuja järsku aastaks ei kaoks, vaid oleks ses suhtes "vaba". Üksikud lisa- või reservõppekogunemised ei mängi erilist rolli.
Mina küll ei näe, et see oleks "ebaviisakas", samuti ei näe ma, et see oleks "halvem kohtlemine". Vastupidi, reeglid kehtestab ju ikkagi pakkuja, keegi ei käse kandideerida. Samas ongi kuulutuses tingimused kohe kirjas, palju lihtsam kandideerida ju. Muidu lähed vestlusele ja seal selgub, et oioi, sa ju ei kõlbagi, sest pole veel väljapraagitud/läbikäinud.

Kas kuulutus oleks "võrdõiguslikum", kui seal oleks selle punkti juures teine lause stiilis "töö ei sobi veel lastetule kenale neiule või paljulapselisele emale"? Nood ka selline riskigrupp, ühel oht pea kolmeks aastaks kaduda, teisel sõltuvalt põnnide tervisest töölkäimise graafik kõikuv.

EDIT: Ma ei teadnuki, et nii loll seadus on olemas. Tõesti on seda vaja?

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Eks see euroliit on igasugu imelikke asju meile toonud. Siinmainitud seadus võeti vastu 2004, euroliit kah meile 2004 ju tuli.
Enne seda kõike vist isegi politseisse ja piirivalvesse ei saanud, kui ajateenistus polnud läbitud.

SERTÃO

Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Heh, ma igaks juhuks mainin, et ma selle kuulutusega täpselt nii palju seotud, kui, et avastasin selle netist ja mõtlesin, et äkki kasulik info.

Aga, see on tõsine mure, et kui võtad endale junsu tööle, koolitad välja, võtad mõned projektid ja siis ta tõstab kaabut ja teatab, et järgmised 8 kuud ( on vist 8 eks) hooldab ta hoopis Iltiseid ducatide asemel :D .

Hakka siis teda püksi kusma õpetama ja nimetussõrme otsast lõikama (lol)

Siin aga ei looda illusioone Vaid otsitakse pikaajalist töösuhet. Iseenesest ma ei näe selles midagi halba. Samas osasid tüüpe marineeritakse kuni 27 eluaastani ja siis antakse vabastus, mis ei ole normaalne. Mul on elust enesest 2 sellist näidet. Kus iga jumala aasta saadeti kordus komissioni ja mingit asjalikku vastust ei tulnud. Tüübid aga samal ajal ei julgenud ühtegi otsust teaha (töö, pere, laenud kinnisvara soetamiseks), sest ei ole kindel, et vahepeal sul tekib elus väike lünk. Küll heas mõttes. Aga siiski oleks ausam selline asi kohe peale keskkooli läbi elada. Siis on see kõik stressivabam.

Lisaks hoitakse aega kokku mõlemale poolele.

Diskrimineerimine oleks ta pigem kui oelsk öeldud, et AINUlT läbinud sõjaväe kohustuse. Või veel takka otsa sõjaväe kohustuse läbinud MEES. Ma tunnen ühte naisterahvast kes on kaitseväe kohustuse läbinud näiteks :) Kuulutuses on ilusti sooneutraalsust hoitud.

Samas kas kui tegemist oleks NAIS mehhanikuga, kas ta peaks tooma siis tõendi, et ta ei kõlba vägedesse ja kui nüüd sellist tõendit ta ei saa :D (lol) sest on sobilik, kas ta peab siis enne kandideerimist minema teenima ? :twisted:

Siin kohal ei saa kohe üldse nõustauda Reimpsiga. Sest naine kes tahab saada last ei pruugi olla hullem variant. Ta võib tite teha ja pooleteise kuupärast tööle naasta, sest mees võib võtta isapuhkust. Sama teema paljulapseliste emadega tänapäeval paljud asjad käivad tagurpidi. Emad on lõvid ja Isad istuvad kodus lastega. Ja isegi kui tegemist on üksik emaga, siis korraliku sissetuleku juures on ka see probleem tänapäeva ühiskonnas rahaga parandatav lapsehoidja näol. Põhimõtteliselt Inglismaal sellist asja nagu meil 3a. emapuhkust vist väga ei olegi. Titt välja ja tööle tagasi 1,5 kuupärast. Tihtipeale peavad mõned tänapäeva naised on meestest kordades asjalikumad.

Aga ma saan aru küll mida Reimps mõtles. Ma lihtsalt toon välja selle veidi teise nurga alt.


reimps

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas reimps »

Palju sa Eestis tead noorpaare, kes pärast lapsesaamist kokku jäävad? Ma tean vaid üksikuid, enamjaolt jääb vääks ema kanda. Samas mu milfhunter ka, ju ma siis ei näegi teistsuguseid, terveid peresid :mrgreen:


eetarga
Postitusi: 773
Liitunud: 21 Mai 2013, 17:33
Tsikkel: Cagiva GC, Aprilia Tuareg
Asukoht: Viitina
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 83 korda
Kontakt:

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas eetarga »

Mina kaeban Leevi küll kohtusse kui ta tema CV ei käsitle

Leevi Mech.jpg

Kindlasti touseb kohe müüdud töötunnide arv! :D

Heilige Mutter von der gesegneten Beschleunigung, verlaß' uns jetzt nicht!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Minu arust on tööandja nõue alates teatud vanusest,et kaitseväes oleks käidud, nagu igati OK nõue.USA-s on palju riiklike ameteid kuhu, ilma kaitseväes käimata, ei saa isegi kandideerida.ja on ka erafirmasid,kes seda joont järgivad.
Selles kuulutuses pole ilmselt sellele küll selles mõttes rõhutud,vaid pigem tõesti pelgalt see,et peale väljaõpet tegelane ära kaob.
Ma võibolla liiga vanakooli mees,aga vene kroonus käinuna,ei oska mõista mehi,kes nüüd meie OMA RIIGI Kaitseväest ära nihverdavad.Ja veel vähem ei mõista nende äpude vanemaid,kes sellele kaasa aitavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas simp »

Selgitan natuke laiemalt lahti, miks minuarvates selline piirang viisakas pole.

Kui tööandja suhtub teenistuskohustusse negatiivselt, kandub sarnane suhtumine üle ka noortele. Kui noorte arvamus teenistusest on negatiivne, on rohkem äranihverdajaid jne...
Ettevõtjana, saan suurepäraselt aru töökuulutuse looja eesmärgist, kuid näen et selline piirang ei ole kuidagi mõistlik.

Samamoodi saan aru, et mõnes kohas on mõistlik nõuda nt SBK läbimist, kui tööks vajalikud oskused on tugevalt seotud teenistuses saadavate teadmistega.

Nagu esimeses postis mainisin, siis eeldasin, et see kraam on mõnes mõistlikumas kohas reguleeritud kui "soolise võrdõiguslikkuse seadus", kuid ega seaduse nimi eesmärki riku :)

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Jesper »

urmas66 kirjutas:

USA-s on palju riiklike ameteid kuhu, ilma kaitseväes käimata, ei saa isegi kandideerida.ja on ka erafirmasid,kes seda joont järgivad.

Sa keerad asja pahupidi, USA-s on teema alguses toodud töökuulutus sügavalt illegaalne - inimese käest ei tohi tema "military status"-e kohta selles võtmes et "ega sa ära ei kao" isegi midagi küsida, rääkimata selle baasil diskrimineerimisest. http://www.lexuniverse.com/employment-l ... in-US.html Kuna seal meie mõistes ajateenistus puudub, siis põhimõtteliselt räägid sa tingimusest stiilis "eelduseks on töökogemus antud alal", mis ei puutu antud juhul üldse asjasse, sest ilmselgelt pole motikamehaaniku töös vaja sõduri baasoskuseid.

Üleüldiselt ajavad mul nii teema alguses toodud kui sünnitamist käsitlevad töölevõtmistingimused südame pahaks - jah, loomulikult on need tööandjale kasulikud, samamoodi on tööandjale kasulik näiteks töötaja kes iga laupäev tööl käib ja kunagi puhkust ei võta. Igasugune diskrimineerimine on selles mõttes loogiline, et keegi saab sellest kasu, muidu seda ju ei tehtakski. Õnneks pole selle asutusega nagunii erilist pistmist olnud.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kui ma oleks tööandja, siis ma eelistaks ka ikka neid, kel pole oht 8 või 11 kuud töölt eemale minna. Kuulutuses on see ausalt välja öeldud. Ju siis varasemad vitsad käes sellega. See tähendab ju seda, et hakka uut inimest välja õpetama, kui ajateenistusse minek. Mootorratta load eeldavad, et oled sisuliselt 24a vana A-kat(eranditega saab jah varem ka täis A kätte) ja kui selleks ajaks pole sellega asjad ühele poole saanud, siis tasuks pigem peeglisse vaadata. Täpselt samal põhjusel sai ise ka pigem varem ära käidud, et hilisemat elu segama ei hakkaks.

Naistel on nagunii automaatne vabastus ajateenistusest, nii et pole sel teemal mõtet üldse isegi jaurata, et diskrimineerimine vms.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

reimps

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas reimps »

simp kirjutas:

Kui tööandja suhtub teenistuskohustusse negatiivselt, kandub sarnane suhtumine üle ka noortele. Kui noorte arvamus teenistusest on negatiivne, on rohkem äranihverdajaid jne...

Sa näed selles esitatud tingimuses negatiivset suhtumist?
Ausalt on ju ära öeldud, et kas teenistus läbitud või vabastatud. Ülejäänud ongi teenistusest kõrvalehoidjad ju.

See teemapüstitus meenutab kangesti telliskivikangelaste fotonäituse keelamist - "ma ei saa aru, seega on kindlasti objektistamine/diskrimineerimine".

Kasutaja avatar

Teema algataja
simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas simp »

reimps kirjutas:

Sa näed selles esitatud tingimuses negatiivset suhtumist?
Ausalt on ju ära öeldud, et kas teenistus läbitud või vabastatud. Ülejäänud ongi teenistusest kõrvalehoidjad ju.

See teemapüstitus meenutab kangesti telliskivikangelaste fotonäituse keelamist - "ma ei saa aru, seega on kindlasti objektistamine/diskrimineerimine".

Näen küll, jah. Tõsi, täiesti ausat ja avalikku, aga negatiivset suhtumist teenistuskohustusse.
Kui tööandjale on potensiaalne (proovi korra veel) teenistuskohustus tüütuseks kaelas ja ta ei soovi sellega tegeleda, siis näen et tööandja suhtumine ajateenistusse on negatiivne, mitte positiivne ja toetav(käid ära kui kutsutakse ja võtame pärast tööle tagasi, nagu seadus nõuab).

Sellise tingimusega üritatakse lihtsalt kõrvale põigelda Töölepingu Seaduse töökoha alleshoidmise nõudest ja see nõue on seadusesse pandud selleks, et noortel oleks lihtsam teenistuskohustust täitma asuda.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Reimps, ülejäänud ei ole kõik kõrvalehoidjad, osad pole veel teenistusse lihtsalt kutsutud ja neid simp (ma arvan) silmas peabki.
Kuid ma olen simpi poolt, firmad ei tohiks avalikult näidata halba eeskuju.

Sa saad ju, firmajuhina, leida sadatuhat muud põhjust, miks sulle inimene, kes tööle kandideeris, ei sobinud. See on imelihtne. Mõned eelistused pead lihtsalt enda teada jätma. Ainult loll ei leia vabandust, ütleme nii.

Kuid sa ei tohi paberile kirja panna juba ette, et ei sobi need, kes pole veel kaitseväes käinud või need, kellel on oht rasedaks jääda. Ning see ei tohi ka olla ametlikuks töölemittevõtmise põhjuseks. Mingeid erandeid vist on, kus peab olema sõjaväekohustus läbitud, ma nii kaugele pole süveneda veel jõudnud.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:
urmas66 kirjutas:

USA-s on palju riiklike ameteid kuhu, ilma kaitseväes käimata, ei saa isegi kandideerida.ja on ka erafirmasid,kes seda joont järgivad.

.......Sa keerad asja pahupidi, U

Sa võtad nüüd laused natuke kontekstist välja,aga ma siis kordan oma mõtet. Iga terve EESTI mees PEAB kaitseväes ära käima ja kes kõrvale nihverdab,see on minu jaoks tropp.Haigeks ei pea mina neid ,kes saavad ehitusel-tööstuses-autojuhina jne töödata,aga on "haiguse" tõttu kaitseväest vabastatud. Kaitsevägi ei õpeta mitte ainult sõjalisi teadmisi vaid annab ka inimesele õpetust iseseisvalt(ilma emata) hakkama saama. Kahjuks on meil neid ,kes ilma emata kuidagi ei saa, rohkem kui neid kes saavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Õige argument valede või väljamõeldud faktidega toetatuna on hullem kui seesama argument ilma faktideta. USA ja Eesti sõduri- ja reservististaatust ei saa võrrelda, sest need süsteemid on üles ehitatud täiesti erinevalt: USA-s ripub töölt tegevteenistusse kutsumise oht pea kohal neil, kes on "ajateenistuses ära käinud", meil on vastupidi.


reimps

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas reimps »

Piipz kirjutas:

Kuid sa ei tohi paberile kirja panna juba ette, et ei sobi need, kes pole veel kaitseväes käinud või need, kellel on oht rasedaks jääda. Ning see ei tohi ka olla ametlikuks töölemittevõtmise põhjuseks. Mingeid erandeid vist on, kus peab olema sõjaväekohustus läbitud, ma nii kaugele pole süveneda veel jõudnud.

Aga kõrghariduse nõue on siis ju sama diskrimineeriv? Pole kõrgharidust, siis ära tule. Pole teeninud, siis ära tule. Täitsa samasugused nõudmised mõlemad, aga millegipärast põhiharidusega tüübid ei vingu, et näed, raip, bakasid tahavad.

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Raimps, juhatus annaks sulle silmagi pilgutamata Bikeri motokommuuni teenetemärgi (kui see meil olemas oleks) saavutuste eest demagoogia vallas. :bsmile:

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kusjuures kõrghariduse nõue ainult hariduse olemasolu, kui sellise mõttes, ei ole tõesti kõige õigem, eriti juhul, kui sul on õiguse magister aga kandideerid näiteks lukksepaks.
See nõue on iganenud ja seda näeb firmades järjest vähem, kuid seda ei maksa riigi teenimisega segamini ajada :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Inimestel on miskipärast arusaam, et igasugune ebavõrdne kohtlemine on diskrimineerimine - ei ole, on ainult põhjendamatu ebavõrdne kohtlemine. Ehk siis kui sa otsid inimest raamatupidaja ametikohale, siis ei tohi tema pikkus või kõndimisvõime tähtsust omada, samas korvpalluri ametikohale kandideerides on töötavate jalgade ja 180+cm pikkuse nõue täiesti normaalne. Ajateenistuse läbimine kandideerimistingimusena on okei ainult juhul, kui töökoht eeldab sõdurioskuseid.

Üleüldiselt kipuvad inimesed diskrimineerimist õigustama (tüüpiline näide: "ah see on üks ajateenistusest viilivate lumehelbekeste plära") täpselt niikaua, kuni nad ise mingil ettekäändel diskrimineeritud saavad (tüüpiline näide: "ARK ei võtnud mu xyz arvele, kuigi see vastab kõigile tehnonõuetele"). Pärast seda jutt kohe muutub 481 kraadi, stiilis et "seadus peab kehtima kõigile", "ühes euroliidu riigis on see legaalne aga meil..." yada yada.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Krl »

Jesper kirjutas:

Inimestel on miskipärast arusaam, et igasugune ebavõrdne kohtlemine on diskrimineerimine - ei ole, on ainult põhjendamatu ebavõrdne kohtlemine. ...

No ei ole nii mustvalge see asi.
Võttes näiteks kasvõi äsja vanemapuhkuselt tagasi tööle tulla soovivat lapsevanemat. Pole kahtlustki, et sealt 8`l juhul 10st ei tule midagi head, kuna paljudel päevadel tööle ei jõuta. Ilmselgelt mõjutab see antud inimese sooritust ja probleem on põhjendatud, kuid tema lahti laskmine sellest tulenevalt, kvalifitseerub ilusti diskrimineerimiseks.

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas tuman »

Minu meelest on see nii mustvalge kui saab. Tulevaste maksumaksjate tootmine on ka töö ja sellest tulenevate probleemide pärast lahti laksmine ongi igal juhul diskrimineerimine.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See "paljudel päevadel tööle ei jõuta" on seadustega eraldi ära reguleeritud, ma ei mäleta kas see oli nüüd Töölepingu seadus või mingi sarnane. Aga eks laias laastus saab igasugust jama kuidagi ära põhjendada ja sättida, selles osas on muidugi õigus. Biker24 ülelend oli ka juriidiliselt korrektne ning Fredy päikesel pole triipe peal, eks igaüks ise teab millises ühiskonnas ta elada tahab ja hääletab päeva lõpuks oma rahakotiga.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Krl »

Spoiler
tuman kirjutas:
Krl kirjutas:
Jesper kirjutas:

Inimestel on miskipärast arusaam, et igasugune ebavõrdne kohtlemine on diskrimineerimine - ei ole, on ainult põhjendamatu ebavõrdne kohtlemine. ...

No ei ole nii mustvalge see asi.
Võttes näiteks kasvõi äsja vanemapuhkuselt tagasi tööle tulla soovivat lapsevanemat. Pole kahtlustki, et sealt 8`l juhul 10st ei tule midagi head, kuna paljudel päevadel tööle ei jõuta. Ilmselgelt mõjutab see antud inimese sooritust ja probleem on põhjendatud, kuid tema lahti laskmine sellest tulenevalt, kvalifitseerub ilusti diskrimineerimiseks.

Minu meelest on see nii mustvalge kui saab. Tulevaste maksumaksjate tootmine on ka töö ja sellest tulenevate probleemide pärast lahti laksmine ongi igal juhul diskrimineerimine.

Mitte et mul praegse korralduse vastu midagi oleks, aga keskmise ettevõtja jaoks on kohe kindlasti teisejärguline see tulevaste maksumaksjate tootmine. Talle on oluline, et ta saaks oma raha eest maksimaalselt tööd vastu.
Sama hästi peaks see võimaliku ajateenistusse kutsumise hirmus tööle mittevõtmine olema sulaselge diskrimineerimine. Kahuriliha on vaja samamoodi toota, nagu maksumaksjaid.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas ranel »

Ajateenistus läbimata olete jõudnud nüüd juba laste juurde. Tase. :wack:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Krl »

Paistab, et ajateenistuse läbimine ei taga ka kõigile võimet asju natuke laiemalt vaadata.

Kasutaja avatar

Teema algataja
simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas simp »

reimps kirjutas:

Aga kõrghariduse nõue on siis ju sama diskrimineeriv? Pole kõrgharidust, siis ära tule. Pole teeninud, siis ära tule. Täitsa samasugused nõudmised mõlemad, aga millegipärast põhiharidusega tüübid ei vingu, et näed, raip, bakasid tahavad.

kõrgharidus on kvalifikatsioon, ka teenistuse läbimine on kvalifikatsioon. Mõlemat on täiesti okei nõuda, kui tööl neid oskusi vaja läheb.

Teenistusest vabastuse paber ei ole mitte mingist otsast kvalifikatsioon. Kui ettevõtjale sobib kas teenistuse läbimine(kvalifikatsioon) või teenistusest vabastus, siis ilmselgelt pole tal vahet kas kandideerija on teenistuses mingid oskused omandanud või mitte.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas ranel »

Krl kirjutas:

Paistab, et ajateenistuse läbimine ei taga ka kõigile võimet asju natuke laiemalt vaadata.

Aga palun. Vaata laiemalt.

http://maaleht.delfi.ee/news/lehelood/k ... d=78683410

Nagu ma enne ütlesin. A kat 24 a aastat vanusepiirang. Kui selleks ajaks pole vabastust või käidud, siis on reaalne oht, et lähema nelja aasta jooksul on nagunii minek. Miks peaks tööandja tahtma investeerida sellisesse töötajasse, kes tuleb sinna vaid ajutiselt? See tähendab juba, et nelja aasta jooksul peab kahte töötajat välja õpetama.

Mõnedes kohtades on lisaks veel, et üldse, et inimene tööks sobiks või lubataks tööd teha, tuleb enne kallitele koolitustele saata.

Viimati muutis ranel, 04 Dets 2017, 11:59, muudetud 3 korda kokku.
http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas ttt »

reimps kirjutas:

Kas kuulutus oleks "võrdõiguslikum", kui seal oleks selle punkti juures teine lause stiilis "töö ei sobi veel lastetule kenale neiule või paljulapselisele emale"? Nood ka selline riskigrupp, ühel oht pea kolmeks aastaks kaduda, teisel sõltuvalt põnnide tervisest töölkäimise graafik kõikuv.

Eks reaalsuses ju nii ongi, seda lihtsalt ei panda kirja :D Minult on näiteks EAS-i starditoetuse taotlemisel küsitud, kuidas ma kavatsen noore blondi naisterahvana oma äri ajada, mõeldamatu ju! (Kindlasti oli seal veel mingi tagamõte, et ma kindlasti hakkan kohe lapsi saama ja äkki ikka ei peaks toetust andma.)
Ühest küljest arusaadav, et iga tööandja tahab töötajat, kes ära ei kao, kes ootamatult kohale ei ilmu, sest lapsed on haiged/vaja kuskile järele minna/vaja neid tööle kaasa vedada. Ja vaikimisi ei kritiseerita laste pärast kunagi kedagi (ainult siis vaadatakse viltu, kui sul on vaja töö ajast oma tsiklit minna remondist tooma või arsti juurde vms). Kaitseväe kohustus on muidugi ajutine asi, sp ma ei saa eriti aru tööandjast. Minu arust on natuke ebaintelligentne seda kirja panna, ei jäta tööandjast usaldusväärset muljet ja ise kindlasti ei kandideeriks.


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Huvitav, kas tänu sellisele resonantsile on CV_sid ka rohkem laekunud?

Muide mul sõbral Takso firma :D ja ilma naljata sinna tuleb selliseid CV_sid, et kui ta peaks kõik pärlid piiranguteks kirjutama kuulutusse, oleks see kuulutus kilomeetri pikkune.

Tal üks taksojuht töötas pool aastat, siis teavitas, et: Ma nüüd sain vanglasse koha, tulen aga X aja pärast tagasi, saaks palgata puhkust :D

Nii, et kaitsevägi ja lapsed on täitsa ninnu nännu.

Aga tähtis, pigem oleks ikkagi see, et Bikepointis oleks mõistlikud ülemused, head töövahendid ja mehemõõtu palk. Siis võib ka veidi diskriminatsiooni taluda :D

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Bikepoindi töökuulutus ja ajateenistuse läbimise/vabastuse nõue

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kas info kaitseväe läbimise kohta on üldse kõigile vabalt kättesaadav?

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”