Autoridade vahel sõitmine

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded


amsung
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Okt 2012, 13:28

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas amsung »

sulle ei tundu, et sinu postitatud video ei seostu autoridade vahel sõitmisega?



Kasutaja avatar

Margus
Postitusi: 317
Liitunud: 15 Dets 2009, 09:46
Tsikkel: CBR600RR
Asukoht: Harjumaa

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Margus »

amsung kirjutas:

sulle ei tundu, et sinu postitatud video ei seostu autoridade vahel sõitmisega?

Sa loe minu postitatud videole eelnenud posti arutelu siis saad äkki aru, et miks selle postitasin (togi)
Katsu natuke laiemalt mõelda siis tundub äkki elu ka ilusam :bsmile:
Või teise variandina palu ennast modeks pühitseda saad kõik Sulle mittesobivad postitused kohe kotti toppida :ner:

Tel. 56566665 Margus

minim2gnus
Postitusi: 328
Liitunud: 27 Mai 2012, 11:32
Asukoht: Kambja / Tartu.
Kontakt:

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas minim2gnus »

Ise sõidan ainult sel juhul, kui kuhugile väga kiire ning ees ruumi piisavalt, kuigi tean et sellega mingit erilist ajavõitu ei tule :wack: :bsmile:

Kasutaja avatar

renXx
Postitusi: 361
Liitunud: 31 Mär 2007, 21:57
Tsikkel: Aprilia Tuono RSV 1000r
Asukoht: Karjamaa

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas renXx »

Kas ma olen nüüd millestki valesti aru saanud, või miks mulle tundub, et pea kõik siin teemas ja ka foorumis teistes teemades, on mootorratturid, keda linnavahel ei kohta?

Pilt

Pilt

Teema algataja
Tuono

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Tuono »

renxx9 kirjutas:

Kas ma olen nüüd millestki valesti aru saanud, või miks mulle tundub, et pea kõik siin teemas ja ka foorumis teistes teemades, on mootorratturid, keda linnavahel ei kohta?

Õige, sest normaalne mootorrattur ei ona viruringil vaid käib kurvilistel teedel sõitmas. :bsmile:

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Tuono kirjutas:

Õige, sest normaalne mootorrattur ei ona viruringil vaid käib kurvilistel teedel sõitmas. :bsmile:

Kas mootorratturid panevad siis viruringil sõites pihku v? :shock:

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...

Teema algataja
reimps

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Sa'i panegi vä?

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Piipz »

http://www.sfgate.com/bayarea/article/M ... 270272.php
Lühidalt, California on ainus osariik USAs, kus on ridade vahel sõitmine lubatud, seega midagi positiivset ka sealt osariigist, kus muidu auto/mootorrattatootjatele on kohalikud seadused üks peavalu.
"Ridade vahel ei tohiks sõita kiiremini kui 10 miili tunnis, võrreldes ülejäänud liiklusega ning kui ülejäänud liikluse kiirus on suurem kui 30 miili tunnis, siis ei tohiks ridade vahel sõita"

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

Kiivriga klaas sisse, pärast ütlet, et ajas üle pideva joone alla sind ja lendasid kapotile :D

Kasutaja avatar

Andrus54
Postitusi: 140
Liitunud: 14 Mär 2007, 06:33
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Andrus54 »

Läks ühe ahviga Tartus kaubamaja foori taga seisuks kui seisva rivi vahelt supermotoga läbi ronisin. Vend karjus, et seadusega ei tohi nii teha. Kindlasti on kusagil nendel 15l leheküljel vastus mu küsimusele aga kas seadusega siis võin, ei või, või pole reguleeritud?

Kas keegi viitsib veelkord selgitada?

Kasutaja avatar

demineerija
Postitusi: 362
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:30
Asukoht: Talsinki
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas demineerija »

Mina olen lähtunud sellest, et sõidan vahelt läbi juhul, kui autod seisavad ning on näha, et ei alusta liikumist.
Teosammul ning näidates suunda, kui kaldun üle katkendliku joone. Pidevast üle ei roni. Olen sedasi käitunud proovi mõttes( :wack: ) ka politsei kõrval.
Kinni ei peetud ning vestelda ei soovitud. Silmkontakt oli ka olemas.

Kui näen, et edasi ei mahu jään seisma ning jätan suuna sisse sinna poole, kuhu reastuda kavatsen. Peale reastumist alati käega tänanud vahele lasknud juhti. Siiani on kõik pro olnud ning keegi ei ole halvasti öelnud. Mõni juht isegi viisakalt natukene eest ära läinud või peegleid kokku pakkinud ja lehvitanud :D

Seaduse järgi ütleks, et see on siiski hall ala ning oleneb joppamisest, kas tuleb sumpsi ring või ei.


taros
Postitusi: 39
Liitunud: 07 Apr 2007, 23:04
Asukoht: Tartu

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas taros »

Andrus54 kirjutas:

Läks ühe ahviga Tartus kaubamaja foori taga seisuks kui seisva rivi vahelt supermotoga läbi ronisin. Vend karjus, et seadusega ei tohi nii teha. Kindlasti on kusagil nendel 15l leheküljel vastus mu küsimusele aga kas seadusega siis võin, ei või, või pole reguleeritud?

Kas keegi viitsib veelkord selgitada?

+1 ei ole teemat jälginud aga konkreetsem vastus oleks hea. Ehk oleks see sama ahv sealt Kaubamaja juurest meile selle konkreetse seaduse ette näitanud :D

Kõikvõimas wiki ütleb:
"In general, lane splitting by motorcycles is legal throughout Europe, Japan, and several other countries."
http://en.wikipedia.org/wiki/Lane_splitting

PS. ridade jagamiseks on isegi auto tehtud

Jawa 354´64
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

perse, sekund googeldamist

http://www.ekspressauto.ee/est/forum/sh ... read=85798

Andrus54 kirjutas:

Läks ühe ahviga Tartus kaubamaja foori taga seisuks kui seisva rivi vahelt supermotoga läbi ronisin. Vend karjus, et seadusega ei tohi nii teha. Kindlasti on kusagil nendel 15l leheküljel vastus mu küsimusele aga kas seadusega siis võin, ei või, või pole reguleeritud?

Kas keegi viitsib veelkord selgitada?

Ehk kui sa üle pideva joone ei läinud on kõik perfecty legaalne.... Kui pänta vänta liikusid foori ette ja üle stoppjoone siis rikkumine

Viimati muutis Kri§to, 09 Mai 2013, 11:02, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas retro »

...

Viimati muutis retro, 31 Okt 2013, 11:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Andrus54 kirjutas:

Kas keegi viitsib veelkord selgitada?

§ 2 Mõisted. lg 45. möödumine on ühest või mitmest sõitvast sõidukist ettejõudmine oma sõidurajalt välja sõitmata. Möödumiseks loetakse ka vastusõitvast sõidukist möödumist;
§ 54. Möödumine. lg 5. Pärisuunavööndis ei tohi ees sõitvast sõidukist mööduda käesoleva seaduse § 52 lõike 2 punktides 1 ja 2 nimetatud juhtudel.
§ 52. Möödasõidukeeld. (2) Pärisuunavööndis ei tohi juht mööda sõita:
1) piiratud nähtavusega teelõigul, kui pärisuunavööndi sõidurajad pole tähistatud teekattemärgistega või teekattemärgised pole nähtavad;
2) reguleerimata ülekäigurajal;
3) aeglustus- või kiirendusraja, teepeenra või ühissõidukipeatuskoha teelaiendi kaudu, välja arvatud juhul, kui sõidetakse paremalt mööda sõidukist, mis on vasak- või tagasipöördel.

Ehk siis kokku võttes: möödumine pole lubatud vaid kolmel juhtumil.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mrrandy
Postitusi: 42
Liitunud: 22 Sept 2011, 07:52
Tsikkel: Yamaha FZ6

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas mrrandy »

tuleb need eelnevad punktid, mida Mac tsiteeris ning ekspressauto kommentaar "Kuni mootorratas jääb sõiduraja piiresse, ei ole keeldu seisvatest või sõitvatest autodest möödumine. Sõiduraja mõiste sätestab selle kui sõidutee pikiriba, mis on küllaldane autode liikumiseks ühes reas." panna kokku paberilehele, printida hunnikus välja ja kui tekib probleeme mõne autojuhiga, toppida talle lihtsalt paber kojamehe vahele, las siis pärast loeb ja imestab ja saab aru, kuidas LE tegelikult toimib :bsmile:

kui vajad midagi 3D's, CAD's või CNC's, siis tead kelle poole pöörduda
Kasutaja avatar

Välejaan
Postitusi: 118
Liitunud: 03 Sept 2012, 09:32
Tsikkel: XJR1200

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Välejaan »

Kuna sõidan ise tihti selle sini/valge autoga, vabadel päevadel kaherattalistega. Siis lähtugem LS § 14 Liikluskord, lõikest (7) Keegi ei tohi oma tegevusega või tegevusetusega ohustada või takistada liiklust jne. Muidugi viisakus ennekõike teiste juhtide ees. Ise sõidan harva ridade vahelt, siis kui on piisav vahe jäetud ja muidugi kui teised sõidukid seisavad. Nagu ka Herr Sirk ekspressis ütles, et kui pidevat joont ei ületa, ka stopp joont, siis on kõik okei. Ja seda ridade vahel sõitmist ei saa nimetada möödumiseks, kuna teised autod hetkel seisavad. Mina ei vaata viltu nende peale, kes seisvatest autodest ohutult mööda ukerdavad foori taga, aga kui sõitvatsest autodest sõlutakse ja tekitatakse liiklusohtlik olukord, siis on teine asi. Ohutut ridade vahel sõitmist teile.

Kasutaja avatar

Veikosib
Postitusi: 140
Liitunud: 17 Juul 2012, 21:19
Tsikkel: R1
Asukoht: Tallinn

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Veikosib »

see paberile paragrahvide ja kommentaari kirjutamine oleks muidugi vaieldamatult humaanseim viis "dziibivendadele" ja muudele "põmmpeadele" seadusi tutvustada.....aga seda ei õnnestu enne õigustatult teha kui need laiutavad kodanikud ise hakkavad järgima paragrahvi mis käseb sõita sõiduraja paremas ääres.....sest vastasel juhul lihtsalt ei õnnestu neist rida vahetamata või pidevjoont ületamat kuidagi mööda minna. Igapäevase lane-splittijana ma väga harva kohtan autosid omas reas kes sedasi paiknevad!
Seepärast ei ole ma ka seni jäänud ühegi peale-pressija või tuututajaga asja arutama vaid targemana järgi andnud ja järgmist möödmusvõimalust oodates talle ikka oma tagatulesid näidanud :)

Aga miski fenomen on see küll - et need "kadedad" on just dziibivennad....nädalapäevad tagasi näiteks oli minul kogemus kus üks valge länkar minu peale kadedaks muutus ja pressis ummikus seistes mind esmalt "kinni" unustades seejuures aga ette vaadata ja lasi mõnusalt ca 100m pikivahe eessõitajaga - ootasin siis kuni vastutulijaid enam polnud ja möödusin tast vastassuuna kaudu (ei olnud pideva joonega eraldatud) - mispeale muidugi järgmiseks kõlas signaal minu seljataga.... Vastupidiselt olen märganud aga käitumas kaubikujuhte - kellest enamus suudavad märgata tagant lähenevat ratast ja arusaadavalt ruumi juurde tekitavad! (w) Võta nüüd siis kinni, keda misasi motiveerib käituma nii nagu nad seda siis on otsustanud teha...

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Veikosib kirjutas:

Aga miski fenomen on see küll - et need "kadedad" on just dziibivennad....Vastupidiselt olen märganud aga käitumas kaubikujuhte - kellest enamus suudavad märgata tagant lähenevat ratast ja arusaadavalt ruumi juurde tekitavad! (w) Võta nüüd siis kinni, keda misasi motiveerib käituma nii nagu nad seda siis on otsustanud teha...

Tegelikult on liiklusseaduses viisakuse kohta ka üks lõik.
§ 16. Liikleja kohustused. (1) Liikleja peab olema viisakas ja arvestama teiste liiklejatega ning oma käitumises hoiduma kõigest, mis võib takistada liiklust, ohustada või kahjustada inimesi, vara või keskkonda.

Paar päeva tagasi tegi samamoodi mulle ruumi üks passat/jetta/audi - täiesti silmnähtavalt tõmbas paremale, et mind ridade vahelt mööda lasta. Kui ristmikule välja jõudsin siis röögatas kusagilt kõrgemalt pea kohalt Mercedese/Landcrsuiseri roolist keegi: "Kuhu sa trügid kuradi raisk!"
Pole senini näinud vajadust nendega diskussiooni astuda - nad on niivõrd püha viha täis, et seal ongi vadi üks õige seisukoht ja see on vaieldamatult nende oma. Milleks vaevuda.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Yerba »

macintosh kirjutas:
Veikosib kirjutas:

Aga miski fenomen on see küll - et need "kadedad" on just dziibivennad....Vastupidiselt olen märganud aga käitumas kaubikujuhte - kellest enamus suudavad märgata tagant lähenevat ratast ja arusaadavalt ruumi juurde tekitavad! (w) Võta nüüd siis kinni, keda misasi motiveerib käituma nii nagu nad seda siis on otsustanud teha...

Tegelikult on liiklusseaduses viisakuse kohta ka üks lõik.
§ 16. Liikleja kohustused. (1) Liikleja peab olema viisakas ja arvestama teiste liiklejatega ning oma käitumises hoiduma kõigest, mis võib takistada liiklust, ohustada või kahjustada inimesi, vara või keskkonda.

Paar päeva tagasi tegi samamoodi mulle ruumi üks passat/jetta/audi - täiesti silmnähtavalt tõmbas paremale, et mind ridade vahelt mööda lasta. Kui ristmikule välja jõudsin siis röögatas kusagilt kõrgemalt pea kohalt Mercedese/Landcrsuiseri roolist keegi: "Kuhu sa trügid kuradi raisk!"
Pole senini näinud vajadust nendega diskussiooni astuda - nad on niivõrd püha viha täis, et seal ongi vadi üks õige seisukoht ja see on vaieldamatult nende oma. Milleks vaevuda.

Ära vii motomehe mainet alla - kui karju, tao kohe peegel ära. :twisted:

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Ma kunagi trippisin ka uhkelt kolonnis ridade vahelt fooris esimeseks. Nii kui roheliseks läks ja ma minema hakkasin, läks gaasitross katki. :wack: Päris nõme tunne oli seal kahe rea vahel siis seista ja vaadata, kuda kõik irvitavate nägudega must jälle mööda sõidavad. :mrgreen:

Aga muidu kui ikka mingi leebe kolonn on, kus ma 3 foori jagu tulesid ootama peaksin, siis obv lähen pressin ennast ettepoole, eriti kui kuskile kiire ka pisut.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Raiki »

Aga minust hakks hoopis üks jeepi vend täna mööda pressima kui ootasin sõiduvõimalust enne ajutist ringi Tähe tn. lõpus. (crash)

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

svenzik
Postitusi: 135
Liitunud: 02 Juul 2010, 16:28
Tsikkel: Honda Hornet
Asukoht: Tartumaa

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas svenzik »

Välejaan kirjutas:

... Ja seda ridade vahel sõitmist ei saa nimetada möödumiseks, kuna teised autod hetkel seisavad....

ümberpõige on möödumine sõiduteel seisvast ühest või mitmest sõidukist või muust takistusest kasutatavalt sõidurajalt välja sõites.

ABS - 8 elu 9-st alles
Kasutaja avatar

Välejaan
Postitusi: 118
Liitunud: 03 Sept 2012, 09:32
Tsikkel: XJR1200

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Välejaan »

pidasingi silmas seda, et ei välju oma sõidurajalt. Mulle on ka autoga kõrvale pressitud, ju sõidab vabal ajal tsikliga ja unustas, et on neljarattalisega :D

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas pühak »

Tartus tahetakse lisaks jalgrattaradadele veel eraldi mootorrattarajad teha, et kaherattalisi kiiremini ummikutest välja saada. Täpsemalt võib igaüks lugeda siit.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

Tom82
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Aug 2017, 16:21
Tsikkel: BMW

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Tom82 »

Oeh mis teema.

Loed pikalt läbi ja näed kuidas otsitakse võimalusi mitte seadust täita.

Suhtlesin politseinikega ja Defakto õeldi, et selline vahele trügimine on keelatud ja selle eest võivad vabalt teha ka trahvi. Selline mõõdumine on maanteel. Linnas sõidetakse ridade vahal ikka joone peal kord siin kord sealpool.
Reeglina nad ei viitsi sellega lihtsalt tegeleda.

Ise liigun TLN reeglina autoga ja võimalusel alati tõmban paremale, et las see rattur siis läheb.

Pigem häirib see, et osa "tarku" sõidab oma motorrattaga otse kõnnitee peal. Eriti olen seda tähendanud Vildes (mustamäe tee ja sõpruse vahel) Ükskord saavad minult veel jalaga kui sealt mõõda kimavad ning selleks jälle kõnniteed kasutavad! Mina käin sama teed jala ning toon oma 2 ja 4 aastast last lasteajast!

Teiseks, ratturid kui teile teed antakse või kui tee voori taga olevale autole ette trügite - olge kenad vajutage Rohelise tule alguses gaasi.
On küll juhuseid kus pleale ristmikku lõppeb parempoolne rada ära ning mõõda trüginud rattur kiirendav ainult niipalju, et ise vasakule reastuma mahub kuid tema taha jääv auto enam ei mahu :S Kui ronid ette anna krt gaasi! Olen nii pakkunud teed ja jäänud ise hätta, korra oli see Kadaka ristmikul.

Lisaks linnas võiks ratturid järgida kiiruse piirengud ning mitte liiga agresiivselt ridu vahetama. Noo kui sa ikka ilma suunata lendad nagu rakett rikud sellega kõiki reelgied ning viimaks jõuad oma ritta ja siis ajad näpu püsti, et kuradi auto jalus ( teed video ja topid selle youtube -mõni paneb õnneks video alguse ka nii 15 sek kus on peal ratturi enda vilistamised reeglitele ennem seda :D ) Mõtle ise, noomoodi kihutades ei oska sind keegi isegi oodata! Aga eks see ole vist nahaalsemate ratturite probleem. Viimasel ajal tungub, et ratturite kultuur on paranemas.. aga eks ta ole .. kui BMW rikkub reegleid on see kuidagi valusamalt hinges kui skoda. Eks ratturiga ole sama lugu.


Martään
Postitusi: 323
Liitunud: 01 Okt 2003, 18:58
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Martään »

Tom82 kirjutas:

Oeh mis teema.

Loed pikalt läbi ja näed kuidas otsitakse võimalusi mitte seadust täita.

Härra Värske Kasutaja!

Loe veelkord, mõttega. Proovi aru saada, et kõik teavad kuidas normaalne on (külasta nt. ülejäänud Euroopat). Tervemõistuslikkuse õigustuseks otsitakse seadusest punkte, mis teatud tingimustel autoridade vahel möödumist lubavad. See on ju normaalne?

Juhin tähelepanu ka sellele, et meie LS on niigi tehtud autode vaatevinklist lähtuvalt (s.t. näiteks kui ma mootorratast garaažis käekõrval lükkan siis seaduse järgi on tegu justkui juhtimisega?), seega teatud juhtudel võiks lähtuda ka seaduse mõttest, mitte ainult täpsest sõnastusest. Niikuinii on LS sel teemal vastuoluline ja lõplik tõde ei selgu enne kui kellelgi trahv ära tehakse ja ta kohtus seda vaidlustab. Ei sõltu see sellest mis on kellegi "lemmikpunktid" LSis mis vastavalt keelavad või lubavad.

Parimatega

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L, Husqvarna 701
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Kui tõesti politseiga rääkisid, siis see politseinik ei tunne küll seadust. Ridade vahel tohib sõita, pidevat joont ei tohi ületada. 2 realisel tänaval on tegu möödasõiduga, 4+ realisel möödumisega. Loe liiklusseadust ja vaata, mis seal kirjas on :)
Ühe sõna muutmine liiklusseaduses tekitas olukorra, et lanesplit on lubatud. Sõna "sõiduk" asendati sõnaga "auto".
Kas Sul, kasutaja Tom82, üldse on ratas?

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Honda CRF1000L Africa Twin, Husqvarna 701 Rally

Tom82
Postitusi: 2
Liitunud: 28 Aug 2017, 16:21
Tsikkel: BMW

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Tom82 »

Ratas olemas.

Tallinnas ma sellega ei liikle, olen proovinud sõita - mõttetu närvikulu...

Pigem vabadel päevadel maal või saartel

Jah Euroopas on nii ja naa. Oleneb maast ja eeskirjadest ning ka liiklus kultuurist.
Mõnel soojemal maal on kultuur hoopis rahulikum ning polegi probleemi.
Eesti liiklus kultuur, eriti TLN oma on liiga närviline, isegi õue ala hoia jalakäiana eest, et otsa ei sõidetaks.

Lihtsalt Eesti teed ei lähe niipea laiemaks ning eks läheb aega, et üksteisega arvestama harjutakse.

Ma ei näegi probleemi kui teel on ruumi ning rattul ohulult mõõdub ning arvestab seejuures ka autodega.
Ise ridade vahel ei sõelu - ei tunne ennast seal hästi.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”