Autoridade vahel sõitmine

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Vasta
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas simp »

iSlanderEST kirjutas:

2 realisel tänaval on tegu möödasõiduga, 4+ realisel möödumisega. Loe liiklusseadust ja vaata, mis seal kirjas on :)

mis kuradi definitsioon see veel on? :wack:

https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021 kirjutas:

45) möödumine on ühest või mitmest sõitvast sõidukist ettejõudmine oma sõidurajalt välja sõitmata. Möödumiseks loetakse ka vastusõitvast sõidukist möödumist;

44) möödasõit on ühest või mitmest sõitvast sõidukist ettejõudmine oma sõidurajalt välja sõites. Möödasõiduks ei loeta ümberpõiget ega möödumist;



Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tom82 kirjutas:

Ratas olemas.

Tallinnas ma sellega ei liikle, olen proovinud sõita - mõttetu närvikulu...

Pigem vabadel päevadel maal või saartel

Jah Euroopas on nii ja naa. Oleneb maast ja eeskirjadest ning ka liiklus kultuurist.
Mõnel soojemal maal on kultuur hoopis rahulikum ning polegi probleemi.
Eesti liiklus kultuur, eriti TLN oma on liiga närviline, isegi õue ala hoia jalakäiana eest, et otsa ei sõidetaks.

Lihtsalt Eesti teed ei lähe niipea laiemaks ning eks läheb aega, et üksteisega arvestama harjutakse.

Ma ei näegi probleemi kui teel on ruumi ning rattul ohulult mõõdub ning arvestab seejuures ka autodega.
Ise ridade vahel ei sõelu - ei tunne ennast seal hästi.

Tallinnas on võrreldes paljude muude maailma linnadega suht uimane ja pigem aeglane liiklus,üksikuid erandeid ei arvesta.Tänavad-sõidurajad on samuti pigem laiad ,kui kitsad.
Aga meil on tekkinud väga palju tsikleid millele vahel tahaks tõesti tagant hoogu juurde lükata, olen ka ise täheldanud.
Täna oli üks ratas Tallinna ringetee Jüri ringil mul ees ja mul oli päris hirmus seda hirmust krampis tegelast vaadata.Ta oli küll igati korralikult esimese reas ja kiirus isegi pigem üle kui alla lubatu(50 millest kõik seal üle lasevad),aga mul naine isegi sai aru,et tegelasel on jube hirm selle pika ringi läbimisel.
See pole küll nüüd selle ratturi halvustamiseks välja toodud ,vaid pigem viide meie autokoolide ja arki eksmineerijate tegemata tööle.No selline rattur on ohtlik nii iseendale,kui kasliiklejatele.Kange tahtmine oli talle vahtralehe märk kinkida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

and
Postitusi: 127
Liitunud: 14 Okt 2016, 15:37
Tsikkel: Warrior
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Tänanud: 36 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas and »

Aga meil on tekkinud väga palju tsikleid millele vahel tahaks tõesti tagant hoogu juurde lükata, olen ka ise täheldanud.
Täna oli üks ratas Tallinna ringetee Jüri ringil mul ees ja mul oli päris hirmus seda hirmust krampis tegelast vaadata.Ta oli küll igati korralikult esimese reas ja kiirus isegi pigem üle kui alla lubatu(50 millest kõik seal üle lasevad),aga mul naine isegi sai aru,et tegelasel on jube hirm selle pika ringi läbimisel.
See pole küll nüüd selle ratturi halvustamiseks välja toodud ,vaid pigem viide meie autokoolide ja arki eksmineerijate tegemata tööle.No selline rattur on ohtlik nii iseendale,kui kasliiklejatele.Kange tahtmine oli talle vahtralehe märk kinkida.

Oot aga miks sa talle siis täpsemalt hoogu ikka tahad anda kui ta lubatust juba niigi kiiremini sõidab?

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

and kirjutas:

Aga meil on tekkinud väga palju tsikleid millele vahel tahaks tõesti tagant hoogu juurde lükata, olen ka ise täheldanud.
Täna oli üks ratas Tallinna ringetee Jüri ringil mul ees ja mul oli päris hirmus seda hirmust krampis tegelast vaadata.Ta oli küll igati korralikult esimese reas ja kiirus isegi pigem üle kui alla lubatu(50 millest kõik seal üle lasevad),aga mul naine isegi sai aru,et tegelasel on jube hirm selle pika ringi läbimisel.
See pole küll nüüd selle ratturi halvustamiseks välja toodud ,vaid pigem viide meie autokoolide ja arki eksmineerijate tegemata tööle.No selline rattur on ohtlik nii iseendale,kui kasliiklejatele.Kange tahtmine oli talle vahtralehe märk kinkida.

Oot aga miks sa talle siis täpsemalt hoogu ikka tahad anda kui ta lubatust juba niigi kiiremini sõidab?

Jutt käis ju eri lausetes erinevatest situatsioonidest.Tekst algab Jüris toimunust uuel real, uue lausega ehk siis uus mõte tekstis.Üks lause on kirjeldus üldisest olukorrast ja teine konkreetsest situatsioonist. Loe ikka mõlemad tekstid(ka see mida tsiteerisin) mõttega läbi enne kui kommima hakkad. Ei olnud plaan kedagi seal Jüri ringil tagant tõugata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L, Husqvarna 701
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

simp kirjutas:
iSlanderEST kirjutas:

2 realisel tänaval on tegu möödasõiduga, 4+ realisel möödumisega. Loe liiklusseadust ja vaata, mis seal kirjas on :)

mis kuradi definitsioon see veel on? :wack:

https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021 kirjutas:

45) möödumine on ühest või mitmest sõitvast sõidukist ettejõudmine oma sõidurajalt välja sõitmata. Möödumiseks loetakse ka vastusõitvast sõidukist möödumist;

44) möödasõit on ühest või mitmest sõitvast sõidukist ettejõudmine oma sõidurajalt välja sõites. Möödasõiduks ei loeta ümberpõiget ega möödumist;

Said õigesti aru, nii ongi. Ei viitsinud väga pikalt lahti seletada, aga sa oled õigel tööl ;)
Möödumisel oma reast ei välju, seega kui splitid ja pidevale joonele ei sõida, on kõik OK.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Honda CRF1000L Africa Twin, Husqvarna 701 Rally
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas simp »

iSlanderEST kirjutas:
simp kirjutas:
iSlanderEST kirjutas:

2 realisel tänaval on tegu möödasõiduga, 4+ realisel möödumisega. Loe liiklusseadust ja vaata, mis seal kirjas on :)

mis kuradi definitsioon see veel on? :wack:

https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021 kirjutas:

45) möödumine on ühest või mitmest sõitvast sõidukist ettejõudmine oma sõidurajalt välja sõitmata. Möödumiseks loetakse ka vastusõitvast sõidukist möödumist;

44) möödasõit on ühest või mitmest sõitvast sõidukist ettejõudmine oma sõidurajalt välja sõites. Möödasõiduks ei loeta ümberpõiget ega möödumist;

Said õigesti aru, nii ongi. Ei viitsinud väga pikalt lahti seletada, aga sa oled õigel tööl ;)
Möödumisel oma reast ei välju, seega kui splitid ja pidevale joonele ei sõida, on kõik OK.

Point oli pigem selles, et kaherealisel saab nii mööduda, kui ka mööda sõita. Samamoodi neljarealisel.

Kasutaja avatar

krss
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Aug 2005, 00:55
Tsikkel: Tenere, Rebel, Ninja
Asukoht: Põhjaosariigid
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas krss »

Välejaan kirjutas:

Kuna sõidan ise tihti selle sini/valge autoga, vabadel päevadel kaherattalistega. Siis lähtugem LS § 14 Liikluskord, lõikest (7) Keegi ei tohi oma tegevusega või tegevusetusega ohustada või takistada liiklust jne. Muidugi viisakus ennekõike teiste juhtide ees.

Poleks osanud ise paremini oma mõtteid väljendada. Et rikkumise-mitterikkumise dilemma üle arutlemise asemel ole lihtsalt inimene! Siis on seda sinuga tavaliselt ka teised. Ja sellepärast pole siin ka mustvalget vastust või selget hea/halb käitumisnormi, sest on olukordi, kuhu see sobib ja teises olukorras pigem mitte. Ise ridade vahele ei roni, aga autoga märkan ja teen võimalusel ruumi.

Teema esimeses postituses kirjeldatud arutu kihutamine (vähemalt 80-ga) LINNAS ridade vahel oleks arutu ka siis, kui seadus seda lubaks

Is there life before death?
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”