Autoridade vahel sõitmine

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded


triplekix
Postitusi: 851
Liitunud: 23 Mai 2005, 17:06
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000 K8 2008a.
Asukoht: Tallinn, WSK
Kontakt:

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas triplekix »

Sõidan ka pidevalt fooritaga ette. varakult tuleb valida koht, kuhu siis reastuda, kui peaks roheliseks minema.
Üldjuhul näeb selle roheliseks minemise ära ka jalakäijate fooride pealt.
Minuarust väga ok, et siklid ette sõidavad. Kujutage nüüd olukorda, kui 20-30 ratast üksteise järel ritta võtaks. Mõne lühema foori ületamiseks kulub nii ca 4-5 tsüklit.



Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Õigusabi.

Perekonnaõiguslike probleemide (elatise määramine, suhtluskorra määramine, elukoha määramine jms) puhul, saate abi siit:
http://www.puurits.ee
Hagide koostamine, konsultatsioonid, kohtus esindamine jms.

Teema algataja
reimps

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Siller kirjutas:

Hmm. Huvitava küsimuse esitasid Reimpz. Tõepoolest olen ka mina LE-st lugenud välja et autoridade vahel tohib liigelda, kui ei ületa jooni. Järgmine kord peaks paluma politseihärral LE-s see punkt välja otsida ja endale näidata. Võib niimoodi ka karistusest pääseda.

No mina just surfisin läbi nii Liikluseeskirja kui Liiklusseaduse ja ainus koht, kus midagi on sellise asja kohta öeldud, ongi LE:

Sõiduraja all mõistetakse sõidutee pikiriba, mis on tähistatud vastavate liiklusmärkide või teekattemärgistega või on tähistamata ja mille laius on küllaldane autode liiklemiseks ühes reas.

Terve mõistus ütleb, et kui ma sinna auto kõrvale ära mahun pidevat joont ületamata ning piisava külgvahega, siis ma võin seal ka olla. Samamoodi annavad mõned Inimesed teed, tõmmates paremasse serva ning ma ei peagi vastassuuna kaudu neist mööduma - selle võmmiloogika järgi on ka see keelatud.
Ehk siis politseinik Mario L. (täisnime ei hakka ehk ära tooma), hoolimata tsiklipolitseniku kutsest, on võtnud seisukoha, et mis pole keelatud, on ikkagi keelatud. Ma lähtun siiski esialgu sellest, et kui asi (ehk siis ridade vahel mõistlikult liikumine või Spongebobi kostüümis sõitmine 8) ) pole keelatud või konkreetselt defineeritud, siis ma võin seda ka teha. Tollel võmmil oli põhiline iva just selles, et kaks ühte tüüpi sõidukit võivad olla ühel rajal, aga kaks eritüübilist ei või, samas on see aga täiesti sätestamata. Ehk minu raamatus on see siiani lubatud tegevuste lahtris.

Ma järgmine kord küsin inspektor Mariolt, mis punkt või paragrahv seda reguleerib. Või ehk satub mõni muu patrull täna teele, kellelt küsida :)

creativ kirjutas:

eks see vahelt läbi laveerimine ongi piiripeal tegevus. tihti ei saa aru kui pikalt autod veel seisavad või hakkavad kohe liikuma. jube nõme kui siis kahe auto vahele parasjagu oled sattnud ja need paigalt võtavad. üldjuhul siis edasi pressima ei hakka ja tuleb lasta need eesolevad eest minna. ega juhid ei arvesta ja ei peagi teadma et keegi vaikselt lähenes sinna tema külje alla. eriti hull kui keegi siis seal kahe auto vahel oma siibrid avab!!! :wack: :evil: selline tegevus on autojuhti arvestades kõige hullem. mõni nõrganärviline võib eriti äkilise liigutuse teha rooliga või veel hullem kui keegi peaks infarkti saama. sellise tegevusega tekitab just eriti halba suhtumist teiste liiklejate seas.

Ma näiteks üritan enda kohalolekust märku anda mõõdukalt gaasi andes, siibreid lahti küll keerama ei hakka. Ja kui ma pole kindel, kas ma mahun lõpuni läbi, siis ma pigem jätan minemata või otsin mõne laiema vahe, kus on normaalmõõdus peenistega autojuhid ;)

Kasutaja avatar

zirocool
Postitusi: 175
Liitunud: 20 Apr 2007, 17:40
Tsikkel: cbr 919, cbr954
Asukoht: WA

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas zirocool »

Kui mingi meeletu probleem sellega oleks siis võiks keegi suuremas linnas korraldada sellise toredama sõidu, ca 20 ratast kenasti üksteisetaga reas, ei kiirendaks vaid töristaks ja jääks iga jumala vilkuva rohelise jms taga rahulikult kenas üksikus reas seisma :twisted:
soovitavalt muidugi mingi tipptunni ajal :twisted: nalja rohkem kui rubla eest :twisted:

Ise kui tahan siis sõidan ja kui keegi teine sõidab siis trevitan ja võtan koomale ning (õnneks) pole veel probleeme täheldanud.

Kasutaja avatar

renXx
Postitusi: 361
Liitunud: 31 Mär 2007, 21:57
Tsikkel: Aprilia Tuono RSV 1000r
Asukoht: Karjamaa

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas renXx »

zirocool kirjutas:

Kui mingi meeletu probleem sellega oleks siis võiks keegi suuremas linnas korraldada sellise toredama sõidu, ca 20 ratast kenasti üksteisetaga reas, ei kiirendaks vaid töristaks ja jääks iga jumala vilkuva rohelise jms taga rahulikult kenas üksikus reas seisma :twisted:
soovitavalt muidugi mingi tipptunni ajal :twisted: nalja rohkem kui rubla eest :twisted:

Mõte tundub huvitav. Lausa võiks pisikese kampaania teha! Näiteks igal reedel mingi sossi mäest alla ja vasakule liivalaia tänavale kuni kristiineni välja. Selleks kulub kõigest poolteist tundi:))
Mina oleks käsi osalema (kui vaid sidur vastu peaks). Siiski saaks mõne nädala jooksul nii mõnedki autojuhid aru et motikad võiks nende peenisepikenduse ette sõita kui nad kedagi reaalselt ei sega.

Pilt

Pilt

bikefan
Postitusi: 585
Liitunud: 09 Juul 2004, 17:38
Tsikkel: VN1500 Nomad
Asukoht: Karksi-Nuia

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas bikefan »

Mujal maailmas - isegi Riias - on selline vahelesõit täiesti normaalne ja isegi vabalt joonte peal sõidetakse.
Linnavalitsused teevad isegi kampaaniaid, ummikute vähendamiseks, stiilis et: sõitke rolleritega, tsikklitega - siis ei pea ummikutes seisma...

-Since 2002-
Iž: PL.5,
Suzud: GS500, GSX-R600, VZ800, RM250, RM125
Kawad: ZX-6R, VN750A, VN800A, VN800B, VN1500
Yamud: XTZ660, FZ600S
Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas creativ »

bikefan kirjutas:

Mujal maailmas - isegi Riias - on selline vahelesõit täiesti normaalne ja isegi vabalt joonte peal sõidetakse.
Linnavalitsused teevad isegi kampaaniaid, ummikute vähendamiseks, stiilis et: sõitke rolleritega, tsikklitega - siis ei pea ummikutes seisma...

ega lätlased eestlaste kohta anekdoote tühjast kohast räägi
mis teha et meie pikad juhtmed põlvest põlve päritavad on
muu maailm on sellest ammu juba aru saanud et tsiklid rollerid jalgrattad on ratsionaalsemad

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

tok-tok
Postitusi: 393
Liitunud: 17 Nov 2005, 10:13
Asukoht: Tallinn

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas tok-tok »

Siller kirjutas:

Hmm. Huvitava küsimuse esitasid Reimpz. Tõepoolest olen ka mina LE-st lugenud välja et autoridade vahel tohib liigelda, kui ei ületa jooni. Järgmine kord peaks paluma politseihärral LE-s see punkt välja otsida ja endale näidata. Võib niimoodi ka karistusest pääseda.

Protokolli ju märgitaksegi rikkumise aluseks olev §. St. et kui alus puudub, siis puudub ka süütegu. Kui aga keegi sellise seaduse "halli ala" juures protkolli koostab, siis saab selle alati vaidlustada.

Mul on väiksem kui Sul!
Benelli TNT 1130

Teema algataja
reimps

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Nagu neetud pole ma nüüd ühtegi patrulli tabanud, kelle käest küsida..

Aga autoga sõitvad võmmid pole silmagi pilgutanud, niiet ma pakun, et ühel tsklimendil on lihtsalt valed eeskirjad pähe õpitud :wack:


Teema algataja
onu Kobras

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas onu Kobras »

See autoridade vahel liikumine ongi tsikli eelis...Peab ikka loll olema kui seda kasutada ei osata..."Proletariaadile" soovitaks kuskil maailmas ringi sõita ning vaadata kuidas seal elu käib ja "autoukseavajad" ärge uksi avage, sest need sõidetakse teil küljest ära-IRW !!! :twisted:


Teema algataja
reimps

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Aga mina kirjutasin vahepeal (minu arvates) Eesti ühele spetsimale advokaadile ja sain talt vastuse. Kui ta nüüd mulle vastab ja lubab end tsiteerida, siis näitan ka teile vastust 8)

Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 271
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Kuna töötan ise kaubikuga, siis puutun päris tihti kokku tsiklistidega, kes foori juures vahelt mööda nillivad. Ja miks ka mitte, kui seda rahulikult teha siis ei sega see peale "peenisemeeste" kedagi ja neid viimaseid häirib suht kõik, nii et keda huvitab mida nad arvavad? :ner:
Kui ma seisan oma kaubikuga foori taga ja märkan peeglist tsiklisti, kes ridade vahelt jooneni saada püüab, püüan ma alati veidi koomale ikka tõmmata, ega see ju tükki küljest võta. Ma arvan,et kui oma toiminguid rahu ja viisakusega ajada ei hakka keegi kratist kinni ka :bsmile:

Kasutaja avatar

aprill
Postitusi: 245
Liitunud: 25 Juul 2007, 22:39
Tsikkel: Aprilia Pegaso 650
Asukoht: viljandi, holstre nõmme taga metsas

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas aprill »

LE-st ei mäleta küll midagi sellist mis keelaks ridade vahel sõita. Vaja uuemaid eeskirju uurida.

Kärbseid teile hammastevahele.Forte

Teema algataja
klaPP

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas klaPP »

Eelmine neljapäev sõitsin valgusfoori all seisvatest autodest loomulikult kõige ette, äkki veeres mu kõrvale Ford Focus, kus istus sees mundris tegelinski (politsei). Lasi akna alla ja ütles, et nii ei ole viisakas ja ära enam nii tee. :D Õnneks rivi lõppu ta mind siiski ei saatnud ja võisin rahulikult vaadata kuidas ta maha jäi.
klaPP @ ei kavatse ka edaspidi ummikutes istuda, miks muidu mootorrattaga liigelda, kui kiiremini edasi ei jõua. :roll:


Hitchiker
Postitusi: 535
Liitunud: 24 Sept 2003, 10:31
Tsikkel: suzuki gsr600

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Hitchiker »

Mu mäletamist mööda on LE-s ikkagi mingi eraldi punkt, et vahemaa kahe sõiduki vahel peaks olema 0,5 m. Mis mõtet oleks tsikliga sõita üldse kui peab samamoodi ummikus passima kui autoga? Paneks kah konditsioneeri undama ja räpi 120 Db peale..Loomulikult sõidan vaikse põrinaga autoderivi vahel kui ruumi on..kui ruumi pole, siis lähenen teiselt poolt eesolevat autot. Suvel nii 20 ja enam kraadidega on päris vahva kuskil ummikus passida ja siis tulla foorumisse halisema, et türapead ei oska sõita ja rikuvad mootorratturite mainet. Eks see ole sedasi, et autos passides ajab ju närvi küll, kui miski vend sinust ette saab. Belgias sõites sain kogemuse kui 100 km pikkuses ummikus kiirteel KÕIK autojuhid tegid tee keskelt tulevale kolonnile lihtsalt ruumi. Niiet eks ta ole natuke kultuuris ja tolerantsis kinni kah. Kokkuvõtteks..LE ei keela otseselt autode rea vahelt läbisõitmist, aga arvestage võimalusega, et peatunud auto juht VÕIB ukse lahti teha ja suvaline jalakäija võib seda hetke kasutada tee ületamiseks.

Telefon 56681119
lisavarustuseks GSR600

dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

mis siin ikka heietada. kui teed viisakalt, teistega arvestades ning ohutult, on ok. ettesõitmisel on ikka suhtkoht tark arvestada iga olukorda erinevalt. alati ei PEA ju minema kui olud ei võimalda eriti hästi. ise olen ette sõitnud ja teen seda ka edaspidi. siiani pole probleemi olnud, ptui, ptui, ptui. ei tasu üldistada kui nüüd tõesti vahest satub öösel mitte n...u saanud tegelinski peale. loomariik on kirju. :lol:

turvalist liiklemist,
Joel
:bsmile:

Kasutaja avatar

kki
Postitusi: 225
Liitunud: 14 Veebr 2008, 20:56
Tsikkel: Honda CBR 600FY, 2000.a.
Asukoht: Tallinn - Kadrina

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas kki »

Ega see n**s ei olegi alati määrav, teinekord on lihtsalt debiilikud roolis. Juhtus kord nii, et rahulikult ummikus autodest mööda kulgedes, üks härra vaatas, et tagant tuleb tsikkel ja see ei andnud rahu, et mina enne ummikust läbi saan, ning ütles oma prouale, tee oma uks lahti. Mina sain ilusti mööda põigatud ja jätkasin samas vaimus. Vaatasin, et ei tahtnud keegi sellest autost välja tulla. Tšiki välimusel ei olnud häda midagi, aga võibolla härra oli sellest hoolimata kuival. Oma rahulduse oleks ta kätte saanud ehk siis kui a) ma oleks kraavi sõitnud või b) oleksin tal ukse maha sõitnud. Tal jäi ikka kuivale :D Vaene mees

Kasutaja avatar

Janek85
Postitusi: 54
Liitunud: 30 Jaan 2008, 11:08
Asukoht: Tallinn

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Janek85 »

Ise üldiselt lähen ridade vahele harva, meie foorid ei soosi seda alati, on oht et ei jõua esimeseks või sinna jõudes ei näe enam foori hästi...
Aga olen minagi näinud kadetsejaid kes ette keeravad .
Markantseim näide oli üks vene tsikk mersu kupeega, Sossi mäel, kus pika saba tõttu saime alles teise või kolmanda tulega üle, kuid sain siiski talle siiski kenasti kõrvale ja talle siis seistes pikalt otsa vaadata(ta oli siis 3 enne foori). Tibi läks jube närvi, vehkis kätega ja ropendas seal(aga mulle otsa vaadata ei julgenud), hea et kiiver mu neist vulgaarsustest päästis. Masendav (togi)

Mulle aga tegi politsei üleeelmine suvi suisa ruumi juurde Suur-Ameerika tn ummikus seistes, et ma mööda mahuks 2 pikisuunas seisva rea vahelt( ma ise olin algajana üsna roheline ja jäin nende taha passima, kuna kartsin, et järsku neile ei meeldi see).
Sellest järeldasin, et seisvate autode vahel, vähemalt ummikusituatsioonis on ilmselt OK .

VFR800
Vauuuu 4:)
Kasutaja avatar

jup
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Sept 2007, 12:05
Tsikkel: XL600V Transalp
Asukoht: tln

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas jup »

eelmisel aastal sai ühe politseiniku käest uuritud, et kuidas tema suhtub mootorratturisse, kes sõidab kahe autorea vahelt läbi. Tema vastu oli toona umbes selline, et kui autod seisavad ja mootorrattur ei kihuta, siis teda see ei häiri. Kui aga mootorratas möödub autodes kasutades selleks teeperve, mis enamsti mõeldud kergliikluseks, siis on paha paha ja trahv soolas.

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas romulus »

Need tropid, kes siin (kadedusest) ukse avamisest räägivad, kaks punkti teile LE-st:

§2. (45) Sõiduraja all mõistetakse sõidutee pikiriba, mis on tähistatud vastavate liiklusmärkide või teekattemärgistega või on tähistamata ja mille laius on küllaldane autode liiklemiseks ühes reas.
§40. Sõiduki ust ei tohi avada enne peatumist. Ukse avamine ei tohi ohustada ega takistada teist liiklejat.

Nii et kui keegi foori taga seistes ukse avab selle tegevuse ohutuses veendumata, ning mina samal rajal tsikliga sõites sellele sisse sõidan, siis pole vist kahtlust, kes süüdi jääb.

Allikas: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=927101

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Oil-Cooled
Postitusi: 994
Liitunud: 04 Sept 2006, 21:20
Asukoht: Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Oil-Cooled »

Mis siin pikalt seletada, kogu Euroopa Liidus on ridade vahel sõitmine lubatud. Aastaid tagasi kui Hollandis tsikliload tegin, õpetati seda ka õppesõidu ajal.

BMW R100RS
Varem: CB750K6, K75S, Katana/GSXR hübriid, GSX1100S Katana, XJ600, GPZ900R, GSX600F, GSXR750


Teema algataja
reimps

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Nagu öeldud, meilisin ühele autoriteedile liiklusseadustiku vallas. Indrek Sirk on tema nimi.

Vastus, mille ma sain:

Tere

LE § 107 kohustab sõitma teekattemärgistega sõiduradadeks jaotatud sõiduteel
raja piirides. LE § 2 lg 45 seob sõiduraja mõiste autodega, st sõiduraja
laius peab olema küllaldane autode liiklemiseks ühes reas. Eelnevast
tulenevalt ei ole keeldu ühel sõidurajal liikuda mitmel mootorrattal kõrvuti
või autol ja mootorrattal (või mootorratastel) kõrvuti. See kehtib asula
kohta, asulavälisel teel tuleb LE § 110 kohaselt sõita parempoolse ääre
lähedal, mis tähendab, et lihtsalt kõrvuti sõitmine ei ole lubatud.

Eesti õigussüsteem on üles ehitatud põhimõttele, et kõik, mis ei ole
keelatud, on lubatud.

Võite mööduda ka liikuvatest autodest. Sõiduraja piiridest väljudes peate
arvestama kahe asjaoluga - et täidate teekattemärgistuse nõudeid ja LE § 95
sätestatud nõuet, et kui möödute liikuvatest sõidukitest, siis ei tohi seda
teha sagedaste ümberreastumistega.


Indrek Sirk
vandeadvokaat
Advokaadibüroo Sirk ja Saareväli

Ja vot nüüd hakkan ma selliseid politseinikke (nagu mu paar lehte ja paar nädalat) tagasi olnud olukirjelduses toodud, lihtsalt kohtusse või duellile kutsuma.

8)

Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

tegelt võiks tulla seadusesse muudatus, mis lubaks ka asulavälisel teel sõidurea laiuses sõita. Kui kõik tsiklid sõidaksid 90km/h sõidurea parempoolses servas siis mismoodi on reguleeritud omavaheline pikivahe? Kas auto peab sinna ära mahtuma või on vastutuleva auto korral lubatud tsiklil ja autol ühel sõidureal kõrvuti sõitmine? Ma ei naudiks, sõites sotiga rekka välisküljel, jebimist asfalti ja kruusa piiril.

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas sang »

Uue liiklusseaduse eelnõu on otsaga Riigikokku jõudnud: http://www.riigikogu.ee/?page=en_vaade& ... 0513162637. Nüüd on kaks võimalust: kas leida riigikogulasest sõber, kellele olukorda seletada ja kes siis asja tõstatab või minna plakatitega platsi peale nutma. See esimene on vist efektiivsem ;)


Teema algataja
reimps

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas reimps »

Lugesin diagonaalis läbi, aga ei filminud midagi teemakohast? St. mis punkt seda ridade vahel sõitmist seal reguleerima on pandud?

Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas creativ »

sang kirjutas:

Uue liiklusseaduse eelnõu on otsaga Riigikokku jõudnud: http://www.riigikogu.ee/?page=en_vaade& ... 0513162637. Nüüd on kaks võimalust: kas leida riigikogulasest sõber, kellele olukorda seletada ja kes siis asja tõstatab või minna plakatitega platsi peale nutma. See esimene on vist efektiivsem ;)

kas riigikogus on mõni poliitik kes tsikliga regulaarselt sõidab? kui ei, siis on ponnistus mõttetu.

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

spinna
Postitusi: 3010
Liitunud: 02 Veebr 2004, 19:32
Asukoht: Saaremaa

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas spinna »

creativ kirjutas:

kas riigikogus on mõni poliitik kes tsikliga regulaarselt sõidab? kui ei, siis on ponnistus mõttetu.

Ministrite seas on igatahes küll.

Suzuki GSX 750 Inazuma

Teema algataja
nojah

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas nojah »

ma ei tea, kas seda juba on varem siin mainitud või mitte, aga tsiklid, kes ridade vahelt ettepoole liiguvad kiirendavad liiklust, mitte ei aeglusta seda nagu mõni siin kaldub arvama. see koht, kus tsikkel oleks seisnud jääb vabaks mõnele autole. tsikkel, kes ette läheb kaob nagunii sealt mõne sekundiga kui tuli roheliseks läheb ning ei sega kedagi.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Sain paar päeva tagasi ridade vahel tõmblemise eest hoiatuse. Aga hoiatus tuli mitte sellest, et ma seal taidlesin, vaid sellest, et mu esiratas käis korra üle pidevjoone :P Üks nendest autodest, kellest ma mööda trügisin, oli politseiauto ning ta tuli mulle umbes kilomeetri pärast vilkuritega järgi :P

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

zirocool
Postitusi: 175
Liitunud: 20 Apr 2007, 17:40
Tsikkel: cbr 919, cbr954
Asukoht: WA

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas zirocool »

Mingid teadlased tegid jälle suure uuringu ja sealt selgub, et kui eeskirjadest peab kinni ainult 60% liiklejaid, on liiklusvool kõige sujuvam :lol:
Nii et andke minna ju see ridadevahel liikumine mahub ka sinna 40% sisse :lol:
Lõppudelõpuks ehk harjuvad inimesed sellega ära ka ja need kes ei harju surevad ehk varsti vanadusse :lol: :bsmile:

Kasutaja avatar

MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Re: Autoridade vahel sõitmine

Lugemata postitus Postitas MrR »

Seda ridade vahel sõitmist on järjest raskem praktiseerida. Mitmed read on viimastel aastatel juba nii kitsaks tehtud, et suurem auto mahub ise vaevu sinna joonte vahele ära. :) Katsu sa Pirita teel kahest Hummerist keskelt mööduda? :roll:

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”