Miks sõita grupis?

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Hotrod
Postitusi: 405
Liitunud: 22 Juul 2003, 22:49
Tsikkel: vs750 chopper
Asukoht: Ääsmäe

Lugemata postitus Postitas Hotrod »

..arvan et kambaga sõites ei teki kunagi suuremat julgust LE'le sülitada..seda on hoopis julgem teha üksinda sõites. grupis sõites NII lihtsalt ei tehta. See on kordi ohtlikum kui üksinda lollusi teha kuskil. karjääris kärnatamised.. miks seda teha suurema pundiga? võiks ju üksi seal ringi ronida...

ei saanud teemale hästi pihta..



Real Hot Rods don't leak oil.
They mark their territory.
Kasutaja avatar

Teema algataja
mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas mella »

Pihelgas kirjutas:

Mella, MIKS oli vaja teha selline teema?

Võid ju ka ajaviiteks mõelda miks korraldatakse kaitseväe paraade jms. Kui seltskond inimesi soovib sõita sama trassi samadel eesmärkidel, siis tuleks sinu meeleheaks lasta nad minutiliste vahedega minema?

Miks nad selleks KOGUNEMA peavad? :D

Äkki sa oskad vastata, miks kaitseväe paraade korraldatakse?

Teema on ikka sae pärast. Fleimi alla polnud mõtet teha, ei satu esiküljele :P

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

mella kirjutas:

Vat ei tea, mul pole niipalju aega, et pubides passida või niisama ringi kakerdada ;)

Aga selliste põnevate teemade tegemiseks on aega ?

mella kirjutas:

Et siis järeldus, linnavahel "eputamas" käiakse selleks, et muidu on igav?

Noh kui sa rattaga linna lähed, kas see on siis eputamine või kui ollakse siis suuremas pundis või paraadil ? Eputamine ma leian on see kui sõidetakse muidu normaalselt ja siis seal kus on rahvast, bussijaamad jne sõidetakse mööda kas esimene või tagumine ratas maast lahti...

mella kirjutas:

Hmm, suvalised autoomanikud ei kogune õhtuti punti ja ei lähe linna peale kruiisima ;)

Ka ei tervita üksteist suvaliste autode omanikud külla aga ratturid teevad seda :roll:

mella kirjutas:

Seda teevad mingi erilisusega silma paistvate autode omanikud. Näiteks kiired autod jne. Ja mulle küll tundub, et lõhnab riistapikendamise järele.

No kui ratta omamine, linnas sõitmine ja seda enam veel suures grupis kohe m.....-le pikkust juurde annab siis tõesti ei saa sõita nii ega sinna poole vaadatagi, ei mahu ära lõpuks enam püksi !

Kasutaja avatar

motoratsutaja
Postitusi: 1193
Liitunud: 03 Juul 2006, 12:59
Tsikkel: Yamu FJR 1300, Yamu WR 450
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas motoratsutaja »

mella kirjutas:

Miks nad selleks KOGUNEMA peavad? :D

Ikka selleks, et suurt gruppi / paraadi kokku saada ma pakun, kui ei koguneks siis oleks ju linna täis üksikult tiirutavaid rattureid. :wink:

mella kirjutas:

Äkki sa oskad vastata, miks kaitseväe paraade korraldatakse?

Äkki selleks et jälle ühte mõttetut kogunemist teha mis juurde annaks midagi..... :roll:

Kasutaja avatar

sakala84
Postitusi: 80
Liitunud: 25 Sept 2007, 17:54
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe

Lugemata postitus Postitas sakala84 »

to Mella, Miks mootoratturid tervitavad üksteist? :D

Thunderace; VFR 800
Kasutaja avatar

Kipsi
Postitusi: 1512
Liitunud: 04 Juun 2007, 13:50
Tsikkel: cbr600RR
Asukoht: Tartu
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Kipsi »

Kui naised käivad grupis sõitmas, mis pikendusega siis tegu on?

Igastahes miks kogunetakse gruppi?Loogiline, et uusi tuttavaid leida, samade huvidega inimestega suhelda.Teha midagi, mida naudid, koos suure hulga inimestega.Et oleks tegevust ja sihtpunkti.Et ennast harida uute ja huvitavate inimeste tekstidega.


cobravello

Lugemata postitus Postitas cobravello »

mina olen ka nõus, et üksi sõitmine on kindlalt igavam kui kellegagi koos. ise kütan peamiselt metsaaluseid, nii et choppergängide kohta ei oska midagi kosta, aga tean sellegipoolest, et üksi sõites lihtsalt viskab kiiremini üle kui mitmekesi kärutades. samas suured kogunemised, kui neid korraldatakse paar korda aastas, võivad olla väga lahedad üritused, kus saab oma varustusega uhkustada ja teiste nänni kaeda ja üldse tsiklimehe juttu ajada, ühtekuuluvustunne missugune. küll aga käivad mulle pinda justnimelt sellised vaatepildid, kus kolm-neli superbikedega m*nnipikendatud tegelast punase tule tagant (või alt läbi) jõleda vingumise saatel ja võimalik, et ka tagarattas, lubatust selgelt suurema kiirusega minema kütavad. ostku omale rinkapilet (kui eestis selline võimalus on, ise pole kursis) ja elagu seal end välja, ei ole mõtet teiste inimeste närve ja halvemal juhul elu ohtu seada. aga ega nemad sellest aru ei saa, nii et rääkimisel pole mõtet. ilmselge et mõistus pole sellistel päris omal kohal.

tegelikult tahtsin ma öelda hoopis seda, et ei ole mingit mõtet närida teemaalgataja kallal, et ta sellise teema tõstatas. küsimus oli siiski selles, mida need inimesed, kellele kogunemised meeldivad, nendes näevad. siin ei pea olema tegemist mingi pahatahtliku surkimise ja jala taha panemisega. mind huvitavad ka asjad millest ma aru ei saa ja kui rahulikult ja inimkeeli selgitada, milles vaatepunktide erinevus seisneb, siis on mõlemal osapoolel võimalik sellest midagi õppida ja maailm on hoobilt ilusam. kahjuks ainult põikpäised eestlased ei saa ka sellest aru ja peavad tihtipeale otstarbekamaks oma suguteid hoopis foorumi teel pikendada, mis on mudugi see kõikse ebaefektiivsem variant (sõnast 'delfi debiilik' jne).

jäägem rahulikuks! :)

Kasutaja avatar

pahadeplaneet
Postitusi: 432
Liitunud: 25 Juun 2006, 22:56
Tsikkel: t*** seda teab,aga liigub!
Asukoht: Raja 31, Tartu 50417, Tartumaa, Eesti
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas pahadeplaneet »

Kipsi kirjutas:

Kui naised käivad grupis sõitmas, mis pikendusega siis tegu on?

Igastahes miks kogunetakse gruppi?Loogiline, et uusi tuttavaid leida, samade huvidega inimestega suhelda.Teha midagi, mida naudid, koos suure hulga inimestega.Et oleks tegevust ja sihtpunkti.Et ennast harida uute ja huvitavate inimeste tekstidega.

Minu lgp
aamen
Võiks juba lukkus olla.
Tervitades Veikko.

1%bad ass REAL BIKER never dies!
www.facebook.com/realbikerid

warbiad
Postitusi: 37
Liitunud: 02 Aug 2008, 16:54
Tsikkel: Honda Shadow VT600c
Asukoht: Werro

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas warbiad »

minu arvates on grupis hea sõita sellepärast, et kui kellegil on perse majas, siis võib ju kaaslane alati aidata või mis...????
...ja noh need kolmeliikmelisesed MC-d - kuskilt tuleb ju alustada..?!


warbiad
Postitusi: 37
Liitunud: 02 Aug 2008, 16:54
Tsikkel: Honda Shadow VT600c
Asukoht: Werro

Re:

Lugemata postitus Postitas warbiad »

cobravello kirjutas:

mina olen ka nõus, et üksi sõitmine on kindlalt igavam kui kellegagi koos. ise kütan peamiselt metsaaluseid, nii et choppergängide kohta ei oska midagi kosta, aga tean sellegipoolest, et üksi sõites lihtsalt viskab kiiremini üle kui mitmekesi kärutades. samas suured kogunemised, kui neid korraldatakse paar korda aastas, võivad olla väga lahedad üritused, kus saab oma varustusega uhkustada ja teiste nänni kaeda ja üldse tsiklimehe juttu ajada, ühtekuuluvustunne missugune. küll aga käivad mulle pinda justnimelt sellised vaatepildid, kus kolm-neli superbikedega m*nnipikendatud tegelast punase tule tagant (või alt läbi) jõleda vingumise saatel ja võimalik, et ka tagarattas, lubatust selgelt suurema kiirusega minema kütavad. ostku omale rinkapilet (kui eestis selline võimalus on, ise pole kursis) ja elagu seal end välja, ei ole mõtet teiste inimeste närve ja halvemal juhul elu ohtu seada. aga ega nemad sellest aru ei saa, nii et rääkimisel pole mõtet. ilmselge et mõistus pole sellistel päris omal kohal.

tegelikult tahtsin ma öelda hoopis seda, et ei ole mingit mõtet närida teemaalgataja kallal, et ta sellise teema tõstatas. küsimus oli siiski selles, mida need inimesed, kellele kogunemised meeldivad, nendes näevad. siin ei pea olema tegemist mingi pahatahtliku surkimise ja jala taha panemisega. mind huvitavad ka asjad millest ma aru ei saa ja kui rahulikult ja inimkeeli selgitada, milles vaatepunktide erinevus seisneb, siis on mõlemal osapoolel võimalik sellest midagi õppida ja maailm on hoobilt ilusam. kahjuks ainult põikpäised eestlased ei saa ka sellest aru ja peavad tihtipeale otstarbekamaks oma suguteid hoopis foorumi teel pikendada, mis on mudugi see kõikse ebaefektiivsem variant (sõnast 'delfi debiilik' jne).

jäägem rahulikuks! :)

amen - so it be tähendab see

Kasutaja avatar

numan
Postitusi: 581
Liitunud: 04 Veebr 2007, 13:07
Tsikkel: Drag Star
Asukoht: Rakvere (Rockvere)
Kontakt:

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas numan »

Tahaks mainida veel ühte asja gruppisõidust, nimelt selleks, et vältida paraadil tõmblemist peaks igaüks jälgima mis ees toimub. Kui kolonn kaugel ees sõidab 40km/h aga keskel mõned vajutavad tekitades tühja tasku siis ära vajuta järgi- sa ei pea eessõitja rehvimustrit uurima. Kui iga mees üritaks enam vähem ühtlustada rongikiirust siis poleks ju tõmblemist ja pidurdamist.

Tsiklimees on tsiklimehele sõber

warbiad
Postitusi: 37
Liitunud: 02 Aug 2008, 16:54
Tsikkel: Honda Shadow VT600c
Asukoht: Werro

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas warbiad »

...aga minule meeldib sõita ka üksinda...eriti öösel kodupoole, sest mingil kummalisel põhjusel on see vajalik...ja veel on väga huvitav (mitte meeldib) vaadata teeserval pimedas helkivaid silmi ja mõelda kas nende silmade taga on ka suur perse mis mõtleb mulle ette joosta..

Kasutaja avatar

v6savillem
Postitusi: 126
Liitunud: 01 Mär 2009, 00:26
Tsikkel: vanakool.. MT9
Asukoht: Põlva

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas v6savillem »

grupis sõites kulub vähem kütust

"Mootorratta juhtimine arendab füüsilist vastupidavust, julgust, osavust ja kiiret otsustusvõimet." A.Palu Motopiibel

madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas madjs »

Mulle meeldib ka üksi sõita. Ei pea arvestama igasugu jamaga, ala kolonni liikumisega, liigud sellise tempoga nagu tahad, peatud siis kui tahad, ühesõnaga teed seda mis tahad. Üldjuhul satub ikka kolonni mingi erivajadustega tüüp, või halval juhul on neid seal rohkem ja siis on nende erivajadused ka sulle selga määritud. Samas mulle ei meeldi eriline (mõõdukas on ok) inimeste tähelepanu, motikaga saab seda nagunii ülearu, eriti veel kolonnis sõites. Paari kolme sõbraga ringi kimamine on täiesti ok. aga suurema kambaga on minujaoks juba nati häiriv.

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/

madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas madjs »

v6savillem kirjutas:

grupis sõites kulub vähem kütust

Kui aus olla siis jah, ja motikaga liikudes on muidugi ka kõikide inimiste esmane tähelepanu ökonoomikal (arvestades eriti seda, et alla liitri pole ju eesti mõistes veel tsikkel, vaid võrr :D )

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/

Jaansi

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas Jaansi »

Kõik mis me teeme johtub 2 motiivist: sugutungist ja soovist olla suur.

S.Freud
http://et.wikipedia.org/wiki/Sigmund_Freud

Kasutaja avatar

pitbull
Postitusi: 557
Liitunud: 09 Juun 2004, 14:44
Tsikkel: v2
Asukoht: westestonia ....finland
Tänatud: 1 kord

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas pitbull »

mella.sulle meeldib ilmselt metsas ragistada...mulle betoonmetsas...sellep2rast ma l2hengi linna s6itma :bsmile:

PitBull ,,I Just Don't Give A Fuck...,,

onu Kobras

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas onu Kobras »

Eriti lollidele tuleb vist meelde tuletada, et hooaega alustatakse ja lõpetatakse paraadiga...Kas oleks pilt parem olnud kui kõik 1000 ratturit oleks linnavahel sihitult sõelunud. See paraad näitab kõikide tsiklimeeste ühist tegutsemist millegi nimel, paraadil saavad ka osaleda "üksiküritajad" kes ei kuulu kuskile klubisse...Aga miks hakata siin moodustama küsimusi "miks oli seda vaja"...Ütlen, et polnudki...Oleksid võinud omale ratta asemel muruniiduki osta ning aias rahulikult pilsneri saatel muru niita :twisted:

P.S Annan Sulle uue teema ka...küsi miks tsiklil rattad vastu maad on...IRW


mart211

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas mart211 »

madjs kirjutas:
v6savillem kirjutas:

grupis sõites kulub vähem kütust

et alla liitri pole ju eesti mõistes veel tsikkel, vaid võrr :D )

Ja mina mõtlesin, et kuusajasega olen äss :wack: . Krt oleks sa seda varem öelnud, oleks R1 ostnud :mrgreen:

Kasutaja avatar

creativ
Postitusi: 1180
Liitunud: 27 Sept 2007, 14:35
Tsikkel: KTM LC8 ADV
Asukoht: tallinn
Tänanud: 10 korda

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas creativ »

mella kirjutas:

Lugedes neid tallinna ja pärnu paraadi teemasid ja ei saanud mina aru..
MIKS on vaja sõita grupis?
Või miks on vaja koguneda lihtsalt niisama sõitmiseks gruppi?
Või miks on vaja kusagilt ära sõitmiseks koguneda gruppi?

Eelmise aasta Linnavalitsuse eest toimunud üritusest ma sain aru - eesmärk oli tõmmata tähelepanu ja sellega koos ka teadvustada Järvevana ülesõidu ohtlikkust. Suur kogus tsikleid oli nagu kaaluks avaldusele.

Aga miks on vaja tipptunnil linn ummistada, et Raekoja platsil torud tühjaks kõmmutada?

grupisõit on mootorrattakutluutri üks osa. meil seda tänu nõukaajale (kahjuks) ei olnud. :evil: on veel terve rivi asju mis meile on jäänud arusaamatuks, sest me pole seda ise läbi elanud ja nüüd siis teeme nagu hiinlased kopipeist asjadest ise aru saamata. need kopipeist mehed ei tea ise ka enamuses miks nad seda üldse teevad. nad ei mõtle sellele, sest nad teavad et nii on tehtud ja selline käitumine käib millegipärast asjaga kaasas.
Mella suhtumine ja elustiil (mul samuti) on puht eestlaslik ehk individualism. eestlane on pigem üksiküritaja kui massidega kaasa jooksev (hea näide eesti meeskonnaspordist mis mitte kunagi mitte kuhugi suure tõenäosusega ei jõua). samas on hobiline, klubiline, sõpruskondlik koosolemine-käimine paljude jaoks oluline ja mõne jaoks on tähtis ennast kuhugi liigitada. no et olen baiker ja kuulun klubisse ja sõidan rattaga ja mul on riided sellised ja mul ongi selline elustiiil. see on vaba valik ja igati normaalne.
Kui sa Mella hakkaksid ennast sundima, müüks oma enduroka maha ja prooviks kaks aasta vastutahtmist cruiserit, siis sa ka harjuksid selle elutsiiliga ja arvaksid ennast juba grupisõidu eelistajaks. Ma olen Mellaga selles klubis mis on seotud metsa, karjääri, võsa, kruusateedega ja ma ei oska grupisõidust midagi arvata, sest eesti on super enduro maa. parimad tingimused.
Samas mõistan grupisõidu austajaid ja arvan, et selline nähtus on omal kohal ja õigustatud.
Maitsed ja vajadused on erinevad. Keegi grupisõidu harrastaja võiks siis teemaalgatajale vastu argumenteerida miks grupisõit on parem kui võsas ja poris müttamine. Ehk saab Mellale ja mulle siis asi selgemaks. :) :bsmile:

Ära usu hülge möla! Anna aeruga!
____________________

LC8 Adventure
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas Raiki »

sama moodi võiks ju vastu küsida , et miks krt on vaja ronida rattaga metsa sita ja pori sisse ....
kellele ema kellele tütar või nagu ütles kukk:"Maitse asi, ja nokkis sitta edasi."

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

efendi
Mode
Postitusi: 969
Liitunud: 23 Dets 2004, 17:12
Tsikkel: KTM
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas efendi »

Mehed mis te vaidlete, ka mülkad sõidavad grupis ju. Isegi olen osalenud endurotrippidel koos Mellaga. Üldiselt on siin minu arusaama mööda lihtne põhjus - ühine huvi koondab inimesi, vaadatakse teiste rattaid, arutatakse sõiduvõtete, remondi, tuunimise jne teemadel. Me kõik (väheste eranditega) otsime gruppi kuhu kuuluda, see on inimesel veres, sellepärast ka see foorum siinsamas, sellepärast igasugu audiklubid, bemmiklubid, kalameeste klubid jne. Isegi need kes kuskile ei taha kuuluda, tegelikult ju otsivad seda grupikuuluvust, miks muidu riputada omale külge silt T.Ü.R.A. või "Lone Wolf, No Club" kui neid silte võib/võis kohata tervel grupil inimestel. Mootorratturite üks oluliseim huvi on mootorrattad ja sellega kaasneb paratamatult ka sõitmine (kellel vähem-kellel rohkem) ja koos sõitmine on kindlasti paljude jaoks põnevam kui üksi. Kui me oleks kõik üksikulgejad siis ei oleks ju ka mõtet korraldada ühiseid hooaja avamisi ja lõpetamisi, ei toimuks mootorratturitele mõeldud erinevaid üritusi, ei oleks olemas motoklubisid. Igaühele oma, sõitke üksi või grupis - see ei ole oluline, sõitmine ise on oluline.

i am not totally useless, i can be used as a bad example.

Kes mett teeb, see mett sööb!

piloot
Postitusi: 2130
Liitunud: 10 Sept 2005, 19:18
Tsikkel: Varadero XL1000 Husaberg FE570
Asukoht: Rakvere

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas piloot »

onu Kobras kirjutas:

Eriti lollidele tuleb vist meelde tuletada, et hooaega alustatakse ja lõpetatakse paraadiga...

No ei ole sõnu :wack: (lol)

Pilt
Suzu GSF 600S - Totaalne banditism! Fazer 1000, KTM LC4 620 SC, Varadero 1000, XR650R, WR250F, Husaberg FE 570+explorer snow kit
citius,altius,coitus!

madjs
Postitusi: 1458
Liitunud: 17 Juun 2005, 14:36
Tsikkel: VX 800
Asukoht: Läänemaa, Lihula; Kasari
Kontakt:

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas madjs »

piloot kirjutas:
onu Kobras kirjutas:

Eriti lollidele tuleb vist meelde tuletada, et hooaega alustatakse ja lõpetatakse paraadiga...

Tundub, et paraad on kohustuslik??

Kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, või siis sitaks haiget. Ps.Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
http://www.krracing.ee/

vilosius
Postitusi: 2066
Liitunud: 16 Aug 2006, 10:56
Tsikkel: R1200C
Asukoht: +3725045480

Re: Miks sõita grupis?

Lugemata postitus Postitas vilosius »

See on lihtsalt traditsioon, milles osalemine on rangelt vabatahtlik. Kui proovisid ja ei meeldinud, lahe..
Alati on ju võimalus kohale tulla, ratas tasulisse parklasse panna, riided vahetada ja Paraadile tee ääres vihkamise märgiks keskmist sõrme näidata.

"Suicide Hotline...please hold."
+358458693818
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”