Fleim: politsei eest ära sõitmine

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1760
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas simp »

Ma olen koguaeg mõelnud, et see sundkindlustuse süsteem on ikka loll küll, kuna aastane auk jääb niikuinii vahele.
Tänan selgituste eest :bsmile:



Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Vt ma täiendasin veel seaduseviidetega ka, ma ei ole nüüd ausalt öeldes päris kindel, misasi on leping ja misasi on poliis, st kui ma ostan 3 kuuks kindlustuse siis kas leping ikka kehtib 3+12 kuud? Vanasti nii oli, aga midagi muudeti eelmine või üleeelmine aasta. Ma olen liiga väsinud et sellest seadusest hetkel põhjalikult läbi närida, aga kindlasti on see seal kuskil kirjas. See on selge et kannatanule maksab selts, aga küsimus on just tagasinõudes ja selle suuruses.

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas romulus »

Punkt 1.5 ju ütleb, et on tagasinõude õigus. Ma saan aru nii, et LKF maksab jah kannataja kulud kinni, aga sisse nõuab ikkagi kindlustuseta õnnetuse põhjustajalt. Kui ilma kaitseta õnnetuse põhjustamisel oleks ainus karistus kolmekordne kindlustusmakse, siis oleks ju elu lill.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

On jah tagasinõude õigus, aga max 640€ ulatuses, nagu ma aru saan?

Kindlustuse pikendamise unustamise eest sisuliselt inimese aastapalk korda x sisse nõuda on ebamõistlikult karm karistus, imho.


Syn
Postitusi: 186
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Syn »

See vist on rohkem "võõras mure", kui karistus. Kui eluase maha põleb ja kindlustus tegemata, siis samamoodi kannatanu ise vaadaku kuidas hakkama saab.
Kui liiklusõnnetuse puhul tagasinõude lagi määratud, siis on tegu ääretult inimliku lahendusega, aga kindlustusseltsi seisukohalt jällegi üsna ebaõiglase lähenemisega.

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas romulus »

Kindlustusselts korjab selle rõõmsalt "mitte unustavatelt" klientidelt sisse. Kui unustad lotopileti osta, aga naabrimees ostab ja võidab, siis see on ka julm, aga siiski mitte karistus :)

Aga tegelikult tahaks aru saada kas tõesti-päriselt on ilma kehtiva poliisita avarii põhjustajal vastutuse lagi. Ja kui on, siis mis summa.

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23
Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 271
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Kui juba kindlustusest räägime, siis kas keegi seletaks ära, miks on vaja kärule kindlustust?
See on asi, millest ma ei ole kunagi aru saanud - käruga üksi sa ju ei kulge kunagi, võiks ju auto kindlustus selle ära katta kui mingi keiss peaks olema.
Jah, see summa on suht tühine, kuid asi pigem põhimõttes.

Kunagi saunas jorutades tekkis mõte, et läheks üks päev vaid käruga liiklusesse - ülevaatus ja kindlustus ju olemas! :D


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas joel »

Käru on lisanduv ohutegur ja seega on ju mõistlik seda eraldi kindlustada, mitte kõigile autodele mingi x hinnale otsa keevitada, kui tegelikult valdav enamik käruga mitte kunagi ei sõida.

Kas keegi teab, kuidas avarii põhjustamisel see vastutus jaguneb? Kõik, mida käru puudutas, remondib käru kindlustaja ja kõik, mida auto puudutas, remondib auto kindlustaja (kui on näiteks erinevad kindlustusfirmad)?

Joel
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma ju panin lausa viite seadusele :) Kõik mis juhtub ajal kui käru on auto taha haagitud (või äsja oli), läheb auto kindlustusest. Kõik mis juhtub kui käru iseseisvalt liigub, läheb käru kindlustusest.

§ 47. Haagisega põhjustatud kindlustusjuhtum

(1) Kui sõiduki juht põhjustab kindlustusjuhtumi sõidukiga, mis on kindlustusjuhtumi toimumise hetkel jäiga ühenduslüliga haakes teise sõiduki või haagisega, loetakse, et kahju põhjustas veduk. Samuti loetakse kahju põhjustatuks vedukiga, kui kindlustusjuhtumi põhjustas haakeseadme katkemine või muul viisil vedukist eraldumine.

(2) Kui kindlustusjuhtumi põhjustab ilma vedukita iseeneslikult liikuma hakanud, vedukita pargitud, peatatud või muul põhjusel seismajäetud haagis, loetakse, et kahju põhjustati haagisega.

(3) Kui veduk jääb tuvastamata, hüvitatakse kahju haagise suhtes sõlmitud lepingu alusel.

Huvitav oleks teada, mitu korda kogu taasisesesvuse aja jooksul midagi käru kindlustusest hüvitatud on :lol: Selle loogika järgi võiks ostukärud ja ratastel prügikastid ka ära liikluskindlustada, tekitavad ju needki vahel iseseisvalt liikuma hakates autodele kahju.


joel
Postitusi: 1798
Liitunud: 06 Apr 2005, 18:52
Asukoht: Tartu
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 109 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas joel »

Tänud! Ma ise ei vaevunud seadusest otsima. Sel juhul on haagise kindlustus tõesti paras BS.

Joel

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas will111 »

selgub siis, et kärule kindlustuse tegemisel on üks ja üksainus "eesmärk", mitte politseile trahvi maksta kui see peaks numbrit kuskilt süsteemist läbi laskma?
või on siis nii, et kui ma sõidan kindlustatud veduriga mille taga on kindlustamata vagun ja keegi näiteks uhab mulle tagant sisse ning saadab vaguni parematele jahimaadele...siis mulle tegelikult ikkagi ei hüvitata midagi, kuigi mu vedur on ilusti kindlustatud aga kuna vagun ei olnud siis "mingi ägeda seaduste kokkumiximise tulemusena" ma justkui olen seaduse rikkuja ja kokkuvõttes hoopis ise süüdlane?


Syn
Postitusi: 186
Liitunud: 28 Juun 2011, 20:55
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 7 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Syn »

Kui keegi sõidab su vagunile sisse, siis ei oma tähtsust vaguni kindlustus või muu bürokraatia. Maksab ikkagi sissesõitnu (tema selts). Isegi kui liikled autoga millel TÜV puudub ja sisse lajatatakse. Ikka korvatakse sulle tekitatud kahjud

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

joel kirjutas:

Tänud! Ma ise ei vaevunud seadusest otsima. Sel juhul on haagise kindlustus tõesti paras BS.

Kusjuures seda haagise kindlustust ei ole kõigis EU maades üldse olemaski haagistele,mis toetuvad auto peale ehk poolhaagistele ja kesktelikhaagistele(ka kerghaagis on tehniliselt kesktelikhaagis).Soomes näiteks(väidetavalt veel mitmel pool mujal ka) laieneb veduki kindlustus poolhaagistele.Täishaagisel peab olema liikluskindlustus. Kerghaagise kohta ei tea,pole uurinud.Eesti registris vedukiga peab olema ka Soomes poolhaagisel liikus tehtud,sest meie veduki liiklus ei laiene sellele.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Bogser
Postitusi: 85
Liitunud: 07 Mai 2007, 15:16
Tsikkel: R1150 GS
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 2 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Bogser »

pühak kirjutas:

Euroopas pidavat mõnel tasulisel kiirteel käima keskmise kiiruse arvutamine. Et kui jõuad liiga kiiresti sisenemispunktist väljumispunkti, võid kiirteemaksule Tambovi koefitsendi peale maksta. Ei tea, kes ja kuidas asjaga tegeleb, info pärineb suvalistest netist leitud sõitmise lugudest, kus näiteks ghostriderid mainivad oma kohvipause, et keskmist kiirust alla saada. Ehk siis "naised saunas rääkisid".

Hollandis täiesti toimiv asi- 3 km üle ja 32 Eurot. Seda juhul, kui maksad 7 päeva jooksul. Mida rohkem venitad, seda suuremaks summa läheb.

Urmas

Kahest pütist on küll!
R1150GS
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ain »

urmas66 kirjutas:
joel kirjutas:

Tänud! Ma ise ei vaevunud seadusest otsima. Sel juhul on haagise kindlustus tõesti paras BS.

Kusjuures seda haagise kindlustust ei ole kõigis EU maades üldse olemaski haagistele,mis toetuvad auto peale ehk poolhaagistele ja kesktelikhaagistele(ka kerghaagis on tehniliselt kesktelikhaagis).Soomes näiteks(väidetavalt veel mitmel pool mujal ka) laieneb veduki kindlustus poolhaagistele.Täishaagisel peab olema liikluskindlustus. Kerghaagise kohta ei tea,pole uurinud.Eesti registris vedukiga peab olema ka Soomes poolhaagisel liikus tehtud,sest meie veduki liiklus ei laiene sellele.

Minu loogika ütleb seda, et kui haagisele eraldi kindlustust ei oleks, siis peaks olema ilmselt auto kindlustus kallim jälle.. Miks peaks samas need kes käru ei kasuta rohkem maksma? Käru kindlustuse hind aastas on ju olematu- kerghaagisel 5€ aasta. Pole isegi millegi üle viriseda.. :D

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

kaiman
Postitusi: 970
Liitunud: 17 Mai 2010, 16:21
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 17 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas kaiman »

On küll viriseda,sa pead iga aasta eestis selle rondikäruga ülevaatusel käima ja seda sõidukorras hoidma,mida soomes ei pea kerghaagisega pead vaevama.põhimitteliselt ta seisab nagu soome kelk sul kodus et vajadusel kasutad.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Oleks see ülevaatus siis midagi sisulist, aga seal ju kontrollitakse ainult tulesid, rehve ja E-kirja veopeal - ehk asju mida saab politseinik tee peal sama edukalt kontrollida. TÜV algne mõte on siiski see, et piduristend ei mahu Škoda pagassi.

Anoh üldiselt on päris palju selliseid seaduseid ja reegleid, mille vajadusest keegi aru ei saa ning algset põhjust enam ammu ei mäleta, aga ikka kontrollitakse ja kiusatakse sest "alati on nii ju olnud". Hea näide on see sõrmkübara suurune tulekustuti, mille nõue pärineb ilmselgelt ajast kui sapikatel salongi kütteks ämbri põhjas bensiini põletati. Võib ju viriseda ja vihastada, aga laias laastus on elus tähtsamaid asju millega pead vaevata - lihtsam on natuke kauemaks tööle jääda ja see kümpa lisaks teenida, mille eest haagise bulbulaatori kalibreerimise ära teha saab.

Ma alati mõtlen umbes nii, et kindlasti on Maanteeametis tööl keegi eluaegne peaspetsialist haagiste ja tulekustutite ülevaatuse alal vms, et noh ega ma ise ka nüüd vähiravimit ei leiuta, aga sellel tegelasel kes nende reeglite täitmist tagab on ikka veel hulka mõttetum töö :lol:

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ain »

Enda pesemine on ka selline iseenesest mõistetav asi mida kuskil ei kontrollita.. aga üsna tihti juhtub, et avalikus kohas..näiteks poes on tegelane kes haiseb higi ja mustuse järgi nii et päev otsa on ruumis naturaalne pasa hais. Üks sõber kes juhtis tootmist pidi naisterahvastega aeg ajalt vestlema puhtuse teemadel... kuna kaastöötajad kaebavad.. On ju normaalne et inimene kodust välja minnes peseb ennast? Minuarust on. Aga mitte kõigi jaoks...
Sama on ka nende kärude jms ülevaatusega. Kui inimene ikka aru ei saa et kärul peaks kõik tuled põlema kui see autole järgi panna siis TÜV on see koht kus vanemal haagisel kord aastas need üle vaadatakse.
Sellised mõtted siis..

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas zombi »

Need inimesed, kelle jaoks ühiselu tavad iseenesestmõistetavad ei ole, ongi need suurimad kiunujad. Nii seadusandluse kui ka hügieeni suhtes :)

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas will111 »

Ain, millised inimesed neel küll on, kellega sina igapäevaelus läbi käid...et nad ei saa iseseisvalt vaadatud, kas neil kärul (endiselt) tuled põlevad või mitte? ma saan aru, et auto pidurite testimise, või näiteks veermiku pukside olukorra hindamisega ise kodus hakkama ei saada ja noh isegi kui saaks siis eks samadel tingimustel mõõdetud tulemus ole ka midagi väärt. aga tuled kas põlevad või ei põle. rehvidel kas on mustrit või ei ole. ja palun ära hakka rääkima, et ülevaataja "tagab" millegi korrasoleku. ma võin oma kärule ju ülevaatuse täna ära teha, aga ülehomme on pirn läbi põlenud. Mida siis ülevaatus siin täpsemalt taganud on?

Kasutaja avatar

zombi
Postitusi: 303
Liitunud: 08 Apr 2015, 03:17
Tsikkel: Honda VT600 Shadow
Tänanud: 64 korda
Tänatud: 39 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas zombi »

A miks mitte võtta asju filosoofilise rahuga. On kolm asja mille vastu ei saa: kroonukäsk, surm ja s*tahäda. Kui peab, siis peab.

Kavrossist Hondani. Vahepeal ka Hiina needust.

will111
Postitusi: 5257
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas will111 »

noh, ütleme nii, et ega ma neljakäpukil mööda seinu ülesse roninud selle teema pärast ei olegi, pole plaanis ka :D kuigi sellest teemast ajendatuna ma pean tunnistama, et edaspidi mõtlen kaks korda enne kui jooksen kärule kindlustust tegema. 5 euri või mitte, see tegemine iseenesest on juba tegevus, mis võtab ka natuke aega ja viimane kord oli nagunii juba sedasi, et meenus - ei kehtivist, tegin siis netis ära. aga tegelikult sõita oli nagunii vaja kohe, ehk et kindlustus iseenesest veel ilmselt kehtima ei olnud hakanud.

igatahes..millegi üle arutamine, argumenteerimine ja millegi otstarbekuse küsimuse alla seadmine ei tähenda seda, et see kõik ei võiks toimuda täiesti külma rahuga.

Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ain »

will111 kirjutas:

Ain, millised inimesed neel küll on, kellega sina igapäevaelus läbi käid...et nad ei saa iseseisvalt vaadatud, kas neil kärul (endiselt) tuled põlevad või mitte? ma saan aru, et auto pidurite testimise, või näiteks veermiku pukside olukorra hindamisega ise kodus hakkama ei saada ja noh isegi kui saaks siis eks samadel tingimustel mõõdetud tulemus ole ka midagi väärt. aga tuled kas põlevad või ei põle. rehvidel kas on mustrit või ei ole. ja palun ära hakka rääkima, et ülevaataja "tagab" millegi korrasoleku. ma võin oma kärule ju ülevaatuse täna ära teha, aga ülehomme on pirn läbi põlenud. Mida siis ülevaatus siin täpsemalt taganud on?

Mina puutun igapäevaselt tööga seoses päris paljude inimestega kokku. See selleks..
Aga panen esimese ette juhtunud lingi mis kätte juhtus- loe see läbi ja siis saad aimu mis meie teedel toimub. Muidugi võiks siit edasi hakata arutlema et krdi mendid peedistavad lihtsalt inimesi..
https://lounaeestlane.ee/politsei-kontr ... kolmandal/
Ütlen ausalt, et ka mina olen kohati hoolimatu kui mõni pirn läbi läheb.. ei rutta kohe ära vahetama kuigi peaks- sõidan mitmeid päevi teinekord ringi enne kui ära vahetan. See on tegelikult teinekord hoolimatu ka teiste suhtes- saan täitsa sellest aru. Aga ülevaatusele lähen reeglina ikka korras masinaga.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

oxide
Postitusi: 507
Liitunud: 31 Aug 2008, 12:39
Tsikkel: rsv4
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 6 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas oxide »

Peaks vist uue teema tegema, hakkab kiiva kiskuma.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ain kirjutas:

Aga panen esimese ette juhtunud lingi mis kätte juhtus- loe see läbi ja siis saad aimu mis meie teedel toimub. Muidugi võiks siit edasi hakata arutlema et krdi mendid peedistavad lihtsalt inimesi..
https://lounaeestlane.ee/politsei-kontr ... kolmandal/

See pole nüüd päris hea võrdlus,sest veokate puhul tegu pahatihti ettevõtjaga,kes ei suuda-ei taha oma tehnika korrasoleksuks raha kulutada ja tööle võtab ka juhid,kel sellest poogen.Ma näen igapäev üsna mitut veokit,mis soomes(ka mujal lääne-euroopas) ei tohiks üldse teele tulla,aga meil pole tegelikult kontrolli ollagi,eriti veokate kontrolli.
Meil on firmas 11 oma autot,millest 2 ilma juhita varu autod(ei sõida igapäev) ja eelmisel aastal oli hooldused ja remondid kokku 70+k,üleelmisel 102k euri.Samas oleks kindlasti saanud ka poole väiksema summaga kuidagi läbi ajada.Meile selline asi ei sobi juba prestiiži pärast,muudest põhjustest rääkimata.

Mis kerghaagisesse puutub,siis ma eelistaks ka ikka soome varianti.Hoian oma haagist igati korras ja kui midagi ripakil,siis teen kohe korda.Just äsja panin täiesti uue juhtmestiku ja uued LED tuled+LED sarve tuled külgedele ning 13 otsaga pistiku,et uuemate autodega ei oleks neid lollakaid adaptereid vaja.Sellega sain ka tagurpidikäigutuled, millest juba ammu puudust tundsin.Lisaks on selle uut tüüpi pistikuga kõik vilkumised ja kehvad ühendused kadunud.
Kindlustus kerghaagisele muideks ei ole enam 5€ vaid oli miskit 7+€ ja ÜV ka maksab,see selle asja point riigi poolt ongi,et saaks pappi ,mitte et keegi selle korraoleku kohta väga muret tunneks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Krl »

urmas66 kirjutas:
Ain kirjutas:

Kindlustus kerghaagisele muideks ei ole enam 5€ vaid oli miskit 7+€ ja ÜV ka maksab,see selle asja point riigi poolt ongi,et saaks pappi ,mitte et keegi selle korraoleku kohta väga muret tunneks.

Millele tuginedes sa praegu vahet teha suudad, kas asi on vaid raha teenimises, või korrasoleku pärast mure tundmises?
Eriti ei kujutagi ette, millist teistsugust järelvalvet siis eriti just sõiduautode ja nende kärude puhul peaks korrasolekule teostama, kui korralise ülevaatuse nõudmine?

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2189
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 552 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Järelevalve on väga lihtne - kui tuled ei põle (ja kohapeal neid põlema manada ei suuda) ja rehvid ei vasta nõuetele, siis saad trahvi. Mõlemad on "mõõtmised", mille jaoks ei pea ülevaatuspunkti minema, vaid saab kenasti teepeenral hakkama.

Pigem võiks lähtuda põhimõttest, et sõiduk peab olema korras kogu aeg, mitte fetišeerima seda ülevaatust - jah, ilmselt pidurid ei lähe 12 kuuga niisama lihtsalt hapuks, aga käru puhul neid ei kontrollita nagunii.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas:
urmas66 kirjutas:
Ain kirjutas:

Kindlustus kerghaagisele muideks ei ole enam 5€ vaid oli miskit 7+€ ja ÜV ka maksab,see selle asja point riigi poolt ongi,et saaks pappi ,mitte et keegi selle korraoleku kohta väga muret tunneks.

Millele tuginedes sa praegu vahet teha suudad, kas asi on vaid raha teenimises, või korrasoleku pärast mure tundmises?
Eriti ei kujutagi ette, millist teistsugust järelvalvet siis eriti just sõiduautode ja nende kärude puhul peaks korrasolekule teostama, kui korralise ülevaatuse nõudmine?

Sa käi mõne kerghaagisega ÜV ära ja siis tule muljeta siin ,milline "tõsine" kontroll tehti.Jutu point ongi seoses Soome mainimisega see,et ise vastutan oma haagise eest ja trahvi saan ka ise ,kui korras pole(kui politsei näeb teel olles mitte korras haagist,mis ei ole kuidagi seotud ÜV olemasoluga enivei).

Ühes lausega siis spetsjom sulle : "Kindlustus ja ÜV on kerghaagistele üldse pointless asi,sest sellest ei sõltu mitte midagi.Loe eestpoolt seadsuse pügalaid ka".

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1463
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 217 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Ain »

Urmas66- mis ülevaatuse hinda puutub siis kontrollisin üle 5,08 on täna aastane kindlustus kerghaagisel.
Ja loe see artikkel lõpuni läbi.. antud juhul kontrolliti enam kui 200 sõidukit, neist 174 olid raskeveokid, 65 sõiduautod ja kaheksa traktorid. Piiripunktides tuvastati neli sõidumeerikuga manipuleerimist ja üks vale kaardi kasutamine. Erakorralistele tehnoülevaatusele suunati 16 veoautot ja kolm sõiduautot. Näiteks suunati ülevaatusele veoautod, millel lekkisid vedelikud ning mille raamipoldid olid lahti või puudu.

Ehk siis 65 sõiduautost kolm suunati erakorralisele ülevaatusele! See on iga kahekümne teine auto. Võibolla on see meelevaldne tõlgendus aga kui võtta näiteks Tln.-Trtu mnt. liiklustihedus siis oleks ilmselt numbrid päris masendavad. Suurtest autodest ma ei räägigi..
Ja arvan et Soomet pole siinkohal mõtet üldse mainida! Me oleme oluliselt teise taustaga ja seega väga erinevad. Soomlane võib tiksuda 1000km mingi auto sabas 70ga. Ja kui keegi kukub meie mõistes "mõistliku" möödasõitu tegema siis helistab ta politseisse ja paneb osade arvates kitse.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1696
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Fleim: politsei eest ära sõitmine

Lugemata postitus Postitas Krl »

Soome ja Soome :D Soomes on igas mõttes rohi rohelisem, aga näe ikka mäletsevad siin ja kiruvad, kui raske neil on.
Piirid on juba mitu aastat lahti.

Urmas, sinu kui rekkamehe käest oleks vist ka kohane küsida, et mis arvad? Kas see teepeal koormate kaalumine ja ketaste kontrollimine on ka vaid selleks et juhte p*** ja raha koguda? Või võiks sel ka mingi asjalik põhjus olla? No ma mõtlen nii nagu soomes.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”