A2 kat ja piirajad ?

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

MotoMell kirjutas:
Stonekurg kirjutas:

Ära seda arki inimeste juttu küll tõena võta, seal oleneb kes sulle vastab ja mis tuju tal on. Seaduses on ju kirjas, et masina võimsust ei tohi piirata üle kahe korra väiksemaks ja nii ka on.

Vastus sinu teisele küsimusele on kirjas juba selle teema alguses. ( kui masin on piiratud üle kahe korra lahjemaks ja ümber registreeritud enne seaduse jõustumist, siis ei ole mingit probleemi ja ei tule ka)

A2 – mootorratas, mille mootori võimsus ei ületa 35 kilovatti või mille võimsuse ja massi suhe ei ületa 0,2 kilovatti kilogrammi kohta ning mis ei ole ümber ehitatud sõidukist, mille võimsus on vähemalt kaks korda nii suur

Kust sa loed välja seda, et piirata ei tohi? Piirata tohib edaspidigi vastavate sertifikaatidega piirajatega 25kw peale, kui soovi on, lihtsalt A2 lubadega sellega sõita ei tohi. Tsikli ümberehituste jms kraami osas ei muutu midagi - ainult A2 lubade tingimused muutuvad, eesmärgiks ilmselgelt 18-19a tegelaste RRRR ratastest eemal hoidmine. Kuskil pole ka kirjas seda, et varem piiratud ratastega sõita tohiks. Ei tohi, need on samuti ümber ehitatud sõidukist, millel on üle 2x rohkem võimsust, ning passis on neil märge - Ümberehitus, paigaldatud võimsuse piiraja. Hetkel ei ole politseil võimalust selle kontrollimiseks, mis kw rattal algselt oli, aga see on ainult väike andmebaaside sheerimise küsimus.
Kas ka reaalselt seda vaatama hakatakse, palju kw enne piiramist oli, seda muidugi ei veel ei tea

Keegi on kursis, kas mujal Euroopas samad muutused plaanis? Kui mujal ei muutu, siis kust kurat 35kW piirajaid saama hakkab, et üldse 70kw pille piirata? :D

Jah su jutus on iva sees, tundub ikka väga lampi tehtud seadus olevat. Loodetavasti hakatakse seda rakendama samamoodi nagu hetkel 25kw kontrollimist.(ehk siis mittekunagi)



kawasaki zx7r

Teema algataja
SAmuRaaaiii

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas SAmuRaaaiii »

Mujal Euroopas toimuvad ka samad muutused A2 kategooria suhtes.

http://www.direct.gov.uk/en/motoring/dr ... /dg_201188


keram
Postitusi: 12
Liitunud: 16 Apr 2011, 14:44
Tsikkel: Honda CBR125r `04
Asukoht: Sonda

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas keram »

Aga kui mul on erivõimsus 0,22580 kas siis ma ei saagi juba sellise mootorrattaga sõita A2 kati lubadega?

Kasutaja avatar

series
Postitusi: 159
Liitunud: 16 Aug 2010, 15:04
Tsikkel: 2008 VN900
Asukoht: Pärnumaa

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas series »

keram kirjutas:

Aga kui mul on erivõimsus 0,22580 kas siis ma ei saagi juba sellise mootorrattaga sõita A2 kati lubadega?

MIKS selline loll küsimus? Eeelnevalt paar posti tagasi isegi sellest juba juttu olnud. Erivõimsus ei tohi ületada 0.2 kw/kg kohta. Sinul aga ületab, milles küsimus? :bsmile:

Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Aga kui piirajat peale panna (ametlikult)...siis ehk isegi saab erivõimsuse alla 0.2

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->

mrek000
Postitusi: 42
Liitunud: 26 Juun 2011, 16:01
Tsikkel: cbr 600
Asukoht: Tartu

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas mrek000 »

Ohh jummal...

Erivõimsus alla 0,2 kw kohta kehtib siis, kui sul ei ole piirajat paigaltatud. Ehk ilma piirajata.
Kui piiraja paigaldada, siis automaatselt ongi erivõimsus alla selle.

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

on annab ikka sellist menti otsida kes hakkaks 0.02 kw/kg pärast jamama ja tegelikult on 0.2258 ka 0.2 :bsmile: ümardades(argumendiks kui sellise otsa peaks sattuma)

"Aga sa mõtlesid selle numbri ilmselt ise välja" :wack:

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

ONiils
Postitusi: 101
Liitunud: 22 Juul 2008, 21:55
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Läänemaa

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas ONiils »

Stonekurg kirjutas:

on annab ikka sellist menti otsida kes hakkaks 0.02 kw/kg pärast jamama ja tegelikult on 0.2258 ka 0.2 :bsmile: ümardades(argumendiks kui sellise otsa peaks sattuma)

Sattusin sellise otsa. Kevadel. Õnneks ütles ta mulle, et praegu võid koju sõita kuid selle rattaga sõitmiseks peavad "kõvemad" load olema. Mul olid A2 load ja ratta erivõimsus on 0,163 tehnilises passis kirjas. Praegu on lubatud 0,16. Ehk siis 0,003 oli üle. Ajasin ka talle ümardamise juttu, kuid see jutt teda väga ei huvitanud.
Motopolitseinik oli. Ju ta selle pärast lubas mul koju sõita, et nagu üks omadest vm :D
Nädal hiljem läksin ARKi ja täis A-kat kukkus taskusse. Pärast seda veel nii lootsin, et seesama politseinik mind peataks, aga kahjuks pole seda juhtunud :D

Kasutaja avatar

Stonekurg
Postitusi: 242
Liitunud: 21 Apr 2007, 15:46
Tsikkel: zx7r
Asukoht: Laulasmaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas Stonekurg »

ONiils kirjutas:
Stonekurg kirjutas:

on annab ikka sellist menti otsida kes hakkaks 0.02 kw/kg pärast jamama ja tegelikult on 0.2258 ka 0.2 :bsmile: ümardades(argumendiks kui sellise otsa peaks sattuma)

Sattusin sellise otsa. Kevadel. Õnneks ütles ta mulle, et praegu võid koju sõita kuid selle rattaga sõitmiseks peavad "kõvemad" load olema. Mul olid A2 load ja ratta erivõimsus on 0,163 tehnilises passis kirjas. Praegu on lubatud 0,16. Ehk siis 0,003 oli üle. Ajasin ka talle ümardamise juttu, kuid see jutt teda väga ei huvitanud.
Motopolitseinik oli. Ju ta selle pärast lubas mul koju sõita, et nagu üks omadest vm :D
Nädal hiljem läksin ARKi ja täis A-kat kukkus taskusse. Pärast seda veel nii lootsin, et seesama politseinik mind peataks, aga kahjuks pole seda juhtunud :D

Kas tehnilises passis on tõesti selline asi kirjas või arvutas sealt?

kawasaki zx7r
Kasutaja avatar

Necro
Postitusi: 92
Liitunud: 10 Aug 2012, 20:59
Tsikkel: R1200GS 07"
Asukoht: Tartu

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas Necro »

See erivõimsuse suhe on kirjas küll. Vähemalt minul on, napilt jääb veel sinna kahe piiri.

Kasutaja avatar

ONiils
Postitusi: 101
Liitunud: 22 Juul 2008, 21:55
Tsikkel: Honda CBR600F
Asukoht: Läänemaa

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas ONiils »

Passi alumises märkuste lahtris on kirjas: Q - Erivõimsus 0.163 kW/kg
ARK mehed arvasid ka, et kui on üle, siis on üle jh. Midagi teha ei ole. Piira võimsus ära, kui sõita tahad.

Kasutaja avatar

motorcyclist
Postitusi: 77
Liitunud: 16 Mär 2011, 19:49
Tsikkel: Suzuki vx 800
Asukoht: Haapsalu

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas motorcyclist »

Mul tsikkel on 45 kw, tühimass 240 ja erivõimsus 0,18. Küsisin täna arkis et kas ma võin järgmine aasta selle tsikliga sõita kui mul on a2 kategooria load, too pomises midagi, et ei saa sest sul pole ratas 35kw , ma samas et aga erivõimsus ju alla 0.2 , ta ütles siis et aga kw -id ei tohi ületada 35kw, olenemata erivõimsusest. Aga tundus et ega nad ka seal eriti pädevad selle küsimuse juures ei olnud , sest nad ei teadnud seda seadust peastki.

I like smoke and lightning, Heavy metal thunder, Racing in the wind, And the feeling that I'm under...
Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

keram kirjutas:

Aga kui mul on erivõimsus 0,22580 kas siis ma ei saagi juba sellise mootorrattaga sõita A2 kati lubadega?

Sõita võid kasvõi ilma lubadeta. Vahele ei tohi selle tegevusega jääda.

Kasutaja avatar

motorcyclist
Postitusi: 77
Liitunud: 16 Mär 2011, 19:49
Tsikkel: Suzuki vx 800
Asukoht: Haapsalu

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas motorcyclist »

Niisiis, küsisin meili teel maanteeametist järgi, et kas ikka saan oma tsikliga järgmisest aastast a2 kategooria lubadega sõita. Seekord ütlesid, et saan, kuid selleks pean ma järgmine aasta ühe sõidueksami veel läbi tegema (praegu on mul A kat 25kw tsikli load), sest muidu ma A2 kätte ei saa. See oli mulle üllatuseks, sest ma millegipärast arvasin et ma mingeid eksameid küll ei pea a2 kat pärast tegema hakkama.

I like smoke and lightning, Heavy metal thunder, Racing in the wind, And the feeling that I'm under...
Kasutaja avatar

koit
Postitusi: 224
Liitunud: 16 Nov 2008, 10:23
Asukoht: Tallinn- Helsinki

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas koit »

Maanteeametist küsisin järgi, et kui oma 121kw võrri enne uue seaduse jõustumist ära piiran, kas saan A2 lubadega järgmine aasta sõita, mind ühendati 4-5 spetsialistiga ja keegi ei osanud midagi tarka õelda, viimane neist küll ütles, et kui enne ära piirad siis vahet pole ja tohid sõita kuid kahtlen kas temagi väga kindel selles oli

Elu on liiga lühikene selleks, et raisata seda millelegi negatiivsele
Kasutaja avatar

3m
Postitusi: 408
Liitunud: 25 Juul 2005, 16:24
Asukoht: Keila
Tänatud: 1 kord

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas 3m »

Käisin ka sama tee kuskil kuu aega tagasi läbi, loomulikult ka ilma ühegi konkreetse vastuseta. Igatahes võtsin riski ja loodan et mu sõiduõigus siiski kehtib ka uue seaduse jõustudes. Ilmselt meid on palju, ja ehk ikka niimoodi kotti pähe ei tõmmata.

Aprilia Rs 125 '01-> Aprilia Rs 125 '04-> Z750-> FZ1S-> Tiger 800XC
Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Lugesin ka seda va Liiklusseadust ja sealt ei tulegi üheselt välja, kas seadus omab rataste ümberklassifitseerimisel tagasiulatuvat jõudu või mitte. Lisaks lugesin Riigikogu lehel olevat seaduse seletuskirja ja ka sealt ei tule midagi aasjalikku välja, seega eks järgmine aasta paistab, kui palju trahviraha eelarvesse laekuma hakkab.
Mina isiklikult loeks sellist tagasiulatuvat piirangut inimese õiguste rikkumiseks, sest kui inimene on juba aastaid mingi rattaga sõitnud ja ühel päeval öeldakse, et sa enam ei tohi sellega sõita, siis on ikka miskit mäda siin riigis (ok, mäda on nagunii).

Kasutaja avatar

Mihkelson
Postitusi: 34
Liitunud: 29 Apr 2012, 18:47
Tsikkel: Ducati Monster
Asukoht: Pärnu

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas Mihkelson »

Ei ole küll päris see teema vist aga küsin ikkagi :|

On keegi kursis sellise asjaga, et mis saab nendest, kes on sellel aastal tegema hakanud A kategooria lube aga sõidueksam jääb
puuduva ilusa ilma tõttu järgmisse aastasse, kuid järgmisel aastal ei anna enam vanus uue seadusega A kategooriat välja ???


vanalendur
Postitusi: 495
Liitunud: 10 Juul 2012, 21:17
Tsikkel: D Monster
Asukoht: Tartu/Riia
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 39 korda

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas vanalendur »

A2 saab.


amsung
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Okt 2012, 13:28

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas amsung »

peaks saama oodata oma 24 sünnipäeva ka, et täis A lõpuni viia. teooria eksam kehtib 1a.


peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

Kust võiks rohkem infot selle kohta saada, et kas võib sõita tsikliga millel on passis 25 kilowatti kuid üle poole piiratud, ka peale uue seaduse jõustumist juhul kui eelnevalt on juba 25kw peale piiratud.

Ela nii naqu sa ise suudad

mrek000
Postitusi: 42
Liitunud: 26 Juun 2011, 16:01
Tsikkel: cbr 600
Asukoht: Tartu

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas mrek000 »

peitupaik kirjutas:

Kust võiks rohkem infot selle kohta saada, et kas võib sõita tsikliga millel on passis 25 kilowatti kuid üle poole piiratud, ka peale uue seaduse jõustumist juhul kui eelnevalt on juba 25kw peale piiratud.

Kui sul on enne seaduse muutmist see piiratud, siis ei tohiks sellega probleeme tekkida. See seadus kehti nendele, kes kavatsevad piirata peale selle jõustumist.


MotoMell
Postitusi: 811
Liitunud: 01 Dets 2004, 17:32

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas MotoMell »

mrek000 kirjutas:
peitupaik kirjutas:

Kust võiks rohkem infot selle kohta saada, et kas võib sõita tsikliga millel on passis 25 kilowatti kuid üle poole piiratud, ka peale uue seaduse jõustumist juhul kui eelnevalt on juba 25kw peale piiratud.

Kui sul on enne seaduse muutmist see piiratud, siis ei tohiks sellega probleeme tekkida. See seadus kehti nendele, kes kavatsevad piirata peale selle jõustumist.

Kindel? A2 lubadega tegelasetele kehtib ikka kuni 35kw mootorratas, mis ei ole ümber ehitatud rohkem kui 2x võimsamast pillist. 25kW R1-d on kõik ümber ehitatud rattast, mis on 5x võimsamad, vahet pole, mis ajal see piiratud on. Piiratud A ei muutu automaatselt A2-ks, niiet need kellel vanast ajast kuni 25kw load on, sõidavad edasi oma 25kw busadega, aga mingi 34kw endurriga sõita ei tohi.

Ja uues liiklusseaduses pole minumeelest suure ratta vastavate sertidega piirajaga 25kw peale piiramist ka keelatud poole sõnagagi - lihtsalt A2 sisse need enam ei mahu.
Iseasi on see, kas polizei su passi järgi 25kw busa algset võimsust kontrollib kuskilt... Ja mille alusel, kui enamasti ARKis esmast registreerimist tehes on meestel rida erinevaid KW numbreid ees, mida ühe tüübikoodiga rattale passi lükata, nii et ise peab valima endale kõige meeldivama...


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas extremist »

MotoMell kirjutas:

Piiratud A ei muutu automaatselt A2-ks, niiet need kellel vanast ajast kuni 25kw load on, sõidavad edasi oma 25kw busadega, aga mingi 34kw endurriga sõita ei tohi.

Tohib ju. Aga kui ma nüüd uue tsikli ostan oma A2 lubadega, siis on mulle turg suht suletud, sest tuleb valida alla 70kw :evil:


peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

extremist kirjutas:
MotoMell kirjutas:

Piiratud A ei muutu automaatselt A2-ks, niiet need kellel vanast ajast kuni 25kw load on, sõidavad edasi oma 25kw busadega, aga mingi 34kw endurriga sõita ei tohi.

Tohib ju. Aga kui ma nüüd uue tsikli ostan oma A2 lubadega, siis on mulle turg suht suletud, sest tuleb valida alla 70kw :evil:

Samma siin ainukesed valikud mis mul alles on bandit ja fazer vist :cry:

Ela nii naqu sa ise suudad
Kasutaja avatar

chadmuska
Postitusi: 628
Liitunud: 29 Mär 2010, 08:32
Tsikkel: z1000
Asukoht: Võsu-Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 13 korda

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas chadmuska »

Uurisin eelmine nädal Tartu arki juhatajalt, kas uuel aastal(uue seadusega) saab ka piirata 25kw peale? Vastus oli, et loomulikult saab. Igatahes tellisin motohoovist Honda 600cbr(86kw) 25kw piiraja ära ja kui sõbral kevadel load käes, saab legaalselt sõitma minna. :roll:


extremist
Postitusi: 603
Liitunud: 31 Aug 2010, 19:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 4 korda

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas extremist »

Aja käbe enne aastavahetust piiraja peale siis peaks jokk olema

Kasutaja avatar

frantic
Postitusi: 28
Liitunud: 02 Dets 2012, 20:33
Tsikkel: VFR 800
Asukoht: Tallinn-Võsu

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas frantic »

Uus seadus peaks kehtima hakkama alates 18. jaanuar 2013.

2 Hondat on parem kui üks

MotoMell
Postitusi: 811
Liitunud: 01 Dets 2004, 17:32

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas MotoMell »

chadmuska kirjutas:

Uurisin eelmine nädal Tartu arki juhatajalt, kas uuel aastal(uue seadusega) saab ka piirata 25kw peale? Vastus oli, et loomulikult saab. Igatahes tellisin motohoovist Honda 600cbr(86kw) 25kw piiraja ära ja kui sõbral kevadel load käes, saab legaalselt sõitma minna. :roll:

Ega ta ei valetanud jah, piiramist ei keela miski ja sõita tohib ka kui 105 piiranguga A juba käes on. Aga seda ikka küsisid, kas see ratas siis enam A2 alla läheb?

Kasutaja avatar

alleram
Postitusi: 83
Liitunud: 12 Mai 2012, 16:53

Re: A2 kat ja piirajad ?

Lugemata postitus Postitas alleram »

MotoMell kirjutas:
chadmuska kirjutas:

Uurisin eelmine nädal Tartu arki juhatajalt, kas uuel aastal(uue seadusega) saab ka piirata 25kw peale? Vastus oli, et loomulikult saab. Igatahes tellisin motohoovist Honda 600cbr(86kw) 25kw piiraja ära ja kui sõbral kevadel load käes, saab legaalselt sõitma minna. :roll:

Ega ta ei valetanud jah, piiramist ei keela miski ja sõita tohib ka kui 105 piiranguga A juba käes on. Aga seda ikka küsisid, kas see ratas siis enam A2 alla läheb?

Igaks juhuks mainin: ärge ajage segi piiratud A kategooriat (ehk kuni 25 kW piiranguga) ja A2 kategooriat (hakkab kehtima jaanuaris 2013 jõustuva seadusega ja on kuni 35 kW).

Move the soul.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”