mootorrattajõuk versus rohelised

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded


Teema algataja
Triip
Postitusi: 104
Liitunud: 29 Mär 2005, 20:21
Kontakt:

mootorrattajõuk versus rohelised

Lugemata postitus Postitas Triip »

Delfis on jupp nimega "Rohelised ratturid lagastasid heinamaa", kus kirjutatakse kuda
Palu-Veski puhketalu omanik kutsus 3000-pealisele roheliste rattaretkele politsei, sest rohelised pidasid luba küsimata tema heinamaal puhkepausi ja külvasid selle prahiga üle.
Huvitav on järgmine politsei pressiesindaja avaldus:
Lõuna politsei pressiesindaja Vahur Ilumetsa sõnul ei hakanud politsei rattureid ära ajama, vaid edastas neile maaomaniku vastava palve. “Politsei palus aga ka maaomanikul suhtuda ratturitesse liberaalsemalt. Tegu polnud ju mingi mootorratturite jõugu, vaid roheliste rattaretkega!” lisas pressiesindaja.
Nüüd on siis lõpuks avalikkusele ka teada, millega need mootorrattajõugud tegelevad - lagastavad maameeste heinamaid.
Hell's Angels - neetud murutallajad, piimatootjate vaenlased No 1!
Linna pargivahtidel tasuks ka üksikuid tsikliste silmas pidada - nikunii üritavad karikakart tallata , kui peale ei passi.



Credo

Lugemata postitus Postitas Credo »

lugesin ka hommikul seda "uudist". ja siis wng'i blogi. ja kirjutasin härra politsei pressiesindajale kirja. millele ta siis vastas antud blogi kirje juures kommentaarina.

http://erik.ok.ee/blog/index.php?op=show&id=244

seega ei ole must-valgeid asju. pigem jõuame jälle ajakirjanduse objektiivsuse ning nende "uudiste" tekitamise juurde.

Teema algataja
Triip
Postitusi: 104
Liitunud: 29 Mär 2005, 20:21
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Triip »

Credo kirjutas:
lugesin ka hommikul seda "uudist". ja siis wng'i blogi. ja kirjutasin härra politsei pressiesindajale kirja. millele ta siis vastas antud blogi kirje juures kommentaarina.

http://erik.ok.ee/blog/index.php?op=show&id=244

seega ei ole must-valgeid asju. pigem jõuame jälle ajakirjanduse objektiivsuse ning nende "uudiste" tekitamise juurde.
Ja-jah, minu meelest tundub küll rohkem nii, et see hr. Ilumets lihtsalt püüab nüüd ennast välja vabandada - a la "tegelikult ma ikka üldse ei mõelnud seda, mida ma ütlesin, vaid hoopis vastupidi. Küsige kellelt tahate, kõik ju teavad, et mootorrattureid, eriti neid kes kuskil jõugus on, armastan ma ülekõige! Ja mu vanaisal oli ka mootorratas"
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

Triip kirjutas:
Ja-jah, minu meelest tundub küll rohkem nii, et see hr. Ilumets lihtsalt püüab nüüd ennast välja vabandada - a la "tegelikult ma ikka üldse ei mõelnud seda, mida ma ütlesin, vaid hoopis vastupidi. Küsige kellelt tahate, kõik ju teavad, et mootorrattureid, eriti neid kes kuskil jõugus on, armastan ma ülekõige! Ja mu vanaisal oli ka mootorratas"
Tuleb kuidagi väga tuttav ette selline käitumismall ... meenutagem "äraostmatute" valmiskampaaniaid ning motojõukudega võtlemist. Eesti on ikka jube motojõukude maa küll :evil: . Krt, siin pole põrguinglite prospektigi! (kisage teadjamad, kui nüüd juba on).

terv
Kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light
Riding with a King!

Teema algataja
Triip
Postitusi: 104
Liitunud: 29 Mär 2005, 20:21
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Triip »

kris. kirjutas:
Eesti on ikka jube motojõukude maa küll :evil: . Krt, siin pole põrguinglite prospektigi! (kisage teadjamad, kui nüüd juba on).
On jah! Ma arvan, et need nn rohelised ratturid ongi põrguinglite luurajad! Krt, 3000 potentsiaalset põrguinglit, see on jube.
Raadiost kuulsin pealegi, et Marek Strandberg tahab roheliste parteid asutada. Vähegi mõtlevale inimesele on nüüd ka selge, kes nende põrguinglite peamees siin Eestis on...
Pokri panna see desperaado, enne kui hilja.
Kasutaja avatar

deadend
Postitusi: 350
Liitunud: 26 Juul 2004, 23:51
Tsikkel: Yamaha
Asukoht: tartu
Tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas deadend »

welcome to estonia
3000 pealised roheliste jõugud käivad suvaliste vanameeste põldudele uusi prügilasi rajamas, tohutud motojõugud situvad kõik kohad täis, politsei on täesti jõuetu, võimu haaravad jalgratturid, vanad põllumehed võitlevad meie isamaa ja vabaduse eest, rohelised kuradid tungivad riigikokku.
Kasutaja avatar

PsychoDad
Postitusi: 319
Liitunud: 25 Nov 2003, 11:12
Asukoht: Kloostri taga metsas.

Lugemata postitus Postitas PsychoDad »

Irw.

Rohelised kes käisid ei-tea-kus võitlemas puhta looduse eest lagastavad võõraid heinamaid. :roll:
Ei tea millega need prügihunnikute tegelejad siis veel tegelevad kui nad teeäärseid ei reosta. :shock: Käivad naabite prügiämbreid lunimas, et need korralikult konteinerisse tühjendada?

Peaks ise kah roheliseks hakkama, saaks oma suitsupaki ja kommipaberid puistada kuhu tahan. Enda õigustuseks siis ütlen, et ma olen roheline, mulle on lubatud, sest kord aastas väntan ja/või sõidan rongiga kuhugi puhtasse loodusesse seda puhtana hoidmas.

Rongiga sõidutatakse kogu seltskond kiiresti-kiiresti Suur-Sõjamäe laadsetest prügitänavatest mööda et kellegi silma ei riivaks.


Roosasid prille ma kannan.
Kerjustele viiesajakrooniseid annan...
Royal Einfield 350 Classic

Intruder
Postitusi: 349
Liitunud: 30 Sept 2003, 14:07
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas Intruder »

Ohh teid...pisikesest lauses selline suur kisa.
Aga äkki teeks Igor Ellisson sellise ettepaneku, 2005 aasta Jõgevatrehvil loobuda koristusteenusest, kui me kõik sellised korralikud super rohelised oleme. Ja pärast kui see plats on selline nagu alati, peale suuremat läbu olgem vait ja ärgem ajagem seda soomalste kaela.
Tahan seda öelda, et 3000 jalgratturit või 3000 mootorratturit = igaljuhul suurem sitakogus.

Teema algataja
Triip
Postitusi: 104
Liitunud: 29 Mär 2005, 20:21
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Triip »

Intruder kirjutas:
Ja pärast kui see plats on selline nagu alati, peale suuremat läbu olgem vait ja ärgem ajagem seda soomalste kaela.
Nojah, need kuradi soomlased läbustavad ju mis jõuavad! Eestlane, kui vana kultuurrahvas, on ikka harjund enda järgi koristama, soomlased aga on ju praktiliselt otse metsast. Tuleb teisel häda peale, laseb püksid maha ja õiendab rahulikult ära, kasvõi keset tänavat. Loomaaed!

donpedro

Lugemata postitus Postitas donpedro »

Mehed kas te ei arva, et see on mõttetu möla, mida siin ajate!
Ühe meediast leitud lause pärast pole küll tarvis nii nõrganärviline olla.

Aga kui tõesti meie mure motomeeste imago pärast nii suur on, siis võiks avalikkuse (loe: meedia (kes ju tegelikult sellega manipuleerib)) mõjutamiseks hoopis mingi kasuliku ettevõtmise organiseerida. Miks mitte näiteks võtta ette ühe prahiga ülekülvatud maanteejupi koristusaktsioon või minugi poolest kasvõi sellesama taluniku heinamaa koristus (kuigi kui seal üldse midagi oli, siis tõenäoliselt on need paar võileiva paberit juba kadunud).

Kui ikka taolisest aktsioonist paarkümmend tsiklimeest osa võtab ja paar vihjet vajalikku kohta teha, siis peaks ilmuma küll paar nupukest a'la "Motojõukude vihane võitlus puhtama keskkonna eest" või "Mootorratturid on rohelisemad, kui Rohelised" vms. :lol:

PS. Kes selleks võimeline võib ülaltoodut tõsiselt võtta, kes aga mitte ... siis jah, muidugi oli see nali :?
Kasutaja avatar

PsychoDad
Postitusi: 319
Liitunud: 25 Nov 2003, 11:12
Asukoht: Kloostri taga metsas.

Lugemata postitus Postitas PsychoDad »

Ah tead, las mehed räägivad mida tahavad. Peaasi, et narkootikume ei tarvita. Ja kõnniteel tagarattal ei sõida 400ga.

Ja see tisklimeeste võrdlus köki-möki. Asja ilu on siiski mu meelest selles, et Rohelised roojavad loodust. :ee
Royal Einfield 350 Classic
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

Peaks selle teema fleimi alla t6stma :twisted:

primo
Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

donpedro kirjutas:
Aga kui tõesti meie mure motomeeste imago pärast nii suur on, siis võiks avalikkuse (loe: meedia (kes ju tegelikult sellega manipuleerib)) mõjutamiseks hoopis mingi kasuliku ettevõtmise organiseerida. Miks mitte näiteks võtta ette ühe prahiga ülekülvatud maanteejupi koristusaktsioon või minugi poolest kasvõi sellesama taluniku heinamaa koristus (kuigi kui seal üldse midagi oli, siis tõenäoliselt on need paar võileiva paberit juba kadunud).

Kui ikka taolisest aktsioonist paarkümmend tsiklimeest osa võtab ja paar vihjet vajalikku kohta teha, siis peaks ilmuma küll paar nupukest a'la "Motojõukude vihane võitlus puhtama keskkonna eest" või "Mootorratturid on rohelisemad, kui Rohelised" vms. :lol:

PS. Kes selleks võimeline võib ülaltoodut tõsiselt võtta, kes aga mitte ... siis jah, muidugi oli see nali :?
Sellised koristusaktsioonid on silmakirjalikkuse musternäidis. Ilma naljata kusjuures.

terv
kris.
XVZ-13 TF - Big Blue Light
Riding with a King!
Kasutaja avatar

N
Postitusi: 258
Liitunud: 08 Mär 2004, 20:03
Asukoht: Mähe

Lugemata postitus Postitas N »

kris. kirjutas:

Sellised koristusaktsioonid on silmakirjalikkuse musternäidis. Ilma naljata kusjuures.
Silmakirjalikkus või mitte, aga vähemasti mingi teejupp saab puhtamaks. See kah midagi väärt.
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

no raisk, ega see mootorratas nüüd nii paljuks kah ei kohusta. üldse võiks natuke vabamalt võtta ka seda maine hoidmise värki - selleks, et ennast tsikli seljas hästi tunda ei pea osalema aktsioonides a la "kõik metsad tunamullustest seentest puhtaks mootorratturite abiga".

liigelge korralikult, ärge mingi silmatorkava sigadusega hakkama saage ja ülejäänud maine eest hoolitsevad juba teie rattad.

Tan121

Lugemata postitus Postitas Tan121 »

Limitsi poolt väga õige märkus
Kasutaja avatar

jukutom
Postitusi: 395
Liitunud: 05 Aug 2004, 15:28
Asukoht: Kose Vabariik Harjumaal/Nike, Adidas ja Salamander
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas jukutom »

Limits kirjutas:
liigelge korralikult, ärge mingi silmatorkava sigadusega hakkama saage ja ülejäänud maine eest hoolitsevad juba teie rattad.
Sellega peaks nagu kõik öeldud olema!
Alustame maailma parandamist iseendast.
Kasutaja avatar

Zombiegirl
Postitusi: 112
Liitunud: 20 Apr 2004, 13:03
Asukoht: Tallinn

mhh

Lugemata postitus Postitas Zombiegirl »

Ellõu...

Tõstan käpad püsti ja vastan ausalt, et olin kaasosaline Roheliste Rattaretkel. Ja vastan veel ausamalt, et tõepoolest olid LAAGRIPLATSIDES (öistes magamiskohtades) kohal mõningad toredad rullnokad, kellel ei olnud ei looduse ega rohelisega mitte mingit seost - pigem arvan, et see, mis nad tegid, oli organiseeritud vastuaktsioon Roheliste liikumisele. Aga see selleks..

Sõitsin minagi maha need 200 kilomeetrit rattal (istuda on veel pisut valus) ja einestasin minagi teepervel ja VÕIBOLLA jõin oma limpsi kellegi karjamaal. Ja niipalju kui ma nägin, ei tatsanud ükski rattur ringi kaugemal kui 5-6m teepervest v.a. üks kord, kus kenale murulapile oli 15m kaugusele teest ehitatud puupalkidest lauake ja toolid ja sealt paarisaja meetri kaugusel teisel pool väikest võsast hekki oli ka kellegi talu. Seega võis see ala olla vabalt eramaa.

Kuna ma kogu aeg ei suutnud olla eesrindlik (vastupidav) sportlane, siis nägin ka nn tagajärgi- paaris kohas (3 päeva jooksul) nägin, et keset teed oli pooltühi limpsi/kaljapudel(ilmselgelt ratta pakikalt maha kukkunud), mõni võileivapaber ja 2 õllepudelit, mis olid jäänud ratturite puhkepausidest maha vedelema. Õlut (eriti pudelites) on kohutavalt raske Otepää teedel rattaga kaasa vedada, muide.


Ise ei visanud mitte midagi, peale 1 väikese apelsini koorte maha (võssa). Teeperved olid jube enne meie tulekut sitast ja sodist läbi imbunud ning need inimesed, kes tõepoolest ratastega sõitsid, vaevalt mingit massilist prügi maha jätsid. See sõit oli juba ise poolenisti elu ja surma küsimus.

Ei maksa nagu palju kiunuda nende "roheliste" ja mitte roheliste (kellele lihtsalt meeldib looduses rattaga sõita) kallal, vaid võtke ajakirjanikul ja mootorrattureid solvanud politseinikul munad maha. (kardan, et politseinik ei mustanud lambist tsikliste- ju siis mõni küsimus/probleem oli nõnda juba eelnevalt sõnastatud)

Pisut kainet mõtlemist palun.

Ja Kris!!! Mõte minna teeäärde prügi korjama pole sugugi silmakirjalik- lõppeesmärk on ju ikkagi prügi maast korjata, see pole enam suurt meie teha, mis mulje see spetsiifiliselt kellelegi jättis.

Aga...pikk jutt s.. jutt.
Vastik, aga armas...

donpedro

Lugemata postitus Postitas donpedro »

Muide Kris., vihkan silmakirjalikkust rohkem, kui midagi muud. Sellepärast ei ole poliitikasse läinud ... sellepärast saab naine minult liiga harva lilli :(
Aga sõltub suuresti ka sellest, kuidas silmakirjalikkust enese jaoks sõnastada või lahti mõtestada. Sest ometi olen osalenud heategevuslikel aktsioonidel, ometi olen maast prahti üles korjanud (ka siis, kui keegi ei näe). Ja veel ... ometigi meeldib mulle, kui tsikkel peale heade sõiduomaduste ka kaunis välja näeb.
Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Lugemata postitus Postitas sang »

põhimõtteliselt ei ole teedeäärte puhastamine iseensest silmakirjatsemine. küsimus on, miks seda teda?

kui tahta selle abil prandada tsiklistide mainet, siis ühest koristamsiest on vähe. mainekujundus on pikem ja töömahukam protsess.

kui on soov ühekordselt protesteerida kellegi väljaütlemise vastu (ja seejuures natuke meediat kaasata), siis võib see natuke isegi vastukaja tekitada.

aga samas võib see hakata näima iseenese upitamise ja kunstliku haipimisena. ning võib hakata paistma silmakirjatsemisena.

Teema algataja
Triip
Postitusi: 104
Liitunud: 29 Mär 2005, 20:21
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Triip »

Samas sõltub see teeäärte asi ka natuke tsiklisti tüübist. Karmid outlaw bikerid ja 1% mehed peavad just õllepurke ja jäätisepabereid teeäärde maha pilduma! Samas igasugu ülikondade ja rolleritega sellid peavad jälle just korraldama koristusaktsioone ja võitlema anarhistlike asotsiaalsete pahade tsiklistidega.

kadri-anna

Lugemata postitus Postitas kadri-anna »

neid inimesi ikka jätkub siis,kes ajakirjandust kohe usuvad..eriti veel sellist ajakirjandust,mis paneb kirja ainult selle versiooni,mis teeb lehte huvitavamaks,aga mitte tõe..inimesed on nii mõjutatavad.oleks te kuulnud kuskilt teistsugust juttu esimesena,oleks ka seda juttu kohe uskuma jäänud.
see mis seal kohapeal oli,oli ikka vähe teistmoodi..pealegist kuidagi polnud aru saada,et see eramaa on.

te ütlete,et rohelised lagastavad..see rattaretk on roheliste korraldatud,aga see ei tähenda,et seal kõik rohelised kohal on..mul oli seal väga palju sõpru kaasas,aga ükski neist polnud roheline..nii et rohelisi ega rattamatka korraldajaid ei saa selles süüdistada.
Kasutaja avatar

Pihelgas
Mode
Postitusi: 3132
Liitunud: 26 Mai 2003, 21:00
Asukoht: TLN
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Pihelgas »

Triip kirjutas:
Karmid outlaw bikerid ja 1% mehed peavad just õllepurke ja jäätisepabereid teeäärde maha pilduma!

justnimelt jäätisepabereid :D

aga sina, kadri-anna, ära võta seda kõike väga südamesse. Üldistada siin oleks tobe, sest suur enamus rattureid ju prahti ei loopinud. Pealegi on hr. politseinikul võib-olla mingi kole kogemus lapsepõlvest mootorratturitega, et nüüd selline fraas huulilt lipsas.

Mainekujundajatele soovitaks jätkuvalt rahulikuks jääda ja sellel konkreetsel põhjusel timurlasteks mitte hakata. Prahi koristamise eesmärgil, aga palun - löön kampa.
Viimati muutis Pihelgas, 10 Mai 2005, 13:05, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar

Zombiegirl
Postitusi: 112
Liitunud: 20 Apr 2004, 13:03
Asukoht: Tallinn

teede koristamine

Lugemata postitus Postitas Zombiegirl »

to sang:


ja võibolla võiks seda teha lihtsalt heast tahtest loodust puhastada ja ka ühekordsest tegutsemisest on rohkem kasu kui üldse mitte millegi tegemisest.

aga tegelt on ikka kole küll, kui sõrmed mustaks saavad...vuih.
Vastik, aga armas...
Kasutaja avatar

Equ
Postitusi: 408
Liitunud: 17 Juul 2003, 13:55
Tsikkel: KTM 790 Adventure
Asukoht: Ei mäleta
Kontakt:

Re: teede koristamine

Lugemata postitus Postitas Equ »

Tre,

Ütleks ka sõna sekka. Veidi vist küll offtopic aga siiski idee kus tsiklistid läheksid talvest kogunenud prügi teede äärest näiteks korjama ei oleks üldse halb idee. Pigem teeks see "meid" avalikusele rohkem nähtavaks ja parema nurga pealt.

Equ

Live long and prosper!
MINI 50 '8x->Jawa 250 '61->Honda MBX125F '84->Honda CM400T '83->Yamaha XJ600 '90->Kawasaki ZX10 '88->Honda CBR1000F '91->BMW R1200GS '05->KTM 790 Adventure '20

Kasutaja avatar

Koll
Postitusi: 185
Liitunud: 22 Juun 2004, 13:31
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas Koll »

Triip kirjutas:
Samas sõltub see teeäärte asi ka natuke tsiklisti tüübist. Karmid outlaw bikerid ja 1% mehed peavad just õllepurke ja jäätisepabereid teeäärde maha pilduma! Samas igasugu ülikondade ja rolleritega sellid peavad jälle just korraldama koristusaktsioone ja võitlema anarhistlike asotsiaalsete pahade tsiklistidega.
Ei ütleks, et asi nii kole on.
Nood karmid pahapõrgulised klubisse pääsemise nimel esimesed paar aastat ainult koristajad ja "härrade" kannupoisid on, oskavad üldjuhul ka hiljem teiste inimeste tööst lugu pidada.

U79
Postitusi: 86
Liitunud: 06 Jaan 2004, 11:12
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas U79 »

Heakorra või heategevusürituse idee pole üldse halb. Oleks täitsa osaleja.

kadri-anna

Lugemata postitus Postitas kadri-anna »

läksin vist jah natukene liiga närvi..aga see slõhtulehe teema ajas kll esimese laksuga marru.
muidugist oli seal retkel ka vigasid..kui kellegil midagi tarka rattaretke vigade kohta on öelda,siis ma võin lasta need üles võtta rattaretke järgsel koosolekul,kus neid arutatakse.
Kasutaja avatar

kris.
Postitusi: 2391
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:11
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas kris. »

Jään siiski üldisest arusaamast veidi erinevale seisukohale. Jummala pärast, mul ei ole midagi ühiselt organiseeritud (heategevus/koristus) ürituste vastu!!! Aga kui mingi üritus korraldatakse puhtalt mainekujunduse pärast, siis näitab see pigem võimetust tegelda tegelike probleemidega!
Kuniks leidub avalikke huligaanitsejaid (igaüks saab loogiliselt mõeldes aru, millised tegevused mitte-mootrratturitele sellistena mõjuvad), ei muuda ka parimad mainekujundusüritused mitte kui midagi :( . Peale selle et tekitavad osalejatel endil hea enesetunde ... ja hea seegi :) .

terv
Kris@peale põlenud piibutubaka muud prahti maha ei poeta!
XVZ-13 TF - Big Blue Light
Riding with a King!

K2bi
Postitusi: 649
Liitunud: 01 Apr 2005, 16:51

Lugemata postitus Postitas K2bi »

nuh see teema ka fleimiks ära läinud

:D

ilgelt äge

mis moodi te seda ette kujutate ?
mootorrattur joob söiduajal ölle ära ja viskab tühja purkpudeli üle öla .
vöi siis limpsib jäätist sääse lisandiga 100kmh ja viskab paberi üle öla:D
ehh naljatilgad.

samas bmw mehed vist suudavad seda teha . vötavad külmkapist ölle , vötavad lonksu järel lonks ja siis näuhti külje aknast välja:D
ärge valesti aru saage . ma räägin BMW TSIKLIST mitte autost :D
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”