kes teeb mulle LED-tagatule?

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
herilane900
Postitusi: 48
Liitunud: 30 Juul 2011, 03:30
Tsikkel: Honda CBR900
Asukoht: helsinki

kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas herilane900 »

Esile on kerkinud elulise tähtsusega probleem : hädasti oleks tarvis originaal tagatule sisse saada LED-id.kas oleks äkki mõni osav foorumisõber Tartu kandist nõus sellise teemaga aitama?




Loud
Postitusi: 11
Liitunud: 15 Sept 2012, 11:59
Tsikkel: super duke
Asukoht: ida-, lääne viru
Tänatud: 1 kord

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas Loud »

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas mella »

Mis häda see küll peab olema, mis nii vältimatult LED-e nõuab? Edevus? ;)
Tegelikult saab ise ka päris lihtsalt teha. Oomipoest makettplaat, lõikad õigesse mõõtu, arvutad LEDide kogused ja takistid välja ning ostad macustomsist õiged LED-id. (Või vaatad tema lehelt õigete LEDide mudelid ja ostad kusagilt mujalt). Näiteid on tal lehel piisavalt.
Edasi on ainult jootmise teema.

herilane900 kirjutas:

elulise tähtsusega probleem : hädasti oleks tarvis originaal tagatule sisse saada LED-id.

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Äkki polegi vaid edevus-selle järgi vaadates palju ma oma rattal taga pirne olen vahetanud oleks ma nelja aasta jooksul kahed täiskompleksed LED tagatuled võinud osta.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas mella »

LED tuled pole ka tavaliselt igavesed. Eriti need isetehtud. Väga hoolikalt peab plaadid kaitselakkima ja muud viisi korrosiooni eest kaitsma. Ma eksperimentaalselt tegin metsarattale ja too ussitas aastaga läbi. No ma muidugi kaitselakki üldse ei kasutanud ;)
Kaasaegsete autode tehase LED tuledes leiab ka vahel katkisi segmente.
Mul oli maanteerattal tagatulesse juba ostes LED pirn istutatud. Kui juba oli, las olla edasi. Aga täiesti uue sisu tegemisel on küll ainus point edevus. (Ärge hakake siin kiiremini süttimise ohutusest rääkima, see on marginaalne vahe).
Kui sul maanteerattal nii tihedalt tagapirne tuleb vahetada, nagu su hirmust võib aimata, tuleks elektrisüsteem pigem üle vaadata.

franz125 kirjutas:

Äkki polegi vaid edevus-selle järgi vaadates palju ma oma rattal taga pirne olen vahetanud oleks ma nelja aasta jooksul kahed täiskompleksed LED tagatuled võinud osta.

Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Oma pirn kaasa ja nt noorde tehnikusse. Hiljuti sai sealt vaga norm kahe traadiga pirni ekvivalent leitud. Sama moot ja isegi klemmid samas asendis, pmst pessa keeramise vaev.
Aga NT vist seal kandis vaga ei ole, kus sa neid otsid.

...ja noh pohjuseks oli eelmiste hoogniitidega pirnide kulu 1tk/250km. Vibra ja akki voolukoikumised systeemis, ei tea.
Igatahes katsetab see aasta ledidega, kas peab kauem vastu. Hind korralik muidugi ca 17€ paar. (Myydi kahekaupa pakis, aga akki yksiti antakse ka, kui kysida).


Jaak43
Postitusi: 250
Liitunud: 22 Juun 2006, 22:01
Tsikkel: Jawa638; Kawasaki KLE 500
Asukoht: Raplamaa

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas Jaak43 »

Ma sama häda käes vaevlesin ja mitte ainult tagatule vaid ka esitule pirn suht ruttu läbi kärssas. Kõigepealt ostsin ette bixenonid ja vahetasin aga tagapirni edasi. Ilmselt oli aga viga laadimisrelees hoopis ja pärast selle läbikärssamist ja asendamist ei põlenud enam ükski pirn läbi. Kas oli se juhus, ei tahaks nagu uskuda. Pigem ikka tugev voolukõikumine. Muidugi eks V2 väristab ka mõnusalt ja auklikud kruusateed pole mulle just vaenlased ;)
:bsmile:

Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

Mul suht kõvaks keeratud tagavedrustus ja käik hästi lühike ning kui ikka laks tuleb... well siis nii on. Ja nii tagumist tuld kui -suundasid peksis läbi, esituledega jama pole olnd. Elektrit sai tehtud ja laadimine tundus ühtlane, seega ma väga tahaks loota, et saab selle siiski vibra/põrutuste arvele kirjutada. Pool suve nühkisin äärekivide peal jälle kuskilt benajaamast saadud ühe traadiga pirnidel klemme maha, et sisse mahuks pessa ja ega need originaalid oma ca 3€ hinnaga ka kokkuvõttes just odavad tulnud.

Aga kui ledidest rääkida, siis jah sai hiljuti oomis ja noores tehnikus ja paaris kohas veel käidud ja tehnik just üllatas, et neil on väga korralik valik autole/tsiklile sobivaid lede tekkinud. Varem nad olid pigem vaid helile orienteeritud. Äkki saan suunad ka sealt.


Jaak43
Postitusi: 250
Liitunud: 22 Juun 2006, 22:01
Tsikkel: Jawa638; Kawasaki KLE 500
Asukoht: Raplamaa

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas Jaak43 »

Ostsin oma tagatulele ka selle led kahesüsteemse pirni tavasokliga, et pidur ja gabariit mõlemad oleksid. Peale proovimist jäi riiulile seisma sest valgustugevus oli ikka ääretult nadi. Äkki nüüd tõesti paremaid tehtud.

Kasutaja avatar

Teema algataja
herilane900
Postitusi: 48
Liitunud: 30 Juul 2011, 03:30
Tsikkel: Honda CBR900
Asukoht: helsinki

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas herilane900 »

Eks asi ole vist ikka edevuses jah.minul pole neid tavapirne kilode kaupa eriti kulunud

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Nagu ikka, vastatakse siin küsimusele "kuidas?" vastusega "miks?".
Ma ei taha kellelegi pahasti öelda aga teil savi ei ole või?
See esimene vastus oli piisavalt hea tegelikult, Tallinnas küll, kuid meil saab asju posti teel ka saata, julgen neid soovitada.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

minim2gnus
Postitusi: 328
Liitunud: 27 Mai 2012, 11:32
Asukoht: Kambja / Tartu.
Kontakt:

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas minim2gnus »

Küsimus selline, et ehk seletad täpsemalt, millisesse tulesse tahad teha ning mingisugune kuju peaks ka olema ? - Väga lihtne variant on panna 12v pealt töötav punane silikonis ledriba, põrutus ning vee kindel klaasi alla pidurituleks . Tänapäeval ka miljon erinevat varianti pirne, võtad vanalt pirilt pesa kood vms ning lähed küsid kuskilt oomipoest või kasvõi autopoest uue. Muidugi kui ei leia, siis võimalusi ka palju, näiteks tellida eesti lk'delt või ebay'st. Ise soovitaks enim led ribaga varianti :) Võimalus panna mitu riba kasvõi.

Kui oled huvitatud, võin sulle läbi PSi täpsemalt rääkida sellest.


Tuono

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas Tuono »

herilane900 kirjutas:

Esile on kerkinud elulise tähtsusega probleem : hädasti oleks tarvis originaal tagatule sisse saada LED-id.kas oleks äkki mõni osav foorumisõber Tartu kandist nõus sellise teemaga aitama?

http://www.ebay.com/itm/Tail-Brake-Turn ... 6b&vxp=mtr

Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas retro »

Jaak43 kirjutas:

Ostsin oma tagatulele ka selle led kahesüsteemse pirni tavasokliga, et pidur ja gabariit mõlemad oleksid. Peale proovimist jäi riiulile seisma sest valgustugevus oli ikka ääretult nadi. Äkki nüüd tõesti paremaid tehtud.

Kas pole mitte nii, et tavalises, peegeldiga tagatules, mis mõeldud algselt hõõgniidiga pirnile, sellised pirnid ei hakkagi tööle.
Ma ka kunagi uurisin ja see mõte laideti ruttu maha. Pigem jah led-ribad vms ehitada tule sisse.


minim2gnus
Postitusi: 328
Liitunud: 27 Mai 2012, 11:32
Asukoht: Kambja / Tartu.
Kontakt:

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas minim2gnus »

retro kirjutas:
Jaak43 kirjutas:

Ostsin oma tagatulele ka selle led kahesüsteemse pirni tavasokliga, et pidur ja gabariit mõlemad oleksid. Peale proovimist jäi riiulile seisma sest valgustugevus oli ikka ääretult nadi. Äkki nüüd tõesti paremaid tehtud.

Kas pole mitte nii, et tavalises, peegeldiga tagatules, mis mõeldud algselt hõõgniidiga pirnile, sellised pirnid ei hakkagi tööle.
Ma ka kunagi uurisin ja see mõte laideti ruttu maha. Pigem jah led-ribad vms ehitada tule sisse.

Vanasti oli see ja nii, et ei hakanud tööle. Nüüd vali õige pirni sokkel ning lükka pessa ja töötavad. Kõik pandud tööle 12v pealt. :bsmile:

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3187
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 192 korda

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Kui sul maanteerattal nii tihedalt tagapirne tuleb vahetada, nagu su hirmust võib aimata, tuleks elektrisüsteem pigem üle vaadata.

franz125 kirjutas:

Äkki polegi vaid edevus-selle järgi vaadates palju ma oma rattal taga pirne olen vahetanud oleks ma nelja aasta jooksul kahed täiskompleksed LED tagatuled võinud osta.

[/quote]
Ega mul mingit hirmu pole aga need ilma soklitta kahe hõõgniidiga pirnid nüüd mingit usaldusväärsust just üles ei näita.Muideks, on mul läbi põlenud ainult tagatule gabariidi niit nii,et elektri süüks ma seda ka ei aja.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Kas lihtsam tee poleks üldse e-bay -st osta valmis asi? http://www.ebay.com/sch/sis.html?_nkw=9 ... 0261775823
Tasuta ei tee seda sulle niikuinii keegi.

SERTÃO
Kasutaja avatar

retro
Postitusi: 924
Liitunud: 27 Juun 2005, 18:20
Tsikkel: Tiger885, külkaIŽ
Asukoht: Kohatu
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 30 korda
Kontakt:

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas retro »

minim2gnus kirjutas:

Vanasti oli see ja nii, et ei hakanud tööle. Nüüd vali õige pirni sokkel ning lükka pessa ja töötavad. Kõik pandud tööle 12v pealt. :bsmile:

Ma mõtlesin selles mõttes, et kui "vanamoodsas" kombinatsioonis "hajuti-peegeldi-hõõgniidiga pirn" asendada hõõgniidiga pirn sama sokliga led-pirniga, mis peaks ka justkui igas suunas valgust kiirgama, siis tulemuseks on ikka üks kuradima seasilm.
Hõõgniit ja led lihtsalt töötavad erinevalt ja mõistlikum oleks asendada juba valmis led-tulega või ehitada terve sisu ümber led-ile.

Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

minim2gnus kirjutas:

...Väga lihtne variant on panna 12v pealt töötav punane silikonis ledriba, põrutus ning vee kindel klaasi alla pidurituleks...

äkki alustuseks ei tasuks kohe läbi päraka hambaid remontima hakta :) proovitud ka seda ja ega see rulli mässitud ledi riba just parem seasilm pole, kui need sihtotstarbeliselt tehtud hõõgniidiga pirni led ekvivalendid. vaata piisava lumeniga variandi jne. kui see pirn keerata originaalsoklisse (erinevalt rulli keeratud ledi riba puntrast), siis teeb reflektor ka oma töö võimendamisel ja suunamisel.
ja seda küll, et kui tlnas miski sõber, saada kasvõi oma hõõgpirn siia, sõber läheb ja käib ksukil poes sellega ja saab sulle sealt nt sama sokliga ledi ehk hankida.

Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Mul täitsa LED piduripirnid Revalis olemas......

Saadetud kettaga lauatelefonist!


minim2gnus
Postitusi: 328
Liitunud: 27 Mai 2012, 11:32
Asukoht: Kambja / Tartu.
Kontakt:

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas minim2gnus »

tormavtellis kirjutas:
minim2gnus kirjutas:

...Väga lihtne variant on panna 12v pealt töötav punane silikonis ledriba, põrutus ning vee kindel klaasi alla pidurituleks...

äkki alustuseks ei tasuks kohe läbi päraka hambaid remontima hakta :) proovitud ka seda ja ega see rulli mässitud ledi riba just parem seasilm pole, kui need sihtotstarbeliselt tehtud hõõgniidiga pirni led ekvivalendid. vaata piisava lumeniga variandi jne. kui see pirn keerata originaalsoklisse (erinevalt rulli keeratud ledi riba puntrast), siis teeb reflektor ka oma töö võimendamisel ja suunamisel.
ja seda küll, et kui tlnas miski sõber, saada kasvõi oma hõõgpirn siia, sõber läheb ja käib ksukil poes sellega ja saab sulle sealt nt sama sokliga ledi ehk hankida.

Tegelikkuses saab seda 24cm pikka 24 Lediga riba lõigata iga 3 ledi tagant lühemaks, ilma et voolutugevus muutuks Ledidele, aga jah muidugi reflektor muudab valgusvihti ning seetõttu valgustab korralikult, võimalus ka ära võtta reflektor, kuid jah, sellel pole erilist mõtet. Lisaksin veel ka seda, et ei usu et keegi viitsib sulle seda teha alla 10€ + ebayst saab valmis tule 20€ ... Niiet pigem osta õige led tuli taha ning endal lihtsam ning ilusam vaadata, kui homemade porr :)

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Mul vedeleb sahvris mingi hiina rolleri LED tagatuli, 15 leedi, sellised kandilised. 3.5W/0.25W 12V. Sellest saaksid midagi aretada. Kui huvi siis edasi räägime PS.

SERTÃO
Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas mella »

Ja kuidas sa seda riba piduritules ja pargis erinevalt kasutad?
Riba toide on 12V. Kõrgemaks keeramine on liiga keeruline. Madalamaks keerata ei saa, siis ei ole see isegi parktule jaoks sobiv.
Piduri jaoks rohkem ribasid ei anna erilist efekti - paremini eristuv ei ole.

minim2gnus kirjutas:

Tegelikkuses saab seda 24cm pikka 24 Lediga riba lõigata iga 3 ledi tagant lühemaks, ilma et voolutugevus muutuks Ledidele,

Kasutaja avatar

Teema algataja
herilane900
Postitusi: 48
Liitunud: 30 Juul 2011, 03:30
Tsikkel: Honda CBR900
Asukoht: helsinki

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas herilane900 »

Piipz kirjutas:

Nagu ikka, vastatakse siin küsimusele "kuidas?" vastusega "miks?".
Ma ei taha kellelegi pahasti öelda aga teil savi ei ole või?
See esimene vastus oli piisavalt hea tegelikult, Tallinnas küll, kuid meil saab asju posti teel ka saata, julgen neid soovitada.

just.suht õige tähelepanek :)
aga Tallinn pole ka kaugel nagu Moskva või London niiet ma ei näe probleemi

Kasutaja avatar

Teema algataja
herilane900
Postitusi: 48
Liitunud: 30 Juul 2011, 03:30
Tsikkel: Honda CBR900
Asukoht: helsinki

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas herilane900 »

holma kirjutas:

Kas lihtsam tee poleks üldse e-bay -st osta valmis asi? http://www.ebay.com/sch/sis.html?_nkw=9 ... 0261775823
Tasuta ei tee seda sulle niikuinii keegi.

no tasuta ei saa vist isegi tappa ka ja ega ma eriti ei panustagi sellele,et keegi siin heategevusena tagatuledesse LED-e tinutab :D

võrriks on aga 1994 a. Honda ceebar.ja ise mõtlesin,et seal originaaltule sees oleks näiteks 2 või 3 rida neid pisikesi lambikesi :)

sinu lingilt eriti ei leidnud siukest sobivat valmis asja

ise leidsin muidu sellise lingi http://www.riff-motorradteile.com/produ ... cts_id=349
ja eks ta tegelt õige ole - osta kohe valmis asi,kui mõelda sellele ajale ja muudele kuludele,mis ise nikerdades läheks

Kasutaja avatar

Kri§to
Postitusi: 1393
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:21
Tänatud: 1 kord

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas Kri§to »

otsi siis 1995 aasta CBR'ile led tagatuld ntx- peaks ka ju sobima

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=19 ... t&_sacat=0


minim2gnus
Postitusi: 328
Liitunud: 27 Mai 2012, 11:32
Asukoht: Kambja / Tartu.
Kontakt:

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas minim2gnus »

mella kirjutas:

Ja kuidas sa seda riba piduritules ja pargis erinevalt kasutad?
Riba toide on 12V. Kõrgemaks keeramine on liiga keeruline. Madalamaks keerata ei saa, siis ei ole see isegi parktule jaoks sobiv.
Piduri jaoks rohkem ribasid ei anna erilist efekti - paremini eristuv ei ole.

minim2gnus kirjutas:

Tegelikkuses saab seda 24cm pikka 24 Lediga riba lõigata iga 3 ledi tagant lühemaks, ilma et voolutugevus muutuks Ledidele,

Oota, ei saanud su jutust päristäpselt aru... Ühesõnaga oma lausega mõtlesin, et isegi kui jätad 18 ledi alles, siis töötab endiselt 12v pealt. Voolu saab ju võtta tava pirni pessa tulevatest juhtmetest. Või kui teha kahe ribaga, siis üks pidurikonna vahele ja töötab. Ega kui tavaliselt punane tuli ehk park asendis vms töötab, siis tuleb sisse ikkagi ju 12v ... ? Paranda kui eksin. Sorry, võibolla saan su jutust valesti aru.
Oleneb muidu, mis kujuga tuli on, kui ala on poolkuu kujuga, siis alla väike sirge riba niisama põlama ning täisring kui pidureid vajutad..

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas mella »

Sa võid või terve tagatule seda riba täis lõikuda, heledus annab pargi oma välja. Pidurituli peab olema ka päikesega selgelt näha. Sinu variant ribaga annab sama efekti kui tumedaks lakitud pidurituli.

minim2gnus kirjutas:

Oleneb muidu, mis kujuga tuli on, kui ala on poolkuu kujuga, siis alla väike sirge riba niisama põlama ning täisring kui pidureid vajutad..


minim2gnus
Postitusi: 328
Liitunud: 27 Mai 2012, 11:32
Asukoht: Kambja / Tartu.
Kontakt:

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas minim2gnus »

mella kirjutas:

Sa võid või terve tagatule seda riba täis lõikuda, heledus annab pargi oma välja. Pidurituli peab olema ka päikesega selgelt näha. Sinu variant ribaga annab sama efekti kui tumedaks lakitud pidurituli.

minim2gnus kirjutas:

Oleneb muidu, mis kujuga tuli on, kui ala on poolkuu kujuga, siis alla väike sirge riba niisama põlama ning täisring kui pidureid vajutad..

Seda küll, võimalus ka panna led õrnema voolu pealt tööle läbi takistite, kui õigesti mäletan, siis 12v ribad töötasid ka 5-6v'ga :) Ehk põlevad ainult õrnemalt :)

Aga ise pooldaks ka seda varianti, et osta endale pigem valmis tuli, kui hakkad ise tegema :)

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: kes teeb mulle LED-tagatule?

Lugemata postitus Postitas mella »

Ega keeruline on vaielda, kui ÜLDSE teksti ei loe!
Ma ju kirjutasin, et kui pinget allapoole lasta, ei jää need isegi parktule jaoks piisava heledusega.

minim2gnus kirjutas:

Seda küll, võimalus ka panna led õrnema voolu pealt tööle läbi takistite, kui õigesti mäletan, siis 12v ribad töötasid ka 5-6v'ga :) Ehk põlevad ainult õrnemalt :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”