"Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on jura

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded


Teema algataja
will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

"Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on jura

Lugemata postitus Postitas will111 »

Minumeelest on need krdi "marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad kõik täielik jura. ISEGI kui tõesti näiteks inimene võidab oma tartutallinn otsal ütleme ainult 10 minutit mingi kiirus x vs. kiirus y aga ta sõidab seda otse ütleme 3x nädalas siis pole just kuigi keeruline arvutada, et see inimene säästaks aastas puhtalt 2 päeva oma elust!!! selle imepisikese muudatuse arvelt sõidukiiruses. 2 täispikka ööpäeva aastas (kuigi tegelikult võiks seda isegi pigem võtta kui 48h täiesti vaba ja kasulikku aega, mitte päeva koos ööga)
kas siin leidub kedasi kes näiteks väga hea meelega kingiks sellise aja lihtsalt pikemalt mõtlemata ära?

ma ei püüa väita, et seda ajavõitu tuleks tingimata saavutada kiirust ületades, seadust rikkudes või kellegi teist eludega riskides, küll aga võiks tänapäeval riik kui ettevõtmine püüelda selle poole, et seal kus vähegi võimalik ja mõistlik, võimaldatakse inimestel igal juhul oma aega kokku hoida ja et selleks ei peaks seadust rikkuma vaid see olekski normaalne.



Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kiiruseületamine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

will111 kirjutas:

...küll aga võiks tänapäeval riik kui ettevõtmine püüelda selle poole, et seal kus vähegi võimalik ja mõistlik, võimaldatakse inimestel igal juhul oma aega kokku hoida ja et selleks ei peaks seadust rikkuma vaid see olekski normaalne.

Aga palun. Tallinn-Tartu rong sõidab 2h. Tulemus saavutatakse kordagi seadust rikkumata. See on märkimisväärselt odavam, kui oma (tühja) autoga edasi-tagasi kimada. Aega hindavas kodanikus võiks tähelepanu köita ka asjaolu, et selle 2h jooksul on võimalik kasutada internetti ning 240V seinapistikut st. 2h on võimalik mööda saata tehes näiteks tööd. Sama retoorika kehtib ka busside kohta, lihstalt sõiduaeg on tiba pikem ja pilet nõksa kallim.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Kiiruseületamine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Macintosh kirjutas:
will111 kirjutas:

...küll aga võiks tänapäeval riik kui ettevõtmine püüelda selle poole, et seal kus vähegi võimalik ja mõistlik, võimaldatakse inimestel igal juhul oma aega kokku hoida ja et selleks ei peaks seadust rikkuma vaid see olekski normaalne.

Aga palun. Tallinn-Tartu rong sõidab 2h. Tulemus saavutatakse kordagi seadust rikkumata. See on märkimisväärselt odavam, kui oma (tühja) autoga edasi-tagasi kimada. Aega hindavas kodanikus võiks tähelepanu köita ka asjaolu, et selle 2h jooksul on võimalik kasutada internetti ning 240V seinapistikut st. 2h on võimalik mööda saata tehes näiteks tööd. Sama retoortika kehtib ka busside kohta, lihstalt sõiduaeg on tiba pikem ja pilet nõksa kallim.

:)
will, kommentaari paluks :D


Teema algataja
will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kiiruseületamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

mx77, kommentaari siis millele täpsemalt...sellele rongi alternatiivile?

no eks ma võin seda ju kommenteerida, kuigi minumeelest nii poolikut ja läbimõtlemata argumenti on natuke naljakas kommenteeridagi :) ideaalses maailmas jah, ma saan rongiga hästi rõõmsalt "tallinnast" "tartusse" selle 2 tunniga nagu siin väideti. aga me ei ela keegi selles ideaalses maailmas. okei, paar inimest ehk tõesti elavad ja töötavad vastavate rongijaamade kõrval...aga lõpetaks sellega nüüd ideaalse maailma osa ehk ära?

ütleme, et teen kuskil tallinnas mingit tööd, õhtul vaja saada siis kiidetud tartu rongile. no võtame ühistranspordiga sellise keskmise IMEEFEKTIIVSE ühistranspordivõrguga tallinna linnas, päris poole tunniga arvestada ei julgeks, mingit varu on vaja nii ehk naa jätta, teeme 45 minutit. muidugi realist arvestab siin veel närvikõdi (tramm jääb hiljaks, buss ei tule, rongist jääme maha + hiljutine hitt, et RONGI EI MAHU :D) ja eks ka seda, et ühistransport samuti maksab nign viimasel ajal mitte üldse vähe!
nii, saime siis vast ikkagi rongile, loksusime 2h ära, tartus oleks justkui vaja rongijaamast koju ka saada. no küll tegelikult tartut väga ei tunne aga paneme igaks petteks pool tunnikest siia ka otsa ja oledki mõnusasti kodus.

no kuidas on, kas saime päris kiiresti? või läks ikka tegelikult üsna palju aega, et jõuda sihtpunktist sihtpunkti, mitte rongijaamast rongijaama?
rahalise poole pealt, jah tõepoolest tühja autoga sõitmisega võrreldes tuleks selline rongi ja ühistransa kompunnimine isegi pisut odavam. mis aga näiteks mootorratast puudutab siis selle kohta näitab minu arvutus, et sõidu hind on tsikliga kas siis sama või isegi odavam, oleneb palju linnas ühistransat kasutada.

aga minumeelest jäigalt paika pandud sõltumine mingitest graafikutest (mis eriti eesti puhul on enamasti väga idiootsed ja väljamisi on vähe) iseenesest on juba selline asi, tihtipeale nullib igasuguse ajavõidu isegi juhul kui seda tõesti reaalselt oleks.

ja kusjuures, minu näol on tegemist endise vägagi tiheda rongiga sõitjaga (küll mitte tallinn-tartu rong). ka siis kui mul oli juba ammu täielik võimalus kasutada paraleelselt autot. mingi hetkeni lihtsalt oli veel rongiga sõita tõepoolest märgatavalt odavam ning eks mul endal oli ka aeg vähem arvel. praegu on rongisõidu hinnad müstika ja ma hindan oma aega juba palju kõrgemalt, seega olen sellest asjast loobunud

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kiiruseületamine

Lugemata postitus Postitas mella »

Niisama paugutamiseks käib küll, aga kiirrongi pilet tallinn-tartu on alla 10€ ning see nagu väga müstika pole. Tallinnlasele on ühistransport tasuta. Ja transpordi aeg Tallinnas sõltub ikka väga palju sellest, kuskohas töötad. Kui kusagil sõjamäel, sisi on veits keerulisem, aga muudest kohtadest saab autoga võrreldava kiirusega. Tipptunnil võib ühistransport kiirem olla.
Sinu diagnoos tundub olema laiskus. Hindad oma aega kõrgemalt, kuid loobud võimalusest kiiremini ja odavamalt tartu saada ning seejuures veel samal ajal tööd teha? Väga praktiline ;)

Ma kasutan autot Tartus käimiseks vaid siis, kui midagi vedada on vaja. Muudel aegadel on rong abiks.

will111 kirjutas:

praegu on rongisõidu hinnad müstika ja ma hindan oma aega juba palju kõrgemalt, seega olen sellest asjast loobunud


Teema algataja
will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kiiruseületamine

Lugemata postitus Postitas will111 »

mella, jah ma ju enne oma postitust vaatasin seda...alla 10 on siis 9.90 euri :lol: ja kiiremat rongi kui seesama 2h minuteada siin ei käi? pigem on just osad neist rongidest aeglasema nagu sealt ajatabelist nähtus.
ühistransport on tasuta AINULT siis kui sa oled tallinna elanik ehk siis siia sisse kirjutatud. kui sa aga elad tartus siis pole sul siin ju midagi tasuta.

ja ühisetransa aeg sõltub tõesti palju asukohast, aga ma ütlesingi, et keskmiselt on nii. pool tundi on vb puhas sõiduaeg kuid selleks, et mitte kuskilt maha jääda varud aega. ja kokkuvõttes hakkad rongile liikuma päris kõvasti varem kui see jaamast väljub.
kedagi midagi vägisi uskuma panna muidugi ei saa, kuid ma olen tallinnas ühisega piisavalt palju igatpidi sõitnud küll, et nende asjade kohta suht objektiivset hinnangut anda. et jõuda balti jaama on üldjuhul vaja muide sõita mitme erineva numbriga ja ümber istuda.
maybe on ühistransport mingil teatud ajahetkel isegi tõesti nõksa kiirem kui autoga kohalejõudmine (tsiklist ei ole ta aga mitte kunagi mitte mingi valemiga kiirem - ja meil on siin ikkagi tsiklifoorum :D ). samas ei käsi keegi autoga ka just tipptunnil sõita ja kokkuvõttes on vabadus valida omale sobiv sõiduaeg ikkagi päris suur eelis. vähemalt minu jaoks see nii on ja laiskusega pole siin küll mingit pistmist. mugavusega küll.

muide, kui need tartu rongid tõesti nii puupüsti täis on nagu ajakirjanduses räägitakse siis mis krdi moodi sa seal täpsemalt seda tööd teed ja ägedalt kiiret wifit naudid? :D

Kasutaja avatar

Nongrata
Postitusi: 374
Liitunud: 19 Juul 2005, 10:25
Tsikkel: Kawasaki ZZR1100
Asukoht: Tallinn

Re: Kiiruseületamine

Lugemata postitus Postitas Nongrata »

will111 kirjutas:

Minumeelest on need krdi "marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad kõik täielik jura. ISEGI kui tõesti näiteks inimene võidab oma tartutallinn otsal ütleme ainult 10 minutit mingi kiirus x vs. kiirus y aga ta sõidab seda otse ütleme 3x nädalas siis pole just kuigi keeruline arvutada, et see inimene säästaks aastas puhtalt 2 päeva oma elust!!! selle imepisikese muudatuse arvelt sõidukiiruses. 2 täispikka ööpäeva aastas (kuigi tegelikult võiks seda isegi pigem võtta kui 48h täiesti vaba ja kasulikku aega, mitte päeva koos ööga)
kas siin leidub kedasi kes näiteks väga hea meelega kingiks sellise aja lihtsalt pikemalt mõtlemata ära?

ma ei püüa väita, et seda ajavõitu tuleks tingimata saavutada kiirust ületades, seadust rikkudes või kellegi teist eludega riskides, küll aga võiks tänapäeval riik kui ettevõtmine püüelda selle poole, et seal kus vähegi võimalik ja mõistlik, võimaldatakse inimestel igal juhul oma aega kokku hoida ja et selleks ei peaks seadust rikkuma vaid see olekski normaalne.

Tõuse hommikul 2min varem ja mine magama 2min hiljem= 24h puhast aega per aasta. Lisaks s..u 3 sek kiiremini, jäta suitsul viimane mahv tõmbamata jne. aega tuleb nii et tapab.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: Kiiruseületamine

Lugemata postitus Postitas mella »

Ma olen käinud L hommikuti ja pole midagi puupüsti täis olnud. Vahel on mõni iste lähikonnas tühi, vahel seisab mõni inimene püsti.
Aga puupüsti täis rongi mina näinud pole. Võimalik, et R ja P õhtul on.

will111 kirjutas:

muide, kui need tartu rongid tõesti nii puupüsti täis on nagu ajakirjanduses räägitakse siis mis krdi moodi sa seal täpsemalt seda tööd teed ja ägedalt kiiret wifit naudid? :D

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Kiiruseületamine

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Kas see viimane leht vähe offtopic pole? Ja teiseks: Eestis pole õnneks kõik inimesed veel suured itimehed, kes kõik ülisuperhyper kiire wifi olemasolul kõik tehtud saab. Osad inimesed kasutavad ka selliseid töövahendeid nagu meisel, kuvalda ja näpitsad. Nendega nagu eriti rongisõidu ajal tööd ei tee või kuidas?

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kiiruseületamine

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Pontus kirjutas:

Kas see viimane leht vähe offtopic pole?

Ja sellele tuginedes otsusatsid sa ka omapoolse panuse lisada?! Igati tark lüke.

Pontus kirjutas:

Ja teiseks: Eestis pole õnneks kõik inimesed veel suured itimehed, kes kõik ülisuperhyper kiire wifi olemasolul kõik tehtud saab. Osad inimesed kasutavad ka selliseid töövahendeid nagu meisel, kuvalda ja näpitsad. Nendega nagu eriti rongisõidu ajal tööd ei tee või kuidas?

Kas see viimane näide väheke idootlik polnud, Pontus? (jumala eest, palun ära sellele vasta, see on ju ilmselgelt idiootlik ei anna arutelule midagi juurde)
Ma tean veel mitmeid ameteid, kes rongis tööd teha ei saa (sibid, surnumatjad, betoonivalumehed, keevitajad, tsiklimüüjad, liinitöölised) aga sellest hoolimata oskavad kasutada arvutit, kas meelelahutuseks või siis enese harimiseks. Mõlemal juhul on aeg paremini kulutatud, kui nürilt roolis istudes.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

raizz
Postitusi: 59
Liitunud: 08 Mai 2012, 17:19
Tsikkel: xj600, z750s

Re: Kiiruseületamine

Lugemata postitus Postitas raizz »

Pontus kirjutas:

Eestis pole õnneks kõik inimesed veel suured itimehed, kes kõik ülisuperhyper kiire wifi olemasolul kõik tehtud saab. Osad inimesed kasutavad ka selliseid töövahendeid nagu meisel, kuvalda ja näpitsad. Nendega nagu eriti rongisõidu ajal tööd ei tee või kuidas?

Ja Tln-Tartu mnt-l auto/tsikliga 140 ga kimades teed sa meisli , kuvalda ja näpitsatega mida?

Kasutaja avatar

Pontus
Postitusi: 1423
Liitunud: 04 Nov 2007, 22:08
Tsikkel: V4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 7 korda

Re: "Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on

Lugemata postitus Postitas Pontus »

Loe veel 2x läbi ja kui siis ka tulemuseni ei jõua, osta omale bitcoinide eest kangemad prillid :bsmile: Aga muidu on ju rongisõit puhas ajavõit alati olnud. Ja sellele tuginedes soovitan rattad maha müüa ja aastakaart osta omale raudtee.ee-st.

Hoopis teine mees, ja kui tahad kõnetada siis nüüdsest lisa lause lõppu alati: Söör...
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: "Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kui mingil põhjusel sõita Tal-Tar kolm korda nädalas, näiteks E,K,R, siis kiiremini sõites ja säästes iga teekonna pealt 10min sa ei saa omale aastat 365+2päeva.Sa saad ikka nendel samadel päevadel 10 min millekski,aga ei midagi enamat. :wack:
See 10 min tuleb samas kerge(pigem paraja) tõmblemise hinnaga eriti kui seda teha TAL-TAR maanteel.Tõenäoliselt on inimene peale seda tunduvalt rohkem väsinud(pidev möödasõit, kiiruse alandamine kaamerate ees jne.) ja vajaks taastumiseks rohkem kui 10 min.Eesti on ikka liiga väike,et veidi suurema(+20 näiteks) kiirusega midagi võita.Meie vahemaade puhul peaks mingi võidu tekkimiseks vähemalt +50-60 lisaks lubatule paugutama.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: "Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on

Lugemata postitus Postitas will111 »

minu jutu ja vastava 1o min näite point oli see, et inimestele võiks võimaldada ja tagada võimalusi eriti just selliseid pikki sõite turvaliselt ja seaduslikult sõita pigem natuke kiiremini kui et püüda meeleheitlikult hoopis seda keskmist kiirust alla viia, kõikjal kõike kjuidagi veel rohkem piirata, ilgeit trahve väänata ka täiesti asjatute asjade eest jne.
ja see ei ole mingi utoopia unistus, küll ja küll maailmas käidud ja nähtud kuidas selline asi väga kenasti toimib.

XL1000, kui ma aasta 365 päevast 360 istun kuskil koopas ja olen maailmast isoleeritud siis kas sealt koopast välja saades ma ka EI SAA omale aasta kohta 360 sellist päeva juurde, kus ma ei pea pimedas koopas istuma? kuskil ma seda väida ei püüa, et kiiremini sõites võluväel aastad või päevad pikemaks muutuvad...kui keegi nii välja suutis lugeda siis on see küll puhtalt lugeja mure.

"Tõuse hommikul 2min varem ja mine magama 2min hiljem= 24h puhast aega per aasta. Lisaks s..u 3 sek kiiremini, jäta suitsul viimane mahv tõmbamata jne. aega tuleb nii et tapab."

selliseid väiteid visata on minumeelest täiesti pointless. jah, aga äkki tõusengi ja situngi kiiremini ja olen sellega väga rahul ka? :lol: wtf loogika siin taga on...see on puhtalt minu enda valida ja otsustada kui kiirelt või aeglaselt ma midagi neist asjadest teen. ja veel, ega tegevused mida ma ei naudi, neid ma lihtsalt "pulli pärast" natuke kauem kui vaja tavaliselt ei teegi. päris imelik inimene peab olema, et kuidagi teistpidi seda asja näha minumeelest...kui poindile ikka pihta ei saanud siis tallinn-tartu sõitu ma ei naudi, ei autos ei tsiklil ega rongis. see ei ole lõbusõit ja ma usun suurema osa sõitjate jaoks ei ole see lõbusõit!


teerull
Postitusi: 48
Liitunud: 22 Mär 2014, 14:29
Tsikkel: Dycer

Re: "Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on

Lugemata postitus Postitas teerull »

Tegelt on kõiges süüdi Savisaar.


Aspelund
Postitusi: 494
Liitunud: 01 Aug 2005, 14:16
Tänatud: 1 kord

Re: "Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on

Lugemata postitus Postitas Aspelund »

Preemia õiguse eest saab kätte surnukuuris. Kiirustage, seltsimehed kiirustajad, kiirustage!

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: "Marginaalse võidu" jutud...

Lugemata postitus Postitas Maaks »

will111 kirjutas:

Minumeelest on need krdi "marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad kõik täielik jura. ISEGI kui tõesti näiteks inimene võidab oma tartutallinn otsal ütleme ainult 10 minutit mingi kiirus x vs. kiirus y aga ta sõidab seda otse ütleme 3x nädalas siis pole just kuigi keeruline arvutada, et see inimene säästaks aastas puhtalt 2 päeva oma elust!!! selle imepisikese muudatuse arvelt sõidukiiruses. 2 täispikka ööpäeva aastas (kuigi tegelikult võiks seda isegi pigem võtta kui 48h täiesti vaba ja kasulikku aega, mitte päeva koos ööga)

Sa oled ilmselt vanem (ja palju targem) kui mina, ole hea mees anna mulle nõu, kuidas ma suudaks esmaspäevase 10 minutit üle kanda neljapäevaks, samuti sobiks lahendus, kui suudaksin kõik need minutid näitek laupäeva pärastlõunal "välja võtta".
"2 täispikka ööpäeva" my ass!

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

reimps

Re: "Marginaalse võidu" jutud...

Lugemata postitus Postitas reimps »

Maaks kirjutas:

Sa oled ilmselt vanem (ja palju targem) kui mina, ole hea mees anna mulle nõu, kuidas ma suudaks esmaspäevase 10 minutit üle kanda neljapäevaks, samuti sobiks lahendus, kui suudaksin kõik need minutid näitek laupäeva pärastlõunal "välja võtta".
"2 täispikka ööpäeva" my ass!

Ajaplaneerimine. Teed selle esmpaspeävase 10 minutiga esmaspäeval midagi sellist, mida sa peaks muidu neljapäeval tegema. Noh, kasvõi paned midagi kirja, mõtled mingi plaani välja juba neljapäevaks, otsid mingid asjad välja, misiganes. Samas "ettesittumine" ei tööta, neljapäeval lähed ikka sitale.

Suht teoreetiline, eriti neile, kes oma aega planeerida ei suuda või ei oma õrna ettekujutustki, kuidas oma päevi nädala lõikes efektiivse(ma)lt planeerida ja elada :)


Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: "Marginaalse võidu" jutud...

Lugemata postitus Postitas Tort »

reimps kirjutas:

Ajaplaneerimine. Teed selle esmpaspeävase 10 minutiga esmaspäeval midagi sellist, mida sa peaks muidu neljapäeval tegema. Noh, kasvõi paned midagi kirja, mõtled mingi plaani välja juba neljapäevaks, otsid mingid asjad välja, misiganes. Samas "ettesittumine" ei tööta, neljapäeval lähed ikka sitale.

Suht teoreetiline, eriti neile, kes oma aega planeerida ei suuda või ei oma õrna ettekujutustki, kuidas oma päevi nädala lõikes efektiivse(ma)lt planeerida ja elada :)

Ilmselt sina, kui põhimõtteliselt planeerimise isa, oled kursis ka protsesside alustamise ja lõpetamise ajakaoga. Seega saad sa ilmselt aru, et paljusid asju pole võimalik 10 minutilisteks juppideks jaotada. Seega küsin soovitust, kas sinu arvates oleks hea mõte näiteks neljapäevaseid telesaateid ette vaadata, lõunat neljapäevaks ette süüa või vastata neljapäeva hommikul tulnud mailile juba esmaspäeval ette ära.

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: "Marginaalse võidu" jutud ...

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Selle (mitte)ette planeerimise arvel ma tegelikult säästan kordades suurema hulga aega kui kiiremini sõitmise arvelt :-)
Ja elu on kordades huvitavam kui seda "spontaanselt" võtta.
Võib-olla kellelegi meeldib alati Neljapäeviti 18:35 seksida (kättevõtmise asi), aga mulle meeldib "sellega" (ja ka muude asjadega) tegeleda siis kui tuju tuleb :D
PS! See ei tähenda seda, et ma ei sõidaks kiiremini kui lubatud, sõidan, aga mitte selleks, et kuhugile kiiremini jõuda, vaid selleks, et sõitmisest mingi emotsioon tekiks.

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: "Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Mõtetu teema :wack:Kas sa will oled juba kokku arvutanud palju kvaliteetaega sa oled kulutanud(raisanud)siin teemasi lugedes ja neile 325 korda vastates?

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: "Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Foorumis annab kohe tunda, et väljas s**t sõiduilm. Imelikud teemad hakkavad arenema.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

Teema algataja
will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: "Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on

Lugemata postitus Postitas will111 »

mina seda "mõttetut teemat" siia ei tekitanud, seda siis esiteks :D teiseks, ära tule sina frnz ega keegi teine mulle dikteerima milline on minu jaoks raisatud aeg ja milline mitte...käppiish? 8) ütlen siis veel korra, igal mehel omad eelistused. kui kellegile meeldib autoga võimalikult pikka aega tuhat korda sõidetud teed kulutada või rongis tuima näoga samu feisse põrnitseda siis palun väga, vaba valik. aga MINU eelistused need ei ole ja keegi ei tule mulle ütlema, et nad peaksid olema!

maaks, spetsiaalselt sulle: 1) esmaspäeval magad 10 minutit vähem, misiganes x päeval magad 10 minutit kauem 2) mõtled välja, mis on need tegevused, mis võtavad sul umbestäpselt 10 mitutit. esmaspäeval mõtled välja, mida sa peaksid mõnel järgneval päeval nii ehk naa ära tegema. säästad 10 minti auto rooli taga istumist, teed selle tegevuse esmaspäeval ära ja voilaa, oledki omale "üle kandnud" 10 minutit vaba aega mis iganes järgnevale päevale.

aga nagu...is that all really so friggin hard to figure out? et ma pean siin selliseid asju näidete ja pika jutuga seletama? mul on mõnest inimesest siis lausa kahju, või teisest küljest äkki on teie aeg tõesti nii väheväärtuslik, et kuskilt midagi kokku hoida ongi täiesti pointless. no sellegipoolest, usun ma pole siiski päris ainuke inimene, kes oma aega rohkem väärtustada oskab. olen aru saanud, et just see on see ressurss, mida kuidagi ega kuskilt juurde osta/võita ei ole, saab vaid paremini planeerida ja mitte raisata seal, kus vaja ei ole.

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: "Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on

Lugemata postitus Postitas mella »

Aga kust võtad sina õiguse tulla dikteerima, millised peaks olema seadused, et SINA saaksid oma aega kokku hoida? Tegutse olemasoleva seaduse piires ja ära esine oma palgaastmest kõrgemalt ;) Käpiiish?

will111 kirjutas:

mina seda "mõttetut teemat" siia ei tekitanud, seda siis esiteks :D teiseks, ära tule sina frnz ega keegi teine mulle dikteerima milline on minu jaoks raisatud aeg ja milline mitte...käppiish? 8)

Kasutaja avatar

Bullet1222
Postitusi: 155
Liitunud: 20 Apr 2007, 12:45
Tsikkel: Jawa 350, Hayabusa, Diavel
Asukoht: Tallinn

Re: "Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised ...

Lugemata postitus Postitas Bullet1222 »

Jala käies soovitan alati joosta, mõelge vaid milline aja kokkuhoid aastas ning seejuures on kõik legaalne. :ner: (togi)

Riga 13 > Riga Delta > Jawa 360/350 (1972) > Honda VTR1000F Firestorm (1998) > Suzuki GSX1300R Hayabusa (2010) > Ducati Diavel (2017)

Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: "Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on

Lugemata postitus Postitas franz125 »

Lahe kuju, kiidab oma sitaks väärtuslikku aega ja siis vorbib aga jätkuvalt pikki kirjatükke...mille arvelt sa selle tagasi nüüd võtad,surma ära ei peta.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: "Marginaalse võidu" jutud ja muud taolised kampaaniad on

Lugemata postitus Postitas pühak »

Mul see mure hoopis, et kuidas roolis endale selliseid kergelt teravaid elamusi luua, et unekas piinama ei hakkaks?
Sõitsin kunagi läbi öö Riiast Jõhvi. Lätis õnnestus suht kähku üks kiirustrahv hankida ja edasi sõitsin viisakalt 90-ga. Pärast Tartut, kui olin 2x juba parempoolsete ratastega teepeenral kruusa krabistanud, vajutasin tuima näoga 120-130ga edasi ja unest polnud enam juttugi. Õnneks Eesti Politsei oli juba magama läinud.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”