Proovisõit, tavad ja praktika

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
dzm
Postitusi: 42
Liitunud: 15 Aug 2011, 15:05
Tsikkel: Yamaha Thunderace
Asukoht: Harku vald

Proovisõit, tavad ja praktika

Lugemata postitus Postitas dzm »

Tere,
Tekkis selline mõttete käik, et kuidas tänapäeval on kombeks selle proovisõiduga ostu-müüg/müügi-ostu korral. Tahad ratast osta või müüa, siis küsitakse proovisõitu mille lõpptulemuseks võib sinu ratas olla avariis kahe auto vahel kokkupressituna või siis tagurpidi võsas kraavis. Pole ju auto, kus saab kõrval istuda ja jälgida millega tegeletakse. Teoreetiliselt on ju võimalik taga istuda aga käsipidurit ju ei ole mida tõmmata ja ei hakka ju rooli (pädevuse mõttes juhtrauda) sikutama, siis oled ka ise pikali maas. See oli niisama mõttetu lause ma ei mõelnud seda tõsiselt... Suulised kokkulepped kui kukkud siis ostad ära kõlavad küll hästi aga pärast härral (või proual) raha kodus või pangas arvel või muud hädad jookse järgi ja oota. Saab dokumenti panti võtta, aga tarvis raha saada või terve motikas tagasi, võõras ID kaart ei toida. Kas siis teha kirjalik leping või? Raha või siis osaline summa tasku ja ratas vastu on siis kõige parem variant. Kas olete siis niimodi teinud, et annate raha ja lähete sõitma? Kui kellelgil tekib küsimus, et kuidas ise sai endale mootorratas ostetud, siis tunnistan üles, et proovisõitu ma ei küsinud, kuna sõita ei osanud (autokooli kogemus polnud tõsiseltvõetav) ja siis oligi hirm, et paned ratta maha, siis oled rahast ja rattast ilma, no ja kui olekski midagi tehniliselt korrast ära ja püütud peita, poleks naguinii aru saanud ega leidnud. Vaatasin mida teadsin vaadata, kõik töötas, liikus, vilkus, müüja tundus usaldusväärne sai ostetud ja siiamaani kõik klapib.
Pikk jutt, tagasi küsimuse juurde, kuidas on proovisõidu tavad ja praktika?



Gravity always wins.

reimps

Re: Proovisõit, tavad ja praktika

Lugemata postitus Postitas reimps »

K6hutunne - ostjast saab ju aru, kas tegu on lollakaga, kes s6itagi ei oska v6i teab, mis teeb. Normaalse tyybi puhul piisab suulisest kokkuleppest, kahtlaste vendade puhul "ostusumma pandiks"-systeem. Risk on alati olemas.
Ja miks peaks proovis6idul yldse piire kompama hakkama? Eriti kui on taustaks vaid autokooli s6idukogemus. Krt, ma pole k6ige rohelisem enam, aga ega ma uut ratast ostes proovis6idul ka kohe hulluks l2he. Sama eeldan ka ostajatest, seega seda tasub ka proovis6itu andes mainida. Mina usun ausa mehe s6nasse ja suulistesse kokkulepetesse.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”