Kes on nii julge ja ütleb....

Siit võib leida siis kõikvõimalikke teemasid, mis lahmimiseks ja fleimiks ära kiskunud...

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Henn
Postitusi: 368
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Henn »

....et tema tsikkel on päriselt ka juba üle 100 000km sõitnud.
vaatasin auto24, seal on selliseid julgeid suht vähe. Minu tsiklil on kella järgi 104000. Päris õiget ei oska pakkuda.



Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Black »

Julge hundi rind on kuuliauke täis, nii et milleks? Auto24-s võid oma 100k sõitnud tsikli otsa oma aususe üle lõpuni uhkeks jäädes kõngeda. Kui kerida ja valetada ei soovi, jäta vähemalt kirjutamata, et keegigi huvi tunneks.


koi
Postitusi: 1768
Liitunud: 17 Mai 2004, 00:01
Tsikkel: GL 1800
Asukoht: Saue
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 37 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas koi »

Näh..
Mul ka 104 tuhhi kellal..
Aga mul ka Honda.. :bsmile:
Hondadele see number vist suht väike veel..

Nii loll pole keegi, et teisi õpetada ei oskaks.
Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas isakene »

kehitap õlgu

Läbisõit suurusjärgus 140k ja sõidab edasi. Ei mingit liigset õlikulu, suitsemist ja muud jama, mootor toimib.

Yamu XTZ750 Super Tenere siis.


kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Minu rattal on läbisõitu keritud, kuid arvutuslikult on see vähemalt 70000 miili ehk 112000 km. Sinna võib julgelt arvestada selle, mis kerimistel kaotsi läks ja arvutustega tagasi ei tule. Lisaks on ratas Eestis olnud juba aastast 98, odomeetri ajaloos aga kõige varasem aasta kõigest 2005 ja sel aastal olevat olnud läbisõit 22000 km - tundub vähe 12 aasta kohta, millest 5 veetnud tundmatus päritoluriigis ja 7 juba Eestis. Lisaks on rattal vahetatud peaaegu kõiki osi ja mootor tervenisti, nii et keda see läbisõit enam üldse huvitab?

Olen kuulnud ühe vanakooli GSX-R omaniku käest, et tema ratta läbisõit 230000 ning endiselt küpsetab täiega minna.

Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Erik »

kurikristjan kirjutas:

Lisaks on rattal vahetatud peaaegu kõiki osi ja mootor tervenisti, nii et keda see läbisõit enam üldse huvitab?

tegelikult ka imestan, et keda üldse huvitab kui seal nagunii pool ratast välja vahetatud. kõlbab vast ainult uhkustamiseks, et 200tuhat ja mootor päris lahti käinud polegi. Kusjuures vahel jääbki mulje, et mammut-enduuromehed üritavad läbisõitu pigem suuremaks rääkida. Staatuse sümbol vist. :mrgreen:

ma usun, et on olemas mootorrattaid mille raam peaks 1 000 000km ka vastu. ja lisaks neid saab ju ka parandada. :P

Kasutaja avatar

Black
Postitusi: 1135
Liitunud: 06 Juun 2004, 18:15
Tsikkel: Dnepr MT10 / GSX-R1000
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 68 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Black »

Psühholoogiline värk. Tegelikult võiks ju pärast mootori kapremonti ja kõikide muude kuluosade asendamist odoka ka jälle nulli keerata.


kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Odokas võiks nullis olla küll vaid uuel ja restaureeritud (mitte renoveeritud) rattal.


Martti.S
Postitusi: 22
Liitunud: 25 Juul 2015, 22:48
Tsikkel: Suzuki GSX 600F

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Martti.S »

Minu ratta odomeetril ilutseb number 68xxx... miilides. Ratas ise on enamjaolt originaaljuppidest, mootor sai küll (ajutiselt?) teise vastu vahetatud. Aga vähemalt selle 68kM sai ta ette originaalmootoriga, isegi "birka" peal on mootorinumber kirjas ja õige.

23 aastat vana ratta kohta tundub igati sõiduvääriline igatahes.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Erik kirjutas:

Kusjuures vahel jääbki mulje, et mammut-enduuromehed üritavad läbisõitu pigem suuremaks rääkida. Staatuse sümbol vist. :mrgreen:

Just hommikukohvi kõrvale lõin kokku, et mu 24a vana ratta koguläbisõidust 20% on möödunud minu käes viimase aasta jooksul. On päris uhke tunne küll jah :lol:

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Luik »

106 800 :-) Viimastel aastatel küll natuke juurdekasv pidurdunud, sest jäi "teiseks rattaks", aga nüüd ajutiselt jälle esimene ehk igapäevane liikur. Ja kõik, mis ta viimase 20 K km jooksul vajanud on, on uued piduriklotsid, rehvid ja kord aastas värsket õli. Honda NTV 650 on ikka tank :-)

Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Erik »

Mu pisikesel tenerel on ka kellal 113000+ km ette keritud. Viimased 20000 pole nii siidiselt läinud. :roll: Ju on temaga varemgi metas "puuritud". (w)

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas ranel »

gixxeff, eeldatavalt teine ring ja 180 000 km.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas tito »

Dzentelmen oma tsikli läbisõidust ei räägi :D

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas tuman »

Minu jaoks on väga üllatav, et isegi Eesti ajalooga rataste läbisõit on 1000-2000km per 1 aasta vanust. Kas siis reaalselt 95% tsikleid seisavadki 95% oma elust garaazis tolmukihi all või see tagasi kruttimine on nii lihtne, et enne iga ülevaatust läheb -10k jälle :)

E: teemasse, mul 2006 aasta ratas ja 56000, viimase 10 sõitsin ise eelmise hooajaga.


KuldarA
Postitusi: 97
Liitunud: 10 Mär 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

Paar aastat tagasi sai kliendile üks BMW R 1100 GS Saksamaalt toodud. Selle läbisõit oli 220 000km ja rattas sõitis endiselt väga eeskujulikult. Eelmised omanikud olid muidugi korralikud olnud, kuna ratas nägi oma vanuse ja läbisõidu kohta ka hea välja.

Parim oli muidugi ARK-i eelkontroll, kus öeldi, et sellist numbrit pole varem tsiklil näinud, et standard on kuni 50k.

Ise rattaid müües olen ka aru saanud, et tsiklil ongi 50k see maagiline piir nagu autodel 200k.

Kasutaja avatar

demineerija
Postitusi: 362
Liitunud: 15 Apr 2006, 20:30
Asukoht: Talsinki
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas demineerija »

tuman kirjutas:

Minu jaoks on väga üllatav, et isegi Eesti ajalooga rataste läbisõit on 1000-2000km per 1 aasta vanust. Kas siis reaalselt 95% tsikleid seisavadki 95% oma elust garaazis tolmukihi all või see tagasi kruttimine on nii lihtne, et enne iga ülevaatust läheb -10k jälle :)

E: teemasse, mul 2006 aasta ratas ja 56000, viimase 10 sõitsin ise eelmise hooajaga.

Stati parklas või Viru ringil läbisõitu ei tulegi :D
Bensiin kole kallis (lol)

Kasutaja avatar

Ledmuda
Postitusi: 34
Liitunud: 12 Aug 2016, 14:15
Tsikkel: Kawasaki VN-15 SE
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Ledmuda »

Mul ka arvatavasti teine ring, hakkab siis 200 000 lähenema.
Masin aastast 89, aga minu käes vähe olnud.


ülari:)
Postitusi: 28
Liitunud: 11 Apr 2017, 14:39
Tsikkel: GSF 1200s Bandu 04
Tänanud: 46 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas ülari:) »

Ma v6tsin ligi 142k s6itnud Banditi, s6ites ei osanud kyll miskit ette heita. 12 a vana ja keskmine siis 12k aastas läbis6itu. Eks see läbis6idu ostmine yks pseudoprobleem ole meil... Seisukord loeb :D

Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Ma võin ainult öelda niipalju, et eelmise aasta augustis ostetud tsikliga on praeguseks sõidetud 6500. Tõepoolest halenaljakas on vaadata, kuidas kõik need 20 aastat vanad tsiklid oma 22000km odomeetri näiduga müügis on (ja eriti vähe sõitnud tunduvad olevat just igasugu poodide ja platside pakkumised). Õiget läbisõitu näed näiteks Soome politsei vanade sõidukite realiseerimise oksjonitellt, tsiklid on sageli 160000 ajanud.

Ma arvan, et see läbisõidu kartus ja kerimine toimivad omavahel koos ja tekitavad lumepalli efekti. Kõik need jutud, kuidas mootor on 45000 sõitnud ja võtab sitaks õli, need tulevad peamiselt sellest, et tegelikult see mootor on 165000 sõitnud. Need jutud omakorda tekitavad olukorra, et kõik otsivad neid vahetatud odomeetriga masinaid ja nii ta läheb.

Igaljuhul edu müüjatele ja soovitus kõigile ratta omanikele - hoidke silmad lahti ja kui näete mõnda väikese numbriga kella kuskil lammutuses, ostke ära ja pange sahtlisse ratta müügi aega ootama :)

Teine trikk, kerima ei pea tingimata tagasi, kui on 5-kohaline mehaaniline odo, võib panna trelli trossi otsa ja kerida edasi. Kui eriti veab, on nagu Fordil - esimese ketta peal on ainult 5, seega juba peale 59999 tuleb 0 :)

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

krss
Postitusi: 38
Liitunud: 26 Aug 2005, 00:55
Tsikkel: Tenere, Rebel, Ninja
Asukoht: Põhjaosariigid
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas krss »

Risustan teemat sellega, et enda kawal on sotist puudu veel mõned tuhanded. Aga see läbisõit on siiski väga individuaalne. Mu väiksemal kümneaastasel võrril on alles tuhat km ees, välismaal esimeselt omanikult ostsin ja kuna tegemist oli juba väga vana inimesega, siis ka kraapse-kriime jt kasutusjälgi on vähemalt sama palju, kui sellel esimesena mainitul, lihtsalt kõik kuluv on veel kulumata. Mõlemat oleks tõenäoliselt väga raske Eestis edasi müüa :lol:

Is there life before death?
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Kusjuures vahel jääbki mulje, et mammut-enduuromehed üritavad läbisõitu pigem suuremaks rääkida. Staatuse sümbol vist. :mrgreen:

180624, tagumine amort on vahetatud, tegelikult need vanakooli endurod kestavadki hästi....

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022

Erci
Postitusi: 750
Liitunud: 18 Mai 2004, 06:05
Tsikkel: KTM 1190 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 31 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Erci »

Opaa ebduuro rattal üle 180000.. See peab rekord olema. Enamasti on matkaratastel sellised numbrid.... Mis mootorratas see on?

___________________________
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Ratas on 96a Transalp See ei ole kindlasti rekord, ma ise olen Altais kohanud šveitslast, kes sõitis AT-l mille läbisõit oli pikalt üle 300 t.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Pilt on küll auto mitte tsikli oma, aga illustreerib minu mõtet sellest, kui palju tänapäeva mootorid tegelikult kannatavad. KIA Cee'd 1.6 bensiin, kõigepealt mingi 24h trans-baltic kuller keeras ligi miljon kilomeetrit otsa, siis keerati näit vastavaks auto tunnetatava seisukorraga ja läheb jälle edasi.

Manused
ls.png
In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

jkristjan kirjutas:

...siis keerati näit vastavaks auto tunnetatava seisukorraga ja läheb jälle edasi.

Mootorid kestavad tõesti aga sellest hoolimata nimetatakse "keeramist" ediselt pettuseks.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas ranel »

jkristjan kirjutas:

Pilt on küll auto mitte tsikli oma, aga illustreerib minu mõtet sellest, kui palju tänapäeva mootorid tegelikult kannatavad. KIA Cee'd 1.6 bensiin, kõigepealt mingi 24h trans-baltic kuller keeras ligi miljon kilomeetrit otsa, siis keerati näit vastavaks auto tunnetatava seisukorraga ja läheb jälle edasi.

Ilmselt on kaks aastat jutti kogemata üks null juurde pandud siiski.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas madmax »

ranel kirjutas:
jkristjan kirjutas:

Pilt on küll auto mitte tsikli oma, aga illustreerib minu mõtet sellest, kui palju tänapäeva mootorid tegelikult kannatavad. KIA Cee'd 1.6 bensiin, kõigepealt mingi 24h trans-baltic kuller keeras ligi miljon kilomeetrit otsa, siis keerati näit vastavaks auto tunnetatava seisukorraga ja läheb jälle edasi.

Ilmselt on kaks aastat jutti kogemata üks null juurde pandud siiski.

Et siis 24h kulleri auto sõitis ainult 9000km aastas?

allways mad!
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Macintosh kirjutas:

Mootorid kestavad tõesti aga sellest hoolimata nimetatakse "keeramist" ediselt pettuseks.

No nimetatakse jah aga samas kuriteo koosseisuks on ikka vaja rohkemat kui lihtsalt vale odomeetri näit. Kõik algab sellest, et korrektselt töötav odomeeter autol ei ole otseselt kohustuslik ning tegemist ei ole ka osaga, mida ei võiks meelevaldselt vahetada, remontida jne.

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Kes on nii julge ja ütleb....

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Teoreetiliselt võiks siis nimetada kulunud rooli ja räbala istme vahetamist ka petmiseks. Ilmselgelt on vahetatud need auto tegeliku kasutuse (hooramise) varjamiseks :-||| (lol) :mrgreen:

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Fleim”