ZIDiga jama

Moderaator: Moded


Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

Tervist!

Siuke jama nüüd siis ,et Zid pilot 50 ei käivitu enam. Kolvirõngad said vahetatud, samuti ka väntvõlli laagrid ja tihendid. Surve on ka täitsa olemas, olen katsetanud ka mitme erineva küünlaga. Plus olen proovinud ka veel erinevate süütepoolidega, aga ei lähe käima. Ei vändast ega joostes. Silinder ja kolb olid iseenesest ilusad korralikud. Bensu saab kah kätte. Ja küünal on pmst suht koguaeg märg. Milles probleem võib olla?

EDIT: masin on 2000 aasta oma, ja läbisõit ca 12 000.



Pilt
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas simp »

säde on?


Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

Jap, täitsa olemas.

Pilt
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1764
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas simp »

pane uus küünal, ehk sellel liiga nõrk?


canyondrift
Postitusi: 72
Liitunud: 23 Mär 2008, 16:03
Asukoht: Antsla

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas canyondrift »

Kui vana mootor oli kulunud ja juppe oli vahetada vaja, siis on krapa rivist väljas, timmi vastavalt vajadusele karpa ära. Kulunud rõngastega peaks just rohkem bena võtma, niiet peaks seda enamvähem tagasi keerama, sellest ka see, et küünal on koguaeg märg.
Muidugi võib ka säde olla, uuri kas see on olemas.


Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

Jamasin veel nata masinaga. Panin vana karpa peale, ei juhtunud midagi. Aga siis mõtlesin, et ta saab ehk kuskilt lisaõhku? Seal silindri ja karpa vahel mingi kummijulla, ja seal tundub nagu oleks mingi auk sees. Võib selles viga olla?

Pilt
Kasutaja avatar

margus014
Postitusi: 1017
Liitunud: 20 Mär 2006, 08:08
Tsikkel: Suzu DR-Z400
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas margus014 »

kui sellel jullas auk sees on siis jääb küttesegu väga lahjaks ja mootor ei käivitugi!


Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

no ma ei tea. too auk ei ole ju suur, võii piisab isegi nõelasuuruse auguga :D ?

Pilt
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Igasugused lisaõhuavad sisselaskes on takistuseks mootori korralikuks käivituseks ja tööks. Käivutuda ta võib, aga tühikäigupöörded siis reeglina ei ole ühtlased ja kõiguvad üles-alla.

SERTÃO

rokman

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas rokman »

Kelllegil zidile süütemängu on pakkuda?


Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

No sain tolle uue, aga ikka ei lähe käima. Esimese korra lükkad, siis teeb paar pauka ja see on kah kõik. Küünla maha võtad - märg.

PS : Unustasin enne öelda, et masin suri lihtsalt sõidu pealt välja ja peale seda siis enam käima ei läinud!

Pilt
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Mix »

Scarface kirjutas:

Tervist!

Siuke jama nüüd siis ,et Zid pilot 50 ei käivitu enam. Kolvirõngad said vahetatud, samuti ka väntvõlli laagrid ja tihendid.

Siit järeldub küll, et peale nimetatud töid-vahetamisi ei saa enam ratast käima... :roll:


Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

Ei..Enne seda. No ma arvasin algul, et nendes võib asi olla. Algul nagu kadus surve ära - sellest arvasin, et kolvirõngad ära. Vahetasin ära ja ei midagi. Siis keegi rääkis, et kui väntvõlli laagrid ja tihendid on ära siis jääb kah paugult seisma.

Laagrite ja tihendite vahetamisel oli muidu natuke targem mees juures, kes aitas.

Pilt

Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

Keegi ei oska lahendust välja pakkuda?

Mõtlesin, et äkki on süüde vale? Et nagu säde tuleb valel ajal. Kas see oleks võimalik?

Pilt

Marxy
Postitusi: 80
Liitunud: 23 Mär 2008, 21:24
Asukoht: Viljandimaa

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Marxy »

Zidi remondijuhendis oli kirjas, et süüde on paika pandud tehases.
Kuna sa ütlesid, et sa vahetasid mootoris laagrid ja simmerid ära, siis sa pidid ka geneka juppideks võtma.
Süüdet pole vaja sättida, ta töötab tehase originaalis väga hästi, aga kui tõesti vaja on, siis vb hästi vähe varasemaks, st, et sa pead genekat imevähe vastupäeva keerama. Keerates päripäeva läheb süüde hilisemaks.
Siiski soovitaks sul üle vaadata, kas sul klapib ikka tehase märgistusega.
Kui sa panid selle ükskõikselt kokku ja märgistusi ei vaadanud, siis on sul arvatavasti süüde väga vale.
Niiet uuesti genekalt trummel ümbert ja vaata üle, kas jutid jookesvad kokku.
Kui tehasemärgistusega ka käima ei lähe, siis ära hakka süüdet keerama, viga arvatavasti kuskil mujal.

Alkohol ei pruugi olla vastuseks, aga see vähemalt aitab unustada küsimuse.

Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

Aga kas too hall kast mis seal süütepooli ja paagi juures on. Too ei või jupsida vms? teda kuskil tartus kontrollida ei saa? endal lähiümrusest ei tea kedagi kellel oleks 12V masin.

Pilt
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Scarface kirjutas:

Aga kas too hall kast mis seal süütepooli ja paagi juures on. Too ei või jupsida vms? teda kuskil tartus kontrollida ei saa? endal lähiümrusest ei tea kedagi kellel oleks 12V masin.

See ´ hall karp´ on kommutaator. Jah, sädeme tekitamiseks on too vajalik asi.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Mix »

See "hall kast" sisaldab kahte asja: seal on mootori tööks vajalik CDI - ehk siis see, mille (ja süütepooli!) abil tekitatakse säde.
Teiseks on seal pingestabilisaator ratta muu elektrisüsteemi tarvis - et mootori pöörete tõustes pinge ei kerkiks oluliselt üle 12 v.
Tegelikult võib vist öelda, et seal "kastis" on veel kolmas asi ka: see on üks diood, mis generaatorist tulevast vahelduvvoolust ühe poolperioodi maha võtab ja juhib ratta pasunasse (signaali) tugevalt pulseerivad alalisvoolu impulsid.


Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

No ma ei tea. Ei saa kuidagi käima teda :( Süüdet panin natuke varasemaks, sellest tehasest. Tehase märgistusega ka käima ei läinud. Topkaga ka ei läind. Aga pärast vaadates tundus nagu et kuskil laseb õhku vms läbi, oli siuke imelik hääl. Kas sellepärast võibgi jupsida?

Pilt

cc150

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas cc150 »

Äkki plokikaane vahelt tuleb õhku läbi :D

Kasutaja avatar

margus014
Postitusi: 1017
Liitunud: 20 Mär 2006, 08:08
Tsikkel: Suzu DR-Z400
Asukoht: Viimsi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas margus014 »

Scarface kirjutas:

No ma ei tea. Ei saa kuidagi käima teda :( Süüdet panin natuke varasemaks, sellest tehasest. Tehase märgistusega ka käima ei läinud. Topkaga ka ei läind. Aga pärast vaadates tundus nagu et kuskil laseb õhku vms läbi, oli siuke imelik hääl. Kas sellepärast võibgi jupsida?

Tee kindlaks kuskohast visiseb.

cc150 kirjutas:

Äkki plokikaane vahelt tuleb õhku läbi :D

Kui kompessioon oli korras siis see ei saa probleemiks olla!


Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

Ikkagi vist plokikaane tihend laseb läbi. Komp on muidu korras kui näppu peal hoiad, et viskab näpu ära aga kui küünal peal on siis ta ju surub sealt läbi vms.

Muidu tihend selline ja ainukesest zidi juppe müüvas Tartu poes sellist polnud.

http://www.upload.ee/image/1227/tihend_002.jpg
http://www.upload.ee/image/1228/tihend_004.jpg

keegi teab kust seda veel saaks?

Pilt
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Uuri selle kontakti kaudu. rhauto.osad@mail.ee
Müüvad venemaalt pärilt rataste osi. Kaasaarvatud ZID-i juppe.
Huvitav tihend sul. Poisi ZID-il õhukesest vaskplekist too tihend.

SERTÃO

Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

Ma ei tea, isa ütles mul et see vasest tehtud.

Aga tänud, eks ma siis uurin.

Pilt

Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

holma kirjutas:

Uuri selle kontakti kaudu. rhauto.osad@mail.ee
Müüvad venemaalt pärilt rataste osi. Kaasaarvatud ZID-i juppe.
Huvitav tihend sul. Poisi ZID-il õhukesest vaskplekist too tihend.

See pood asub Põlvas, aga ma ei saa sinna. Ise elan Tartumaal. Neil oli see muidu olemas küll.

Pilt
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Mix »

Kus selles Tartu ainukeses Zidi juppe müüvas poes Sa käisid?
Kas avaturul olevas jalgrattapoes? Kui seal pole veel käinud, siis vaata igaks juhuks ikkagi sinna ka.
Kas tihendil on ka mingeid jälgi gaaside läbivoolust? Näiteks mingi nõgisem või põlenum ala või triip või midagi?
Kasutasin ka ise aastaid tagasi zidi ja mõnikord oli asja ka silindri kaane alla ronida. Tihend jäi mul alati vana ja mingit leket ka ei õnnestunud sealt kaudu tekitada - võimalik, et lihtsalt vedas.
Aga! - kunagiiii... kusagilt... lugesin, et äravanunud vaskplekist tihendile saab plastilisust lisada ja sellega tema tihendavaid omadusi veidi taastada termilise töötlemise teel. Vist lõõmutamiseks nimetati seda. Tihendit oli vaja kuumutada punase hõõgumiseni ja siis lasta tal maha jahtuda. Nii ma koduse gaasipliidi abil ka tegin. Pluss veel see, et iga kord keerasin tihendil eelmise korraga võrreldes teise külje üles. Nagu juba ütlesin, minul ei sattunud kunagi midagi sealt lekkima. Kokku vist olin neli- või viis korda sedasi tihendit kuumutanud ja pööritanud, enne kui õnnestus poest uus osta.
Kui õnnestub ise kusagilt säärast õhukest vaskplekki hankida, siis saab selle tihendi ka ise välja lõigata. Samuti pidavat hädast välja aitama ka alumiiniumist joogipurgist välja lõigatud tihendisõõr - võid proovida.
Aga noh... ega see Põlva nüüd nii mägede taga kah asu. Rahad liiguvad elektroonilise pangateenuse abil ja kaup kullerpostiga - kuidagi ikka saab!


krissu606
Postitusi: 155
Liitunud: 03 Juul 2008, 14:21
Tsikkel: Kawasaki kx 450 f
Asukoht: Pärnumaa,Tori

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas krissu606 »

aga kas see mootori silikoon ei paneks seda kinni? ma ei tea sellistes katkiste tihendite kohtades olen seda kasutanud ja väga hästi peab kinni :wink: aga võibolla seal ei pea aga proovida ju võiks. kunagi sai võrril kasutada seda kuna tihendit polnudki siis sai sellega tehtud :)


Teema algataja
Scarface
Postitusi: 67
Liitunud: 21 Okt 2007, 10:32
Tsikkel: Zid Pilot 50

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Scarface »

Mix kirjutas:

Kus selles Tartu ainukeses Zidi juppe müüvas poes Sa käisid?
...

Seal turu peal jah, jalgratta poes. Ma võtsin selle tihendi juba suht ammu maha aga ma ei mäleta, et ma oleks leidnud seal sellist nõgisemat või põlenud ala. Mul soovitati veel vaadata paari poodi Tartus, kui sealt ei saa siis ma vist tellin sealt Põltsamaalt.

Pilt
Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas Mix »

krissu606 kirjutas:

aga kas see mootori silikoon ei paneks seda kinni? ma ei tea sellistes katkiste tihendite kohtades olen seda kasutanud ja väga hästi peab kinni :wink: aga võibolla seal ei pea aga proovida ju võiks. kunagi sai võrril kasutada seda kuna tihendit polnudki siis sai sellega tehtud :)

Silikooni ma tolle koha tihendamiseks küll ei soovitaks. Liialt suured temperatuuri- ja rõhukoormused on. Vähemalt õhkjahutusega mootori silindripea alla ma silikooni ei paneks.
Samas on mul neli hooaega sõitnud 2T mootor, mille vedelikjahutusega silidripea tihendit ma just silikooniga "aidanud" olengi. Originaaltihend ise lagunes veidi laiali ja uut ei osanud ma tol ajal otsida. Aga vesipeal on madalamad temperatuurid ja ka kuumad gaasid koos kõrge rõhuga ei mõjuta tihendimaterjali mitte otseselt, vaid metallist "krae" vahendusel.


krissu606
Postitusi: 155
Liitunud: 03 Juul 2008, 14:21
Tsikkel: Kawasaki kx 450 f
Asukoht: Pärnumaa,Tori

Re: ZIDiga jama

Lugemata postitus Postitas krissu606 »

just nimelt et ma ise ka ei tea kas see aitab aga proovida ju võib :wink: endal kah krossikal nagu nii teinud aga muidugi vana tihend alla ja siis sellega tegema ilma selle vana tihendita pole muidugi mõtet sellel asjal :)

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mopeedid”