Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

AN-400
Postitusi: 448
Liitunud: 14 Okt 2003, 17:00
Tsikkel: Suzuki 650
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas AN-400 »

On olemas kaherattaline mopeed, kolmerattaline mopeed, kaherattaline mootorratas, kolmerattaline mootorratas ja külgkorviga mootorratas (oldmoped)

minul on teh. passis kirjas: kategooria L3e kere tüüp: Motoroller mootor: bensiin-kat jne bla-bla



Suzuki 650 K7
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

L3e on liigituse järgi kaherattaline mootorratas. See, et nad on hakanud nüüd ka mootorratastel keretüüpe kirja panema, on täitsa põnev. Seljuhul peaks olemas olema ka tehnilisi passe keretüübiga enduuro, klassik, bike jne

:twisted:

hälvik

mcu
Postitusi: 62
Liitunud: 24 Apr 2008, 09:11

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas mcu »

ei tea täpselt kuidas lõuna ja põhjanaabrite juures asjad on paigas aga vähemalt kõigil mobodel on numbid küljes ja mis õige. Mingi ID võiks ikka olla. muidugi, kui selle eest nõutakse tuhandaid on asi saatanast. Rollu e mobo on ikkagi üldiselt säästu liiklusvahend ja sellega seotud kulud peaks olema proportsionaalses vastavuses. Hoopis olulisem on kuidas hinnata mopeedi juhi pädevust liikluses osalemiseks ja milline peaks olema ettevalmistus. Sõites ise igapäevaselt auto või tsikliga ja vahest ka rolluga (küla poodi õlle järele) on rolluga liiklemine ikka hoopis erinev. Alates sellest, et rollu kiirusomadused on pisut nõrgemad, kuni autojuhtide suhtumiseni. Praegune süsteem on küll imelik. Teooria OK! Platsisõit samutiOK! Aga mis krt on piiratud liiklusega hoovialal (midagi sellist on ARK kodulehel) kirjas liikluses osalemise imiteerimise? Ja kuidas seda harjutada? Isegi kus ja kuidas saaks organiseeritult tulevane rollu hunt platsi harjutada? Mil moel on reglementeeritud rolluga õppesõit nagu A- kati puhul? Kui seda pole, kuidas siis noori (miks mitte ka enam mitte väga noori, kes endast hoolivad) liiklusesse minekuks ettevalmistada? Sattusin sellise dilemma ette, kui 15a. tütar arvas, et tahaks rolluga koolis käia. Vaidlemata on selge, et teooria tundmine ja elementaarsete sõiduvõtete tundmisest jääb algselt liikluses väheseks. Ja nii ma siis rikun seadust ja lasen plikal alguses enda järgi ja pärast ees sõita, et õpetada elementaarseid liikluses ellujäämiseks vajalike teadmisi ja valitsevaid ohte. Pikk jutt, teadagi mis, aga mis iganes kultuur algab lastetoast sh liikluskultuur ja kui riik ei panusta piisavalt noorte jalgratturite ja rolleristide ettevalmistamisse (vähemalt seadusandlikul tasandil) on hiljem kujunenud käitumis (väärkäitumis) malle väga keeruline ja kulukas ümber kasvatada. Olen veendunud, et nii mõnedki moto klubid ja vanemad, kelle peres kasvavad teismelised kes on eeskujudest vaimustatult nakatunud moto pisikuga on nõus ulatama oma abikäe, et nootele enda kogutud tarkusi edasi anda. Kes on käinud MMK korraldatud Surivalidel saavad aru millest räägin.

Kasutaja avatar

AN-400
Postitusi: 448
Liitunud: 14 Okt 2003, 17:00
Tsikkel: Suzuki 650
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas AN-400 »

oldmoped kirjutas:

L3e on liigituse järgi kaherattaline mootorratas. See, et nad on hakanud nüüd ka mootorratastel keretüüpe kirja panema, on täitsa põnev. Seljuhul peaks olemas olema ka tehnilisi passe keretüübiga enduuro, klassik, bike jne

:twisted:

http://www.scooterspot.co.uk/wp-content ... cooter.jpg
mul on samasugune.... kuidas saab seda mootorrattaks liigitada :roll:
ainult mootori järgi. keretüüp on tsiklist küll kaugel :P

Suzuki 650 K7
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

minu isiklik arvamus, millega esindan ainult iseennast:
eks asjal on kaks mõtet
1) inimesed, kes ei tea liikluseeskirju, ei saa sõita mootorsõidukiga
2) needsamad, kes ei tea eeskirju, ei saa ka anonüümselt huligaanitseda.
loomulikult on palju rolleriste, kes esiteks jagavad liiklust väga hästi ja teiseks ei huligaanitse, kuid selliseid seaduseid, mis igaleühele meeldiks, ükskõik, mis valdkonnast, on vähe. sama hästi võiks viriseda tulumaksu tõstmise ja palkade alandamise pärast. ilu nõuab alati ohvreid.

ma võiksin ju ka nõudma hakata, et mootorratturid võiksid saada ilma lubade ja reg. numbriteta ringi sõita. miks mitte? miks rolleritel sellised eelised on?
kõik rollumehed väidavad, et nemad on korralikud ja teavad liiklust hästi. kas ma võiksin ka ARK eksamil seda öelda, et olen korralik ja tean kõike ning jättes sellega läbimata keerulise, kuid vajaliku raja, jäämaks ellu siin sigrimigris. üksasi on harjumus ning mööda tuttavate teede sõitmine, kuid võta kõik meie rollerimehed ja lase kuskil soomes keset turu linna lahti, paari tunni pärast on terve linn avariilisi rollereid täis, sest nad ei tunne märke ja ei oska liiklust jälgida, kuna tegu on uue situatsiooniga.

sest mille poolest erineb linnas 50km/h liikuv 120kw superbike linnas 50km/h liikuvast rollerist. kui ma sõidan puusse, saan täpselt sama palju haiget. kui ma kukun sõidu ajal maha, lähen täpselt samamoodi katki. kui ma trügin ridade vahel ja sõidan inimestest üle, tekitan täpselt samapalju segadust. ime üldse, et siiani on saanud inkognitona niimoodi üldse ringi veereda.

ja vargused ka - "varastatud punane aerox".... kui nüüd on regatud ratas, siis sa ei sõida sellega niisama ringi, kui see varastatud on. ilma numbrita sõites jääd jälle silma. läheb ka pättide elu raskemaks.

kui kellegile tundus mu tekst rollumeeste suhtes negatiivne, siis tegelikult on asi lihtsalt selles, et ma olen natuke ka kade :) mitte just päris hapude viinamarjade jutt aga midagi sinnapoole ;)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Martin.
Postitusi: 143
Liitunud: 20 Mai 2006, 22:40
Asukoht: Tallinna ümbrus.

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Martin. »

Ma arvan et registreerimine on väga positiivne ! aint odavam võiks olla , Sest hetkel koos ülevaatuste, lubade tegemise, kindlustuse ja registreerimisega kaob rolleri/mopeedi point .. ehk ta pole enam odav. + kindlustus tuleb nende kõikide avariide pärast hirmkõrge kindlasti..

Kurvis näeme . kahepoolene
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

isakene
Postitusi: 1271
Liitunud: 08 Veebr 2005, 12:08
Tsikkel: XTZ 750,KTM 250 EXC,Beta 430RR
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 42 korda

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas isakene »

oldmoped kirjutas:

L3e on liigituse järgi kaherattaline mootorratas. See, et nad on hakanud nüüd ka mootorratastel keretüüpe kirja panema, on täitsa põnev. Seljuhul peaks olemas olema ka tehnilisi passe keretüübiga enduuro, klassik, bike jne

:twisted:

Aga täpselt nii ongi. Koukisin rahakoti vahelt välja Super Tenere ja KTM-i teh passid - mõlemas seisab suurelt: "kere tüüp: ENDUURO"

Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Emh..Registeerima peab mopeedi (kui seadus jõustub)?

See oleks küll väga mõttetu...no sellest saan aru, et oleks vaja mopeedilube 16+, aga see, et mopeed/roller registeerida see on küll vägagi nõme :evil:

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->
Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Mhhh kirjutas:

Emh..Registeerima peab mopeedi (kui seadus jõustub)?

Jah, peab.

Mhhh kirjutas:

See oleks küll väga mõttetu...no sellest saan aru, et oleks vaja mopeedilube 16+, aga see, et mopeed/roller registeerida see on küll vägagi nõme :evil:

Miks nõme? Miks see peaks rohkem nõmedam olema muude liiklusvahendite registreerimisest? Selles on ainult plussid. Vähenevad mopeedide vargused, liikluskindlustus, et autojuhile tekitatud kahju puhul ei pea sind mõõda ilma taga ajama või kohtuuksi kulutama, et auto remondirahasid kätte saada, tehniline ülevaatus, siis kaovad(väheneb) liiklusest ehk ka mittekorras ja nõuetele mittevastavad mopeedid-rollerid. Ja mopeedilube oleks vaja ka enne 16 eluaastat e. 14 eluaastast. Alates 16 eluaastast võib selleks olla mistahes mootorsõiduki luba, et mopeediga sõita.
Küll on aga hetkel mopeedide registreerimise juures üks suur miinus. Nimelt riigilõiv. Ligi 2350.- on mopeedide registreerimiseks küll palju. Loodan, et seaduse jõustumise hetkel on see summa ehk sõbralikum.

SERTÃO
Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

Vot selles ongi värk, et suht palju raha läheb selle alla.
Tegelikult sul osaliselt õigus.

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->
Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas scryth »

ma ei tea, kas see siin on õige teema, aga...
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=171714

kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Piipz »

scryth kirjutas:

ma ei tea, kas see siin on õige teema, aga...
http://www.tallinnapostimees.ee/?id=171714

ot jah aga mul tuli flashback :shock: kuskil 20 aastat tagasi, täpselt samas kohas, jooksis oma vanaema matustel olnud paariaastane tüdruk pargitud autode vahelt sõiduteele ja sai löögi autolt ning sai surma.
Olin ise seal kõrval veel....

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas scryth »

Ai blin, see on ju selline kõrvaline pool-hoovipealne koht, suht olematu liiklusega. S*tt juhus.

kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Kas hakkame panuseid tegema, mittu rollerijuhte sõimavat kommentaari sinna tekib ja kuidas seda õnnetust hakatakse järjekordse libanäite ja -põjusena ära tooma, et miks mopeedid peavad olema registreeritud?

Kange tahtmine oleks korraldada ajakirjanduslik eksperiment, kus umbes nädalase vahega avaldada täpselt sama kirjeldusega uudis, aga ükskord on õnnetuse osapooleks Hunday Gets, teinekord BMW 520 ja kolmaskord roller... ja jälgida inmeste reakstioone.

hälvik
Kasutaja avatar

scryth
Postitusi: 1094
Liitunud: 26 Apr 2006, 09:18
Asukoht: Tallinn

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas scryth »

Vahet pole mis sisu seal on. Niikuinii enamik kommentaare kirjutatakse ilmselt pealkirja baasil.

kus viga näed laita, seal mine ja hakka mölisema

elu
Postitusi: 6
Liitunud: 30 Aug 2006, 19:15

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas elu »

Tartu ARK töötaja ütles suulise küsimuse vastuseks, et seadus on arutamisel. Manitses kaudselt rahulikkusele ja vihjas, et ennegi on algselt palju kriitikat ja pahameelt pälvinud seadusemõtted nö potist alla lastud. (See peab riigikogust läbi minema)
Ise arvan, et seadus tuleb, sest praegust olukorda kasutavad osad inimesed kurjasti ära, aga märksa leebemal kujul esialgsest.
Edu.


reinhold5
Postitusi: 137
Liitunud: 18 Juun 2006, 07:14
Asukoht: Tartu

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas reinhold5 »

Mulle jäi üks asi segaseks- kui mul on olemas mopeedijuhiload, kas ma siis tohin nendega ikka sõita? Või pean rolleri jaoks spetsiaalselt A-kati tegema? :roll:

Kasutaja avatar

Mix
Postitusi: 1246
Liitunud: 18 Mär 2004, 16:25
Tsikkel: tsiklit netu.
Asukoht: Tartu, Estonia

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Mix »

Oehhh...
Kui sul on mopeediklassi kuuluv roller, siis sõidadki oma mopilubadega. "Roller" on ainult keretüüp.
Sinu küsimuse loogikat järgides võiks küsida ka, et kas sedaanilt mahtuniversaalile ümber istumiseks peab ka load teiseks vahetama.... Kõlab lollusena ju?

Kasutaja avatar

mofomofo
Postitusi: 139
Liitunud: 30 Juun 2008, 11:47

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas mofomofo »

reinhold5 kirjutas:

Mulle jäi üks asi segaseks- kui mul on olemas mopeedijuhiload, kas ma siis tohin nendega ikka sõita? Või pean rolleri jaoks spetsiaalselt A-kati tegema? :roll:

Jah täis A pead tegema (lol)


Mr.T

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Mr.T »

Kõik üle 50cc sõidukid on teatavasti koheselt registreeritd. Mis saab aga nendest rolleritest, mis on alla 50cc ja millel hetkel polegi ühtegi dokumenti?
Ilma dokementideta ju ARKis arvele võtta ei saa.
Inglismaal näteks on kõik rollerid arvel, kõigil peab olema kindlutus ja teemaks ka tasutud. Alla 50cc mootoriga rolleri sõiduks pole seal A-kat lube vaja.

Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Reaalselt uk's vist ikkagi vaja läbida mingi mõnetunnine ohutu sõdu koolitus.

hälvik

aeroks
Postitusi: 39
Liitunud: 08 Dets 2008, 23:04
Tsikkel: 701,r6,kx250 jne

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas aeroks »

olen enam kui kindel et see seadus ei jõustu veel lähiaastatel,varemgi üritanud nad miskit vastu võtta.


warbiad
Postitusi: 37
Liitunud: 02 Aug 2008, 16:54
Tsikkel: Honda Shadow VT600c
Asukoht: Werro

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas warbiad »

TripleT kirjutas:

...Kiivri mõte rollule on hea aga ma ei saa aru et mida pekki see politsei kotib kas ma tahan surma saada või ei ...

ahah ahah....aga mitu korda jõuad Sa ise kottida ja kukalt sügada, kui ajud ilusti mööda asfaltit laiali on.... Ehk peaksid tegema pingsat uurimus kiivri kasulikkuse kohta?! Ühele kallile sõbrale kihutas roller sisse ja rollerijuhi targa pea virga keha otsas päästis korralik tsiklikiiver (crash)


jan22
Postitusi: 377
Liitunud: 02 Mai 2006, 11:46
Tsikkel: R1100RT
Asukoht: TLN,

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas jan22 »

Mis sellest uuest liiklusseadusest on saanud mis nõuab rollerite registreerimist,juhiluba ja muid toiminguid?
Hetkel pole vist midagi muutunud 2009 sügisesest seisust.

BMW R1100RT

Derbirider

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas Derbirider »

jan22 kirjutas:

Mis sellest uuest liiklusseadusest on saanud mis nõuab rollerite registreerimist,juhiluba ja muid toiminguid?
Hetkel pole vist midagi muutunud 2009 sügisesest seisust.

täpselt, jälle vaikus majas.


JankaR
Postitusi: 16
Liitunud: 18 Aug 2009, 18:26
Tsikkel: KTM250-LTR450-SXV550

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas JankaR »

mis te sitast üles kaevate.
Sõitke niikaua kuni keegi mölisema tuleb, ja kui tuleb siis tehke aind lolli nägu ja kogulugu.

Twin power!
Kasutaja avatar

uljasvaluvelg
Postitusi: 475
Liitunud: 12 Aug 2008, 19:33
Tsikkel: Honda Transalp
Asukoht: Tallinn

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas uljasvaluvelg »

JankaR kirjutas:

mis te sitast üles kaevate.
Sõitke niikaua kuni keegi mölisema tuleb, ja kui tuleb siis tehke aind lolli nägu ja kogulugu.

Seaduse mittetundmine ei vabasta vastutusest! :roll: :roll:

Honda Transalp

--marek-

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas --marek- »

Minu mini ei saaks linna minnagi,kuna see pläriseb nii hullult , et ment on kohe turjas.Aga kuidas ma sinna ARKI siis lähen??Jala ei hakka ju ometi Jõhvi minema.Selleks ka bussid olemas, aga mina pole selle seaduse poolt,kuna ostsin mini 2000.- eest ja siis veel 2300??! :D


kevin1995
Postitusi: 169
Liitunud: 29 Mär 2010, 21:52
Asukoht: Viljandi

Re: Tähelepanu Rollerdajad ja mopeedijuhid

Lugemata postitus Postitas kevin1995 »

--marek- kirjutas:

Minu mini ei saaks linna minnagi,kuna see pläriseb nii hullult , et ment on kohe turjas.Aga kuidas ma sinna ARKI siis lähen??Jala ei hakka ju ometi Jõhvi minema.Selleks ka bussid olemas, aga mina pole selle seaduse poolt,kuna ostsin mini 2000.- eest ja siis veel 2300??! :D

Lugege läbi kõik mis on seotud mopeediga:
http://www.riigikogu.ee/?page=pub_ooc_f ... _id=949410
Protokoll on koostatud 11.märts 2010 kes ei märganud.

Saate palju huvitavat teada.

PS: Kõige kergem on nii leida mopeedi kohta ülesse asju vajutad Ctrl + F ja kirjutad mopeed ja enter ja senikaua kuni kõik üleval tagasi. ( Kes ei tea )

Muutsin postitust - parandasin linki

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mopeedid”