Suunatulede müsteerium

Moderaator: Moded


Teema algataja
GBX

Suunatulede müsteerium

Lugemata postitus Postitas GBX »

Tervist ! Olen siin foorumis uus. Masinaks on mul Suzuki DR 125 SE (crash) , sai 3 aastat tagasi ostetud. Sooviksin abi suunatulede asjsus, ma pole just eriti osav elektri osas. Olukord siis selline, et kui masina ostsin oli taga mõlemal pool 3 suunatuld- 1 põhi-suunakas, mis on raami toru taga ja ei paista välja ning 2 väikest nööbikest. Ükspäev tekkis liikluses siuke kahtlane olukord ning otsustasin korralikud suunakad osta. Tõmbasin nööbid ära ning ostsin suvalised suunakad 500 EEK eest vist (pidavat mingid kiiresti vilkuvad olema 12V,21W).Aa, see ka, et nööpidel polnud E-tähist ja ma ei saa ülevaatuselt läbi, see polegi tähtis(kindlasti mõnes kohas saaks)- mul endal ohutum sõita lihtsalt. Panin külge ning seejärel hakkas relee igast viperusi tegema. Tänaseks on olukord selline, et vasak pool vilgub- kiiresti- aga parem pool on tumm ning relee teeb ühe klõpsu- ja "jääb justkui paigale, ei plõgise" (Spidokal, suunaka tuli jääb põlema).
Mis arvate- enne, kui £10 eest tellin, tahaksin veenduda,et relee katki on või mitte.
http://www.yambits.co.uk/catalog/produc ... ts_id=1255


Teema algataja
puch

Re: Suunatulede müsteerium

Lugemata postitus Postitas puch »

pirnid sees liiga võimsad, proovi lahjemaid (W suhtes)

Kasutaja avatar

ralf
Postitusi: 222
Liitunud: 20 Sept 2005, 00:01
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Suunatulede müsteerium

Lugemata postitus Postitas ralf »

Kas see viga, et 1 poolt vilgub tihedalt ja teiselt ei vilgu ültse, on peale uute suunakate paigaldamist kohe või tekkis see hiljem?

  1. Veendu selles, et vilkumisele oleks määratud ikka 2 suunakat poolele, st. kokku siis 22 suunakat. Mis on üleliia (nt. see mainitud mingi torutagune Põhi-suunakas) oleks targem vooluringist lahti ühendada või kui see on keeruline, siis pirn seest välja keerata- liigset jama vähem!!
    2.Veendu selles, et allesjäänud suunakates oleks kindlasti 21W pirnid sees, mitte mingid muud suvalised pabulad!
    3.Veendu selles, et suunatulede relee oleks mõeldud tarbivusele 221W+3,4W!
    Kui kõik need eelpool nimetatud asjad on nii nagu peab, siis tuleb edasi liikuda.
    Üldiselt kiiresti vilguvad tuled tavaliselt siis kui tarbivus on väike, st. näiteks, kui mingi pirn on läbi või tavaliste hõõgpirnide asemele topitakse LED tuled!
    Aeglaselt hakkavad tuled vilkuma siis kui tarbijaid on liiga palju! Näiteks vanemate autode puhul kui lisaks panna järelhaagis või on 2 asemel 3 suunatuld.
    Vaikus võib tekkida sellest kui on kuskil ahelas lühis või katke. Suunatulede relee on üldjuhul (oleneb sõiduvahendi mudelist ja margist ja aastaarvust) toiteallika (aku) ja suunatuledelüliti vahel, seega kui 1 poole suunakad töötavad, siis relee kindlasti läbi ei ole vaid on viga kuskil suunatuledelüliti ja mittepõlevate suunakate vahel!
Motopood BIKER24.EE
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mopeedid”