Zid Pilot 50 4t hooldamine

Moderaator: Moded


Teema algataja
GigAHerZ

Zid Pilot 50 4t hooldamine

Lugemata postitus Postitas GigAHerZ »

Tervist!

Suutsin endale sebida täitsa korras Zid'i. Läbisõitu alla 4000km ja kõik toimib kenasti. Tegemist siis 4 taktilise lifan'i mootoriga, kus automaatsidur sees jne.

Küll aga pole mul liigselt kogemusi selliste pillidega ja seetõttu tunnen huvi, et mis moodi ja millal ma võiks asja hooldada? Tean, et aeg-ajalt tuleks tagaratast taha poole sikutada, et kett piisavalt pingul oleks. Lisaks ketti tuleks ka õlitada aeg-ajalt. Aga mis veel? Rohkem ma väga ei tea, mida ma peaks veel masinaga tegema, et ta ikka püsiks mul.

Masin sai ostetud pigem liiklusvahendiks, kui "riista pikenduseks" ja seetõttu tahan, et masin kestaks võimalikult kaua. Seepärast ka selline huvi tundmine, et asja suudaksin korralikult hooldada.

Tänades,
Joonatan.



Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Zid Pilot 50 4t hooldamine

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Korralised mootoriõlivahetused on eluliselt väga teretulnud tegevused.

hälvik

Teema algataja
GigAHerZ

Re: Zid Pilot 50 4t hooldamine

Lugemata postitus Postitas GigAHerZ »

Just käisin sõbra juures, kes pani asja korralikumalt podisema vabakäigul. Näitas mulle kus, kuidas ja mis moodi tuleb õli tsekata jne. Tase oli okei, võib-olla väga vähe vähem, kui vaja ja üsna puhas. Aga mis veel?

Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Re: Zid Pilot 50 4t hooldamine

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Just ostetud masin ja teadmata, millal vahetatud. See, et puhas paistab, ei ole näitaja. See 1L õlipudel Sind vaesemaks ei tee.

hälvik

Teema algataja
GigAHerZ

Re: Zid Pilot 50 4t hooldamine

Lugemata postitus Postitas GigAHerZ »

Müüja sõnul vahetatud sel suvel/hooajal. KM järgi ei oska samas öelda. Eks vahetada võib vast küll jah, seega mida ma poodi nõudma täpselt minema pean?

Ja peale õli tsekkimise/vahetamise on veel miskit, mida kindlalt tuleks jälgida?

Kasutaja avatar

Boobush
Postitusi: 913
Liitunud: 28 Juul 2006, 18:09
Tsikkel: roller
Asukoht: Eesti
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 27 korda

Re: Zid Pilot 50 4t hooldamine

Lugemata postitus Postitas Boobush »

Manual


Jorma
Postitusi: 320
Liitunud: 18 Aug 2008, 02:55
Asukoht: Harjumaa

Re: Zid Pilot 50 4t hooldamine

Lugemata postitus Postitas Jorma »

Õhufiltri puhastamine ja õlitamine on väga tähtis. Trossid õlita üle. Küünla võib vahel ära vahetada.


Teema algataja
GigAHerZ

Re: Zid Pilot 50 4t hooldamine

Lugemata postitus Postitas GigAHerZ »

Veel selline küsimus, et nimelt tuled ja värgid kõik vahelduvvoolu peal sel masinal. Kas diood peaks vastu seda vaheldumist pika aja jooksul? Mõtteks on indikaatorlambid kõik dioodidele panna, peaks ehk veidi töökindlam olema.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mopeedid”