Akupank motomatkale

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Siin-seal on akupankadest paar sõna olnud aga arvan et vääriks eraldi teemat.
Olen paarist kohast internetist proovinud tellida aga kui juba ostukorvi lukku lööd, tuleb punane kiri ette ja Eestisse ei saadeta. Tõenäoliselt ei ole probleemiks Eesti vaid akupanga transport.

Võiks olla selliste võimalustega:

  1. USB otsad 2t, telefoni ja tahvli laadimiseks (piisavalt volte tahvlile)
  2. Läpaka laadimiseks 19V pesa ja otsikud
  3. Fotoka aku laadimiseks võimalus
  4. Käivitusabi
  5. Taskulamp
  6. Akupank peab olema laetav sigaretisüütaja ja vooluvõrgu kaudu.

Olen aru saanud et mitte iga USB väljavõte ei suuda tahvli akut laadida. Samuti vajab läpakas oluliselt rohkem volte.
Kel on toekamate akupankadega kogemusi, pln jagada.



Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Kui tellid EUst siis saad. Hinnad mudugi kallimad aga tehti siis uus seadus jah, et ei tohi enam välismaalt akusid sisse tuua

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas Bandit »

Vaheladusid kasutades on see võimalik.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Eks iga asja vastu leitakse rohtu (ma kahjuks seda nippi ei tunne)
Oli vaja seikluskaamerale akusid ja ükskõik kuda ma ka ei üritanud pidin tellima saksamaalt poole kallimalt. Aga ikka oli odavam kui siit kohapealt :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Amazon.de paraku ei taha saata ei akupanka ega ka fotoka lisaakut.
Mismoodi ma neid vaheladusid kasutan?

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

proovi de ja uk ebaidest. (Item location peab ka UK DE vms EU maa olema) Usun, et amazon.de item location ei pruugi olla de ja sellepärast sa ei saagi

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas AzA »

Madlobster kirjutas:

Kui tellid EUst siis saad. Hinnad mudugi kallimad aga tehti siis uus seadus jah, et ei tohi enam välismaalt akusid sisse tuua

See tehti seepärast, et lennukis kippusid teised plahvatama. Nüüd ei panda isegi patareisid enam kaasa elektroonikale.

Aga ilmselt soovid sa midagi taolist:
https://www.photopoint.ee/autoakud/5891 ... 12v-telwin

Üldse ei tule meelde, aga siin pakkus neid äkki Neeme? Streetmoto st.
Võin ka eksida, teema oli üleval ca pool aastat aasta tagasi.
Aga ehk saad lingiga suuna kätte. Uuri neid Telwineid ja analooge.
Kukli otsingud - Telwin site:ee
Telwvin battery starter review - tuhnida viitsid tulevad analoogid välja.

USB pesad on 5V, aga amperaas on erinev sõltuvalt elektroonikast. Mul on lenksul 2.1A, sellega laeb üsna edukalt gps, bt jms töötavat telefoni, vähemalt hoiab samal tasemel.
Mu lingitud Telwinil on 1A ja 2.1A usb pesa. Ehk siis kangemast laeb suurema voolutugevus vajadusega asja ära, 1A on rohkem selline panen nokia külge :bsmile:

---------------

Teemast välja:
Aga taskulamp akupanga küljes? Milleks? Niikuinii on eraldi taskukas kaasas ju matkal.
Mul on vöö peal siuke kamplekts:
Maglite Solitaire 1xAAA led
Leathermani bit extender
Leatherman skeletool cx
Üks leht vajalikumaid bite
Ja 50€ sula ka - mine tea, kus pubis kaardimakset teha ei saa eksole :bsmile:
Kogu mudru kaalub kuskil 200g või vähem. Vaid telgi matkale võtan lisalambi kaasa - selline lakke riputatav pisike led akudega.
Telwinit pole ise raatsinud veel osta, matkad pole eriti pikad ka, ei võtagi elektroonikat kaasa peale gpsi ja telefoni, neid laen lenksult.

Edit: Exidelt ka üks motonetist saadaval:
http://www.motonet.ee/et/toode/455633/E ... oluallikas

Ja Telwin vähe soodsama hinnaga:
https://www.tooriistamaailm.ee/kaivitus ... olymer-12v

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

AzA kirjutas:
Madlobster kirjutas:

Kui tellid EUst siis saad. Hinnad mudugi kallimad aga tehti siis uus seadus jah, et ei tohi enam välismaalt akusid sisse tuua

See tehti seepärast, et lennukis kippusid teised plahvatama. Nüüd ei panda isegi patareisid enam kaasa elektroonikale.

Siis kui aku tootja esindus oleks siin, kes tõenduslikult ka on võimeline vanu akusi vastu võtma ja utiliseerima siis nad enam ei plahvata lennukis.
See keeld on sarjast "küüslaugutrahv ja muud mängud" mitte turvalisus

Viimati muutis Madlobster, 26 Veebr 2017, 11:46, muudetud 1 kord kokku.
Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ma nüüd võin eksida, aga see jama tehti pärast kurikuulsat samsungi jama.
Aga sarjaga olen nõus peaaegu, täpsustaks lihtsalt, et tegu on tüüpilise lööme kõiki ühe kaikaga.

Aga mulle meeldib.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Ok, ütleme et saab selle kuidagi tellitud või ostetud. Aga millised näitajad peaks väljavõtetel olema? Olen kuidagi aru saanud et tahvli laadimiseks peaks USB pesa olema min 2A, samas akupankadel on need enamasti 1A. Ja läpaka laadimiseks USB-st nagunii vist ei piisa, seal vaja mingit pulka? Mis amprite ja voltidega?

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

AzA kirjutas:

Ma nüüd võin eksida, aga see jama tehti pärast kurikuulsat samsungi jama.
Aga sarjaga olen nõus peaaegu, täpsustaks lihtsalt, et tegu on tüüpilise lööme kõiki ühe kaikaga.

See tehti enne samsungi jama

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas AzA »

ats30 kirjutas:

Ok, ütleme et saab selle kuidagi tellitud või ostetud. Aga millised näitajad peaks väljavõtetel olema? Olen kuidagi aru saanud et tahvli laadimiseks peaks USB pesa olema min 2A, samas akupankadel on need enamasti 1A. Ja läpaka laadimiseks USB-st nagunii vist ei piisa, seal vaja mingit pulka? Mis amprite ja voltidega?

Aga vaata pilti Telwinist, seal on USB pesade juures voolutugevus lausa kirjas. Üks pesa on 5v/1A ja teine 5V/2.1A. Ühtlasi saad väljavõtte 12V kuni 10A ja 19V kuni 3.5A. Nüüd vaata oma läpaka laadijat, see on ilmselt 19V ja 3A ümber :bsmile:
Vastavate üleminekutega saad järgi panna akupanga, nö vahejuhe on tavaliselt kaasas, millele saab eraldi otsikuid panna vastavalt su läpakale vms laadimist vajavale pesale.
Pilt
Odavaim pakkuja eestis, mis leidsin puusalt:
https://www.tooriistamaailm.ee/kaivitus ... olymer-12v

Exide oma linkisin oma sellesse novellimõõtu postitusse, kodukalt peab otsima, mis see endast kujutab, aga tal on ledlamp küljes, mida Telwinil vist pole.

Üle 2.1A usb pesasid ei tehtagi minu teada.

Läpaka laadimiseks on pulgad tavaliselt kaasas - exide komplektil kohe kindlasti terve pinutäis. Volt on tavaliselt 20V ümber - mõni siia sinna ei ole eriti oluline. Amperaaz kuskil 3-5A - väike amperaaz laeb lihtsalt aeglasemalt.
http://www.motonet.ee/et/toode/455633/E ... oluallikas

Ilmselt on telwinil ka otsikud kaasas. Uuri komplekssust.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas ranel »

See telwin 500A käivitusvool on ilmselt BS. Odavamatel ja väga headel lipodel jääb C reiting max 50 kanti. See teeb 50x6.5=325A. Vaadates selle hinda, siis ma ei tahaks kuidagi uskuda, et seal sees on 100 C lipo.

Kui tootja juba selliste andmetega valetab, siis miks muu peaks õige olema?

Miniusb max läbilastav vool 1.8A kanti. Sp polegi üle 2.1A usb pesasid. Kiiremaks laadimiseks laetakse suurema pingega. Läpaka otsad tasuks kindlasti enne üle testida. Väga paljud läpakad on kaitstud, et suvalist laadijat ei saaks külge ühendada. On olemas ka universiaalseid laadijaid, mis võtavad sisse pinge 12V ja siis tõstavad üles.

Seevastu see excide tundub aus olevat oma numbrite poolest.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas AzA »

Tänud ranel infi eest.
Kuigi ilmselt tsiklile on mistahes käivitusvool ok, siiski skeptiliseks teeb veidi - endal kevadel plaan selline statsionaarselt sadula alla panna oli.
Samas Telwin on üsna tasemel keevitusseadmete tootja ... stokker tavaliselt puhta pahna ei müü.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

srx
Postitusi: 202
Liitunud: 18 Aug 2015, 13:55
Tsikkel: VX800, CB600F, R6, GS500
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas srx »

Jägnev postitus on lihtsalt teadmiseks akude teemal.
Õiget seadte valida see ilmselt ei aita, kui just ei suuda tuvastada,mis aku konkreetsel seadmel täpselt kõhus on.

Need amprid (või ampertunnid) akude puhul on ühed imelikud asjad. Neid ei saa alati 1:1 võrrelda. Tavaliselt on sealt üks väga oluline infokild puudu. Puuduv info on nimelt seadme kõhus oleva aku pinge.

Võtame 1-cell (1 element) liitiumi. Selle nimipinge on 3.7V. Ütleme, et tema mahtuvus on 10Ah. Võtame siis ka kõrge C, näiteks 50C.
10Ah x 50C = 500A. Olgu, meil on 500A voolu. Aga mida see tegelikult tähendab?
Meil ei ole vaja 3.7V ja 500A. Meil on vaja 12-14V.
Arvutuse lihtsustamiseks ütleme, et meil on vaja 3x kõrgemat pinget (11.1V). Kui pinge 3x tõuseb, siis amprid 3x langevad. Järelikult saame 11.1V peal sealt kätte ainult 500/3 =~ 167A. Kuna see ei tule sealt kuidagi otse välja vaid sinna on vaja vahele elektroonikat, mille kasutegur on tõenäoliselt kuskil 90% kandis, siis kaotame sealt veel 10%, järgi jääb 150A.

Kui meil on teine seade, millel on kõhus 2-cell aku ja 10Ah, siis see annaks välja 300A 1.11V peal.
Kolmas seade, millel on 3-cell aku ja ikka 10Ah annaks välja 450A (või isegi rohkem, kui elektroonika vahelt välja võtta ja 1:1 kasutada).
Arusaadavalt on siis 2. ja 3. seade ka selle võrra suuremad/raskemad, sest aku on füüsiliselt 2 või 3x suurem.

Aga siis võiks ju panna kohe sinna sisse 3-cell aku? Ja võibki. 4-cell 14.8V peal oleks ehk paremgi.
Aga milles seisneb probleem? Kui me nüüd tahame sama suurt akut, aga 4-cell, siis sama mahtuvuse juures võtaks see aku 4x rohkem ruumi.
Kui suurus jääb samaks, siis ei ole meil 10Ah aku vaid nüüd on meil 2.5Ah aku, selle eest 14.8V.
Kui C on sama, siis on ka väljundis vatid samad. Ehk siis lõppkokkuvõttes ei saa me sealt rohkem ampreid kätte. Mahtuvus langes, pinge tõusis, väljundvõimsus säilis. Ainus eelis võib olla selles, et kui sisend (aku pinge) ja väljund ei ole väga erinevad (14.8V vs 12V, erinevalt 3.7V vs 12V), on ilmselt veidi lihtsam õiget väljundpinget saavutada ja elektroonika kasutegur on kõrgem.
Samas keerulisemaks teeb asja mitme elemendiga liitiumakude majandamine/laadimine. Ühe elemendiga aku puhul on see oluliselt lihtsam.

Neid liitiumakusid saab kohati ka päris ok hinnaga.
14.8V aku, mis suudaks 500A välja anda peaks alla 100€ kätte saama küll.
Mul on RC autode akusid, mis üle 600A välja annavad ja aeg-ajalt olen nendega ka suur autosid talvel käivitanud. Toimib väga hästi, kui tead mida teed. Muidugi palja aku puhul on kogu see universaalne tarkus puudu, mis erinevaid pingeid/ampreid kõikvõimalikele seadmetele väljastab.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Läpaka laadimiseks peab konkreetset läpakat konkreetse asjaga proovima.Mul on mingi universaalne võrgulaadija ja sellel ka pinge reguleerimise võimalus 16-21V.HP läpakas selline kodukasutaja oma ,seda saab sellega laadida.Dell kallima otsa läpakat saab hoida vooluvõrgus ja sellega ka tööd teha,aga akut ei lae.See ei lae akut üldse mitte millegi muu ,kui originaal laadijaga.Olen ka erinevaid autolaadijaid sellega proovinud,aga pole veel sellist leidnud,mis laeks.
Samas milleks läpakat üldse selle akupanga pealt laadida.Kui korra nädalas kuskile satud,siis võiks ju läpaka aku nii palju pidada,et mõned toimingud ka aku pealt ära tehtud saab.
Ma küll ei tea,mida sa plaanisid läpakaga teha,aga ise kasutan läpakat reisil olles hotellis(kus on vool) ja piltide kaamera kaardilt läpakasse salvestamiseks.Ma pole umbes paari nädalase reisiga kordagi hätta jäänud.Mul läpakas töötab aku pealt järjest mingi 3-4h.
Tegelikult olen viimasel ajal pigem tahvli kasutaja,mille aku peab kordades kauem ja laadimine lihtsam.Läpakas ongi reaalslet ainult piltide videote talletamiseks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

piiks
Postitusi: 1212
Liitunud: 18 Okt 2003, 23:52
Tsikkel: Hmmmm, peab sebima midagi!
Asukoht: Kohatu küla, Märjamaa vald
Tänanud: 127 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas piiks »

Isegi, kui telkidega matkasime, siis akupangast väga puudust ei tundnud. Asjad sai tsikli peal olevate USB laadija kaudu täis laetud. Läpakat kasutasin nii harva, et seda ei tulnudki kordagi reisu ajal laadida. Ja ega seda panka väga kuskil laadida polekski olnud, kui omakorda tsikli pealt ja siis oleks ju kasutegur nii 0,8 :) Otse laadimise suhtes.
Aga muidu on mul selline tore vidin: https://www.makita.com.au/products/lith ... ng-adaptor
Kuna akusid on garaazhis nagunii hunnikuga, siis hea lihtne ja soodne variant. 18V/5Ah aku pealt laeb suurema akuga telefoni ca 5 korda täis. Tahvli max 2x. Muu mudru jaoks jagub ka päris kauaks. Maksis miski 15.- EUR äkki.

Some rules can be bent. Others can be broken.
Танки грязи не боятся !!!
In god I trust, all others pay cash !
Ära usalda naist ... ja pidureid !

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas Fox »

piiks kirjutas:

Isegi, kui telkidega matkasime, siis akupangast väga puudust ei tundnud.

Erinevate (nuti)asjade laadimiseks pole minuarust samuti sellist suht kallist vidinat vaja, erandiks pikemaks ajaks tsivilisatsioonist eraldumised. Aga mind pani mõtlema juhus kus mul tsikli geelaku täiesti lambist ja ilma igasuguse hoiatuseta (tsikkel seisis umbes 1h parklas ja enam ei käivitunud) maha suri. Õnneks oli parkla kerge kaldega, ma ei usu, et ma tonnist 250+ kaaluga matkakat siledal tee üksil käima jõuaks lükata.

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas AzA »

Fox kirjutas:
piiks kirjutas:

Isegi, kui telkidega matkasime, siis akupangast väga puudust ei tundnud.

Erinevate (nuti)asjade laadimiseks pole minuarust samuti sellist suht kallist vidinat vaja, erandiks pikemaks ajaks tsivilisatsioonist eraldumised. Aga mind pani mõtlema juhus kus mul tsikli geelaku täiesti lambist ja ilma igasuguse hoiatuseta (tsikkel seisis umbes 1h parklas ja enam ei käivitunud) maha suri. Õnneks oli parkla kerge kaldega, ma ei usu, et ma tonnist 250+ kaaluga matkakat siledal tee üksil käima jõuaks lükata.

Pigem mugavuse küsimus jep.
Ma 60 kilone nirutis lükkasin 1200-se ca 280kg R4-ja koos kütuse ja tavaariga käima siledal asfalt teel. Pärast hingeldasin küll kümme minti ... aga pole seal midagi väga keerukat :bsmile:

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas stev666 »

AzA kirjutas:
Fox kirjutas:
piiks kirjutas:

Isegi, kui telkidega matkasime, siis akupangast väga puudust ei tundnud.

Erinevate (nuti)asjade laadimiseks pole minuarust samuti sellist suht kallist vidinat vaja, erandiks pikemaks ajaks tsivilisatsioonist eraldumised. Aga mind pani mõtlema juhus kus mul tsikli geelaku täiesti lambist ja ilma igasuguse hoiatuseta (tsikkel seisis umbes 1h parklas ja enam ei käivitunud) maha suri. Õnneks oli parkla kerge kaldega, ma ei usu, et ma tonnist 250+ kaaluga matkakat siledal tee üksil käima jõuaks lükata.

Pigem mugavuse küsimus jep.
Ma 60 kilone nirutis lükkasin 1200-se ca 280kg R4-ja koos kütuse ja tavaariga käima siledal asfalt teel. Pärast hingeldasin küll kümme minti ... aga pole seal midagi väga keerukat :bsmile:

R4 ongi kerge käima lükata, proovi mõnda v2 mootoriga isendit..

dr800 2x

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Näidake mulle meest kes LC8 käima lükkab. Olgu või asfaldil ja kallaku peal.
Aga tõsi, akupank ongi mugavuse teema.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas ranel »

stev666 kirjutas:
AzA kirjutas:
Fox kirjutas:
piiks kirjutas:

Isegi, kui telkidega matkasime, siis akupangast väga puudust ei tundnud.

Erinevate (nuti)asjade laadimiseks pole minuarust samuti sellist suht kallist vidinat vaja, erandiks pikemaks ajaks tsivilisatsioonist eraldumised. Aga mind pani mõtlema juhus kus mul tsikli geelaku täiesti lambist ja ilma igasuguse hoiatuseta (tsikkel seisis umbes 1h parklas ja enam ei käivitunud) maha suri. Õnneks oli parkla kerge kaldega, ma ei usu, et ma tonnist 250+ kaaluga matkakat siledal tee üksil käima jõuaks lükata.

Pigem mugavuse küsimus jep.
Ma 60 kilone nirutis lükkasin 1200-se ca 280kg R4-ja koos kütuse ja tavaariga käima siledal asfalt teel. Pärast hingeldasin küll kümme minti ... aga pole seal midagi väga keerukat :bsmile:

R4 ongi kerge käima lükata, proovi mõnda v2 mootoriga isendit..

Ei ole seda r4-ja ka nii lihtne käima lükata üksinda. Suht kergelt võtab tagumise ratta lohasse juba niiskel asfaltil. Või siis ma ise jooksen liiga aeglaselt, et kõrgemat käiku kasutada. Akupank kindlasti mõistlik kolakate/lastis rataste puhul.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Enn
Postitusi: 188
Liitunud: 10 Juul 2009, 15:51
Tsikkel: Yamaha Super Tenere XT1200 ZE
Asukoht: Tallinn, Veskimöldre
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 20 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas Enn »

Pilt

Mul endal see sama Telwini riist kodus, väga hea asi. Töö juures oleme käivitanud autosid, mis mitu kuud lume all seisnud. Läheb paugust. Hiljuti oli mitu 10 + tunnist lendu järjest, selle vältel sai kõiki asju mitu korda laetud.

n
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas puna »

ats30 kirjutas:

Näidake mulle meest kes LC8 käima lükkab. Olgu või asfaldil ja kallaku peal.
Aga tõsi, akupank ongi mugavuse teema.

Neid V2 on veel ja käimalükkamine on keeruline küll :D
Samas KTM 690 mis suur ühepütane on palju keerulisem käima lükata mitte,
et see võimatu oleks kuid endal pole see õnnestunud lihtsalt ei saa pidamist

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas AzA »

stev666 kirjutas:

R4 ongi kerge käima lükata, proovi mõnda v2 mootoriga isendit..

Seepärast ma R4 kirjutasingi lisaks, aga ega ta hirmsaste nüüd kergem ole ka. Mul ilmselt andis palju juurde 30-40 kilo tavaari saba peal.

Aga mulle meeldib.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Need siin eespool pakutud akupangad on igati ok asjad ja ka mina võtaks aafrikasse minekuks sellise kindlasti kaasa.Samas neil vist ei ole ühelgi korralikku läpaka laadimise võimekust ja minu arust pole seda ka vaja,kui muud funktsioonid olemas.Just see käivitusabi ja usb pesad oleks minu ajoks olulised.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

puna
Postitusi: 2192
Liitunud: 05 Mai 2006, 22:47
Tsikkel: Ducati SFV4S
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 11 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas puna »

Enn kirjutas:

Pilt

Mul endal see sama Telwini riist kodus, väga hea asi. Töö juures oleme käivitanud autosid, mis mitu kuud lume all seisnud. Läheb paugust. Hiljuti oli mitu 10 + tunnist lendu järjest, selle vältel sai kõiki asju mitu korda laetud.

See asjalik riist ja Tallmac, Stokker, Motonet müüvad neid

Kasutaja avatar

max07
Postitusi: 253
Liitunud: 29 Juun 2005, 13:08
Asukoht: Worldwide
Tänatud: 4 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas max07 »

Pakkuda Hyper akupangad. 95 eur ja sis km.

Hyper Power Station with Jump Starter
Powerful capability to jump start car, motorcycle, boat, snowmobile, Atv with 12V batteries, charge cell phone, tablet, power supply for laptop. Led flashlight with 3 modes: illumination, strobe, SOS

Size: 170 x 82 x 32mm
Weight: 408g
Capacity: 12000mAh
Operation temp:-20°- +60°
Output: USB 5V2A, 19V/3.5A, 12V jump start
Jump start: 12V/200A Max.400A
Protections: Short circuit protection, over charge protection and discharge protection
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Omalgi antud tootja vanem mudel kasutusel ja on mitmed korrad hädast välja aidanud :)

Live To Ride- Ride To Live.
http://www.motoservice.ee
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas ranel »

max07 kirjutas:

Pakkuda Hyper akupangad. 95 eur ja sis km.

Palju Wh seal on?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Akupank motomatkale

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kas see ei sobi, mis juba kirjas oli:

Capacity: 12000mAh

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”