Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Mida Saaremaal teha? Kuna naine pole seal kunagi käinud, siis mõtlesin, et teeks rattaga seal ühe tiiru ja oleks paar- mõni päeva seal. :)



Kasutaja avatar

Henn
Postitusi: 368
Liitunud: 23 Dets 2006, 13:07
Tsikkel: Honda
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 58 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas Henn »

viewtopic.php?f=4&t=101955&p=772456&hil ... ht#p772456

Tõenäoliselt on kohad täis, aga proovida võid.


reimps

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas reimps »

"Praamilt maha, 30 minutit hiljem Kuressaares"-challenge.


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kunagi olid põhjarannikul väga käänulised teed, kruusakad...nüüd pidavat samad teed olema asfalteeritud. mida selle mootorrattaga muud ikka teha :D teine variant on vist jah 15 minutiga kuressaarde jõuda, suht sirge tee ilma piirangualadeta

Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

kaimex kirjutas:

Mida Saaremaal teha? Kuna naine pole seal kunagi käinud, siis mõtlesin, et teeks rattaga seal ühe tiiru ja oleks paar- mõni päeva seal. :)

Motikaga saab saarel teha kõiki neidsamu asju mida mandrilgi, aga sõidurõõmu ei saa - saad söiduröömu :lol:
http://www.saaremaa.ee/index.php?option ... Itemid=238
http://www.eestisaared.ee/index.php?id= ... bject%5D=7

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Näiteks nii

https://www.google.ee/maps/dir/Risti%E2 ... 470197!3e0

Leisi kandis võid veel vahepeal keerata Kuressaare poole,käia vaatamas Angla tuulikuid ja külastuskeskust.
Kuresaarest Kuivastusse minnes keera sisse Kaali kraatri juurde ja igalpool võid vaadata neid pruune silte ning siis ise otsustada,kas keerata ja vaadata või edasi sõita.

Viimati muutis urmas66, 20 Juun 2017, 19:39, muudetud 1 kord kokku.
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

urmas66 kirjutas:

Näiteks nii
Leisi kandis võid veel vahepeal keerata Kuressaare poole,käia vaatamas Angla tuulikuid ja külastuskeskust.
Kuresaarest kuivastusse minnes keera sisse Kaali kraatri juurde ja igalpool võid vaadata neid pruune silte ning siis ise otsustada,kas keerata ja vaada või edasi sõita.

Ma arvan, et selle teekonna võtabki ette ja siis vaatab, kust kaudu tagasi. (w) Tundub, et vaatamist seal on. Kellegil mingeid ööbimise soovitusi? Telki ei hakka kaasa võtma.

Kasutaja avatar

Bandit
Mode
Postitusi: 942
Liitunud: 13 Juul 2011, 17:27
Tsikkel: SV1000s // TigerXRx
Asukoht: TLN
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas Bandit »

siis mine praami peale ja sõida hiiumaale .. tee seal ka ring ära.

Oman parempoolse lenksuga mootorratast.
O: Sinu katkise ratta. PSi.
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Mina olen kahe variandini jõudnud. Kas Grand Rose Spa ... tsiklid mõlemale poole peaust ja täis tsill kuressaare kesklinnas või Järve talu.
Seal üürin koerakuudi tavaliselt.
Kuna mõlemas kohas on üle prahi teenindus ja praemunad .... pole kunagi odavamat otsinud.
Lihtsalt sõitmise mõttes osta rahva raamatust eesti tuletornide pass ja otsi neid taga, lõbu laialt.

Hiiumaa on juba omaette reis, ainuüksi kaitserajatistele võib tuimalt päeva arvestada.

Aga mulle meeldib.

grahv
Postitusi: 1175
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas grahv »

Kui juba põhjakaldal ringi kolad, siis Panga panka tuleks kindlasti vaadata ka alt merepiirilt - ülevalt serva pealt ei näe suurt midagi. Viltune Kiipsaare tuletorn ka kui mõni kilomeeter jalutamist ära ei hirmuta. Ja õhtul ilusa ilmaga on Tagaranna kandist uhke vaade Pangale. Militaarhuviline käib enne Orissaares kui Sõrves...


will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas will111 »

omaette huvi tekkis, et mida militaarhuviline Orissaares siis head näeb? just paar päeva tagasi sõitsin sealt mööda, aga ei teadnud ega osanud paraku sealt midagi militaarset otsima minna


grahv
Postitusi: 1175
Liitunud: 26 Jaan 2005, 15:37
Tsikkel: GSX1200, XT660R
Asukoht: Hiiumaa
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 68 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas grahv »

Kasutaja avatar

Põhja Siil
Postitusi: 208
Liitunud: 21 Sept 2007, 22:43
Tsikkel: Tiger 900 RP; GSX1400
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 39 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas Põhja Siil »

will111 kirjutas:

kunagi olid põhjarannikul väga käänulised teed, kruusakad...nüüd pidavat samad teed olema asfalteeritud. mida selle mootorrattaga muud ikka teha :D teine variant on vist jah 15 minutiga kuressaarde jõuda, suht sirge tee ilma piirangualadeta

Kui minna Panga pangalt Orissaare suunas (või vastupidi), siis seal on suurepärane tee, mis küll oli 11 juunil osaliselt värskelt pinnatud. Väga mõnus kurviline metsavaheline tee on.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kaimex kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Näiteks nii
Leisi kandis võid veel vahepeal keerata Kuressaare poole,käia vaatamas Angla tuulikuid ja külastuskeskust.
Kuresaarest kuivastusse minnes keera sisse Kaali kraatri juurde ja igalpool võid vaadata neid pruune silte ning siis ise otsustada,kas keerata ja vaada või edasi sõita.

Ma arvan, et selle teekonna võtabki ette ja siis vaatab, kust kaudu tagasi. (w) Tundub, et vaatamist seal on. Kellegil mingeid ööbimise soovitusi? Telki ei hakka kaasa võtma.

Mul klassiõde Terje peab Oitmel sellist maja http://www.oitme.ee/ ,aga seal igasugu talumajutusi igas külas ,mööda seda teed.Pidula Forell pakub majutust ja ka kala on seal hea.Loona mõis peale Kihelkonnat,Lümandas on mingi söögikoht ja vist ka majutus vasakut kätt,kui Kihelkonna poolt tuled.Sealt edasi on ka mitu majutust tee ääres.Mändjalas on kämping.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

daub
Postitusi: 707
Liitunud: 17 Jaan 2010, 00:58
Tsikkel: F6C 1500
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 31 korda
Tänatud: 33 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas daub »

Mina olen linnuste huviline. Saarel olen alati nii Kuressaare linnuses kui Maasi ordulinnuse varemetes käinud. Viimane jääb eelpool soovitatud marsruudi äärde ka.
Karujärvel sain kunagi kõige paremat "püüa ise" forelli. Aga see oli mitu aastat tagasi, ei tea kas samad marinaadid enam käigus on, või kas seda kalakasvatustki enam on.
Karja kiriku lagi pakkus mulle ka huvi, aga ma ei tea kas sinna niisama sisse saab.

Kui sa tahad igal juhul kruusa vältida, siis leiab kruus su üles.
Pilt
Kasutaja avatar

Teema algataja
kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

daub kirjutas:

Mina olen linnuste huviline. Saarel olen alati nii Kuressaare linnuses kui Maasi ordulinnuse varemetes käinud. Viimane jääb eelpool soovitatud marsruudi äärde ka.
Karujärvel sain kunagi kõige paremat "püüa ise" forelli. Aga see oli mitu aastat tagasi, ei tea kas samad marinaadid enam käigus on, või kas seda kalakasvatustki enam on.
Karja kiriku lagi pakkus mulle ka huvi, aga ma ei tea kas sinna niisama sisse saab.

Kindlasti käin mõlemas linnuses ära. Teise kohta ei teadnudki. Endale ka linnused meeldivad. :)

Kasutaja avatar

Kirs
Postitusi: 4071
Liitunud: 06 Apr 2005, 12:08
Tsikkel: BMW
Asukoht: Saaremaa/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas Kirs »

Daub, seda forelli püüdsid ja sõid vist ikkagi Pidulas.

SERTÃO

shwcxz
Postitusi: 10
Liitunud: 24 Juun 2015, 12:45
Tänatud: 8 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas shwcxz »

Orissaare-Kuressaare maanteed soovitaksin pigem vältida - see on igav. Trass nagu trass ikka.

See Urmase marsruut on väga hea.

Saaremaal on palju mööda rannikut kulgevaid merevaatega teid, kus iga käänaku taga avanev vaade on elamus omaette. Tasub kaarti uurida ja otseteed huvitavamatega asendada. Orienteerumine on lihtne, viidad on olemas, vahemaad on väikesed. Saares siseosa on võrreldes rannikuga igavam.

Kuressaaret mina väga atraktiivseks ei pea. Linnus on selline turistikas, võib külastada, linna peale mina oma aega ei raiskaks.

Kiipsaare ja Sõrve tuletornid on vahvad. Sõrve sõjamuuseum on väga ehe ja hea(Orissaare omas pole käinud).

Vaatamisväärsused, vaatetornid, pangad jms on pruunide viitadega tähistatud ja neid seal jagub. Tihtipeale on tee vaatamisväärsuseni huvitavam kui vaatamisväärsus ise.

Panga pank on vahva. Soovitan samuti jalutada panga alla(ei ole väga pikk tee) ja pärast muidugi üleval ka ära käia.

Saaremaal on vist 13 panka, teele jäävad tasub ära vaadata. Enamik neist on mingid meetri või paari kõrgused, aga jällegi asja võlu seisneb selles, et suurelt teelt maha keerates satub sellistesse kohtadesse, kuhu muidu mitte kunagi ei satuks.

Kui ilmaga veab, siis Saaremaa pakub kuhjaga seiklemisrõõmu.


reimps

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas reimps »

shwcxz kirjutas:

Saaremaal on vist 13 panka, teele jäävad tasub ära vaadata.

Tegelt on rohkem, ma olen Kuressaares vähemalt Swedbanka ka näinud.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kiipsaare majaka juurde on vaja ka kruusa sõita+lisaks veel jupp maad liivast maad mööda jalgsi minna.Kunagi sai sinna juurde sõita,aga nüüd on minu teada mingi poom või takistus ees ja peab lõpu jala käima.Pole seal küll ise ammu käinud,viimati siis kui ta kõvasti viltu oli(üle 10a tagasi)-nüüd ei pidavat enam viltu ka olema.
Kui kruusa ei karda,siis võib neid mereäärseid teid töristada,aga ega seal mingeid erilisi elamusi ei ole.Ujumiseks on Järve rand minu meelest parim ja Karujärve ka tore koht.

http://www.saaremaanaturetourism.eu/Kiipsaare-tuletorn

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L, Husqvarna 701
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

Kiipsaare majaka otsa ronida ilmselt ei õnnestu kui just ujuda ei taha. Aga vaatamisväärsus omaette on ta küll.

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Honda CRF1000L Africa Twin, Husqvarna 701 Rally

KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

Paariks päevaks jätkub Saaremaal vaatamist küllaga!Sõrve peaks kindlasti jõudma ja Mustjala kant on mulle meeldinud.Võiks külastada Eesti riigi suurinvesteeringut-Saaremaa süvasadamat.Sealne igav liiv ja tühi väli paneb juhtide mõistuse üle juurdlema küll!Lümanda lubjamuuseumis võiks ka peatuda ja telkimissoovi olemasolul soovitan Kihelkonna ümbrust.Vähe rahvast liikvel ja rahulik.


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Sõrve poolsaarele soovitaks läheneda Kaugatoma poolt, et ei peaks sama teed kaks korda sõitma. Jube mõnusad käänulised kruusakad :)

urmas66 kirjutas:

Näiteks nii

https://www.google.ee/maps/dir/Risti%E2 ... 470197!3e0

Leisi kandis võid veel vahepeal keerata Kuressaare poole,käia vaatamas Angla tuulikuid ja külastuskeskust.
Kuresaarest Kuivastusse minnes keera sisse Kaali kraatri juurde ja igalpool võid vaadata neid pruune silte ning siis ise otsustada,kas keerata ja vaadata või edasi sõita.


KXBTVL
Postitusi: 80
Liitunud: 24 Juun 2017, 12:31
Tsikkel: Honda CB750 ;Honda CRF450X
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas KXBTVL »

Tere!Kas leidub matkaselle,kel plaanis augustis paari-kolmepäevane ring eests teha?Liituksin meeleldi!Päris ekstreemseid paiku väldiks,aga liikumine kruusal ,sobib igati.Senini olen kulgenud põhiliselt üksi,kogeks siis väikeses grupis reisimist ka.

Kasutaja avatar

pühak
Postitusi: 1809
Liitunud: 08 Okt 2012, 10:26
Tsikkel: Kawasaki VN1500
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 216 korda
Tänatud: 88 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas pühak »

Kui mönusad kruusateed huvi pakuvad, siis Sõrves ja Saaremaa läänerannikul on neid siin-seal veel alles. Muhumaal ka. Väina tamm - Kuressaare trass on jah, suht igav, kui tahad vältida, siis ühe otsa saab mööda põhjarannikut minna, teise mööda vana maanteed Laimjala kaudu. Viimatinimetatu küll rohkem sihuke mõnus kruiisimise trass, ringi vahtimine kordades huvitavam, kui maantee ise. Lõunarannikul ka huvitavaid kohti, aga need suures osas mingi poolsaare või neeme otsa mineva tupiktee ääres ehk siis tuleb palju edasi-tagasi nühkimist.

"Kui miski väärib kasutamist,
siis väärib see ka väärkasutamist!"

ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas ttt »

Ringi trippimiseks on põhjarannik super. Ninase ja Undva vahele jääb ilusaid mereäärseid kohti lõkkeplatsidega (kohati kruus, kohati asfalt), Undvast edasi lääne poole on ka lahe tee, kuigi kruusakas. Juba mainitud Kaugatoma ja Lõmala kant on ka lahe, Lõmalas on uus sadam vaatetorniga. Ja Sõrves palju militaarobjekte. Muhule tasub ka kindlasti ring peale teha ja kalapoodi ja leivapoodi külastada!


Ardilla
Postitusi: 1154
Liitunud: 30 Apr 2013, 22:14
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 71 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas Ardilla »

Kiipsaares tasub ära käia. Tuleb arvestada ca 2 kilti jala käimist, kui just enduga pole. Angla tuulikud. Sealt läheb ilis tee Orissaarde mis kulgeb mööda ranna joont. Orissaare staadioni Tammega pilti ja Siis Muhuriitosse sööma.

August-September plaan teha 1 päeva triip. TLL-Virtsu-Kuivastu ja Kiipsaar, Angla, Orissaare, Muhusaar (kui jõuab: Mutant-pingviinid, koguva, Muhuriito, kui ilm libab Simmistisse korra vette kasta Põhja sadamas) Kuivastu-TLL. Saartel on Itaks kus ära käia. Oleneb palju on aega ja mis rattaga minek ja kui palju on huvi külastada vaatamisväärsusi. Isenesest Muhus saaks juba mitmeid tunde veeta.


reimps

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas reimps »

Kuskohas Saaremaal need Muusikabaari/Viruringi laadsed kohad on, kus saaks hängida ja ennast näidata? Asking for a friend.


ttt
Postitusi: 323
Liitunud: 30 Mai 2016, 13:12
Tänanud: 25 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas ttt »

reimps kirjutas:

Kuskohas Saaremaal need Muusikabaari/Viruringi laadsed kohad on, kus saaks hängida ja ennast näidata? Asking for a friend.

Kui mina seal elasin, siis kesklinnas Rae keskuse ees koguneti (nüüd vist Konsum seal). Viimane kord demonstreerisid kohalikud noored seal poksivõtteid :D

Kasutaja avatar

iSlanderADV
Mode
Postitusi: 557
Liitunud: 25 Mai 2014, 19:21
Tsikkel: Honda CRF1000L, Husqvarna 701
Asukoht: EU
Tänanud: 180 korda
Tänatud: 120 korda
Kontakt:

Re: Mida mootorrattaga Saaremaal teha?

Lugemata postitus Postitas iSlanderADV »

reimps kirjutas:

Kuskohas Saaremaal need Muusikabaari/Viruringi laadsed kohad on, kus saaks hängida ja ennast näidata? Asking for a friend.

Olerex, kohe linna sissesõidu juures :mrgreen:

Nägemata Eesti orienteerumissari http://nägemataeesti.ee
TransEuroTrail Estonia https://transeurotrail.org/estonia
Honda CRF1000L Africa Twin, Husqvarna 701 Rally
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”