Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Krl »

Huvitav kas vanakoolimehed igatsevad ka kruvikeerajaga karbussi timmimist poolel teel tööle, ja küünarnukkideni õliste kättega poejärjekorras seismist?



Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

Krl kirjutas:

Huvitav kas vanakoolimehed igatsevad ka kruvikeerajaga karbussi timmimist poolel teel tööle, ja küünarnukkideni õliste kättega poejärjekorras seismist?

Ei sellest pole hullu. Küll tuleb aeg kui me igatseme taga vanakooli ABS, EBS JMS :D ning vaatame seda noorust, kes ajab ringi krt teab mis udupeente vidinatega. :D, mille selga ühel korralikul vanakooli mehel ei sünni istuda.

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
JAWAmees kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Ma olen autoga väga suur püsika kasutaja ja seda isegi linnas.Tsikli peal nagu ei oska puudust tunda muust kui vahel just parema käega mingi liigutuse tegemisel rutska fikseerimisest ja selle asja ajab see nö fiksaator tüüpi lahendus igati hästi ära.
Kui kiirust hoidva püsikaga juba tegu,siis kuhu jääb sõidumõnu ,mis minu jaoks seotud just rutska väänamisega?
Me siin sõpradega nädalavahetusel õlle kõrvale arutlesime ,et ABS, EBS, Püsikas ja veel ja veel lisasid,saab ju ka ratastele peale panna. Aga kas on ka vajadus?
Lõpuks oli üldine arvamus,et meile,kes oskavad juba ammu(ehk on õppinud ilma nendeta) rattastega sõita,pole neid just hädasti vaja.Samas tänapäeva nooremale põlvkonnale,et nad üldse julgeks ratast puutuda,peab olema muljetavaldav rivi kolmetähelisi kombinatsioone+veel ka Airbag ümber ratta :D
Eks tootjad ka üritavadki seda just sel põhjusel teha,sest muidu polegi varsti enam neid rattaid kellelegi müüa.

Millise mõnuga täpselt on seotud gaasirulli paigalhoidmine maanteel sõites? :)

Mul tegelikult üks lihtne probleem- ma ei suuda sõita rattaga pikka aega stabiilse/legaalse kiirusega nii :mrgreen:
Kuna varem see mind väga ei kottinud(954, Busa), siis on väga keeruline korralikuks motoliiklejaks tagasi õppida.
GS on minu jaoks mugavuselt ideaalne ratas ning sõidaks hea meelega igapäevaasju, aga kahjuks ei saa sama moodi
tuimalt edasi lasta, kuna lubadest sõltub töö(kodu-töö ca 3600km iga kuu). Autoga sõidan GPS järgi püssariga 93kmh
ja pole miskit muret.

J.

Eks vahe ongi selle,kas hobisõit või igapäevaelu.Ma sõidan ka 4000+ igas kuus autoga,aga tsikliga vahel peale tööd ainult oma lõbuks.Matkamine kord aastas on pigem teema ja seal on see scottoileri jublakas igati abiks,et käsi ei väsiks ning see nö klamber püsikas ajab mul ka nüüd ilmselt asja ära kui kohale jõuab.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas reimps »

Krl kirjutas:

Huvitav kas vanakoolimehed igatsevad ka kruvikeerajaga karbussi timmimist poolel teel tööle, ja küünarnukkideni õliste kättega poejärjekorras seismist?

Igatsen küll. Päris palju isegi.
Aga valisin ikka fašistliku kolmetähelise auto, millega pole muret ja millel peab sõidumõnu saamiseks ESP vms lolluse väljalülitama.
Igatseda võin nooruspõlve nõukaimesid ikka, ägedad ajad olid need IZ-i ja VAZ-iga nusperdamiseajad.

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas:

Huvitav kas vanakoolimehed igatsevad ka kruvikeerajaga karbussi timmimist poolel teel tööle, ja küünarnukkideni õliste kättega poejärjekorras seismist?

No siin on ikka vahe sees,et kas kehva kvaliteediga (nt nõukaegne) toodang või lihtsalt tehnoloogiline areng.Igal ajastul on ikka ka kvaliteetseid asju toodetud,mis ei vaja pidevat keeramist.Enamus karbussid ,mis ka nö tänapäevastel vanematel ratastel, on ikka sama tööpõhimõttega,mis oli punnvõrri karbuss ehk mootori tekitatud vaakumi abil tekib kütuse toimetamine silindrisse.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas madmax »

Krl kirjutas:

Huvitav kas vanakoolimehed igatsevad ka kruvikeerajaga karbussi timmimist poolel teel tööle, ja küünarnukkideni õliste kättega poejärjekorras seismist?

No vähemalt timmivad ära kui vaja, mitte ei tammu teeääres jalalt jalale treilerit oodates.

allways mad!
Kasutaja avatar

Madlobster
Toetajaliige
Postitusi: 3121
Liitunud: 30 Aug 2016, 12:52
Tsikkel: Honda VFR800, 2008
Tänanud: 484 korda
Tänatud: 579 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Madlobster »

On ka kodanike, kes eelistavad kord aastas (kui sedagi) treilat oodata kui ülepäeva näpud õlised koguaeg midagi ropendades tee ääres timmida.
Kahtlustan, et esimesed on tugevas ülekaalus. :) Kuigi ei saa salata, see timmimise jutt väikse nostalgia ohke tekitab. :)

Tsiteerides "klassikuid". "Mitte keegi ei saa mul keelata LS-i tõlgendada nii, nagu mina seda soovin."
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas simp »

madmax kirjutas:
Krl kirjutas:

Huvitav kas vanakoolimehed igatsevad ka kruvikeerajaga karbussi timmimist poolel teel tööle, ja küünarnukkideni õliste kättega poejärjekorras seismist?

No vähemalt timmivad ära kui vaja, mitte ei tammu teeääres jalalt jalale treilerit oodates.

ehh... tänapäeval (ja kui right to repair liikumine natuke kaugemale jõuab) teed sama asja, aga telefon ühendub OBD pistikus oleva BLE jullaga. Lükkad slaideri pealt segu paika lihtsalt :-|||

Kasutaja avatar

Wtf3000
Postitusi: 69
Liitunud: 19 Mär 2018, 22:53
Tsikkel: DL1000
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 29 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Wtf3000 »

Mul on selline nagu Motomarket viitas. Aga ebay'st saab täpselt sama tüki mõned korrad odavamalt https://goo.gl/sV731e

Maanteel korra sõitnud ning toimib hästi ja käsi ei väsi nii palju. Linnas on jah veidi segav, aga ehk on asi praegusel hetkel paksemas sõidukindas. Muidugi käib suhteliselt lihtsalt küljest ära ka ning saab taskusse pista.

s-l1600.jpg
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma tellisin sellise,sain mingil ale päeval 22€-ga,kätte pole veel saanud.
https://www.aliexpress.com/item/BIKINGB ... 0.0.7EXiSq

See kummist mul oli ka,aga kuna mul on Scottoileri kämbla toetamise lapakas,siis see oli kuidagi liiga lai ja käele enam rutska peal nagu ruumi ei jäänudki.

BIKINGBOY-CNC-Billet-Universal-Motorcycle-Aluminium-Cruise-Control-Throttle-Lock-for-Sport-Bikes-DUAL-Sports-Cruisers.jpg_640x640.jpg
Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Krl »

Kui hästi nendega kiirus fikseetida õnnestub?
Või peab ikka sättima koguaeg, kuna kiirus kasvab või langeb?

Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Tellisin endale selle:

Soovisin midagi mis jääks statsionaarselt rattale ja ei ole möödaminejal sekundiga eemaldatav.
Esmapilgul täitsa ok ja istus ka aga peale Oxfordi installi enam peale ei mahtunud. Järgmisena prooviks analoogset nagu Urmas tellis.

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Krl kirjutas:

Kui hästi nendega kiirus fikseetida õnnestub?
Või peab ikka sättima koguaeg, kuna kiirus kasvab või langeb?

See ei ole püsikas selle sõna õiges tähenduses.Pigem asi ,mis laseb parema käe lenksult eemaldada mingiks ajaks.Aga sirgel teel ilma suuremate tõusude-langusteta ,saab päris pikalt sõita,et midagi oluliselt muutuks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

reimps

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas reimps »

Tehke parem trenni, mis te siin autovidinaid tsiklile üle kanda ikka üritate.


JAWAmees
Postitusi: 200
Liitunud: 12 Mai 2010, 02:32
Tsikkel: R1200GS
Asukoht: Läänemaa/Harjumaa
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas JAWAmees »

urmas66 kirjutas:

Ma tellisin sellise,sain mingil ale päeval 22€-ga,kätte pole veel saanud.
See kummist mul oli ka,aga kuna mul on Scottoileri kämbla toetamise lapakas,siis see oli kuidagi liiga lai ja käele enam rutska peal nagu ruumi ei jäänudki.

Soetasin endale eelmine hooaeg samasuguse vidina ja toimis täitsa rahuldavalt. Kui sättida tasasel maal kiirus kusile 110 peale, siis Hps-Tln vahel sõites ülesmäge alla 90ne ei
langenud. Allamäge sõites tuli arusaadavalt hoogu juurde. Samuti, kui teha möödasõitu vähe hoogsamalt, siis piirajaga hoo maha võtmine kestis pikemalt, kui muidu. Aga oma raha
igati väärt ja saab täitsa paremat kätt puhata. Aga krt kuidas tahaks päris püsikat ikka :(

J.


last
Postitusi: 15
Liitunud: 31 Jaan 2013, 21:58
Tsikkel: V-Strom DL1000
Tänatud: 1 kord

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas last »

üks kiirusehoidja mille ma võtsin tsiklilt on üle, kui keegi soovib https://www.okidoki.ee/item/pusikiirusehoidja/7019828/

Kasutaja avatar

argoa
Postitusi: 331
Liitunud: 05 Apr 2007, 01:31
Tsikkel: V-Strom
Asukoht: Tartumaa
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas argoa »

last kirjutas:

üks kiirusehoidja mille ma võtsin tsiklilt on üle, kui keegi soovib https://www.okidoki.ee/item/pusikiirusehoidja/7019828/

Kas ühendusskeemi ka leiad?

Riga 12, Minsk 125, CŽ 250, Planeta 5, Yamaha XJ900F, Suzuki DL650 V-Strom
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

last
Postitusi: 15
Liitunud: 31 Jaan 2013, 21:58
Tsikkel: V-Strom DL1000
Tänatud: 1 kord

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas last »

argoa kirjutas:
last kirjutas:

üks kiirusehoidja mille ma võtsin tsiklilt on üle, kui keegi soovib https://www.okidoki.ee/item/pusikiirusehoidja/7019828/

Kas ühendusskeemi ka leiad?

selline http://www.rostra.com/universal-afterma ... rostra.php
paigaldusjuhendi raamatu leidsin ka

JAWAmees pidi täna õhtul selle järgi tulema, nii et ära juba lubatud

Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 271
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Kuna mul on rattal peeglid lenksu otstes, siis lahendasin pikal sõidul käe puhkamise nii, et peegli nn jala ümber tõmbasin jämedama nipuka, mis jääb peegli jala ja gaasirutska vahele ja seal olles takistab gaasirutskal ise tagasi liikuda.

Ehk siis puhtalt hõõrdejõuga hoiab kinni gaasirutskat ja toimib väga ilusti. Ainuke miinus ongi, et gaasi pead iga kord ise ka maha keerama nö. ,aga kuna käed lenksul niikuinii pm koguaeg, siis see "tagasikeeramine" mind ei sega.
Ja nipuka saab ka mööda seda peeglijalga üles poole liigutada vajadusel ja siis ta rutska liikumist taas ei takista.

Ehk siis minujaoks lihtsuses peitub võlu :bsmile:

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Spoiler
Snuffit kirjutas:

Kuna mul on rattal peeglid lenksu otstes, siis lahendasin pikal sõidul käe puhkamise nii, et peegli nn jala ümber tõmbasin jämedama nipuka, mis jääb peegli jala ja gaasirutska vahele ja seal olles takistab gaasirutskal ise tagasi liikuda.

Ehk siis puhtalt hõõrdejõuga hoiab kinni gaasirutskat ja toimib väga ilusti. Ainuke miinus ongi, et gaasi pead iga kord ise ka maha keerama nö. ,aga kuna käed lenksul niikuinii pm koguaeg, siis see "tagasikeeramine" mind ei sega.
Ja nipuka saab ka mööda seda peeglijalga üles poole liigutada vajadusel ja siis ta rutska liikumist taas ei takista.

Ehk siis minujaoks lihtsuses peitub võlu :bsmile:

See minu tellitud asi töötab täpselt sama põhimõtte järgi,aga peegli asemel saab nö stopperiks minu rattal olema piduri heebel. Vahe on siis ainult hinnas,selle raha eest saab vist 2 pakki neid suuremaid nipukaid :D :bsmile:

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Snuffit
Postitusi: 271
Liitunud: 02 Veebr 2009, 19:50
Tsikkel: Suzuki GSX1250 FA
Asukoht: Rapla
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Snuffit »

Spoiler
urmas66 kirjutas:

See minu tellitud asi töötab täpselt sama põhimõtte järgi,aga peegli asemel saab nö stopperiks minu rattal olema piduri heebel. Vahe on siis ainult hinnas,selle raha eest saab vist 2 pakki neid suuremaid nipukaid :D :bsmile:

Justjust :mrgreen:

Kasutaja avatar

TaivoP
Postitusi: 49
Liitunud: 07 Mär 2010, 16:58
Tsikkel: KTM 890 Adventure R
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda
Kontakt:

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas TaivoP »

Ise ostsin sellise ratta, millel püsikiirusehoidja oli standardvarustuses. Väga mugav kasutada. Mis põhiline ei mingit leiutamist :D

Pilt

minevik : Honda VF 1000 -1985.a. / Honda XL 1000 -2001.a / KTM 640 ADV -2001.a /Triumph 800 XCX -2018.a / KTM 690 ENDURO R 2019. a. /
olevik : KTM 890 Adventure R
tulevik : Sõidukorras mootorratas
.
Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sain selle alist tellitu kätte ja testisin eile ära ka.
Kui see kummi mansett oleks natuke libedamast kummist-silikoonist oleks kasutamine ilmselt hõlpsam, aga üldiselt toimib hindele 4+ ehk kätt saab rutskalt eemaldada,aga vähemalt minu rattal kiirus ei püsi paigas üle paarikümne sekundi. Olenevalt maastikust või ka tuulest,kas langeb või kasvab siia sinna.
Toode ise on valmistatud väga kvaliteetselt alumiiniumist. Ühe näpuga saab asendi kätte suht hõlpsalt,aga selle kummi manseti libedus teeks asja mugavamaks. Proovin järgmine kord üldse ilma selleta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

MrR
Postitusi: 331
Liitunud: 04 Okt 2006, 08:25
Tsikkel: Bayerische Motor Werke
Tänatud: 1 kord

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas MrR »

Urmas, kas selgitad palun korra selle tööpõhimõtet. Jääb segaseks mulle, kuidas see fikseerimine ja vabastamine käib? Ma loodan, et ei pea nahast kindaga seda väikest polti seal pingutama. :shock: :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

MrR kirjutas:

Urmas, kas selgitad palun korra selle tööpõhimõtet. Jääb segaseks mulle, kuidas see fikseerimine ja vabastamine käib? Ma loodan, et ei pea nahast kindaga seda väikest polti seal pingutama. :shock: :D

Selle tugevuse regullid ikka enne sõitu ära. Peale läheb nii,et hoides gaasirutskat mingis asendis,lükkad näpuga selle jublaka vastu piduri heeblit ja gaas enam ise tagasi ei keera.Minu kesine kogemus laupäevase umbes paarisaja km peale ütleb,et peab enne hetkeks natuke nö üle keerama ,et jääks umbes sama kiirus,millega äsja liikusid. Maha läheb lihtsalt rutskat käega maha keerates. Samalaadseid tooteid on ka plastikust,aga siis ei saa ise tugevust regullida ja võib jääda liiga lõdvaks või kangeks.See kummist ,mis siin eespool teemas läbi käis on minu jaoks liiga lai ja segab(mind vähemalt küll). suur nipukas ilmselt minu ratta puhul ei töötaks,sest jääks ilmselt liiga nõrgaks.
Ratastel millel on elektriline,ilma trossita gaas, võiks see asi veel paremini toimida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Martinez kirjutas:

Tellisin endale selle:

Soovisin midagi mis jääks statsionaarselt rattale ja ei ole möödaminejal sekundiga eemaldatav.
Esmapilgul täitsa ok ja istus ka aga peale Oxfordi installi enam peale ei mahtunud. Järgmisena prooviks analoogset nagu Urmas tellis.

Sai sõbra rattale proovitud. Mulle lahendus väga meeldis. Kahju, et enda leksule ei mahtunud.
Kes soovib siis Tartus võib 30€ eest omaniku vahetada.

EDIT: Müüdud


Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

Martinez kirjutas:
Martinez kirjutas:

Tellisin endale selle:

Soovisin midagi mis jääks statsionaarselt rattale ja ei ole möödaminejal sekundiga eemaldatav.
Esmapilgul täitsa ok ja istus ka aga peale Oxfordi installi enam peale ei mahtunud. Järgmisena prooviks analoogset nagu Urmas tellis.

Sai sõbra rattale proovitud. Mulle lahendus väga meeldis. Kahju, et enda leksule ei mahtunud.
Kes soovib siis Tartus võib 30€ eest omaniku vahetada.

EDIT: Müüdud

Kas ma saan aru, et Oxfordi kätesoojendusele see süsteem ei sobinud?

Kasutaja avatar

TiitX11
Postitusi: 403
Liitunud: 16 Aug 2015, 18:54
Tsikkel: Honda X11; Vulcan 2200
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas TiitX11 »

Sellel on ka täismetall variant.

Tsikkel pole kunagi liiga võimas...........kui aga on, oled ise liiga vanaks jäänud
Kasutaja avatar

Martinez
Postitusi: 402
Liitunud: 18 Sept 2012, 12:38
Tsikkel: DL1000 / KTM 690 / Beta 125
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 43 korda

Re: Püsikiiruse hoidja mootorrattal

Lugemata postitus Postitas Martinez »

Rasmusk kirjutas:

Kas ma saan aru, et Oxfordi kätesoojendusele see süsteem ei sobinud?

Asi ei olnud mitte selles, et Oxfordidega ei sobinud vaid ei mahtunud enam lenksu kinnitus sobivasse kohta. Mul suretus-/starterinupu/tulede korpus ja peegli- ning rutskakinnitus ei lasknud seda sobiva koha peale panna. Oxfordi soojendus viis rutskale kinnitamise kohta 1cm võrra lenksu otsa poole. Ja kuna installeerisin käekaitsmed siis ei saanud kogu kupatust ka sisse poole nihutada - piduri vooliku banjo polt läks vastu kaitsme kinnitust.

Pilt

Kui oleks saanud kogu kupatust viia vasakule siis ilma pikenduseta oleks mahtunud lüliti ja rutska vahele. Originaal rutskaga oleks jälle pikendusega istunud samasse kohta mis pildil.
Arvestama peab ka sellega, et need fiksaatorid võtavad vähemalt cm rutska pinda ära ja laiema käe ja lühikese rutskaga võib viimane kitsaks jääda.

Endale asemele ostsin prooviks siis selle "kahvli" tüüpi lahenduse.

2018-06-13 09_34_32-Black Universal Motorcycle Cruise Control System Throttle Lock Go High Quality _.png
2018-06-13 09_34_32-Black Universal Motorcycle Cruise Control System Throttle Lock Go High Quality _.png (275.4 KiB) Vaadatud 5231 korda

Maksis 26€
100km testsõidul sai proovitud. Hilisema 4000+km raames ei läinud vaja (sh 650km päevad). Oma rattaga rahul ja karjuvat vajadust selle järgi ka pikkadel päevadele ei tekkinud.
Kes soovib võib Tartus ostu hinna eest omastada.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”