Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Laisaar
Postitusi: 3558
Liitunud: 14 Nov 2002, 21:34
Asukoht: Tallinn 5056777
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas Laisaar »

Hääd inimesed!

Olavi võttis kätte ja kirjutas pika ja põhjaliku loo motonavidest.
Artikli leiad siit: https://www.wroomer.ee/kogu-tode-motonavidest/

naviloopais_Fotor_Fotor.jpg

Palju head!

Väints



Aeglaselt saab kauem sõita.
Villis.ee
Wroomer.ee
laisaar.com
Kasutaja avatar

simp
Postitusi: 1759
Liitunud: 27 Aug 2006, 23:25
Tsikkel: sv1000n
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 120 korda
Tänatud: 180 korda

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas simp »

Vajab eraldi 12V toidet läbi USB-laadija

läbi usb antakse seadmetele ikkagi 5v, ehk siis reaalne miinus on see, et pead kuidagi 12v --> 5v tegema nende toitmiseks.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Pealkirja lugedes,tekkis aimdus,et autor on äkki ise neid seadmeid tsikli peal testinud.Kahjuks selgus artiklit lugedes,et ainult netist erinevad arvamused kokku kogunud.
Minu jaoks mitte midagi uut.Kahjuks.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas:

Kahjuks selgus artiklit lugedes,et ainult netist erinevad arvamused kokku kogunud.
Minu jaoks mitte midagi uut.Kahjuks.

See selgus sulle täpsemalt millest?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Macintosh kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kahjuks selgus artiklit lugedes,et ainult netist erinevad arvamused kokku kogunud.
Minu jaoks mitte midagi uut.Kahjuks.

See selgus sulle täpsemalt millest?

Sellest,et ta esiteks ise neid navisid reaalselt ei kasutanudki, vaid kogus kokku netist nende kohta käiva.Seda olen ka ise võimeline tegema

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

urmas66 kirjutas:
Macintosh kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kahjuks selgus artiklit lugedes,et ainult netist erinevad arvamused kokku kogunud.
Minu jaoks mitte midagi uut.Kahjuks.

See selgus sulle täpsemalt millest?

Sellest,et ta esiteks ise neid navisid reaalselt ei kasutanudki, vaid kogus kokku netist nende kohta käiva.Seda olen ka ise võimeline tegema

Oot, kuidas sa seda ikka järeldasid? Kas autor kogus kogu info netist või on mõningid seadmeid ikka kasutanud? Kui on siis milliseid on ja milliseid mitte?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Urmas66, mäkk on pmst neid asju kõiki ise testinud ja kui see meenutab sulle mõnda muud artiklit, siis siin on loogika sees - muud artiklikirjutajad on ilmselgelt sama asja testinud. Või mis sa lootsid leida, et käsigps-iga on hea ka muna praadida, et seda teised keegi veel pole avastanud?

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Piipz kirjutas:

Urmas66, mäkk on pmst neid asju kõiki ise testinud ja kui see meenutab sulle mõnda muud artiklit, siis siin on loogika sees - muud artiklikirjutajad on ilmselgelt sama asja testinud. Või mis sa lootsid leida, et käsigps-iga on hea ka muna praadida, et seda teised keegi veel pole avastanud?

Pole mõtet ironiseerida,aga pealkiri oli paljulubavam,kui artiklist saadud info.
Hea ladus informatiivne jutt,aga kogu tõeks seda nimetada on natuke liiga palju.
"Tõe" võiks teada saada näiteks pannes tsiklile peale erinevaid navisid ja nendega siis pikemalt sõita(kuskile kaugemale?),et teha neil vahet reaalses olukorras.Ausalt öeldes ei vaadanud isegi kes selle kirjutas(täna alles avastasin autori :) ),aga lugesin ikkagi läbi ja kirjutasin ka kohe oma arvamuse.Ei midagi isiklikku,lihtsalt pealkirja järgi eeldasin midagi enamat sellest loost.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas morse »

Olen artikli autoriga samast koolkonnast ja lugu oli hea kokkuvõte, kuid tõesti, kui ühes äärmuses oleks "teaduslik uuring", siis antud artikkel oli pigem teises ääres. Rohkem nagu "arvamuslugu". :bsmile:

Kasutaja avatar

oojamaa
Postitusi: 133
Liitunud: 10 Sept 2012, 22:53
Tsikkel: Honda Varadero XL1000V '07
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 24 korda
Kontakt:

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas oojamaa »

Esmalt kiidaks Olavit ja Väintsi, et võtsid vaevaks hea ülevaatliku kokkuvõtte teha erinevatest võimalustest ning nende plussidest ja miinustest. Kunagi oma tarbeks samuti neid erinevaid variante ja lahendusi kaalutud. Hea töö!

Ühe väikese "typo" leidsin. "Võtad karbist välja ja see töötab (ei laiene “hiinlastelw”, vt allpool)". Kaksis-v on kogemata lausesse lipsanud.

Mobiiltelefonide kasutamise puhul mind natukene üllatab tõsiasi, mille ka Olavi välja tõi, et "Puudub spetsiaalselt mootorrattasõiduks/aktiivtegevuseks valmistatud navigatsioonitarkvara".

Kuna ma ei ole samuti enda jaoks veel ära õigustanud "keskmise kooliõpetaja kuupalga" investeerimist motonavisse ning proovin veelkindla telefoni ja RAM X-GRIP'iga hakkama saada, siis ei ole veel leidnud head motonavi tarkvara, kus tähed, numbrid, nupud/ikoonid ja teed kaardil oleksid suured ja kontrastsed ning tarkvara oleks pea sama võimekas kui spets. motonavi seadmed.

Teoorias ei tohiks "ratturilt ratturile" motonavi tarkvara valmistamine/kujundamine nii kole keeruline olla. iPhone'l keerasin vaegnägijate seaded peale, et tähed oleksid suuremad ja kontrastsemad ja kaugemalt paremini näha. Millegipärast kaarditootjad või siis rakenduse kujundajad on leidnud, et hea oleks kruusateed märkida heledale kaardile valge paari pikseli laiuse teena, mida päevavalguses meetri kauguselt on telefoniekraanilt võimatu tuvastada.

Näide Google Mapsi kruusateede kontrastsusest. Sarnane kontrastsus ka HERE Mapsi puhul.
Näide Google Mapsi kruusateede kontrastsusest. Sarnane kontrastsus ka HERE Mapsi puhul.

Kaardidetailide kontrastsus on enamus kaartidel väga madal ja rakendustest ei ole leidnud kohta, kus saaks öelda, et "Tee teed paksemaks ja värvilisemaks". Kiirtee siniseks, asfalttee mustaks, kruusatee pruuniks ja pinnastee roheliseks vms.

Natukene läheb teemast kõrvale ja rohkem "navitarkvara rubriiki", aga kui keegi on leidnud lisaks Here Mapsile, Sygicule mõne hea offline toimiva motonavi rakenduse, siis paluks seda teadmist lahkelt jagada. Hea meelega katsetaks ise ka.

Viimati muutis oojamaa, 14 Aug 2017, 16:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas Maaks »

morse kirjutas:

Olen artikli autoriga samast koolkonnast ja lugu oli hea kokkuvõte, kuid tõesti, kui ühes äärmuses oleks "teaduslik uuring", siis antud artikkel oli pigem teises ääres. Rohkem nagu "arvamuslugu". :bsmile:

See avaldatigi ju lehel wroomer aga mitte ajakirjas Imeline Teadus :lol:
IMHO on tegu hea artikliga internetilehele, mida võivad külastada inimesed, kes a)kes ei tea navidest midagi b)kaaluvad mingi navilahenduse soetamist mootorrattal kasutamiseke c)löövad niisama internetis aega surnuks (selle asemel et ilusat sõiduilma ära kasutda)

Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

oojamaa kirjutas:

Natukene läheb teemast kõrvale ja rohkem "navitarkvara rubriiki", aga kui keegi on leidnud lisaks Here Mapsile, Sygicule mõne hea offline toimiva motonavi rakenduse, siis paluks seda teadmist lahkelt jagada. Hea meelega katsetaks ise ka.

Mul hetkel on katsetamisel Osmand, see on nende OSM-põhiste tarkvarade osas seni proovitutest (Locust, Orux, maps.me) kõige mugavam kasutada, või no aus oleks vast öelda et imeb kõige vähem :) Paraku vist tahab päris head telefoni saada - suurema kaardiala joonistamisel kipub omadega ummikusse jooksma. Kontrastsus on parem kui Google Mapsil, aga ega seal midagi väga hõisata ikka ei ole.

Mis puudutab kontrastsust, siis leidsin netist ühe näite mis juhtub, kui äpimeistrite asemel pääsevad OSM kaarte joonistama inimesed kes actually oma tööd oskavad - kahjuks see on ainult proof of concept, mitte reaalselt kasutatav asi, aga no blinn kus on ikka ilus ja loetav kaart valmis meisterdatud, silm puhkab: http://maps.stamen.com/toner/#12/59.4375/24.7785

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

morse kirjutas:

Olen artikli autoriga samast koolkonnast ja lugu oli hea kokkuvõte, kuid tõesti, kui ühes äärmuses oleks "teaduslik uuring", siis antud artikkel oli pigem teises ääres. Rohkem nagu "arvamuslugu". :bsmile:

Olen selle väitega nõus aga kõik oleneb lugeja teadmiste tasemest. Kui sa oled kuude viisi navisid ja nende võimalusi uurinud siis muidugi pole see "kogu tõde". Aga see artikkel pole siis ka sulle, sa oled juba palju targem.

urmas66 kirjutas:

Pole mõtet ironiseerida,aga pealkiri oli paljulubavam,kui artiklist saadud info.
"Tõe" võiks teada saada näiteks pannes tsiklile peale erinevaid navisid ja nendega siis pikemalt sõita(kuskile kaugemale?),et teha neil vahet reaalses olukorras.

Ideaalis on tõesti iga seadmegrupi kohta veel omakorda samas mahus artikkel aga see eeldab kõikide nende navidega mitte päevast ringisõitu vaid minimaalselt nädalat (või vähemalt nädalavahetust) kõikvõimalikes oludes (päike, vihm, öö, külm, muda, jms) ja kõikvõimalike juhtumitega (ettevalmistatud teekond, ettevalmistamata teekond, hääljuhised jms). Antud lugu oli +10K tähemärki pikk (artikli kohta päris mahukas) aga ikka veel mitte piisav. Seega "kogu tõde" tuleks kokku mitte vähem kui 100K tähemärki või natuke rohkem (võrdluseks: keskmine romaan on 350K-500K). See on täismahus töö ja eeldab, et keegi kataks (vähemalt) kulud. Ma kirjutan hobikorras ja kõikide nende seadmetega paar kuud süstemaatiliselt ringi kärutada maksab korralikult. Rääkimata sellest, et ka seadmed tuleb kusagilt saada (selliseks testiks peaks seadme omanik olema valmis saama tagasi mittetöötava või rikutud välimusega seadme või üldse mitte saama). Osade seadmetega olen ma seda saanud ka teha aga paljude puhul tuleb leppida sellega, et kasutad/proovid päeva-kaks ja annad omanikule tagasi.

Kas sa, Urmas oleksid (eduka ettevõtjana) valmis seda testimise tegevut toetama või meedlib sulle lihtsalt kritiseerida?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

oojamaa kirjutas:

Natukene läheb teemast kõrvale ja rohkem "navitarkvara rubriiki", aga kui keegi on leidnud lisaks Here Mapsile, Sygicule mõne hea offline toimiva motonavi rakenduse, siis paluks seda teadmist lahkelt jagada. Hea meelega katsetaks ise ka.

Maps.me võiks olla toimiv lahendus (http://maps.me/en/home) varasemalt meeldis mulle CoPilot (https://goo.gl/16yNgi) aga nüüd püole paar aastat kasutanud. Viimane oli väga hea kontrastse kuvaga. iGo Androidi (https://goo.gl/CZQNyH) versioon võiks ka teoreetiliselt mobiilil motonavigatsiooniks sobida. Windowsi versioon on ju kasutusel hiina motonavides ja ümberskinnituna Becker Mambas (https://goo.gl/W7E2f4).

Jesper kirjutas:

Mis puudutab kontrastsust, siis leidsin netist ühe näite mis juhtub, kui äpimeistrite asemel pääsevad OSM kaarte joonistama inimesed kes actually oma tööd oskavad

Esimesed paar versiooni HERE Maps'i olid ka umbes sellise kontrastsusastmega siis ilmselt keegi kasutajatest nurises, et liiga vähe värviline on ja nii ta tuksi keeratigi.

Jesper kirjutas:

Mul hetkel on katsetamisel Osmand, see on nende OSM-põhiste tarkvarade osas seni proovitutest (Locust, Orux, maps.me) kõige mugavam kasutada, või no aus oleks vast öelda et imeb kõige vähem :)

Ma olen üsna samale järeldusle jõudnud.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mis puudutab võrdlusteste, siis no ilma sentigi kulutamata saab end sel teemal netist puruks lugeda, kokku lappida ja siis veelkord neljaks lugeda :) Asi läheb umbes samale tasemele nagu teema "milline on parim mootorratas". Üks tegelane torkab autonavi lenksule, teeb oma kurvilise pühapäevatripi ära ja on ilgelt rahul et vot kus on ikka tore seade, kõik kohvikud ja bensukad on sees. Teine vend pillab oma Garmin Montana viie meetri kõrguselt kivise põhjaga jõkke ja kurdab, et vastupidavus pole ikka päris see...

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mac ma ei kritiseeri sinu tehtut.Tubli töö. Tegid võrdluse ,mis tüüpi seadmed on olemas ja kuidas nad suures plaanis töötavad.Aga veelkord kordan, eeldasin pealkirjast ja artiklit lugedes ka veel tükk aega,et tuleb võrdlus reaalselt mingitest konkreetsetest motonavidest nime ja muu sinna juurde kuuluvaga.Oleks pealkiri vähem lubav olnud,ei oleks minult sellist kirjutist tulnud.
Ja ma ei ole ettevõtte omanik vaid palgatööline ehk ei saa kindlasti selliseid katseid oma palgast sponsoreerida.Tegelikult võiks ju toodete müüjad olla huvitatud selliste katsete tegemisest,sest see oleks ju nendele reklaam ja võimalikud uued kliendid.Näiteks saade Digitund võtab pidevalt erinevaid uusi asju proovida ja vaevalt,et nad neid välja ostavad.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Kas zümo 550 tasuks veel osta või on juba väga vana?

dr800 2x
Kasutaja avatar

Ain
Postitusi: 1457
Liitunud: 10 Juun 2010, 23:33
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas Ain »

stev666 kirjutas:

Kas zümo 550 tasuks veel osta või on juba väga vana?

kindlasti tasub! See on tegelikult väga hea ja kiire navi.

Riga→Suzuki DL650 VStrom→Honda Crosstourer VFR1200 DCT. Garmin ZümoXT, GoPro Hero7 ja Packtalk Edge JBL sideseade.

Cardo PACKTALK Edge jms. sideseadmed, lisad ja varuosad: https://www.aaver.ee/product/cardo-packtalk-edge-duo/
Cardo ametlik edasimüüja Eestis

morse
Postitusi: 1373
Liitunud: 13 Veebr 2017, 10:30
Tsikkel: 690 Enduro R, Jawa 634, DR Big
Tänanud: 267 korda
Tänatud: 210 korda

Re: Artikkel: Kogu tõde motonavidest

Lugemata postitus Postitas morse »

Ain kirjutas:
stev666 kirjutas:

Kas zümo 550 tasuks veel osta või on juba väga vana?

kindlasti tasub! See on tegelikult väga hea ja kiire navi.

Ma olen enda 550ga rahul. Kuid minu arust tema ainuke miinus ongi see, et ta on üsna aeglane. Kui marsruut on juba käima tõmmatud, siis liigub kõik üsna kenalt. Aga pikema raja paika panek ja kalkuleerimine on pigem aeglasepoolne. Menyyd on suht vanakoolikad aga see on täitsa OK. Menyydes liigub kiirelt. Funktsioone on ka minu arvates piisavalt. Ühendub telefoni ja Cardoga jmt.

Kui oled harjunud tänapäevase telefoni ekraani vaatama, siis see resolutsioon on muidugi kehvake aga kogu interface on sellest lähtuvalt loodud ja otseselt probleeme ei ole - pigem esteetiline teema.

Kogu kaardimajandus toimib väga hästi. Sööb SD-kaarte ja menyys on kasutatava kaardi vahetamine lihtne.

Uuemat mudelit olen klõpsind ja pole kindel, et ta oluliselt parem oleks... Võibolla keegi oskab arvamuse öelda, kas lisaks suuremale ekraanile, veits kiiremale prosele ja nati moodsamale kasutajaliidesele midagi oluliselt paremat seal on? Mulle meeldivad väga vanema mudeli klahvid.

Igaljuhul 550 on endiselt oma hinda väärt.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”