Carnet de Passages tegemine

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Teema algataja
andu
Postitusi: 316
Liitunud: 11 Juun 2014, 10:05
Tsikkel: sv1000, fjr1300p
Asukoht: tallinn-riia-tartu-põlva
Tänanud: 93 korda
Tänatud: 44 korda
Kontakt:

Carnet de Passages tegemine

Lugemata postitus Postitas andu »

kas keegi on carneti teinud viimaste aastate jooksul enda rattale ja kust kaudu kõige lihtsam on teha ning kui kaua paberimajandus aega võttis, vaja läheb mul seda peamiselt enda ratta jaoks järgmise aasta tripil Austraaliast ülesse poole tulles aasia riikides ja natukene lõuna Aafrikas enne euroopasse tagasi tulekut kuid praegu tundub õige aeg ära teha ja uurida, igasugu kogemused sellega teretulnud :)
see dokument siis
https://en.wikipedia.org/wiki/Carnet_de ... _en_Douane



dare to dream…
eksarmukesed: thunderace - er6n - k1200rs - gsxf600 - fjr1300(gen2) - r6 - fz6 - dr650 - vtr1000 - f650gs - vfr800 - fjr1300(gen1) - fzs600 - fjr1300p(gen1)- ducu scrambler, f650gs Dakar, rs125
hetkel südant soojendamas: sv1000, fjr1300p(gen3)


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Carnet de Passages tegemine

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Praegu järgmiseks aastaks ette teha ei saa, Carnet hakkab kehtima max kuu pärast väljastamist. Eesti inimestele on kõige lihtsam teha ADACi kaudu. Posti teel tuleb saata dokumendid Münhenisse ja ca 2 ndla pärast saad postiga Carnet tagasi. 3000€ annad panti (juhul kui ratta turuväärtus jääb alla 6500€ kui õieti mäletan), teenus ise maksam ca 350€. Kui oled Austraalia numbritega rattaga siis on asi keerulisem. Carnet peaks idee järgi tagama selle et Su ratas jõuab "kodumaale" tagasi.

Edu! Aafrika igatahes on päris äge ja kuigi ma Austraalias käinud ei ole, tundub et LAV on Austraaliaga suht sarnane.

E.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”