Kuidas ma Shotimaale saan?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Tahaks Šotimaale minna ja seal tsikliga natuke tuuritada aga jube kaugel on. Ainuüksi edasi-tagasi sõidule kulub julge 6 päeva ära (Tallinn-Calais vahemaa on 2500 km). Ja see on konservatiivne hinnag.
Jagage ideid, kuidas tsikkel ja kaks reisijat võimalikult väiksema aja- ja rahakuluga Inglismaale/Šotimaale ja tagasi saada.



🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: RE: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Macintosh kirjutas:

Tahaks Šotimaale minna ja seal tsikliga natuke tuuritada aga jube kaugel on. Ainuüksi edasi-tagasi sõidule kulub julge 6 päeva ära (Tallinn-Calais vahemaa on 2500 km). Ja see on konservatiivne hinnag.
Jagage ideid, kuidas tsikkel ja kaks reisijat võimalikult väiksema aja- ja rahakuluga Inglismaale/Šotimaale ja tagasi saada.

Kas oled enne sügis/talvel Šotimaal käinud? Hea ilmaga sadas vihm ülevalt alla, halva ilmaga horisontaalselt. Väga ilus on, aga suvel.
Vastus su küsimusele oleks, et ega eriti kiiremini sinna ei saa, kui just pole võimalik kuidagi ratast kohale toimetada ja siis ise järgi lennata. Varem oli Ejsberg-Harwich praam aga seda pole enam aastaid. Lisaks suht igavale rootsile/taanile tuleks Sul uhada veel hunnik inglismaad enne kui jõuad "border of scotland" aga sealt saati on asi müstiliselt kena ja arvatavasti väärt kogu seda ligunemist ja janti [emoji3]

Viimati muutis Margusxx, 09 Okt 2017, 21:41, muudetud 1 kord kokku.
Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

Teema algataja
Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7336
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: RE: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Margusxx kirjutas:

Kas oled enne sügis/talvel Šotimaal käinud? Hea ilmaga sadas vihm ülevalt alla, halva ilmaga horisontaalselt. Väga ilus on, aga suvel.

Ma järgmise suve peale mõtlengi. :-)

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas Krl »

Eks jah. Ratastele mingi kast ümber ehitada, et standardsem oleks ja siis transpordifirmadelt selle kasti vedamiseks päringud võtta.

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: RE: Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Krl kirjutas:

Eks jah. Ratastele mingi kast ümber ehitada, et standardsem oleks ja siis transpordifirmadelt selle kasti vedamiseks päringud võtta.

Tallinnast saad laevaga stockholmi ja sealt on rotterdami 1400km, rotterdamist peaks minema praam Hull-i, kui seal maha saad siis oled pääsenud londoni ümbruse teetöödest ja ummikutest. Hullist shoti piirini on kiviga visata.. kui viitsid hästi palju kordi visata.

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

bigdog
Postitusi: 1314
Liitunud: 11 Sept 2005, 21:43
Tsikkel: HD
Asukoht: Euroopa
Tänanud: 15 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas bigdog »

https://www.dfdsseaways.co.uk/ferry-rou ... to-holland
Amsterdamist läheb laev Newcastle upon Tyne'i.
Kaks inimest ja tsikkel koos kajutiga esimeseks juuniks näiteks 138.- £. Ülesõit kestab 15 ja pool tundi.

Your choice is Your half chance.
Kasutaja avatar

akvanaut
Postitusi: 161
Liitunud: 04 Jaan 2014, 02:38
Tsikkel: Tenere700, wr450f,V-strom,Jawa
Asukoht: Pildiküla
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 48 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas akvanaut »

Krl kirjutas:

Eks jah. Ratastele mingi kast ümber ehitada, et standardsem oleks ja siis transpordifirmadelt selle kasti vedamiseks päringud võtta.

Ehk nimetad mõne soodsa transpordifirma.
Just otsisin kes viiks 60x40x100cm kasti näiteks hamburgi ja pakkumised olid ikka ulmelised, 800-1200eur


tauf
Postitusi: 133
Liitunud: 07 Okt 2014, 18:52
Tsikkel: Kawasaki
Tänatud: 4 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas tauf »

Macintosh kirjutas:

Ainuüksi edasi-tagasi sõidule kulub julge 6 päeva ära (Tallinn-Calais vahemaa on 2500 km). Ja see on konservatiivne hinnag.

Tsikkel auto taha käru peale ja edasi tagasi 2+2 päeva. Jääb ära igasugune pakkimine, terminalidega jamamine jms. Tuleb lihtsam, paindlikum ja ka odavam lõpuks.

Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Macintosh kirjutas:

Ainuüksi edasi-tagasi sõidule kulub julge 6 päeva ära (Tallinn-Calais vahemaa on 2500 km).

Auto + tsikkel kerghaagisel.
Calais`s kandis otsid näiteks Airbnb kaudu sellise öömaja, kuhu saad auto koos haagisega aianurka jätta.(tehingut aitavad väga soodsaks kaubelda paar Eesti päritolu 6pakki ja kommikarpi)
2+2 päevaga sõidad lõdvalt ära, eriti, kui kaardilugeja on nõus kasvõi natukegi sõitma.

Pilt

Tort
Postitusi: 2017
Liitunud: 07 Juun 2005, 11:17
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 165 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas Tort »

Macintosh kirjutas:

Tahaks Šotimaale minna ja seal tsikliga natuke tuuritada aga jube kaugel on.

Aga miks mitte odavlennuga ümberistumisega Edinburghi ja nädalaks ratas võtta? Igat moodi murevabam lahendus. Ega see oma rattaga sinna saamise või saatmise alternatiiv oluliselt soodsam ei tuleks, aga jama on rohkem kui vaja. Sõidad lolliks end või tegeled pakkimise ja muretsemisega. Nädal on seal ca 700 poundi neil näidetel:

https://rentamotorcycle.co.uk/rental-price/
http://royalenfieldedinburgh.com/motorc ... edinburgh/

Edit: Tallinn-Edinburgh on google mapsi järgi 3 300 km, siis isegi kui sul aega oleks kulutaksid sa 3326*1,3?=ca 500 eur kütusele + laevapiletid ja ööbimised ja söögid sinna JA TAGASI saamiseks. Pluss meeletu aeg. Oma ratast sinna ja tagasi saata maksab kui palju, võrreldes selle 700 poundise rattarendiga? Tallinn-Edinburgh-Tallinn käib mingi 200 euroga lennukiga vabalt ära, esimene KLM pakkumine Amsterdami ümberistumisega skyscannerist. Ilmselt päevi valides saab odavlennuga ka Londoni ümberistumisega.

Kasutaja avatar

Krl
Postitusi: 1695
Liitunud: 19 Veebr 2017, 21:31
Tsikkel: Welcome to the darkside
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 176 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas Krl »

akvanaut kirjutas:
Krl kirjutas:

Eks jah. Ratastele mingi kast ümber ehitada, et standardsem oleks ja siis transpordifirmadelt selle kasti vedamiseks päringud võtta.

Ehk nimetad mõne soodsa transpordifirma.
Just otsisin kes viiks 60x40x100cm kasti näiteks hamburgi ja pakkumised olid ikka ulmelised, 800-1200eur

Kahjuks ei oska. Oskan targutada ainult võõrastes teemades enamasti.
Omal reeglina vaja ainult tööalaselt asju saata ja siis piisab paki mõõtude, sihtkoha ja aja poetamisest logistikute postkasti. Ilmselt ongi äriklientide hinnad teised, aga ala Eur aluse(nagu sul)euroopasse viimise eest üle 100 euri pole vist maksnud. No kui just järgmiseks hommikuks ei pea see kohal juba olema.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

akvanaut kirjutas:
Krl kirjutas:

Eks jah. Ratastele mingi kast ümber ehitada, et standardsem oleks ja siis transpordifirmadelt selle kasti vedamiseks päringud võtta.

Ehk nimetad mõne soodsa transpordifirma.
Just otsisin kes viiks 60x40x100cm kasti näiteks hamburgi ja pakkumised olid ikka ulmelised, 800-1200eur

Kas need hinnad on mingid kullerfirmade omad ukselt uksele? Tava maantee transpordil on see peaaegu täiskoorma hind sinna kanti.

Šotimaale saab jah laevaga Hollandist ja Louis.de klient sai mingil liinil isegi soodust seal.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

akvanaut kirjutas:
Krl kirjutas:

Eks jah. Ratastele mingi kast ümber ehitada, et standardsem oleks ja siis transpordifirmadelt selle kasti vedamiseks päringud võtta.

Ehk nimetad mõne soodsa transpordifirma.
Just otsisin kes viiks 60x40x100cm kasti näiteks hamburgi ja pakkumised olid ikka ulmelised, 800-1200eur

DSV pidi oskama tsikleid saatma, Eesti kontoris olid mõistlikud inimesed, ja neil on isegi oma raamid. Ma kunagi sain sellist vastust, et kahe tsikli hind on peaaegu sama mis ühe oma, sest raame pannakse ühe teise peale, ja maksad pmst rekka põrandaala eest.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Kindlasti on võimalus ka kohapeal ratast rentida, jääb igasugune transatamine ära, lendad kohale, teed oma tiiru ära ja jälle lennukisse.

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3124
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas ranel »

rannamees kirjutas:

2+2 päevaga sõidad lõdvalt ära, eriti, kui kaardilugeja on nõus kasvõi natukegi sõitma.

20h sõitu on Berliini praktikas ja seda koos kiiruseületamistega ilma haagiseta. 2 päeva sõitu Šotimaale on väga julge pakkumine. Eriti kui näiteks Saksa kiirteel ei tohi sõita teps mitte nagu sõiduauto kiirusega.

Ma uurisin millalgi Isle of Man saamist. Pea sama suund. Ei ole mingit viisi odavat ja kiiret lahendust selle jaoks. Matkatsikkel on liiga kolakas ja läheb kahe eur aluse ala peale. Sellest tulenevalt jällegi on tegemist ebastandardse saadetisega, mille eest osatakse mõnusalt juurde küsida. Ma ei tea, kui pikk su ratas on, aga transalp on 2,2m pikk ja 1 EUR tüüpi alus on 1200 x 800 x 144 mm. Lisaks max kõrgus on ka ületatatud(1,2m vs 1,35m) ehk siis kaupa ei saa üksteise peale ladustada. GSXF transport oli igaljuhul odavam, kui alpi oma, sest mahtus alla 1,2m. Ilmselt sul pole pisem ratas kui alp Mac.

Ilmselt kõige odavam ja kiireim lahendus ongi see eelnevalt välja pakutud, et odavlennuga kohale ja rendist kohapealt ratas. Praegu vaatan, et edasi-tagasi piletid Tallinnast on Edinburghi 167 eur ja see on täiesti suvalisel ajal võetud. Sinna on mööda maad edasi tagasi 6500km. Auto kilomeetri omahind selle tee peale jääb kuskil 1100EUR+teemaksud. Otsides võib saada ilmselt lennupileteid veel odavamalt. Ühe rattaga igal juhul ei tasu see haagise teema ära.

Kui laevatada tahad, siis kusagilt Lätist läheb Põhja-Saksamaale laev. Tsikkel oli mingi 50 eur kanti koos inimesega. Sinilind123 teab paremini selle kohta rääkida, kui uurisime, et kuidas Via baltica trassi vahele jätta saaks. Ja siis siin pakutud Amsterdamist laevaga edasi. Säästad rahas, kuid mitte ajas.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7185
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1853 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Augustis startisin autoga kell 6.30 Ruila kandist(22km Tallinnast Pärnu suunas) ja olin suht stabiilse sõiduga(mõned lühikesed söögipausid, ilma kiirust oluliselt ületamata +10km/h max) kell 21 paiku umbes, teisel pool Varssavit hotellis.See toimus laupäeval,kui teedel on veokaid ikka tuntavalt vähem kui muidu,aga Varssavisse sissesõidul oli korralik stau,tund maha sealt kindlasti.
Tsikliga ei ole kunagi olnud viitsimist Bialystocist kaugemale minna.Sinna olen saanud alati umbes kella 19 paiku,kui olen 6-7 paiku kodust alustanud.Pause on tsikliga alati rohkem kui autoga tehtud,aga kannataks ka vabalt Varssavisse ära minna,kui selleks tõsine soov.
Kui nüüd oleks plaan edasi minna Amsterdam-Newcastle näiteks,siis seal lõpeb check-in kell 17.00 ja see jääb juba liiga varaseks,et sinna samal päeval Varssavist startides normaalse sõiduga kohale jõuda(1200km).Ehk siis tuleks ikkagi 3 päeva sinna ja 2-3 päeva tagasi.
Kui hullu panna,siis sõidab selle ka kahe päevaga ära,aga kas see siis on enam puhkus?
Kui see jagada 3 päeva peale,et normaalselt Amterdami jõuda,siis võid otse teede asemel ka mingi dicoveri route valida ja näiteks Preisimaaga tutvuda või mida iganes.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

taat007
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Mai 2012, 17:23
Tsikkel: jawa250 jawa350 honda650
Tänatud: 3 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas taat007 »

:D Tallinn Stocholm mõõda lõuna rannikut ja õhtul Kopenhaagenis ning siis ilges sajus järgmine õhtu Hengelos ja sõitsime üle sildade

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kuidas ma Shotimaale saan?

Lugemata postitus Postitas Luik »

Macintosh kirjutas:

Tahaks Šotimaale minna ja seal tsikliga natuke tuuritada aga jube kaugel on. Ainuüksi edasi-tagasi sõidule kulub julge 6 päeva ära (Tallinn-Calais vahemaa on 2500 km). Ja see on konservatiivne hinnag.
Jagage ideid, kuidas tsikkel ja kaks reisijat võimalikult väiksema aja- ja rahakuluga Inglismaale/Šotimaale ja tagasi saada.

Ma käisin sel suvel Šotimaa-tuuril. Kas ta nüüd kõige väiksema aja- ja rahakuluga oli, on muidugi küsitav, aga endale tundus mõistlik. Minu tripp oli selline. Sinnasõit:

  1. Päev (õhtust) Tallinn-Stockholm laev
  2. Päev Stockholm-Hamburg (Malmö sild ja Rodby praam) transiit, täpselt 1000 km. OK, natuke punnitamine oli, aga mitte väga hull - teed head ja kiired.
  3. Päev Hamburg-Calais transiit, 750 km. Ei midagi hullu.
  4. Päev hommikul praamiga Doverisse ja õhtuks Newcastle kanti - pea Šoti piiri ääres. Sel päeval sai natuke juba ringi vaadatud ja kiirteedelt ka maha keeratud.
    Tagasisõit:
  5. Päev (pärastlõunast) laevaga Newcastle-Amsterdam
  6. Päev Amsterdam - Travemünde 550 km transiiti ja õhtul otse laevale Travemünde-Liepaja
  7. Päev rekkameestega laevas jorisemine, ööseks Liepaja hotelli.
  8. Päev Liepaja - Tallinn 550 km.
    Ehk siis nii sinna kui ka tagasi sisuliselt 3 (3,5) päeva. Jäi piisavalt aega Šotimaal ringi tiirutada. Suht kallis oli Newcastle-Amsterdam praam (seal peab kajuti võtma ja olin üksinda kaheses kajutis), muud laeva-ja praamiotsad üsna mõistlikud. Tagasi tulles sobisid laevade ajad väga hästi, tegelikult tagasi sõitsingi rattaga Newcastle'st Tallinnani ainult ca 1100 km. Seetõttu jäi kogu reisi kilometraažiks ca 6500 km mis on 17 päeva kohta väga OK. Isegi paar sõiduvaba päeva oli, kui vihmast väga villand sai :)
Sõidan ja eriti ei mölise.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”