parim matkakaaslane (elutu)

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Raki »

Helinox one tool. Selline: http://www.matkasport.ee//products/Erin ... -CHAIR-ONE

Kui plaanis telgiga matkata siis selline tool asendamatu. Eelmisel aastal ei raatsinud osta, aga sellel aastal tegin investeeringu ära.

Kuna mul on suure eeskojaga telk (Coleman caucasus 3 vms), siis täna istusin 2h vihmaga selle tooliga eeskojas ja lugesin raamatut.

Tool käib umbes 30 sekundiga kokku ja ülimugav.



https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Ma kasutan 7 eurot maksvat kalamehetooli. Täitsa tiptop on.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

L.J
Postitusi: 64
Liitunud: 28 Jaan 2017, 23:24
Tsikkel: BMW, KTM
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas L.J »

Need "ca 10eurised" on ka minu arust täiesti piisavad. Sotti küll ei raatsiks välja käia torude ja sünteetilise riide eest.

KTM 950sm (ex) , BMW f650 (töristaja) , GasGas 450fse (koll)

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Raki »

L.J kirjutas:

Need "ca 10eurised" on ka minu arust täiesti piisavad. Sotti küll ei raatsiks välja käia torude ja sünteetilise riide eest.

See on väga mõnus sott seeeest:) aga see pole teemaks. Kui su parim matkakaaslane on 7 eurine tool siis pane aga link kus seda saab ja miks see nii hea on (lisaks sellele et maksab lõunasöögi hinna)

Ps. Mõni arvab et 1000eur hillebergi telk on ka kallis ja ajab jyski 12 eurise telgiga ka ara aga mina nii ei arva:)

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Raki kirjutas:
L.J kirjutas:

Need "ca 10eurised" on ka minu arust täiesti piisavad. Sotti küll ei raatsiks välja käia torude ja sünteetilise riide eest.

See on väga mõnus sott seeeest:) aga see pole teemaks. Kui su parim matkakaaslane on 7 eurine tool siis pane aga link kus seda saab ja miks see nii hea on (lisaks sellele et maksab lõunasöögi hinna)

Ps. Mõni arvab et 1000eur hillebergi telk on ka kallis ja ajab jyski 12 eurise telgiga ka ara aga mina nii ei arva:)

Asjade headust,kvaliteeti ja kasutus mugavust ei sa mõõta rahas,aga raha number paneb vahel mõningaid asju ostma või sunnib ostmisest loobuma.Samas annab raha number ka mingi viite asja kvaliteedile ja eelduse,et seda võiks saada pikemalt kui ühel hooajal kasutada või on asi ühekordseks kasutamiseks.
Kindlasti on see hea tool,kui seda vajad ja ka kasutad ning see raha sul sel hetkel oli just selle jaoks olemas.
Ilmselt need 10€-sed ei ole 10 korda kehvemad ja Hilleberg pole 1000 korda parem,kui Jyski telk(mis on ilmselt ikka paras kräpp,sest olen ühte sellist proovinud).

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Raki kirjutas:
L.J kirjutas:

Kui su parim matkakaaslane on 7 eurine tool siis pane aga link kus seda saab ja miks see nii hea on (lisaks sellele et maksab lõunasöögi hinna)

Kas ta nüüd parim on aga mul on ka selline. Jube vähe võtab ruumi.
Ma maksin vaid 5€. Usun, et see on otstarbekaim kulutus, mis ma eales teinud olen - nii väikese raha eest nii palju (no antud juhul vähe).
Ma olen üsna kindel, et sellest käib jutt.

tool.jpg

https://goo.gl/JkK9IN
https://goo.gl/yI3lXc
https://goo.gl/zjHMtM

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

L.J
Postitusi: 64
Liitunud: 28 Jaan 2017, 23:24
Tsikkel: BMW, KTM
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas L.J »

Mul on neid jyski kümneeuriseid toole mitu, üks läks esimesel nädalal katki (vahetati isegi poes välja) ja teised 3tk on algusest saati kestnud, tänaseks vanust vast mingi 4-5 aastat.

KTM 950sm (ex) , BMW f650 (töristaja) , GasGas 450fse (koll)


L.J
Postitusi: 64
Liitunud: 28 Jaan 2017, 23:24
Tsikkel: BMW, KTM
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas L.J »

Spoiler
Macintosh kirjutas:
Raki kirjutas:
L.J kirjutas:

Kui su parim matkakaaslane on 7 eurine tool siis pane aga link kus seda saab ja miks see nii hea on (lisaks sellele et maksab lõunasöögi hinna)

Kas ta nüüd parim on aga mul on ka selline. Jube vähe võtab ruumi.
Ma maksin vaid 5€. Usun, et see on otstarbekaim kulutus, mis ma eales teinud olen - nii väikese raha eest nii palju (no antud juhul vähe).
Ma olen üsna kindel, et sellest käib jutt.

tool.jpg

Ei ole need, ikka selja- ja käetugedega ning, mis kõige tähtsam - õlle purgi hoidjaga

KTM 950sm (ex) , BMW f650 (töristaja) , GasGas 450fse (koll)

Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Raki »

Spoiler
Macintosh kirjutas:
Raki kirjutas:
L.J kirjutas:

Kui su parim matkakaaslane on 7 eurine tool siis pane aga link kus seda saab ja miks see nii hea on (lisaks sellele et maksab lõunasöögi hinna)

Kas ta nüüd parim on aga mul on ka selline. Jube vähe võtab ruumi.
Ma maksin vaid 5€. Usun, et see on otstarbekaim kulutus, mis ma eales teinud olen - nii väikese raha eest nii palju (no antud juhul vähe).
Ma olen üsna kindel, et sellest käib jutt.

tool.jpg

https://goo.gl/JkK9IN
https://goo.gl/yI3lXc
https://goo.gl/zjHMtM

ma ei kujuta ette kuidas selle puki peal üle 10 min istuda või kuidas see mingil moel mugav saab olla.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: RE: Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

Sa pole vist pidanud 4-5 tundi riviplatsil seisma, peale seda suudad igas tahkes kehas millel istuda annab leida mugavust.
Õnneks on minul läinud reisides nii hästi, et maapind on olnud kuiv ja restoranides on olnud pingid olemas enne minu saabumist. Pole pidanud looduses istuma traadist pingil ja üle 10 minuti mõtliku näoga kaugusse vaatama ja arutlema, et kui ma oleks arengumaid toetanud 10 korda rohkem, et kas siis see tool oleks mugavam.

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...

L.J
Postitusi: 64
Liitunud: 28 Jaan 2017, 23:24
Tsikkel: BMW, KTM
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 6 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas L.J »

Tool_42198727-1-sz.jpg

Sellised on mul ja ennast väga hästi õigustanud!

KTM 950sm (ex) , BMW f650 (töristaja) , GasGas 450fse (koll)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Raki kirjutas:

ma ei kujuta ette kuidas selle puki peal üle 10 min istuda või kuidas see mingil moel mugav saab olla.

See tool ei hiilga tapva mugavusega aga on kümneid (kui mitte sadu kordi) etem kükitamisest, põlvitamisest, lösutamisest või maas istumisest. Lisaks, kui sul on vaja kaasa võtta toolid kahe inimese jaoks ilma mootorratst üle koormamata siis on see on enam-vähem parim mis leida on võimalik. Arvad, et see disain on juhuslikult üle 60-ne aasta muutumatuna vastu pidanud?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas ranel »

L.J kirjutas:

Sellised on mul ja ennast väga hästi õigustanud!

Talvel sai neid isegi 5 eur eest k-rauttast. Ise võtsin ka ühe ligi, pukk on ammusest ajast olemas, aga need pole küll omavahel võrreldavad. Samas jube kolakas on küll, kui võrrelda pukiga, aga oluliselt mugavam.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Annaks korduvalt oma lemmikuks osutunud vidinase ka siis siia üles:

https://www.youtube.com/watch?v=OEFyDqESyUU&gl=UA&hl=uk

...oli selline siis kodu vedelema jäänud, ühest ammuaegsest Nokia MusicExpress vms telehvonist. Ning kuna mul reisil olles alati ka üks "backup Nokia totufon" tsikli külge ära peidetud (...siis lisaks tagavara võtmetele ja 100 sulaeurole :) ), millel peamise eelisena akul ooteaega oma 3nd jagu, aga vähestest muudest lisadest siiski ka FM-raadio olemas! Ning antud kõlar oma kompaktsuses oleks justkui motoreisile mõeldud, lisaks selle monoLEDi valgel näeb hädapärast midagi lugedagi ja 3xAAA tüüpi patareide peal jaksab minusugusel ikka kümned õhtud ära täita ... :)
Siis ei kujutagi ühele endasugusele "soolosellile" enam midagi parimat ette, kui olles üles sättinud telgi vaatega Vahemerele, kuskil taamal mõne linna õhtused tuled ja/või mõni kalapaat sadamasse popsutamas, ning siis soe meretuul kergelt nägu paitamas...ja siis avad jaheda õlu ning paned taustaks (mõõdukal helitugevusel mõistagi) mõne kohaliku raadiojaama mängima. Tulgu sealt siis itaalia, spaania või kreeka keelset muusikat, igal juhul on pähe ruumi jäänud ainult meeldivatele mõtetele ning parim fiiling on igal juhul olnud garanteeritud! :bsmile:

NB! Kui kellelgi on samuti aegade tagant selline kõlar vedelma jäänud ning võiks mõne õlle eest omaniku vahetada, siis oleksin täiesti huviline! Sest kujutan ette, et kui enda omaga midagi juhtuma peaks, siis sellist poest vist enam ammu asemele ei saa... :)

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

franz125
Postitusi: 3183
Liitunud: 29 Mär 2008, 19:37
Tsikkel: Mitmed
Tänanud: 34 korda
Tänatud: 191 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas franz125 »

+1 kasutan läpaka kõlarina.

Kangutan kõveraid
VTR1000SP1
VTX1800R potsataja-nüüd kahe liitrine
GTS reinkarnatsioonil
98% müüdud Harleydest on ikka veel teedel....ülejäänud 2% jõudsid koju

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”