parim matkakaaslane (elutu)

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Ivoonu
Toetajaliige
Postitusi: 1485
Liitunud: 27 Sept 2007, 18:06
Tsikkel: Harley-Davidson FLHTCUI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 106 korda
Tänatud: 64 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Ivoonu »

Meenub, kuidas ma ülikooliajal läksin geograafiatudengitega rappa Vabariigi aastapäeva tähistama - neil oli kõikvõimalikud magamiskotid ja vahetusriided ja veel miljon asja kaasas, minul oli üksainus asi seljakotis - kitarr. Sama moodi olen ma siiamaani ka ringi matkanud, ei mingeid erilisi asju kaasas. Eestisisese matka puhul on muidugi head alutud kaaslased telk, magamiskott, gaasipriimus ja tikud. Kõige muuga on suutnud mind kohalik kaubandusvõrk varustada.



Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Erik »

p-4 kirjutas:
carvik kirjutas:

Ei tea kui teemasse läheb aga keegi rehvivahtu ei kanna kaasas? Mõtlen just, et seda "tüüpilist" 400ml pudelit on kehv asjadesse ära mahutada. Äkki on kuskilt saada väiksemas koguses? Kui lõpp lähedal või aega vähe koheselt remontida, siis oleks päris hea lahendus.

Omalt poolt pakuksin välja keemilise metalli. Kurat teab kas aga äkki läheb vaja. Aitab paremini parandada kui nätsuga toppides. Olen katsetanud ja tõesti saab parandada ka õliseid pinud. Neid erinevaid "metalle" on saada ka prismast.

Matkal mahlad välja! :bsmile:

Hõmm, see rehviparandus vaht tundub kahtlane ,toimib vaid pisikeste aukude puhul,kindlam varjant on see rasvanööriga paranduskomplekt .
Ruumi võtab see rasvanööri komplekt kah oluliselt vähem ,pakkendi sisu saab edukalt sadulaalla ära mahutada.

Jah. Aga mõni hull sõidab õhukummidega tänapäeval. Ei tea muidugi kui hästi see vaht augustatud õhukummi seal rehvi all parandab... Aga mõte oli mul omast arust hää.


Raigo
Postitusi: 1844
Liitunud: 29 Sept 2003, 19:23
Tsikkel: Iž Planetad, Iž Jupiterid
Asukoht: Rakvere

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Raigo »

Parandab ka siselohviga rehvi edumeelselt, ainult pudel ei suuda erilist rõhku rehvile sisse lüüa.
Pilt

Kasutaja avatar

p-4
Postitusi: 130
Liitunud: 02 Jaan 2006, 19:19
Tsikkel: Suzuki DR 650/Bmw R1200 GS/KTM
Asukoht: Austraalia/nõmme
Tänatud: 2 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas p-4 »

Jah. Aga mõni hull sõidab õhukummidega tänapäeval. Ei tea muidugi kui hästi see vaht augustatud õhukummi seal rehvi all parandab... Aga mõte oli mul omast arust hää.[/quote]

Sisekummiga varjandi puhul toimib väga hästi jalgratta liimitav or löödab paranduskoplekt(maksab mingi 50 eeki),vajalike heeblite ja muude tööristade olemasolul ,kummi mahavõtmiseks! Sisekummile lapp peale ,rattas alla ja sõit jätkub! :bsmile:

The Great Australian Ride 2015 16000km east to west
Simpson Desert french line 2014 1100 sand dunes
Tasmania and australia east coast 10200km 14
Vetnam-Laos 3600 km 2013.
Tai-Kamboza-Malaisia-austraalia 2011-2013 20000km
Nordkinn-Nordkapp 2011
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Ise ostsin endale Slime kompressori ja mingi rohelise löga komplekti. Vähegi pikema matka puhul käib ta muga kaasas. Selle töökindlust ei ole saanud veel ise testida, kuid see kompressor on küll väga hea, proovimõttes lasin sellega rehvi tühjaks ja uuesti täis tagasi.

Smart Spair 15 Minute Emergency Tire Repair (#SS-PDQ/06)

Pilt
Pilt

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Raigo
Postitusi: 1844
Liitunud: 29 Sept 2003, 19:23
Tsikkel: Iž Planetad, Iž Jupiterid
Asukoht: Rakvere

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Raigo »

p-4 kirjutas:

Sisekummiga varjandi puhul toimib väga hästi jalgratta liimitav or löödab paranduskoplekt(maksab mingi 50 eeki),vajalike heeblite ja muude tööristade olemasolul ,kummi mahavõtmiseks! Sisekummile lapp peale ,rattas alla ja sõit jätkub! :bsmile:

Ma ostsin tripile igast lappimise komplekte ja krt ükski neist ei jäänud pidama. Isegi rehvitöökojas peale pandud lapp ei jäänud pidama. Igatahes tulevikus võtan ikkagi kaasa ka tagavara lohvid.

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Raigo kirjutas:

Igatahes tulevikus võtan ikkagi kaasa ka tagavara lohvid.

Nüüd saad aru ise ka onju, et esimene mõte on alati see kõige õigem Pilt

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Erik »

Leidsin lõpuks omale 100ml rehvivahu. Kes ka oma kuupsentimeetreid hoolikalt loeb ja rehvivahtu kaasas tahab kanda, siis pisikese pudeli leiab Tondi selverist. Hind 52.-

Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Raiki »

carvik kirjutas:

Leidsin lõpuks omale 100ml rehvivahu. Kes ka oma kuupsentimeetreid hoolikalt loeb ja rehvivahtu kaasas tahab kanda, siis pisikese pudeli leiab Tondi selverist. Hind 52.-

pisike pudel on hea küll aga nii kaua kuni seda ei pea laskma rehvi
sest sealt pisikesest pudelist ei tule seda vajalikku ollust nii palju välja, et saaks lõpuks edasi liikuda ...

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

Karutapja
Postitusi: 157
Liitunud: 26 Apr 2006, 22:03
Tsikkel: EuroPannoonia
Asukoht: Tartu

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Karutapja »

Piipz kirjutas:

Ise ostsin endale Slime kompressori ja mingi rohelise löga komplekti.

Smart Spair 15 Minute Emergency Tire Repair (#SS-PDQ/06)

Pilt

Slime mõte on tegelikult väga hea ning seda ST-owners foorumis paljud kiidavad. Asja mõte selles, et kui uus kumm alla panna ja slime sisse ajada, siis väikse lekke puhul on kenasti näha, kust tulema hakkab. Seega immitsevast lekkest saad aegsasti aimu, enne kui kumm ohtlikult tühi. Ainus, mida soovitatakse meeles pidada on kummivahetajale öelda, et sul see löga kummis, muidu võib kummivahetusonu sundida kogu tema töökoda sellest lögast puhastama.

Endal kogemus "parandusballooniga" tänavuselt motoexotikalt, mille ukse ees avastasin, et kumm oli ära tühjenenud. Noh, koduni sain sõidetud (5 km) ning garaažis voolas kogu see atsetoonihaisuline kraam ikkagi põrandale. Õnneks oli uus kumm juba enne seda purunemist tellitud ning eks see balloon olegi mõeldud järgmise tsiviliseeritud punktini sõitmiseks väikse torke korral. Kuigi usun, et nöör tõesti tõhusam.


traat
Postitusi: 9
Liitunud: 30 Apr 2009, 13:12
Tsikkel: BMW 1200GS KMZ 650, HD Glide
Asukoht: Kärdla, Hiiumaa

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas traat »

ahoi.. veel peaks olema käesoojendused ja korralikud saapad...sellised tule,vee ja kuulikindlad (w)

jääme ellu :D ja kontrollime õli olemasolu...:D
Kasutaja avatar

Raitz
Postitusi: 544
Liitunud: 13 Aug 2003, 23:59
Asukoht: Rakvere / MT10 dnepr

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Raitz »

Kui ma nüüd tänavusele tripile tagasi mõtlen, siis käepideme soojendused kvalifitseeruvad raudselt parimaks lisatarvikuks.

Kui und ei tule loen lambaid ja nende 125cm3 postitusi

J a n n o
Postitusi: 206
Liitunud: 27 Okt 2007, 00:14
Tsikkel: YamahaXT, DneprMT16
Asukoht: Sauespoo, Harjuusimaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas J a n n o »

Raitz kirjutas:

Kui ma nüüd tänavusele tripile tagasi mõtlen, siis käepideme soojendused kvalifitseeruvad raudselt parimaks lisatarvikuks.

kui ma Antalyasse hakkasin mägedest laskuma ja voolava asfaldi jõgesid vältida üritasin, siis mulle käepideme soojendused esimese asjana pähe igatahes ei tulnud, aga mõtlesin, et ei tea kas mootorrattale konditsioneeri pole veel välja mõeldud. seal ei aita isegi see, kui ujukate väel oled. pigem juba kinni katta. käevarred olid mul igatahes turvasärgi võrgumustriliselt ville täis. niiet oleneb kohast. mina leian, et üks korralik päikesekreem ei tee ka liiga.

Riga 13-Mini mopeed-... pikk vahe... -Kawasaki VN-Suzuki Intruder M1800R,Dnepr,Ural - Honda Varadero xl1000v - diisel Ural,Dnepr MT16, IZ Jupiter'68,YamahaXT660R

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Manomeetrid, lehtkaliibrid (!?) ja nii edasi?
Mul vana rondi jaoks kaasas vaid ketimääre, tangid ja mutrivõti, et ratta alt kätte saaks. Paar peamist mõõtu võtit veel.
Kui ikka klapivahed paigast, on kodus midagi tegemata ja ilma uute seibideta sa teel niikuinii asja ei paranda. Ratas reeglina sõidab nii, nagu sa ta KODUS ette valmistasid. Ka vana ratas (mul 22 aastat). Ainsad tõsised riskid ongi lõhkine rehv või kukkumine.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

soolo
Postitusi: 249
Liitunud: 28 Sept 2008, 23:45
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Tartu

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas soolo »

Raitz kirjutas:

Kui ma nüüd tänavusele tripile tagasi mõtlen, siis käepideme soojendused kvalifitseeruvad raudselt parimaks lisatarvikuks.

Sama siin- poleks kunagi arvanud et juulikuus miinuskraade näen.


dubweiser
Postitusi: 484
Liitunud: 08 Apr 2005, 23:58
Tsikkel: bmw r1150 gs adventure

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas dubweiser »

ilma telgita ei tahaks tripile minna. muidu oled hommikusest kastest läbimärg 8)

Kasutaja avatar

Alex
Postitusi: 438
Liitunud: 20 Mär 2003, 16:13
Tsikkel: Punane Roller
Asukoht: Pealinna külje all
Tänanud: 20 korda
Tänatud: 2 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Alex »

Raitz kirjutas:

Kui ma nüüd tänavusele tripile tagasi mõtlen, siis käepideme soojendused kvalifitseeruvad raudselt parimaks lisatarvikuks.

Kuldsed sõnad...kolm suve ja ca 8000km skandinaavias...suvel :twisted:
Kolme ratta peale...päris mitu häält...(neli kuni kaheksa koos sadulajänkudega)mõne aasta jooksul(olin nutikas ja astusin rehale vaid ühel aastal&alex soojendustega juba anno 2007-ndast) :P

Ilusa ja punase rolleri omanik...sain kah lammaste seast huntide sekka :D
Müüa 2006 V-strom, üks omanik, kallilt.

Morse

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Morse »

Leatherman, Maglite (esimese puhul on bränd tähtis, teise puhul mitte), loomulikult soojendusega rutskad, kukkumisrauad (olenevalt rattast mootorile, lenksule jms), Primus ning gaas ja muidugi VESI (või vähemalt pudel ja koht kohvris vee jaoks).

Ei tea kas pärast viit lehekülge midagi originaalset üldse välja saab tuua... Isand paugu vene ratta tööriista komplekt võiks ikka japsiga kah kaasas olla :D


Jussi

Re:

Lugemata postitus Postitas Jussi »

isandpauk kirjutas:

Lemmikutest pakun välja vihmavarju moodi avaneva telgi, mille ülespanek päeva lõpus võtab tühise minuti ning samapalju hommikul kokkupanekuks. Tihtipeale on sõidu lõppedes pime või ollakse muidu väsinud (seda öeldakse teistele, tegelikult tahaks kohe hakata õlut libistama) ning tavaliste telkide kokkupanek võib olla ilgelt tüütu.

Oskad juhenda kus kohast leida sellist telki?


pohjakonn
Postitusi: 64
Liitunud: 08 Apr 2005, 19:48
Asukoht: r65;r850r;r1100rt

Re: Re:

Lugemata postitus Postitas pohjakonn »

Jussi kirjutas:

Lemmikutest pakun välja vihmavarju moodi avaneva telgi, mille ülespanek päeva lõpus võtab tühise minuti ..

Oskad juhenda kus kohast leida sellist telki?

Sarnane on nt Ferrino Syncro-Matkasport müüb,ülespanek väidetavalt isegi alla minuti. Hind rsk aga :evil:

Kasutaja avatar

ozzipov
Postitusi: 74
Liitunud: 16 Mai 2004, 12:36
Tsikkel: BMW R850R & KTM LC4
Asukoht: Fin

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas ozzipov »

Kätesoojendusele minu hääl samuti. Lisaks Leathermani multitool on kohustuslik.

Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

parim elutu matkakaaslane... American Express?

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Piipz »

roheline kuusamo lant, millel punane pärl sees :P

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

H.P
Postitusi: 397
Liitunud: 08 Juul 2008, 09:13
Tsikkel: Tiger 800 XCA
Asukoht: Tallinn

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas H.P »

Sellel mehel on elutuid matkakaaslasi ikka üsna mitu :P

Ex: Yamaha FZ6
Kasutaja avatar

villy
Postitusi: 1061
Liitunud: 29 Juul 2010, 08:11
Tsikkel: KTM690, TM300
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Tänanud: 182 korda
Tänatud: 116 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas villy »

Piipz kirjutas:

roheline kuusamo lant, millel punane pärl sees :P

Njaa ja siis ma tean et landis pole viga.. viimane kord Soodlas loopisin omal käed otsast ära.. mida pole on kala ... (togi)

sry for OT


stray
Postitusi: 20
Liitunud: 26 Veebr 2011, 21:10
Tsikkel: BMW F650

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas stray »

Mina ilma kokkupandava noata isegi jalgsi ei liigu- Mitmeotstarbeline tööriist ikka.

Pidurdada pole raske, raske on mitte pidurdada
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

J a n n o kirjutas:
Raitz kirjutas:

Kui ma nüüd tänavusele tripile tagasi mõtlen, siis käepideme soojendused kvalifitseeruvad raudselt parimaks lisatarvikuks.

kui ma Antalyasse hakkasin mägedest laskuma ja voolava asfaldi jõgesid vältida üritasin, siis mulle käepideme soojendused esimese asjana pähe igatahes ei tulnud, aga mõtlesin, et ei tea kas mootorrattale konditsioneeri pole veel välja mõeldud. seal ei aita isegi see, kui ujukate väel oled. pigem juba kinni katta. käevarred olid mul igatahes turvasärgi võrgumustriliselt ville täis. niiet oleneb kohast. mina leian, et üks korralik päikesekreem ei tee ka liiga.

Samad mõtted kummitasid mind eelmisel suvel lõuna prantsusmaal ja itaalias,aga selle vastu aitas kohe kõvasti Rev`it Turbine riietus,mis oli ainult minul,aga teistel ei olnud.Mina tundsin ennast võrreldes kaaslastega ikka väga lahedalt.Kui isegi linnavahel kiirust juba vähemalt 30-40 said ,oli õhk liikvel ka ümber keha.Tunne nagu sõidaks T-särgiga,aga samas olid olemas kõik kaitsmed ja taskud jne.Ostsin ekstra soojas sõitmiseks ka lahtise kiivri,ning ka see on igati aus asi,kui temper +40 kanti kisub.Riided küll kallid,aga hinda väärt.Koos voodriga sõitsin tegelikult oktoobrini välja.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Raiki
Postitusi: 1986
Liitunud: 30 Mai 2006, 11:36
Tsikkel: Suzuki Boulevard 1800 M109R
Asukoht: Eesti

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas Raiki »

Viimasel reisil oli asendamatu abiline viimasel hetkel igaks juhuks kohvrisse visatud kanüüli voolikujupp :)

Suzuki Boulevard 1800 M109R

www.estparts.ee - Parima hinnaga varuosad.
Kasutaja avatar

remlak
Postitusi: 19
Liitunud: 10 Veebr 2011, 09:18
Tsikkel: F650ST
Asukoht: Tartu

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas remlak »

Vähemalt pudel viina või viskit. Käibib ka valuutana.

'74 Verhovina 5 -> pikk paus -> 97' BMW F650ST

kuusikuj
Postitusi: 3
Liitunud: 11 Nov 2014, 19:19

Re: parim matkakaaslane (elutu)

Lugemata postitus Postitas kuusikuj »

Raha kindlasti ja pudel kangemat.

Reklaamtooted L&L Reklaam-ist
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”