Telk motomatkaks

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

iSlanderEST kirjutas:
Mrtn5 kirjutas:
ats30 kirjutas:

Lugesin kogu teema läbi, aga sellist ei pakkunud keegi: http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... &f1=Telgid#
Veekindlus on hea, suht kompaktne ka. Kaalu nagu on tiba palju, aga kilo sinna-tänna...
Kuidas tundub?

Miks mitte siis Caucasus, samuti 3ne, suurem, paki kaal-mõõdud sama. Mul on selline, ruumi lahedalt, mahub kenasti väiksemasse küljekohvrisse koos veel mingite asjadega. Samas pole päris matkal sellega käinud.

Mul on Caucasus 2, sai ostetud spetsilt tsikli jaoks. 2 sellepärast, et käin parasjagu üksi ka telkimas

Tõepoolest, ruumikas eeskoda on päris oluline. Samas Monviso peaaegu ei vaja maase vajutatavaid vaiasid.



Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

mx77 kirjutas:

ise plaanin omale sellise osta:
https://www.matkamaailm.ee/est/products/item/3052/192
Kerge ja väga kompaktne.

tere

mina olen täheldanud et nö telgi otsast sissekäik on viletsam kui laiemast küljest. st lebo on sisenemisavaga risti.
nagu näiteks sellisel http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... &f1=Telgid
kui see 1,6kg päriselt ka kogu paki kaal on siis on see äge küll.

Ferrino-PHANTOM-2

ferrino-phantom-2.jpg
5248653
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

ats30 kirjutas:

Lugesin kogu teema läbi, aga sellist ei pakkunud keegi: http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... &f1=Telgid#
Veekindlus on hea, suht kompaktne ka. Kaalu nagu on tiba palju, aga kilo sinna-tänna...
Kuidas tundub?

kui aus olla siis see parimate telkide hulka ei kuulu ma arvan. mõõte arvestades võiks pakitult väiksem olla. peamine ikaldus on need väliskattes kaarte tunnelid. kaari nendesse ajada ei ole teab mis nauditav. eeskoda on kah selline... aga noh vähemalt akendega :) muidugi kui hind on määrav siis ega sellise raha eest naljalt paremat sarnast ei leia. kõik oleneb mida sa telgilt ootad.
mina valiks kah pigem caucasuse kui Kolemann peab olema.

5248653

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

KIBU kirjutas:
ats30 kirjutas:

Lugesin kogu teema läbi, aga sellist ei pakkunud keegi: http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... &f1=Telgid#
Veekindlus on hea, suht kompaktne ka. Kaalu nagu on tiba palju, aga kilo sinna-tänna...
Kuidas tundub?

kui aus olla siis see parimate telkide hulka ei kuulu ma arvan. mõõte arvestades võiks pakitult väiksem olla. peamine ikaldus on need väliskattes kaarte tunnelid. kaari nendesse ajada ei ole teab mis nauditav. eeskoda on kah selline... aga noh vähemalt akendega :) muidugi kui hind on määrav siis ega sellise raha eest naljalt paremat sarnast ei leia. kõik oleneb mida sa telgilt ootad.
mina valiks kah pigem caucasuse kui Kolemann peab olema.

Järjestan kriteeriumid, millele võiks minu tsiklimatka telk vastata:

  1. Võimalikult kiiresti üles pandav ja kokku pakitav. Minu jaoks äärmiselt oluline, kuna olen vist üks laisemaid ja kärsitumaid matkajaid üldse :bsmile:
  2. Ilma vaiadeta paigaldatav (peamiselt just eelmise punktiga seoses)
  3. Hingav/vettpidav suhe max hea
  4. Avar (seepärast ka 3-ne)
  5. Kokku pakitult peab küljekohvrisse mahtuma.

Caucasusel ongi siinjuures kaks miinust võrreldes Monvisoga- paigaldus tiba keerulisem ja ilma vaiadeta nagu ka ei püsi koos. Muus osas on suht sama ja suur eeskoda on muidugi motomatkajale boonuseks.
Praegu vaatan et Coleman Tatra 3 vastab kõige täpsemini kirjeldusele, kui Colemani valikut vaadata. Matkaspordi lehel ei ole mõõtude skeemi kahjuks.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas randel »

Minu silmis on suurimaks puuduseks vaid 1 sissepääs. See sunnib iga kord üle oma poriste asjade ronima, mis eeskotta tõstetud. Lisaks on eeskojaga ehitus selline, et vajab alati vaiade abi ja kui vaiad järele annavad, tõmbab eeskoja kaar telgiriide kõigi eeskotta pandud asjade pealt ära. Ei ole tore seda hommikul avastada, kui kogu öö on sadanud vihm otse saabastesse. :wack:
Palju parem oleks 2 eeskoda. Samas mind see kaarte tunneli süsteem pole kunagi häirinud. Vihmaga ei saja telki püstitades sisetelk märjaks. Samas sellise konstruktsiooniga telgi puhul ei saa väga palava ilmaga vaid sisetelki püstitada, peab alati välistelgi püsti panema. Hea, et paki mõõt jääb alla 40cm, see võimaldab selle enamustesse tsiklikohvritesse mahutada.
Tervikuna tundub asine valik, aga eelistaks 2 eeskoda, sama raha eest võiks leida küll sellise.

edit: minu jutt käis Coleman Monviso kohta. Tatra 3 olen isegi vaadanud, eelmainitud 1 eeskoja miinust kompenseerib esiku suurus. Samas üks pluss on 2 eeskojal veel, mis enne ei meenunud - palaval ajal on ventilatsioon kordades parem kui 1 eeskojaga telgi.


Carl
Postitusi: 263
Liitunud: 08 Jaan 2006, 14:40
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Carl »

Endale sai soetatud juba tükk aega tagasi Coleman Tatra 3 ja igati rahul.


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

randel kirjutas:

eelistaks 2 eeskoda, sama raha eest võiks leida küll sellise.

edit: minu jutt käis Coleman Monviso kohta. Tatra 3 olen isegi vaadanud, eelmainitud 1 eeskoja miinust kompenseerib esiku suurus. Samas üks pluss on 2 eeskojal veel, mis enne ei meenunud - palaval ajal on ventilatsioon kordades parem kui 1 eeskojaga telgi.

Randel, too mõni näide 2 eeskojaga telgi kohta. ma vist ei saa päris aru mida mõtled.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

randel
Postitusi: 670
Liitunud: 22 Apr 2005, 10:13
Tsikkel: Beta 390
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 202 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas randel »

Näiteks selline. Uksed kahel pool teevad elu mugavamaks.
http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... f1=Telgid#
Mul on palju aastaid juba selle 2-kohaline variant ja olen väga rahul. Üksinda matkamiseks paras, kahekesi jääb kitsaks ja hetkel eelistaks 3-kohalist ilmselt,

Ferrino Chaos 3

ferrino_chaos_3_kisilik_cadir_1.jpg
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kui ma saaks niimoodi poodi minna, et pärast süda verd ei tilguks, siis võttaks Hilleberg Nammatj GT3 telgi ja oleks rahu majas.
Olen seda telki näinud, katsunud ja sees istunud. Üsna mõistliku kaaluga telk, õmbluste ja lukkude kvaliteet on ikka üle prahi.
Praegu on mul aga c.a. 5 aastat olnud Ferrino Skyline 3 (sees palju vähem ruumi aga kilo raskem, kui Hilleberg) ning ei ole ka halb mitte. 4x odavam ka muidugi :)

NammatjGTGrn.jpg
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Telk Ferrino KALAHARI 3

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Mul on Ferrino KALAHARI 3. Parajalt suur, et mahutada kaks inimest ja nende varustus või ööbida üksinda. Valiku esmaseks kriteeriumiks oli telgi võimalikult suur sisekõrgus ja telgi võime ilma kinntusvaiadeta püsti püsida. Kalahari 3 on suurima kõrgusega kolmeinimese telk (130cm), mis ma suutsin kohalikust kaubandusest leida ilma, et pakitud välismõõt (peab mahtuma küljekohvrisse) või kaal oleks ebamõistlikult suureks kasavanud. Ainsaks puuduseks on väiksevõitu eeskoda. Seda saab kompenseerida alumiiniumvaiale toetuva varikatusega (tarp) mis kohvris eriti ruumi ei võta.

tarp.jpg

Telki otsides avastasin, et netis toodud telgi kokkupakitud mõõdud (kui nad olemas on) pole eriti usaldusväärsed, näiteks minu telgi mõõtudeks on antud 50x17cm aga reaalsuses tuleb 46x14. Kohvrisse pakkides päris suur vahe.

100% rahul ma pole, sest hommikune riitumine on ikka üksjagu tülikas. Ideaalis soovin telki, kus oleks võimalik enam-vähem püsti sesistes riietuda (sisekõrgus 160-170cm) ja eeskoda oleks piisalt suur, et seal all vihma korral istuda või toitu valmistada. Kardan, et koheselt, kui sinnamaale jõuan siis ei rahulda mind enam ei telgi kaal ega tema kokkupakitud mõõt.

Ferrino-Kalahari-roheline-telk_pr_original.jpg

Ma olen küll vaadanud neid nn mototelke aga seal lähevad koheselt üles nii kaal, pakitud mõõdud kui ka hind.
https://redverz.com/motorcycle-tents/atacama-green/

G-Atacama05-bike__56734.1480731162.jpg

https://www.lonerider-motorcycle.com/pr ... 4337452997

Lone_rider_20_1024x1024.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Miks peaks ratas telgis olema!?

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Need kõrged telgid on kõik rasked, muidu see iseenesest on normaalse hinnaga. http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/page ... &f1=Telgid
Kui ta 6KG ei kaaluks, siis võiks ju selle peale isegi mõelda. Aga olen otsustanud oma praeguse telgi "lõpuni kulutada", sest hing ihkab Hillebergi ja mingeid vahepealseid varianti enam ei taha.

Ning ausalt öeldes ei paneks ma elu sees mingit haisvat motikat endale telki, kõrge telgi mõttest iseenesest saan aru, motoriiete telgis selgaajamine on alati akrobaatikat.

Ferrino-Shaba3.jpg
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Piipz kirjutas:

Ning ausalt öeldes ei paneks ma elu sees mingit haisvat motikat endale telki, kõrge telgi mõttest iseenesest saan aru, motoriiete telgis selgaajamine on alati akrobaatikat.

No see, et keegi loll on illustreeriva pildi peal enda motika telki ajanud ei tähenda, et selle peab ilmtingimata jägi tegema. Kui sõber ütleb, et pista pea ahju ... :-)
Kõik need kõrged, püstiseismise telgid kaaluvad liiga palju (7kg) selleks, et tsikli peal kaasa võtta. Kui kahekesi reisid siis võtavad ikka häbematult palju ruumi ära.

....sest hing ihkab Hillebergi ja mingeid vahepealseid varianti enam ei taha.

Miks see Hilleberg sind eriliselt köidab? Vaatasain, mingeid silmapaistavaid omadusi ei tundu tal (vähemalt minu jaoks) olevat.
http://europe.hilleberg.com/EN/tent/bla ... matj-3-gt/

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Huvilisele oleks ära anda mõistliku hinnaga Lafuma Refuge 2 2-kohaline telk. Tegemist on kvaliteetse aastaringse telgiga Lafuma Unlimited seeriast. Telgil on lumepõlled ja hea suhteliselt suur eeskoda. Soojal ja kuival ajal on võimalus kasutada nn. Skyview ülespanekut, kus saab välistelgi osaliselt üles keerata ja kokku pakkida.
Veidi infot: http://www.pitermag.ru/refuge_2
Telk on vaid ühe korra üles pandud.
Kuna ise kasutan telki eelkõige jalgsimatkadeks, siis minu jaoks on ta liiga raske (3,6 kg).

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Macintosh, seda telki peab enne nägema ja katsuma, ainult tehnilistest andmetest jääb väheks.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

Smm
Postitusi: 132
Liitunud: 08 Juul 2008, 00:21
Tsikkel: vesigixxer
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Smm »

Oleks pakkuda mõni selle aasta Weekendi telk. Hea väike :-)

Naist kiida hommikul, ilma õhtul!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Mul on selline telk,kus püsti saab seista.See on kahe eraldi 2 kohalise magamis osaga ja kaalub vist jah umbes 6-7 kilo.Kui aga see teise poole sisemine osa välja jätta ,siis läheb kaal ka paar kilo alla.Tsiklipeal ei ole minu jaoks 2-3 kg lisakaalu küll mingi selline kaal,mis midagi tegema või tegematta sunniks.Ma seda kuskil eespool maininud ka,aga vean telki tagakohvri kaane peal ,rihmadega kinnitatult.Algul arvasin,et teeb raskuskeset kõrgemeks jne. muud teaduslikud lähenemised :) ,aga proovisin sõita telgiga seal taga ja ilma telgita,no reaalselt vahet ei tunne.
Ma tegelikult ei kanna seda suurt telki tsikliga sõites kaasas,vaid selleks on väiksem eeskojaga 3 kohaline ,kaaluga nii 3-4kg.
Kuna on kunagi pikalt kaugeid maid veokaga sõidetud ja siis olid need kabiinid nii madalad,et püsti riide ei saanud panna .Nüüd tsikliga seda mõned korrad suve jooksul teha pole minu jaoks probleem.Tegelikult ei pane ma ennast kunagi ka telgis riide vaid teen seda õues,sest pole viimastel aastatel telkimist kehva ilmaga harrastanud.Euroopasse ma enam üldse telki kaasa ei võtaks,sest ööbida saab ka ilma selleta piisavalt soodsalt va Nice kant ja sealne rannik Prantsusmaal.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

mina näen vaimusilmas enda uues telgikomplektis Lone Rider Moto TentV2- te https://lonerider-motorcycle.com/collec ... 4337452997 ja siis mingisugust väga lihtsat putukavõrgu ja tarbi sümbioosi.

tent_bmw_02x_7ba36c41-036c-44ff-a13e-b42bb475b1d6.jpg

pikemal reisil on asju kaasas niiehknaa piisavalt, et kergest pagasist on asi kaugel seega paar kilo siia sinna ei muuda eriti. paljud räägivad telgi kohvrisse mahtumisest. ainuke põhjus miks telki kohvrisse peaks pakkima on turvalisuse point mu meelest. ...et rotti ei pandaks tsikli pealt. võibolla kogu kupatuse visuaalne pool ka ehk. minuarvates telk eraldi kotis kohvri või sadula peal on parem lahendus. telk kohvris on rohkem selline ilusa ilma teema. märg telk kohvrisse pakitult...

Meenub kord kui sõber oma kaheinimese telgi vihmaga otse kohvrisse toppis ja pärast vähemalt 3l vett kohvrist välja valas. enamus inimesi sellise ilmaga ei kämpa aga reisil vahest tuleb ette. seega kui arvestada telk kohvri peale siis see mototentv2 ehk nii hullult suur ja raske ei olegi. aga koleda ilmaga võtad telgi nii et kohvrit lahti ei pea tegema, paned üles. lähed eesruumi sirge seljaga, ei mingit käpuli asjade tassimist, paned kohvrid seinaäärde, võtad märjad riided ära. siis sirutad ja lähed magamistuppa. hiljem kutsud matkasellid enda juurde eesruumi napsule. kui peaks selguma, et telgikaar rippuvate riiete raskust kannab, oleks eriti kuld. kui hommikul sajab, paned kõik asjad eesruumis kokku, sõiduvarustuse selga ja seda kõike püsti olles mitte käpuli. olen niimoodi aru saanud, et nendel suurtel mototelkidel on sisemine ehk magamisosa koguaeg küljes ja mingit eraldi paigaldamist pole vaja. ajad kaared paika ja tõmbad kogu kupatuse korraga üles ja mahavõtmisel kah kõik ühte hunnikusse kokku.

teisalt, lühikeseks peatuseks ilusa ilmaga, et ainult öö ära magada ja hommikul kohe edasi sõita oleks seda natuke palju üles panna ja kokku pakkida. selleks võiks olla midagi väga lihtsat nagu tarp ja madrats. olen korduvalt telkmantli tsikli küljele sidund ja tsikli kõrval magand kuid alati on mingisuguste putukatega võitlemist olnud. kas sipelgad või sääsed, kärpsed. mingi putukavõrk võiks ikka olla. kahjuks selliseid valmislahendusi ei ole väga leidnud.

vahest olen mõelnud, et kas on üldse mõistlik maksta nii palju telkide ja kogu muu vajaliku eest, et elada siis nagu kodutu!? odavamas majutusasutuses saaks selle raha eest mitme aasta vihmaste reisiilmade jagu ööbida. ilmselt hakkan vanaks jääma :)

5248653
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

KIBU kirjutas:

vahest olen mõelnud, et kas on üldse mõistlik maksta nii palju telkide ja kogu muu vajaliku eest, et elada siis nagu kodutu!? odavamas majutusasutuses saaks selle raha eest mitme aasta vihmaste reisiilmade jagu ööbida. ilmselt hakkan vanaks jääma :)

No ilmselt see nii ongi,aga kas vanus just see teema on,pigem äkki mõistust ja kogemusi rohkem,kui kunagi nooremana.:)

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 418 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas mx77 »

KIBU kirjutas:

vahest olen mõelnud, et kas on üldse mõistlik maksta nii palju telkide ja kogu muu vajaliku eest, et elada siis nagu kodutu!? odavamas majutusasutuses saaks selle raha eest mitme aasta vihmaste reisiilmade jagu ööbida. ilmselt hakkan vanaks jääma :)

Samas telgiga saad matkata sellistesse kohtadesse, kuhu teised turistid niisama lihtsalt ei satu, see peaks tegelikult olema mootorrattamatkamise üks suuremaid plusse.
Kui ööbid hotellis, siis sa oled sisuliselt samasugune turist nagu need kes rändavad lennuki, rongi või autoga.

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas stev666 »

https://www.halti.com/products/luola-2-alu-tent

ise kasutan telki ainult magamiseks ja valisin sellise halti. kiire üles ja kokku panna kerge(alla 2 kilo) ja pakki suurus 43x12 reaalne.

luola2ALU_main_2048x2048.jpg
dr800 2x
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

mx77 kirjutas:
KIBU kirjutas:

vahest olen mõelnud, et kas on üldse mõistlik maksta nii palju telkide ja kogu muu vajaliku eest, et elada siis nagu kodutu!? odavamas majutusasutuses saaks selle raha eest mitme aasta vihmaste reisiilmade jagu ööbida. ilmselt hakkan vanaks jääma :)

Samas telgiga saad matkata sellistesse kohtadesse, kuhu teised turistid niisama lihtsalt ei satu, see peaks tegelikult olema mootorrattamatkamise üks suuremaid plusse.
Kui ööbid hotellis, siis sa oled sisuliselt samasugune turist nagu need kes rändavad lennuki, rongi või autoga.

Siin on vahe selles,kas offroad matk,siis telk möödapääsmatu ja ka kaal on oluline.Kui,aga maantee matk,siis pole ju vahet,kuhu pääseb sellise rattaga ,pääseb ka muude liiklus vahenditega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Paljudes riikides ei tohigi ju väljaspool tasulisi telkimisalasi telki ülesse panna. Ise eelistaks ka hotelli, saab korralikult pesta ka. Kuigi käin ka iga aasta telkimas. :)

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

KIBU kirjutas:

vahest olen mõelnud, et kas on üldse mõistlik maksta nii palju telkide ja kogu muu vajaliku eest, et elada siis nagu kodutu!? odavamas majutusasutuses saaks selle raha eest mitme aasta vihmaste reisiilmade jagu ööbida.

Minu reisidel on ööbimised enamasti vaheldumsi hotellis-telgis. Hotell on mugav aga ma olen ainult hotellis ööbimisega reiside järgselt teinud tähelepaneku, et seda päris õiget tunnet pole reisilt jäänud. Hommikul telgi ees tõusva päikese paistel kohvi juua ja priimuse peal tehtud putru süüa on täiesti hindamatu kogemus. Seega minu jaoks on ööbimine telgis reisi lahutamatu osa (minu naisel on selle koha pealt väike eriarvamus).
Telgi olemasolu annab teatud paindlikkuse otsuste vastuvõtmisel ja lubab jätta ka öömaja otsimise viimasele hetkele. Hädapärast saad ekspromt telgi püsti ka sellises kohas, kus see otseselt lubatud või ette nähtud pole.
Puhtpraktilise asjaoluna toon välja, et enamuses hotellides puuduvad pesumasinad ja kuivatid, moodsamates kämpingutes on need seevastu olemas. Osades käimpingutes, kus ratturid omaette laagriplatsi serval telgivad on võimalik õhtul tutvuda ka teiste reisisellidega - hotellis jääb see lõbu enamasti ära.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

kaimex kirjutas:

Paljudes riikides ei tohigi ju väljaspool tasulisi telkimisalasi telki ülesse panna. Ise eelistaks ka hotelli, saab korralikult pesta ka. Kuigi käin ka iga aasta telkimas. :)

Näiteks Horvaatias on looduses telkimine 100% keelatud.Ja kui kasutad telkimiseks kämpat,siis pole riidepanek telgis ka probleem,seda saab seal kuskil katuse all teha ,kui ilm kehv.Avaram telk on muidugi soojas kliimas jälle palju parem,kui madal.Ei kuumene liiga kiirelt hommikul üles ja on mida hingata,jahedas jälle suur miinus,sest kõik soe on lae all.Pole halba ilma heata.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Ma otsustasin kevadel hiinaka kasuks. Noh nii, et proovimise mõttes. Valisin välja selle:
https://www.aliexpress.com/item/Good-qu ... 5d202f9ac5

Nüüd siis kogemused viimasest hooajast.
Kuigi väidetakse et 4 hooaja telk, siis talvel pole katsetanud.
Suvest niipalju, et ca 12-13 ööd olen selles telgis ööbinud. Kõik ööd meie regioonis- Eesti, Läti ja Venemaa. 2/3 öödest olen saanud vihma. 2 ööd ja päeva "Virusõõrikul" lausvihma ja tormi. Telk küll kuskilt järele ei andnud. Ei vihmale ega tormile. Ventilatsiooniga panin tähele järgmist: Toimis korralikult kui lisaks katuses olevatele avadele oli alt avatud ka 1 lumepõlledest. Kui alt oli kõik kinni, siis oli kerge kondents väliskatte all.
Probleem ei olnud ka hommikul märjalt kokku panna ja õhtul samamoodi avada.
Telgil on mõlemal poolel uksed. Reisil olles on üksinda paras. Kahekesi jääks ruumi vajaka. Eriti kui joped, kiivrid ka vajaks mahutamist.
Olen igati rahul selle ostuga.
Olen mõttes läbi kaalunud, et kui 2-3 hooaega kestab, siis on igati oma hinda väärt ja võib uue "Hiinaka" osta.

Good-quality-Flytop-double-layer-2-person-4-season-aluminum-rod-outdoor-camping-tent-Topwind-2.jpg
Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Telkimine on ja jääb ka minu jaoks oluliseks osaks motomatka juures. ma ei ole plaaninud telki täielikult hotellide vasu vahetada. pigem mugavamaks muuta ja vahest ehk vihmaga hotelli pugeda. Siiani igasuguse ilmaga telgis ööbinud. Aga igal reisil, igal järgneval aastal järjest enam, nii umbes viiendast päevast, kipub telkimisisu kaduma. mitte metsikult ööbimine vaid see käpuli asjade kokku lahku pakkimine kuna mul on tihti küürutamine raskem kui teistel. mäletan, et suvel Norras otsustasin osta selle suure kõrge telgi, et saaks inimese kombel püsti asju ajada. praegu täpselt ei mäleta enam kõiki põhjuseid kuid suure telgi vajadus oli nii veenev ning paki kaal ja suurus ei tundunud üldse teema plusside kõrval. vahepeal on need põhjused ununenud ja veendumus asendunud kõhklusega, et kas veel üks telk katsetamiseks osta on ikka mõistlik ja äkki peaks hoopis selle raha eest vihmaga hotellis ööbima, liiati veel kuna järgmine aasta tahaks euroopa mägesid vaatama minna ja seal ilmselt niimoodi vabalt telkida ei saa nagu meil ja Skandinaavias. praegu neid poste lugedes on mõtted jälle selgemaks läinud ja vahepeal vankuma löönud otsused jälle kindlad. :)Mototent V2 läheb tellimisse. vahest foorumist kasu kah rohkem kui ajaviite mõttes. :bsmile:

Nagu eespool ka mainisin, tahaks ka mingit väga lihtsat lahendust suurele telgile lisaks. madrats tsikli kõrvale maha tarp ootamatu vihma ja hommikupäikese varjuks peale. ehk on kellelgi hea idee putukate vastu sellise kombo juurde.

5248653
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

KIBU kirjutas:

Nagu eespool ka mainisin, tahaks ka mingit väga lihtsat lahendust suurele telgile lisaks. Madrats tsikli kõrvale maha tarp ootamatu vihma ja hommikupäikese varjuks peale. ehk on kellelgi hea idee putukate vastu sellise kombo juurde.

https://goo.gl/iQqCBt
https://goo.gl/p1U3CP
https://goo.gl/XpxZK0
https://goo.gl/Pl5cV5

mosquito_net.jpg

http://briangreen.net/2011/07/tarp-bivy ... elter.html

tarp_tent.jpg
🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas Stinger »

Mototendi puhul peab pehmel pinnasel suht hoolikas olema tsikli toetamisel - et öösel selga ei kukuks. Pealegi takistab tsikkel telki sisenemist ja väljumist.
Kuna otsin eelmine aasta tsiklimatkadeks uue telgi ja jäin väga rahule, siis jagan natuke oma kogemust.
Otsimisel olid kriteeriumid, et mahuks küljekohvrisse koos magamiskoti ja madratsiga, et seisaks vajadusel ka ilma vaiadeta ise püsti, et oleks suletav eesruum, ruumi minimaalselt kahele inimesele, hiinakaid igaks juhuks ei vaadanud.
Valituks osutus Coleman Tatra 3, Tatra 2 oli ka valikus, kuid pakendi mõõtude, kaalu ja hinna vahed olid piisavalt väikesed, et lisaruum telgis oli suurem argument kui paar cm paksem ja 400g raskem pakend ja 30 eur kallim hind.
Möödunud śuvel sai krduvalt telgitud ja jäin väga rahule. Üksi lihtne paigaldada, aega võtab vähe, ventilatsioon on hea. Mis selle telgi puhul veel on hea, et välja saab astuda mõlemalt poolt telki, ise valid kumma luku lahti hoiad vastavalt kust poolt tuul puhub. Vahelduva tuulega paned mõlemad lukud kinni ja saad rahulikult hommisusööki teha ilma et kaerahelbed silma lendaks. Kiidan ja soovitan, mina ostsin matkaspordist, kuid seda on ka igasugustesse hansapostidesse jms kohtadesse müügile tulnud. Hinnalt paistab ilma põhjaliku uuringuta Matkasport endiselt üks soodsamaid.

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Telk motomatkaks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Stinger kirjutas:

Mototendi puhul peab pehmel pinnasel suht hoolikas olema tsikli toetamisel - et öösel selga ei kukuks. Pealegi takistab tsikkel telki sisenemist ja väljumist.
Kuna otsin eelmine aasta tsiklimatkadeks uue telgi ja jäin väga rahule, siis jagan natuke oma kogemust.
Otsimisel olid kriteeriumid, et mahuks küljekohvrisse koos magamiskoti ja madratsiga, et seisaks vajadusel ka ilma vaiadeta ise püsti, et oleks suletav eesruum, ruumi minimaalselt kahele inimesele, hiinakaid igaks juhuks ei vaadanud.
Valituks osutus Coleman Tatra 3, Tatra 2 oli ka valikus, kuid pakendi mõõtude, kaalu ja hinna vahed olid piisavalt väikesed, et lisaruum telgis oli suurem argument kui paar cm paksem ja 400g raskem pakend ja 30 eur kallim hind.
Möödunud śuvel sai krduvalt telgitud ja jäin väga rahule. Üksi lihtne paigaldada, aega võtab vähe, ventilatsioon on hea. Mis selle telgi puhul veel on hea, et välja saab astuda mõlemalt poolt telki, ise valid kumma luku lahti hoiad vastavalt kust poolt tuul puhub. Vahelduva tuulega paned mõlemad lukud kinni ja saad rahulikult hommisusööki teha ilma et kaerahelbed silma lendaks. Kiidan ja soovitan, mina ostsin matkaspordist, kuid seda on ka igasugustesse hansapostidesse jms kohtadesse müügile tulnud. Hinnalt paistab ilma põhjaliku uuringuta Matkasport endiselt üks soodsamaid.

Väga mõistlikud põhjendused. Mul kisub ka sinnapoole (Tatra 3). Räägi kuidas alumiiniumvardad ennast üleval peavad?

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”