Mootorratturite reisikirjad

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

ElectroMoto
Postitusi: 599
Liitunud: 27 Mai 2015, 16:44
Tsikkel: Husky 701 Supermoto "Mai"
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 367 korda
Tänatud: 82 korda
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ElectroMoto »

kurisookaru kirjutas:


Venemaa-Kashastan-Kõrgestan-Tajikistan-Kõrgestan-Kashastan-Venemaa
:bsmile:
Karu

Meeldib! :bsmile:



Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Pamiiri seiklused mootorrattal

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

Valmis teine osa Pamiiri seiklustest mootorrattal.
Seekordses osas võitlemine õhupuudusega ja katkise amordi saaga algus.

Karu
:bsmile:

Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2022
http://www.streetmoto.ee
Kasutaja avatar

ozzy007
Postitusi: 252
Liitunud: 14 Veebr 2006, 21:13
Asukoht: Rakvere äärelinn
Tänanud: 11 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ozzy007 »

kurisookaru kirjutas:

Valmis teine osa Pamiiri seiklustest.

:bsmile: hakkan just vaatama ja loodan, et poisid võtsid laulujoru ka üles :mrgreen:
See tuleb Teil häste välja...

(lol)

Elus ei pea oluline olema lõppeesmärk, vaid ikka teekond...
_____________________________________________________
Riga 16 -> Jawa 350-634 -> Dnepr MT9 ------> Yamaha DragStar 650 -> Yamaha TDM850 -> BMW GS1150Adv -> Yamaha TT350 -> Honda XL700 -> Honda XRV750 RD04 ->Yamaha XTZ750 ja BMW F800GS
Virtuaalsed rehvijäljed: https://www.facebook.com/profile.php?id ... tos_albums

cmc2001
Postitusi: 4
Liitunud: 09 Apr 2016, 17:25
Tsikkel: 701 SM, TT600E, XT600 & SXV550
Tänatud: 1 kord

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas cmc2001 »

Mõtlesin ka, et paras aeg midagi kirja panna.

Sain just tagasi itaaliast ning muljeid pea täis.

Sissejuhatuseks, kui parasjagu väljasõidul olin, siis tehti kellegi poolt kohe fotosüüdistus ära.

Pilt

Igastahes, sissejuhatuseks läksin koledast ja sopasest Eestist mootorrattaga praami peale ja kärutasin soome, Edasi vaatasin, et kuidas soomest ära Saksa saada.
Selle ajunüristava tegevuse lõpuks sai päriselt esimest korda rehvid päriselt soojaks. Esimesel päeval pigistasin hambad kokku ja sõitsin Füssenisse välja, et siis hakata alpe lähemalt vaatama. Hea soovitus kõigile kes loevad: Ärge sellise masinaga minge, teie tagumik pole ironbutt võistluseks loodud"

Igastahes jõudes kohale ja ühe mõnusa puhkuse otsa lükkamist hakkasin sissejuhatuseks Füssenis ringi tiirutama. Seal õnneks sadas ka soppa niiet vähemasti ei olnud palav.
Elu esimese kogemuse mägedes offroadida sain ka kätte. Ei olnud just sama mis eesti metsateed, kuna lumesogas ukerdamine nendel teedel mis mägedesse viivad ei ole just kõige lihtsam. Küll aga oli tuju hea kui jõudsin piirile kust edasi enam ei pidanud miski ning oli juba tunne käes, et seda tulingi siia tegema.
natukene aega edasi ja läksin vaatama mida põnevat austrias teha võiks. Austria teed on saksast tulles superlahedad. Saksa tagasi minnes pm sama mõttetud maanteed kui saksas kiirteedel jõristada.
Siis aga hakkasin jõudma nende teede peale mida tegelikult otsisin.

Šveits.
Sissejuhatuseks väike taustinfo, et tegelikult olen ma sõitnud rattaga ainult ühe aasta teedel ning ennem seda sai tehtud aastakene krossiradadel ja maal metsas. Seega olen väga roheline.
Šveitsi piiril tervitati mind korraliku dokumendikontrolliga, et kindlaks teha, et ma oma käru kuskilt varastanud ei ole ning et ma ikka sõita tohin. See oli suht huvitav kogemus kuna neil läks pool tundi, et lõpuni kindlaks teha, et ma ikka võin sõita edasi. Jõudsin juba muretsema hakata.
Sealt aga läks põnevaks. Sissejuhatuseks olin väga aeglane uimerdis kuigi teed olid tühjad. Kuid kuidas aeg edasi, teede kvaliteet selgeks sai ning minu enda masina ja oskuste vastu usaldus tekkis, sai krampidest lahti ja sõitu nautima hakata. Also paar ehmatust kus korraks mõtled, et vaataks mäge aga järsku oled keset kurvi. See oli hea kiire kool tühjadel teedel. Vaated olid super ning pidin korduvalt tee ääres taskutesse tõmbama, et imetleda seda pilti mis päikeselise päevala lumepiiril sõites paistab kui Šveitsis ringi tiirutad.
Igastahes, sealt edasi hakkas aeg lähenema, et pidin Livignosse sõitma et siis natukene lauaga lõbutseda. See oli päris korralik seiklus, kuna minu reisi planeerimise tase oli täielikult piirdunud enda varustuse ning ratta tehnilise seisukorraga.
Sissejuhatuseks olin livignosse pääsemise tunneli juures aga kell oli liialt varajane, et ülejäänud seltskond sinna oleks jõudnud (kõik olid veel lennukis. Igavad inimesed) Hakkasin vaikselt ringi sõitma mõttega, et ju siis teeb väikese paaritunnise tiiru ning pärast jõuab kenasti teistega samal ajal kohale. Sain mõnuga itaaliat külastada ning palmide all apelsini mahla juua. Siis saabus aeg, et võiks nüüd päriselt kohale jõuda ning vaatasin kaarti. ok. 60km ja kohal, mis seal ikka.
Oma suurepärases tarkuses olin ma muidugi mägi-läbipääsude info täiesti vaatamata jätnud ning järgnes kokku 600km mägedes ekslemist ning teede katsetamist ja uurimist, et kust saaks siis päriselt livignosse. (ning õiged mehed teed ju ei küsi)
teed mida sain selle tiirutamisega näha ja rajad mida sõita oleks kõik nägemata jäänud. isiklik lemmik oli päikese loojangul vegetatsiooni piirist kõrgemal kolme meetriste lumevallide vahel perfektsel asfaltil sõita. Igastahes kuskil kella 1 paiku jõudsin lõpuks terve ringi lõpus livignosse ning temperatuur oli -7c. Kuna varustus oli hea, siis jõudsin järeldusele, et öösel on ikkagi veits jahe sõita ning pakkisin ennast lõpuks sooja teki alla.

Tagasisõit nii tugevaid emotsioone ei jätnud, mida oskaks kirja panna, kuid mägedes on ilus ja olen jõudnud järeldusele, et järgmine kord lähen samma piirkonda kui saan endale african twini uut väljalaset lubada ning peale seda pean oma SXV kunagi käruga sammuti mägedesse vedama.

Tuleviku plaanid hetkel sisaldavad endas põhja soomet ning põhja norrat.

Eks reisikirjana on see esimene kord kus üritan midagi kirjutada ning tegu otse torust välja lastud mölaga. Loodan, et kellelegi on nauditav

Hetkel on selle aasta kilometraažiks 7000. Sõidumasinaks oli Yamaha TT600E. Varustuseks RST pro series adventure tagi ja püksid, Nexx Baya kiiver ning proforma adventure saapad lisaks muidugi mingid goretex ratta kindad ning soe pesu. Ja muidugi minu usaldusväärne B15 telefon, et täitsa ära ei eksiks kui teedelt maha kärutada.
Kunagi loodetavasti jõuan oma goprovideotest ka montaaži teha ning kuskile üles riputada.


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Venemaa Transalpi omanike kokkutulekul

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Hr.Nõel ja Divikas väisasid möödunud nädalavahetusel sellist üritust nagu...Venemaa Transalp omanike kevadist kokkutulekut.
Ürituse toimumise ajaks on alati 1-3 mai. Olgu see siis nädala sees või mitte. Põhjuseks on see, et need on Venemaal suured pühad ja siis kõigil vaba. Meie viibisime seal 30.04-02.05. Tegelikult vist kangemad vennad on lausa nädala seal metsa all telkimas.
Toimus see "Prazdnik" Novgorodist ca. 80 km veel Moskva poole ja Vinõ asulast umbes 12 km. trassilt alla. Viimane osa teest, see 12 km. oli selline totaalne mudavurride pärusmaa.
Üritus ise vabas vormis. Ei mingeid osalustasusid. Kõik tuli omal mootorratta peal kaasa vedada. Vett sai kohalikus külast, kaevust. Meie käisime vee järgi umbes 3 km kaugusel. Seal asus püha allikas, jumala poolt kaitstud.
Kuna mina olin seal esimest korda, Divikas aga lausa 6-dat, siis oli siililegi selge et hoidsin taharitta ja jälgisin Divika tegutsemist. Üsna peaqi sain aru, et pole midagi vaja karta. Kogu see seltskond oli nagu üks suur pere. Ei mingit rahvuste, poliitiliste vaadete, sugude, tsiklimarkide jne vahet tegemist. Vastu võeti nagu 30-nd aastat kadunud sugulast. Nii et ääretult positiivsed emotsioonid. Kohe kutsuti pika laua taha mis oli nagu äke. Loomulikult sai lisatud ka enda kohvritest midagi. Kui teisel mail hakkasime ära tulema, siis siiralt paluti, et tulge järgmisel aastal kindlasti jälle.
Ps. Muideks kõige kaugemalt tulijad olid Jekaterinburgist ja Stavropoli kraist.
Kui Divikas pidi tagasi hakkama tulema ( töö,töö,töö), siis mul oli plaan veel seal ringi sõita.
Plaan A oli- Valdaisse Volga lättele, siis edasi Velikie Lukisse. See plaan jäi katki, Kuna sealpoolt tulijad rääkisid et mõned teed seal kohapeal on peaaegu läbimatud. Ja suurt ringi ei tahtnud tegema hakata.
Tuli teostada plaan B. Põrutasin hoopiski Peterburi poole. Niisiis seiklesingi hoopiski mootorrattaga Kroonlinnas ja Karjala kannasel mõned päevad lisaks veel ringi.
Minnes võttis piiriületus aega 4h. Lihtsalt Vene pool tegutses niipalju aeglaselt.
Rahaline pool: Raha kulus vähe. Hinnad on Venemaal odavad. 3päeva( 2 kohapeal pidu, suurem osa eestist kaasas) ja 800 km tsiklisõitu mahtus 50 euri sisse. Hiljem ei viitsinud enam arvestada kuna osa sai kaardiga makstud. Bensu hind oli keskimiselt 47-50 s/l.
Panen mõne pildi ka.
Kohale oli tuldud ka sellise liikuriga.
Pilt
Või sellisega... mis pani tulles käna veel.
Pilt
Niimoodi see pidu seal metsa all oli. Praht korjati pärast kokku.
Pilt
Selline "dorooga" oli viimane 12 km.
Pilt
Selline kümblusmaja ehk kohalik "Spa" kust voolab püha allikavesi alt läbi.
Pilt

Selline lühi kokkuvõte sellest üritusest. Kindlasti järgmine aasta jälle.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Warner
Postitusi: 104
Liitunud: 19 Mai 2008, 23:16
Tsikkel: Tralp7.0
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 1 kord

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Warner »

Löövalt lühidam reisukiri. Kujutusvõimele üpriski inspireeriv. Transalpi воссоединение küll, aga palju rahvast umbkaudu üritust väisas?
Tundus olevat kergemat tüüpi ekstreemsportlaste tallermaa?


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Hr.Nõel kirjutas:

Hr.Nõel ja Divikas väisasid möödunud nädalavahetusel sellist üritust nagu...Venemaa Transalp omanike kevadist kokkutulekut.
Ürituse toimumise ajaks on alati 1-3 mai. Olgu see siis nädala sees või mitte. Põhjuseks on see, et need on Venemaal suured pühad ja siis kõigil vaba. Meie viibisime seal 30.04-02.05. Tegelikult vist kangemad vennad on lausa nädala seal metsa all telkimas.
Toimus see "Prazdnik" Novgorodist ca. 80 km veel Moskva poole ja Vinõ asulast umbes 12 km. trassilt alla. Viimane osa teest, see 12 km. oli selline totaalne mudavurride pärusmaa.
Üritus ise vabas vormis. Ei mingeid osalustasusid. Kõik tuli omal kaasa vedada. Vett sai kohalikus külast, kaevust. Meie käisime vee järgi umbes 3 km kaugusel. Seal asus püha allikas, jumala poolt kaitstud.
Kuna mina olin seal esimest korda, Divikas aga lausa 6-dat, siis oli siililegi selge et hoidsin taharitta ja jälgisin Divika tegutsemist. Üsna peaqi sain aru, et pole midagi vaja karta. Kogu see seltskond oli nagu üks suur pere. Ei mingit rahvuste, poliitiliste vaadete, sugude, tsiklimarkide jne vahet tegemist. Vastu võeti nagu 30-nd aastat kadunud sugulast. Nii et ääretult positiivsed emotsioonid. Kohe kutsuti pika laua taha mis oli nagu äke. Loomulikult sai lisatud ka enda kohvritest midagi. Kui teisel mail hakkasime ära tulema, siis siiralt paluti, et tulge järgmisel aastal kindlasti jälle.
Ps. Muideks kõige kaugemalt tulijad olid Jekaterinburgist ja Stavropoli kraist.
Kui Divikas pidi tagasi hakkama tulema ( töö,töö,töö), siis mul oli plaan veel seal ringi sõita.
Plaan A oli- Valdaisse Volga lättele, siis edasi Velikie Lukisse. See plaan jäi katki, Kuna sealpoolt tulijad rääkisid et mõned teed seal kohapeal on peaaegu läbimatud. Ja suurt ringi ei tahtnud tegema hakata.
Tuli teostada plaan B. Põrutasin hoopiski Peterburi poole. Niisiis seiklesingi hoopiski Kroonlinnas ja Karjala kannasel mõned päevad lisaks veel ringi.
Minnes võttis piiriületus aega 4h. Lihtsalt Vene pool tegutses niipalju aeglaselt.
Rahaline pool: Raha kulus vähe. Hinnad on Venemaal odavad. 3päeva( 2 kohapeal pidu, suurem osa eestist kaasas) ja 800 km tsiklisõitu mahtus 50 euri sisse. Hiljem ei viitsinud enam arvestada kuna osa sai kaardiga makstud. Bensu hind oli keskimiselt 47-50 s/l.
Panen mõne pildi ka.
Kohale oli tuldud ka sellise liikuriga.
Pilt
Või sellisega... mis pani tulles käna veel.
Pilt
Niimoodi see pidu seal metsa all oli. Praht korjati pärast kokku.
Pilt
Selline "dorooga" oli viimane 12 km.
Pilt
Selline kümblusmaja ehk kohalik "Spa" kust voolab püha allikavesi alt läbi.
Pilt

Selline lühi kokkuvõte sellest üritusest. Kindlasti järgmine aasta jälle.

Väga lahe asi ja nii lähedal! Tnx jagamast!

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Transalpi воссоединение küll, aga palju rahvast umbkaudu üritust väisas?
Tundus olevat kergemat tüüpi ekstreemsportlaste tallermaa?

Üle lugema ei hakanud. Aga ühe asjapulgaga vennastumise käigus ta mainis, et 150 osaleja kandis oli. Nii et paras arv, et jõuaks kõigiga vähemalt korra suhelda ja käppa suruda.
Ekstreemspordist oli asi kaugel. Nägin ka yhte Triumph Bonevillet. Kui sellisega kannatas tulla, siis ei saa ju olla extreem.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Freaksmart
Postitusi: 774
Liitunud: 07 Apr 2004, 14:15
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 5 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Freaksmart »

Sai 04.06- 07.06 väike reis ümber Eesti ette võetud. Pikka juttu kirjutada ei viitsi - oli väga mõnus, ja ilm ideaalne. Sai palju väikesi linnasid ja külasid nähtud, kohalike elanikega suheldud ja maaelust veidi parema ülevaate saanud.

1 päev
2 päev
3 päev
4 päev

Väike video ka kõige huvitamatest teedest:

Jawa 634 (15kw); Jawa 638 (17kw); Suzuki GS500E (34kw); Hyosung GT650 (60kw); BMW F800S (63kw)
Kasutaja avatar

tsiklonaut
Postitusi: 249
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Fääri saared ja Island

Lugemata postitus Postitas tsiklonaut »

Kui piirkond peaks huvi pakkuma, siis siin üks Islandi ja Fääri saarte avastamisretke jupp:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Seekord sai väljakutsena kogu fotomaterjal vanakooli analoog filmikaameraga (mis on läbi iroonia umbes sama vana nagu mina ise) üles võetud.

Terv.,
Margus

.::: R1100 boGSer :::.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Vägevad pildid,nagu ikka.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sirgelt ümber maakera sõit.

http://kaido.portartur.ee/

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

VR
Postitusi: 46
Liitunud: 12 Aug 2006, 16:40
Asukoht: Rapla
Tänatud: 2 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas VR »

urmas66 kirjutas:

Sirgelt ümber maakera sõit.
http://kaido.portartur.ee/

Väga lahe reis - kahju, et enne reisi siia autor linki ei pannud.
Võib-olla muidugi oligi ainult tuttavate tarvis blogitud.
Aga ikkagi mõnus lugeda ka minusugusel võõral, inimest ennast tundmata!

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

VR kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Sirgelt ümber maakera sõit.
http://kaido.portartur.ee/

Väga lahe reis - kahju, et enne reisi siia autor linki ei pannud.
Võib-olla muidugi oligi ainult tuttavate tarvis blogitud.
Aga ikkagi mõnus lugeda ka minusugusel võõral, inimest ennast tundmata!

Ma ise sain ka alles eile sellest tuttvalt teada.Tuttav,kes ei ole üldse tsiklitega seotud.Küsis minult,nagu ma peaks seda teadma ja siis saatis lingi :D

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

VR
Postitusi: 46
Liitunud: 12 Aug 2006, 16:40
Asukoht: Rapla
Tänatud: 2 korda

yhelteljel.ee värske jutu ja pildiga

Lugemata postitus Postitas VR »

tsiklonaut kirjutas:

Kui piirkond peaks huvi pakkuma, siis siin üks Islandi ja Fääri saarte avastamisretke jupp
Terv.,
Margus

Kes veel pole avastanud, siis yhelteljel.ee lehele on üle aastate värskelt trükitud tähemärke ja liikuvat pilti lisandunud.
Margus, kui mahti on, kirjuta mis ajal kirjutatav reis teoks sai (kas praegu või varem) ja millal Island-Fäärid?

Edu Teile, mis-iganes-ettevõtmistes!!!

Kasutaja avatar

tsiklonaut
Postitusi: 249
Liitunud: 05 Mai 2004, 09:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 5 korda

Re: yhelteljel.ee värske jutu ja pildiga

Lugemata postitus Postitas tsiklonaut »

VR kirjutas:
tsiklonaut kirjutas:

Kui piirkond peaks huvi pakkuma, siis siin üks Islandi ja Fääri saarte avastamisretke jupp
Terv.,
Margus

Kes veel pole avastanud, siis yhelteljel.ee lehele on üle aastate värskelt trükitud tähemärke ja liikuvat pilti lisandunud.
Margus, kui mahti on, kirjuta mis ajal kirjutatav reis teoks sai (kas praegu või varem) ja millal Island-Fäärid?

Island ja Fäärid 2014, lihtsalt oli hea pildimaterjal kuidagi soiku vajunud, tuli filmirullid välja kaevata ja sisse skännida.

Praegune on käimas, eks näis kuidas tehnika, tervised või motivatsioonid vastu peavad, ehk vastavalt kui kaugele jõuame.

.::: R1100 boGSer :::.
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Pamir Highway...käidud,nähtud....proovin sügisel ka mingi blogipostitusega toime tulla.

AKBaital2.jpg
sarv.jpg
http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

Divikas, äge :)

Tundub, et Kurisoomoto kleeps on talvega snakilt jehhat tõmmanud :)

Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2022
http://www.streetmoto.ee

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Divikas (w) (w) Võimas...

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Raki »

urmas66 kirjutas:

Sirgelt ümber maakera sõit.

http://kaido.portartur.ee/

Peaks plaani võtma :) nii 3 a pärast

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Raki kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Sirgelt ümber maakera sõit.

http://kaido.portartur.ee/

Peaks plaani võtma :) nii 3 a pärast

Ma lugesin algusest lõpuni läbi,aga selline uhamine ei tekitanud minus mingit emotsiooni.Pigem oli kutist omamoodi isegi kahju ,sest nii palju ära teha,aga suht midagi samas näha-kogeda.Oli minu jaoks pigem selline enda vaimu ja füüsise ning ratta proovilepanemise üritus.
Lahe on see ära teha,aga mul jääks midagi kindlasti kripeldama,sest peale maantee tahaks ka maailmas midagi näha.Ilmselt oli ka kodutöö natuke puudulik,sest see, kui peab poole pealt ,mingi osa rendi rattaga sõitama,on ehe näide sellest.
Tsiklonaudi tegemised on need,mis minule emotsioone tekitavad.Kui ikka tahad tervet maailma ette võtta,siis nende tehtud oleks ilmselt ainuke variant,mis ka mulle sobiks.Seniks,aga kuni pole selleks võimalust,võtan parem vähem,aga kvaliteetsemalt ette.

E: pole küll tsikliga matkajad,aga igati huvitav seiklus oli neil. http://vandersonid.eu/et/blogi/84-500-p ... BCmber-maa

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Meie Iraani reisi esimene etapp on lõpusirgel, Gruusias. Ca nädala pärast, insallah, stardime Armeenia ja Iraani suunas. Kajastused, insallah, aadressil:
https://m.facebook.com/vihulamoto/

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Raki »

urmas66 kirjutas:
Raki kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Sirgelt ümber maakera sõit.

http://kaido.portartur.ee/

Peaks plaani võtma :) nii 3 a pärast

Ma lugesin algusest lõpuni läbi,aga selline uhamine ei tekitanud minus mingit emotsiooni.Pigem oli kutist omamoodi isegi kahju ,sest nii palju ära teha,aga suht midagi samas näha-kogeda.Oli minu jaoks pigem selline enda vaimu ja füüsise ning ratta proovilepanemise üritus.
Lahe on see ära teha,aga mul jääks midagi kindlasti kripeldama,sest peale maantee tahaks ka maailmas midagi näha.Ilmselt oli ka kodutöö natuke puudulik,sest see, kui peab poole pealt ,mingi osa rendi rattaga sõitama,on ehe näide sellest.
Tsiklonaudi tegemised on need,mis minule emotsioone tekitavad.Kui ikka tahad tervet maailma ette võtta,siis nende tehtud oleks ilmselt ainuke variant,mis ka mulle sobiks.Seniks,aga kuni pole selleks võimalust,võtan parem vähem,aga kvaliteetsemalt ette.

E: pole küll tsikliga matkajad,aga igati huvitav seiklus oli neil. http://vandersonid.eu/et/blogi/84-500-p ... BCmber-maa

Jah, seda küll. See sõit on pigem "tehtud" linnuke kirjas. Sain ringi ümber maakera.

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Re: Reisikirjad
Post by Raki » Wed Jul 27, 2016 14:47
urmas66 wrote:
Raki wrote:
urmas66 wrote:
Sirgelt ümber maakera sõit.

http://kaido.portartur.ee/

Peaks plaani võtma :) nii 3 a pärast

Ma lugesin algusest lõpuni läbi,aga selline uhamine ei tekitanud minus mingit emotsiooni.Pigem oli kutist omamoodi isegi kahju ,sest nii palju ära teha,aga suht midagi samas näha-kogeda.Oli minu jaoks pigem selline enda vaimu ja füüsise ning ratta proovilepanemise üritus.
Lahe on see ära teha,aga mul jääks midagi kindlasti kripeldama,sest peale maantee tahaks ka maailmas midagi näha.Ilmselt oli ka kodutöö natuke puudulik,sest see, kui peab poole pealt ,mingi osa rendi rattaga sõitama,on ehe näide sellest.
Tsiklonaudi tegemised on need,mis minule emotsioone tekitavad.Kui ikka tahad tervet maailma ette võtta,siis nende tehtud oleks ilmselt ainuke variant,mis ka mulle sobiks.Seniks,aga kuni pole selleks võimalust,võtan parem vähem,aga kvaliteetsemalt ette.

E: pole küll tsikliga matkajad,aga igati huvitav seiklus oli neil. http://vandersonid.eu/et/blogi/84-500-p ... BCmber-maa

Jah, seda küll. See sõit on pigem "tehtud" linnuke kirjas. Sain ringi ümber maakera.

Ahh mis siin ilkuda ja targutada. See oli tema reis. Tema tahtis nii ja nii oligi.

Teades ka väheke Kaidot ( iga Pärnakas ilmselt teab kellega tegu), siis tema puhul see kindlasti ülikõva märk, et ta suutis oma kiirest ajast niigi palju näpistada et asi ära teha.
Kindlasti poleks tal mingi probleem ka kõik kontinendid läbi rännata tsikliga. Ja see reis võiks tal kesta ka vabalt aastaid, poleks probleem. Aga ajafaktor on ilmselt see mis talle piirid paneb.

Igal juhul Kaidole jõudu ja loodan edaspidigi mingeid eriti lahedaid "kähkukaid" tema osavõtul näha/kuulda.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ega keegi ei ilgugi,lihtsalt avaldati oma arvamust.Mul ei ole isegi sellist aega,et nii pikalt kuhugile minna.Paar korda 2 nädala kaupa suve jooksul on lagi,mida ma saan endale lubada.Kõva mees ikkagi,pani ennast ja ratta proovile ja ära tegi,mis plaanis oli.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

shortcut
Postitusi: 123
Liitunud: 30 Apr 2012, 17:28
Tsikkel: HD FXDWG
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas shortcut »

Tere

Lisan oma kaks senti siia teemasse :)
Minu reisilugu pole kindasti midagi märkimisväärset ning kahvatub Motopaksu ja Kurisookaru reiside kõrval kuid usun, et kedagi see ehk ikka huvitab :)
Suur plaan sellel aastal ära käia Nordkapis - kõikide motoreisisellide tõotatud maal - aga see plaan muutus juba enne kui ma seda tõsisemalt planeerima sain hakata. Nimelt teatas ühel ilusal varakevadisel hommikul provva, et nüüd ta on sedapsi... ja vaja hakata remonti tegema enne uue ilmakodaniku kohale saabumist. Et oma üürikest puhkust suvel mitte täielikult remondi peale raisata, otsustasin siiski ühe väikese kodulähedasema reisi ettevõtta. Avasin brauseri, trükkisin sisse geoape.com ning sobiliku raja selekteerimine hakkas pihta. Kriteeriumiteks oli kruus ning distantsi pikkus minimaalselt 1000km. Nii ma avastasingi, et ühed toredad härrased Africa Twini ja DR Big-ga oli oma GPX faili ümber Eesti reisist lahkesti teistele kasutamiseks sinna keskkonda üles laadinud. Rada oli küll natukene poolik, kuid seda enam huvitav (http://www.geoape.com/tracklogs/mooda-k ... eesti-5094). Järgmisena püüdsin leida endale mõne kamraadi kõrvale kellega koos sõita, kuid paraku see mul ei õnnestunud. Reisil tundus mõni lõik alguses ehmatavam, kui see tegelikult oli ning selle kirjutan ma vähese sõidukogemuse arvele.

Ettesõidetud rada oli tõesti hea, eriti just need Lõuna-Eesti kruusateed, mis kulgevad pikki Eesti-Vene piiri - soovitan soojalt! :)
Kokku kulus mul:
3 päeva
1444km
4-5 paagitäit kütust (ausalt ei lugenud neid ning 5L kütust on mul siiani kanistriga keldris)

Video:

Kavasaki GPZ900R
Honda Transalp 650
Honda Dominator
Suzuki DRZ400
Harley-Davidson FXDWG

Kasutaja avatar

kurisookaru
Postitusi: 444
Liitunud: 13 Apr 2004, 19:15
Tsikkel: Yamaha Super Tenere/Tenere 700
Asukoht: Vetla-Tallinn-Vetla
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 67 korda
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas kurisookaru »

Tallant said hää kogemuse igatahes :)

Ehh,
meil see piirituur veel pooleli.
Esimenekord läksime Tallinnast ida poole, lõpetasime lõuna-eesti lõunapoolsemas punktis. KTM läks kakti. Kokku ca 1500 km ja 5 päeva.
See aasta sõitsime Tabasalust Pärnu 4 päeva ja ca 1000 km.
Nüüd vaja veel Pärnust lõunasse ära teha ongi ring peal lõpuks!
Küll see Kodumaa on ikka suur :wack:

Sõida ise ja lase teistel ka sõita
----------------------
Yamaha Super MatkaMudaKolakas XTZ
http://www.kurisoomoto.com Kesk-Eesti Tuur 2022
http://www.streetmoto.ee
Kasutaja avatar

shortcut
Postitusi: 123
Liitunud: 30 Apr 2012, 17:28
Tsikkel: HD FXDWG
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 26 korda
Tänatud: 18 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas shortcut »

Oi kurja. Kui neid teie numbreid vaadata siis ma sõitsin ikka väga otse ja mugavalt :)

kurisookaru kirjutas:

Tallant said hää kogemuse igatahes :)

Ehh,
meil see piirituur veel pooleli.
Esimenekord läksime Tallinnast ida poole, lõpetasime lõuna-eesti lõunapoolsemas punktis. KTM läks kakti. Kokku ca 1500 km ja 5 päeva.
See aasta sõitsime Tabasalust Pärnu 4 päeva ja ca 1000 km.
Nüüd vaja veel Pärnust lõunasse ära teha ongi ring peal lõpuks!
Küll see Kodumaa on ikka suur :wack:

Kavasaki GPZ900R
Honda Transalp 650
Honda Dominator
Suzuki DRZ400
Harley-Davidson FXDWG

Kasutaja avatar

Stinger
Postitusi: 205
Liitunud: 12 Juul 2010, 23:38
Tsikkel: Yamaha T7
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 63 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Stinger »

tallant kirjutas:

Lisan oma kaks senti siia teemasse :)

Tänud, et lisasid, päris fun vaatamine. Olles ise 7a. sama värvi sama mudeli ja sama kõrgendatud tuuleklaasiga sõitnud kohati samu teid tekkis tunne nagu vaataks oma videot :)

Yamaha Tenere 700 2021; Honda Dominator NX650 1994 - poolik projekt
Ajalugu:
Honda Transalp XL650V 2001 - 7a; Bmw GS1150A 2002 - 2a; Honda CB500X Rally-Raid L3 2018 - 5a; Honda CB650R 2020 - 3a; BMW R1100GS 1995 - 1a.
Kasutaja avatar

Multi
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mai 2015, 23:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 43 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Multi »

Pole küll motoreis, aga paari sõbraga sai sel suvel tehtud autoga Valgevene-Ukraina-Moldova-(Transnistria)-Rumeenia tiir ja lõpuks ka muljed kirja pandud.

https://reinholdjasemud.wordpress.com/2 ... a-euroopa/

Pärast seda tegin suvel ka ühe motoreisi Eestist Albaaniasse ja teistesse Balkani riikidesse, loodetavasti jõuan selle ka lähitulevikus reisikirjaks vormistada.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”