Mootorratturite reisikirjad

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Jesper kirjutas:

Minu sügisene välismaareis :) http://jesper.vineda.com/motoreis-marokosse/
P1020807.resized.JPG

Vägagi mõnus lugemine! Siin rahapoolt keegi juba uuris, aga palju sedasi maad mööda minnes seda kõige kallimat, ehk siis aega kokku kulus? Sedasi ühe soojaga lugemise käigus ajataju kadus kuidagi ära, jäi meelde vaid 6pv kojusõidule? :)



Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Macintosh kirjutas:
vurduu kirjutas:

Hoi.Teadmiseks veel suvel norrasse minejatele,kuna seal on lubatud kiiruseks 80km/h ja kehtib null tolerants siis planeerige reisi eelarvesse ka trahviraha.Uuest aastast on üle 80ne sõitmisel trahv 10 000nok.ehk 1000 euri.Ja uskuge,kiirust mõõdetakse seal uskumatutes kohtades.(pea 15 aastat norra kogemust)

Minu ebamäärane soov reisda tsikliga Norrasse liikus nüüd sujuvalt kategooriast "järgmisel-või-ülejärgmisel-aastal" kategooriasse "kunagi-kaugemas-tulevikus".

need paigad ja teed mille pärast Norrasse minna tasub on sellised kus sinu rattaga üle lubatud kiiruse sõit on juba suht "sportlik". :mrgreen: ja seda kuiva ilmaga.
reisi algul hoidsime ka ühte silma kiirusel kuid tegelikult kogu reisi jooksul nägime ühte maanteepatrulli ja kiiruse mõõtmist mitte kordagi. kui sõita mõistlikult nii et teisi liiklejaid ei häiri ja käituda viisakalt siis vast probleeme ei teki.

5248653
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

KIBU kirjutas:
Macintosh kirjutas:
vurduu kirjutas:

Hoi.Teadmiseks veel suvel norrasse minejatele,kuna seal on lubatud kiiruseks 80km/h ja kehtib null tolerants siis planeerige reisi eelarvesse ka trahviraha.Uuest aastast on üle 80ne sõitmisel trahv 10 000nok.ehk 1000 euri.Ja uskuge,kiirust mõõdetakse seal uskumatutes kohtades.(pea 15 aastat norra kogemust)

Minu ebamäärane soov reisda tsikliga Norrasse liikus nüüd sujuvalt kategooriast "järgmisel-või-ülejärgmisel-aastal" kategooriasse "kunagi-kaugemas-tulevikus".

need paigad ja teed mille pärast Norrasse minna tasub on sellised kus sinu rattaga üle lubatud kiiruse sõit on juba suht "sportlik". :mrgreen: ja seda kuiva ilmaga.
reisi algul hoidsime ka ühte silma kiirusel kuid tegelikult kogu reisi jooksul nägime ühte maanteepatrulli ja kiiruse mõõtmist mitte kordagi. kui sõita mõistlikult nii et teisi liiklejaid ei häiri ja käituda viisakalt siis vast probleeme ei teki.

Ma millegipärast kujutasin ette norra teid suures osas sirgete lõikudena, sinna vahele üksikud sinka-vonkad. Aga kui tee on käänuline ja kurvid mitte liiga lauged siis tõepoolst on juba 70 päris korralik tempo. Kõik on suhteline.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas nolev »

KIBU kirjutas:
Macintosh kirjutas:
vurduu kirjutas:

Hoi.Teadmiseks veel suvel norrasse minejatele,kuna seal on lubatud kiiruseks 80km/h ja kehtib null tolerants siis planeerige reisi eelarvesse ka trahviraha.Uuest aastast on üle 80ne sõitmisel trahv 10 000nok.ehk 1000 euri.Ja uskuge,kiirust mõõdetakse seal uskumatutes kohtades.(pea 15 aastat norra kogemust)

Kas see peaks ikka olema kuni 10 000 nok? Ei ole ju mõeldav isegi null tolerantsi puhul, et 81 km/h sõitja saab sama puuga, mis 105 km/h sõitja. Ei ole Norras käinud aga tuttavate juttude järgi võib tõesti öelda, et tulenevalt sealsetest teedest võib 80+ sõitmine juba ohtlikuks muutuda nii endale, kui teistele. Sõltub muidugi, mida seal teha - kas sporti või motomatkajana liikuda. Eesmärgid ju erinevad.

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Mootorratturi reisiblogi

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Ilusat aasta lõppu! Hakkasin vaikselt eelmise reisi pilte üles panema...juttu suurt ei tule aga ehk meeldib käidud koht ka kellelgi teisel vaadata. Loodan pühade lõpuks selle blogiga valmis saada.
http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com.ee/

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Väga hea Divikas. (w) (w)
Ootan järge.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Loadära kirjutas:
Jesper kirjutas:

Minu sügisene välismaareis :) http://jesper.vineda.com/motoreis-marokosse/
P1020807.resized.JPG

Siin rahapoolt keegi juba uuris, aga palju sedasi maad mööda minnes seda kõige kallimat, ehk siis aega kokku kulus?

Mõni päev vähem kui kuu aega, äkki 28p? Eks saaks kindlasti nii kiiremini kui aeglasemini, aga mulle isiklikult on kuu selline paras kontimööda aeg, et ei ole ühest küljest kuhugi kiiret ja teisest küljest ei teki tüdimust. Noh, kui lumeähvardust poleks olnud, siis vast oleks nädalakese veel kaarutanud kuskil :)

Kasutaja avatar

Multi
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mai 2015, 23:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 43 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Multi »

Divikas kirjutas:

Ilusat aasta lõppu! Hakkasin vaikselt eelmise reisi pilte üles panema...juttu suurt ei tule aga ehk meeldib käidud koht ka kellelgi teisel vaadata. Loodan pühade lõpuks selle blogiga valmis saada.
http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com.ee/

Kuidas Kesk-Aasias viisadega oli? Kas taotlesid Eestis või mujal? Kas taotlemisega oli palju bürokraatiat, et vaja sõiduplaani, küllakutset, broneeringuid jne?

Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Kirgiisia on Eesti passiga viisavaba, Tadzhiki viisa (pluss luba teel 41liikumiseks) on kõige lihtsam saada Bishkekist. Võtab aega 2 päeva, tuleb täita üks lihtne ankeet + taotlus teel 41 liikumiseks, maksab 55 taala + kohalikus rahas 100 ühikut.
Vene ja Kasahi viisad saab posti teel. Mingeid bronne ja muud jama pole vaja aga ma ei tee ka neid viisasid esimest korda. Esimesel katsel võivad nõuded teistsugused olla.

Viimati muutis Divikas, 04 Jaan 2017, 09:39, muudetud 1 kord kokku.
http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Mootorrattaga venemaale

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Tahaks aastase vene viisa teha (lihtsalt on vähemalt 3x järgmise suve jooksul plaanis rattaga venemaad külastada). Kas on mingeid tingimusi, et ma üldse saaksin aastase viisa ja ei peaks kolme turismiviisat tegema?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a

andres64
Postitusi: 2
Liitunud: 03 Mai 2012, 08:43
Tsikkel: bmw k1600gt
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 2 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas andres64 »

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ranel »

andres64 kirjutas:

Ilmselgelt soovitajal pole nendega kogemust. Rääkisin detsembris nendega mitmekordsest viisast ja need pole seal küll väga pädevad sel teemal.
Mul sama küsimus mitmekordse viisa kohta ja oli vaid mök mök ning tuleb endal saatkonnast uurida. Endal ongi aeg selleks kirja pandud.

http://estonia.mid.ru/web/estonia_ee/sa ... lei-tartus
NELJAPÄEV
9.00 – 11.00 Vastuvõtt viisade küsimuses.
REEDE
9.00 – 11.00 Vastuvõtt viisade küsimuses.

http://www.ifs-estonia.com/main.php?id=business&lang=ee

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Tahaks aastase vene viisa teha (lihtsalt on vähemalt 3x järgmise suve jooksul plaanis rattaga venemaad külastada). Kas on mingeid tingimusi, et ma üldse saaksin aastase viisa ja ei peaks kolme turismiviisat tegema?

Ma olin aasta tagasi sama probleemi ees. Divikas soovitas mulle "Vaatevinkel" reisibürood. Ja ei tulnud kahetseda. Tehti ka esmakordselt kohe aastane, mitmekordne äriviisa. Ilma et mul oleks eelnevalt olnud turistiviisa . Nemad hoiatasid kohe ette, et menetlusaeg võib sellise olukorra puhul olla pikk. Kuni 2 kuud. Tegelt läks miski 1,5 kuud. Nii et kui tahad kevadeks viisat kätte, oleks aeg hakata varsti asju ajama. Aga võta nendega ühendust ja küsi ise.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ats30 »

SkyTravel. D-Terminali juures. Kusjuures aastase mitmekordse sisenemisega kommertsviisa saabki esimesel korral, lihtsalt menetlevad jah kauem. Ja mõistlik on seda kohe ise küsida. Kui hakkad seletama, et sa lähed tsikliga ja ei tea kus ööbid jne, millist viisat mul vaja oleks, siis kisub jamaks. Hoiad suu kinni, küsid aastast kommertsviisat ja saad. Kindlustusega kokku (kindlustus tuleb teha kogu viiisa kehtivuse ajaks) ca 135-150€. Proovisin leida ise kindlustust mujalt, et ehk soodsam, aga no ei leia. Neil ikka kõige parema hinnaga.
Kahe aastase kommertsviisa jaoks kehtib nõue, et pead olema jooksva aasta jooksul legaalselt Venemaal käinud, ehk siis värsket viisat omanud. Siis muide on ka aastase kommertsviisa menetlusaeg lühem.

Pull värk on nende Vene viisadega. Ei ole nii et igal bürool on sama menüü. Erinevaid pakette on palju ja erinevatel reisibüroodel on need erinevad.
Minu andmed 2016a suve algusest.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Maaks
Toetajaliige
Postitusi: 2480
Liitunud: 15 Mai 2008, 11:42
Tsikkel: Yamaha FZ8SA
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 181 korda
Tänatud: 339 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Maaks »

ats30 kirjutas:

... Kindlustusega kokku (kindlustus tuleb teha kogu viiisa kehtivuse ajaks) ca 135-150€. Proovisin leida ise kindlustust mujalt, et ehk soodsam, aga no ei leia. Neil ikka kõige parema hinnaga.

Kindlustus ei pea olema kogui viisa kehtivuse ajaks, vaid peab olema ajaks/ ajavahemikeks mil reaalselt Venemaal viibid. Ehk siis teed esimese kindlustuse mingiks 1-ks kuuks alguses kui viisat taotled ja pärast enne igat sisesenemist kordad protsessi. Nende viisabüroode reaalne kasum tulebki sellest ulmehinnaga kindlustuse müügist :-)
PS Venemaal kehtib (ja saatkond aktsepteerib viisa väljastamisel) ka PZU reisikindlustus mille saab SEB-st 2-le isikule aastaks 69-78€ eest (aga kindlasti on sarnaseid teenuseid ka teistel pakkujatel)
http://www.seb.ee/kindlustus/varakindlu ... kindlustus
EDIT:

ats30 kirjutas:

No eks proovi, ma räägin enda kogemustest.
Ma ju seda räägingi, et nende pakutud kindlustus on kõige soodsam. Nad pakuvad aastast kindlustust ca poole odavamalt Sinu pakutud numbritest ...

Seilasime - teame :) Minu kehtiv reisikindlustus (terve maailm) maksiski 44€/aasta (sissaldab 2-e inimest), järgmine on vist natuke kallim, sest jaanuarist hind kerkis, aga poliisi lõpuni on veel aega.
Eeliseks "nende" kindlustuse ees on selles, et see kehtib ka mujal kui "neil" :D aga see kindlustus oli täiesti piisav viisa väljastamiseks.

Viimati muutis Maaks, 09 Jaan 2017, 16:15, muudetud 1 kord kokku.
Garaažis: Pannonia 250TLF, Yamaha FZ8-SA

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ats30 »

No eks proovi, ma räägin enda kogemustest.
Ma ju seda räägingi, et nende pakutud kindlustus on kõige soodsam. Nad pakuvad aastast kindlustust ca poole odavamalt Sinu pakutud numbritest ...

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ranel »

Hr.Nõel kirjutas:

Tahaks aastase vene viisa teha (lihtsalt on vähemalt 3x järgmise suve jooksul plaanis rattaga venemaad külastada). Kas on mingeid tingimusi, et ma üldse saaksin aastase viisa ja ei peaks kolme turismiviisat tegema?

Ma olin aasta tagasi sama probleemi ees. Divikas soovitas mulle "Vaatevinkel" reisibürood. Ja ei tulnud kahetseda. Tehti ka esmakordselt kohe aastane, mitmekordne äriviisa. Ilma et mul oleks eelnevalt olnud turistiviisa . Nemad hoiatasid kohe ette, et menetlusaeg võib sellise olukorra puhul olla pikk. Kuni 2 kuud. Tegelt läks miski 1,5 kuud. Nii et kui tahad kevadeks viisat kätte, oleks aeg hakata varsti asju ajama. Aga võta nendega ühendust ja küsi ise.

Saatsin neile taotluse teele ära. Loodame parimat :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

akvanaut
Postitusi: 161
Liitunud: 04 Jaan 2014, 02:38
Tsikkel: Tenere700, wr450f,V-strom,Jawa
Asukoht: Pildiküla
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 48 korda
Kontakt:

Mootorrattaga Norrasse

Lugemata postitus Postitas akvanaut »

Sain üle,üleelmise suve Norra matka videopäeviku ka lõpuks valmis :)



Kasutaja avatar

elguk
Postitusi: 23
Liitunud: 18 Jaan 2007, 19:14
Asukoht: Võru
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Mootorratturite Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas elguk »

Tere!
Olen lugenud Teie lugusi reisimisest ja käimistest. Olen saanud palju infot ja mõtteid.
Nüüd minu poolne lühike panus. 2016 sai siis ette võetud esimene pikem motoreis (kolm mootorratast Transalp 600,DR800,SuperTenere).
Soovitan eimeseks reisiks minna lõuna Poola,linna nimega Zakopane. Seal asuvad ka Tatra mäed.Reis ei ole väga pikk ja on tasku kohane. Kilomeetreid kogunes 3500 ja raha kulus ca 600 euri,((sisaldab-ööbimised hotellides ja söömised väljas (pubid,hotellid,majutus kohad),piletid ,meened)).Sõites Poola soovitan Leedu peale sõita Siauliai kaudu. See trass on/oli rahulikum ja vähem rekasi. Tegime ka sellel trassis olles jalutus/sirutus käigu Kryziu Kalnas-el (ristimägi).
Poolas tasub kindlasti külastada soolakaevandust Wieliczka Salt Mine(Krakowi lähedal),seal tasub võtta giid,sest siis saab parema pildi, kuidas see kaevandus kunagi toimetas. Ekskursioon kestis 3,5 h (NB.piletid on soovitatav ette osta,siis ei pea seal pikalt järjekorras ootama,N.eelnev õhtu).
Auschwitzi külastasime ka. Sealne teema on kahes kohas.Üks on koonduslaager Panstwowe Muzeum (sissepääs tasuta),teine on rohkem muuseumi moodi Auschwitz -Bikernau,siin peab ennast ära registreerima, sissepääs samuti tasuta. (juhul kui ei kasuta giidi teenust).Ja edasi kulgesime Zakopanesse. MÄED.
Zakopanes käisime mägedes matkamas,jäädes üheks ööks mägihotelli .Mäed ja vaated on ILUSAD, kui jõudu ja julgust on, siis saab kaljudel turnida, tunda end mägironijana. Kõrgeim tipp 2301m Swinica, täiesti reaalne.
Käisime ka Slovakia poole peal mägiteid sõitmas. Sõitsime Chopoka suusakeskusesse ja seal suusaliftidega mäkke üles. Tõesti mägedes sõita on äge!!
Tagasi tulles käisime Hitleri hundikoopas (Wolfs Lair). Tasub võtta giid ,sest sealne info mingi hoone, asja kohta on puudulik.
Reis kestis 9 päeva.

:)
Transalp XL 600 oli,nüüd on KTM 950 S adventure

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Kummardus (w) (w) (w)
Tundub, et teil oli tõeliselt lahe reis.
Wielicka koha pealt yhinen teiega. On tõesti mida vaadata , koos giidiga loomulikult.
:bsmile: :bsmile: veelkord.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

rannamees
Postitusi: 906
Liitunud: 21 Juun 2008, 15:42
Tsikkel: FZS 1000
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tänanud: 415 korda
Tänatud: 80 korda

Re: Mootorrattaga Norrasse

Lugemata postitus Postitas rannamees »

Spoiler
akvanaut kirjutas:

Sain üle,üleelmise suve Norra matka videopäeviku ka lõpuks valmis :)



Lahe kokkuvõte, pea 1:1le kattus minu reisiga ;)

Pilt
Kasutaja avatar

Margusxx
Mode
Postitusi: 902
Liitunud: 23 Veebr 2004, 12:28
Tsikkel: GSX1300RZ K750 CRF1000l
Asukoht: Rootsi
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 34 korda

Re: RE: Mootorratturite Reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Margusxx »

elguk kirjutas:

Tere!
Olen lugenud Teie lugusi reisimisest ja käimistest. Olen saanud palju infot ja mõtteid.
Nüüd minu poolne lühike panus. 2016 sai siis ette võetud esimene pikem motoreis (kolm mootorratast Transalp 600,DR800,SuperTenere).
Soovitan eimeseks reisiks minna lõuna Poola,linna nimega Zakopane. Seal asuvad ka Tatra mäed.Reis ei ole väga pikk ja on tasku kohane. Kilomeetreid kogunes 3500 ja raha kulus ca 600 euri,((sisaldab-ööbimised hotellides ja söömised väljas (pubid,hotellid,majutus kohad),piletid ,meened)).Sõites Poola soovitan Leedu peale sõita Siauliai kaudu. See trass on/oli rahulikum ja vähem rekasi. Tegime ka sellel trassis olles jalutus/sirutus käigu Kryziu Kalnas-el (ristimägi).
Poolas tasub kindlasti külastada soolakaevandust Wieliczka Salt Mine(Krakowi lähedal),seal tasub võtta giid,sest siis saab parema pildi, kuidas see kaevandus kunagi toimetas. Ekskursioon kestis 3,5 h (NB.piletid on soovitatav ette osta,siis ei pea seal pikalt järjekorras ootama,N.eelnev õhtu).
Auschwitzi külastasime ka. Sealne teema on kahes kohas.Üks on koonduslaager Panstwowe Muzeum (sissepääs tasuta),teine on rohkem muuseumi moodi Auschwitz -Bikernau,siin peab ennast ära registreerima, sissepääs samuti tasuta. (juhul kui ei kasuta giidi teenust).Ja edasi kulgesime Zakopanesse. MÄED.
Zakopanes käisime mägedes matkamas,jäädes üheks ööks mägihotelli .Mäed ja vaated on ILUSAD, kui jõudu ja julgust on, siis saab kaljudel turnida, tunda end mägironijana. Kõrgeim tipp 2301m Swinica, täiesti reaalne.
Käisime ka Slovakia poole peal mägiteid sõitmas. Sõitsime Chopoka suusakeskusesse ja seal suusaliftidega mäkke üles. Tõesti mägedes sõita on äge!!
Tagasi tulles käisime Hitleri hundikoopas (Wolfs Lair). Tasub võtta giid ,sest sealne info mingi hoone, asja kohta on puudulik.
Reis kestis 9 päeva.

Ma pakun välja, et tatrad ei asu mitte zakopanes vaid zakopane asub tatrates?

Hardcore,hardcore,hardcore,hardcore. Nothing less and nothing more...
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Mootorratturite reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Hakkasin vaikselt eelmise reisi pilte üles panema...juttu suurt ei tule aga ehk meeldib käidud koht ka kellelgi teisel vaadata. Loodan pühade lõpuks selle blogiga valmis saada.
http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com.ee/

Viimaks siis pildid paigas, võib olla kirjutan mõne rea veel vahele, võib olla mitte. Sedavõrd veel, et Pamiiri kui reisisihti julgen kõigile soovitada.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

Multi
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mai 2015, 23:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 43 korda
Tänatud: 13 korda

Kahel rattal Balkanit avastama

Lugemata postitus Postitas Multi »

Lõpuks sai suvine Balkani reis postituseks vormistatud.

https://reinholdjasemud.wordpress.com/2 ... -avastama/

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kahel rattal Balkanit avastama

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Multi kirjutas:

Lõpuks sai suvine Balkani reis postituseks vormistatud.

https://reinholdjasemud.wordpress.com/2 ... -avastama/

Mõnus lugemine ja palju infot,nii kiire liikumise kohta.Meeldiv oli näha pilte,mis samades kohtades ka minul sel suvel tehtud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Mootorratturite reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Tubli et otsustasid üksi jätkata. See on mõnus eneseületuse koht. Oht see et hakkab meeldima :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Karu Mommi Gruusia reis

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Huvitav oli see kaaslane, kes täiesti ettevalmistuseta reisile otsustas minna. Ei tea, mis tema peas liikus.
See reis näitab, miks ei ole hea telgi asemel krediitkaart võtta ning miks on kämpingud, hostelid ja B&B majutused alati etemad. Hotellis ei kohta sa kunagi selliseid inimesi nagu Dominika või Martin.

Resijutust leidsin ühtlasi ka uue viite kellegi Karu Mommi Gruusia reisile.
http://twinnipoeg.blogspot.com.ee/

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Karu Mommi Gruusia reis

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Macintosh kirjutas:

Huvitav oli see kaaslane, kes täiesti ettevalmistuseta reisile otsustas minna. Ei tea, mis tema peas liikus.
See reis näitab, miks ei ole hea telgi asemel krediitkaart võtta ning miks on kämpingud, hostelid ja B&B majutused alati etemad. Hotellis ei kohta sa kunagi selliseid inimesi nagu Dominika või Martin.

Resijutust leidsin ühtlasi ka uue viite kellegi Karu Mommi Gruusia reisile.
http://twinnipoeg.blogspot.com.ee/

Jou.

Ratas oli mul iga hommik käima läinud eelnevalt, ei mõelnud, et aku ära sureb täitsa nüüd reisil. Spidomeetri teo eluiga ei oska keegi hinnata, polnud ka varem sellega probleeme olnud. Kütusepump ei olnud ka varem streikinud kordagi. Ei vea keegi tagavara kütusepumpa kaasas endal rattal.
Piduriklotsid oli s**t ettevalmistus, aga seda peab blogikirjutaja tänama, et ma neid ei vahetanud endal eelnevalt, vastasel juhul oleks temal need kuskil Albaanias metallini kulunud ja seal poleks ilmselt tööriistu olnud, sest kui ma endal klotse vahetasin, avastas ta, et tal ka otsas.
Minu ettevalmistus oli see, et võtsin suure hunniku tööriistu kaasa. :mrgreen:
Aga järgmine kord teeme paremini. :bsmile:

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Mootorratturite reisikirjad

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kõrvalt vaatajana on see Mutli Suzuki XF650 Freewind uskumatu mulje jätnud. Töökindel ja öko, vähemalt sellise mulje on jätnud. Igasugu alpid ja twini tunduvad selle kõrval väga probleemsed aparaadid.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Mootorratturite reisikirjad

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Igasugu alpid ja twini tunduvad selle kõrval väga probleemsed aparaadid

:shock:

The Honda Africa Twin is possibly the most reliable, versatile and proven adventure touring motorcycle ever producded .....jne. Oma kogemustest võin öelda, et vastupidavuselt TA pigem ületab AT-d. Kindlasti kestavad nad kaugelt enam kui need 650-sed ühepütasele mootorile tehtud susukid (mis ei tähenda, et need DRid ja muu sarnane oleks halvad). Aga ühtede ressursiks loetakse 100 t ja teiste puhul pole ka 250 t ja enam läbisõitu mingi eriline saavutus.

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”