Kuhu sellel suvel matkate?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Kalts
Postitusi: 334
Liitunud: 10 Sept 2008, 23:49
Tsikkel: TDM900, CRF250L
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 7 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Kalts »

sinilind123 kirjutas:

Ahoi!

Selline on minu teekond:
https://www.google.ee/maps/dir/Tartu/Ka ... !3e0?hl=en

Reisisellid nüüd andke infot. Mida sel teekonnal kindlasti vaadata, mis on siin teekonnal väga valest itehtud ja peaks teisiti tegema, et huvitavam oleks?
Start on 19. august, kes tahab, võib liituda. Lähevad esialgu kaks ratast. vana twin ja vana alp. Ööbimine telkides, ilmselt reisi keskel teeme odava õlle tsehhis ühe majutuse ja kõrtsi õhtu.

Mullu ei olnud Lublini ümbersõit veel valmis ning pidin ikkagi linna sisse sõitma. Jupp mis jääb Varssav-Lublin teest ülespoole oli valmis, alumine ei olnud. Ma olen seda ümbersõitu 2x tulutult proovinud, võibolla nüüd on valmis...



--
Vallo

Kasutaja avatar

jaanus50
Postitusi: 33
Liitunud: 18 Aug 2008, 23:31
Tsikkel: Moto Guzzi Stelvio 1200
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas jaanus50 »

sinilind123 kirjutas:

Ahoi!

Selline on minu teekond:
https://www.google.ee/maps/dir/Tartu/Ka ... !3e0?hl=en

Reisisellid nüüd andke infot. Mida sel teekonnal kindlasti vaadata, mis on siin teekonnal väga valest itehtud ja peaks teisiti tegema, et huvitavam oleks?
Start on 19. august, kes tahab, võib liituda. Lähevad esialgu kaks ratast. vana twin ja vana alp. Ööbimine telkides, ilmselt reisi keskel teeme odava õlle tsehhis ühe majutuse ja kõrtsi õhtu.

Tatrates sõida kindlasti mööda ülemist teed (537) ja käi gondliga Lomnický štít mäetipus ka ära. Kui on hooaeg, siis pead hommikul 8 kohal olema, et pileteid saada.

Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Kas Klaipedast Kaliningradi saab mööda Nida poolsaart ka ilma probleemideta minna ja kas seal on midagi põnevat?

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

sinilind123 kirjutas:

Kas Klaipedast Kaliningradi saab mööda Nida poolsaart ka ilma probleemideta minna ja kas seal on midagi põnevat?

Saab ja siin lähemalt juttu ka sellest viewtopic.php?f=38&t=101274

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Rasmusk kirjutas:

Saab küll Tallinki soodustust. Tuleb läheneda mõnevõrra loovamalt. Muuseas, kruiisipiletid on kolm korda odavamad, kui ühesuunapiletid.

Hetkel kolmekesi minnes kruiisina 264.- (kaks suunda), liinireisina 199.-(üks suund). Kui oskad soovidata, kuidas kruiisil tagasisõidu kuupäeva muuta, siis soovita julgesti :)

Kui kellegil muud sooduskoodi pakkuda on (Louise oma ei toimi tõesti) siis olen samuti huvitet!

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

Rasmusk
Postitusi: 214
Liitunud: 16 Apr 2015, 22:35
Tsikkel: Honda VFR1200x DCT Crosstourer
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 23 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Rasmusk »

romulus kirjutas:
Rasmusk kirjutas:

Saab küll Tallinki soodustust. Tuleb läheneda mõnevõrra loovamalt. Muuseas, kruiisipiletid on kolm korda odavamad, kui ühesuunapiletid.

Hetkel kolmekesi minnes kruiisina 264.- (kaks suunda), liinireisina 199.-(üks suund). Kui oskad soovidata, kuidas kruiisil tagasisõidu kuupäeva muuta, siis soovita julgesti :)

Kui kellegil muud sooduskoodi pakkuda on (Louise oma ei toimi tõesti) siis olen samuti huvitet!

Louis.de oma toimib küll.

Broneering tuleb teha Tallinki saksa lehel: https://www.tallinksilja.de/faehrreisen

Seal kasutad sooduskoodi "95845".

Kõige soodsam valik on minikruiis. Ma usun, et ei ole probleemi, kui üks ots sõitmata jääb :)

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2425
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 332 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

romulus kirjutas:
Rasmusk kirjutas:

Saab küll Tallinki soodustust. Tuleb läheneda mõnevõrra loovamalt. Muuseas, kruiisipiletid on kolm korda odavamad, kui ühesuunapiletid.

Hetkel kolmekesi minnes kruiisina 264.- (kaks suunda), liinireisina 199.-(üks suund). Kui oskad soovidata, kuidas kruiisil tagasisõidu kuupäeva muuta, siis soovita julgesti :)

Kui kellegil muud sooduskoodi pakkuda on (Louise oma ei toimi tõesti) siis olen samuti huvitet!

Mis kuupäev ja mitu mootorratast?

Kasutaja avatar

romulus
Postitusi: 703
Liitunud: 26 Mär 2007, 21:05
Asukoht: Tartu/Ida-Viru
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 36 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas romulus »

Hetkel vaatan 21. august Tln->Stock. Aga jah, saksa lehe kaudu kood toimib ja kolm meest + kolm ratast tuli üks ots 105.-, now we talkin´ :) Louise kliendikaarti ilmselt näha keegi seal ei soovi?

Delta, Tuula Turist 200M '78, Dnepr MT-9 '72, Dnepr MT-10-16 '88, Suzuki GSX600F '90, Africa Twin '97, Iz 56 '61, Yamaha Tenere 700 '23

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas will111 »

Minu (auto)matk poolas on sel suvel ka nüüd tehtud. Ja kuigi käisin autoga siis eks tsiklistina kujutan ette, mismoodi oleks millist teed rattaga sõita :D Seega julgen väga soojalt soovitada marsruuti suwalki-olecko-gizycko-mragovo-olsztyn. Ma arvan, et ühtegi käänulise tee hindajat see lõik külmaks ei jäta! Mitu kurvi seal täpselt oli, seda on raske öelda, aga kindel on see, et neil oli väga palju.

Sõitsin õhtul/öösel ja liiklus oli äärmiselt minimaalne, kahjuks päevase aja kohta täpselt öelda ei oska, kuid suwalki poolne ots vähemalt ei tohiks ka päeval ehk olla eriti crowded. Tee ise oli hea/väga hea. Kusjuures terves pikkuses...välja arvatud mõni pisike jupp mis kuskilt linnast läbi läks. Külakesi isegi nagu väga palju tee peale ei jäänud (poola kohta). Ühtegi menti ei näinud, kaameraid...vist ei olnudki.
Kindlasti on samas kandis neid häid tsiklilõike veel palju teisigi aga see on igatahes kindel hitt. Ilmselt lähen kunagi sinna ka ise tsikliga tagasi.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas ranel »

will111 kirjutas:

Sõitsin õhtul/öösel ja liiklus oli äärmiselt minimaalne, kahjuks päevase aja kohta täpselt öelda ei oska, kuid suwalki poolne ots vähemalt ei tohiks ka päeval ehk olla eriti crowded.

Ma sõitsin sama asja eelmine aasta autoga päeval. On küll seal liiklust. :roll:

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

will111
Postitusi: 5254
Liitunud: 26 Veebr 2012, 02:54
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 380 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas will111 »

kindlasti on liiklust, aga usun, et mitte nii hullult kui poolas mõne teise sarnase lõigu peal (kus igasuguseid kohakesi on tee ääres rohkem). samas noh, siis kõige parem aeg minna seda läbima on jaanipäeva aegu ja näiteks õhtul 21-22 ajal ehk. Pole veel pime ja samas ilmselt autosid ka enam eriti ei ole :D
Minnes (gdansk oli sihtpaik) sõitsin ketrzyn kaudu ja öösel peale minu oli ainult üks sõitja veel...mingi suure veokiga vend, kes kõigepealt püüdis mu vaikselt kinni ja siis läks veel mööda ka. Ja ma ei sõitnud just aeglaselt. Vot sellist asja ma pole oma elu sees näinud, sõitsin selle veoki sabas oma 50-100km ja kohati ta tahtis mul isegi eest ära kaduda, kurvides :D

ka päeval liiklusest suht vaba tee läheb bartoszyke'st kuni kalingradi maanteeni, põhimõtteliselt kõige piiriäärsem tee seal. ainult et seal on mingi osa sellest teest ikka väga kehvas seisus. lihtsalt meeletult auklik...ja nii kitsaks läks ka, et kaks autot enam üksteisest mööda ei tahtnud mahtuda.


ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Namiibiaga hakkab ühele poole saama. Väike puhkepeatus Windhoekis, natuke hobusele hooldust ja edasi juba Botswana. Meie tegemisi ja marsruuti saab jälgida siin: https://vihulamoto.ee/?p=782

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Tekkis väike reisi mõte suveks kus käiks paar riiki läbi. Mida tasuks külastada järgnevates riikides? Poola, Saksamaa, Holland, Belgia, Prantsusmaa, Hispaania, Portugal, Itaalia, Horvaatia, Austria, Tšehhi, vb ka bulgaaria. Bulgaarias sõpru on, et seal vast nädala oleks. :)


meier
Postitusi: 109
Liitunud: 10 Aug 2006, 15:47
Tsikkel: V-Strom AL4
Asukoht: Mõdriku vanaküla
Tänatud: 1 kord

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas meier »

kaimex kirjutas: 15 Apr 2021, 18:07

Tekkis väike reisi mõte suveks kus käiks paar riiki läbi. Mida tasuks külastada järgnevates riikides? Poola, Saksamaa, Holland, Belgia, Prantsusmaa, Hispaania, Portugal, Itaalia, Horvaatia, Austria, Tšehhi, vb ka bulgaaria. Bulgaarias sõpru on, et seal vast nädala oleks. :)

..Külastada on selles nimistus ka kiirkäiguga 3 kuud kindlustatud. Kas pääsed enamusse kohtadesse, on väega kahtlane... vöta hea seltskond kaasa ;-), selline kes bensuka burkside/kohvidega nõus, oleks vist parim plaan sel aastal.

Dt 6 ...--CZ425/sidecar...-- V-Strom LA5
RRRC

Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Pm olekski vaba aega 2-3 kuud. Et Hispaanias ja Bulgaarias vast peatuks pikemalt. Saksamaalt sõidaks lihtsalt läbi. Ülejänud kohti hakkame uurima kus mis. Pool Hispaaniat muidugi läbi käidud. Loodan ainult, et koroona seda plaani ära ei riku. :)

Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

kaimex kirjutas: 15 Apr 2021, 18:07

Tekkis väike reisi mõte suveks kus käiks paar riiki läbi. Mida tasuks külastada järgnevates riikides? Poola, Saksamaa, Holland, Belgia, Prantsusmaa, Hispaania, Portugal, Itaalia, Horvaatia, Austria, Tšehhi, vb ka bulgaaria. Bulgaarias sõpru on, et seal vast nädala oleks. :)

Poola - mina sihiks lõunapoolt, Krakowit ja Tatra mägesid, endal Morske Oko sihtide nimekirjas.

Saksamaa - no seal on palju erinevaid häid paiku, Nürburgringil peab ära käima kord elus. ;) Eiffeli rahvuspark mulle näiteks meeldis ka väga. Saarbrücken ja selle ümbrus oli üllatavalt huvitav: Völklingeni terasetehas (UNESCO pärand), Saarschleife, jne. Luxembourg ka lähedal, seal saad odavalt tankida.

Belgias Spa-Frankorchamps rada, seal saab ka turistina käia. Muidu tsiklireisijale väga palju huvitavat ei ole, aga kui on aega peatuda, siis Ghent ja Bruges on väga väärt vaatamist. Brüssel ise mitte niivõrd, aga noh, saad öelda et oled pealinnas käinud.

Holland on Belgiaga sama moodi väga tihedalt asustatud. :) Aga võiks jällegi üle selle pika merejuppi sõita, A7/E22 Afsluitsdijk.

Prantsusmaa - sõltub sellest, mis teed valid. Minul nimekirjas Mont St Michel, Millau sild, aga näiteks ka Route des Grandes Alpes.

Hispaanias alustad kohe Püreneedega, mina läheks mööda põhjarannikut, aga eks seal on igal pool mida nautida. Portugalis samuti. Lissabonist tunnise sõidu kaugusel on Euroopa läänepunkt, võiks selfiet teha.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7331
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1074 korda
Tänatud: 1046 korda
Kontakt:

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

Poola vaatamisväärsuste kohta oli paar teemt siin ka varem.
viewtopic.php?f=38&t=102641
viewtopic.php?f=38&t=105400

Poola on hea valik - hinna poolest soodne ja rikkaliku kultuuriga. Kurvilisi mägiteid küll napib aga selle kompenseerib kuhjaga sinnasõidutee lühidus.

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT

jupats
Postitusi: 58
Liitunud: 15 Apr 2020, 16:54
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 12 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas jupats »

Sloveenia, Itaalia ja Austria riigipiiride juures Sloveenias on väga kena mägine ala, Mangrt piirkond jms. Teed on täitsa adekvaatsed(2020 suvel isegi tehti seal teeremonti, äkki nüüd veel parem), rattaga mahub ilusti mööda kui mõni caravan vastu sõidab. Hea rahuliku tempoga 2km kõrgusele sõita, võib sinna julgelt aega varuda sest iga paarisaja meetri tagant on tahtmine peatus teha ja imetleda seda piirkonda. Soovituslik nagu ikka valida päev, mis pole pilvine, sest meil vedas ja me jõudsime hommiku poole sinna ja nägime kõike väga selgelt. paari tunni möödudes läks pilviseks ja siis ei näinud enam 10'et meetritki enda ette.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sel suvel head valikud need kuhu saab sõita. Ilmselt igale poole enne sügist ei saa. Ehk mul suht kama kaks, kui saaks vaid kuhugile paariks nädalaks ära. Panin puhkuse augusti lõpp septembri algus, äkki siis kuskile ikka saab.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

Vasta uut hooaega pääseb kindlasti meite suurematele saartele, kaugemad kandid...raske arvata. Hetkeseisuga suvel Öselisse buhhaitama!

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Luxor kirjutas: 19 Apr 2021, 01:28

Vasta uut hooaega pääseb kindlasti meite suurematele saartele, kaugemad kandid...raske arvata. Hetkeseisuga suvel Öselisse buhhaitama!

Peipsi äärde või ükskõik kuhu mujale,nädalavahetuseks koos ööbimisega, on ka kindlasti teema. Ehk toetame omasid ja jätame raha siia kui võimalik.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

kaimex
Mode
Postitusi: 810
Liitunud: 05 Mai 2015, 21:54
Tsikkel: honda putukas :P
Asukoht: Tartu / Pohjanmaa
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas kaimex »

Ma Peipsi ääres iga suvi 4-5x kindlasti käinud. :)
Muidugi kui koroona pärast ei saa pikka reisi võtta siis tuleb otsida alternatiive ja eks meil on ka ju ilusaid kohti tegelikult. Mõnele poole olen lubanud naist juba üle 10 a viia a pole jõudnud. :bsmile:


Luxor
Postitusi: 1010
Liitunud: 08 Mär 2019, 21:39
Tsikkel: Tomos Funsport/ Montesa NT700V
Asukoht: Veelinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 27 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Luxor »

kaimex kirjutas: 19 Apr 2021, 09:51

Ma Peipsi ääres iga suvi 4-5x kindlasti käinud. :)
Muidugi kui koroona pärast ei saa pikka reisi võtta siis tuleb otsida alternatiive ja eks meil on ka ju ilusaid kohti tegelikult. Mõnele poole olen lubanud naist juba üle 10 a viia a pole jõudnud. :bsmile:

Väärt naine kui nii pika kannatamisega!

Tore on olla oluline, veel olulisem on olla tore!
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”