Kuhu sellel suvel matkate?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Luik
Postitusi: 122
Liitunud: 13 Mär 2006, 19:10
Tsikkel: Honda NC750X DCT
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 22 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Luik »

urmas66 kirjutas:

Kui veokaid täis kiirtee, kus kiirus max110 meeldib, siis pole probleemi.Ilus sirge ja sile tee.Jonka juures üks pikem langus ja paar kurvi ka.Vahepeal 1 pikem jupp 2+1 teed ka.Otsem ta km poolest kindlasti ei tule ja rahaliselt ka kallim tõenäoliselt,kui laevaga Ventspilsist-Liepajast Travemündesse või Kliapedast Kieli minna.Sealt minnes oled kohe Saksas ,aga läbi Rootsi minnes on veel ka Taani vahepeal.Kui enne käinud pole siis miks mitte,aga mina kaaluks transiidiks neid Läti -Leedu variante.
http://www.stenaline.ee/saksamaa
https://www.dfdsseaways.ee/laevaliinid/ ... ere-liinid

Tegelikult jah kaalusin ka neid Läti-Saksa laevaliine aga laevade graafikud tundusid kuidagi veidrad. Aga vaatan veel ja kaalun. Ma pole Stockist allapoole sõitnud aga eks need Kesk- ja Lõuna-Rootsi teed on kõik sarnased s.t. sama igavad kui Poola transiittrassid. Kilomeetrites on muidu Stockholm-Calais 1865 km ja Tallinn-Poola-Calais 2420 km nii et vahe on märgatav. Kui hullu panna, siis sõidab ehk esimese neist 2 päevaga ära (mul kipub kah 900 km päevas piir olema transiidi puhul). Amstardamist laev on hirmus kirves, kui üksi minna (koos kajutiga ca 300€ ots ja kajut kohustuslik). Pagana kahju, et Bergen-Newcastle laev enam ei käi, muidu oleks see kindlasti minu valik.

Edit: krt, vaatasin et Liepaja-Travemünde laev väljub öösel kell 4 - seda ma mäletasin, et mingi jama sellega oli :)



Sõidan ja eriti ei mölise.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Muideks seda Rootsi kiirteed annab ka natuke huvitavamaks teha, Linköpingu lähedal on Rootsi Õhujõudude muuseum: https://en.wikipedia.org/wiki/Swedish_Air_Force_Museum ja siis paarsada kilti edasi Jönköpingu kandis saab Husqvarna muuseumis saed ka üle vaadata: http://husqvarnamuseum.se/en/home/ . Ma ise pole küll veel jõudnud kahjuks, anoh eks tuleb veel võimalusi :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Jesper kirjutas:

Muideks seda Rootsi kiirteed annab ka natuke huvitavamaks teha, Linköpingu lähedal on Rootsi Õhujõudude muuseum: https://en.wikipedia.org/wiki/Swedish_Air_Force_Museum ja siis paarsada kilti edasi Jönköpingu kandis saab Husqvarna muuseumis saed ka üle vaadata: http://husqvarnamuseum.se/en/home/ . Ma ise pole küll veel jõudnud kahjuks, anoh eks tuleb veel võimalusi :)

...ja loomaaed ,mis muideks on täitsa äge koht,on ka seal suht tee ääres.Sellele kulub muidugi terve päev ja peaks autoga olema,et safarit ka külastada.Tsikliga lõvide vahele ei lasta vist :)
http://www.kolmarden.com/sprak/english

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Luik kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Kui veokaid täis kiirtee, kus kiirus max110 meeldib, siis pole probleemi.Ilus sirge ja sile tee.Jonka juures üks pikem langus ja paar kurvi ka.Vahepeal 1 pikem jupp 2+1 teed ka.Otsem ta km poolest kindlasti ei tule ja rahaliselt ka kallim tõenäoliselt,kui laevaga Ventspilsist-Liepajast Travemündesse või Kliapedast Kieli minna.Sealt minnes oled kohe Saksas ,aga läbi Rootsi minnes on veel ka Taani vahepeal.Kui enne käinud pole siis miks mitte,aga mina kaaluks transiidiks neid Läti -Leedu variante.
http://www.stenaline.ee/saksamaa
https://www.dfdsseaways.ee/laevaliinid/ ... ere-liinid

Tegelikult jah kaalusin ka neid Läti-Saksa laevaliine aga laevade graafikud tundusid kuidagi veidrad. Aga vaatan veel ja kaalun. Ma pole Stockist allapoole sõitnud aga eks need Kesk- ja Lõuna-Rootsi teed on kõik sarnased s.t. sama igavad kui Poola transiittrassid. Kilomeetrites on muidu Stockholm-Calais 1865 km ja Tallinn-Poola-Calais 2420 km nii et vahe on märgatav. Kui hullu panna, siis sõidab ehk esimese neist 2 päevaga ära (mul kipub kah 900 km päevas piir olema transiidi puhul). Amstardamist laev on hirmus kirves, kui üksi minna (koos kajutiga ca 300€ ots ja kajut kohustuslik). Pagana kahju, et Bergen-Newcastle laev enam ei käi, muidu oleks see kindlasti minu valik.

Edit: krt, vaatasin et Liepaja-Travemünde laev väljub öösel kell 4 - seda ma mäletasin, et mingi jama sellega oli :)

Ma sain sellise hinna ja kui louis.de kliendikaart ka veel on, siis 10% soodust https://ferry.dfdsseaways.co.uk/ ja minu arust ei ole palju.Kui üle Calais või Dunkirki minna,kus laev on odav,aga sõitmist oleks ikka palju.Kui minna esmaspäeval on odavam ja kui võtad koha 4-st kajutist on ka, nagu ma aru saan, odavam.
Amsterdam to Newcastle
Sunday May 28, 2017 at 17:30
2 Adults
Ferry crossing to Newcastle £49.00
Motorcycle
2-bed inside cabin with bunk beds£159.00
Total price £ 208.00 ehk 247,85€

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

tormavtellis
Postitusi: 1070
Liitunud: 22 Aug 2011, 13:54
Tsikkel: KTM 890 AdvR
Tänatud: 40 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas tormavtellis »

nolev kirjutas:

Plaan siis Jaanipäeva paiku Valgevenesse minna. Kas kellegi on kogemusi seal käimisega? Kuidas näiteks piiriületused on? Plaan Lätist üle minna. Minski ümbruses palju tasulisi teid aga leidsin info, et tsiklite jaoks need tasuta. Piiril, nagu Venemaale minnes, vaja täita igasugu deklaratsioone. Kaliningradi minnes olid vene piirivalvurid küll väga vastutulelikud ja abivalmis. Kuidas Valgevene omad on? Äkki on pakkuda mingi lähimineviku reisikirja aadress, kus rohkem infot.

Nuh esiteks ürita kõikvõimalik paberimajandus ja blanketid juba siin kohapeal ära täita (viisamajandus, masina paberid-deklaratsioonid jms), et piiril vähem aega läheks. Kui vene keelt veidi valdad, siis suht safe. Mõni a tagasi ka Lätist sisenetud, Leedussse väljutud, polnud mingeid probleeme. Isegi vist mõlemal korral sai ka siklitega järtsus ette trügitud ja kõik oli ogens. Ühest punktist saadeti pikalt (kui väljuda üritasime), aga see vist oligi vaid kohalikele erilubadega jalakäiatele BL-LT, keset mingit viljapõldu enam-vähem, asustatud mingi kurja polkovniku poolt.

Kohapeal ametlikku kämpa pinda telkimiseks on kinldasti lihtsam leida, kui nt mingit hotelli moodi asutust. Oli seea iga kuu esimene esmasp vms - poed võivad kinni olla - sanitaarpäev. Ning restoranis ei pruugi lõuna ajal syya saada, sest seal on lõuna (aga see vist oli rohkem 3 ajal neil, mitte päri siis, kui normaalne inimene lõunale läheks. ja seda iga päev.). Muidugi Minskit see ei puuduta, väga fääntsi linnake, rohkem väiksemate-agraarsemate piirkondade probleem.
Isiklikult hoiaks rahvusparkide (lääne piir nt, mida sai ise tehtud) jms poole (ok - enne Minskit on Stalinline suur sõjamuuseum, päris cool koht külastada). Aga selline relatiivselt mitte väga ekstreemne ja mitte väga huvitav maa. Suht tasane, teed on korralikud, liiklus rahulik. Tihti liiga sirged ja igavadki.

Eks palju sõltub ikka, et miks sa sinna lähed, millega lähed, mida otsid ja mis huvi pakub. Mu meelest on maailmas ka huvitavamaid riike. Kasvõi Ukraina, kus ise käinud ei ole. Valgevene on kuidagi selline hästi uinuv koht, harivad seal oma põlde, sõidavad traktoriga ja nivaga ja poes süüa müüakse, omajagu asju on veidi vanamoodi ja totakad meie jaoks. Aga suht stressivaba koht :) Kirik keset küla peab ka seal paika, see on igas külas olemas. Nagu igas.

Vist mingi statistika järgi näigme iga päev ühte tsiklit peale enda. ...ahja - benajaamades nt on tihti mingi "zalog", mille annad (nt 100 000 rubla), siis tehakse kraan lahti ja siis tangitud summast ylejäänd summa saad tagasi, sest see reeglina on ca 3-4 korda nii palju raha, kui sul paaki mahuks. Ja ideepoolest (siltide järgi) peaks tsikkel käekõrval jaama minema, aga... yeah, right...

Muidugi suures plaanis on sellised igapäevased asjad suht odavad ja lihtsad, sh need nn agraarrestoranide toidud. Ega sa friikatest seal ei pääse. Ja pelmeenidest. Kui ma õigesti mäletan, siis ma vist tassisin dollareid kaasa ja otse piiril oli valuutavahetus, kus siis karja peale mõned miljonid taskusse toppisime. Sai ka korra elus miljonär oldud. Tanke-lennukeid ja leenineid postide otsas ole ka valmis imetlema. Ja tehnika poodides on toredad venemaal ja valgevnes toodetud flat ekraaniga telkud...

Uimane ja retrohõnguline maa. Samas inimesed justkui sellist ära rõhutud muljet kuidagi ei jätnud, aga esimesena juttu ajama nad ka ei kipu, kõõritavad niisama silmanurgast, isegi kui huvi on. Mu meelest nad võiks seal kõige muu asemel kanepit kasvatada, see sobiks sinna.

Kasutaja avatar

Bad Boy
Postitusi: 522
Liitunud: 03 Apr 2007, 09:24
Tsikkel: jah
Asukoht: siin ja seal
Tänanud: 44 korda
Tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Bad Boy »

Valgevene on jah sjuuke omamoodi koht..
Mida vaadata seal on ja ei ole kah, oleneb mis huvitab... Brest ja Mir kindlused, kirik igas külas ja Tellise mainitud Stalin line ja Minski kesklinn.. Samas loodus ja järved on seal ilusad, kämpad üldiselt korralikud ja elu odav meie jaoks. Nagu ikka mida kaugemal turistikast seda odavam. Stalin lines tasub piletit kysida vene keeles, nagu ka muudes sellistes kohtades sest turistidele ja kohalikele hinnad erinevad.. Millalgi hiljuti tõmmati seal rahal mõned nullid tagant ära nii et kuidas hindadega hetkel on ei tea, aga vaadake et vanas rahas tagasi ei maksta :) (skämmidest rääkides üritage kohe piiri ääres mitte tankida, või kui vaja siis püstol enne paaki kui kassasse 'zalog-iga' arveldama lähete)
Piiriületuse paberid printige varem välja aga sellegipoolest saate joosta ühest putkast teise... Sealt saadud paberid hoidke nagu oma naist, eriti tsikli ajutise impordi oma.. ahjaa, toll on väga pedantne, kui sa arvad et su tsikkel on ntx 700cc siis kui passis on 698cc saad uuesti paberit täita, ka siis kui valele reale kirjutad.. Muidu on nad sõbralikud aga see skizofreeniasse kalduv byrokraatia..

ahjaa, yhest tähtsamast asjast kah.. miski Ziguli õlu oli seal hea odav, maitses hästi ja pea oli järgmine päev kah ok, enamus meie kohaliku toodangut nagu jalapesu vesi selle kõrval.. :mrgreen:

miskid fotosyydistused kah:
Pilt
https://badtolka.tumblr.com/post/139113 ... r-roadtrip

Stalin line info ja otsinguga leiad veel igast..
http://englishrussia.com/2011/09/12/the ... lins-line/

_________________
Just Do it,

http://badtolka.tumblr.com
Kasutaja avatar

Kajar
Postitusi: 207
Liitunud: 27 Mär 2007, 23:03
Tsikkel: DNEPR MT-9(külghaagisega)72a.
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 5 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Kajar »

24.06-01.07 Poola/Zakopane
Tagasiteel 30.06 1 päev WRC etappi vaadates.

Varadero XL 1000

Hr.Nõel
Postitusi: 1447
Liitunud: 21 Okt 2005, 21:33
Tsikkel: Päris mitu...
Asukoht: Pärnu
Tänatud: 109 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Hr.Nõel »

Mu meelest nad võiks seal kõige muu asemel kanepit kasvatada, see sobiks sinna.

:bsmile: :bsmile: :bsmile:
See on küll yks väärt idee belorussidele.

Tel. +372 viiskuus 2158üksüks & noelamees@gmail.com
Kasutaja avatar

nolev
Postitusi: 332
Liitunud: 30 Nov 2006, 20:08
Tsikkel: Raske riisiader
Asukoht: PÄRNUMAA
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas nolev »

tormavtellis kirjutas:
nolev kirjutas:

Plaan siis Jaanipäeva paiku Valgevenesse minna. Kas kellegi on kogemusi seal käimisega? Kuidas näiteks piiriületused on? Plaan Lätist üle minna. Minski ümbruses palju tasulisi teid aga leidsin info, et tsiklite jaoks need tasuta. Piiril, nagu Venemaale minnes, vaja täita igasugu deklaratsioone. Kaliningradi minnes olid vene piirivalvurid küll väga vastutulelikud ja abivalmis. Kuidas Valgevene omad on? Äkki on pakkuda mingi lähimineviku reisikirja aadress, kus rohkem infot.

Nuh esiteks ürita kõikvõimalik paberimajandus ja blanketid juba siin kohapeal ära täita (viisamajandus, masina paberid-deklaratsioonid jms), et piiril vähem aega läheks. Kui vene keelt veidi valdad, siis suht safe. Mõni a tagasi ka Lätist sisenetud, Leedussse väljutud, polnud mingeid probleeme. Isegi vist mõlemal korral sai ka siklitega järtsus ette trügitud ja kõik oli ogens. Ühest punktist saadeti pikalt (kui väljuda üritasime), aga see vist oligi vaid kohalikele erilubadega jalakäiatele BL-LT, keset mingit viljapõldu enam-vähem, asustatud mingi kurja polkovniku poolt.

Kohapeal ametlikku kämpa pinda telkimiseks on kinldasti lihtsam leida, kui nt mingit hotelli moodi asutust. Oli seea iga kuu esimene esmasp vms - poed võivad kinni olla - sanitaarpäev. Ning restoranis ei pruugi lõuna ajal syya saada, sest seal on lõuna (aga see vist oli rohkem 3 ajal neil, mitte päri siis, kui normaalne inimene lõunale läheks. ja seda iga päev.). Muidugi Minskit see ei puuduta, väga fääntsi linnake, rohkem väiksemate-agraarsemate piirkondade probleem.
Isiklikult hoiaks rahvusparkide (lääne piir nt, mida sai ise tehtud) jms poole (ok - enne Minskit on Stalinline suur sõjamuuseum, päris cool koht külastada). Aga selline relatiivselt mitte väga ekstreemne ja mitte väga huvitav maa. Suht tasane, teed on korralikud, liiklus rahulik. Tihti liiga sirged ja igavadki.

Eks palju sõltub ikka, et miks sa sinna lähed, millega lähed, mida otsid ja mis huvi pakub. Mu meelest on maailmas ka huvitavamaid riike. Kasvõi Ukraina, kus ise käinud ei ole. Valgevene on kuidagi selline hästi uinuv koht, harivad seal oma põlde, sõidavad traktoriga ja nivaga ja poes süüa müüakse, omajagu asju on veidi vanamoodi ja totakad meie jaoks. Aga suht stressivaba koht :) Kirik keset küla peab ka seal paika, see on igas külas olemas. Nagu igas.

Vist mingi statistika järgi näigme iga päev ühte tsiklit peale enda. ...ahja - benajaamades nt on tihti mingi "zalog", mille annad (nt 100 000 rubla), siis tehakse kraan lahti ja siis tangitud summast ylejäänd summa saad tagasi, sest see reeglina on ca 3-4 korda nii palju raha, kui sul paaki mahuks. Ja ideepoolest (siltide järgi) peaks tsikkel käekõrval jaama minema, aga... yeah, right...

Muidugi suures plaanis on sellised igapäevased asjad suht odavad ja lihtsad, sh need nn agraarrestoranide toidud. Ega sa friikatest seal ei pääse. Ja pelmeenidest. Kui ma õigesti mäletan, siis ma vist tassisin dollareid kaasa ja otse piiril oli valuutavahetus, kus siis karja peale mõned miljonid taskusse toppisime. Sai ka korra elus miljonär oldud. Tanke-lennukeid ja leenineid postide otsas ole ka valmis imetlema. Ja tehnika poodides on toredad venemaal ja valgevnes toodetud flat ekraaniga telkud...

Uimane ja retrohõnguline maa. Samas inimesed justkui sellist ära rõhutud muljet kuidagi ei jätnud, aga esimesena juttu ajama nad ka ei kipu, kõõritavad niisama silmanurgast, isegi kui huvi on. Mu meelest nad võiks seal kõige muu asemel kanepit kasvatada, see sobiks sinna.

Viisad läksid tegemisse. Tellisime need läbi Tiit reiside. Hind oli vist 5.- eur kallim võrreldes satkonnaga aga pole omal jooksmist ja reisifirma taotleb viisade jaoks ka küllakutsed. Esialgu tahtsime osta grupiviisa, mis oleks olnud poole odavam aga siis peame piiriületustel (aga võibolla ka mujal) kogu aeg koos liikuma. Juhuks, kui midagi juhtub, et keegi ei saa ühelt või teiselt poolt poolt piiri ületada, siis ei tembeldata vähemalt visarežiimi rikkujaks. Grupiviisa hind oli 15.- eur ja individuaalviisa 30.-. Netiavarustest sai ka kõik vajalikud deklaratsioonid otsitud ja üritame need ära täita juba enne reisi. Ainuke, mida ei leidnud oli migratsioonikaart aga ju saab selle piiril. Soovitus oli pastakas kindlasti kaasa võtta, kuna paberite täitmiseks piiril kirjutauvahendit ei pruugi olla. See kogemus olemas ka mõne aasta tagant, kui Kaliningradi oblastis sai käidud. Piiri ületame ilmselt Lätist Silene kaudu ja tagasi ka sealt. Olen kuulnud, et väidetavalt kunagi oli neil mingi nõue, et väljuma peab sama piiripunkti kaudu, kust siseneti (v.a kui on transiitviisa). Teiste punktide kaudu väljumine tasuline. Ei tea, kas see info peab paika aga õnneks ei plaani seda ka katsetama hakata. Tsiklite puhul veel see hea asi, et ei pea mingeid teemakse tasuma hakkama. Erinevatelt lehtedelt sai välja loetud, et Valgevens sõitmine eeldab rahvusvahelisi lubasid aga need, kes seal eelnevalt käinud on ja ka trahvi saanud, siis pole eesti lubadega probleemi olnud. Rahvuvahelised load vist mingi 25.- eur ja kehtivad üsna lühikest aega.

Esalgu oli teadmine, et tasub kaasa võtta dollareid aga uue info kohaselt vahetatakse ka eurosid e siis ei pea eurosid dollariteks vahetama ja siis rubladeks. Majutused on juba varakult broneeritud Minski ringil ühte minihotelli, kust on plaanitud väljasõidud vaatamisväärsuste juurde. Valgevenes on välistiigi kodanie registreerimiskohustus, kui riigis viibitakse üle 5 päeva. Sinna hulka ei arvestata riiklike pühasid ja pühapäevasid. Eks peab siis leidma koha, kus see registreerimine vajadusel ära teha. Eks see maa võib ju natukene igav ja uinuv olla aga seltskonnas enamus inimesi suuremal või vähemal määral NSVL elanud ja mingi väike nostalgialaks ikka tekib ja siis kinnistub teadmine, kuhu tänasest olukorrast tagasi jõuda ei tahaks.

Parem komistada uutel radadel, kui seista vanadel teedel! (crash)
Kasutaja avatar

Divikas
Postitusi: 488
Liitunud: 29 Mär 2007, 15:04
Tsikkel: XLV 750R, TT600R, TT 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 43 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Divikas »

Valgevenes on välistiigi kodanie registreerimiskohustus, kui riigis viibitakse üle 5 päeva. Sinna hulka ei arvestata riiklike pühasid ja pühapäevasid. Eks peab siis leidma koha, kus see registreerimine vajadusel ära teha.

Reeglina saab seda teha samas majutusasutuses, kus peatud. Tuleb lihtsalt öelda, et vajate registreerimist ja nad täidavad paberid ise ära.
Eks see Valgevene natuke teistmoodi on aga vahe on tegelikult väiksem kui esmakordselt minnes ette kujutatakse. Puhas ja hoolitsetud maa...no elatakse meist pisut erinevalt aga ....

http://motoreisid-motoreisid.blogspot.com/
Ida-Euroopa 2007, Ida-Euroopa 2008, Kesk-Aasia 2009, Kesk-Aasia 2010, Norra - Kaucasus 2011, Kaug-Ida - Mongolia 2012, Russkii Sever 2015, Pamir Highway 2016, Ukraina Karpaadid 2017, Koola poolsaar 2018, Volga jõgi 2019, Soome TET 2020, Skandinaavia 2021, Norra-Rootsi 2022
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mis puudutab eurosid, siis vast pangas vahetades pole probleemi, aga mulle on isegi poolakas üritanud kämpas eurodes makstes oma lepalehti 3 kaupa müüa. Ametlik kurss on 4,xx aga no mängivad selle peale, et ükski normaalne turist ju ei mäleta seda, mingi tühine 20 eurot on zlottides nii rets muchos dineros et võtab silma kirjuks. Mis tal muidugi lõpuks poolenisti õnnestus, sest kust sa ikka keset ööd selle sularahaautomaadi leiad. Usun et see on igas mitte-ez riigis samamoodi.


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ahoi,

endal paari päeva pärast jälle Kreeka poole asja, plaaniks siis modra tagasi Milanosse nihutada. Sedapuhku läheks siis Aadria mere idakallast pidi ülespoole tagasi ja üritaks Jugoslaavia võimalikult läbi pendeldada, aega selleks oma 10 päeva...või tegelikult pigem 8-9, sest üks-kaks päeva võiks Ateenas ka lõpuks kulutada, senini kaks korda sinna sattudes mõlemal korral lihtsalt õhtul risti läbi kogu linna Glyfadasse kihutanud :D
...no ja lisaks seekord veel kreeklase kodugarages enivei väike seltsielu ja õlu plaanis, seda siis Banditi keti vahetamise ja tagapidruri tuuningu saatel :)

Aga konkreetne küsimus oli siiski ka, kui juba jutuots lahti tehtud: kuskil motoblogis või reisijutus jäi (mitte väga ammu!) silma, et emba-kumba pidi, kas Kosovost-Serbiasse või siis Serbiast-Kosovosse polnud väga mõistlik liikuda, sest võivad lausa mitte riiki lubada, kui "kalliste naabrite" tempel juba passist vastu vaatab!?
Kas keegi kinnitab või lükkab ümber sellise väite.. ons täna ka see asi nii hull seal? Või oskab keegi lingi ulatada, kus ma seda lugesin, sest seal reisijutus oli vist veel üsna huvitavat lugemist selle kandi kohta.

Ning muidugi teretulnud ka igasugu lahedad vihjed, kui juba käinutel miskit meenub, ennekõike võib-olla mõni ägedam pikemalt kulgev kurviline mototee (pigem siis suuremale/raskemale Banditi laadsele rattale sobiv)...või lihtsalt laheda vaatega/loodusaunis koht, kus äkki õnnestuks madalat profiili hoides ka näiteks nn. "poolsalaja" telkida vms.

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Multi
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mai 2015, 23:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 43 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Multi »

Mina tiirutasin eelmisel suvel sealkandis ja võib-olla ongi see minu reisikiri, millele viitad (https://reinholdjasemud.wordpress.com/2 ... -avastama/).

Ise küll katsetama ei läinud, aga see peaks nii olema jah, et Kosovo templiga enam Serbiasse ei lasta, sest nende seisukoha järgi oled sa piiri rikkudes Serbia territooriumile sisenenud (kuna nad Kosovo iseseisvust ei tunnusta). Serbiast Kosovosse minek peaks vist võimalik olema küll.
Kas täna on ikka veel asi nii hull? Jah- siin on üks uudisnupp selle aasta jaanuarist: http://www.bbc.com/news/world-europe-38630152

Rääkides ägedatest ja kurvilistest mototeedest, siis julgen kindlasti soovitada Kosovost Peje linna kaudu Montenegrosse Rožaje'sse sõita. Sealne piiriületus oli küll päris meeldejääv. Olen kuulnud, et Põhja-Albaania pidi väga ilusa loodusega olema, aga kahjuks sinna ise ei jõudnud. Kunagi tahaks tagasi minna ja toda piirkonda ka uurida. Montenegro on aga tervenisti üks väikeste kurviliste teede rägastik.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Käisin eelmisel aastal Horvaatia otsast otsani läbi ja seal on telkimine seadusega väljaspool kämpinguid keelatud.Kas ka sanktsioonid järgnevad,ei tea,aga kohta seal ilmselt leiaks.Teid mida sõita on seal igal pool,kui kiirteed välja arvata.Dubrovnikut väldiks(kui eemärk omaette pole),sest on meeletult ülerahvastatud ja kõik on kordades kallim,kui mujal riigis.Olles enne Zadaris ja Splitis käinud,ei olnud enam mingit vau efekti ka.Rijeka pole just vaatamisväärsus ja ujuda pole seal linna piires kuskil(saab ,aga need pole rannad).Endale meeldis enim Krk ja Orebic (vist oli Otok Ston ehk saar Ston).Kogu ranniku äärne on tegelikult vaatamist väärt ja soodsa hinnaga sobesid leiab ka booking.com-st.
Kui Sloveenias pole Postojna koobastes käinud,siis soovitan soojalt.Tsikliriietes just see õige asi kuhu minna,sest seal maa all oli vist +8.Kindlasti võta, kui lähed vähemalt see hinnalt eelviimane pakett ja kui peale 14 jõuad,siis vist enam ei jõua seal eriti kuhugi.Ei ole küll odav,aga elamus oli minu jaoks seda väärt.Kindlasti soovitan audiogiid võtta,millega saad nö peaegu VIP staatuse ehk nendega külastajad on rongis(maa all 1,5 tundi) ja ka mujal kõige ees.
https://www.postojnska-jama.eu/en/about/

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Spoiler
Multi kirjutas:
Loadära kirjutas:

Ahoi,

endal paari päeva pärast jälle Kreeka poole asja, plaaniks siis modra tagasi Milanosse nihutada. Sedapuhku läheks siis Aadria mere idakallast pidi ülespoole tagasi ja üritaks Jugoslaavia võimalikult läbi pendeldada, aega selleks oma 10 päeva...või tegelikult pigem 8-9, sest üks-kaks päeva võiks Ateenas ka lõpuks kulutada, senini kaks korda sinna sattudes mõlemal korral lihtsalt õhtul risti läbi kogu linna Glyfadasse kihutanud :D
...no ja lisaks seekord veel kreeklase kodugarages enivei väike seltsielu ja õlu plaanis, seda siis Banditi keti vahetamise ja tagapidruri tuuningu saatel :)

Aga konkreetne küsimus oli siiski ka, kui juba jutuots lahti tehtud: kuskil motoblogis või reisijutus jäi (mitte väga ammu!) silma, et emba-kumba pidi, kas Kosovost-Serbiasse või siis Serbiast-Kosovosse polnud väga mõistlik liikuda, sest võivad lausa mitte riiki lubada, kui "kalliste naabrite" tempel juba passist vastu vaatab!?
Kas keegi kinnitab või lükkab ümber sellise väite.. ons täna ka see asi nii hull seal? Või oskab keegi lingi ulatada, kus ma seda lugesin, sest seal reisijutus oli vist veel üsna huvitavat lugemist selle kandi kohta.

Ning muidugi teretulnud ka igasugu lahedad vihjed, kui juba käinutel miskit meenub, ennekõike võib-olla mõni ägedam pikemalt kulgev kurviline mototee (pigem siis suuremale/raskemale Banditi laadsele rattale sobiv)...või lihtsalt laheda vaatega/loodusaunis koht, kus äkki õnnestuks madalat profiili hoides ka näiteks nn. "poolsalaja" telkida vms.

Mina tiirutasin eelmisel suvel sealkandis ja võib-olla ongi see minu reisikiri, millele viitad (https://reinholdjasemud.wordpress.com/2 ... -avastama/).

Ise küll katsetama ei läinud, aga see peaks nii olema jah, et Kosovo templiga enam Serbiasse ei lasta, sest nende seisukoha järgi oled sa piiri rikkudes Serbia territooriumile sisenenud (kuna nad Kosovo iseseisvust ei tunnusta). Serbiast Kosovosse minek peaks vist võimalik olema küll.
Kas täna on ikka veel asi nii hull? Jah- siin on üks uudisnupp selle aasta jaanuarist: http://www.bbc.com/news/world-europe-38630152

Rääkides ägedatest ja kurvilistest mototeedest, siis julgen kindlasti soovitada Kosovost Peje linna kaudu Montenegrosse Rožaje'sse sõita. Sealne piiriületus oli küll päris meeldejääv. Olen kuulnud, et Põhja-Albaania pidi väga ilusa loodusega olema, aga kahjuks sinna ise ei jõudnud. Kunagi tahaks tagasi minna ja toda piirkonda ka uurida. Montenegro on aga tervenisti üks väikeste kurviliste teede rägastik.

Tänud, see on jah see jutt, mida mõtlesin, ning mis kindlasti plaanis veelkord läbi lugeda ennem teele asumist!
Albaaniast nii palju, et seal eelmine sügis isegi käisin ja sai pisut risti-põiki kolatud ka (2-3pv), aga kangesti oleks sinna kodarvelgedega ratast soovinud Banditi asemel! Siin lihtsalt üks näide, väidetavalt "riikliku tähtsusega tee" SH74 Berat-Kelcyre vms:

IMG_1143.JPG
IMG_1146.JPG
IMG_1148.JPG

jne...ehk et valuvelg või tavarehv on seal ikka päris reaalne puru sõita ja üks sõber ütles väga tabavalt, et seal ilmselt siis oleks ainult vankriratast asemele pakkuda, et tsivilisatsiooni tagasi jõuda! (kunagi muidugi ka täitsa puidust vankriratast näinud sõitva modra all, aga see oli siiski mingi kalameest IZHi külgvankri all ja sootuks kuskil Arzamasi linna külje all Venemaa avarustes ning eelmise aastatuhande lõpupoole veel, kui fotokat kahjuks polnud kohe haarata : )
Praegu veel meenub ( ühtlasi hoiatuseks tulevastele Albaania plaaneerijatele), et üleüldse olid ka asfaldiga kaetud teed sealmaal ikka täis üllatusi, sest isegi kuivaga olid kohati ikka sigalibedad!! Bandit, mis pole ju teab mis ulmepüss, ning täiesti tutika Pirelli Angel GTga, tõmbas nii mõnelgi korral isegi kolmandale või lausa neljandale alla vahetades sussi all ikka totaalselt ringi, kui kuskil kurviteedel, eriti veel vastamäge, hakkasin mõnest tiguliikurist mööda kiirendama. Paaril korral tegi ikka päris ärevaks, kui vastu tuleva suuna vööndit täitis ka siis mingi kurvi tagant väljunud metsa või inimveo jurakas ja üritasid oma saba liputava suusaga ikka õigel ajal õigesse ritta tagasi jõuda. Ning paar korda üllatas kiirtee mingi silla vms üleminekuga- õhtuhämaruses, korra ka kohaliku auto tuules 140-150 vms sõites, siis oli lausa selline jätkukoht suudetud teha, et viskas pärapoole korraks sadulast lahti ikka! Hoiatavaid märke loomulikult ei ühtegi...

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

urmas66 kirjutas:

Käisin eelmisel aastal Horvaatia otsast otsani läbi ja seal on telkimine seadusega väljaspool kämpinguid keelatud.Kas ka sanktsioonid järgnevad,ei tea,aga kohta seal ilmselt leiaks.Teid mida sõita on seal igal pool,kui kiirteed välja arvata.Dubrovnikut väldiks(kui eemärk omaette pole),sest on meeletult ülerahvastatud ja kõik on kordades kallim,kui mujal riigis.Olles enne Zadaris ja Splitis käinud,ei olnud enam mingit vau efekti ka.Rijeka pole just vaatamisväärsus ja ujuda pole seal linna piires kuskil(saab ,aga need pole rannad).Endale meeldis enim Krk ja Orebic (vist oli Otok Ston ehk saar Ston).Kogu ranniku äärne on tegelikult vaatamist väärt ja soodsa hinnaga sobesid leiab ka booking.com-st.
Kui Sloveenias pole Postojna koobastes käinud,siis soovitan soojalt.Tsikliriietes just see õige asi kuhu minna,sest seal maa all oli vist +8.Kindlasti võta, kui lähed vähemalt see hinnalt eelviimane pakett ja kui peale 14 jõuad,siis vist enam ei jõua seal eriti kuhugi.Ei ole küll odav,aga elamus oli minu jaoks seda väärt.Kindlasti soovitan audiogiid võtta,millega saad nö peaegu VIP staatuse ehk nendega külastajad on rongis(maa all 1,5 tundi) ja ka mujal kõige ees.
https://www.postojnska-jama.eu/en/about/

Mis kuus sa muidu käisid? Et huvitav, kas sealpool on ka kuidagi nii, nagu näiteks Itaalia pool, et juuli-august on just puhkuste kuud ja siis on asi eriti hull...aga mai lõpp/juuni algus võibolla mitte nii väga veel? No et kui rääkida liikumise mugavusest just neis rannikulinnades ja pisut ka hinnatasemest, siis nii sööklates kui ööblates?

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Multi kirjutas:

Mina tiirutasin eelmisel suvel sealkandis ja võib-olla ongi see minu reisikiri, millele viitad (https://reinholdjasemud.wordpress.com/2 ... -avastama/).

Ise küll katsetama ei läinud, aga see peaks nii olema jah, et Kosovo templiga enam Serbiasse ei lasta, sest nende seisukoha järgi oled sa piiri rikkudes Serbia territooriumile sisenenud (kuna nad Kosovo iseseisvust ei tunnusta). Serbiast Kosovosse minek peaks vist võimalik olema küll.
Kas täna on ikka veel asi nii hull? Jah- siin on üks uudisnupp selle aasta jaanuarist: http://www.bbc.com/news/world-europe-38630152

Rääkides ägedatest ja kurvilistest mototeedest, siis julgen kindlasti soovitada Kosovost Peje linna kaudu Montenegrosse Rožaje'sse sõita. Sealne piiriületus oli küll päris meeldejääv. Olen kuulnud, et Põhja-Albaania pidi väga ilusa loodusega olema, aga kahjuks sinna ise ei jõudnud. Kunagi tahaks tagasi minna ja toda piirkonda ka uurida. Montenegro on aga tervenisti üks väikeste kurviliste teede rägastik.

Tegelikult, kui pisut seda Kosovo-Serbia teemat veel urgitseda, siis tekkis veel selline idee: kas mõlemas või emmas-kummas riigis tuleb üldse ilmtingimata pass esitada sisenemisel/väljumisel, või piisab ka ID.kaardist? Sest viimast ju teadupärast ei tembeldata... Lihtsalt "alt ülespoole" liikudes oleks ikka igatepidi hirmus sõõritamine Serbiat Kosovost ettepoole hakata nihutama, aga kui saaks vähemalt ühes neist ilma passiga vehkimata hakkama, siis endale meeldiks üldse enim minna marsruudil Makedoonia-Kosovo-Montenegro ja siis Serbia...ning Montenegro ja Serbia suhted suhted pidid vist jällegi väga ok olema, nagu nüüd eelmainitud blogist lugesin?

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

Multi
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mai 2015, 23:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 43 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Multi »

Loadära kirjutas:
Multi kirjutas:

Mina tiirutasin eelmisel suvel sealkandis ja võib-olla ongi see minu reisikiri, millele viitad (https://reinholdjasemud.wordpress.com/2 ... -avastama/).

Ise küll katsetama ei läinud, aga see peaks nii olema jah, et Kosovo templiga enam Serbiasse ei lasta, sest nende seisukoha järgi oled sa piiri rikkudes Serbia territooriumile sisenenud (kuna nad Kosovo iseseisvust ei tunnusta). Serbiast Kosovosse minek peaks vist võimalik olema küll.
Kas täna on ikka veel asi nii hull? Jah- siin on üks uudisnupp selle aasta jaanuarist: http://www.bbc.com/news/world-europe-38630152

Rääkides ägedatest ja kurvilistest mototeedest, siis julgen kindlasti soovitada Kosovost Peje linna kaudu Montenegrosse Rožaje'sse sõita. Sealne piiriületus oli küll päris meeldejääv. Olen kuulnud, et Põhja-Albaania pidi väga ilusa loodusega olema, aga kahjuks sinna ise ei jõudnud. Kunagi tahaks tagasi minna ja toda piirkonda ka uurida. Montenegro on aga tervenisti üks väikeste kurviliste teede rägastik.

Tegelikult, kui pisut seda Kosovo-Serbia teemat veel urgitseda, siis tekkis veel selline idee: kas mõlemas või emmas-kummas riigis tuleb üldse ilmtingimata pass esitada sisenemisel/väljumisel, või piisab ka ID.kaardist? Sest viimast ju teadupärast ei tembeldata... Lihtsalt "alt ülespoole" liikudes oleks ikka igatepidi hirmus sõõritamine Serbiat Kosovost ettepoole hakata nihutama, aga kui saaks vähemalt ühes neist ilma passiga vehkimata hakkama, siis endale meeldiks üldse enim minna marsruudil Makedoonia-Kosovo-Montenegro ja siis Serbia...ning Montenegro ja Serbia suhted suhted pidid vist jällegi väga ok olema, nagu nüüd eelmainitud blogist lugesin?

Jah, tegelikult Serbiasse peaks küll ID-kaardiga saama, Kosovosse vist mitte. Montenegro ja Serbia saavad omavahel läbi küll.

http://www.vm.ee/et/riigid-kuhu-eesti-k ... da-viisata

Kasutaja avatar

akvanaut
Postitusi: 161
Liitunud: 04 Jaan 2014, 02:38
Tsikkel: Tenere700, wr450f,V-strom,Jawa
Asukoht: Pildiküla
Tänanud: 23 korda
Tänatud: 48 korda
Kontakt:

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas akvanaut »

Multi kirjutas:

julgen kindlasti soovitada Kosovost Peje linna kaudu Montenegrosse Rožaje'sse sõita.

Mäletan ka et see oli äge tee, üleval aga läks suht jahedaks.
Montenegros soovitaks P14 teed läbi Durmitori rahvuspargi:
http://meelis.pri.ee/reisid/moto2016/moto2016_283.html
Kosovos on lahe tee R115 läbi Shari rahvuspargi.

Loadära kirjutas:

Praegu veel meenub ( ühtlasi hoiatuseks tulevastele Albaania plaaneerijatele), et üleüldse olid ka asfaldiga kaetud teed sealmaal ikka täis üllatusi, sest isegi kuivaga olid kohati ikka sigalibedad!!
...

Mul vastupidised kogemused. Ilmselt sõltub piirkonnast. Tulin vihmas mööda kurvilist SH5 teed ja ei mäleta et libe oleks olnud, kuigi eks kiirus oli vihma ja pimeduse tõttu väike ka. Hiljem mööda SH22 üles, libe polnud, aga ilus ja inimtühi kant. Ülemöödund aasta Shkoderi kant samuti täitsa ok.
Libedadat asfaldi kohtas Bulgaarias ja Kreekas.

Viimati muutis akvanaut, 01 Juun 2017, 16:38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

sinilind123
Postitusi: 1038
Liitunud: 08 Apr 2008, 21:45
Tsikkel: TransAlp ja Africa Twin
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas sinilind123 »

Kuskilt lugesin millaski,et kosovo on ka id kaardiga sisenetav riik nüüd.

Honda Dio 50ccm 1990a - Honda Mtx125R 1989a - Honda XL 600V Transalp 1987a - Suzuki GSF 1200 Bandit 1996a - Honda XRV 750 Africa Twin 1990a - Kawasaki zxr 750 1990a
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Loadära kirjutas:
urmas66 kirjutas:

Käisin eelmisel aastal Horvaatia otsast otsani läbi ja seal on telkimine seadusega väljaspool kämpinguid keelatud.Kas ka sanktsioonid järgnevad,ei tea,aga kohta seal ilmselt leiaks.Teid mida sõita on seal igal pool,kui kiirteed välja arvata.Dubrovnikut väldiks(kui eemärk omaette pole),sest on meeletult ülerahvastatud ja kõik on kordades kallim,kui mujal riigis.Olles enne Zadaris ja Splitis käinud,ei olnud enam mingit vau efekti ka.Rijeka pole just vaatamisväärsus ja ujuda pole seal linna piires kuskil(saab ,aga need pole rannad).Endale meeldis enim Krk ja Orebic (vist oli Otok Ston ehk saar Ston).Kogu ranniku äärne on tegelikult vaatamist väärt ja soodsa hinnaga sobesid leiab ka booking.com-st.
Kui Sloveenias pole Postojna koobastes käinud,siis soovitan soojalt.Tsikliriietes just see õige asi kuhu minna,sest seal maa all oli vist +8.Kindlasti võta, kui lähed vähemalt see hinnalt eelviimane pakett ja kui peale 14 jõuad,siis vist enam ei jõua seal eriti kuhugi.Ei ole küll odav,aga elamus oli minu jaoks seda väärt.Kindlasti soovitan audiogiid võtta,millega saad nö peaegu VIP staatuse ehk nendega külastajad on rongis(maa all 1,5 tundi) ja ka mujal kõige ees.
https://www.postojnska-jama.eu/en/about/

Mis kuus sa muidu käisid? Et huvitav, kas sealpool on ka kuidagi nii, nagu näiteks Itaalia pool, et juuli-august on just puhkuste kuud ja siis on asi eriti hull...aga mai lõpp/juuni algus võibolla mitte nii väga veel? No et kui rääkida liikumise mugavusest just neis rannikulinnades ja pisut ka hinnatasemest, siis nii sööklates kui ööblates?

Ma käisin augusti lõpus ja peale Dubrovniku oli kõikjal igati normaalne nii majutuse hinna-saadavuse,kui muu hinnatasemega.Kasutasime sobesid(oli ka liiga palav telkimiseks 33-35 stabiilselt) läbi booking.com-i ja kesmiselt olid koos hommikusöögiga 30-40€ kahele inimesele.Vaatsin just ,kus oleks ka söök,sest olen hommikul harjunud sööma.
Minu arust oli hinnatase kaubanduses tsipa odavam,kui meil ja väljas söömine oli ka odavam.Õlu kusjuures oli poes sama mis meil,aga baarides odavam ehk ei lisandunud üüratut juurdehindlust ilmselt.
Sloveenia oli minu üllatuseks jupi kallim,kui eelmine kord 2011 seal käies.Oli isegi kallim kui meil,suht sarnane tase Austriaga.
Kui kavatsed Plitvice järvesid vaatama minna,siis võin sulle kirjutada,kuidas seda kiirelt(läbipääsu järjekorrad olid pikad ja paarkümmend € nägu maksis ka) ja liigseid kulutusi tegematta teha.See küll suht pärapõrgus(rannikult sinna minnes tegime päeva tripi sinna ja tagasi) Bosnia piiri ääres,aga iseenesest ilus koht järvede kaskaadi ja vägevate koskedega.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Multi kirjutas:

Jah, tegelikult Serbiasse peaks küll ID-kaardiga saama, Kosovosse vist mitte. Montenegro ja Serbia saavad omavahel läbi küll.

http://www.vm.ee/et/riigid-kuhu-eesti-k ... da-viisata

No ilma viista sisenemine ei anna õigust sinna ilma passita sisenemiseks.Serbia ja Makedooniaga on jah mingi eri jutt ja sinna saab ID kaardiga ka.
http://www.id.ee/index.php?id=34162

Kui Horvaatias liikuda ülalt alla või vastupidi,siis jääb teele ka Bosnia-Hertsegoviina mida tuleb Dobrovniku külastamiseks või sealt üles suundumiseks mööda rannikut läbida.Väidetaval seal on ID kaardiga keegi ka läbi saanud,aga meilt küsiti igaljuhul passe.Õnneks olid kaasas.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

jkristjan
Postitusi: 450
Liitunud: 12 Mai 2016, 11:37
Tsikkel: Kawasaki Versys 650 2019
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 99 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas jkristjan »

Paras kaugus väikeseks amatööri nädalavahetuse reisiks http://www.mikelis.lv/museum

In India, you brake by steering into the nearest elephant.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

jkristjan kirjutas:

Paras kaugus väikeseks amatööri nädalavahetuse reisiks http://www.mikelis.lv/museum

Päris kindlasti paras .Kui viitsimist rohkem,siis ka meie Maantee muuseum ja Riga Motor Museum läbi käia.Üks teema ju.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Multi
Postitusi: 54
Liitunud: 25 Mai 2015, 23:57
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 43 korda
Tänatud: 13 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Multi »

urmas66 kirjutas:
Multi kirjutas:

Jah, tegelikult Serbiasse peaks küll ID-kaardiga saama, Kosovosse vist mitte. Montenegro ja Serbia saavad omavahel läbi küll.

http://www.vm.ee/et/riigid-kuhu-eesti-k ... da-viisata

No ilma viista sisenemine ei anna õigust sinna ilma passita sisenemiseks.Serbia ja Makedooniaga on jah mingi eri jutt ja sinna saab ID kaardiga ka.
http://www.id.ee/index.php?id=34162

Kui Horvaatias liikuda ülalt alla või vastupidi,siis jääb teele ka Bosnia-Hertsegoviina mida tuleb Dobrovniku külastamiseks või sealt üles suundumiseks mööda rannikut läbida.Väidetaval seal on ID kaardiga keegi ka läbi saanud,aga meilt küsiti igaljuhul passe.Õnneks olid kaasas.

Paningi VM lingi mitte viisaküsimuste pärast, vaid sellepärast, et seal oli ka ID-kaartide kohta kirjutatud. Aga viidatud id.ee link on ses suhtes täpsem muidugi.


taat007
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Mai 2012, 17:23
Tsikkel: jawa250 jawa350 honda650
Tänatud: 3 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas taat007 »

Keegi Fraborgist Taanis praamiga on sõitnud,kust netis pileteid saab


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Oeh, kus mul ikka veab selle Türgiga: äsja pidin siis end rahulikuks sundides pealt vaatama, kuidas turvakontroll mu modra 150€ maksnud tutika ketikomplekti elegantse randmeliigutusega prügiurni libistas. Põhjus: ohtlik relv! Ehk siis sama firma liinile Tln- Istanbul veel sobis....aga edasi Ateenasse minnes muutus ohtlikuks!? Haige värk....
Samas Vana Tallinna pudel, mille oleks võinud ju öösel hotellis mis iganes vedeliku täis süstida, või mis kellelegi pähe lajatamiseks peaks palju ehvrktiivsem olema, kui mingi kett või hammasratas- see ei kottinud kedagi!
:wack:

Ühesõnaga olge valmis üllatusteks, kel veel vb kunagi peaks tekkima vajadus varuosi käsipagasis rattani viia vms.

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)

meier
Postitusi: 109
Liitunud: 10 Aug 2006, 15:47
Tsikkel: V-Strom AL4
Asukoht: Mõdriku vanaküla
Tänatud: 1 kord

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas meier »

urmas66 kirjutas:
KIBU kirjutas:
urmas66 kirjutas:
Luik kirjutas:

Mul samuti plaan sel aastal Šotimaa läbi sõita, arvatavasti Juuli keskpaigas. Minna plaanin küll Stockholmi kaudu - peaks lühem ja ka huvitavam tee olema ja Lätit-Leedut-Poolat on juba liiga palju triigitud :-) Tagasitulekuga vaatab - kuidas tunne on.

Rootsis on ikka pigem väga igav,kui just ringi ei tee ja rannikut mööda ei lähe.Stocist väljudes on 340km pärast pööre Jonkas ja siis a´300km pärast pööre enne Malmöt ning järgmine pööre peale Kopenhagenit.No need siis ikka kiirtee mahasõidud, vahepeal sirge ja sile, maailma kõige igavam kiirtee, minu arust.Alternatiiv oleks ka Lätist või Leedust laevaga Saksa minna.Šotimaale läheb ka Hollandist üsna tihe laevaliiklus.

Ma küll nii kriitiline ei ole Rootsi trassi kohapealt. võibolla peale mitmendat korda Stocist minnes... EI, isegi peale mitmendat korda on ikkagi parem kui Leedu. kui enne pole seda kaudu käinud siis 100%.

Kui veokaid täis kiirtee, kus kiirus max110 meeldib, siis pole probleemi.Ilus sirge ja sile tee.Jonka juures üks pikem langus ja paar kurvi ka.Vahepeal 1 pikem jupp 2+1 teed ka.Otsem ta km poolest kindlasti ei tule ja rahaliselt ka kallim tõenäoliselt,kui laevaga Ventspilsist-Liepajast Travemündesse või Kliapedast Kieli minna.Sealt minnes oled kohe Saksas ,aga läbi Rootsi minnes on veel ka Taani vahepeal.Kui enne käinud pole siis miks mitte,aga mina kaaluks transiidiks neid Läti -Leedu variante.
http://www.stenaline.ee/saksamaa
https://www.dfdsseaways.ee/laevaliinid/ ... ere-liinid

Katsetasin selle Liepaja -Kiel+Stockholm-Tallinn marsuudid eelmine nädal ära: Kui ikkagi otsustad klaipedast minemise poolt siis arvestama pead, et seal hoopis teised kombed ja reeglid, kui Tallink ja Paldiskist väljuvad. Sadamas pead olema min. 2 tundi varem (mina olin 1tund enne väljumist ja saadeti rafineeritult puhkama ilma järgmisele päevale ümber-registreerimise võimaluseta), Broneerides kirjuta oma Br. number ülesse, sest kinnituskirja minul ei tulnud kummalegi broneerimisele. Laevas oled nagu pioneerilaagris, kus venekeeles selgitatakse kohe kefiiri leti juures mitu kotletti võid oma söögivautsheri eest võtta;-)))), juhtmeta inter-needus on tasuline(3Eur) ning levib vaid kohvikus ja nii 20+tundi ... Liepajast väljuva liini laitis üks Läti HD mees maha olla vana laev ja see ja teine ... Ning kilomeetrid: Tallinnast Klaipedasse vaid ca.200km vähem, kui Stockist saksa piirile. Tagasi tulin Putgarden-Taani-Stockholm: Puttgardenist Taani randa hea kiire laev, kus kalleim kohvi, mida siiani kiirsöögist leidnud olen ja maitse oleks mõne barista koomasse viinud... . Svenssonid sellest 110km/h küll kinni ei pidanud, pidevalt oli 130+. Kopenhagenist 17 km/Hudige, oli Taani kohta üllatavalt mõistliku hinnaga ja stiilne öömaja Barneys. Perenaine oli rõõmuga 00.30 vastu võtmas. Laevale registreerisin 40min. enne väljasõitu, kusjuures check-in tädi lehvitas sõbraliku näoga juba enne minu "lavka" ette jõudmist piletiga... . Üks tuttav veokamees on jah rääkinud, et Skane maakond olla nii kole ja igav, et kajakad pidid ka kõht taeva poole lendama:-)... vot seekord ei märganud sellist.

...the journey, not destination matters

Dt 6 ...--CZ425/sidecar...-- V-Strom LA5
RRRC

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tegelikult on ka Tallinkil ja DFDS-l broneeringu tingimustes kirjas,et pead kohal olema 2-1,5t enne laeva väljumist olenevalt väljumisest.Meil vaadatakse sellele läbi sõrmede,kuni laev ei ole täis.Kui on täis, on ka nö kindlale kohale broneeritud ühikuid maha jäetud,sest tulid hiljem ,kui 1,5t.Ma igapäevaselt tegelen broneeringute laevafirmadega ning see ei ole haruldus.Tsiklit muidugi keegi maha ei jäta,sellele ikka ruum leitakse,aga reeglid on ka siin samad.
Puttgarden-Rodby liinil kannatab söömise jaoks minna pigem rootsi lauda,kui sealt mujalt kohvi ja snäkke võtta.Suures piirdes võib lõppsumma sama olla.Rootsi laud on igati korralik.
Seda Klaipeda või Liepaja-Ventspilsi varianti on mõistlik kasutada ikka pigem pigem pikemale tripile minekuks.Ümber Läänemere tripi puhul vist puudub point.
Minu soovituse point oli,et kui kardad poolat ja vaja minna mandri euroopasse edasi,siis valikud,et kas siis läbi Stocki või üle Läti.Üle Läti oleks nats otsem ning suts odavam.Ise ei viitsi seda enam ette võtta,peale ühte Helsinki-Rostock proovi trippi.Selle ligi kahe päevaga,oleks mööda maanteed väga kaugele jõudnud.
E4 Malmö-Stoc on ilmselt esimesed korrad jah sõidetav,aga mina ei suuda seda naudinguks pidada.Üldse ei meeldi tsikliga kiirteel sõita,vahet pole kus.
Tegelikult oled üle poola sõites isegi kiiremini kuskil keskeuroopas,olenevalt kuhu minek.Kui otse lõunasse või alpidesse minek,siis pole nende laevadega üldse mõtet jantida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

taat007
Postitusi: 60
Liitunud: 24 Mai 2012, 17:23
Tsikkel: jawa250 jawa350 honda650
Tänatud: 3 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas taat007 »

Puttgarden-Rodby
õelge , mis selle liini lähedased linnad on

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”