Kuhu sellel suvel matkate?

Motomatk on see, kui laed mootorrtta varustust täis ja lähed ümbermaailmareisile. Või siis Võrusse. Kui plaanid motomatka ja otsid infot või kaaslast. Just tulid pikemalt tripilt ja soovid oma ägedast matkast mootorratta sadulas muljeid jagada.

Moderaator: Moded


Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

Ma vist ei jaksagi suve ära oodata, vaid mõttes hoopis juba ülehomme Itaalia pool lõõrid lahti keerata. Aga eelmise aastaga võrreldes on see ikka tagasihoidlik, siis sai 8.märts siit mindud, õues 10c sooja Vahemeri võttis vastu juba +17+18 vms ilmadega...samas see aasta 1.aprill start ja vahepeal olid Milano ilmaennustused isegi kohati sitemad kui siinne ilm paar päeva tagasi :mrgreen:

Aga no, pole hullu, tulebki siis suund kohe võimalikult lõunasse võtta. Aega 15 päeva ja hetkel mõtteis kolm varianti: Milanost alla, laevaga Korsika, siis Sardiinia, siis Sitsiiliale sõõr peale ja mööda säärikut üles tagasi. Teine variant oleks sama sõõr vastupidi, eks siis ilmateade otsustab, emba-kumba pidi, kui nüüd see ring ikka.
Kuid kolmanda variandina mõelnud, et kui saartel ilm sant, siis sõidaks hoopis mööda säärikut Barisse ja sealt paadiga üle Albaaniat/Kreekat kogema. Võimalusel vaataks ka, kuidas need pagulaste hordid seal lives välja näevad ja teeks Eestile ikka rohkem promo, kasvõi Welcome Estonia särkide, Balti kilu ja Vana Tallinnaga vms, muidu ikka kuidagi visalt vindub neid siiapoole tulema :D

Muidu üks päris küsimus oleks ka kogenumatele vandersellidele, et kui nüüd ikkagi saarte sõõr valitud saab, siis ilgelt kipitaks ka Maltal ära käima, päev või maksimum kaks kasvõi. Vaatasin netist, et reaalselt ka hinna suudavad mingid ingliste directferrys vms saidid pakkuda, odavaim hind oli Sitsiiliast edasitagasi siis jalgsi 77€ ja modraga 132€, aga oli ka kallimalt pakkujaid...et kas on mõtet vahendajate kaudu seda ette teha, st. kohe tekib kohustus õigel päeval ja ajal kuhugi jõuda... või tegelikult praegusel hooajavälisel ajal pole mõtet ette bronnida ja võibolla "sadamas luugist" ostes võib see pilet isegi odavam olla...?



Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

Ei tea kas odavam, aga Sitsiilia-Malta praamid käivad peaaegu nagu Tallinn-Helsinki omad.

Maltal üks kord ära käia on mõnus, aga saar on pisike, liiklus on hull (maailma suurim autotihedus, keskmiselt rohkem kui üks auto elaniku kohta), niiet on täitsa mõeldav minna kiirlaevaga ja kohapeal bussiga ringi sõita. Ühistransport on Lääne-Euroopa kohta idiootselt odav, kuigi kohalikud vinguvad selle kohta väga kõvasti. :)

Kohtadest - jalutuskäik Valettas ja äkki ka ühes kolmest vanalinnadest, mis sellest idapool on (väike praamike käib nende vahel), võib ka ära käia Mdinas.

St. Paul's Bays on päris hea automuuseum.

Kindlasti peaks ära käima väiksemal saarel ehk Gozol, praamid käivad edasi-tagasi jooksvalt, auto ja tsikliga saab ilusti peale. Jalgsi edasi-tagasi pilet mingi 5 eurot. Gozol on vaatamist väärt pealinn Victoria koos Tsitadelliga, ning kindlasti Azure Window saare kaugemas osas. Ainus koht mis alla vedas oli Gigantide rusud, kuna UNESCO pärand, ehk kallis ja õudne turistikas. Kogu Gozo käik on pmst ühe päevaga ja ühistranspordiga tehtav, aga tsikliga saad seal iseseisvalt ringi käia ja ka ööbida, mis on kindlasti palju odavam kui Valetta/Sliema/St Julians kant. Samas Sliema-Valetta praamilt on kõige parim vaade vanalinnale.

http://www.virtuferries.com/ - siia peaks saama peale ka tsikliga.

Sitsiilias olen käinud Kataanias ja Syracuse-is, samuti Etna otsas, kõik kolm kohta olid väga mõnusad.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner


Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Kas keegi on seigelnud Slovakkias ja külastanud termaal SPA d? Jagage muljeid.

Kasutaja avatar

tuman
Postitusi: 218
Liitunud: 02 Juul 2015, 09:17
Tsikkel: T7
Asukoht: Tartu
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 24 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas tuman »

Olen käinud suusareisil ja sellega seoses käinud. Külmakraadidega on ikka väga muhe seal +30 kraadises vees lageda taeva all liguneda.
Samas, suvisel ajal ei oleks see küll väga atraktiivne koht kuna siis tahaks ikka jahutust.


Troll
Postitusi: 30
Liitunud: 05 Okt 2015, 10:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 2 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Troll »

Raudpolt kirjutas:

Kas keegi on seigelnud Slovakkias ja külastanud termaal SPA d? Jagage muljeid.

Olen suvel käinud palavaga (+35° väljas) ja elamus oli kohutav. Kogu värk meenutas väga soojas uriinis vedelemist... Ka ei aitanud kaasa asjaolu, et külastajate/ulpijate keskmine vanus jäi sinna 85 eluaasta kanti.

Talvel võib tõesti mõnus olla aga suvel leiab ka paremat tegevust.


Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Troll kirjutas:
Raudpolt kirjutas:

Kas keegi on seigelnud Slovakkias ja külastanud termaal SPA d? Jagage muljeid.

Olen suvel käinud palavaga (+35° väljas) ja elamus oli kohutav. Kogu värk meenutas väga soojas uriinis vedelemist... Ka ei aitanud kaasa asjaolu, et külastajate/ulpijate keskmine vanus jäi sinna 85 eluaasta kanti.

Talvel võib tõesti mõnus olla aga suvel leiab ka paremat tegevust.

Ma olen ise käinud Heviz termaal järves Ungaris. Seal oli ok. Aga jah ilm oli mitte just vägapalav.
Käisid rattaga ? Kui siis kuidasrattaturvalisusega Slovakkias?


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Mina ei julgeks Slovakkias ööseks igatahes aiast välja ratast jätta. Tõenäoliselt ei juhtu midagi, aga väga tugevat tunnet ka ei jää.


Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Bastard kirjutas:

Mina ei julgeks Slovakkias ööseks igatahes aiast välja ratast jätta. Tõenäoliselt ei juhtu midagi, aga väga tugevat tunnet ka ei jää.

No jah. Tänavale eriti tõesti. Keegi arvas kunagi, et kate on heaks abimeheks!


Bastard
Postitusi: 759
Liitunud: 12 Sept 2010, 19:42
Tsikkel: TDM900
Asukoht: est
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Bastard »

Käisin 2014 ise, olin läbisõidul, õnnestus endal ühe külalistemaja/õlleka hoovi ratas jätta. Ja lisaks 15 euro eest 3 inimese toas üksinda magada. Oli meeldiv :)


Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Bastard kirjutas:

Käisin 2014 ise, olin läbisõidul, õnnestus endal ühe külalistemaja/õlleka hoovi ratas jätta. Ja lisaks 15 euro eest 3 inimese toas üksinda magada. Oli meeldiv :)

Olen Slovakkiast läbi sõitnud autoga nii korda 25 aga ööbinud ei ole. Rattast rääkimata...

Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas AzA »

Olen Slovakkiat kaardi pealt 35 korda vaadanud, paar korda läbi sõitnud, korra ööbinud.
Ära ütle, kui midagi öelda pole - seda ma eelneva lausega ütlesingi :bsmile:

Aga mulle meeldib.

Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

AzA kirjutas:

Olen Slovakkiat kaardi pealt 35 korda vaadanud, paar korda läbi sõitnud, korra ööbinud.
Ära ütle, kui midagi öelda pole - seda ma eelneva lausega ütlesingi :bsmile:

Tänud sõbraliku märkuse eest! No Härral ei ole vaja sekkuda teemasse, kui teiste arvamused sisutühjad ja arvajad mõtetud tunduvad! Parem tegevus lihtsalt peeglit vaadata ja kiita kui lahe sell sealt vastu vaatab :)
Ilusat hooaja algust :)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Elatustase Slovakkias ilmselgelt madalam,aga hinnad justkui kallimad kui Tšehhis.Erinevad on ka Tatrad(turismi piirkond) ja muu nö sile maa,mis on kohati väga räämas.Teedel vaheldumisi uus asfalt aukudega.Umbes nagu meil.Mõned teed on ka uued ja uhked, korralike suurte bensukatega ja seal on isegi väga head söögikohad.
Pealinna Bratislava tänavad olid mõned aastad tagasi kohati hullemad kui Tallinnas.Tänavatel liikus nõukaaegseid Tatra kallureid ja isegi mõnda Kamazi trehvasime.Suitsesid mõlemad rõvedalt.Hinnad olid mitte just kõige odavamad.Bens on kallim kui Tšehhis,Austrias ja Poolas.Bratislava kesklinnas oli 4 realise tee eraldusribadel muru niitmatta.Niitmatta muru kohtas pealinnas üldse üsna palju.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tsikkelröövel
Postitusi: 1754
Liitunud: 27 Dets 2005, 17:55
Tsikkel: Kawa GPZ 550, W800, Jawa 350
Asukoht: Tartu
Tänatud: 27 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Tsikkelröövel »

Ääh. Slovakkias on Bešenova selle parema termaalspa nimi. Seal on igasuguse temperatuuriga basseine, 26-st kuni 40-ni. Kusjuures pärast pikka sõidupäeva.... kuumagi ilmaga.... see 40 on võrratu. Sealt välja tuled, siis enam palav pole. Väsimus ka läinud. Asub siis Liptovsky Mikulaši lähedal.
Kui vaja, mul üks sõber peab seal mingeid apartemente, sinna saaks aidata vajadusel isegi ööbima.
Ise käisime naisega 2013, siis ööbisime selle SPA lähedal teisel pool järve, Villa Betula - kena koht ja väga hea köök. Saab nii telgiga (eelistan ise) kui ka apartemendid võtta.
Lõuna poole jääb Jasna ligidale ja koopad. Loode suunas trügisime Orava lossi vaatama - GPS-l võtsin piirangud pealt ja panime otse mööda teid, kus ei liikunud kedagi peale üksiku traktoristi... 50 aastat ehk tagasi oli asfalt pandud, nüüd serpentiinides lahtine killustik, aga KURADI maru oli.
Teine maru koht on jälle ida pool kõrg-Tatraid, Vyšne-Ruzbachy. Seal on kunagi mingi kuurort olnud, nüüd loss kinni ja platsil rohi, aga ujumiskohaks on mingisugune vulkaaniline lehter, sooja veega. Väga omapärane elamus. Ka sealkandis on üksildased romantiliselt lagunenud kõverad mägiteed ...
Ilus maa ja huvitav sõita, aga kuidagi hall, nagu nõukogude ajast.
Veel: ida pool Popradit tasub mustlastega ette vaadata. Mustlastest eemal aga ei puuduta su masinat keegi.

Kas Mees ostab tsikli, pole küsimus. Küsimus on: millal?
Kasutaja avatar

Hurley
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Juun 2012, 17:55
Tsikkel: Africa Twin
Asukoht: Tartu

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Hurley »

Kas matkale minnes ei ole võimalik teha ca. 1ks kuuks kaskokindlustust rattale? Ilmselt kuni mõnesaja eurone väljaminek, mis peaks igasugused jamad kompenseerima.

Buell XB12S (2007) -> Ducati Diavel (2013) -> Africa Twin (2017)

Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Ma just uurisingi seda! On voimalik teha aastaks.
Anti mõista , et maksa kuude kaupa ja kui vajadus ära langeb siis anna teada. Eks nii tulebki teha. Pidi olema täiesti tavaline asi .

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Hurley kirjutas:

Kas matkale minnes ei ole võimalik teha ca. 1ks kuuks kaskokindlustust rattale? Ilmselt kuni mõnesaja eurone väljaminek, mis peaks igasugused jamad kompenseerima.

Tee parem midagi nö autoabi sarnast.Sellest rohkem abi ,kui midagi juhtub ja ei maksa aastaks peaaegu midagi, võrreldes kaskoga.
Näiteks see
http://greenwave.ee/24h-abi-teenused/?lang=et#autoabi

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

AnTyx
Postitusi: 344
Liitunud: 20 Mär 2013, 10:11
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner
Tänanud: 62 korda
Tänatud: 60 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas AnTyx »

On keegi neilt või mõnelt teiselt pakkujalt nt Euroopa reisiabi teenust edukalt ostnud? Sooviks endale ka, aga vanemale tsiklile ei paku keegi isegi Kaskot.

SFV650>CBR600F3>VFR800>FZ1S>Crossrunner

Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

Kasko ja n.ö. Autoabi siiski 2 eri asja. Kasko aitab sul kahjud katta kui ise risu paned, autoabi mitte. Ise kasutasin kaskot 1 kuu vältel samal põhimõttel nagu eespool kirjas, leping aastaks ja 1 kuu möödudes katkestasin. Tasud 1 kuu kaupa

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

M.T. kirjutas:

Kasko ja n.ö. Autoabi siiski 2 eri asja. Kasko aitab sul kahjud katta kui ise risu paned, autoabi mitte. Ise kasutasin kaskot 1 kuu vältel samal põhimõttel nagu eespool kirjas, leping aastaks ja 1 kuu möödudes katkestasin. Tasud 1 kuu kaupa

Palju omavastutus oli ja kus tegid?

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

AnTyx kirjutas:

On keegi neilt või mõnelt teiselt pakkujalt nt Euroopa reisiabi teenust edukalt ostnud? Sooviks endale ka, aga vanemale tsiklile ei paku keegi isegi Kaskot.

Ma tegin läbi Infoauto,olles ise sel ajal nende klient, neilt ostetud Volvoga,millele nad ka autoabi pakkusid.Aga teenuse pakkujaks oli see sama Roheline Laine.Kehtis üle euroopa,aga õnneks vaja ei ole kunagi läinud.Ratta vanusega polnud seal midagi pistmist.
Kasko on siis kasulik,kui omavastustus ei jää üle 100-150-ne ja sisaldub ka autoabi kogu euroopas.Mina sellist kaskot ei leidnud, mõned aastat tagasi,mis oleks ka mingitpidi kasulik-mõistlik olnud.Mulle pakutud omavastutus 600 ei ole adekvaatne pakkumine.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

M.T.
Postitusi: 2430
Liitunud: 23 Aug 2011, 17:12
Tsikkel: -
Tänanud: 156 korda
Tänatud: 335 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas M.T. »

urmas66 kirjutas:
M.T. kirjutas:

Kasko ja n.ö. Autoabi siiski 2 eri asja. Kasko aitab sul kahjud katta kui ise risu paned, autoabi mitte. Ise kasutasin kaskot 1 kuu vältel samal põhimõttel nagu eespool kirjas, leping aastaks ja 1 kuu möödudes katkestasin. Tasud 1 kuu kaupa

Palju omavastutus oli ja kus tegid?

Üles leidsin :D Aasta oli 2013, omavastutus 300EUR (vargus 15%) ja kuumakse 86EUR. Tegemist oli uue rattaga ning kindlustajaks ERGO.

Kasutaja avatar

sarikas
Postitusi: 111
Liitunud: 23 Nov 2007, 17:40
Tsikkel: GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas sarikas »

Eks see oleneb nüüd ratta margist ka, BMW omanikuna ma ütlen, et Kasko hinnad on #absurd. Vähemalt need pakkumised, mis ma võtnud olen. Pole kunagi/kordagi ühtegi avariid teinud seejuures või liiklusõnnetuses osalenud. Vanust on +30 ning A-kat´i ka juba piisavalt palju aastaid, et ei peaks kõige karmimat riskigruppi kartma.

Slovakkias oleme mõned korrad käinud, pole ühtegi probleemi olnud. Eks see sõltub paljuski ka sellest kui väga "silma paistev" sa oma käitumise ja asjade laokile jätmisega oled. Kunagi enne esimest Rumeenia külastust jäi ka internetti lugedes mulje, et trussikud ka varastatakse jalast ära kui neil lukku peal pole. Siiani on siiski päris hästi läinud ja pole suuremaid kadusid olnud. Tbilisis sai mõni aeg tagasi isegi saapad ja natuke muud kola ratta kõrvale maha pandud kuniks linnas jalutasime ning tagasitulles oli kõik kenasti alles.

Sellel aastal on üle paari aasta jälle "linnaluba" antud ja ka vähe pikem ring plaanis:

Pilt

VN800 ´95 -> XVS1100 ´05 -> ZX-6R ´99 -> CBR600 F4 ´00 -> R1150GS ´02 -> CBR1100 XX ´96 -> XTZ750 ´91 -> R1200GS '05 -> R1200GSA '12

Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Spoiler

Sellel aastal on üle paari aasta jälle "linnaluba" antud ja ka vähe pikem ring plaanis:

Pilt

Olete korraliku reisi planeerinud!

Kasutaja avatar

Macintosh
Maagia ja nõidumine
Postitusi: 7344
Liitunud: 11 Mai 2011, 21:47
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1075 korda
Tänatud: 1052 korda
Kontakt:

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Macintosh »

@sarikas Päris korralik "andmine" tuleb: Pariisist kuni Suwalkini ühe jutiga. Kokku 1800 km. On see päriselt nii plaanis?

🧢 👕 🏍 T-särgid, pusad, mütsid ja kingitused mootorratturile . 🚀🚀 🍀 VAATA LÄHEMALT
Kasutaja avatar

sarikas
Postitusi: 111
Liitunud: 23 Nov 2007, 17:40
Tsikkel: GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas sarikas »

Macintosh, natukene kaart petab. Suwalki peatus on tagasiteel ettenähtud, mitte minnes. Tartust tõmbame hommikul viie ajal minema ja plaan on kuskil Saksa-Poola piiril magama minna. Järgmine paus on enne Pariisi. Esimesed kaks päeva on tõepoolest pikad. Aga korduvalt järgi proovitud ja teostatavad. Pole vahepeal pere kõrvalt võimalust olnud pikemalt koormust anda, saabki esimese kahe päevaga selle valu meelde tuletada :-|||

Edaspidi on ka 0 kilometraaziga päevi ja enamast mitte väga palju sõitmist hõlmavad. Oleme arvestanud, et meie Marokos viibimise aeg (augusti keskpaik) on kliima mõttes äärmiselt kehv aeg seal viibimiseks (mõistlik on liikuda hommikul kuni kella üheni ja õhtul jällegi pärast kuut) ning päeva läbisõidud on vastavalt sellele arvestatud.

Mõned punktid kaardil:

Picos de Europa

Col de Turini

Col du Sommelier

Strada dell'Asietta

Stelvio pass

Sõita selles mõttes muidugi saab ja noh, ega me seda sinna otsima lähmegi..

VN800 ´95 -> XVS1100 ´05 -> ZX-6R ´99 -> CBR600 F4 ´00 -> R1150GS ´02 -> CBR1100 XX ´96 -> XTZ750 ´91 -> R1200GS '05 -> R1200GSA '12

Teema algataja
Raudpolt
Postitusi: 60
Liitunud: 15 Juun 2014, 10:06
Tsikkel: BMW F750 GS, 2024.
Tänanud: 3 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Raudpolt »

Mitme rattaga lähete? Mis rattad on?

Kasutaja avatar

sarikas
Postitusi: 111
Liitunud: 23 Nov 2007, 17:40
Tsikkel: GSA
Asukoht: Tartu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 8 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas sarikas »

Lähme kahekesi. Mõlemal on selleks puhuks aga täitsa "uus" ja veel proovimata tehnika: Minul BMW R1200 GS´05 ja sõbral BMW F800 GS ´08.

Minu matka kogemus on siiani olnud erinevate BMW R1150GS´ide seljas ja see mudel on jätnud mulle väga hea mulje. Kannatab kiirteel sõita ja saab ka kuhugi mäe otsa või jõe äärde turnida. Eelmisel sügisel avanes aga juhuslikult võimalus proovisõiduks 1200GS´iga ning see lõppes müügikuulutusega minu 1150´le.

Ümber Musta mere tripi sõitsin Honda CBR1100 ´96 Blackbirdiga.. suurepärane kiirel sõidul asfaldil ja eriti kiirteel. Aga kahjuks saab sellist ratast sihtotstarbeliselt väga vähe kasutada ning vahepeal on ikka hirmus tahtmine varbad poriseks teha.

VN800 ´95 -> XVS1100 ´05 -> ZX-6R ´99 -> CBR600 F4 ´00 -> R1150GS ´02 -> CBR1100 XX ´96 -> XTZ750 ´91 -> R1200GS '05 -> R1200GSA '12
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7196
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1858 korda
Tänatud: 517 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

sarikas kirjutas:

Sõita selles mõttes muidugi saab ja noh, ega me seda sinna otsima lähmegi..

Õige lähenemine,ma sõidan ka tsikliga selleks,et meeldib tsikliga sõita ja igapäevaselt ei ole võimalik seda teha.Teil peaaegu kuu selleks sõiduks,nii et ei midagi hullu minu meelest.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Loadära
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Okt 2005, 00:35
Asukoht: Sadulas: Keila-Kadrina
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 127 korda

Re: Kuhu sellel suvel matkate?

Lugemata postitus Postitas Loadära »

AnTyx kirjutas:

Ei tea kas odavam, aga Sitsiilia-Malta praamid käivad peaaegu nagu Tallinn-Helsinki omad.

Maltal üks kord ära käia on mõnus, aga saar on pisike, liiklus on hull (maailma suurim autotihedus, keskmiselt rohkem kui üks auto elaniku kohta), niiet on täitsa mõeldav minna kiirlaevaga ja kohapeal bussiga ringi sõita. Ühistransport on Lääne-Euroopa kohta idiootselt odav, kuigi kohalikud vinguvad selle kohta väga kõvasti. :)

Kohtadest - jalutuskäik Valettas ja äkki ka ühes kolmest vanalinnadest, mis sellest idapool on (väike praamike käib nende vahel), võib ka ära käia Mdinas.

St. Paul's Bays on päris hea automuuseum.

Kindlasti peaks ära käima väiksemal saarel ehk Gozol, praamid käivad edasi-tagasi jooksvalt, auto ja tsikliga saab ilusti peale. Jalgsi edasi-tagasi pilet mingi 5 eurot. Gozol on vaatamist väärt pealinn Victoria koos Tsitadelliga, ning kindlasti Azure Window saare kaugemas osas. Ainus koht mis alla vedas oli Gigantide rusud, kuna UNESCO pärand, ehk kallis ja õudne turistikas. Kogu Gozo käik on pmst ühe päevaga ja ühistranspordiga tehtav, aga tsikliga saad seal iseseisvalt ringi käia ja ka ööbida, mis on kindlasti palju odavam kui Valetta/Sliema/St Julians kant. Samas Sliema-Valetta praamilt on kõige parim vaade vanalinnale.

http://www.virtuferries.com/ - siia peaks saama peale ka tsikliga.

Sitsiilias olen käinud Kataanias ja Syracuse-is, samuti Etna otsas, kõik kolm kohta olid väga mõnusad.

Hai, ma lihtsalt igaks juhuks mainin tulevastele põlvedele maha, et päris nagu TlnHki ei ole ikka...sellel vit-tuferrysel üks sõit, või paremal päeval ka kaks sõitu päevas ongi ainult. Aga tuleb välja, et täna ega homme ei ole kumbki neist päevadest... :D Nimelt on veel see värk, et tuulega need ka ei sõida, vähemalt nii mulle just paar h tagasi infos väideti, et tänane ja vist ka homsed sõidud känsdlatud. Tundub vist, et siit pole alternatiive ka ja Maltal jääb vist käimata, või tuleb kõvasti ümber plaanida ja millestki muust loobuda...

Suzuki DR350- metsa all mähib küll...Triumph Street Trippe"R"- tsivilisatsioonis käimiseks :)
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Motomatkamine”