ATV- Head ja vead

Moderaator: Moded


Teema algataja
triplekix
Postitusi: 851
Liitunud: 23 Mai 2005, 17:06
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000 K8 2008a.
Asukoht: Tallinn, WSK
Kontakt:

ATV- Head ja vead

Lugemata postitus Postitas triplekix »

Plaan siis endale ATV soetada.
Siinkohas tekkis küsimus, et millist marki eelistada.
Endal jäänud silm pidama 700 suzuki kingquardil http://www.veltmotocenter.ee/index.php? ... oductID=77
Ning Kawazaki 650 brute force http://www.veltmotocenter.ee/index.php? ... ductID=392

Kindlasti on nii mõnelgi sellised olemas. Oleksin tänulik kui saaks väheke inffi antud masinate kohta.
Veel võiks siin teeemas tekitada üleüldise arutelu ATV-de kohta, et mida näiteks tuleks silmas pidada ATV ostul jne.


Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Õigusabi.

Perekonnaõiguslike probleemide (elatise määramine, suhtluskorra määramine, elukoha määramine jms) puhul, saate abi siit:
http://www.puurits.ee
Hagide koostamine, konsultatsioonid, kohtus esindamine jms.

YamahaR6

Lugemata postitus Postitas YamahaR6 »

Endal on Kawa KVF650. Leian, et hea hinna/kvaliteedi/sooritusvõime suhtega. Küsi mis huvitab, võin rääkida.
Või oled juba pilli ära ostnud?
Kasutaja avatar

harrastaja
Postitusi: 345
Liitunud: 28 Aug 2005, 23:39
Asukoht: Viimsi

Lugemata postitus Postitas harrastaja »

ise olen sinule silmajäänud 700cc suzuga nac sõitnud ja kiidan takka. hea asi on, toores looma jõud alt üles välja, kestab jne. hinnatase on kõikuv kuid otsustamisel tasub tõsiselt arvestada müüja poolt pakutavaid lisaväärtusi. st müügile eelnev ja järgnev teenindus, garantii, varuosade saadavus, registreerimine ark's kui vaja, eelnev kogemus jne. saad küll ime-hinnagaga mõnest kohast kätte kuid siis pead kastist asja ise välja lammutama ja pärast ise stressama, kus ja mida. tasub enne kõiges kokku leppida.
ZX10R '12
KX250F '14

cerna

Lugemata postitus Postitas cerna »

endal atvga suuri kogemusi pole,aga soovitan minna www.4x4.ee/forum ,seal offroadi mehed ka atv asja arutavad

YamahaR6

Lugemata postitus Postitas YamahaR6 »

Ise ostsin Veldi käest- garantii, hilisem teenindus, lisavarustus...
Kõik viimase peal. KVF 650 miinuseks pean seda, et mootor on karpadega- külmaga tahab alguses veidi mängimist, et korralikult tööle hakkaks. Kui soe, ei ole probleemi. Muus osas arvan, et tip top.

victor

Lugemata postitus Postitas victor »

Susu head ja vead minuarvates .Susu on ühepütane ja sissepritse
poole ökonoomsem ku kawa(kahe pütane ja karpadega)sealt ka minuarvates ,üks on uimasem(susu) aga Susut saab tuunida siis ei oska öelda kuidas siis minek on.Susul on taga sõltumatu vedrustus Kawal on jälle taga jäigavõlliga vahe selles suurtel kiirustel künklikul teel Kawa juhitavus parem sest ta on jäigem Susu kipub rohkem ujuma.Ahaa uus 2007 aasta kawa ka müüd sõltumatu vedrustrus sorry minu viga selle mudeli kohta puudub sõidukogemus.Aga suure plussina hindan kätesoojendust käepidemetel väga väärt asi talvel ja Susu juhtraua küljes olevat lisatuld, pimedas tuleb kasuks .
Viimati muutis victor, 27 Dets 2006, 10:24, muudetud 1 kord kokku.

YamahaR6

Lugemata postitus Postitas YamahaR6 »

Veel Kawa plussid seoses jäiga tagasillaga- vähem laguneda võivaid komponente ja "sporti" saab ka rohkem teha kurvides. Bensukulu kohta ei oska öelda, ei ole väga süvenenud. Keskmisest autost vist ikka võtab rohkem ja see 18l paak võiks suurem olla, ei peaks nii tihti tankimas käima.
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas makuke »

Atv ostul tegin suure vea - ostsin motomarketist. Ära sealt mitte mingil juhul osta, sest teenindus on väga kehv ja hooldis ka pole suurem asi, sest neil endal pole töökodagi. Nad tellivad Autotähelt teenust mis teadagi maksab.. Minu soovitus on see, et veltmotocentrist saad hea teeninduse, mõistva suhtumise ja hea hinna. Neil on endal teenindus samas majas ja ei teki valesti arusaamu.
Ise oman Suzuki KQ700 ja olen 100% rahul. tõmmme on megahea alates 15km/h siis tuleb terve mootori jõud taha ja (crash) . Kahjuks ise ei ole selleaasta Kawaga sõitnud ja ei saa neid võrrelda. Usun, et Kawa ka halvem ei ole. Miks ma ostsin suzu? pikaajalisel andmete uurimisel jäid silma tähtsad asjad: suzul pöörav esituli (väga hea asi), sissepritse (kerge käivitus iga ilmaga), umbes 15x20x10 cm veekindel laegas.
Mis minda kahtlema pani kawa ostul? Mu sõbral on üleeelmise aasta kawa 750. Tal on nii, et kui sõidame koos siis tal on 50km/h sellised utoopilised pöörded mootoris et tõuse või lendu. võibolla on see tingitud olematust sissesõidust (hakkasid kohe metsas puid vedama jne..)

Loodan, et see väike ülevaade aitab sind valikul. Kui masin käes siis anna teada. Võik väikse sõidu siin teha.

Teema algataja
triplekix
Postitusi: 851
Liitunud: 23 Mai 2005, 17:06
Tsikkel: Suzuki GSX-R 1000 K8 2008a.
Asukoht: Tallinn, WSK
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas triplekix »

Jahh, see teema sai suht ammu püstitatud. Nüüdseks juba pea 4 kuud suzu kq 700 omanik. Pettuda pole tulnud ja olen enamgi kindel, et sai õige valik tehtud.
Masin igati kiiduväärt ja töökindel.
Kui sa ikka kõike oskad, siis ei ole karta miskit.

Õigusabi.

Perekonnaõiguslike probleemide (elatise määramine, suhtluskorra määramine, elukoha määramine jms) puhul, saate abi siit:
http://www.puurits.ee
Hagide koostamine, konsultatsioonid, kohtus esindamine jms.
Kasutaja avatar

Motomarket
Kaupmees
Postitusi: 527
Liitunud: 25 Mai 2004, 11:15
Tänatud: 42 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Motomarket »

makuke kirjutas:
Atv ostul tegin suure vea - ostsin motomarketist. Ära sealt mitte mingil juhul osta, sest teenindus on väga kehv ja hooldis ka pole suurem asi, sest neil endal pole töökodagi.
Oled sa oma öeldus kindel ikka ? Me ikka enam-vähem mäletame kes meilt KingQuad-e ostnud on. Paraku ei meenu ühtegi "makukest". Seda enam, meil pole hooldes ükski KingQuad käinud, millest saaks järeldada kas hooldus on hea või halb. Anonüümselt ja valimatult lahmida võid Delfi esilehel !

Hingeotsija

Lugemata postitus Postitas Hingeotsija »

Ajakirjas "Jahimees" pakuvad sellist hiinas kokku visatud atv-d: http://motopro.ee/?head=2&pageid=9&subi ... e=estonian
82 tuhhi eest.
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas makuke »

Motomarket kirjutas:
makuke kirjutas:
Atv ostul tegin suure vea - ostsin motomarketist. Ära sealt mitte mingil juhul osta, sest teenindus on väga kehv ja hooldis ka pole suurem asi, sest neil endal pole töökodagi.
Oled sa oma öeldus kindel ikka ? Me ikka enam-vähem mäletame kes meilt KingQuad-e ostnud on. Paraku ei meenu ühtegi "makukest". Seda enam, meil pole hooldes ükski KingQuad käinud, millest saaks järeldada kas hooldus on hea või halb. Anonüümselt ja valimatult lahmida võid Delfi esilehel !
Loomulikult pole hoolduses ükski KQ käinud, sest sellise teeninduse juures võib kodus ka kõik ise ära teha. Kui ma teil poes olin ja täpsemalt KQ kohta küsisin siis tulid väga ähmased ja mittekindlad vastused. Astusin Veldist läbi ja mõne hetkega oli täielik ülevaade hindadest ja muudes küsimustes. Kahjuks olin teie juurest kauba juba tellinud. Hoolduses pole ma jah käinud aga teeninduses küll. See "ärikorraldus" on ikka teil väga segaselt tehtud ja loomulikult soovitan teisele enda kogemuste põhjal. Kuna minul (ja olen kuulnud palju ka teistel) on kehv kogemus teiega siis miks ma pean enda soovituses negatiivset firmat reklaamima? Ja teie atv garantiisse ma ka ei usu, sest teie suhtumine klienti näitab palju. Igaljuhul, kui meil peaks probleeme tekkima garantiiväliselt, siis pöördume mõtlemata Veltmotocentrisse.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8783
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 130 korda
Tänatud: 326 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Piipz »

emmm... sa ostsid enne endale kauba ära ja siis hakkasid uurima, et mis sellega teha saab? et nagu põrsas kotis või?

ainuke mis sulle siin ei meeldi, on see, et motomarket ei saanud sulle mingeid hindasid või infot adekvaatselt jagada, mis see puutub praegu atv ostu või atv headesse ja vigadesse, nagu käesolev teemagi pajatab?

ja kui sa nii kõva mees oled, et teed kõike ise kodus, miks sa üldse seda siis teenindusse vead. sa ju oskad paremini.

sa pead ikka veits paremini seletama, mis probleem sul nendega on, või siis mitte üldse sellest rääkima, ma arvan.

veits ot ka - motomarketile küssa: misasjad need on http://www.motomarket.ee/index.php?lang=est&main_id=99 kas mingeid hindasid ka näeb kuskilt?
  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Piipz kirjutas:
kui sa nii kõva mees oled, et teed kõike ise kodus, miks sa üldse seda siis teenindusse vead. sa ju oskad paremini.
eriti lõbus on seda lugeda ühe teise teema vagusel:
http://www.biker.ee/phpbb/viewtopic.php ... torder=asc

:)
hälvik
Kasutaja avatar

Primo
Postitusi: 2924
Liitunud: 23 Mär 2004, 18:00
Tsikkel: KTM 640 Adventure R '00
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Primo »

"Mina läksin, mina küsisin, mina vaidlesin, mina ostsin"

Mhhmhmhm :)
Challenge the Adventure.Ride The World
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas makuke »

Teenindusse vedasin sellepärast, et nende paigaldatud suunakad andsid otsad. Miks ma peaksin juba makstud kauba eest veel maksma, et neid remontida. Lasin nende käki korda teha ja rohkem polegi seal käinud.

Minu mopeediteema on tehtud sellepärast, et taastasin üht vanaisa mopeedi ja kuna soovisin võimalikult originaalilähedast ülesehitust, siis oli mulle tähtis iga pisividin.
Kui ma oleks lihtsalt sõiduks mopeedi, siis ei oleks mind sellised pisidetailid üldse huvitanud. Kuna mu tehnika (sõidukid) läksid võrrilt kohe IŽ idele üle siis jäid mopeedid ja minskid vahele.
Kasutaja avatar

kalle
Postitusi: 720
Liitunud: 21 Juun 2004, 22:53
Tsikkel: Joone all on miskit
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 13 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kalle »

makuke kirjutas:
Kuna mu tehnika (sõidukid) läksid võrrilt kohe IŽ idele üle siis jäid mopeedid ja minskid vahele.
Arvan, et oldmoped pidas siin rohkem üldist pilti silmas, aga see pole justkui enam väga oluline...vist:)

Ma üritaks seda teemat veidi rajale tagasi keerata. Nimelt mu isa plaanib Hiiumaale osta ATVd ja juba mõnda aega on ta veendunud, et mina ütlen talle täpselt, millise ta peaks ostama.

Aga ma pean ütlema, et pole nendele aparaatidele isegi väga ligi sattunud..muust teadmisest rääkimata. Isal oleks vaja head töömasinat. Maal on u 9 hektarit maad ja enamus mets. Mõte oleks siis kasutada seda metsas liikumiseks hooldustöödel. Tuulemurru jm puhastus jne. Käruga oksi jm ja palgi vedamiseks on tal tehtud selline (auto)ratastega telg, mida siiani auto järgi vedanud. ATVga saaks aga teadagi ligi jm.

Kiirus ja funfaktor pole olulised. Mulle tundub, et tal on pigem väikest traktorit vaja, aga ATV oleks universaalsem. Millise hinnaklassiga peaks arveatama ja kui palju liigub kasutaud tehnikat? Mõned kommentaarid oskab keegi ehk poetada..
KZ1000C3
ST1100N
XL600R
R1100GS
STS Pelikan MK I
Kasutaja avatar

ziim911
Postitusi: 138
Liitunud: 27 Juul 2004, 20:39
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas ziim911 »

http://foorum.atv.pri.ee/

Uuri seda saiti. Seal liigub ka kasutatud tehnikat.
Suzuki Kingquad 700 - >Suzuki gsx-r 600 K5 - > BMW G650GS -11
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas makuke »

See väiketraktori mõte on mõnes mõttes parem, sest rasket käru on sellega parem vedada. Atv konksule tohib toetada raskust kuni 60kg umbes (täpselt ei mäleta). Traktori kasuks räägib aga see, et see kannatab palju rohkem raskust taga otsal. Kui väiketraktorist rääkida, siis www.automoto.ee foorumis oli juttu väikestest tšehhi traktoritest. Need on 4x4 ja sobiksid hästi metsatöödeks. Kuid see võib maksta päris kobedat hinda. Kui aga plussid hakkavad atv peale minema, siis soovitan kuni 400 cc mootorit. Näiteks 650cc kawa ja 360 kawa. 650cc erineb välimuse ja kiiruse ja mõnede muude näitajate poolest aga kui minna metsa, siis 360cc on pea aegu sama võimekas aga hinnavahe on üüratu. Kuigi mina arvan, et atv ei ole ikka metsas palkide tirimiseks mõeldud, soovitan tšehhi väiketraktorit.
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

makuke kirjutas:
Kuigi mina arvan, et atv ei ole ikka metsas palkide tirimiseks mõeldud, soovitan tšehhi väiketraktorit.
ATV on justnimelt töövahend. See, et paljusid neist kasutatakse lõbusõidukina ei muuda seda.
Spetsiaalselt raskemateks vedudeks on olemas ka topelt tagasillaga variandid. Lisavarustusena on atekatele metsaveoks saada isegi vedavate rataste ja palgitõstukiga järelkäru... mis maksab küllsamapalju kui atv ise.

Kui eksootikat ei karda, ja kasutatud eksemplare kah mitte, siis üks traktoriks ideaalne diiselmootoriga polarise sõjaväemudel momendil müügis: http://myygihunt.googlepages.com/home
hälvik

oma_jope
Postitusi: 177
Liitunud: 27 Mai 2006, 14:59
Asukoht: Here, There And Everywhere

Lugemata postitus Postitas oma_jope »

makuke kirjutas:
atv ei ole ikka metsas palkide tirimiseks mõeldud, soovitan tšehhi väiketraktorit.
Oleneb metsast ja kärust. Oma metsas olen ma 2-teljelise, mootorattavelgedel (justnimelt velgedel, rehve peal ei olnud) palgikäruga ja isikliku kondiauru toel küllalt palke vedanud. Märjad, 4-5m pikad ja ~30 cm tüveotsast. Kui inimene saab hakkama... Abiks oleks kärule 2. telg lisada.
Kasutaja avatar

deadend
Postitusi: 350
Liitunud: 26 Juul 2004, 23:51
Tsikkel: Yamaha
Asukoht: tartu
Tänanud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas deadend »

tundub et makuke on siin üks mõtetu tjuuningevend ega teagi õieti midagi, atv e. AllTerrainVerhicle e. sõiduk igale maastikule, makuke vist ajab sassi quadraceri ja atv aga noh küll ta vast kunagi harib ennast.
Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas makuke »

Jaja "muidugi ma ei tea mis vahe on atvl ja quadil.."
Lihtsalt kui on tõsisem mets siis atv ga on kehvem töötada. Ja atvd ma pole maha laitnud, vaid ütlesin oma arvamuse, mida mina teeks. kui on tõesti hea ja avar metsaalune siis miks mitte näiteks 360 kawasaki ga kui on palju suuremaid oksi maas, siis traktor parem. Sa Deadend oled siis atv omanik, et saad kaasa rääkida suurel suul. Eks sa proovi atvd kahjustamata raielangul sõita, kus on suured oksad ja muu praht koristamata.. Pealegi, nagu ma mainisin siis atv konksule on lubatud toetada umbes 60kg ainult.. palgiveoks on seda vähe.
Kasutaja avatar

hannes
Postitusi: 682
Liitunud: 11 Mär 2004, 08:28
Tsikkel: Ducati Multistrada 1200S
Asukoht: Niinsaare
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas hannes »

makuke kirjutas:
Pealegi, nagu ma mainisin siis atv konksule on lubatud toetada umbes 60kg ainult.. palgiveoks on seda vähe.
Teemast välja, aga makukuesele teadmiseks, et sõiduauto konksule tohib toetada umbes 75kg. Sellegipoolest saab PÄRIS raskeid kooormaid vedada.
Mis aga puutub ATV-ga töö tegemisse, siis minu isikliku arvamuse kohaselt on see pigem hädapärane variant. Nii palgiveo kui lumelükkamise seisukohast. Kui taolist tööd päevast päeva teha vaja on, siis ikka mõistlik traktor soetada.

Ida-Virumaa – lähemal kui tundub, lahedam kui arvad!
Ducati Multistrada 1200S
Honda NC 750X DCT (müüdud, teenis mind truult täpselt 3 aastat ja 21000km)
Honda XRV 750 MooramaaPaar (müüdud, teenis mind truult 10 aastat ja 68000km)
Iga tsikli jaoks on oma tee!

Kasutaja avatar

makuke
Postitusi: 1097
Liitunud: 03 Mai 2005, 20:30
Tsikkel: enduro ja asfalt
Asukoht: Anija vald
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas makuke »

Kasutaja avatar

No_name
Postitusi: 211
Liitunud: 19 Apr 2005, 20:31
Tsikkel: Varsti tuleb..

Lugemata postitus Postitas No_name »

makuke kirjutas:
Jaja "muidugi ma ei tea mis vahe on atvl ja quadil.."
Lihtsalt kui on tõsisem mets siis atv ga on kehvem töötada. Ja atvd ma pole maha laitnud, vaid ütlesin oma arvamuse, mida mina teeks. kui on tõesti hea ja avar metsaalune siis miks mitte näiteks 360 kawasaki ga kui on palju suuremaid oksi maas, siis traktor parem. Sa Deadend oled siis atv omanik, et saad kaasa rääkida suurel suul. Eks sa proovi atvd kahjustamata raielangul sõita, kus on suured oksad ja muu praht koristamata.. Pealegi, nagu ma mainisin siis atv konksule on lubatud toetada umbes 60kg ainult.. palgiveoks on seda vähe.

Noo kuule mees , vaata mida sa suust välja kah ajad. Ega atv ei ole sl ilu asi, paar kriimu okstest ei tee midagi. MIllega veel sõita langil kui mitte atv-ga. Palkide vedamiseks ei ole vähe sellest kui just mingi hiinakas 150ccm ja tagu veoga pole. Siiani olen ikka julmematest sopa hunnikutest ja lankidest läbi sõitnud ,et vähe pole. Nooh mudas ainuke jama jääb kinni kui lolli peaga sõita aga muidu asi ikka väga 5. Nii ,et makuke hari end veits. ATV nimi juba ingiliskeeles ütleb ,et see ei ole sul only asfaldi püss. Kui paar oksa teda juba segavad siis nooh milleks ta on tekib küsimus ? Lihtsalt sa ei julge kuskile peale lennata ja tõelist võimsust proovida kuna kardad turundusliku välimuse pärast.
Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

No_name kirjutas:
Lihtsalt sa ei julge kuskile peale lennata ja tõelist võimsust proovida kuna kardad turundusliku välimuse pärast.
tõenäoliselt lihtsalt isa ei luba...
:lol:
hälvik

Holms
Postitusi: 309
Liitunud: 06 Apr 2006, 13:42
Tsikkel: VN 1500 MS
Asukoht: Mulgimaa
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Holms »

Üks tuttav käis paar aastat Rootsis talus tööl, kus vedas ATV-ga metsast materjali välja. Kärul oli käsivints ja 3-m pikkused läksid peale, mingi 1-1,5 tm kannatas peale panna. Üks hiinlaste tehtav plank mudel: http://www.alibaba.com/catalog/11469141 ... ailer.html
Üldse saab erinevate lisaseadmetega varustatult ATV-ga väiksema aiandustalu ära peetud: http://www.summitstands.com/catalog.asp ... tyTrailers
Endalgi käis peast mõte kunagi läbi, et muretseks maale just töö tegemiseks ATV, kuid haakeriistade küllaltki krõbe hind vaigistas mõneks ajaks selle mõtte.
Loom kõnnib, mees sõidab
IZ->...->VX 800..->VN 1500 MS
Kasutaja avatar

hannes
Postitusi: 682
Liitunud: 11 Mär 2004, 08:28
Tsikkel: Ducati Multistrada 1200S
Asukoht: Niinsaare
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas hannes »

Holms kirjutas:
Üks tuttav käis paar aastat Rootsis talus tööl, kus vedas ATV-ga metsast materjali välja... ja ...Üldse saab erinevate lisaseadmetega varustatult ATV-ga väiksema aiandustalu ära peetud...
Küsimus ei ole mitte selles, kas ATV-ga saab tööd teha või mitte. Muidugi saab ja tehakse ka. Iseasi, kui tulemusrikas see töö on. Kes on harjunud ATV-ga tegema, ei kujuta muudmoodi seda tegemist ettegi. Lund saab ka autoga lükata. Piisavalt on neid novaatoreid, kes jeebile või isegi LADA-le lumesaha ette disaininud. Aga minu arvamuse kohaselt on traktoriga teatud töid mugavam teha. Sest traktor on spetsiaalselt nende tööde jaoks loodud.
ATV-l tavaliselt ei ole jõuvõtuvõlli. Sellisteks vajadusteks paigaldatakse autonoomne jõuagregaat, ehk siis lisamootor või suht lahja elektrimootor. Miks krt peaks olema ühel masinal kaks mootorit? Traktoril reeglina on jõuvõtuvõll standardis. Vähe arenenumatel isenditel lausa mitmes eri suunas. Lisaks hüdrosüsteem. Kõiki lisavidinaid saab nendelt käitada.
Aga noh, see lihtsalt minu arvamus. Kaalun ka ise ATV ostu, aga mitte põhiliseks töövahendiks.

Ida-Virumaa – lähemal kui tundub, lahedam kui arvad!
Ducati Multistrada 1200S
Honda NC 750X DCT (müüdud, teenis mind truult täpselt 3 aastat ja 21000km)
Honda XRV 750 MooramaaPaar (müüdud, teenis mind truult 10 aastat ja 68000km)
Iga tsikli jaoks on oma tee!

Kasutaja avatar

oldmoped
Postitusi: 2418
Liitunud: 02 Sept 2004, 10:42
Tsikkel: Misasi see veel on?
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas oldmoped »

Eks see rohkem paljus maitse asi ole kah. Ma just kaalun seda, et olemasolevate väiketraktorite asendajaks osta endale ATV.
Halepõllundusega ma eriti ei tegele ning käru taga puid ja kive vedada, kände sikutada, lund lükata, lohistit ja rulli vedada saab sellega tunduvalt mõnusamalt... kui sellele veel kuidagi niiduki kah külge saaks, et metsaradasid puhtaks niita...

Kuskil ei ole ju öeldud, et töötegemine ei pea mugav ja lõbus olema.
Siiani asi kahjuks hinnas kinni.
hälvik
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “ATV/Quad”