Kukkumine ja taastumine

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
Kalvar
Postitusi: 26
Liitunud: 18 Dets 2008, 14:53
Tsikkel: KTM 525 SX, GasGas 450 FSE

Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Kalvar »

on`s kellelgi kogemusi või taastumiskava soovituseks (küünar- ja kodarluu mitmed lahtised murrud), või siis on kellelgi praktika, kui pikalt võtab aega et hiljem ka ratta selga uuesti istuda ? Haigusleht tuleb ametlikult miski pool aastat.
Kukkumine (peni jooksis põõsast ette kui tegin maja juures nö. soendustiiru tiiru enne Männiku rajale minekut) suuresti oma süü läbi paljuski sest peale tagumiste klotside vahetust jäi support tagasi surumata ja esimesel vajutamisel see ei toiminud ja külge maha panna ei õnnestunud, st. töötas vaid esimene mis mind kohe üle lennutas.



Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8375
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 317 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Oli õlavarre kahe kõõluse parandusopp. Võttis ikka suht kaua aega taastumine. Käsi kaelas kuu aega ja siis kaks kuud pea igapäevast ravivõimlemist. Peale seda oli ikka veel kuu aega tunda et asi on parandatud.


Supermoto stunts
Postitusi: 127
Liitunud: 11 Aug 2009, 18:18
Asukoht: Tallinn

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Supermoto stunts »

Haavade puhtus, rahu ja tervislik eluviis (õlu võid 100%protsenti unustada), mida vähem koormat haiget kätt seda kiiremini kondid kasvavad kokku ja kiiremini saad tsikli selga. Aga edaspidi saad ilmamuutusi ennustada :)

Kasutaja avatar

Möku
Postitusi: 597
Liitunud: 23 Veebr 2007, 16:04

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Möku »

Pärast jalaluumurdu sain ratta selga miskit kuus-seitse nädalat pärast kipsi eemaldamist.

Esimesel paaril nädalal oli vähe valus ja tegin kartlikult ainult vasakpöördeid, sest parem jalg oli katki olnud. Aga hirm läks ruttu üle ja sõidulust tuli kiirelt tagasi. Läksin pärast luumurdu isegi liialt hoogu ja siis olin tuharapõrutusega jälle ligi kolm kuud out enne kui kannatas sanga ronida. See lihase muljumise värk on isegi hullem kui luumurd. Nüüd kuus kuud kukkumisest möödas ja ikka tunnen, et tuhar pole enda oma. :roll:

Eks sa võta rahulikult ja kui kips juba maas ning piisavalt aega on, siis ikka veeprotseduurid ja ujumine aitab kõige paremini taastuda.

Usinus-Kasinus-Cosinus
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kalvar
Postitusi: 26
Liitunud: 18 Dets 2008, 14:53
Tsikkel: KTM 525 SX, GasGas 450 FSE

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Kalvar »

ise mõtlen ka et ujumine kõige parem on, praegu veel korbad luuväljumiste haavadel peal ja läheb veel mõni päev aega aega, kipsit pole enam :)

aga oodata on veel teist oppi kuna meie tipphaiglal (PERH) ei olnud vastavat plaati-käsivarrele siis paigaldati õlavarre plaat mis ca 20+ cm pikk :shock:

Kasutaja avatar

sang
Postitusi: 1796
Liitunud: 18 Veebr 2004, 11:01

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas sang »

Sellega läheb sul kaua :(.

Igatahes tasub mingi taastusravi terapeudi või kasvõi perearstiga rääkida ja taastusharjutuste kavad paika panna, et taastumine natukenegi muretum oleks. Kõige kehvem (valusam ja aegavõtvam) variant on see, kui sa lihtsalt ootad lahase mahavõtmiseni ja siis hakkad ise vaikselt proovima liigeste kasutamist.

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Loff »

Kohe kindlasti taastusravi võimlemist võtta. Mina oma reieluuga esimene kord ei võtnud võimlemist. Taastumine venis ikka sigapikaks. Kuna murd kokku ei kasvanud siis tehti 8 kuud peale õnnetust uuesti opp. 2 päeva pärast oppi kamandati püsti ja omal jalal kõndima. Muidugi ei ole peale õnnetust ja peale kordusoppi olukorrad samad. Ühesõnaga 2 kuud 2-3 korda nädalas võimlemist ja harjutusi ning jaanuaris lumelauaga mäele (opp oli 31.mail). Konsulteeri kindlasti füsioterapeudiga.

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

No_name
Postitusi: 211
Liitunud: 19 Apr 2005, 20:31
Tsikkel: Varsti tuleb..

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas No_name »

Võin enda kogemustest pajatada. Augustis oli laks. Reka keeras ette ja käsi sai kannatada. Labakäes kokku 4 murdu. Sõrmeluud läksid kiiresti aga need luud mis nukkidest randme juurde jooksevad, nendega siiani jama. Peale laksu olid kolm pikemad sõrme ühe pikkused. Pandi rapla haiglas kipsi ja öeldi ,et paraneb. Magada ei saanud, käisin kiirabis süste saama. Oli aruda saada ,et asi õige pole. Läksin linna, seal pandi koha erakorralisse ja lõikusele. Metall läks sisse. (rapla haiglasse ei soovita ma mitte mingi murruga minna). Peale oppi sõin valuvaigisteid ja lamasin voodis. Kips oli kuu aega. Peale seda ravivõimlemist 4x nädalas. Sõrmed ei liikunud üldse, neli sõrme sain kiiresti liikuma. Keskmise sõrmega oli/on/ ja vist jääb ilge jama. Ei taha ta liikuda. Ca 10kraadi vist tuleb. Läksin uuesti opile kus metall välja võeti, sest segas liikumist. Nüüd käin siiani taastusravis, väga vaikselt tuleb. Üks sõrm ei taha nukkidest liikuda. Öeldakse ,et edusammud, kuid ma töövõimetu sisuliselt. Õnnetusest siiani olen kaotanud kehakaalus. Enne olin tugeva kehaehitusega, nüüdseks aga lihased taandunud, sest midagi käes hoida ei saa. Ujun nädalas 5km ja tervisesporti kuid asi pole ikka see. Igastahes väga piinarikas ja vaevaline taastumine, minu elujärjele pani igastahes kõva põntsu. Taastumine veel kestab ja ei teagi, kas saab asja. Igastahes mina loodan, sest kui ei loodaks, sisendaksin ainult negatiivsust endasse. Taastusravi 225kr tund, kuna mina olin kannataja maksab kindlustus. Siiski minu käsi vigane ja jube vaevaline see värk.
Tervitused rekajuhile, kes ei näidanud suunda ja peeglisse vaadata ei viitsinud, sest tal on 30 aastat staazi.

Rait

Viimati muutis No_name, 26 Jaan 2010, 18:37, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar

vandaal
Postitusi: 266
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:05
Tsikkel: CB fighter,KawaKX450,Husa550SM
Asukoht: Tartu,Valga
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas vandaal »

Mul oli laks 24 oktoober 2009 ja nüüdseks on täis saanud 3 kuud,kukkusin õlg ees ja murdsin õlavarreluu + katkine luu sõitis omakorda sisse kapslisse ja see oli ka puruks + tsikkel kukkus selja peale ja oli veel kopsupõrutus,tartus lapiti kokku,kirurg ütles,et tema pole siukest puzzlet varem näinud...
2 nädalat peale oppi oli täispõrgu,magada ei saanud,liigutada ka mitte,kuna liiga valus oli.
1 kuu käisin käetoega,kindlalt kasutage,kui siuke õnnetus.
Kui kuu aega ortoosiga kätt hoitud ilusti,siis 2 ja 3 kuu olen igapäev käinud taastusravis,kallis lõbu aga elad ainult üks kord (võin anda nr Tartus,kes tegeleb).
Väga tähtis on käija taastusravis,kuna lihased kärbuvad ära,kui neid vahepeal ei liiguta ja kui vaikselt liikuma hakkab siis isetegevusena hakkavad lihased valesti töötama,olen 2 kuud võimlenud ja 100% on taastunud 70 % ja päris endiseks ei saagi.
soovitan kasutada ka erinevaid ravimeid mis aitavad luu kiiremini kokku kasvada ja võimalikult palju liikuda,kui võimalik,et veri mõnusalt ringi käiks ja lihased hapnikku saaks :D
Kui miskeid küsimusi siis andke tuld...

Supermotos:KTM SMR 450upto505/Mäkketõusus:Husaberg 650/Kestvuskrossis Kawasaki kx450f/Tänaval Honda Streetfighter/
Õlu järel:Sääreväristaja/Peolt koju:kondimootor
http://www.carma.ee
http://www.krestonehitus.ee
#7 ja 585
Kasutaja avatar

tramm66
Postitusi: 2430
Liitunud: 14 Juun 2005, 01:37
Tsikkel: gixxer
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas tramm66 »

Pljaa - mul eelkõnelejaga täpselt sama lugu aga mul 5 kuud möödas, üks opp veel ees ja pole üldse sellist tunnetki, et käsi kunagi üldse normaalselt liikuma hakkab. Need krdi hulgimurrud ongi sellised, et kas joppab paranemisega või mitte...

Kasutaja avatar

vandaal
Postitusi: 266
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:05
Tsikkel: CB fighter,KawaKX450,Husa550SM
Asukoht: Tartu,Valga
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas vandaal »

tramm66 kirjutas:

Pljaa - mul eelkõnelejaga täpselt sama lugu aga mul 5 kuud möödas, üks opp veel ees ja pole üldse sellist tunnetki, et käsi kunagi üldse normaalselt liikuma hakkab. Need krdi hulgimurrud ongi sellised, et kas joppab paranemisega või mitte...

no siis oleme vähesed,kellel kapsel k sodiks on kukutud...
aga mul läks sellega õnneks,et oma ala spetsialist lappis kokku ja siiamaani kõik teised kirurgid kiitnud...
hetkel teen juba jõutrenni,et lihased tagasi saada ja homme lähen pilti tegema,et näha kas on kokku kasvanud.
siis tahaks,et metall ära võetaks,kuna segab käe liikumist,näis mis õeldakse selle peale...

Supermotos:KTM SMR 450upto505/Mäkketõusus:Husaberg 650/Kestvuskrossis Kawasaki kx450f/Tänaval Honda Streetfighter/
Õlu järel:Sääreväristaja/Peolt koju:kondimootor
http://www.carma.ee
http://www.krestonehitus.ee
#7 ja 585
Kasutaja avatar

hary
Postitusi: 126
Liitunud: 23 Apr 2007, 17:08
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas hary »

OP-is käinutele/minejatele pehmelt öeldes soovitan vedelat aminot ja tsinki, fosforit jne luudele. Tilga panek veeni veel tõhusam, saab Audenteses panna, tüütu aint mingi 3h istuda..
Kuna inimene koosneb valgust on piisav valgu resurss kogu oma amonohapete ahelaga primaarse tätsusega elundite parendamise protsessis..
Soovi korral saab ka minu käest.

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Loff »

vandaal kirjutas:

aga mul läks sellega õnneks,et oma ala spetsialist lappis kokku ja siiamaani kõik teised kirurgid kiitnud...

A.Pintsaar?

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

vandaal
Postitusi: 266
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:05
Tsikkel: CB fighter,KawaKX450,Husa550SM
Asukoht: Tartu,Valga
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas vandaal »

Loff kirjutas:
vandaal kirjutas:

aga mul läks sellega õnneks,et oma ala spetsialist lappis kokku ja siiamaani kõik teised kirurgid kiitnud...

A.Pintsaar?

M.Merila :D

Supermotos:KTM SMR 450upto505/Mäkketõusus:Husaberg 650/Kestvuskrossis Kawasaki kx450f/Tänaval Honda Streetfighter/
Õlu järel:Sääreväristaja/Peolt koju:kondimootor
http://www.carma.ee
http://www.krestonehitus.ee
#7 ja 585
Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Loff »

vandaal kirjutas:
Loff kirjutas:
vandaal kirjutas:

aga mul läks sellega õnneks,et oma ala spetsialist lappis kokku ja siiamaani kõik teised kirurgid kiitnud...

A.Pintsaar?

M.Merila :D

Nägupidi ilmselt tean....

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kalvar
Postitusi: 26
Liitunud: 18 Dets 2008, 14:53
Tsikkel: KTM 525 SX, GasGas 450 FSE

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Kalvar »

Sain taastumisravist nüüd piisavad painutus-venitusvõtted kätte, lisaks soovitas vanem nõukaaegne taastusravi õde, et kasuks tulevad „Mumjö“ kapslid (miski mägedepoegade iidne ravim), mul on ka tunne, et iial ei saa ma sangpommi kohalikul jaanitulel enam lennutada- vähemalt mitte esikohale :x

Kurioosum on see, et plaanisin veel Vandaali (on vist Kristjan, helistasin ka korra) käest teist ratast osta teades , et ta just ka kukkunud... sorry...

Kasutaja avatar

Yerba
Postitusi: 1225
Liitunud: 09 Juun 2006, 00:42
Tsikkel: Honda VFR800X Crossrunner '13

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Yerba »

Pagan. Kahju teist kohe. Aga teemasse haakuvana soovitaks seda lugeda motokoolide kasvandikel. Ja endalgi, korra kuus. Siis hoiab pea selgemana ja kiirused väiksemana (crash)

www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
Kasutaja avatar

vandaal
Postitusi: 266
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:05
Tsikkel: CB fighter,KawaKX450,Husa550SM
Asukoht: Tartu,Valga
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas vandaal »

Kalvar kirjutas:

Sain taastumisravist nüüd piisavad painutus-venitusvõtted kätte, lisaks soovitas vanem nõukaaegne taastusravi õde, et kasuks tulevad „Mumjö“ kapslid (miski mägedepoegade iidne ravim), mul on ka tunne, et iial ei saa ma sangpommi kohalikul jaanitulel enam lennutada- vähemalt mitte esikohale :x

Kurioosum on see, et plaanisin veel Vandaali (on vist Kristjan, helistasin ka korra) käest teist ratast osta teades , et ta just ka kukkunud... sorry...

mina jah,Ma just tahtsin küsida,et kas kukkusid ka 525-ga

Mumiost:ise olen ka neid söönud algusest peale aitavad luudel taastuda 2 korda kiiremini.
Makarov rääkis,et tal tuttav sõi ka neid,käis pidevalt jooksmas ja 2 nädalaga oli näpuluu korras ja tyyp võistlustules.

http://www.verkkoapteekki.fi/product_in ... anguage/ee

Eesti oma ei pidavat nii hea olema,pigem Läti või Venemaa hind ka odavam,kui vaja võin hankida...
ja edaspidi kindlasti kaltsiumi tablette ka süüa :wink:

Supermotos:KTM SMR 450upto505/Mäkketõusus:Husaberg 650/Kestvuskrossis Kawasaki kx450f/Tänaval Honda Streetfighter/
Õlu järel:Sääreväristaja/Peolt koju:kondimootor
http://www.carma.ee
http://www.krestonehitus.ee
#7 ja 585

MASSÖÖR

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas MASSÖÖR »

soovitan selle mägedevaigu "mumio"ga ettevaatlik olla...aastad tagasi peale õnnetust-jalaluu lahtist murdu pandi jalaluud kokku lappides korralik 20cm pikk plaat kruvidega luu otste külge kinni. Sõin seda mägedevaiku nii kui rahvatarkus ette nägi...kui siis plaati välja kruvima hakati läks drelli asemel ka peitlit ja vasarat vaja...luu oli nii isukalt kasvanud, et osalt ka plaat sinna sisse ära kaduda tahtis...päriselt :shock:
ehk oli ka tolle aja vaik otse kaljult kraabitud...tänased vaigud juba lahjemat sorti :lol:

Kasutaja avatar

marko233
Postitusi: 200
Liitunud: 18 Sept 2007, 13:47

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas marko233 »

Ennast pani ka teema mõtlema, et kevadel tuleb maksimaalselt hea turvavarustus osta. Ainuke kompromiss, mis teha plaanin on kevlarist teksad.

CBR F3; CBR 954rr; Tuono 1000; MT-01
Kasutaja avatar

Teema algataja
Kalvar
Postitusi: 26
Liitunud: 18 Dets 2008, 14:53
Tsikkel: KTM 525 SX, GasGas 450 FSE

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Kalvar »

vandaal kirjutas:
Kalvar kirjutas:

Sain taastumisravist nüüd piisavad painutus-venitusvõtted kätte, lisaks soovitas vanem nõukaaegne taastusravi õde, et kasuks tulevad „Mumjö“ kapslid (miski mägedepoegade iidne ravim), mul on ka tunne, et iial ei saa ma sangpommi kohalikul jaanitulel enam lennutada- vähemalt mitte esikohale :x

Kurioosum on see, et plaanisin veel Vandaali (on vist Kristjan, helistasin ka korra) käest teist ratast osta teades , et ta just ka kukkunud... sorry...

mina jah,Ma just tahtsin küsida,et kas kukkusid ka 525-ga

Mumiost:ise olen ka neid söönud algusest peale aitavad luudel taastuda 2 korda kiiremini.
Makarov rääkis,et tal tuttav sõi ka neid,käis pidevalt jooksmas ja 2 nädalaga oli näpuluu korras ja tyyp võistlustules.

http://www.verkkoapteekki.fi/product_in ... anguage/ee

Eesti oma ei pidavat nii hea olema,pigem Läti või Venemaa hind ka odavam,kui vaja võin hankida...
ja edaspidi kindlasti kaltsiumi tablette ka süüa :wink:

kukkusin jah 525-ga, väga palju "mumjod" ja kaltsiumi enne teist oppi ka sisse ei tahaks ajada, äkki kasvab liiga kokku :),

siiani kühveldan ühe käega lund, et veri liiguks... järgmine opp sõltub 09.02.10 röntgenpildist,

edu ka sulle paranemisel :)


Ryyt

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Ryyt »

Päris täpselt sama vigastust vist ei olegi, seetõttu ei tea täpselt ka soovitada. Ma kukkusin puruks küünarliigese ja kildudeks õlavarreluu. Peale kipsi mahavõtmist liikus küünarnukk ca 5 kraadi. Omapäi harjutuste tegemisest ei tulnud midagi välja. Punnisin kõvasti, aga kasu praktiliselt ei olnud, liikuvus ei paranenud. Siis käskis arst, kes opereeris, kibekiiresti taastusravisse minna, muidu jääbki käsi paindumatuks. Läksin koguni kahte eri kohta (Mustamäe polikliinik ja Mustamäe haigla), kuigi sellist topeltkoormust vist ametlikult ette ei olnud nähtud. Kuu või poolteist kõva punnimist ja saigi küünarnuki liikuma. Eriline tänu Mustamäe haigla taastusravi spetsialistile!
Augustis kukkusin ja veel märtsis jalgratta selga ronides oli kohati valus, aga õnneks kadusid valutuiked kiiresti. Minu kogemus ütleb, et peale kipsi mahavõtmist ei tohi kindlasti mitte niisama passida, vaid aktiivselt liigutada (soovitavalt spetsialistide näpunäidetel). Ehk nagu minu kirurg seletas, et miks lapsed paranevad luumurdudest hulga paremini kui täiskasvanud, on just see, et tervenemisel annavad kogu organismile tublit koormust (mängivad, spordivad jne.).


Tim0
Postitusi: 39
Liitunud: 24 Mai 2009, 23:18
Tsikkel: Suzuki sv 650

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Tim0 »

mul liikus ka siis küünarnuk ülivähe kui trauma polnud küünarliigesega seotud üldse.
lihtsalt fikseeritud asendi tõttu jääb kangeks, mõne päevaga taastus.
ise soovitaks taastusravis käia, on rohkem kasu kui kodus harjutuste tegemisest.

Kasutaja avatar

Loff
Postitusi: 2868
Liitunud: 18 Nov 2006, 18:23
Tsikkel: Husqvarna TE610, Kawa VN740
Asukoht: Maal
Tänanud: 41 korda
Tänatud: 34 korda
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Loff »

Tim0 kirjutas:

ise soovitaks taastusravis käia, on rohkem kasu kui kodus harjutuste tegemisest.

Ja võid sattuda vääägade kena füsioterapeudi käe alla... :bsmile:

https://www.youtube.com/@paavokaleva
Impa Kulli Lohikäärme!
Yamaha TTR600 '00(panin risu)
KTM 620 LC4 '97(müüsin maha)
Kawasaki VN750 '87
Husqvarna TE610E '02
Kasutaja avatar

-PitBull-
Postitusi: 1186
Liitunud: 10 Mär 2006, 21:59
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas -PitBull- »

Sai ka 2007 maa külgetõmbejõud ära proovitud Pilt. Kuna käsi kohe väga paiste läks, siis esimese opi käigus jäi midagi kahesilma vahele (vist :P ) ja kui käsi hakkas paari kuu jooksul normaalset välimust võtma ning võis vaikselt taastusraviga alustada, randmed ja sõrmed ei liikunud üldse ja kolm keskmist sõrme olid kõik ühepikkused :D , tuli välja, et peab veel minema opile. Mingi deformatsioon oli vaja veel korrastada, mis tegemata jäi. Opi aja sain umbes poole aasta pärast, selle ajaks sõrmed juba liikusid ilusti, aga tuli minna uuesti remonti ja siis jälle alustada otsast peale taastusega. Üle kahe aasta on nüüd möödas ja pool logu see käsi nüüd on ja ega paremaks enam ei lähe, 45 minutilise maanteesõiduga hakkab juba nii tunda andma, et enam edasi eriti sõita ei taha. Põrutusi ka ei kannata ja külmaga on kohe sõrmed kanged ja valus liigutada, rääkimata suuremate raskuste tõstmistest. Niiet kellel võimalus, siis jätke see maa külgetõmbejõud proovimata (crash) , sest osad vigastused ei taastu kunagi.

Pilt


Riga->Planeta 5 1991->Jupiter 2K 1968-> R1 2005->Honda CBR600RR 2004
Kasutaja avatar

justcraizy
Postitusi: 513
Liitunud: 23 Jaan 2008, 17:01
Asukoht: Tallinn, Tartu

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas justcraizy »

Endal kukkumisel läksid õlas mingid lihaskiud jne... luud jäid terveks aga siiski, aasta praktiliselt möödas, ja siiani annab kohati tunda. Ja ma ei saa aru, mis värk selle temperatuuriga on. Kergejõustiku ajast vigastasin põlve ning siiani on maru hästi tunda kõik välised temperatuuri muudatused. Oskab keegi seletada???

Kukkumine on noorte meeste ala, kui vanust juba üle 20ne siis paranemine läheb vaevaliselt :)

zx6r(04)->zx6r(06)->zx10r(08)-> cbr600rr(07)
Kasutaja avatar

vandaal
Postitusi: 266
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:05
Tsikkel: CB fighter,KawaKX450,Husa550SM
Asukoht: Tartu,Valga
Kontakt:

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas vandaal »

Suvel hiilin poes külmlettide vahel enamvähem vasta maad,kuna põlved on ka tuksis,soovitan alati kasutada põlvekaid,kui maanteerattaga sõidate,tuul tõmbab läbi 8)

Ja hetkel,kui väljas on miinus kraadid siis metall külmub õlas nii ära,et edasi liigun nagu robot :)

Supermotos:KTM SMR 450upto505/Mäkketõusus:Husaberg 650/Kestvuskrossis Kawasaki kx450f/Tänaval Honda Streetfighter/
Õlu järel:Sääreväristaja/Peolt koju:kondimootor
http://www.carma.ee
http://www.krestonehitus.ee
#7 ja 585

rm250
Postitusi: 78
Liitunud: 12 Aug 2008, 21:49
Tsikkel: yamaha tdm850,honda cr250
Asukoht: mulgimaa

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas rm250 »

Nonii need kukkumised!Bikega on nendega kergelt läinud õnneks.Aga eelmise aasta kevadel enne jaani sai siis krossikaga kukutud kahjuks.Ise arvasin,et suur põrutus ja saan varsti maast lahti aga võta näpust...Nimelt kukkusin hüppel ja tuttaval rajal seega ikka pikad lennud...Kaks hammast sodi,hingata ei saanud väga pikalt ja nuh püsti ka mitte.Kuigi kiirabi ka ei kutsund kohe aga kui vennas oli koos isaga mu koju tassind ja ma voodis ka ikka kuidagi ei saand paremaks viidi kiirabisse.Seal algul oldi rahulikud agab peale kompuutrit läks kiireks ja topiti igasugu tilguteid ja hingamis aparaadid.Nimelt tuli välja,et kolm lüli katki.Õigemini 2hel mõrad sees ja üks ikka mingid killud eemaldunud ja hiljem arst ütles,et napilt oli mingist närvist mööda läinud.Sain hurjutada,et kohe kiirabi ei kutsund ja end üldse liigutasin.Aga jah aasta lõpus sain juba istuda ja tööle aga enne seda lamamine päris pikalt ja siis hakkasin kõndima õppima.Aga taastus ravi hakati haiglas tegema üpris varakult ,nimelt hoolsa pigu all kindlaid harjutusi ,et liikumine säiliks ja lihased ei degenereeruks.Nüüd tööl,tõstan maast raskusi nii 80 kilo ja pool kummargil kergelt ikka seljaga kuna lihtsalt asjad suured lahmakad.Sellega saab hakkama aga ei tea kuidas põrutusega lood on kas kannatan.Nimelt lülide vahe ka mingid millimeetrid väiksemad.
Ratast enam pole aga hing ihkab ikkagi.Vist mingiaeg üritan korra kellegi rattaga,et mis selg teeb ja kui kannatab siis vist suvel rajal näeb taas.Aga kindlasti enam mitte nii hullult uja ehk jääb nüüd mingi hirm ka sisse.
Tahtsin öelda,et ka mul käis jutt läbi kui öeldi,et selgrooga jama aga ise olin koguaeg positiivne ja tegin ikka korralikult harjutusi ja kindlasti mõjus ka sõprade toetus.Aga positiivne hoiak ja nalja tegemine sealjuures andis jõudu ja ei lasknud ära vajuda.


Lcf666

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas Lcf666 »

Mul laksust 10 aastat.Puruks olid küünarliiges,ranne ja põlv.Vasakul pool.Peale oppe 5k taastusravi ja palju kaltsjumit.Vigastused hoida soojana ja vältida liigset koormust.Annavad veel praegugi tunda kui suuremat koormust annad.Jupp aega ei sõitnud.Küünarliiges hakkas valutama.Sõidustiil muutus kohe rahulikumaks ja vasakule kallutades ikke väike plokk sehen.

Kasutaja avatar

jup
Postitusi: 161
Liitunud: 24 Sept 2007, 12:05
Tsikkel: XL600V Transalp
Asukoht: tln

Re: Kukkumine ja taastumine

Lugemata postitus Postitas jup »

Kas kukkujad ka teavad, et millisele summale on iga liikleja tervis kindlustatud - 5,5 miljonit - võin ka eksida. Keegi teile seda raha ei anna, aga kui õnnetus on korralikult fikseeritud, siis selle raha eest saab juba päris palju taastusravi.
Mida kauem oodata taastusraviga, seda väiksem tõenäosus on, et vigastatud liiges/vms korralikult üldse kunagi liikuma hakkab. Pärast traumat tuleks füsioterapeuti külastada nii ruttu kui võimalik. Ei tasu jääda ootama, et kips maas jne. Sageli saab juba ka kipsiga miskit teha. Kui aga ainult plaadid ja kruvid pandud, siis veelgi lihtsam.

Kiiret paranemist!

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”