EMF

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

mella
Postitusi: 4580
Liitunud: 12 Apr 2005, 19:55
Tänatud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mella »

martino, oled sa selle ka kokku arvutanud, milline oleks kõigi nende ametimeeste koguarv ning millised motivaatorid paneks neid sebima?
Ja kui need motivaatorid on rahalised, millisest suurusjärgust aasta lõikes jutt käib ning millistest allikatest seda finantseeritakse?

Ehk siis millised oleks EMF-i kulud ja tulud miinimumprogrammina ja siis ka sinu unistuste programmi täitumisel?



Kasutaja avatar

Martino
Postitusi: 214
Liitunud: 15 Dets 2004, 15:00
Tsikkel: KTM LC4 Adventure/GasGas EC250
Asukoht: Tallinn/Laagri
Tänanud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Martino »

lärm kirjutas:

Mis sellel Kuke Leol seal viga oli,mees täiega oli ja on pühendunud sellesse ??? ,nüüd tal ka litsents taskus jne.
Võrtsu enduurol polnud ju Kuke Leo tehnilise komisjoni juht,vaid tavaline abimees seal ,sest Kaldmäe tõi kolm litsentsiga oma inimest sinna tööle ja leo jätsin veel neljandaks et asi sujub.
Värton kui vaadata sind kes seal niisama ringi könnib,käed taskus ja loll irve näol ja targutab seal niisama ,siis tõesti isegi kohalik külamees Kuke Leo oli sust 2x pädevam sel võistlusel ja temast oli kasu eesti enduuros ,sest mees tuli ja tegi ja vägaheal tasemel. Sina Värton ainult targutad,(samas olen reeglistiku asjas sinuga kohati nõus kui just juuksekarva löhki ei aeta) ,aga ütle üksasi mis sa oled enduro heaks käekäiguks teinud ,ainult üks asigi ?????????????????. Nüüd sa vastad et sa ei peagi tegema midagi kuna sinult pole palutud nagu alati ,ah las parem jääda..... sa ei pea vastama :D :D :D Jumal tänatud ,et su üks söber veel söna ei vöta siin kes kunagi rääkis et ta on miljoneid eesti enduuro spordi heaks kulutanud ,siis oleks asi ikka päris hull :D :D

See ka veel et keegi ennem mainis , PÄEVA PEALT kohe oleksin nõus enduro komisjonist ära tulema ,kui keegi minust pädevam oleks ja tahaks tulla et asjad paremaks lähevad ----VABASTAKSIN SELLE KOHA MINUTI pealt , Värton oled huvitatud, veel parem kui leib muigugi läheks???? :D :D .
Pakun vabatahtlikult enda kohta , näidake nüüd oma aktiivsust koht on olemas soovi korral .
igaljuhul edu edaspidiseks

Lärm

Sellise suhtlusstiili juures on äärmiselt keeruline konstruktiivne olla :). Isikute ründamisega me kaugele ei purjeta. Fakt on see, et pukkidel ja kolmnurkadel oli pille parc ferme's küll ja veel. Kas see on tehnilise kontrolli ebapädevuse või teadliku reeglirikkumise tulemus, pole oluline. Ja muide - vähemasti viimati olin ma enamasti raja ääres. Oli põhjust olla. Sõitja oli seal.

Aga kui sa juba kord oma kohta komisjonis pakud, siis ma võtan selle vastu küll. Anna aga siia :). Mul on teadmine ja veendumus, et mul on Eesti enduurole miskit pakkuda küll. Kuhu tulla? :)

  • M -
Vihma korral toimub motokross kultuurimajas (Albert Gulk, Sõmerpalu).

lärm
Postitusi: 1148
Liitunud: 27 Aug 2007, 01:56
Asukoht: tartu
Tänatud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas lärm »

natuke läks tausta värvid sassi aga saab aru küll kes mida kirjutas

Kasutaja avatar

Martino
Postitusi: 214
Liitunud: 15 Dets 2004, 15:00
Tsikkel: KTM LC4 Adventure/GasGas EC250
Asukoht: Tallinn/Laagri
Tänanud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Martino »

mella kirjutas:

martino, oled sa selle ka kokku arvutanud, milline oleks kõigi nende ametimeeste koguarv ning millised motivaatorid paneks neid sebima?
Ja kui need motivaatorid on rahalised, millisest suurusjärgust aasta lõikes jutt käib ning millistest allikatest seda finantseeritakse?

Ehk siis millised oleks EMF-i kulud ja tulud miinimumprogrammina ja siis ka sinu unistuste programmi täitumisel?

Struktuurimuutus nõukogu muutmisest juhatuseks ei maksa mitte midagi. Kulu null. Okei, ärisregistri kandekulud muidugi on :). MTÜ juhatused nimelt töötavad enamasti tasuta. Ma olen ka praegu ühes ega saa aru, miks peaks see MTÜ mulle maksma selle tegevuse eest, mida ma selle raames teen ning mida niikuinii teeks, sest see meeldib mulle. EMF palgaliste töötajate arvu ja kulu kohta ei oska ma miskit öelda, selleks peaks praegusele kulustruktuurile otsa vaatama. Ma ei ole seda teinud, sest mul ei ole motiivi seda teha. Ma ei soovi EMF tegevjuht olla :).

Mul on arvamus, et juhatuses peavad olema inimesed, kes armastavad mootorrattaid ja motosporti. Neid ei saa rahaliselt motiveerida. Ja kuna entusiasm paratamatult vahel hääbub, tulebki neid inimesi vahetada.

Minu pakutud struktuuris on ainult üks rida, millega tõenäoliselt kaasnevad mingid kulud - see on tehniline komisjon ning punase numbri taotlemisega kaasnev ülevaatus. Tehnilise komisjoni tegevusega tekivad kahtlemata ka mingid kulud nendele sõitjatele, kes punast numbrit tahavad. Sellega tuleb arvestada.

Vihma korral toimub motokross kultuurimajas (Albert Gulk, Sõmerpalu).

leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas leib »

Vaata ,RK, sina oled ärimees ,mina olen kätega töötegija,millegi looja ja küll ma niipalju raha teenin ka ilma spekulatsioonita,et osta lapsele ratas ja endale ka ja buss samuti,selleks pole vaja mul kuhugi ronida ,kleepuda ja lipsitseda.

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Psaiko kirjutas:

Vähemasti mõnigi asjalik ettepanek on tulnud!

Nagu ma saan aru siis endurokomisjonil on mx77, leib ja Martino (eeldan: Margus Värton, kelle omanduses on domeen http://www.enduro.ee) näol olemas uued entusiastlikud liikmed! Martino näol oleks kandidaat isegi nõukokku või juhtkonda, sest esitletud toimimis ja kontrollmehhanismid on ju igati asjalikud!

Asi on päikselisem, kui muidu tundub!

Sorry, aga enduuro ei huvita mind karvavõrdki.

Kasutaja avatar

Martino
Postitusi: 214
Liitunud: 15 Dets 2004, 15:00
Tsikkel: KTM LC4 Adventure/GasGas EC250
Asukoht: Tallinn/Laagri
Tänanud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Martino »

mx77 kirjutas:

Sorry, aga enduuro ei huvita mind karvavõrdki.

Enduuro ja motokrossi vahel on kaks kokkupuutepunkti - tehnilised tingimused võiksid olla koos üle vaadatud ning kestvuskross on distsipliin kahe ala piiril, millega peavad mõlema ala komisjonid tegelema. Ülejäänus need maailmad tõesti väga ei lõiku.

Vihma korral toimub motokross kultuurimajas (Albert Gulk, Sõmerpalu).
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Martino kirjutas:

Üheks võimaluseks on EMF struktuuri muutmine niimoodi, et puhtalt esindusfunktsiooni täitva ning mitte millegi eest vastutava nõukogu asemel oleks EMFil juhatus koos juhatuse liikme vastutuse ja juhatuse liikme õigustega. Selle valib üldkoosolek. Noh, näiteks 5 liiget ning koosolekud kord kuus, vajadusel sagedamini.

See oli ka eilsel koosolekul korra teemaks, aga siiski leiti, et kuna spordiföderatsiooni juhtkonnas võiks ja peaks olema sellised isikud, kellel on autoriteeti ja suhteid suurettevõtetega, riigivõimuga. Võiks olla isegi mõni poiitik. Siis sellest seltskonnast vaevalt on keegi nõus enda peale võtma kõik juhatuse liikme staatusest tulenevaid kohustusi ja kaasnevat vastutust (ja mitte liikmesklubide vaid seaduse ees). Seega otsustati, et nõukogu võiks jääda. Ehk siis peaks asja vaatama äriühingutega paralleeli tõmmates aktsiaseltsi struktuuri, kus nõukogu on omanike (ehk siis meie puhul liikmesklubide) esindaja ja juhatus tegelb igapäevase juhtimisega nõukogu järelevalve all.
Et nõukogu mugavaks ei läheks saavad klubid selle tagada sellega, et käivad aastakoosolekul. Selles osas on väga kahju, et ei ole tulnud juurde uusi klubisid. Enamus klubisid on ikka väga vanad ja nende eesotsas on need nn. "vettinud mägrad", kelle soov midagi muuta on suht olematu ja kui keegi teeb mõne ettepaneku midagi paremaks teha läheb lahti jutt, et kuidas nemad nõuka ajal kirsadega jne... , mida oli vahest ka eile kuulda. Kahjuks just selliste meeste suust, kellel on tegelikult palju kogemusi ja kellelt ootaks häid ettepankuid. Aga ju nad siis ei suuda out of box üldse mõelda. Aetaks mingit oma vagu ja kõik.

Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Martino kirjutas:

Lisaks juhatusele, presidendile, peasekretärile ja revisjonikomisjonile on ühes korralikus motospordi alaliidus järgmised üksused:

  • alakomisjonid
  • tehniline komisjon
  • arbitraažikomisjon
  • distsiplinaarkomisjon
  • aukohus
  • keskkonnakomisjon
  • meditsiinikomisjon
  • meediakomisjon

Et komisjonid ei tekiks nagu tolm eimillestki ega esindaks seeläbi eikedagi, peab selgelt paigas olema, kuidas need valitakse ning kui pikalt kestavad nende volitused ning kuidas nad töötavad.

Palun vaielda :)

Mille jaoks on eraldi vaja lisaks alakomisjonidele:

  • tehniline komisjon (iga distsipliini komisjoni töö ja spetsiifika)
  • keskkonnakomisjon FIM ja UEM reeglistik arvestab seda
  • meditsiinikomisjon (esitatavad nõuded võistluse korraldajale, mis tingimustele pea vastama võistluste kohapealne metsitsiiniline teenistus)

Lisaks mis on alpool olevate komisjonide eesmärk ja kellest on komisjonid moodustunud?

  • meediakomisjon (millega hakkab tegelema?)
  • arbitraažikomisjon (millega hakkab tegelema?)
  • distsiplinaarkomisjon (millega hakkab tegelema?)
  • aukohus (millega hakkab tegelema?)
Martino kirjutas:

MTÜ juhatused nimelt töötavad enamasti tasuta. Ma olen ka praegu ühes ega saa aru, miks peaks see MTÜ mulle maksma selle tegevuse eest, mida ma selle raames teen ning mida niikuinii teeks, sest see meeldib mulle. EMF palgaliste töötajate arvu ja kulu kohta ei oska ma miskit öelda, selleks peaks praegusele kulustruktuurile otsa vaatama. Ma ei ole seda teinud, sest mul ei ole motiivi seda teha. Ma ei soovi EMF tegevjuht olla :).

Mul on arvamus, et juhatuses peavad olema inimesed, kes armastavad mootorrattaid ja motosporti. Neid ei saa rahaliselt motiveerida. Ja kuna entusiasm paratamatult vahel hääbub, tulebki neid inimesi vahetada.

Kui nüüd panna need kaks postitust kokku siis mitte kuidagi ei tule välja, et kulusid ei kaasne ja juhatuse liimetele ei peaks midagi maksma! Nimetagem kasvõi MTÜ juhatuse liikme tegevuse kulud (transport, soetatud vahendid-kasvõi paber ja pliiats jne). Teiseks on selles konstruktsioonis üks möödalaskmine- pole veel kuulnud, et komisjonidesse just distsipliinide komisjonidesse oleks tohtu tung ja järjekord!

Muidu on mõtted ja konstruktsioon kõvasti rohkem, kui siin ülejäänud postitustes nüanssides urgitsemine ja niisama paukumine ebaõiglase maailma üle.
Teisalt on need ühe inimese mõtted, mis vb kellegi teise mõtetega ei ühti. Kui neid mõtteid kellegi, kasvõi mõtete omaniku poolt ettelükatud inimeste kaudu ei hakata rakendama siis on see tühipaljas õhk!

Kes seda kõike ellu peaks viima, mida kirjeldatud on? EMF on liiga umbisikuline tegevus! On nende mõtete taga ka inimesed, kes mõtlevad samamoodi ja kes oleks nn uues organis arvestatavad kandidaadid?

Kasutaja avatar

reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Tere!
Kuna õnneks elame vabas riigis,meil on sõnavabadus ja iga-üks saab/tohib avaldada oma arvamust siis seda ka teen...kuigi vb natuke teise nurga alt,kuna pole ei spordifuntsionäär-tippsõitja(võistleja),pole kunagi kuulunud kuskile nõukokku-ega motoklubisse...aga olen suur motospordi huviline ja motokrossi harrastaja juba mitu aastat.See,mis ma siit teemast ja seda lugedes nö "kaasa" võtan on tüüpiline eestlaslik teine-teise mustamine,kohati vaidlemine-vaidluse enda pärast ja sisu jääb hoomamatuks.Ja siit edasi..."mis tulemust või enamusele sobivat arvamust siit saabki siis tulla"?
Aga mida või millisena tahaks näha mina motosporti?Me oleme väike(vaene..samas mitte enam nii vaene ka) riik ja talente on meil vähe ja mis seal salata,pole kaugel aeg kui Tanel Leok astub tippareenilt kõrvale,Juss on pea-aegu juba kõrval...samas Eestis neile vastast pole...siis kus on järelkasv?Jah,on Kutsar...Lusbo...jne,seda on vähe, kuid kust mujalt need tulevased tipud siis tulla saavad kui me selle järelkasvu tekkimise eest nii vähe huvi tunneme ja just see saaks-peaks olema EMF,i üks põhisuundi.Toetus klubidele nt sellisel näol,et aidatakse osta väikesed rattad riigi poolt 50-65-85cm3...siit lööbki välja üks klubide suurem häda e huviliste puuduse põhjus,et vanematel(eriti lõuna pool) pole sellist raha aga vb on suur huvi ja tehniline taip,et neid rattaid putitada?Mina nt ei tunneta kuskilt otsast,et Eestis on olemas EMF???Kas see on mingi kinnisele ringile mõeldud organisatsioon?Teiseks...EMF võiks,peaks minema nt kärude tootja juurde ja võitlema välja soodustuse,et mees,kes omab litsentsi...on kuskil klubis kirjas...saab nt "Tikist" käru soodsamalt ja kärule tuleb kleeps..."see käru on soetatud EMF,i toel...arendamaks motosporti"?(sama ka ratastega).Järgmiseks...minna ja istuda maha nt mototehnika maaletoojatega ja siis ka Pankadega ning võidelda nt ENDURO ratastele välja järelmaks e liising(vb ma tean valesti...aga minu arust ei anna pangad krossi ja enduro ratastele liisingut?).Edasi...tuleb minna ja istuda maha "Kultuuriministeeriumi" ametnikega ja teha neile selgeks,et kuulge..."Jalgpall/Korvpall" on küll huvitavad alad...aga mitte ainukesed ja motosport on meil paraku maailma tasemel(nt AIGARI MM,i 2-koht)...no kutat,see mees peaks olema hommiku tv-s...kus on "Postimehe" interviu temaga üle 2e lehe,et "räägi natuke endast,millega vabal ajal tegeled,mis Su huvialad on...kas poliitika ka huvitab või keda parteidest toetad...kas Sa kalal oled käinud jne...midagigi,sest mulle nt pakuks see huvi...aga lugeda kuskilt väikest nupukest,et "Läks hästi...tuli teiseks" ning siis paneme üle lehe kuidas Korvpallis Rakvere Tarvas mängis Valga...mis iganes kossuklubiga(ärge võtke kossu/jalka mehed isiklikult)...aga maailmas te kahjuks pole EI KEEGI.Siis EMF ja motokrossi rajad.Paraku on Eestit õnnistatud metsa ja lõuna pool ka kuppelmaastikuga,et radu teha pole mingi probleem...aga RMK ja ka paljud vallavalitsused näevad motospordis kui mingit katku(aga paljus sellel e ebameeldivas suhtumises oleme me motomehed ise süüdi...nt konkreetne juhtum kunagi Võrumaalt.Olime trennis ühes karjääri tekitatud krossirajal ning rahvast oli u 7meest ja äkki sai mingitel nö enduro-mäkketõusu meestel küllalt ja nad hakkasid mööda järske kallakuid ülesse kimama ning osad ka karjääri taga põllul...taamal oli üks talu ja äkki tulid sealt 2 meest,talu omanik ja ta poeg,ühel oli käes rehvi monteerimise heebel ja teisel käed lihtsalt rusikas ning oli väga lähedal,et osad mehed oleks füüsilise noomituse saanud,sest talul oli karjääri serva lähedale istutatud just kuuse ja männi istikud ja need tolvanid sõitsid need pilbasteks..teine lugu:krossirada on suvilate rajooni läheduses kus inimesed tulevad nv-veetma,siis miks peab trenni tegema nt kl:22.00 õhtul???Kas enda-minast kaugemale on tõesti raske mõelda?)Ehk siis,et ala poina hoida...tuleks minna just juhtivatel liikmetel ja selgitada...miks-kus-millal...kuulata ka teine pool ära ja teha kompromiss.
Enduro e Kestvuskross....on ta siis EMF...või mitte egiidi all...Hr:Lärm...ära võta isiklikult...aga käisin kunagi LEIGO järvede ääres vaatamas talvist kestvust ja kuna olen elukutselt meedik,siis muidugi mind huvitas,et kuidas see pool on orgunnitud..."EI KUIDAGI",sest 2-punase risti tibi,kelle käes oli sideme rull ja plaastreid täis kohver+üks pehme kaelalahas...ja kui ma läksin juurde ja küsisin,et "Kullakesed"...kui miskit peaks juhtuma kuskil raja kaugemas lõigus...mis edasi saab?Vastus oli..."Meie ei tea"????See on lubamatu ja ebaaus võistlejate suhtes ning võtta kergema vastupanu teed minnes võistlejatelt alkiri,et olete omal vastutusel...pole eriti viisakas motosportlaste suhtes.
Kuram...mul ideid...juttu veel jätkuks...aga töö kutsub.
EDU JA OLGEM IKKA SÕBRAD,sest motomehed pidid ju kokku hoidma(milles ma tegelikult natuke kahtlen)?

Kasutaja avatar

Martino
Postitusi: 214
Liitunud: 15 Dets 2004, 15:00
Tsikkel: KTM LC4 Adventure/GasGas EC250
Asukoht: Tallinn/Laagri
Tänanud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Martino »

Psaiko kirjutas:

Mille jaoks on eraldi vaja lisaks alakomisjonidele:

  • tehniline komisjon (iga distsipliini komisjoni töö ja spetsiifika)
  • keskkonnakomisjon FIM ja UEM reeglistik arvestab seda
  • meditsiinikomisjon (esitatavad nõuded võistluse korraldajale, mis tingimustele pea vastama võistluste kohapealne metsitsiiniline teenistus)

Lisaks mis on alpool olevate komisjonide eesmärk ja kellest on komisjonid moodustunud?

  • meediakomisjon (millega hakkab tegelema?)
  • arbitraažikomisjon (millega hakkab tegelema?)
  • distsiplinaarkomisjon (millega hakkab tegelema?)
  • aukohus (millega hakkab tegelema?)

Tehniline komisjon tegeleb selles visioonis ennekõike sportsõidukite tehniliste kaartide väljastamise ning registri pidamisega, samuti tehnilise kontrolli korraldamisega. Ilma tehnilise komisjonita ei saa sportregistrit tekkida, sest peab olema pädev organ, kes sportsõidukite vastavuse nõuetele üle kontrollib. EALis on see rutiin kenasti paigas, inimesed teada ning mingit sõbramehe poolest veetorust tehtud puuriga auto rajalelubamist ei toimu.
Keskkonnakomisjon tegeleb mürkroheliste ja muidu innukate puukallistajate kergitatud probleemide menetlemisega ning sõitjate ja võistluste korraldajate sellealase koolitamisega. Kuna FIMi ja UEMi reeglitesse suhtutakse meil niikuinii üsna loominguliselt, siis on vaja kokku leppida, missugused normid ja millisel viisil on vastuvaidlematuks täitmiseks ning mille toimub lõputa või lõpuga üleminekuperiood. Mürkrohelised on probleem, ja mida aasta edasi, seda hullem. EMFi ja mootorispordi keskkonnaalane kuvand tervikuna on spordi tulevikule ülioluline.
Meditsiinikomisjon võiks ja peaks tegelema korraldajate ja miks mitte sõitjate koolitamisega. Ühtlasi oleks see kanal, mille kaudu jõuaks meedikuteni info uuema kaitsevarustuse või popimate kiivrite ning nendega ringikäimise kohta. Jah, selle koha võiks täita üks usin inimene. Aga see peab siis usin inimene olema :).
Meediakomisjon on tegeleb EMF meediatöö ning mootorispordi avaliku kuvandi loomisega. Ka siin võib vaielda, kas see peab just komisjon olema - aga ma usun, et peasekretär üksi koos osakoormusega meediainimesega ei vea seda asja heale tasemele välja. On tõsi, et meie sport peab jõudma televisiooni tagasi. Me võime rääkida, et meedia läheb netti, juutuubi jne, aga tegelikkus on see, et info jõuab inimesteni telepurgist. Kõik muu on täiendav. Ilma meediata on keeruline ka sponsoritele huvitav olla ning see, kuidas motosport meedias välja näeb, on osa vastusest küsimusele, kust tuleb motosporti raha.
Arbitraažikomisjon/apellatsioonikomisjon on komisjon, mis tegeleb määratud karistustele või kohtunikekolleegiumi otsustele esitatud apellatsioonide lahendamisega. Kohtunikud on ekslikud nagu kõik inimesed ning võistlejal peab olema võimalus tehtud otsus edasi kaevata sõltumatule organile. Arbitraažiõigus on FIMi SCs sätestatud õigus, mille realiseerimiseks meil ei ole paraku seni olnud võimalust. Rangelt võttes ei ole vale öelda, et meil korraldatav motosport ei ole kooskõlas FIM Sporting Code'ga, sest meil puuduvad selles sätestatud organid sportlaste õiguste realiseerimiseks.
Distsiplinaarkomisjon tegeleb distsiplinaarüleastumiste menetlemisega. Nende asi on võtta vastu otsus, kui mõni uljama meelega sõitja või selle lähikondne kellegi kulmu rulli taob või näiteks kohtuniku läbi sõimab.
Aukohus tegeleb näiteks sellega, kui mõni tubli motosportlane või motoametnik peaks väljaspool motosporti hakkama saama millegi ebasobivaga - no ma ei tea, näiteks autotäie narkotsi vedamisega. No ilmselt peaks siis miskit tegema või kuidagi reageerima ning kuna see ei ole otseselt spordiga seotud, siis ei sobi selleks muud organid.

Vihma korral toimub motokross kultuurimajas (Albert Gulk, Sõmerpalu).
Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

mx77 - ja kui keegi teeb mõne ettepaneku midagi paremaks teha läheb lahti jutt, et kuidas nemad nõuka ajal kirsadega jne... , mida oli vahest ka eile kuulda. Kahjuks just selliste meeste suust, kellel on tegelikult palju kogemusi ja kellelt ootaks häid ettepankuid.

Et ei tasuks unustada, et need mehed on pidanud aastaid elama kitsas bussis, panustama kogu mõistuse ja finantsi sporti ning loomulikult muudab see nii mõnegi inimese maailmavaate tegelikkuses oluliselt kitsamaks olenematta tema maailmaränduri mainest. See lause ei ole öeldud kellegi solvamiseks :!:

Samas tekitavad teatud härrade "ennast salgavad" kommentaarid hämmastust sest täna loodab mingi osa, ilmselt üsna suur osa vähemalt kohalikust krossimaailmast vaid nö ausale demokraatlikule krossikomisjoni ja vajadusel ka nõukogu valimisele. Ei tea kommenteerida kuidas teistes distsipliinides on aga seal vähemalt tuntakse selle järele puudust ning ei saa olla midagi jaburamat kui demonstreerida siin oma rumalust, mõistmatust ning tahtmatust areneda, üritades naeruvääristada neid kes üritavad välja tuua värskeid ideid.

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne
Kasutaja avatar

Teema algataja
haldjas
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Sept 2007, 18:26
Tsikkel: honda/suzuki
Asukoht: Valgamaa
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas haldjas »

Psaiko kirjutas:

Küsimus!
Kas teil kõikidel on võimalik oma arvamust avaldada sellisel kujul:
I alapealkiri-Mina sooviks EMF-ilt selliseid arenguid ja selliseid samme: ning seejärel loetelu
II alapealkiri-Mina sooviks EMF alakomisjonilt selliseid arenguid ja selliseid samme: ning seejärel loetelu koos argumenteeritud põhjendustega!

SUUDATE TE SEDA?

Eilne koosolek meenutas rohkem soolo motokrossi komisjoni koosolekut, mis on ka mõistetav- mehed pole ammu kokku saanud :) Vähem oli sisulist arutelu, aga mõistliku juttu oli siiski piisavalt. Paljud klubid ei andnud aru, et räägime EMF-ist kui mitmete motospordi aladega seotud organisatsiooni tegevusest.
Ma pole päris kindel, kas ma suudaks kaasa rääkida näiteks kelgu või mäkketõusu küsimustes, samuti olen ka skeptiline, et üks isa suudaks objektiivselt hinnata kogu noortega seonduvaid probleeme jms.
Kuna oli näha, et inimesed on väga ebalevad ja nagu keegi enne mainis, vanad olijad ei ole valmis veel uusi tegijaid aksepteerima või usaldama, siis meie leiame, et 11. novebri valimised peaks suutma edasi lükata.
Nii rutakalt esitatud kandidaadid ei anna mingit kindlust. Vanad tegijad ei tohiks niisama lihtsalt minema jalutada, nad peaks altpoolt tuleva surve tagajärjel korrastama EMF-i struktuuri, lõpetama aruandlusaasta 31.12.2013 seisuga, valmistama ette kõikide lepingute, kontaktide, informatiivse materjali jne. üleandmise jms See aeg annaks võimaluse klubidel ,kus vastavate litsentsidega või liikmeskonnaga sõitjad korraldada oma koosolekud, et valida oma kandidaadid nii nõukogusse ( juhatusse- ükskõik kuidas seda nimetame ) kui ka alakomisjonidesse.
me arvame, et EMF-is peaks olema nõukogu -juhatus A- kus on vähem liikmeid,kus on inimesed, kellel puudub ärihuvi, aga kes on valmis panustama.Pigem siis n.ö võimuresurssi, võrgustikuresurssi omavad isikud).
nõukogu-juhatus B- kus on igal alal üks koht ehk juba rohkem kui A-rühmal, kelle kanditatuuri alade esindajad hääletusele panevad (nt. klubidel,kus pole supermoto sõitjaid ei saa selle kandidaadi vastu hääletada kui klubid, kus on supermoto sõitjad on kokku leppinud kandidaadi osas- see olgu sisediskussiooni asi, sisevaidluste koht ning konsensuse leidmise koht).Ma ei näe, et jätkusuutlik oleks olukord ,kus nõukogus-juhatuses 5-st liikmest kolm on Mx sõitjad/isad/tootjad , üks ringraja vend ja näiteks üks endine külkavend,kes on täna ärimees .
Aga jah see on pigem unistus :) Unistus, et meie niigi väikeses motoseltskonnas koheldakse kõiki võrdselt. See millega EMF kui organistasioon tegelema peaks on minu arvates Martino kenasti lahti kirjutanud.( mõned lisad juurde- nagu laste ja noorte sportlase turvalisuse tagamine läbi erinevate meetmete või õigemini minimeerida riske, lisaks erinevad kampaaniad- noorte liiklusturvalisus teadlikuse tõstmine :-kanna kiivrit, ära mine üksi rajale jne)
Sisuline aladepõhiline töö peaks olema komisjonide rida.
Mis puutub meedikuid, siis olen nõus eelpool nimetatud asjaoluga. Korraldasime suvel noortele laagri ja kutsusime koolitama punase risti töötaja, kes seletas mida teha ja mida teha ei tohi. Siis panime ühe lapse täisvarustusega matile, et nüüd ta kukkus, mida teha ? ja oligi kimbatus, meedik ei osanud kiivrit , kaelakaitset ja muud varustust eemaldada. Ja veel mitmeid aspekte, mida ta tegelikult ei teadnud, aga see pole antud teemas oluline, tahtsin öelda, et meedikute koolitus on oluline .

Viimati muutis haldjas, 24 Okt 2013, 20:23, muudetud 1 kord kokku.
Vääramatu usk viib sihile....tsikkel viib sihtpunkti.
Kasutaja avatar

Psaiko
Postitusi: 386
Liitunud: 04 Mär 2009, 09:47
Tsikkel: R1
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Psaiko »

Hmm

Ilmselt ideaalis ja rahakama organisatsiooni struktuurina oleks see tõsti ilus, kas motomaailmas on seda raha selle jaoks? Teisalt küsimus, miks nende samade ülesannetega ei saa hakkama iga distsipliini komisjonid? Kui need ülesanded kirjutada igale komisjonile ülesanneteks! Ma kardan, et ühe monstrumi sisse mitme väiksema montrumi loomine ei ole otstarbekas!

Kas neid erinevaid ülesandeid ei saa ära jagada komisjonde liikmete vahel ja esindusena igast distsipliinist vähemalt üks liige. Iga komisjon peaks oma valdkonnaga ise tegelema ning tõesti meedia ja meditsiin peaks olema ühine tegevusala kasvõi koolituste näol.

Sportmasinate register on vb vajalik!
Kuidas see tänasel hetkel toimib?
Miks see on vajalik või kuidas see tänasel hetkel toimib ilma registrita?

Martino kirjutas:
Psaiko kirjutas:

Mille jaoks on eraldi vaja lisaks alakomisjonidele:

  • tehniline komisjon (iga distsipliini komisjoni töö ja spetsiifika)
  • keskkonnakomisjon FIM ja UEM reeglistik arvestab seda
  • meditsiinikomisjon (esitatavad nõuded võistluse korraldajale, mis tingimustele pea vastama võistluste kohapealne metsitsiiniline teenistus)

Lisaks mis on alpool olevate komisjonide eesmärk ja kellest on komisjonid moodustunud?

  • meediakomisjon (millega hakkab tegelema?)
  • arbitraažikomisjon (millega hakkab tegelema?)
  • distsiplinaarkomisjon (millega hakkab tegelema?)
  • aukohus (millega hakkab tegelema?)

Tehniline komisjon tegeleb selles visioonis ennekõike sportsõidukite tehniliste kaartide väljastamise ning registri pidamisega, samuti tehnilise kontrolli korraldamisega. Ilma tehnilise komisjonita ei saa sportregistrit tekkida, sest peab olema pädev organ, kes sportsõidukite vastavuse nõuetele üle kontrollib. EALis on see rutiin kenasti paigas, inimesed teada ning mingit sõbramehe poolest veetorust tehtud puuriga auto rajalelubamist ei toimu.
Keskkonnakomisjon tegeleb mürkroheliste ja muidu innukate puukallistajate kergitatud probleemide menetlemisega ning sõitjate ja võistluste korraldajate sellealase koolitamisega. Kuna FIMi ja UEMi reeglitesse suhtutakse meil niikuinii üsna loominguliselt, siis on vaja kokku leppida, missugused normid ja millisel viisil on vastuvaidlematuks täitmiseks ning mille toimub lõputa või lõpuga üleminekuperiood. Mürkrohelised on probleem, ja mida aasta edasi, seda hullem. EMFi ja mootorispordi keskkonnaalane kuvand tervikuna on spordi tulevikule ülioluline.
Meditsiinikomisjon võiks ja peaks tegelema korraldajate ja miks mitte sõitjate koolitamisega. Ühtlasi oleks see kanal, mille kaudu jõuaks meedikuteni info uuema kaitsevarustuse või popimate kiivrite ning nendega ringikäimise kohta. Jah, selle koha võiks täita üks usin inimene. Aga see peab siis usin inimene olema :).
Meediakomisjon on tegeleb EMF meediatöö ning mootorispordi avaliku kuvandi loomisega. Ka siin võib vaielda, kas see peab just komisjon olema - aga ma usun, et peasekretär üksi koos osakoormusega meediainimesega ei vea seda asja heale tasemele välja. On tõsi, et meie sport peab jõudma televisiooni tagasi. Me võime rääkida, et meedia läheb netti, juutuubi jne, aga tegelikkus on see, et info jõuab inimesteni telepurgist. Kõik muu on täiendav. Ilma meediata on keeruline ka sponsoritele huvitav olla ning see, kuidas motosport meedias välja näeb, on osa vastusest küsimusele, kust tuleb motosporti raha.
Arbitraažikomisjon/apellatsioonikomisjon on komisjon, mis tegeleb määratud karistustele või kohtunikekolleegiumi otsustele esitatud apellatsioonide lahendamisega. Kohtunikud on ekslikud nagu kõik inimesed ning võistlejal peab olema võimalus tehtud otsus edasi kaevata sõltumatule organile. Arbitraažiõigus on FIMi SCs sätestatud õigus, mille realiseerimiseks meil ei ole paraku seni olnud võimalust. Rangelt võttes ei ole vale öelda, et meil korraldatav motosport ei ole kooskõlas FIM Sporting Code'ga, sest meil puuduvad selles sätestatud organid sportlaste õiguste realiseerimiseks.
Distsiplinaarkomisjon tegeleb distsiplinaarüleastumiste menetlemisega. Nende asi on võtta vastu otsus, kui mõni uljama meelega sõitja või selle lähikondne kellegi kulmu rulli taob või näiteks kohtuniku läbi sõimab.
Aukohus tegeleb näiteks sellega, kui mõni tubli motosportlane või motoametnik peaks väljaspool motosporti hakkama saama millegi ebasobivaga - no ma ei tea, näiteks autotäie narkotsi vedamisega. No ilmselt peaks siis miskit tegema või kuidagi reageerima ning kuna see ei ole otseselt spordiga seotud, siis ei sobi selleks muud organid.


lärm
Postitusi: 1148
Liitunud: 27 Aug 2007, 01:56
Asukoht: tartu
Tänatud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas lärm »

Martino---tösiselt 7nov Mäos. Kuna pean oma enda põhi panuseks Eesti endurospordi nagunii võimalikult ägede radadega võistluste korraldamist,mis võtab kogu energia,siis tõesõna saad minu koha endale enduro komisjonis kui nii otsustatakse. Kui tunned et tõesti suudad hetkel eesti enduurosse rohkem panustada minust ,siis olen sellega absoluutselt päri ,et pädevamad peavad komisjonis olema.
Aga Martino----nüüd on siis tegude aeg ,vaja oleks midagi füüsiliselt ära ka teha ,need kilomeetrised toredad kirjaread mis sa siia bikerisse toodad ei anna mingit kasu. Nüüd oleks tegusid vaja,oled sa selleks üldse võimeline????ära võta isiklikult ,aga,kahjuks need 8 a ,mis ma sind tunnen,siis ei meenu mulle kahjuks mitte ühtegi konkreetset tegu sinu poolt ,mis oleks eesti endurole kasu toonud.
See pläkutamine siin foorumis ei aita töesti millegile kaasa ,vaja oleks füüsiliset midagi teha. Enda koha pealt võin öelda ,et kahe täispika enduro,kahe ekstreem enduro proloogi ja ühe endurosprindi korraldamine 2013a on minu jaoks töesti lagi .
Ole oma konkreetsete ideedega 7 nov mäos ,kellaaeg selgub ,annan teada.

Leib---mina pole mingi ärimees ja pole ma kuhugi end lipitsenud vms. Lihtsalt see ,mis sa seal kirjutasid ,et isa ostab pojakesele tsikli ja käru jne ,see ajas töesti oksele. Minu isiklik aervamus on see ,et kahjuks see mida sa lood oma käekestega ei too sulle kahjuks niipalju sisse ja see ilus käru jääb sulle ainult unistuseks ,rääkimata tsiklist või bussist ja kogu selle asja nimi on EESTLASLIK KADEDUS,ära võta isiklikult sest ma ei tea kellega suhtlen ,teen lihtsalt omad järeldused sinu kommentaaridest.
Lärm

Kasutaja avatar

Teema algataja
haldjas
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Sept 2007, 18:26
Tsikkel: honda/suzuki
Asukoht: Valgamaa
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas haldjas »

Oma mõte kokkuvõtteks sain ma umbes sellise struktuuri, mis ei pretendeeri mingil juhul absoluutsele tõele vaid tundus vajaduspõhine :

Üldkoosolek – kõrgeim organ, mille pädevuses on näiteks põhikirja muutmine, eesmärgi muutmine, nõukogu liikmete valimine, majandusaasta aruande kinnitamine jne. Üldkoosoleku kutsub kokku juhatus tavaliselt üks kord aastas.

Nõukogu (MTÜ seaduse mõistes volinike koosolek) kavandab EMF- pikemaajalist tegevust, juhendab juhatuse tegevust ja otsustab igapäevase tegevuse raamest väljuvaid küsimusi. Liikmed valib XXX aastaks EMF-i üldkoosolek ja sinna kuulub XXX liiget ( nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik ). Nõukogu töötab vabatahtlikkuse alusel.

Juhatus – president kui juhatuse esimees on juhatuse liige ,kes korraldab juhatuse tegevust. Juhatus on xxx liikmeline. Juhatuse valib nõukogu, mille kinnitab üldkoosolek.

Sekretariaat- korraldab igapäevast tegevust ning viib ellu tegevuskava. Peasekretär kui sekretariaadi tegevjuht juhib sekretariaadi tööd. Peasekretäri valib juhatus , mille kinnitab nõukogu.

Alastruktuurid- komisjonid

Vääramatu usk viib sihile....tsikkel viib sihtpunkti.

leib
Postitusi: 185
Liitunud: 10 Mär 2013, 03:54
Tsikkel: Cz 86

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas leib »

Muidugi Kollist ajavad sind väiksed krossipoisid oksele,sest nende pealt SA ei teeni ja ōieti teed ,et astud tagasi Oma ametist ,koos Bienega peavadki lahkuma tema kintsukraapiad. Ja kui sul suurest organiseerimisest aega üle ehk jääb siis tee tööd ka.

Kasutaja avatar

Martino
Postitusi: 214
Liitunud: 15 Dets 2004, 15:00
Tsikkel: KTM LC4 Adventure/GasGas EC250
Asukoht: Tallinn/Laagri
Tänanud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Martino »

lärm kirjutas:

Aga Martino----nüüd on siis tegude aeg ,vaja oleks midagi füüsiliselt ära ka teha ,need kilomeetrised toredad kirjaread mis sa siia bikerisse toodad ei anna mingit kasu. Nüüd oleks tegusid vaja,oled sa selleks üldse võimeline????ära võta isiklikult ,aga,kahjuks need 8 a ,mis ma sind tunnen,siis ei meenu mulle kahjuks mitte ühtegi konkreetset tegu sinu poolt ,mis oleks eesti endurole kasu toonud.

Martino - Posts:209
lärm - Posts: 1158

Lihtsalt ääremärkuseks :)

Vihma korral toimub motokross kultuurimajas (Albert Gulk, Sõmerpalu).
Kasutaja avatar

2stroketaliban
Postitusi: 809
Liitunud: 25 Jaan 2008, 21:50
Tsikkel: Suzuki RM250K8
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas 2stroketaliban »

lärm wrote:Aga Martino----nüüd on siis tegude aeg ,vaja oleks midagi füüsiliselt ära ka teha ,need kilomeetrised toredad kirjaread mis sa siia bikerisse toodad ei anna mingit kasu. Nüüd oleks tegusid vaja,oled sa selleks üldse võimeline????ära võta isiklikult ,aga,kahjuks need 8 a ,mis ma sind tunnen,siis ei meenu mulle kahjuks mitte ühtegi konkreetset tegu sinu poolt ,mis oleks eesti endurole kasu toonud.

Martino - Posts:209
lärm - Posts: 1158

Lihtsalt ääremärkuseks :)

Not Bad :mrgreen:

http://www.ehkk.ee
CZ500.. Cagiva wmx250.. KTM sx250.. Yamaha yz250.. Yamaha yz125.. Suzuki rmz450.. Suzuki rm250.. Suzuki rmz450.. 450.. 450..jne

lärm
Postitusi: 1148
Liitunud: 27 Aug 2007, 01:56
Asukoht: tartu
Tänatud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas lärm »

Martino ära nüüd hiili körvale mingisuguste ääremärkustega 7 nov ole kohal 8)

Aga tundub et ühele kasutajale tabasin küll eelmises postituses täpselt naelapea pihta :D :D :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
haldjas
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Sept 2007, 18:26
Tsikkel: honda/suzuki
Asukoht: Valgamaa
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas haldjas »

ma arvan, et me vajame nii Lärme-kes korraldavad üritusi kui ka Martinosi, kes oskavad oma mõtteid struktuurselt kirja panna ( elame bürokraatlikus maailmas ) :)

Aga räägime ka rahadest :

Poliitikast me siinkohal ei pääse kahjuks. Meil on plaanis järgmisel aastal algatada diskussioon mitte olümpiaalade rahastamise teemal, selleks oleme juba teinud teatud ettevalmistusi ( muide selleks, et tekkiks kodanikualgatus pole EMF-i vaja, aga nende tugi kuluks ära küll). Põhirõhuks on laste ja noorte võrdse kohtlemise printsiip, tehnoloogiate areng, uue põlvkonna uued eelistused jms.

Poliitilise struktuurid sagedasti kasutavad sporti enda maine kujundamisel või taotletakse oma poliitilisele suunale toetust, kõikide spordialade vahel käib võitlus oma huvide eest, kus tehakse endale kasulikke otsuseid, mis mõjutavad omanikke, sportlasi ja pealtvaatajaid.
Poliitilised struktuurid on seotud erinevate spordivaldkondade arenguga ja mõjutavad poliitilisi otsuseid, finantseerimist .
Spordiorgnisatsioonide liidrid on sagedasti ise seotud poliitikaga, muutes lihtsamaks oma visiooni viimiseks ühiskonda. Poliitikud üritavad selle kaudu oma mõjuvõimu laiendada ja suunata. Samuti mõjutatakse näiteks ka televisiooni ülekandeid.Valitsus kasutab sporti rahva uhkuse, identiteedi ja omavahelise sidususe tugevdamiseks.

See resurss on täna kindlasti see, mis on EMF-i poolt kasutamata ja "põld" vajaks kündmist. Kahe aasta pärast on riigikogu valimised, meil on päris palju hääli kui me koonduks- see motiveeriks ehk ka mõnda poliitikut meie eest seisma. Enamus valijaskond teeb enda valikuid selle põhjal, mis laadi emotsioone suudetakse neile läbi meedia tekitada. see on puhas turundamise koht tegelikult.

Spordi rahastamise praegune struktuur:
Kultuuriministeerium

  • spordialaliidud - pearaha
  • noortesport + pearahad
    Kultuurkapital
    Hasartmängumaks
  • olümpiaettevalmistuseks ( EMF ei saa)
    -EMF -i puhul aastal 2013 suurprojektide voor noorte rahastus 12 000 eurot
    Haridus- ja teadusministeerium
  • Audentese spordikool – ca 3milj EEK
    KOV – üle 700 milj EEK ( motospordi kohta eraldi andmed puuduvad, tean vaid meie klubi toetusi)
    Sponsorid
    Eraisikud

Motosport balanseerib tehnoloogia, majanduslike huvide, meelelahutuse ja sportalse parema saavutuse vahel. Saavutusspordiga on seotud äriringkonnad, spordijuhtidega ja sponsoritega, kes on seotud meediaga, kus ülistatakse tippspordi saavutusi. Suurem edu spordis mõjutab otseselt TV vaadatavust ja marketingi. Interneti tulekuga on kõigil võimalik mistahes spordialaga tutvuda mistahes paigus maailas, seega kui meil pole tippe siis pole ka raha. Praegu meil on tipud ! seega ka see on kasutamata resurss EMF-i poolt lisaraha toomiseks motosporti.
Sporditurunduses on oluline suurendada spordis osavõtjate ja sealjuures ka pealtvaatajate hulka ning edukaid sportlasi esile tõsta, peamine eesmärk on suurendada fännide hulka ja korralada üritusi, mille pealt on võimalik teenida. Jällegi kasutamata resurss.
Lisaks püramiidi skeem , mille EMf oma jäikusega lootusetult on maha maganud, aga ehk on uutel meestel mõtteid kuidas see tagasi tuua.

Vääramatu usk viib sihile....tsikkel viib sihtpunkti.
Kasutaja avatar

yeekim
Toetajaliige
Postitusi: 6608
Liitunud: 09 Mai 2006, 12:08
Tsikkel: VT1300CX
Asukoht: Head mõtted
Tänanud: 649 korda
Tänatud: 399 korda

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas yeekim »

Võtan I'st X sõna ja miks ei võiks olla olümpia ettevalmistus= MM ettevalmistus?
Mille KRD'i pärast on mingi vettekusija parem kui krossisõitja?

edu

Saadetud kettaga lauatelefonist!

Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mx77 »

haldjas kirjutas:

Oma mõte kokkuvõtteks sain ma umbes sellise struktuuri, mis ei pretendeeri mingil juhul absoluutsele tõele vaid tundus vajaduspõhine :

Üldkoosolek – kõrgeim organ, mille pädevuses on näiteks põhikirja muutmine, eesmärgi muutmine, nõukogu liikmete valimine, majandusaasta aruande kinnitamine jne. Üldkoosoleku kutsub kokku juhatus tavaliselt üks kord aastas.

Nõukogu (MTÜ seaduse mõistes volinike koosolek) kavandab EMF- pikemaajalist tegevust, juhendab juhatuse tegevust ja otsustab igapäevase tegevuse raamest väljuvaid küsimusi. Liikmed valib XXX aastaks EMF-i üldkoosolek ja sinna kuulub XXX liiget ( nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik ). Nõukogu töötab vabatahtlikkuse alusel.

Juhatus – president kui juhatuse esimees on juhatuse liige ,kes korraldab juhatuse tegevust. Juhatus on xxx liikmeline. Juhatuse valib nõukogu, mille kinnitab üldkoosolek.

Sekretariaat- korraldab igapäevast tegevust ning viib ellu tegevuskava. Peasekretär kui sekretariaadi tegevjuht juhib sekretariaadi tööd. Peasekretäri valib juhatus , mille kinnitab nõukogu.

Alastruktuurid- komisjonid

Üks juhtimistase on ülearu. Sisuliselt teeks siis juhatus ja nõukogu sama tööd. Peasekretär on siis sisuliselt mittevajalik.

Kasutaja avatar

Martino
Postitusi: 214
Liitunud: 15 Dets 2004, 15:00
Tsikkel: KTM LC4 Adventure/GasGas EC250
Asukoht: Tallinn/Laagri
Tänanud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Martino »

lärm kirjutas:

Martino---tösiselt 7nov Mäos. Kuna pean oma enda põhi panuseks Eesti endurospordi nagunii võimalikult ägede radadega võistluste korraldamist,mis võtab kogu energia,siis tõesõna saad minu koha endale enduro komisjonis kui nii otsustatakse. Kui tunned et tõesti suudad hetkel eesti enduurosse rohkem panustada minust ,siis olen sellega absoluutselt päri ,et pädevamad peavad komisjonis olema.
Aga Martino----nüüd on siis tegude aeg ,vaja oleks midagi füüsiliselt ära ka teha ,need kilomeetrised toredad kirjaread mis sa siia bikerisse toodad ei anna mingit kasu. Nüüd oleks tegusid vaja,oled sa selleks üldse võimeline????ära võta isiklikult ,aga,kahjuks need 8 a ,mis ma sind tunnen,siis ei meenu mulle kahjuks mitte ühtegi konkreetset tegu sinu poolt ,mis oleks eesti endurole kasu toonud.
See pläkutamine siin foorumis ei aita töesti millegile kaasa ,vaja oleks füüsiliset midagi teha. Enda koha pealt võin öelda ,et kahe täispika enduro,kahe ekstreem enduro proloogi ja ühe endurosprindi korraldamine 2013a on minu jaoks töesti lagi .
Ole oma konkreetsete ideedega 7 nov mäos ,kellaaeg selgub ,annan teada.

Ma olen enese konkreetsete ettepanekutega juba aastaid olemas olnud. On juttu olnud võistlusklassidest, on juttu olnud reeglitest, on juttu olnud reeglite järgimisest. On juttu olnud ka pädevusest. Pädevusest on muidugi keeruline rääkida inimesega, kes järjekindlalt nimetab enese võistlust FIM enduroks - mida see ei ole ja ei saa mitte kunagi olema. Öelda, et ma ei ole ettepanekuid teinud ja neid konkreetselt sõnastanud on lühidalt öeldes vale.
Kõik inimesed ei tee võistlusi, ja ei peagi tegema. Ma olen sind nende võistluste tegemise ja nende arenemise eest avalikult tunnustanud küll, ära nori enamat :). Katsuks nüüd teha nii, et lõpetaks selle toimuva reeglianarhia ka ära - see oligi minu ainus sõnum, millest sa kogu selle minu personaalküsimuse üles tõmbasid. Inimestel ongi erinevat sorti oskused. Mina olen hea struktuurse kirjaoskusega ning analüütilise mõtlemisega ega häbene seda tunnistada. On inimesi, kellele pole seda oskust antud. On inimesi, kellele pole mõnda muud oskust antud - kultuurset diskussioonioskust näiteks. No on nii, mis teha.

Aga ära nüüd arva, et mul on väga vaja selle komisjoni koosseisus olla - ei ole. Mul on enese aja ning teadmistega muud ka teha kui vaielda inimestega, kes juhivad eiteamida eiteamillistest eesmärkidest lähtudes eiteakuhu. Ma olen seda siinsamas teemas öelnud, et tolmu kombel eikusagilt tekkivad ning seega eikedagi esindavad alakomisjonid on EMF hädade juurikas. Ma luban, et kandideerin komisjoni siis, kui selle valimiskord kord avalikuks saab. Seni on sul võimalus enese lubaduse kohaselt komisjonist tagasi astuda :).

Olukord, kus komisjoni istungi aeg on justkui konspiratiivinfo, mida vaid asjassepühendatutele džunglitrummidega salakeeles edastatakse, kirjeldabki tegelikult väga kujukalt seda olukorda, kus EMF on. Just selle olukorra muutmisest ma enese kirjades ka kirjutasin. Pole oluline, kas see on enduuro-, krossi-, traieli- või mäkketõusukomisjon - probleemid on igal pool samad. Seega tuleb need probleemid lahendada korraga ja terviklikult. Kogu järeldus.

Aga 7. novembri istungi infot ootan sellegipoolest. Kui see mu aegadega vähegi klapib, olen kohal.

Viimati muutis Martino, 25 Okt 2013, 10:02, muudetud 1 kord kokku.
Vihma korral toimub motokross kultuurimajas (Albert Gulk, Sõmerpalu).
Kasutaja avatar

Martino
Postitusi: 214
Liitunud: 15 Dets 2004, 15:00
Tsikkel: KTM LC4 Adventure/GasGas EC250
Asukoht: Tallinn/Laagri
Tänanud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Martino »

mx77 kirjutas:

Üks juhtimistase on ülearu. Sisuliselt teeks siis juhatus ja nõukogu sama tööd. Peasekretär on siis sisuliselt mittevajalik.

Mul on täpselt sama tunne.
Muide - ma vaatasin põhjalikult üle EAL struktuuri ja organid. Neil on eraldi nõukogu ja juhatuse asemel üks suur juhatus, mille koosseisu kuuluvad ka president ja juhatuse esimees, kes on siis tegevjuhi kohustes. Juhatuse liikmete vahel on tegevusalad jaotatud. Tundub täitsa loogiline. Nende struktuurist ning asjaajamise viisist on meil spikerdada üht ja teist.

Vihma korral toimub motokross kultuurimajas (Albert Gulk, Sõmerpalu).
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mx77 »

Martino kirjutas:
mx77 kirjutas:

Üks juhtimistase on ülearu. Sisuliselt teeks siis juhatus ja nõukogu sama tööd. Peasekretär on siis sisuliselt mittevajalik.

Mul on täpselt sama tunne.
Muide - ma vaatasin põhjalikult üle EAL struktuuri ja organid. Neil on eraldi nõukogu ja juhatuse asemel üks suur juhatus, mille koosseisu kuuluvad ka president ja juhatuse esimees, kes on siis tegevjuhi kohustes. Juhatuse liikmete vahel on tegevusalad jaotatud. Tundub täitsa loogiline. Nende struktuurist ning asjaajamise viisist on meil spikerdada üht ja teist.

Samasugune struktuur on ka Soome Mootorispordiliidul.
Aga eks see uus valitav nõukogu (kui sinna satuvad normaalsed inimesed, loodaks) peabki selle EMF põhikirja korra üle vaatama.


lärm
Postitusi: 1148
Liitunud: 27 Aug 2007, 01:56
Asukoht: tartu
Tänatud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas lärm »

NO NII Värtonlik :)
Kuidas see vanasõna oligi ---" Suuga teen suure linna ,käega ei kärbsepesagi" :D :D ----no peab ju paika nii täpselt kui võimalik.

Ja tõesti see ei lähe mulle korda ,kas tegu fim,uem, enduroga,köige parem oleks kui tegu oleks karjääri kärnatamisega,ikka olen sedameelt ,et rahvas söita saaks, veel rohkem ,et ise enda jaoks meeldival rajal sõita saaks. Mul pole mingit tunnustust vaja, see rohkem kirjameeste pärusmaa. Sul on tõesti ilusad ideed ja see kõik mis sa kirjutad------olen sulle ennem ka juba öelnud kui komisjoni liige , et tule tee ometi see asi nii ära ,et saaksime öelda ,et 2014a enduuro oli köik seaduste ja reeglite pärane.Tavaliselt sa vastad--keegi pole palunud :) Tunnistan ,et minul seda oskust pole ja ma isegi ei ole päris täpselt su km pikkustest kirjadest aru saanud ,et mis see peaprobleem üldse on?
Sportregistri teema oli selge ja lihtne

Sul on nüüd võimalus see asi ära teha ,aga juba hakkad ajama ,et ei tea kas aega on ja kas saan tulla ja kas üldse soovin ja tahan jne...
Mitte midagi isklikku ,vaid 2014a Eesti Enduro Spordi heaks käekäiguks.

Kasutaja avatar

Martino
Postitusi: 214
Liitunud: 15 Dets 2004, 15:00
Tsikkel: KTM LC4 Adventure/GasGas EC250
Asukoht: Tallinn/Laagri
Tänanud: 1 kord

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas Martino »

Hoi, Lärm.

Mul sulle üks lihtne küsimus -astud komisjonist tagasi või ei? Kui astud, olen valmis asemele astuma. Kui ei astu, siis ei ole mul kohta, kuhu astuda. Simple. Tee oma samm :)

Vihma korral toimub motokross kultuurimajas (Albert Gulk, Sõmerpalu).
Kasutaja avatar

mx77
Postitusi: 8374
Liitunud: 25 Okt 2004, 16:50
Tsikkel: YZ250F, Ducati Monster S4
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 316 korda
Tänatud: 419 korda
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas mx77 »

lärm, ma tunnustan sind väga sportlasena ja ka väga tugeva võistluste korraldajana.
Aga hetkel sa küll lärmad (huvitav, no nii sinu hüüdnime moodi!) Martino kallal natuke ilmaasjata. Las valitakse ära uus nõukogu ja see reguleerib siis ära alakomisjonide moodustamise korra, mis seni on suht segane. Las siis peale seda saab Martino oma võimaluse.

Kasutaja avatar

Teema algataja
haldjas
Postitusi: 151
Liitunud: 23 Sept 2007, 18:26
Tsikkel: honda/suzuki
Asukoht: Valgamaa
Kontakt:

Re: EMF

Lugemata postitus Postitas haldjas »

Martino kirjutas:
mx77 kirjutas:

Üks juhtimistase on ülearu. Sisuliselt teeks siis juhatus ja nõukogu sama tööd. Peasekretär on siis sisuliselt mittevajalik.

Mul on täpselt sama tunne.
Muide - ma vaatasin põhjalikult üle EAL struktuuri ja organid. Neil on eraldi nõukogu ja juhatuse asemel üks suur juhatus, mille koosseisu kuuluvad ka president ja juhatuse esimees, kes on siis tegevjuhi kohustes. Juhatuse liikmete vahel on tegevusalad jaotatud. Tundub täitsa loogiline. Nende struktuurist ning asjaajamise viisist on meil spikerdada üht ja teist.

Jah, see on diskussiooni küsimus- ei vaidle.

Kas keegi on võimeline leidma , millele tuginedes oleks võimalik 11.novebri koosolek edasi lükata ? 2013 aastal on aastakonverents toimunud, seega 11.nov oma peaks olema erakorraline ? Pole ju mõistlik valida uued inimesed paar kuud enne aruandlusaasta lõppu, kuidas siis järgmine aasta kinnitatakse näiteks aastaruanne kui uued ütlevad, ups ma ei tea millest see või teine tulu/kulu on tekkinud. Pregusel juhtkonnal on loodetavasti ikka vastutus oma tehingute ja tegevuse eest...või pole ?

Vääramatu usk viib sihile....tsikkel viib sihtpunkti.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”