Aita kasvatada järgmist maailmameistrit!

Siia siis kõik krossi ja enduroga seonduv.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
sipsik
Postitusi: 190
Liitunud: 03 Aug 2005, 10:44
Asukoht: harjumaa
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Aita kasvatada järgmist maailmameistrit!

Lugemata postitus Postitas sipsik »

Toeta Eesti noorte motosportlaste järelkasvutiimi ja kasvatame koos järgmise maailmameistri!
[youtube][/youtube]
Andekate noorte motosportlaste toetamiseks saada sõnum lühinumbrile 13018.
Sõnumi sisuks märgi MOTO [tühik] Oma eesnimi [tühik] Oma perekonnanimi [tühik] Oma e-post.
Sõnumi hind on 5 eurot.

Andekate noorte motosportlaste järelkasvutiimi kuulub noori motokrossi, motoringraja, enduro, triali ja speedway sõitjaid.
Toetuste abil loob Eesti Mootorrattaspordi Föderatsioon vajalikud tingimused noorte süstemaatiliseks ettevalmistuseks.
Korraldame treeninglaagreid ja katame noorte rahvusvahelistel tiitlivõistlustel osalemise kulusid.

Kõiki toetajaid hoiame regulaarselt noorte tegemistega kursis. Lähem info: http://www.msport.ee/noor-team-estonia/
Kasvatame koos järgmise maailmameistri!
Kampaaniat toetavad: Tallinna Sadam, Eesti Telekom, Elisa, Tele2, MobiGW. biker.ee



Kasutaja avatar

Teema algataja
sipsik
Postitusi: 190
Liitunud: 03 Aug 2005, 10:44
Asukoht: harjumaa
Tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Aita kasvatada järgmist maailmameistrit!

Lugemata postitus Postitas sipsik »

Ülevaade sellest, mida noored motosportlased sel kevadel korda on saatnud
Pilt
Ringrajasõitja Hannes Soomer võitis 19. aprillil elus esmakordselt Euroopa tasemel poodiumikoha. Hannes Soomer alustas ringrajahooaega European Junior Cup sarjas väga hea tulemusega, olles Aragonis toimunud esimese etapi kvalifikatsioonis teine ja võistlussõidus ülitihedas konkurentsis viies. Teisel etapil Assenis võitis Hannes kvalifikatsiooni ning läks võistlussõitu esimeselt stardipositsioonilt ja oli elus esimest korda nii kõrges konkurentsis poodiumil – võites teise koha. Vaata lähemalt: http://www.msport.ee/2015/04/hannes-soo ... ses-teine/

Märtsis toimus Adrenalin Arena sisehallis Sõmerpalus Tanel Leoki motokrossi laager lastele. Iga päev osales koolitusel 12 ja enam poissi alates 50cc lastest ja lõpetades suuremate, 85cc klassi sõitjatega.
Nagu poisid ise, nii jäi ka Tanel laagriga väga rahule. Kuna ilmad olid soojad, sõideti lisaks sisehallile paaril õhtul ka väljas staadionikrossi rajal.
Eriliselt tõstis Tanel esile Jörgen-Matthias Talviku, Kevin Slengi, Martin Michelise ja Kairo Katkosilti sõidutehnikat ning head hoogu, samuti tahtmist areneda. Ka Marken Pavel jäi eelmise aasta parimale motosportlasele silma. Laagrile järgnes ka Adrenalin Arena laste karikavõistluste sarja finaaletapp, kus enamik laagris osalenuid kaasa tegi.

Samal ajal käisid Motoextreme klubisse kuuluvad noored krossipoisid Andres Krestinovi juhendamisel laagris Kesk-Euroopas (Belgias). Sõideti koguni kaheksal erineval rajal ning ka see laager lõppes kolmele osalenule võistluse, Hollandi meistrivõistluste etapiga Heerdes.
Vaata Allar Penti, Robin Kruuse ja Hugo Norki tulemusi lähemalt: http://sport.err.ee/v/motosport/b426100 ... d4c538b79b

Mitmed järelkasvutiimi liikmed osalesid 18. aprillil Mulgikrossil ning just 85cc masinaklassis näitasid noored väga südi ja konkurentsitihedat sõitu. Vaata lähemalt: http://www.msport.ee/2015/04/gert-krest ... lgikrossi/

Endurosõitja Priit Biene hooaeg algas Euroopa meistrivõistluste etapiga Itaalias ja esimene võistluspäev tõi kaasa raske õpetunni. Loe rohkem: http://www.msport.ee/2015/04/priit-bien ... istlustel/

Henry Vesilind tegi esimese stardi motokrossi Euroopa meistrivõistlustel EMX150 klassis ning suutis kohe avada punktiarve. Kahest sõidust esimeses on Henry seitsmes, teises hetkeks koguni teine, kuid kukkumise tõttu läks lõpuprotokolli seitsmeteistkümnes koht. Loe lähemalt: http://www.msport.ee/2015/04/hrc-honda- ... mulgimaal/

Eesti noorte motosportlaste järelkasvutiimi eesmärgiks on viia noor lootustandev motosportlane väga kõrgele kohale tippvõistlustel.

Saada SMS sisuga MOTO numbrile 13018 ja toeta Eesti motospordi järelkasvutiimi! Vt lähemalt http://www.msport.ee/noor-team-estonia/

Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8772
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 325 korda
Kontakt:

Re: Aita kasvatada järgmist maailmameistrit!

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Kleepsutasin teema :)

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942
Kasutaja avatar

reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Aita kasvatada järgmist maailmameistrit!

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei!
Kirjutaksin ka teemas aga vb tsipa teise nurga alt.
Nimelt kui jutt on aitamisest siis just abi meil tarvis olekski ja ärge palun lugege siit välja "abi kerjamist"!
Nimelt see "motokrossi/motospordi" värk on mul hinges ja eks ma üritan seda siin meie nurgas e Otepääl ka mingil määral populariseerida.Ise olen nö vana "peer" juba ja mingit suurt eesmärki või kuhugi pürgimist enam ei ole,sest alaga e "motokrossiga" sai tegelema hakatud küllaltki hilises vanuses ja minu varasemad kogemused 2-rattalistega piirdusid jalgrattaga,ei olnud mul ei punnvõrri ega mopeedi.Aga mulle on see puhas "fann" ja sooviksin,et see "fann" aga vb ka enamat sportlikus mõttes kui vaid lõbu...läheks edasi ka lastele.
Nimelt organiseerisin eelmise aasta suvel(oli plaanis ka see aasta kuid aja ja ka pürokraatija mõttes jäi üritus ära)...lastele,koostöös "Motokrossi pisikuga" 1-päevase demo e proovimis päeva,mis osutus laste hulgas väga populaarseks,isegi paar vanemat k.a üks emme sai innustust ja proovis krossiratast ja lapsi oli pea 20...siis nähes laste säravaid silmi,tundus et huvi oli ja küsiti,et "millal järgmine üritus on"...
Nii aeg on edasi läinud ja meil on tekkinud Otepää Motoklubisse,motokrossi harrastajate sektsioon,on ka 3-4 väikest krossipoissi,kes on võtnud osa juba esimestest võistlustest ja huvi on jätkuvalt olemas e sõitmist tahaks proovida veel nii mõnigi poiss/tüdruk...aga paraku on tegu mitte "malega" e tarvis on eelkõige rattaid või vähemalt 1-2 ratast al 50cm3-65cm3 ja muidugi varustust.Ja öeldakse ju,et "oma särk on kõige lähemal" siis mu oma 10a poeg,kellega alustasime 4a ja PW50 Yamuga....siis ostsime talle 110cm3/4T Hiinaka(mis oli suur viga)....ja varustus+sõidutahe on kõik alles siis kahjuks meil pole ratast ega hetkel ka finantsi,et endile seda lubada,sest me kodust e majast avastatsime "majavammi" ja et meil jääks kodu alles,on kõik vaba raha+säästud+suured pangalaenud läinud me kodu päästmiseks ja laps on pidanud loobuma nii mõnestki asjast ja esiteks motohuvist(Hiinaka müüsime maha).
Nii,kirja mõte:...kui kellelgi on jäänud seisma,on lapsele väike ,kas siis PW50cm3 või 65cm3 ratas(Hiinakaid mitte pakkuda)...ja on valmis selle ratta kas järelmaksuga müüma või andma laenuks,et saab hiljem tagasi(korras ratta,sest meie kohustume heaperemehelikult suhtuma ratta hooldamisse,meil on selle jaoks olemas mehhaanik,kes on ise võistlussportlane)
või nö sponsorluse korras on valmis finantseerima kas heas korras kasutatud ratta ostu või siis 1-e päris uue ratta soetamises osalema....siis jällegi,meie huvi on,et lapsed saaksid arvuti tagant tulema,et neil oleks huvitav ning meie siis nö "motoklubi" poolt paneme välja 1-2 ratast(sobiva varustuse ostmine jääb iga lapsevanema kohustuseks+kütus+hooldusvahendid-jupid)...ja toetajate reklaam saab ära märgitud igal meie üritusel kas infotahvlil või meil just sai valmis ka "krossibuss"...millele saaks kleepida toetajate reklaami ja info.
Omalt poolt isiklikult: kuna ma elan-asun Otepää staadioni läheduses st kiviviske kaugusel siis on minu hoovis 1 auto-pisibussi parkimis koht kindlustatud+heale toetajale on võimalik siis kas Tartu suusamaratoniks-rattamaratoniks-jooksumaratoniks...või MM etapiks pakkuda öömaja kas 1-el korrusel(maja on 2-kordne)...või kogu maja välja rentida 1-2ööks või kui tahetakse vaikust ja rahu...siis ka me vanaema kodu,mis asub Otepää kesklinnast max 2,5km kaugusel.
Kui nüüd küsite,et miks "motoklubi" ise ei tegele ratta soetamisega...siis kahjuks on enamus klubi liikmeid puhtad tn-sõitjad e neid see krossi pool väga ei paelu+Otepääl on üldse väga raske seda ala viljeleda kuna meil siin see "Looduspark"...keelaks ära kõik müriseva k.a muruniitjad ja traktorid...kui nad vähegi saaks e projektiga minna valda ja küsida taotlust "motokrossile"...on juba eos,hukule määratud.Ja variant on veel....et algatasin just "Hooandjas" raha taotluse päringu...mille jaoks oleks tarvis väheke oskusteavet,et kuidas või mida seal teha...ja varem pole millegi sellisega tegelenud,et vb keegi teadjam oskab hoopis nii aidata leida finantsi?
Ärge kohe poriga loopima hakake vb keegi hoopis annab nõu...?

Kasutaja avatar

reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Aita kasvatada järgmist maailmameistrit!

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Hei!
Kirjutan,et minu eelnev pikk jutt ehk see plaan lastega "lukku" panna, sest oh imet...meil on läinud üle ootuste hästi ja plaan läheb kevadest käiku!
Olen/oleme väga tänulikud toetajatele,kes nõu-jõuga,kes finantsiliselt,kes otse krossiratta näol meid toetasid!Võin raporteerida, et Otepää MK on 3 laste krossiratta võrra rikkam st 2: 50cm3 KTM,i ja 1: 65cm3 Kawasaki...on ka esimesed huvilised lapsed ja suur kevade ehk uue hooaja ootus.
Siit aga vb uus palve, et kuna ma ise alustasin nö tühjalt kohalt ehk hakkasin üksi põllul põristama ja seda motokrossi alustamiseks kõrges eas(olin vist mingi 35a)..siis,et lapsi valesti ei õpetaks oleks vaja head nõu-õpetust,et kuidas alustada...nii,et huvi säiliks,lapsed jääksid terveks ja õpiksid õigeid asju...õiges kohas...õigel kiirusel jne.
Edu Kõigile!
Rein.

Kasutaja avatar

reinuvader
Postitusi: 266
Liitunud: 11 Okt 2004, 15:32
Asukoht: valgamaa
Tänatud: 22 korda

Re: Aita kasvatada järgmist maailmameistrit!

Lugemata postitus Postitas reinuvader »

Tere!
Pisike mure, et..."kes saaks rentida/laenata 1-päevaks st kas hommseks ehk esmaspäev 18.05 või teisipäev 19.05....väikest krossikat nt PW50 Yamaha või KTM mini aga ka väikest Hiinakat, et üks lasteaia viimase rühma poiss proovida saaks elu esimest motokrossi ratast. Mul endal on KTM50cm3 aga käidi perega vaatamas ja ehmatati ära, et "nii suur ja teeb nii kõva häält"...see lastevanemate arvamus ja poisil nutt väljas, et ei lubatagi. Ei tahaks lapsele pettumust valmistada ja lasta ikka korra proovida. Kõik varustus on mul endal pakkuda vb väikesi lase motokrossi saapaid läheks vaja nr30 jalale...mul endal 32,5 nr on pakkuda.
Et siis, kes sooviks olla abiks ala populariseerimisele...võtke ühendust nr:5169076 Rein ja noh päris Tallinna-Narva-Haapsalu kanti järgi ei oleks mõtet tulla(juhul kui ratas muidugi kauemaks nt 1-kuuks) minu juurde või kasutada ei jääks...siis küll tulen ise ka Eesti nö lõppu järele ja toon pärast tagasi.Aga ratas võiks asuda kas Lõuna-Eestis või kuni kesk-eestini.

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Kross ja enduro”