KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Vahepeal sai valmis rattale tellitud ainuke tõeliselt custom made lisavarustus- tööriista/varuosade kast. Avastasin, et summuti all on täiesti kasutamata ruum. Tegin joonised ja NR Team oli valmis minu soovi ja ettekujutuse reaalsuseks muutma. Ehk siis praeguseks peaks olema kogu kaasa võetav tehniline varustus kenasti ära paigutatud ja mis iganes kohvrid või kotid saavad lõpuks paigaldatud, need jäävad puhtalt reisivarustuse jaoks. Igasugused õlid, filtrid, kütusepump, pingeregulaator, jalaandur, heeblid jne on eraldi.

Muide, kes omale ka midagi sarnast tahab siis praeguseks on prototyyp valmis ja küllap saate NR Team-iga kaubale.

20170318_184618[1].jpg


Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Tõesti väga lahe panipaik.See kohvri tagune koht on paljudel ratastel, kaasa arvatud minu omal, tühi.Mul on paremal pool praegu see siit foorumist soetatud tööriistatoru,aga sinu leiutis on ikka kordades asjalikum.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Päris äge kast :D Pane teine samasugune ka teisele poole :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Erik kirjutas:

aga ükspäev siis ikka valgusta milline heebel see kõige parem heebel on. :) ma tahaks ka väga asjaliku heeblit osta.

Ma üldiselt olen arvanud et saan enamuse tavaliste ja vahel ka keerukamate tehniliste probleemide lahendamisega suht ok-lt hakkama. Väldin (auto/tsikli)elektrit, nõrkvoolu ja peenmehaanikat. Rehvivahetust- ja paikamist ma peaaegu ei liigitakski tehniliseks probleemiks, pigem on see matkarutiin. Aga ...rehvivahetus kodustes või reisitingimustes võib siiski ootamatult kujuneda tõsiseks teemaks. Ja jällegi peitub saatan detailides.
Rehvi peale aitamiseks paraku jah ei ole eriti head need abivahendid millega rehv maha võtta. Mitte et ei saaks aga on paremad riistad olemas. Aga kui sul on 150 asemel 140-ne rehv ja lisaks palju kitsam velg, siis mingil hetkel, kui hakkad heeblitega seal majandama, selgub et 150-se rehvi jaoks mõeldud siselohvi on kuidagi palju. Nii palju et kipub igale poole vahele jääma :) Nii ma siis mökerdasin. Eelmisel korral rikkusin siselohvi 4x ära ja arvasin et lõpuks sain hakkama. Paraku oli seal veel üks auk sees ja täna siis panin uue lohvi sisse. Uute heeblitega. Ja usu või ära usu, asi on heeblites! Rehvi peale aitamise jaoks mõeldud heeblite kuju on suures plaanis selline:

Rehvi paigaldamise heebel
Rehvi paigaldamise heebel

Võrdluseks ka rehvi demonteerimise tööriist:

Rehvi eemaldamise heebel
Rehvi eemaldamise heebel

Paigaldamise heeblil on lisaks nn "väikesele hambale" veel ka koonusjas ots ja lauge "selg". . See on oluline et rehv mööda heeblit velje poole libiseks ja et heeblit oleks rehvi ja velje vahelt lihtsam kätte saada. Säästab olulisel määral velge ja ropuvõitu sõnu.

Rehvivahetuse teemat kokku võttes tahaks öelda et esmapilgul väga lihtsana tunduv töö nõuab siiski põhjalikku lähenemist ja väike treening ei tee paha. Muide, ma ei ole veel rääkinud matkaolukorras rehvi velje pealt lahti pressimisest küljejala/keskhargiga. Kuigi idee on tõenäoliselt juba lugedes arusaadav, on reaalsuses asi hoopis keerulisem. Aga jätaks selle mõneks teiseks korraks :bsmile:

Viimati muutis ats30, 25 Mär 2017, 23:08, muudetud 2 korda kokku.
Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Tee juba näidisvideo ja pane link, kust soetada.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

ranel kirjutas:

Tee juba näidisvideo ja pane link, kust soetada.

Ostsin Streetmotost viimased ära :bsmile:
Saab E-bay-st ka tellida, aga need punase kattega 3-sed komplektid ei tule Eestisse mõistliku hinnaga. Kuigi heeblite komplekt maksab täiesti normaalsed 14-18$ siis koos postikuluga kujuneb hinnaks ca 70€. Streetmotos oli ca 6€/tk (tegelt ma ei mäleta täpselt aga oli norm hind).

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Viimased 2 päeva ja natuke ööd ka on jälle garaazis möödunud.

Reedel saabusid Mosko Moto "pehmed kohvrid". Tellisin lisaks küljekohvritele ka taha 60l "pehme topcase", aga see mulle eriti ei istu. Kuna kõik need kotid suletakse torukoti põhimõttel, siis nad on suht sügavad. Küljekottide puhul on see ok aga kui tagant kotist midagi kätte tahad saada, siis läheb mölluks ja kolimiseks. Tavalise kohvri võtad lihtsalt lahti, toimetad oma toimetamised ära, kaas kinni ja korras. Seetõttu läks peale vana hea Givi Maxis, aastaid napilt vist sama palju kui mul endal :)
Mosko küljekohvrite kinnitused on väga mugavad nii paigaldada kui ka kasutada. Vasaku poole alusplaadi kinnitamisele kulus max 10 minutit. Paremal pool oli veidi rohkem pusimist. Tööriistakast segas alumiste originaalkinnituste paigaldust ja tuli ise midagi välja mõelda. Aga sai hea.

Esiporika kinnitusega tuli veel tegeleda. Lasin ca 5mm alla poole, nüüd pöörates ei jää midagi ette. Kui alguses mulle kõrge porikas ees ei meeldinud siis nüüd, koos uute tulede ja ninaga, on päris äge. Iga korraga meeldib aina rohkem :)

Uus navi sai paigaldatud. 595 Zumol on eelmisega võrreldes neid mõttetuid nõmedaid audiootsikuid lausa 3. Ära nagu ei taha lõigata, samas on selge et neid kasutama ka ei plaani hakata. Õnneks on uue laterna taga ruumi rohkem.
Kuna Touratechi lukustatavat kinnitust navile ei saanud Jälgimäelt tellida ja internetist enam ei jõudnud siis pusisin Wunderlichi paika.

Urmas leidis üles ABSi anduri vea. Kaabel oli lausa kahest kohast katki. Tegi korda :D

Otsustasin Rottweileri õhufiltri ära õlitada, lõpuks. Mitte et see minu taga oleks seisnud siiani ;) , aga polnud ka erilist vajadust. See ei läinud sugugi nii libedalt kui oleks soovinud. Prefilter, see sukk mis päris filtrile peale käib, sai normaalselt tehtud. Kõigepealt õliseks, seejärel ülearune välja pigistatud ja ok. Aga filter ise, sellega nii lihtne ei olnud. Proovisin valada õli pihustipudelisse ja siis pritsida filter üle. Paraku liiga tihe kraam ja pihustada ei õnnestunud. Pläkerdasin ja mökerdasin. Sai filter ja sain ise, garaazi põrand sai õliseks, kõik oli õline. Kuna Rottweileri õhufilter on sellise ehitusega et poroloon on karkassiga ühes tükis, siis ei õnnestu seda kuivaks väänata nagu prefiltrit. Peale paigaldust ja tunnkest seismist hakkas ülemäärane õli vaikselt alla tilkuma. Kas see just nii peab toimuma aga loodetavasti tilgub see siis nüüd ära ja on korras. Pekki rsk :wack:
Nagu ikka, kui kõik on vussi keeratud siis otsime manuali üles :bsmile: Selgus et normaalsed inimesed pihustavad karkassiga poroloonfiltrile õli aerosoolpudelist. Vähemalt videos tundub see küll oluliselt mõistlikum meetod kui minu mökerdamine. Jääb vaid imestada, miks poest öeldi, et see aerosoolpudelis õli ei ole hea, et vaja on just see tavalise pudeliga õli osta. Järjekordne tõestus et viimane kui asi tuleb ise endale põhjalikult selgeks teha.

Viimasena eile hilisõhtul sai ka esiratta laagrid vahetatud, nii igaks juhuks. On ikka väikesed õrnad rõngad seal. Muide, see hülss mis laagrite vahel on (pagan teab milleks ta seal üldse on), oli mingil põhjusel rummu küljest alumiiniumi kaasa hõõrunud. Aga see vast ei ole suurem õnnetus.

Hetkeseisuga saab selle projekti, millega käesolev teema alguse sai, lugeda valminuks. Minu poolt lisandub siia ehk üht-teist tagasiside võtmes, a`la kas tasus mingi tehtud töö tegemist/paigaldatud lisa paigaldamist või mitte. Ilma konkreetse vajaduseta ma rohkem rattale midagi juurde kruvida ei plaani.

Kes sama rattaga vaeva näeb ja midagi täiendab, võib vabalt ka siia oma kogemusi lisada.

Paar fotot ka lõpptulemusest:

Valmis 2.JPG
Valmis 3.JPG
Valmis 4.JPG
Valmis 5.JPG
Viimati muutis ats30, 26 Mär 2017, 17:06, muudetud 1 kord kokku.
Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kui pilt just ei peta, siis eesolevate minikohvrite sisust külje maha pannes küll vist midagi järgi ei jää :D Aga muretuid kilomeetreid. :bsmile:

Mis sellest lisapaagi asjast sai? Ei mäletaks nagu, et midagi juurde oleks saanud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

AzA
Mode
Postitusi: 1674
Liitunud: 19 Juul 2004, 15:22
Tsikkel: Kawaspa
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 435 korda
Tänatud: 127 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas AzA »

Ma top kotina kasutan 45 eurist lampa dp40-t. Automaailm jagab neid.
Täitsa veekindel, hea suur lahmakas, küljepealt avatav/rullitav ja seljakoti rihmad kah küljes.
Soovitan soojalt.

Aga mulle meeldib.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

ranel kirjutas:

Kui pilt just ei peta, siis eesolevate minikohvrite sisust külje maha pannes küll vist midagi järgi ei jää :D Aga muretuid kilomeetreid. :bsmile:

Mis sellest lisapaagi asjast sai? Ei mäletaks nagu, et midagi juurde oleks saanud.

Lisapaakidest kogu see jama alguse saigi ja on üsna põhjalikult käsitletud suht teema alguses : viewtopic.php?f=56&t=100379&start=60
Kokku sai juurde 2 lisapaaki, kumbki 8,5l. Ehk siis originaal 19,5l sai lisaks 17l.

Need "minikohvrid" on rohkem nagu raudade vahel, kuigi ulatuvad pisut välja ka. Aga seal sees ongi rohkem sellised asjad mis maandumisel küljele väga viga ei tohiks saada. Töökindad, nipukad, paar koormarihma, teibirull jne. Kui asfaldi peal korralikult külg maha panna siis ei jää nendest midagi järgi. Kaitsevad kaitseraudu :D . Samas maksid nad suht kopikaid ja ehk õnnestub mõnda aega ilma suuremate kukkumisteta läbi ajada.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:
ranel kirjutas:

Kui pilt just ei peta, siis eesolevate minikohvrite sisust külje maha pannes küll vist midagi järgi ei jää :D Aga muretuid kilomeetreid. :bsmile:

Mis sellest lisapaagi asjast sai? Ei mäletaks nagu, et midagi juurde oleks saanud.

Lisapaakidest kogu see jama alguse saigi ja on üsna põhjalikult käsitletud suht teema alguses : viewtopic.php?f=56&t=100379&start=60
Kokku sai juurde 2 lisapaaki, kumbki 8,5l. Ehk siis originaal 19,5l sai lisaks 17l.
.

Naiss, see info on kuidagi mööda läinud siis.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Tere.

saan aru, et sul nüüd kõik "vajalik" tehtud sellel rattal. Ehk avaldad nüüd palju see projekt maksma läks? kui avalikult ei taha siis paned mulle ehk numbri privasse? Tahaks enda GS i projektiga kõrvutada. tundub et sinu number pühib teistel mured meelest ära :) ...oleks nagu ligimese lohutamine või nii :mrgreen:

5248653

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

KIBU kirjutas:

Tere.

saan aru, et sul nüüd kõik "vajalik" tehtud sellel rattal. Ehk avaldad nüüd palju see projekt maksma läks? kui avalikult ei taha siis paned mulle ehk numbri privasse? Tahaks enda GS i projektiga kõrvutada. tundub et sinu number pühib teistel mured meelest ära :) ...oleks nagu ligimese lohutamine või nii :mrgreen:

Mul on kõik arved ja tsekid kenasti KTMi mapi vahel olemas. Aga ma veel ei julge neid kokku lüüa... :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:
KIBU kirjutas:

Tere.

saan aru, et sul nüüd kõik "vajalik" tehtud sellel rattal. Ehk avaldad nüüd palju see projekt maksma läks? kui avalikult ei taha siis paned mulle ehk numbri privasse? Tahaks enda GS i projektiga kõrvutada. tundub et sinu number pühib teistel mured meelest ära :) ...oleks nagu ligimese lohutamine või nii :mrgreen:

Mul on kõik arved ja tsekid kenasti KTMi mapi vahel olemas. Aga ma veel ei julge neid kokku lüüa... :bsmile:

Ei tasu seda teha ka :D Mul oma reisi ettevalmistuse kulud tabelisse kantud ja see number on ikka väga nukraks juba enne reisi hakanud.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas KIBU »

ranel kirjutas:
ats30 kirjutas:
KIBU kirjutas:

Tere.

saan aru, et sul nüüd kõik "vajalik" tehtud sellel rattal. Ehk avaldad nüüd palju see projekt maksma läks? kui avalikult ei taha siis paned mulle ehk numbri privasse? Tahaks enda GS i projektiga kõrvutada. tundub et sinu number pühib teistel mured meelest ära :) ...oleks nagu ligimese lohutamine või nii :mrgreen:

Mul on kõik arved ja tsekid kenasti KTMi mapi vahel olemas. Aga ma veel ei julge neid kokku lüüa... :bsmile:

Ei tasu seda teha ka :D Mul oma reisi ettevalmistuse kulud tabelisse kantud ja see number on ikka väga nukraks juba enne reisi hakanud.

võõra mure kuulmine teeb enda oma ikka kohe poole väiksemaks, selles oligi point! :mrgreen:

5248653

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

KIBU kirjutas:

võõra mure kuulmine teeb enda oma ikka kohe poole väiksemaks, selles oligi point! :mrgreen:

Luban et teen seda, olgu siis ligimese lohutuseks või lihtsalt lugupidamisest statistika vastu :D (kui nüüd Kandela seda loeks :bsmile: )
Kuna mu diplomitöö teemaks oli mototurism siis väike arutelu a`la palju motomatkamine kui hobi minult võtab ja palju vastu annab oleks päris huvitav :D
See siiski läheb juba offtopicuks ära. Piipz siin vahel tekitab uusi teemasid eikusagilt .... :ner:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Kas ratas võttis kaalu palju juurde?Või said suures piirdes samas kaalus asjad tehtud.Ma pean silmas kaal ilma kohvriteta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

urmas66 kirjutas:

Kas ratas võttis kaalu palju juurde?Või said suures piirdes samas kaalus asjad tehtud.Ma pean silmas kaal ilma kohvriteta.

Reaalset kaalumist paraku ei jõudnud teha aga kaal peaks suures plaanis olema sama mis enne. Kõhutunde järgi pakuks et jäi samaks.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sul saab olema nagu F1,kui paagid tühjad on kerge,kui täis siis lisandub kohe hulga seda kaalu :)
See suts üle 200kg on minu arust just suurim kaal,mis on mugav kasutada,kui just ainult asfaldil ei sõida.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Erci kirjutas:

Kust sa need raami vahele käivad väikesed küljekotid ostsid ja mis hinnaga?

Ostsin need: http://www.ebay.de/itm/KTM-950-990-Adve ... :MERFB:IID

Oleks ma tark, ma oleks vait.

mrDropAlot
Postitusi: 7
Liitunud: 27 Juun 2015, 18:49
Tsikkel: KTM990

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas mrDropAlot »

ats30 kirjutas:

Hoopis suurem probleem on magamiskoti leidmine. Need on kõik nii kitsad et ma ei mahu sinna sisse ära.

Ise kasutan Colemani Bikerit (http://www.matkasport.ee/products/Coleman-BIKER) mille ostsin sõpra matkides kuna see pakitud kujul päris väike ja ka üldiselt päris soe.
Kui vaja siis sellele ostad vastas poole lukuga teise juurde ja saad 1 suure magamiskoti kohu peaksid probleemideta ära mahtuma :D .


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Eelmine GPS, Garmin Zumo 660 on oksjonil: https://osta-ee.postimees.ee/index.php? ... rc=desktop
Hind ei ole eriti soolane, tee oma pakkumine ka!

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:

Eelmine GPS, Garmin Zumo 660 on oksjonil: https://osta-ee.postimees.ee/index.php? ... rc=desktop
Hind ei ole eriti soolane, tee oma pakkumine ka!

Kirillitsat ka toetab?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

ranel kirjutas:
ats30 kirjutas:

Eelmine GPS, Garmin Zumo 660 on oksjonil: https://osta-ee.postimees.ee/index.php? ... rc=desktop
Hind ei ole eriti soolane, tee oma pakkumine ka!

Kirillitsat ka toetab?

Nii klaviatuur kui tekst on kirillitsas olemas. Vähemasti menüüs on sellised valikud. Heli ei vaadanud :D

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

KIBU kirjutas:

Tere.

saan aru, et sul nüüd kõik "vajalik" tehtud sellel rattal. Ehk avaldad nüüd palju see projekt maksma läks? kui avalikult ei taha siis paned mulle ehk numbri privasse? Tahaks enda GS i projektiga kõrvutada. tundub et sinu number pühib teistel mured meelest ära :) ...oleks nagu ligimese lohutamine või nii :mrgreen:

Sai julmem kui lootsin. Oleks võinud kokku löömata jätta :wack:
Aktiivsematele kaasaelajatele võin detailsemat ülevaadet privaatselt jagada.

Edu!

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Mis see kõik mulle andis? Milleks see kõik?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Aeg on läinud, hooaeg on alanud ja sõltumata sellest et terve talve pühendunult garaazis nokitsesin ning aktiivselt impordiga tegelesin, olen hetkel ilma tsiklita. No see selleks, varsti kohtume jälle. Aga tagasi vaadates, numbreid kokku lüües on paslik endalt küsida- mis ma kõigest sellest sain? Mis see mulle andis? Milleks kogu see töö?
Teema pealkiri oli tsikli ettevalmistamine pikemaks matkaks. See justkui tähendab et matkale minnes peab tsikkel korras olema ning eelnevalt on vaja teha kõik hooldused, et reis kulgeks tõrgeteta. Hooldused on hädavajalikud, ilma igasuguse vaidluseta. Vaadates aruannet, on elementaarsetele hooldustöödele kulunud märkimisväärselt vähe kogu projekti maksumusest. Mõistlikud ja vajalikud hooldused neelasid kogu projekti maksumusest ainult kümnendiku, jäädes tublisti alla tuhande euro. Siinkohal tuleb arvestada et kui kõik need tööd oleks tehtud teeninduses, oleks summa olnud mõnevõrra suurem.

Kogu ülejäänud osa kulutustest (jätaksin konkreetse numbri hetkel veel avalikult välja ütlemata :bsmile: ) võib jagada poolvägisi kaheks- preventatiivsed täiendused ja mugavusvarustus. Matkamiseks ei ole need kulutused vajalikud. Kui ratas on hooldatud, ketid-õlid-rehvid vahetatud, mõned konkreetse ratta hellad kohad üle käidud (LC8 puhul nt veepump), võib vabalt matkale minna. Ja ongi ju käidud, minu puhul igal aastal vähemalt üks pikem matk. Mõistlik inimene kulutakski kogu selle ressursi näiteks otseselt reisimisele, remondile vms. Kui su ratas on samas varustusastmes sõitnud sinu all probleemideta 25000km siis kust küll tuleb mõte et enam nii ei saa, vaja on ntx uusi velgesid, karmi põhjakaitset, lisapaake, pestavaid filtreid, kõrgeid porikaid jne-jne. Vastus on selge-kõike seda ei olegi vaja. Vähemalt mitte selleks et reisida, tsikliga matkata. Aga reisida ei ole ju ka tegelikult vaja :ner:

Kogu projekti peale kulus ca 5 kuud. Osa ajast kulus ka tellitud kraami ootamisele. Suur osa ajast kulus vajaliku informatsiooni hankimisele erinevatest foorumitest. Olulise osa neelas lihtsalt garaazis "mediteerimine", tegevuste planeerimine, mõtete kogumine jne.

Lõpuks siis peamine küsimus- mis ma sellest kõigest sain? Eelpool juba sai selgeks et reisimiseks see kõik hädavajalik ei olnud. Aga ma sain 5 kuud puhast naudingut! See rõõm mida tunned kui oled midagi uut teada saanud, välja uurinud, on esimene. Sama asi pakub rõõmu siis kui internetipoes selle ära ostad. Siis pakub meeldivat ärevust tellitud kauba ootamine. Vaatad meili, ootad Omnivalt SMS-i nagu laps jõuluvana :). Järgmine rõõm on pakile järgi minek, selle avamine. Siis saabub moment kus saad jubina ratta külge kruvida, rõõmustades selle üle et oledki tellinud õige asja, sobibki! Aga see ei ole veel kõik- nüüd naudid seda kuidas asi töötab paremini ja näeb välja parem kui enne! Edasi pakub rõõmu see moment kui ratas on jälle koos ja toimib, juppe ei olegi üle jäänud :D. Ja kõige lõpuks loodetavasti pakub rõõmu kogu tehtud töö kasutamine, mis peaks olema mugavam, turvalisem, probleemivabam. Selleni mina veel jõudnud ei ole, on mida oodata. No ja kui ratta välimus on ka muutunud pisut edevamaks kui enne, siis mida üks räpane esteet veel võib elult tahta?!

Võin kinnitada et need 5 kuud garaazis on olnud ühed parimad talvekuud üldse. Tegevus ise ongi see mida ma olen saanud.

Teekond on alati olulisem kui kohalejõudmine!

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kauaks ja kuhu reisima siis lähed?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Garaazis mediteerimine on lahe ja kui sellele järgneb veel tulemus ,millega rahul oled,on nauding lausa mitmekordne.
Ma olen isegi kade natuke,sest pole lihtsalt aega sellega viimasel ajal tegeleda olnud.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

ranel kirjutas:

Kauaks ja kuhu reisima siis lähed?

Iga asi omal ajal :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

KIBU
Postitusi: 970
Liitunud: 04 Veebr 2004, 21:56
Tsikkel: Husqvarna 701, TE300i, FC 450
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 38 korda
Tänatud: 70 korda

Re: Mis see kõik mulle andis? Milleks see kõik?

Lugemata postitus Postitas KIBU »

Spoiler
ats30 kirjutas:

Aeg on läinud, hooaeg on alanud ja sõltumata sellest et terve talve pühendunult garaazis nokitsesin ning aktiivselt impordiga tegelesin, olen hetkel ilma tsiklita. No see selleks, varsti kohtume jälle. Aga tagasi vaadates, numbreid kokku lüües on paslik endalt küsida- mis ma kõigest sellest sain? Mis see mulle andis? Milleks kogu see töö?
Teema pealkiri oli tsikli ettevalmistamine pikemaks matkaks. See justkui tähendab et matkale minnes peab tsikkel korras olema ning eelnevalt on vaja teha kõik hooldused, et reis kulgeks tõrgeteta. Hooldused on hädavajalikud, ilma igasuguse vaidluseta. Vaadates aruannet, on elementaarsetele hooldustöödele kulunud märkimisväärselt vähe kogu projekti maksumusest. Mõistlikud ja vajalikud hooldused neelasid kogu projekti maksumusest ainult kümnendiku, jäädes tublisti alla tuhande euro. Siinkohal tuleb arvestada et kui kõik need tööd oleks tehtud teeninduses, oleks summa olnud mõnevõrra suurem.

Kogu ülejäänud osa kulutustest (jätaksin konkreetse numbri hetkel veel avalikult välja ütlemata :bsmile: ) võib jagada poolvägisi kaheks- preventatiivsed täiendused ja mugavusvarustus. Matkamiseks ei ole need kulutused vajalikud. Kui ratas on hooldatud, ketid-õlid-rehvid vahetatud, mõned konkreetse ratta hellad kohad üle käidud (LC8 puhul nt veepump), võib vabalt matkale minna. Ja ongi ju käidud, minu puhul igal aastal vähemalt üks pikem matk. Mõistlik inimene kulutakski kogu selle ressursi näiteks otseselt reisimisele, remondile vms. Kui su ratas on samas varustusastmes sõitnud sinu all probleemideta 25000km siis kust küll tuleb mõte et enam nii ei saa, vaja on ntx uusi velgesid, karmi põhjakaitset, lisapaake, pestavaid filtreid, kõrgeid porikaid jne-jne. Vastus on selge-kõike seda ei olegi vaja. Vähemalt mitte selleks et reisida, tsikliga matkata. Aga reisida ei ole ju ka tegelikult vaja :ner:

Kogu projekti peale kulus ca 5 kuud. Osa ajast kulus ka tellitud kraami ootamisele. Suur osa ajast kulus vajaliku informatsiooni hankimisele erinevatest foorumitest. Olulise osa neelas lihtsalt garaazis "mediteerimine", tegevuste planeerimine, mõtete kogumine jne.

Lõpuks siis peamine küsimus- mis ma sellest kõigest sain? Eelpool juba sai selgeks et reisimiseks see kõik hädavajalik ei olnud. Aga ma sain 5 kuud puhast naudingut! See rõõm mida tunned kui oled midagi uut teada saanud, välja uurinud, on esimene. Sama asi pakub rõõmu siis kui internetipoes selle ära ostad. Siis pakub meeldivat ärevust tellitud kauba ootamine. Vaatad meili, ootad Omnivalt SMS-i nagu laps jõuluvana :). Järgmine rõõm on pakile järgi minek, selle avamine. Siis saabub moment kus saad jubina ratta külge kruvida, rõõmustades selle üle et oledki tellinud õige asja, sobibki! Aga see ei ole veel kõik- nüüd naudid seda kuidas asi töötab paremini ja näeb välja parem kui enne! Edasi pakub rõõmu see moment kui ratas on jälle koos ja toimib, juppe ei olegi üle jäänud :D. Ja kõige lõpuks loodetavasti pakub rõõmu kogu tehtud töö kasutamine, mis peaks olema mugavam, turvalisem, probleemivabam. Selleni mina veel jõudnud ei ole, on mida oodata. No ja kui ratta välimus on ka muutunud pisut edevamaks kui enne, siis mida üks räpane esteet veel võib elult tahta?!

Võin kinnitada et need 5 kuud garaazis on olnud ühed parimad talvekuud üldse. Tegevus ise ongi see mida ma olen saanud.

Teekond on alati olulisem kui kohalejõudmine!

lisaks võid "saadud" listi lisada ühiskondliku panuse selle teema näol. :) ilmselgelt on lisaks minule veel palju neid kellel see teema talve aitas üle elada ja hinge toitis :bsmile: ole tänatud!
muus osas olen täpselt sama meelt. ka enda ratta näppimise peale tagasi vaadates on mul täpselt samad mõtted. tulemus on tore asi kuid kõige olulisemaks pean ka just kogu seda meeldivat ajasisustamise poolt ja niimoodi mõeldes ei tundu kulutatud summad kah nii jaburad. :)

5248653
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”