KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Mis tähendab ratast pole?



dr800 2x

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Mis see kõik mulle andis? Milleks see kõik?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

KIBU kirjutas:

lisaks võid "saadud" listi lisada ühiskondliku panuse selle teema näol. :) ilmselgelt on lisaks minule veel palju neid kellel see teema talve aitas üle elada ja hinge toitis :bsmile: ole tänatud!
muus osas olen täpselt sama meelt. ka enda ratta näppimise peale tagasi vaadates on mul täpselt samad mõtted. tulemus on tore asi kuid kõige olulisemaks pean ka just kogu seda meeldivat ajasisustamise poolt ja niimoodi mõeldes ei tundu kulutatud summad kah nii jaburad. :)

Sa Kibu räägid nii ilusti, räägi veel :D

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Fox
Postitusi: 153
Liitunud: 06 Mai 2015, 09:23
Tsikkel: XChallenge
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 25 korda

Re: Mis see kõik mulle andis? Milleks see kõik?

Lugemata postitus Postitas Fox »

Väga hea silmaringi laiendav teema, lugesin ühe jutiga läbi ja palju häid ideid sai nopitud.

Seda custom tööriistakasti vaadates tekkis mul aga tahtmatult mul küsimus, et kas seal sumpa kõrval teatud tingimustes (palava ilmaga aeglase kiirusega ukerdades) olukord põrgulikult kuumaks ei või minna? Rauast tööriistadel on sellest savi... aga kas sa ei karda, et kui oled keset sahhaarat ning tekib vajadus tsiklit veidi tuunida ning tööriistakasti avades avastad,et ilusad värvilised "parfümeeriapudelid" on kasti põhja kokku üheks ühtlaseks halliks massiks sulanud? :)


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: Mis see kõik mulle andis? Milleks see kõik?

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Fox kirjutas:

Väga hea silmaringi laiendav teema, lugesin ühe jutiga läbi ja palju häid ideid sai nopitud.

Seda custom tööriistakasti vaadates tekkis mul aga tahtmatult mul küsimus, et kas seal sumpa kõrval teatud tingimustes (palava ilmaga aeglase kiirusega ukerdades) olukord põrgulikult kuumaks ei või minna? Rauast tööriistadel on sellest savi... aga kas sa ei karda, et kui oled keset sahhaarat ning tekib vajadus tsiklit veidi tuunida ning tööriistakasti avades avastad,et ilusad värvilised "parfümeeriapudelid" on kasti põhja kokku üheks ühtlaseks halliks massiks sulanud? :)

Akrapovic ei lähe välispinnas isegi mitte leigeks. Ilma vastu jah ei saa aga see ei ole nii karm. Otsese päikese kätte ei jää see kast reisitingimustes pm kunagi kuna see asub sumpa all ja küljekohvri taga. Kasti värv oleks ehk hõbedasena selles mõttes efektiivsem aga reaalselt see ei ole teema. Varsti saame teada :D

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Erik »

Ma tulen korra selle rehvi peale ajamise juurde tagasi. Käib siis selle kohta kui rehv ei taha korralikult velje servani välja tulla.

Lugesin just head ideed, mis pidavat väga hästi aitama. Ümber rehvi keskosa (mööda telgjoont) panna koormarihm ja rehv keskelt kokku pigistada. Kui koormarihm puudu, siis nöör mida pulgaga keerates pingutada. Tundub asjalik mõte. Eriti siis kui pisikese käsipumbaga kuidagi 5bari ei taha sisse ajada.

Teine variant mis veel katsetamata on et sõita pisut olematu rõhuga. <1bar

Kehvalt paigaldatud rehvid pole oma kogemuste juures kunagi ise paika istunud. Põrgata või masseeri neid kuidas tahad.

Ja et teemaga haakuks, siis no pikemaks sõiduks võiks kaasa pakkida jupi nööri! :)

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Kolmas ja kõige lihtsam praktikast, 4-5bar sisse ja läheb, mida ta ka proovis.

Pigem oli probleem tal vast siiski vale suurusega veljes antud rehvile.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Erik
Postitusi: 310
Liitunud: 30 Aug 2004, 16:44
Tsikkel: jawaha
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 50 korda
Tänatud: 6 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Erik »

Piilusin korra nende väikeste 12V kompressorite näitajaid ja võibolla sellega tõesti probleemi poleks... Vähemalt ühes tanklas aga nii palju rõhku rehvi sisse ei pakutud...

On vist aeg endalegi pisike pump hankida. :)


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Esimene pikem sõit on tsiklil tehtud. Paraku küll konteineris aga kohale jõudis!

KTM Aafrikas.jpg
Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Sa oleks pidanud Jesperile tööotsa pakkuma :D Siis oleks ratas siiski omal ratastel sinna veerenud :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Raki
Postitusi: 662
Liitunud: 04 Mär 2013, 15:37
Tsikkel: 1200gs LC Rallye, CRF300 Rally
Asukoht: Tartu
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 63 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Raki »

ats30 kirjutas:

Esimene pikem sõit on tsiklil tehtud. Paraku küll konteineris aga kohale jõudis!

KTM Aafrikas.jpg

Mis marsuut Aafrikas plaanis?

https://ragnarnakus.blogspot.com/

TDM850-->1150GS-->HD Road King-->Honda Transalp 700XL-->BMW 1200GS LC Rallye


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

ranel kirjutas:

Sa oleks pidanud Jesperile tööotsa pakkuma :D Siis oleks ratas siiski omal ratastel sinna veerenud :D

Kahjuks ei tea Jesperi pakutavast teenusest midagi ... :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Ma ka mitte, ilmselt mingi segaminiajamine - mina oskan ainult asju katki teha :)

Aga palju jõudu ja kordaminekuid reisiks!

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Jesper kirjutas:

Ma ka mitte, ilmselt mingi segaminiajamine - mina oskan ainult asju katki teha :)

Aga palju jõudu ja kordaminekuid reisiks!

Seda pidasin silmas :D

http://jesper.vineda.com/motoreis-marokosse/

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Panin H&B hallid Gobi kohvrid oksjonile: https://osta-ee.postimees.ee/index.php? ... rc=desktop

Kui pakub huvi, tee oma pakkumine ka! Oksjonilt saadav tulu läheb käesoleva projektipäeviku objekti sihipärase kasutamise fondi :bsmile:

Kohvritega on võimalik enne pakkumise tegemist tutvuda Rae vallas Jüri lähedal. Tegemist on kasutatud kohvritega, nendega on matkatud. Viimane pikem sõit eelmisel aastal Iraani. Esineb pindmisi kriime jne mis on tulnud täiesti tavapärasest kasutamisest. Ühtegi auku vms sees ei ole, seisukord täiesti ok. Täpsustavad küsimused on oodatud.
Oksjon lõpeb esmaspäeva hommikul ca kl 10.

Viimati muutis ats30, 18 Juun 2017, 11:49, muudetud 1 kord kokku.
Oleks ma tark, ma oleks vait.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Veepuhastusseade tsiklile

Üks variant on sadula alla paigaldatud paak jätta hoopis vee jaoks. 8,5l on just selline kogus millega saab kahekesi hommikuse tualeti tehtud, ehk ka pudru keedetud ja nõud pestud. Poleks paha lisada väike pump et "kraan" pisut kõrgemale saada, näiteks lenksu peale, ei peaks põlvili maas hambaid pesema. Kuna paagi väljavõte on 5mm avaga, siis oleks pump tõenäoliselt vaja paaki sisse paigaldada. See muidugi väga lihtne ei ole. Aga ...

Siit edasi tekkis mõte et oleks boss omada ka miniatuurset veepuhastusseadet. Ideaalis sellist et pargid ratta mingi kraavi kaldale, viskad vooliku kraavi ja 10-15 min pärast on paak puhast vett täis. Peaks töötama elektriga, näiteks akupanga pealt. Tühikäigul mootoril tiksuda lastes kuumeneb soojema ilmaga kiiresti üle ja lihtsalt seisva mootoriga kurnab tõenäoliselt aku ära.

Kust leida sellist aparaati? Matkatarvete müüjad pakuvad erinevaid pudeleid, mida pressides saab klaasitäie vett. Aga 8l sel viisil toota on tiba tyytu ja tõenäoliselt ei hakkaks seda eriti kasutama. Nõudmised veepuhastusseadmele võiks olla järgmised: gabariitidelt võimalikult väike et tsiklile statsionaarselt kuhugi raami vahele paigaldada; Kaalult kuni 1kg, soovitavalt alla selle; tootlikkus ca 0,5-1 l/min; voolu tarbimine akupangale/tsikli el süsteemile sobiv.

Kokku siis 2 teemat-

  • tagasihoidliku pumba paigaldamine Rade paagile
    Veepuhastusseadme paigaldamine tsiklile

Veepuhastusseade oleks lihtsalt selline edev lisa, vaevalt et selle järgi väga suur vajadus kusagil tekib. Senine reisikogemus on näidanud et põhja pool reisides on looduses puhas vesi olemas ja lõunas on igal nurgal pudelivesi müügil. Aga pagan teab, äkki läheb tarvis ka. Pump oleks ehk isegi vajalikum. Käte ja näo loputamine lihtsa vaevaga ja omade jõududega on päris tore luksus.
Sellised mõtted :bsmile:

Edit: Kirjutamise käigus tekkis mõte et veepaagi elektrilise pumba asemel võiks ehk kasutada hoopis nn rõhupumpa. Midagi sellist nagu priimustel või aiapritsil. Kuidas töökindel lahendus võiks tekkida, peab veel mõtlema. Või hoopis nagunii kaasas olevat kompressorit kasutades?

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

Miks sa lihtsalt veepuhastustablette ei kasuta? Aga ega mingit asjalikku lahendust peale keetmise sul seal polegi ilmselt ja selleks on ka elektrivõimsus liiga väike tsiklil. Jääb järele vaid mõne kütusepõletiga vesi läbi keeta. Mingid filtrid jne lisaks veel panna.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Ronk
Postitusi: 1414
Liitunud: 10 Mai 2005, 20:44
Tsikkel: God DAMN 950 Seiklus
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 122 korda
Tänatud: 62 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Ronk »

Muidu need Gobid mis maha ärisid... Nendele on topelt seinte vahel vedeliku hoidmise ruum. Ühte kohvrisse mahub 3.5 liitrit vett ära. Plastikuse maitse vastu pidi aitama korra läbi pesta plastik anumad proteesi loputusega.

Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Mina olen joogiveesüsteemis pumpamiseks kasutanud tavalist auto aknapesuvedeliku pumpa. Lihtsalt jalutasin Fixusesse ja palusin letis olevad variandid ette näidata, millede hulgast siis leidsin sellise, mis käib kahe vooliku vahele (enamus vist on mõeldud paagi sisse käima). Teoreetiliselt muidugi peaks kõik see värk olema "food grade" jne, aga praktikas ma arvan et erilist vahet pole, lasin lihtsalt igaks juhuks alguses fairyga läbi et kõikvõimalikud tootmise käigus pumpa topitud määrded välja tuleks.

Puhastamise koha pealt on oluline aspekt ka see, et võõral maal võib ka täiesti puhas kaevu- või allikavesi põhja alt ära lüüa, sest organism pole harjunud sellise mineraalide kombinatsiooniga, mis seal vee sees parajasti juhtub olema. Samuti ei aita ükski filter ega asi keemilise reostuse vastu, krt seda teab kas äkki pole ülesvoolu mingit fukkin kullakaevandust vms jura, mis oma tsüaniidijäätmed jõkke juhtinud on. Ma pigem kannaks kaasas mingit hädaabikitti, kui niiväga vaja, aga igapäevaselt ikka ei torgiks suurtes kogustes suvalist pinnavett.


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Jesper kirjutas:

Mina olen joogiveesüsteemis pumpamiseks kasutanud tavalist auto aknapesuvedeliku pumpa. Lihtsalt jalutasin Fixusesse ja palusin letis olevad variandid ette näidata, millede hulgast siis leidsin sellise, mis käib kahe vooliku vahele (enamus vist on mõeldud paagi sisse käima). Teoreetiliselt muidugi peaks kõik see värk olema "food grade" jne, aga praktikas ma arvan et erilist vahet pole, lasin lihtsalt igaks juhuks alguses fairyga läbi et kõikvõimalikud tootmise käigus pumpa topitud määrded välja tuleks.

Tahaksid Sa oma "joogiveesüsteemidest" pikemalt rääkida? :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ei oska küll suurt midagi nende puhastus seadmete kohta öelda.Aga kuna olen suht lähedalt seotud pudelivee tootmisega,siis nii palju võin küll kinnitada,et puhas vesi on igal maal puhas ja ei võta kunagi põhja alt.Põhja võtavad alt ikka bakterid,mitte mineraalid ja muu sarnane,mida ka vees leidub.Olenavalt bakteritest,siis enamus inimesele kahjulikest hävib keetmisel või keemilisel töötlemisel(veepuhastus tabletid nt).Filtreerimisel ei õnnestu minu teada baktereid,mis põhja alt viivad(kolibakter eelkõige) veest eemaldada.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

ats30 kirjutas:

Tahaksid Sa oma "joogiveesüsteemidest" pikemalt rääkida? :bsmile:

Ei ole nagu midagi eriti rääkida, ehitasin mõned aastad tagasi oma rinkaautosse - et noh lihtsalt vajutad nuppu ja vesi purskab pudelist suhu. Aga kuna autode tüüpiline etapp on 20 minti ja pikemalt kui tund aega järjest üldse sõita ei lubata (sest "sportlastel" hakkab ju raske sedasi), siis lammutasin selle mõne aja pärast jälle välja kui ebavajaliku lisa :)


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Keetmine ja tabletid on ajamahukas värk. Vaja keeta, siis jahutada, kui vaja rohkem kui katelok mahutab siis mitu korda korrata jne. Tablettidega sama lugu, see võtab aega ja paras mökerdamine. Täna on tiba lihtsamaid viise ka vee puhastamiseks. Siin väike ülevaade kõige lihtsamatest variantidest: http://snarkynomad.com/the-grayl-water- ... on-bottle/

Nagu ma aru saan siis erinevalt Urmase arvamusest eemaldavad need seadmed veest igasuguse mikrobioloogia.
Põhimõtteliselt ei ole see midagi uut. Jahtidel on merevee puhastamiseks (joogiveeks tegemiseks) sarnased asjad juba pikka aega kasutusel olnud. Element on tõenäoliselt erinev, need matkamehe veepuhastuspudelid soola eraldamisega tõenäoliselt toime ei tule.

Otsin elektrilist, mis oleks võimalik tsikli peale kuidagi monteerida.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:

Keetmine ja tabletid on ajamahukas värk. Vaja keeta, siis jahutada, kui vaja rohkem kui katelok mahutab siis mitu korda korrata jne. Tablettidega sama lugu, see võtab aega ja paras mökerdamine. Täna on tiba lihtsamaid viise ka vee puhastamiseks. Siin väike ülevaade kõige lihtsamatest variantidest: http://snarkynomad.com/the-grayl-water- ... on-bottle/

Nagu ma aru saan siis erinevalt Urmase arvamusest eemaldavad need seadmed veest igasuguse mikrobioloogia.
Põhimõtteliselt ei ole see midagi uut. Jahtidel on merevee puhastamiseks (joogiveeks tegemiseks) sarnased asjad juba pikka aega kasutusel olnud. Element on tõenäoliselt erinev, need matkamehe veepuhastuspudelid soola eraldamisega tõenäoliselt toime ei tule.

Otsin elektrilist, mis oleks võimalik tsikli peale kuidagi monteerida.

Nojah, aga arvesta siiski, et liigud tsikliga ning ruum ja mass on piiratud. Selle ise vee puhastamise süsteemidega nagu enne Jesper ütles jääb alles ka reostus, mida sa ise mingi nipiga puhtaks ei saa. Isegi Tartu reoveepuhastusjaam ei saa seda tegelikult kätte ja lastakse kenasti emajõkke teele. Kohapeal kursavend ekstra küsis veel selle kohta.
Nii et kõige mõistlikum ikka muretseda puhast vett ja muud süsteemid vaid päris häda korral.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

ranel kirjutas:

Nojah, aga arvesta siiski, et liigud tsikliga ning ruum ja mass on piiratud. Selle ise vee puhastamise süsteemidega nagu enne Jesper ütles jääb alles ka reostus, mida sa ise mingi nipiga puhtaks ei saa. Isegi Tartu reoveepuhastusjaam ei saa seda tegelikult kätte ja lastakse kenasti emajõkke teele. Kohapeal kursavend ekstra küsis veel selle kohta.
Nii et kõige mõistlikum ikka muretseda puhast vett ja muud süsteemid vaid päris häda korral.

Ju siis ikka saavad kätte kui Emajõkke läheb. Kui kätte ei saaks siis tuleks kraanist või mis? :bsmile:

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

ats30 kirjutas:

Keetmine ja tabletid on ajamahukas värk. Vaja keeta, siis jahutada, kui vaja rohkem kui katelok mahutab siis mitu korda korrata jne. Tablettidega sama lugu, see võtab aega ja paras mökerdamine. Täna on tiba lihtsamaid viise ka vee puhastamiseks. Siin väike ülevaade kõige lihtsamatest variantidest: http://snarkynomad.com/the-grayl-water- ... on-bottle/

Nagu ma aru saan siis erinevalt Urmase arvamusest eemaldavad need seadmed veest igasuguse mikrobioloogia.
Põhimõtteliselt ei ole see midagi uut. Jahtidel on merevee puhastamiseks (joogiveeks tegemiseks) sarnased asjad juba pikka aega kasutusel olnud. Element on tõenäoliselt erinev, need matkamehe veepuhastuspudelid soola eraldamisega tõenäoliselt toime ei tule.

Otsin elektrilist, mis oleks võimalik tsikli peale kuidagi monteerida.

Ma pidasin silmas voolava vee filtreerimist. Ja tegemist pole minu arvamusega.
See kopsik ei ole ju selleks mõeldud.Ei viitsinud seda läbi lugeda,aga kui neis filtreist ühes, ei toimu mingit keemilist puhastamist,siis ilmselt ei julgeks mina seda asja kasutada.
Googelda sõna kolibakter ja saad ühtteist sellest lugeda.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Nõnna, ratas on esimesed 1000km teinud seda milleks ta talvel sai ette valmistatud. Seni on saanud hakkama suurepäraselt. Üks lisapaak on ka juba käigus, suurim tanklate vahe on seni olnud pisut alla 200km.
Panen siia ka lingi kus meie tegemisi ja asukohta saab jälgida: https://vihulamoto.ee
Võib kommenteerida, arvamust avaldada jne.

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Tagumine rehv K60 Scout on peale 3000km muutunud täiesti pastlaks. Ei teagi millest. Kas siinsetel kruusateedel on kivikesed teravad või söövad treppis teed rehvi ära. Kahekesi muidugi ka. Aga ootasin rehvilt enamat. Tuleb siiski tunnistada et pidamine on olnud suurepärane ja liiva on samuti kenasti kühveldanud. Veel ca 1000km Windhoeki-ni ehk peab vastu, seal on lootust midagi muud alla saada. Läheb e07 Dakar. Ehk kestab kauem.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

stev666
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Mär 2008, 21:48
Tsikkel: SUZUKI M1800R&HondaVTX1800
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 25 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas stev666 »

Palju see originaal paak on kui tanklate vahe on 200km ja lisa paaki vaja on???

dr800 2x

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Viimased tanklate vahed on siin põhja pool olnud 300-350 km. Originaalpaak on 20l. Kui saaks kindel olla et tanklate vahe on 200-300km siis polekski väga hull. Aga kui tahta marsruuti valida mitte tanklast tanklasse vaid mõni haak ka sisse teha siis on 20l ilmselgelt vähe. Eile näiteks oli originaalpaak tyhi ja lisapaak poolepeal. Sõita veel 185km mööda "only 4x4 " teed. Õnneks sain kusagilt kylast 10l pudelibensu osta.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:

Tagumine rehv K60 Scout on peale 3000km muutunud täiesti pastlaks.

Ega vahetatud veljes asi pole? 3000 km ja mingi enduro all rehv kutu on täiesti jabur.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”