KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded

Vasta

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Tundub et rehvi kulumine oli pigem liiga kõrge rehvirõhu tulemus.



Oleks ma tark, ma oleks vait.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Kas kellegil on kogemusi kolisevate ja logisevate piduriketastega? Neetidest on päris kõva lõtk tekkinud, radiaalsuunal 3-4mm. Ketas ise on nagu uus, kulumisjälgi ei ole üldse. Seetõttu ei tahaks uut osta kui on võimalik kuidagi teisiti viisakalt lahendada.
Kes kokku puutunud võib kogemusi jagada.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Mart
Postitusi: 396
Liitunud: 18 Juun 2014, 21:53
Tsikkel: Aprilia Pegaso Trail 650
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 4 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Mart »

ats30 kirjutas:

Kas kellegil on kogemusi kolisevate ja logisevate piduriketastega? Neetidest on päris kõva lõtk tekkinud, radiaalsuunal 3-4mm. Ketas ise on nagu uus, kulumisjälgi ei ole üldse. Seetõttu ei tahaks uut osta kui on võimalik kuidagi teisiti viisakalt lahendada.
Kes kokku puutunud võib kogemusi jagada.

Pead kogu aeg kuumana hoidma, Aafrikas ei ole vist raske (crash)

56271134

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Mart kirjutas:
ats30 kirjutas:

Kas kellegil on kogemusi kolisevate ja logisevate piduriketastega? Neetidest on päris kõva lõtk tekkinud, radiaalsuunal 3-4mm. Ketas ise on nagu uus, kulumisjälgi ei ole üldse. Seetõttu ei tahaks uut osta kui on võimalik kuidagi teisiti viisakalt lahendada.
Kes kokku puutunud võib kogemusi jagada.

Pead kogu aeg kuumana hoidma, Aafrikas ei ole vist raske (crash)

Minu loogika ütleb et kui ketas kuumaks läheb siis paisub. Kui paisub siis läheb ketas, mis sisuliselt on rõngas, läbimõõdult veel suuremaks. Ja seega läheb ka loks veel suuremaks. Aga ma muidugi võin eksida. Täna oli reisi kuumim päev ja võis vabalt loogikale liiga teha :)

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Vahepeal jälle tehnilistest teemadest.

  1. Piduriketas sai julmalt kinni needitud ja hetkel ca 1500km on kestnud.
  2. Tagumise piduripumba anuma klaas/aken otsustas Aafrikasse jääda. Mille kuradi pärast need aknad üldse piduritel on, jääb arusaamatuks. Kui vedelik otsas siis on nagunii tunda, pealegi lekke korral ka näha. Mõttetu vidin Adventure rattal.
  3. Magura vajas vahetust. Sidur enam ei lahutanud. Õnneks olin taibanud kaasa võtta.
  4. Esirehv on põhjustanud üle mõistuse palju kannatusi. Mingi veider lõhe, õigemini praeguseks juba 2tk, on ilmunud rehvi siseküljele. See omakorda närib siselohvi päeva jooksul katki. Millest selline jama võib tekkida? Ühe sain kinni vulkaniseerida, teisega peab veel tegelema. Ei tahaks veel uut osta kuna sel mustrit veel on. Ja ega siin midagi saada ei ole ka, vaja tellida.

Postituses täpsemalt, pildid ka juures:
https://vihulamoto.ee/?p=976

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Piipz
Soe ja sõbralik
Postitusi: 8764
Liitunud: 05 Sept 2004, 23:28
Tsikkel: V-Strom 1050DE
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 126 korda
Tänatud: 324 korda
Kontakt:

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Piipz »

Eks see aken on seal selleks, et näha, kas vedelikku on vaja juurde panna ja et kas on normaalset värvi. Kui järsku otsa saab, siis tõesti pole aknast kasu. Pole samas kunagi näinud, et need jalga laseks. Aga ma pole väga tihti ka näinud, et tagumine anum selline metallist kobakas on, mitte tavaline plasttops, nagu suuremal osal ülejäänutel.

  • Kontakt: ES või piipz (ät) biker.ee / tel 58413942

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Piipz kirjutas:

Eks see aken on seal selleks, et näha, kas vedelikku on vaja juurde panna ja et kas on normaalset värvi. Kui järsku otsa saab, siis tõesti pole aknast kasu. Pole samas kunagi näinud, et need jalga laseks. Aga ma pole väga tihti ka näinud, et tagumine anum selline metallist kobakas on, mitte tavaline plasttops, nagu suuremal osal ülejäänutel.

Ma saan aru jah. Aga adventure ratta puhul võiks sellise nõmeduse asendada millegi töökindlamaga. Tasapisi saab pidurivedelik otsa siis kui mansetid lekivad. Ja kui nad lekivad siis hakkab see silma. Vähemalt see mees (või minu pärast ka naene) kes vahel sinna aknasse taipab piiluda märkab kindlasti ka niiskeid mansette või kummikatteid. Ja see krdi aken on just pumba õlivõtuava kõrgusel. Ehk siis kui sealt juba näha on et otsas siis on nagunii juba tunda ka. Loll lahendus rattale mis on mõeldud selleks milleks ma hetkel teda kasutan. Aga muidu hea ratas :bsmile:

Olgu, las see õlipaak olla. Miks pidurivedelik keema läheb? Mingeid jahutusega pidurisadulaid ei ole välja mõeldud? Päris mitmelt poolt on kuulda et teistelgi 990-tel on sama juhtunud. Muide, see aknake istub seal kummitihendi otsas ja ehk ongi mõeldud nö kaitseventiilina töötama kui keema läheb. Sest sealt pritsis ka läbi kui keema läks. Ju sai siis kuuma ja mingil ajal andis järgi.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kui vedelik keeb ja klots ei suitse, aitab vast parema vedeliku kasutamine - tont seda kohalikku kraami teab, võibolla oli kaua avatuna riiulil seisnud või juba tehasest tulles veega pooleks. Laias plaanis mingeid lihtsaid lahendusi seal pole - isegi tagapiduri võimsus on mitukümmend kilovatti, seda mingi paari ribi või muu häkiga naljalt maha ei jahuta.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:

Vähemalt see mees (või minu pärast ka naene) kes vahel sinna aknasse taipab piiluda märkab kindlasti ka niiskeid mansette või kummikatteid.

Sõida vihmas ja ega ei märka küll.

Muidu kena remondiseiklus küll :D

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Jesper kirjutas:

Kui vedelik keeb ja klots ei suitse, aitab vast parema vedeliku kasutamine - tont seda kohalikku kraami teab, võibolla oli kaua avatuna riiulil seisnud või juba tehasest tulles veega pooleks. Laias plaanis mingeid lihtsaid lahendusi seal pole - isegi tagapiduri võimsus on mitukümmend kilovatti, seda mingi paari ribi või muu häkiga naljalt maha ei jahuta.

Tegelikult see vedelik mis keema läks sai talvel Eestis sisse valatud. Enne seda seisis tõesti mul garaazis mõnda aega riiulis. See mis kohapeal sai ostetud ja praegu sees, sai sai peale intsidenti sisse valatud. Pudel oli ostes kenasti fooliumi all ja hermeetiline. Ja uuesti keema läinud ei ole ka. Samas sellist koormust/laskumist ei ole ka enam saanud. Nüüd hoian hinge kinni ja kus vähegi võimalik ikka käiguga.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:
Jesper kirjutas:

Kui vedelik keeb ja klots ei suitse, aitab vast parema vedeliku kasutamine - tont seda kohalikku kraami teab, võibolla oli kaua avatuna riiulil seisnud või juba tehasest tulles veega pooleks. Laias plaanis mingeid lihtsaid lahendusi seal pole - isegi tagapiduri võimsus on mitukümmend kilovatti, seda mingi paari ribi või muu häkiga naljalt maha ei jahuta.

Tegelikult see vedelik mis keema läks sai talvel Eestis sisse valatud. Enne seda seisis tõesti mul garaazis mõnda aega riiulis. See mis kohapeal sai ostetud ja praegu sees, sai sai peale intsidenti sisse valatud. Pudel oli ostes kenasti fooliumi all ja hermeetiline. Ja uuesti keema läinud ei ole ka. Samas sellist koormust/laskumist ei ole ka enam saanud. Nüüd hoian hinge kinni ja kus vähegi võimalik ikka käiguga.

Kasutad dot4 ?

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Kui nagunii rehvi saatmisega jändad, siis telli endale ka potsku mingit head racing piduriõli - kindlasti on siin ridamisi selles osas targemaid, aga noh Motul RBF 660 pudel näiteks maksab 20€ ringis. Kui sa selle keema saad, on klots ammu süttinud ja ketas hõõgub roosalt :) Ega sedapidi läheneda päris õige muidugi pole, sest võimalus on ka teada saada mis lüli ahelas nõrkuselt järgmine on, aga no sellises piiripealses olukorras äkki aitab piisavalt, et äkki ikka ei pea kõiki ägedamaid lõike vahele jätma.


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

ranel kirjutas:

Kasutad dot4 ?

DOT 4 jah. Nii nagu lüpsiku peal kirjas on.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:
ranel kirjutas:

Kasutad dot4 ?

DOT 4 jah. Nii nagu lüpsiku peal kirjas on.

Asenda DOT 5.1-ga.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

ranel kirjutas:
ats30 kirjutas:
ranel kirjutas:

Kasutad dot4 ?

DOT 4 jah. Nii nagu lüpsiku peal kirjas on.

Asenda DOT 5.1-ga.

Ütleme nii et banaanide ja arbuusi valik on siin tiba suurem kui pidurivedelike oma ... :bsmile:
Aga arutelust niipalju kasu et tuleb vedelikule tähelepanu pöörata. Kõige labasem abi tõenäoliselt ongi lihtsalt varuvedeliku kaasas hoidmine.

Tänan kaasaelamast!

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

ats30 kirjutas:
ranel kirjutas:
ats30 kirjutas:
ranel kirjutas:

Kasutad dot4 ?

DOT 4 jah. Nii nagu lüpsiku peal kirjas on.

Asenda DOT 5.1-ga.

Ütleme nii et banaanide ja arbuusi valik on siin tiba suurem kui pidurivedelike oma ... :bsmile:
Aga arutelust niipalju kasu et tuleb vedelikule tähelepanu pöörata. Kõige labasem abi tõenäoliselt ongi lihtsalt varuvedeliku kaasas hoidmine.

Tänan kaasaelamast!

No kui süsteem lekib, siis muidugi kallad võimaliku parima kättesaadava asja peale.

Muidu aga
Pilt

DOT 5 ja DOT 5.1 on erinevad asjad. Pane tähele seda komakohta. DOT 5 ära oma süsteemi topi.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7183
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1851 korda
Tänatud: 511 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Sisemised vigastused rehvil võivad olla löögi tagajärjed kivisel-auklikul teel sõitmisest.Rehvi viga siin ilmselt ei ole.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Jaffimees
Postitusi: 182
Liitunud: 27 Veebr 2004, 08:52
Asukoht: Tln. Tartu
Tänatud: 4 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Jaffimees »

KTM tehase manuaal ütleb DOT5.1

Jarko
Jawa 350
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

Nojah, kõiksugu teooria on tore, aga reaalses elus on DOT4 ja 5.1 vahe praktiliselt eristamatu - need numbrid tähendavad ainult seda, et millest kindlasti ei tohi halvem olla, parem võib olla (koostisosad on seal ka erinevad, aga see on juba peenem teema). Näiteks selle minu poolt mainitud RBF660 pudeli peal on suurelt et DOT4, aga kuiv keemispunkt on 328 kraadi. Ja kindlasti see pole kõige kangem saadaolev rüübe, lihtsalt ma olen seda kasutanud kuna hind ja saadavus on head. Veega segatuna muidugi on keemispunkt sama vilets nagu teistelgi, selle pärast ongi keeva vedeliku ja mittepõlevate klotside puhul esimene küsimus alati see, et ega see juhuslikult lahtiselt pole seisnud või muidu kahtlasest allikast pärit.

Noh ja veel kolmas asi on see, et aafriklane trükib pudeli peale kasvõi DOT648, kui kaugeltmaa härral seda kirja niiväga vaja on - mis organisatsioon või asi seda teie arvates seal kontrollima peaks, et need üldse kõik DOT0.1 ei ole :) Või lihtsalt hea rammus hommikune eeslipiss.

Kui praegune vedelik põhimõtteliselt toimib, siis järelikult läks hästi ja pole mõtet oma pead puruks ka vaevata - 30 kraadi teoreetilist keemispunkti erinevust ei anna praktikas midagi juurde, see on paar sekundit kauem pidurdamist enne kui keema läheb vms. 100 kraadise erinevuse nimel on mõtet juba liigutada.

Kasutaja avatar

ranel
Postitusi: 3123
Liitunud: 21 Nov 2010, 22:55
Tsikkel: 2x XL600V, DT125R, DRZ-E
Asukoht: Tartu
Tänanud: 63 korda
Tänatud: 325 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ranel »

No selle 5.1 hinnavahe on nii mõttetu dot 4-ga, et suht lollus on säästmise eesmärgil peale valada lahjemat rüübet, kui isegi manuaal nõuab 5.1. Tsikli süsteemi läheb seda nii vähe ka ju.

http://tsiklireisid.blogspot.com/
Mootoritõstuki rent Tartus 15 EUR päev. 55684121. www.rsrehvid.ee Mobiilne rehvivahetus Lõuna- Eestis. 53 843 843 Mitas ja Bridgestone mootorratta rehvide müük
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2452
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Palju selle ratta kaal praegu sõiduvalmis koos sõitajatega on üldse? Pidurid on tehases dimensioneeritud ühele eeldatavale kaalule ja normaalkasutuseks aga kui kaalu on täismassi piiril ja sõit on agressiivne ning lisaks veel karmid kliimatingimused, siis hakkavadki asjad järgi andma. Loogika ütleb, et pidurid ja sidur peaks olema esimesed, KTM-i esivelg on niigi tuntud hädisuse poolest, seega karmima maastiku korral võiks esiratas (või selle komponendid) järgmisena saba anda.

Mis puutub õlianuma aknasse, siis on tegemist rõhuvaba keskkonnaga ja sinnamaani kui mingi detail ei põhjusta täitursüsteemist rõhu liikumist vedelikuanumasse ei tohiks see aken küll kuskile lennata. Aga kui vedelik keema läheb, siis leiab ta lihtsaima tee aurustumiseks ehk peasilindri simmekas selleks ongi ja nii see anum rõhu alla satub.

Pidurikettad kuumenevad ja ujuvketaste loks sellega väheneb igal juhul. Proovitud, testitud. Oli kunagi mu ühel tsiklil esimene ujuvketas, millel külmana 5mm loksu. Peale 5-6 ringi võistlusrajal jäi 1mm loksu alles ja kui vedeliku keemise piirini jõudis, siis kadus loks sootuks. Võrdlust DOT4 ja DOT 5.1 ei saa teha üheselt mingi tabelina. Juba eri tootjate DOT4 keemistemperatuur on üle 100 kraadi erinev.

Eks need tsiklid on tehtud tavakasutuseks ja selline ekstreemkasutus eeldab, et eluea huvides kasutatakse neid sellevõrra rahulikumalt.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Ratta kaal tegelikult sai väiksemaks kui originaalis aga praegu täislastis ei ole kaalunud. Omal oleks ka huvitav teada. Aga meil tegelikult see koorem üle mõistuse ei tohiks olla. Võimalusel ajan kaalu peale.

Ma olen ujuvate ketastega sõitnud küll. Nad ei pea loksuma, kindlasti mitte sellisel määral et kolin kruusal sõites mootori müra varjutab. Paisugu siis või kahanegu kuumenedes.

Muus osas on käesolev matk juba praeguseks pakkunud ohtralt praktilist tarkust, tehnilisi teadmisi ning kamaluga sõidukogemust keerulistes oludes. Lisaks veel nii mõndagi väärtuslikku. Ja iga praktilise kogemuse baasilt tekkiv arutelu lisab väärtust veelgi.

Ma ei oleks varem osanud pidurivedeliku keemistemperatuurile või rehvi karkassile mingit tähelepanu pöörata. Edaspidi loen kindlasti ka peenikese kirja läbi.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

päikesemasin
Postitusi: 162
Liitunud: 11 Aug 2004, 22:27
Tsikkel: KTM 1290SAR
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas päikesemasin »

Kui korraks peatuda mappimise juures, siis enda 990adv sai peale pandud "akrapovic factory racing map" ja kõik üleliigne sodi maha kruvitud( SAS). Dünos kontrollisime ära segud ja võimsuse ning 72kw asemel saime lõpuks 75kw. Ratas on kõvasti erksam, kuid suhteliselt äkiline madalatel pööretel( millega harjub kiirelt). Tippkiirus tuli grammi jagu juurde ning kütuse osas jäi ehk samaks 6-6,5l 100km ehk 250km paagiga, kui on väga kiire ning 300km rahulik matkasõit. Täiesti teemaväli küsimus, kas 2011 990adv R on 85-88kw? Mille arvelt see saavutatakse, uued nukad jne?

Riga, Delta, Minsk, Jawa 638, Honda CB450, Honda CBR1000F, Kawasaki Ninja ZXR9, Suzuki TL1000R, KTM 950SM, KTM 990 Adventure, KTM 1290 R Adventure

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Jumalatest, kuraditest, karmast, paranoiast... ja ilmast. Ja tsipake rehvide lappimisest.
https://vihulamoto.ee/?p=1053

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

Jesper
Postitusi: 2188
Liitunud: 12 Mär 2015, 07:03
Tänanud: 243 korda
Tänatud: 550 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas Jesper »

See 150€ Mitas võibki vabalt suht aus hind olla, üldiselt on Aafrikas kombeks importkaupadelt rämedat tolli koorida - praegu kiire otsing näitab et toll on Tansaanias 30-60% ja käibekas 20% veel otsa.


Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Tagumisest pidurist, piduripumbast ja ABS-st:
https://vihulamoto.ee/?p=1092

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Kasutaja avatar

StreetMoto
Kaupmees
Postitusi: 2452
Liitunud: 04 Okt 2004, 15:51
Asukoht: Tallinn, Hiiu/Pääsküla
Tänatud: 191 korda
Kontakt:

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas StreetMoto »

Vihulamoto blogist:

  1. Võtta olemasolev silinder maha ja keevitada aknaava julmalt kinni. Sulam muidugi ei ole teada aga ehk on võimalik? Sellele lahendusele ootaks hea meelega kommentaare.

Keevitama ma küll ei hakkaks seda detaili. Mina võtaksin kahekomponentse liimi ja liimiks sinna mingi plastiku ette. On pidama jäänud nii bensiini, õli kui ka DOT4.

StreetMotos jätkuvalt soodsad tehingud: Castrol - Elf - Michelin - Bridgestone - Maxxis - Dunlop - D.I.D - JT + iga päev online tellimused erinevatesse Euroopa ladudesse

Neeme
527 4000
http://www.streetmoto.ee
streetmoto@streetmoto.ee

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Rattale mingit vidinat otsides leidsin tõstetud esiporika valmis komplekti, mis on vahepeal müüki tulnud, ehk keegi soovib tellida: https://ktmtwins.com/products/fender-kit-5
Omale ehitades korjasin jupid siit-sealt kokku ja oli üksjagu pusimist. Paar pisikest adapterplaati tuli lausa oma väikeste valgete käekeste vahel valmis teha.

Oleks ma tark, ma oleks vait.

Teema algataja
ats30
Postitusi: 612
Liitunud: 11 Juul 2008, 21:05
Tsikkel: KTM 990 Adventure
Tänanud: 151 korda
Tänatud: 73 korda

Re: KTM 990 ADV ettevalmistamine pikemaks sõiduks

Lugemata postitus Postitas ats30 »

Pisikesed täiendused veel. Nimelt jäi veotähiku kate vahetamata. Iga kord kui on põhjust olnud see originaalis umbne plastikkate maha keerata on seal all kõiksugu liiva-savi-muda-kivipuru-õli kokteil mis veerevatele ja muidu liikuvatele detailidele väga hästi ei mõju. Kuna ees ootab üksjagu mülkaid ja ka pikad kõrbeületused, tellisin Touratech-st sellise asja:

Veotähiku kate.jpg
Veotähiku kate.jpg (11.5 KiB) Vaadatud 10972 korda

990 ADV-le seda ei leia aga Superendurole on täiesti olemas. Muide, ka originaal on Superendurol suht samasugune aga plastikust. hind 13€ vs 35€.

Oleks ma tark, ma oleks vait.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”