Chaga xv700

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

rattaks mul siis Yamaha XV700 1985. aastast
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

soetasin ta kaks aastat tagasi tartust. põhjuseks sai kroomilembus ja jutud ratta pommikindlusest :)
sõidetud on siis kaks muretut hooaega. vahetanud olen ainult õli ja filtri. sellel kevadel ka tagarehv, mis sai ikka väga siledaks sõidetud... ribadeks oleks vist õigem sõna.
Pilt

kusagil kaugemal (välismaal) ei ole veel käinud aga mööda eestit on palju sõidetud.

see aasta sain ratta Tallinna jätta ja saan teda nüüd talve jooksul putitada nii kuidas rahakoti paksus lubab. ideaalis oleks talvega vaja teha:

*kolvirõngaste vahetus
*starteri hammasratta vahetus
*sadula naha vahetus
*paak tuleks üle värvida
*õhufilter+õhuvõtu kopsiku tihend
*õli+filter
*esirehv veel kannatab sõita aga selle peaks ka kevadel ära vahetama
*karbussiga on ka jama. üks voolik jäi nagu puudu peale seda kui ma ta lahti võtsin ja ära puhastasin... minaeitea kuhu ta kadus või kas ta üldse oligi seal aga üritan selle asja ka paika saada :oops:

homme ongi plaanis vaikselt asjaga pihta hakata ja mootor lahti kiskuda. kaherattalise tehnilise poolega pole ma veel kokku puutunud aga suuremaid asju on näpitud küll. ja egas see kolvirõngaste vahetus vist päris raketiteaduse alla ei kuulu :)
kui ma millegiga hakkama ei saa, eks siis küsin siin abi :roll:

oodatud on ka küsimused, ettepanekud jm.

Mario



õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

nonii. hindasin oma võimeid ja oskusi kõvasti üle. täitsa raketiteadus tundub saa kolvirõngaste vahetus :wack:
asi preagu nii kaugel, et mootor on ilusti maas. silindri mutrid sain ühelt maha aga teistega olid täiesti kinni roostetanud. ei aidanud pika varrega võtmed ega torud seal otsas. lõpuks kui juba loobunud olin ja tööriistu kohale tagasi panema hakkasin, siis avastasin, et mul ikka oli roostesurma :) ja nii need mutikad lahti tulid. sinnapaika see asi tänaseks jäi.

tekkisid ka mõned küsimused:

*mis asendisse ma mootori keerama peaks. all aknas olid |T ja |F| ja kuhu üleval hammakatel need täpid jääma peavad?
*ja mis valemiga ma silindrid üldse maha saan? kõik poldid/mutrid on lahti aga kuidas ma keti hammakatelt maha saan?

kes on varem seda tööd teinud see kindlasti oskab midagi soovitada või kui kellelgi on repair manuali või teab kus seda saada siis palun andke teada. foorumist ühe manuali sain aga sellest eriti abi polnud ja jätkan ka netist otsinguid

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita

eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Ma muidu ei tea kuidas sinu rattal asjad käivad, kuid mul manualis silindri peade maha võtmine peaks käima vända nö T asendis. Siis peaksid ka nukad vabas seisus olema nii et kui keti pinguti maha võtad et nukad üle ei hüppaks. Või keera väntvõlli nii et nukad oleksid vabas olekus (klapid kinni) aga siis fikseeri nukkvõlli hammakad ketti asukohaga.
Otsi ikka manual, seal konkreetseid elementaar näpunäiteid mida oleks hea ikkagi jälgida.
Ja samuti oskad nö hinnata ka kulumist manualis märgitud piirmõõtude järgi.
Ja kas siis hammakas pole otsast fikseeritud poltidega nukkvõllide otsa?

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

suur tänu! lappan lehekülgi. manuale pakutakse palju aga kõik tahavad raha saada :oops:

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita

eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Mul manual olemas, kuid kuidas ma sulle see 50 mega transpordin peaks mõtlema, sul `Live Messenger või Skype on?

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Mhhh
Postitusi: 809
Liitunud: 14 Sept 2009, 22:57
Tsikkel: Mini&GPZ305
Asukoht: Tartumaa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas Mhhh »

eerikkarts kirjutas:

Mul manual olemas, kuid kuidas ma sulle see 50 mega transpordin peaks mõtlema, sul `Live Messenger või Skype on?

Sellisele leheküljele nagu Upload.ee saad üles laadida kuni 100 mb (Regatud kasutajaga 200 mb) suuruse faili.

Mini (Riga 30) chopper & Kawasaki GPZ305->
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

väga suured tänud sulle Eerik!!! selle manualiga saan ka sellest karbussi anomaaliast arvatavasti lahti :bsmile:

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

eile sain manuali ja lõunaaeg jõudsin rattakallale. kõik kulges peaaegu probleemideta. suutsin puruks keerata ühe pisikese kaane. kui kellegil vedeleb garaazinurgas midagi sellist, siis hea meelega omastaks selle ära krõbiseva või millegi muu vastu.
PiltPilt

starteriga oli selline jama, et ta ei tahtnud koguaeg mootorit järgi tõmmata ja ragises julmalt. tundub, et hammasratas on kulunud ja viskab üle
PiltPilt
võrreldes sellega: Pilt

esimene kolb ja silinder oli sellises seisus:
Pilt
Pilt
tagumine:
Pilt
Pilt

täiendan veel tegemist vajavate asjade listi:
*kolvirõngaste vahetus
*starteri hammasratta vahetus
*sadula naha vahetus
Pilt
*paak tuleks üle värvida
Pilt
*õhufilter+õhuvõtu kopsiku tihend
*õli+filter
*esirehv veel kannatab sõita aga selle peaks ka kevadel ära vahetama
*karbussiga on ka jama. üks voolik jäi nagu puudu peale seda kui ma ta lahti võtsin ja ära puhastasin... minaeitea kuhu ta kadus või kas ta üldse oligi seal aga üritan selle asja ka paika saada
*gabariidituli tuleb külge aretada
*aku juhtmed tuleb pikemaks aretada
*ideaalis tahaks ka signa peale saada aga see ei tule vast materiaalselt välja see aasta :(

veel hunnik pilte http://nagi.ee/photos/tyrauba/sets/240101/
ja ka pisike videolõik piltide tegemisest :wack: http://toru.ee/view/554fa46f9228

praeguseks jääbki asi sellisesse seisu kuni jõulud ja aastavahetus läbi ja rahakotti mõni üleliigne kupüür jääb. loomulikult ootan pakkumisi kui kellelgi mõni mulle vaja minev osa garaazinurgas vedeleb. kui reaalselt raha olemas siis teen vast ka osturubriiki teema ja siis juba poodi :)

veelkord suured tänud kasutajale eerikkarts, kes nägi palju vaeva ja saatis mulle kaks manuaali :bsmile:

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita

Hitchiker
Postitusi: 535
Liitunud: 24 Sept 2003, 10:31
Tsikkel: suzuki gsr600

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas Hitchiker »

XV700 ja 750 on sihuke ratas, mille sadula disainimisel insenerid tegid kasutaja kulul paha nalja. Kui juhtumisi vihma sajab, siis on ulmesitt pärast sinna veelompi istuda.

Telefon 56681119
lisavarustuseks GSR600
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

selleks on alati kuivad lapid kaasas :) aga tõsi ta on. nahkvarustuses sõites pole väga hull aga päris tihti olen hommikuse kaste teksadesse ära kuivatanud. peale seda kui kate puruks läks on asi palju hullem. ei aita lapid ega miski. märjad püksid olid niiskete ilmadega garanteeritud aga istme kujul on ka omad plussid. sõita on seal kausis ikka sigamugav. toetab hästi nii selga kui ka külgedelt. nendel mudelitel olen näinud ka teistsuguseid istmeid. mingist aastast vist muudeti seda kuju?

E: lappasin pilte ja leidsin kahte erinevat sorti sadulaid... ühtedel läheb keskelt üks rida nööpe Pilt
selline paistab kasutajasõbralikum.
teine variant:
Pilt
esimene on 700 teine 1100cc. pilte lapates oli mõlemal mudelil erinevaid sadulaid. väljalaskeaastaid ei uurinud eriti (A)
mul on see teine variant

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita

Vakstu

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas Vakstu »

Nii.
Unusta see starteri hammakate vahetus ära. See on spetsiifiline XV-de viga. Nö lastehaigus. Vaata seal ümber nende hammakate on nö. "pidurdusvedrud" mis kipuvad kuluma ja katki minema. Kontrolli et need oleksid korras ja vaata et sa neid ära ei lõhu. See hammaka kaasakäimine häirib ainult kõrva. No stress!


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

Vaatasin ka piltidelt seda hammakat ja seal kulumist küll pole, suht olematu see küll ei tekita hammaste üle hüppamist, ja kui midagi tekikski siis hamba tipud oleks näsitud, aga noh mis mina tean...

Muidu kui suur rõngasetel kulumine on? Mis kompressioni rõngaste pilud on? Mis peaks olema?
Ma arvan enne rõngaste tellimist vist tasuk silindri mõõtmine ka ärateha kui kõvasti ovaalseks kulunud on?
Kui mõõteriista pole siis katsu kui hästi tuntav sõrmega see serv kolvi ülemises surnud seisus on rõngastekohal, seal kõige tugevam mats. Kui üleminek on hästi tuntav siis kindlasti otsi mõõteriist või lase mõõta. Ovaalsel silindril uutest rõngastest pole mingit kasu, vaata et võib hullemgi olla...

Hea meel et sain millegagi abiks olla

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

see starteri viga pole sellesmõttes tõesti hull, et mingil hetkel võtab ta ikka mootori järgi aga mõnes rahvarohkes kohas on suht ebameeldiv sellega kõristada :) vaatan need vedrud üle ;)

ratta sain ma talveks tööjuurde jätta ja meil on seal päris asjalik mehhaanik. ta lubas mind nende mõõtmistega aidata. eks siis näeb, kas on vaja silindreid lihvima hakata või mitte.

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

Tere jälle!

jõulutrall on möödas ja aeg rattaga edasi tegeleda. täpsemalt siis silindrite mõõtmise ja vajatusel puurimisega. sain ühe härra telefoni numbri, kes sellega tegeleb. see andis järgmise numbri, kus pidi olema keegi Joonas katusepapi 16 tänaval. sinna helistades võttis vastu vene keelt kõnelev härra. vestlus kujuneski selliseks, et mina rääkisin eesti, tema vene keeles. saime kokku lepitud, et lähen peale kella 15 sinna.

küsimusi siis selle kohta:

kas keegi on seal varem käinud? kuidas tööga rahule jääda võib?
kas mingid mõõdud pean ise välja otsima või töökojas saadakse seda ise kuskilt vaadata? ise pole muid mõõte leidnud, kui kolbide omasi...

oskab keegi soovitada mõnda paremat, usaldusväärsemat kohta? kardan, et muidu võib keelebarjääri tõttu arusaamatusi või ebamugavusi tekkida.

mis hinnavahemikku sellise teenuse hinnad jääda võiks? ei soovi täpselt sendipealt teada. umbkaudne hinnavahemik, et päris paljaks ei röövitaks

Mario

E: sain töökõrvalt veidi aega ja leidsin mõned vastused. hinnaks pidi 500 jääma ja ramos pidavat ka tehtama seda tööd. kui katusepapi härraga ühist keelt ei leia, siis peab sinna sõitma... aga teada tahaks ikka, kas pean ise mõõtusi välja võluma. loogiline nagu oleks, et nad peaks seda ju ise teadma? :oops:

E: nii, sai käidud. tüüp tundus asjalik ja seletas mulle pikalt ja laialt, kuidas miski käib ja toimub. mõõtis põgusalt silindrid üle ja käskis kolvid osta. pakkus välja ka mõned kohad ja firmad. tegemise eest lubas küsida 400 silindri puurimine +200 pealt lihvimine. seda siis ühe silindri kohta.tundub normaalne hind?

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Kasutaja avatar

ibra
Postitusi: 89
Liitunud: 21 Juun 2010, 21:52
Tänanud: 1 kord

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas ibra »

No see mees hakkas küll ilmaasjata oma ratast lõhkuma ja ma arvan et temast pole enam kokkupanijat.Tsikli remont pole hakklihamasina lahti-kokkupanek.

Kasutaja avatar

Kalapea
Postitusi: 1059
Liitunud: 26 Veebr 2005, 13:00
Tsikkel: Mõni Ducati
Asukoht: Pärnu / 559I7I9O
Tänatud: 94 korda
Kontakt:

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas Kalapea »

Järjekordne pahadeplaneet oled? Või lihtsalt on vajadus igalepoole oma mõttetuid kommentaare jätta?

PiltPilt
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

eks igal ühel ole oma arvamus. ega see kokkupanemine lihtne ei tule, sest päris palju aega on möödas sellest kui ta lahti võtsin. praegu on seis nii kaugel, et ootan kolbe. sellega selline jama, et tellisin yamaha keskusest kolvid ära aga kuna kolbe laos pole ja neid enam ei tehta ka siis ei tea kas üldse saab sealt. tehti järelpärimine asendusvaruosa jaoks ja ootan nüüd vastust. kui sealt midagi ei saa, siis peab usa poole vaatama hakkama. äkki sealt saab midagi.

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Kasutaja avatar

ibra
Postitusi: 89
Liitunud: 21 Juun 2010, 21:52
Tänanud: 1 kord

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas ibra »

Jama jutt see kolvi jutt.Telli õigest kohast ise ja nad tulevad kohale.Sa tahad ju kõik asjad ise teha.Iga mees tehku ikka seda ,mida ta oskab.Otsi siit.http://www.cmsnl.com/


Ercki
Postitusi: 471
Liitunud: 04 Mai 2007, 23:54
Tsikkel: XJ700X CBR929RR CRF450R CB919
Asukoht: Tartu

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas Ercki »

cmsnl.com lehel on orig. ja 1. remonti saada 83 euri + maksud + post :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

jaa, ibra, seda kohta ma tean, see oli esimene koht, mida vaatasin kuid erinevalt sinust ei ole ma miljonär ja vaatan ka hinda. kui mujalt ei saa, siis tulebki vist sealt tellida aga kõigepealt ootan ikka yamaha keskuse vastuse ära.

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Kasutaja avatar

ibra
Postitusi: 89
Liitunud: 21 Juun 2010, 21:52
Tänanud: 1 kord

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas ibra »

Ma ei usu et Yamaha keskusest keegi ei suuda poole aasta jooksul kolbide kohta midagi kosta. :lol:

Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

teema on vaikselt ära vajunud. igaljuhul on asjad tasapisi arenema hakanud. kolbide kohta niipalju, et neid ei ole enam kuskilt saada. ei ole seal cmsnl.com-is, usas ega kuskil. küsimus on aga tekkinud seoses selle starterijamaga. kas see vedru (nr 9) on see, mis jamama peaks? mul tundub ta küll ühes tükis olevat aga võib olla välja veninud või midagi? on mõtekam tellida originaal või midagi jõhkramat vahele panna?

Pilt

cmsnl.com lehelt võluti mulle välja kolvirõngad aga kuna mul neid vaja ei lähe siis oleks kaks komplekti pakkuda kui kellegil peaks vaja minema. pakendis ja arvete ja kõigega :D tegemist siis +0.50 komplektidega
Pilt
Pilt

kunagi kui rohkem aega on siis jutustan pikemalt kogu teemast

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

ikka veel ootaks soovitusi, mida selle vedruga peale hakata :D

ja nüüd on tekkinud selline probleem, et ma ei ole suutnud leida kedagi, kes mul kolbide sisse klapipesad freesiks. töökodades ja eraisikutel, kellega ma olen vestelnud, pole selleks aega. oskab keegi soovitada, kus ma saaks lasta need ära teha?

kui kolvid lõpuks korda saan, siis saab lõpuks hakata mootorit kokku panema...

Edit: oukei, lappasin veel netis ringi ja jagasin asja ära, mis need "pidurdusvedrud" on :D

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

loen siin FirePlay ratta ehitamise teemat ja vingutakse, et tal on ratta ehitamine kaua aega võtnud. ma ehitan juba teist aastat ja ikka pole veel valmis. leidsin lõpuks inimese, kes oli nõus mul kolbidesse pesad freesima aga kuna see on selline eritöö, siis pole olnud tal aega seda teha. ja nii ma istungi ning ainuke, mis teha saan, on talle vahest helistada ja küsida, kas ta on jõudnud nendega tegeleda :( siiski on pisike lootus, et saan see hooaeg kullakese korda ja saab temaga maanteid vallutama minna :roll:

üks pisem mure vaevab aga jätkuvalt. see krdi starter :D nagu aru saan, siis selle süsteemi kokku panekul ongi arvestatud sellega, et see hakkabki nii ragistama seega uusi vedrusid pole vist mõtet ostma hakata. kunagi kui ratta ostsin, siis uurisin netist selle kohta ja meenub, et sellele pidi ka mingi lahendus olema. enam pole aga selliseid lahendusi kuulnud ega leidnud. soovitatakse asi sinnapaika jätta. ega see asi väga hull ei ole kuid siiski häirib kõrva.

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

starterile panin uued pidurdusvedrud kuid asi ei muutunud. las ta siis ragiseb. võtsin ta lahti ka ja puhastasin seest ilusti puhtaks ja nüüd käib palju kergemalt ringi. päris tahmane oli. praeguseks on asi siis niikaugel, et kolvid sain lõpuks tehtud. ja peale ka. vahepeal on igast jamasid olnud ja lahendatud. nüüd on vaja uut nukkvõlli. pm saab ka vana korda teha aga sellega on paras ajuden**s. tegin ostuteemasse ka teema. ootan pakkumisi :roll:

sadul sa ka ilusti üle nahatatud. praegu siis seis selline:
Pilt

eks ma kunagi lisan veel pilte ja räägin pikemalt ;)

lugupidamisega,

Mario :bsmile:

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

Nüüd on küll mõistus otsas ja ei tea mida teha.

Nukkvõll sai tänu headele töömeestele korda. Mootori panin neljapäeval kokku aga käima pole ratast saanud. Ketid-märgid on paigas teoreetiliselt. Starteriga mootorit ringi ajades käisid summutis paugud. Sai sädet vaadatud. millegi pärast lööb see aga täiesti valedes kohtades ja tihemini kui peaks. Kontrollisin kõik juhtmed üle. Kuna midagi enam teha ei osanud, siis panin esimese silindri küünla taha ja tagumise ette. Tulemuseks oli see, et mootor läks hetkeks käima ning suri kohe välja ja nii korduvalt peale mõningast käiamist.

Ega siin nii kirjeldamine pole see päris õige asi, seega paluks pisut abi kelleltki, kes jagab asja pisut rohkem. Käiks ratta juures kohapeal ära ja võib-olla tekiks mõni idee, kuidas asja lahendada. Tasus jõuame ka kindlasti kokkuleppele.

Loodan väga teie abile, sest me ei oska hetkel enam midagi teha :(

Mario!

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

ei ole kellelgi mingeid ideid? lisaks veel juurde niipalju, et vahepeal sain mootori tööle ja ka pisikese sõidu tehtud aga kuna esimeses silindris oli kuulda klõbinat, siis sai see uuesti maha võetud. siis avastasin ka nukkvõlli vea aga see oli teisel silindril. nukkvõll sai taastatud ning klõbina tekke kõrvaldatud ja nüüd ongi selline jama, et ei saa käima. vahepeal paigaldasin peale ka alarmi. üks öö tuli mõte, et äkki on sellepärast mingi kala sees kuid see pole vist väga reaalne, sest korraks läheb ta ikkagi ju käima...

pakkuge midagi... palun :?

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Kasutaja avatar

Teema algataja
chaga
Postitusi: 107
Liitunud: 23 Mai 2008, 21:31
Tsikkel: Yamaha XV700
Asukoht: tallinn-tapa

Re: Chaga xv700

Lugemata postitus Postitas chaga »

Aega võttis aga asja sai. Sõitma sain ratta juba eelmise aasta suvel kuid tööd oli temaga veel teha. Kevadest siis aktiivsemalt sõitmisega tegelenud. Eelmise aasta lõpus sai karbuss korralikult puhtaks, starteri hammakad said freesitud ning haakuvad nüüd paremini. Sai külge ka ühe uue suunatule, kuna tasulises parklas seisnud ratas sattus liiklusõnnetusse. Nimelt suutis üks härra sellele otsa tagurdada ja suunatule ära lõhkuda. Ostetud sai ka uued peeglid asendamaks originaalis olevaid. Kui nüüd algset to-do listi vaadata, siis teha on jäänud veel paagi värvimine ning uus esirehv tuleb alla saada.

õige mees joob nii palju alkoholi, et ta suudab hiljem ära viidud taara eest pere ära toita
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”