Yamaha XJ600 cafe racer, Madise oma.

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
madispilt
Postitusi: 140
Liitunud: 05 Mai 2011, 00:23
Tsikkel: FJ600 '88
Kontakt:

Yamaha XJ600 cafe racer, Madise oma.

Lugemata postitus Postitas madispilt »

Tervitused kõigile cafe huvilistele.

Mitu aastat sai unistatud ja tänu õnnele sain selle talve alguses ühe tooriku omale. Masinaks Yamaha FJ600 aastast 88. Minuni jõudes nägi välja selline:

[kahandapilt]http://www.madispilt.com/jura/cafe/MG_8916_1000.jpg[/kahandapilt]

Oli juba alustatud projekt õnneks. Seda vähem mul lõigata ja ära visata.
Tänaseks päevaks on vahetatud välja paak ja näeb välja natukene teistsugune:

[kahandapilt]http://www.madispilt.com/jura/cafe/MG_8950_1000.jpg[/kahandapilt]
Vaikselt olen muude tegemiste sekka mõelnud, mis nägu see asi teha, kuid kindlat ei ole veel midagi.
Hetkel on kaks sellist väikest teadmatust, mida ma ei ole jõudnud veel korralikult läbi mõelda. Seega ehk keegi oskab soovitada kus kohast saaks ühe normaalse aftermarket spido ja kas eestis on korraliku nahatööde tegijat kes õmbleb istme? Huvi pakuks just "diamond" mustriga õmblus.

Kui midagi uueneb, eks ma siis üritan seda teemat elus hoida, kui kedagi peaks huvitama. Muidugi tänu kiirele ajale elus ei ole arvatavasti nii palju aega sinna panna, et selleks suveks saaks valmis nii nagu mulle meeldib. Seega eelduste kohaselt peaks seda masinat valmis kujul nägema tänaval liiklemas 2015a. hoojal. Salaja loodan muidugi järgmine hooaeg sellega sõita..

Kui kellegil peaks olema vaja XJ600 paaki, siis mul on üks üle. Arvatavasti jäävad ka esimesel pildil olevad "Jama" summutid üle.

Viimati muutis madispilt, 05 Jaan 2014, 15:26, muudetud 1 kord kokku.
Kvaliteetset ringraja varustust saad siit.
Kasutaja avatar

elle646
Postitusi: 22
Liitunud: 16 Mai 2011, 12:36
Tsikkel: Husqvarna 701, BMW f800gs
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Yamaha XJ600 cafe racer, Madise oma.

Lugemata postitus Postitas elle646 »

Vahva, et huvilisi tekib järjest juurde :)

Sadulaga saab ehk aidata sadulsepp: http://www.sadulsepp.ee/. Neil on väga suur materjalide valik ja teenindus oli minul vähemalt superluks. Ma küll hankisin materjali enduuro rattale, kuid nägin seal ilusaid sadulaid, mis sobiks hästi caféle. Kogemust neil jagub.

Jõudu!

Kasutaja avatar

RaulK
Postitusi: 636
Liitunud: 17 Dets 2012, 20:55
Tsikkel: Suzuki RF900r
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 15 korda

Re: Yamaha XJ600 cafe racer, Madise oma.

Lugemata postitus Postitas RaulK »

tartus selline koht nagu christon. Teevad head tööd aga hind ka vbla tiba üle keskmise.

Kasutaja avatar

kavalants
Postitusi: 12
Liitunud: 14 Dets 2011, 04:17
Tsikkel: 89 xj600
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Yamaha XJ600 cafe racer, Madise oma.

Lugemata postitus Postitas kavalants »

Mis stiilis spido otsid? Analoog/digitaalne? Tahhoga või sellist universaalset ümmargust plekkpurgis?

Endal on '89 XJ600, mida ka üritanud natukene kõpitseda siit sealt (tööpinna puudus ja suvel sõiduisu limiteerivad töö progressi).
Hetkel tal clip on-id ja tavaline ümmargune esituli, sabaosa läheb kevadel lõikamisele, kui lumeohtu enam pole.

Jään huviga vaatama!

ants

Teema algataja
madispilt
Postitusi: 140
Liitunud: 05 Mai 2011, 00:23
Tsikkel: FJ600 '88
Kontakt:

Re: Yamaha XJ600 cafe racer, Madise oma.

Lugemata postitus Postitas madispilt »

vikiii kirjutas:

tartus selline koht nagu christon. Teevad head tööd aga hind ka vbla tiba üle keskmise.

Kuna nagunii on vast paari aastane projekt, siis töö hinda eriti kriitiliselt ei vaata. Pigem üritan kvaliteedile rõhku panna.

Spido osas nii palju, et kasutaks hea meelega ratta originaal asju ära seega jääks analoogi peale. Tahho võiks ka veel eradli kellana kõrval olla. Muidugi sinna on veel palju aega kui ma lõpuks spido ja tahho osakonda jõuan. Praeguseks on prioriteet tagaraam ja jalarauad mugavasse asendisse.
Praeguse seisuga on pm saba koos kiige kinnituse juurest toetava "diagonaaliga" maha lõigatud ja katsetuseks uude kohta keevitatud. Pilte näeb aga siis, kui on uus sabaraam korralikult keevitatud ja jalarauad omas kohas.

Kvaliteetset ringraja varustust saad siit.

Teema algataja
madispilt
Postitusi: 140
Liitunud: 05 Mai 2011, 00:23
Tsikkel: FJ600 '88
Kontakt:

Re: Yamaha XJ600 cafe racer, Madise oma.

Lugemata postitus Postitas madispilt »

Tänase õhtuga on selgunud, et eelnevalt on keegi sellega kusagile vastu garaaži seina sõitnud. Ülemised prillid on pooleks olnud ja keevitatud. Mõlemad amordid vigastustega ja 1 on silmnähtavalt kõver ning ma kardan, et ega teinegi kaugele maha jää..
Seega.. kui kellegil on pakkuda esimesi amorte, siis tehke seda julgelt.

Kvaliteetset ringraja varustust saad siit.
Kasutaja avatar

RaulK
Postitusi: 636
Liitunud: 17 Dets 2012, 20:55
Tsikkel: Suzuki RF900r
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 15 korda

Re: Yamaha XJ600 cafe racer, Madise oma.

Lugemata postitus Postitas RaulK »

Mul vana 750se virago omad olemas ja (vist) xj900 torud. Neil sees puksid läbi aint. Kui leiutada tahad siis annan need praktiliselt tasuta ära.


Teema algataja
madispilt
Postitusi: 140
Liitunud: 05 Mai 2011, 00:23
Tsikkel: FJ600 '88
Kontakt:

Re: Yamaha XJ600 cafe racer, Madise oma.

Lugemata postitus Postitas madispilt »

Tänan pakkumast aga amordi mure lahenes tänasega ära.

Kvaliteetset ringraja varustust saad siit.

Teema algataja
madispilt
Postitusi: 140
Liitunud: 05 Mai 2011, 00:23
Tsikkel: FJ600 '88
Kontakt:

Re: Yamaha XJ600 cafe racer, Madise oma.

Lugemata postitus Postitas madispilt »

Lisaks natuke juttu juurde, ehk pakub kellegile huvi.

[kahandapilt]http://www.madispilt.com/jura/cafe/20140209_192909.jpg[/kahandapilt]

Sabaraam on tegemisse antud ning valmib ehk selle kuu jooksul.
Ette tuleb Kawa 2002a ZX6R -i amordid koos alumise traaversiga. Ülemine tuleb "custom made". Kuna esiots tuleb uus, siis läheb ka taha natukese moodsam variant, mingi 2000 aasta R6 amort.

Kvaliteetset ringraja varustust saad siit.

Teema algataja
madispilt
Postitusi: 140
Liitunud: 05 Mai 2011, 00:23
Tsikkel: FJ600 '88
Kontakt:

Re: Yamaha XJ600 cafe racer, Madise oma.

Lugemata postitus Postitas madispilt »

Ülemine traavers sai valmis.. peaaegu. Puhastada ja anodeerida vaja. Kui aja leian, siis teen ka esiotsa minevad võllid valmis.

Pilt

Kvaliteetset ringraja varustust saad siit.
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”