Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded


Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

Tere! :D
Täitus ka järgmine soov omada dneprit.
Hetkel ootan silindrite hoonimist, et osta uued juppid, sest komp puudus.
Vahetusse lähevad klapid, kolvid,rõngad, tulevad kaks eraldi svamm-õhufiltrit, tihendid, karpad(k68) :ner:
Peale ostmist järgmine päev võtsin arvele 26.11.2014. :bsmile:
Õnneks on päris komplektne.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt



Ela nii naqu sa ise suudad
Kasutaja avatar

tuvi
Postitusi: 189
Liitunud: 07 Juun 2004, 12:35
Tsikkel: Gsxr,Dnepr,K,Ural,M,H-D;GasGas
Asukoht: Tartu, vahel Norra
Tänatud: 4 korda

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas tuvi »

Väga peen!!
Hea,et ikka selliste (ikalduste) vastu huvi on inimestel,
Ma ise võtan juba pikka aega hoogu ,et oma "ikalduse" mt10-36 uuenduskuuri nutulaul siia foorumisse postitada.
Ootangi viimaseid detaile Ukrainast siis saan ka foorumis eputada.
Igadahes palju jõudu vene raua omamisel,ja korrastamisel


RKsilver
Postitusi: 454
Liitunud: 16 Mai 2006, 07:55
Asukoht: Tallinn

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas RKsilver »

Märgin ära ja jälgin huviga edasisi samme, jõudu ja jaksu!

Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik :)

Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

Mis valemiga ukrainast tellimine käib ? On siis tuntavat hinnavahet ka, et ei kannata intermotost osta? :bsmile:

Ela nii naqu sa ise suudad
Kasutaja avatar

tuvi
Postitusi: 189
Liitunud: 07 Juun 2004, 12:35
Tsikkel: Gsxr,Dnepr,K,Ural,M,H-D;GasGas
Asukoht: Tartu, vahel Norra
Tänatud: 4 korda

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas tuvi »

Tere!
Oioioiiiii. See sinumainit koht on natuke karm hinna suhtes. AGA eks igaüks teeb oma järeldused mina ei taha teist Eestlast nuumata... :oops:
väike vihje http://www.dnepr-kiev.com


Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

Kaua sealt juppid tulevad? Hetkel loodan jõuludeks sõitma saada, et jõuluvana minna mängima. Aga sealt tellides ilmselgelt jääks see idee ära

Ela nii naqu sa ise suudad
Kasutaja avatar

pärnakas
Postitusi: 434
Liitunud: 22 Jaan 2005, 19:22
Asukoht: Tallinn/Loo/Pärnu

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas pärnakas »

Kui miski koopereerumine tellimise osas toimub siis oleksin ka ühest, teisest ja kolmandast asjast huvitatud. Enamusel mõistlikud hinnad. Karpade adapterite komplekte võiks paar kilo tellida ja veel üht teist! Edu muidugi teema algatajale raskeraua palaviku põdemisel. Endal sama haigus, hetkel juba kolmas bakter ravimisel ;)

Süsimust Bläcku- Kas vana HONDA roostetab.... ei ta roosteta:)
Tark ei torma!!!

Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

Eks kopereerume juhul kui ma just ajanappuse tõttu intermotost ei võta. :roll: huvitaks nüüd tarne aeg ja hind :?: :?:

Ela nii naqu sa ise suudad
Kasutaja avatar

tuvi
Postitusi: 189
Liitunud: 07 Juun 2004, 12:35
Tsikkel: Gsxr,Dnepr,K,Ural,M,H-D;GasGas
Asukoht: Tartu, vahel Norra
Tänatud: 4 korda

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas tuvi »

Mina olen siiani kõik asjad kätte saanud ja ükski tellimus pole pikemalt läind kui 11-12päeva. Kõige kiiremini tuli nädalaga. Peale 2-3 tellimust saad 5% püsisoodustuse kõigelt, vahel on aled kuni 15% kogu ködi. Transa hind on Ukraina posti hinnakiri kilode järgi vist.Pead ei anna aga tellimuses näitab transa hinna kohe ära. Selle kopereerumise peale olen iga tellimus mõelnud aga keegi pole kampa löönd ja ma pole väga leelotanud ka sel teemal.
Sorry ,et natuke OT siin tegin.


moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas moilo »

Ma olen kõik enda emmiliste jubinad ostnud easthighway oü-st. Asub Tallinnas Paldiski maanteel ilmajaama taga. Saadavad ka postiga. Kui easthighway.com lehelt vajalikku detaili ei leia, tasub alati helistada ja küsida. Tal on tihti ka kasutatud detaile pakkuda. Hinnad on minu arvates normaalsed kuigi alati leiab kusagilt kaevates soodsamalt. Minu jaoks on aga oluline see, et ma saan minna ise kohale ja vajadusel detaile katsuda-võrrelda.

Lear


Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

Huvitav, siiski intermotost odavam. Vähemalt siis kolvid mõtekam sealt võtta samaga ka silindritega. Okei klappid ja mõned jubinaid ka natuke odavamad mõne euro võrra. Kuna list nii suur siis tuleb hakkata sorteerima,et kust mida võtta. Mida tähendab eseme seisukord NOS ?
http://easthighway.com/est/tooted.c/vantvoll-mt10
http://www.intermoto.ee/kaubad?t=varuos ... ct_id_desc Kohe tuntav vahe on neil. Sammas ka mõõdud päris erinevad, miks? Mis õli mootorisse soovitate?

:bsmile:

Ela nii naqu sa ise suudad
Kasutaja avatar

poison
Mode
Postitusi: 998
Liitunud: 03 Veebr 2004, 12:49
Tsikkel: sporta 1200
Asukoht: Rapla
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas poison »

suvaline tänapäevane automootori õli kõlbab, aga hea on Liqui Moly 20w50 mineralish tsiklitele, kuna tegu õhkjahutusega ja nende mootorite tööreziim on tulisem


moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas moilo »

NOS- new old stock. See kraam on originaaltoodang ja enamasti kusagil laos oma 30-40 aastat seisnud. Üldiselt on see kõige kvaliteetsem kraam mis saadaval. Siiski võib teinekord esineda roosteplekke ja muid pikast seismisest tingitud defekte. Ilmselt ei ole kummidetailid enam esimeses nooruses. Samas näiteks kolvid peaks kindlasti võimalusel just sellised ostma. Tänapäeval valmistatud vene ja ukraina varuosad on pehmelt öeldes kõikuva kvaliteediga. Kõige paremad kolvid on siiski kaasaegsed poolas valmistatud kolvid (Almot), kuid need on ka kõige kallimad. Neid võid samuti Marko käest küsida. Kohal ta neid ei hoia, kuid teatud mõõte suudab tarnida paari päevaga. Need kolvid ei paisu nii palju kui originaalid ja saab tänu sellele märksa väiksema lõtkuga silindrisse istutada. Oma K750-le tegin silindri 0,06 millimeetrit suurema diameetriga kui kolvi. Ilmselt oleks võinud veel väiksema lõtkuga teha. Tootha ise soovitab 0,03 mm, kuid siis tuleb sissesõit teha väga hoolikalt. Originaalidega peaks lõtk olema vähemalt 0,1 mm, ja siiski peab alguses ikka väga ettevaatlikult sõitma.
Õli kasutaksin mina pigem monoviskoosset SAE 50 või SAE60. Näiteks Motul, Liquy Moly või Revtech. Nendel nõuka boxeritel pole nimelt õlifiltrit. Need kaasaegsed õlid pesevad kogu kõntsa mootorist lahti ja siis see muudkui ringleb seal mootoris. Need monoviskoossed aga ei sisalda nii palju pesuaineid ja mustus ladestub karteripõhja. Ise kasutangi Motuli SAE50 Historic marki õli. See konkreetne ongi mõeldud enne 1960 valmistatud masinatele mida need emmilised ju põhimõtteliselt ongi. Muidugi ka 20w50 on kindlalt parem valik kui see mida sinna vanasti sisse kallati.

Jõudu nikerdamisel.

P.S. mul on üleliigseks osutunud üks Dnepr MT11. Dokumente pole, kuid muidu enamvähem komplektne. Sõitis viimati ca 2 aastat tagasi. Kui kellelgi läheb tarvis, siis andku teada.

Lear

Kasutaja avatar

pärnakas
Postitusi: 434
Liitunud: 22 Jaan 2005, 19:22
Asukoht: Tallinn/Loo/Pärnu

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas pärnakas »

Lear mis hinnaklassis mt 11 pakud?

Süsimust Bläcku- Kas vana HONDA roostetab.... ei ta roosteta:)
Tark ei torma!!!

moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas moilo »

Tahaks 200 eurot saada. Ratta kõrval võiks täpsemalt arutada. Mainin siiski kohe ära, et ratas vajab kindlasti remonti siit-sealt.

Lear


Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

Silindrid käes. Nüüd, kui pühad läbi tallinnase juppe ostma :)

Ela nii naqu sa ise suudad
Kasutaja avatar

tuvi
Postitusi: 189
Liitunud: 07 Juun 2004, 12:35
Tsikkel: Gsxr,Dnepr,K,Ural,M,H-D;GasGas
Asukoht: Tartu, vahel Norra
Tänatud: 4 korda

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas tuvi »

OT aga siiski jõuluaeg ja toeta Ukrainlast pääsemast nii tibla kui ka jänki ikke alt :D :bsmile:
http://www.dnepr-kiev.com aasta lõpuni 12 % kogu kama kui püsiklient siis lisaks 5 % nii et 17 %
http://www.dnepr-kiev.com/index.php?route=common/home

aga teema algatajale siis klapp vastu kolbi ja tugevaid tagasilööke... :ner:


Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

tuvi kirjutas:

OT aga siiski jõuluaeg ja toeta Ukrainlast pääsemast nii tibla kui ka jänki ikke alt :D :bsmile:
http://www.dnepr-kiev.com aasta lõpuni 12 % kogu kama kui püsiklient siis lisaks 5 % nii et 17 %
http://www.dnepr-kiev.com/index.php?route=common/home

aga teema algatajale siis klapp vastu kolbi ja tugevaid tagasilööke... :ner:

Krt, täna jälle linna mineks ja east on kinni nii, et juppe ei saa.

Ehk siis davai teeme ära, kellel plaan tellida ? kopereerume!!!!! Peame kiiresti tegema mõned päevad aega. Keegi klient ka on, et saada lisasoodustus ?
Otsige kõik oma sõbrad-tuttavad kokku ja teeme ühe listi.

Ela nii naqu sa ise suudad

Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peidupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

http://kylkad.blogspot.com/2011/06/peka ... -vant.html

Oskab keegi aidata ? Probleem selles, et hakkasin mõtlema, et kas on mõtekas ikka svammfiltrid panna aga originaali juurde jäädes ega mul probleemi ei tekki õhutorudega?
Karburaatori k68 õhuava peaks ju originaalist natukene teise asendisse-kaugusele jääma?

Ehk siis kuidas teha ? Originaal või svammfiltrid?

Ela nii naqu sa ise suudad

kurikristjan
Postitusi: 1253
Liitunud: 29 Juul 2009, 05:11
Tsikkel: SV1000
Asukoht: Põltsamaa
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 2 korda

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peidupaik

Lugemata postitus Postitas kurikristjan »

Torudega annab ju manipuleerida. Mingeid käsnu ära hakka küll toppima.


Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peidupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

Miski pärast arvan, et lähen siiski eraldi filtrite peale üle. Aga ehk oskab keegi seletada, mis on mt10 ja mt11 vahe ?

Ela nii naqu sa ise suudad

Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peidupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

peitupaik kirjutas:

Aga ehk oskab keegi seletada, mis on mt10 ja mt11 vahe ?

Eastis miski pärast mt11 kolvid odavamad ja öeldi, et võtaksin need. :roll: Ja siiski filtrite puhul, kas tõesti originaal element filter sel on etem kui õliga svamm ? Kui keegi ilusti ära seletab, miks originaal on parem siis hakkan torudega mängima. Kui ei siis jään lihtsuse ja kindluse juurde, et õligasvamm on asjalikum ja panen need. :bsmile:

Ela nii naqu sa ise suudad

Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peidupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

Nii probleem, ehk keegi targem saab aidata.
Nimelt kõik asjad olemas nüüd peale klappide.
Poes olemas on 3tk NOS ja ühe puuduva saaks nüüdse uue. Kuid sellel varre jämedus 0.15mm peenem.
Nii, et peaks vahetama silindripeas ka klappide puksid aga see pidi päris raske ettevõtmine olema.
Mida teha ? :bsmile:

Ela nii naqu sa ise suudad

moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peidupaik

Lugemata postitus Postitas moilo »

Õhufilter tuleks võimalusel ikkagi originaal jätta. Juba välimuse pärast. Sinna korpusesse mahub tegelikult Mann c1415 (või oli hoopis 1514) element. Filtrikorpust pead küll seestpoolt pisut modifitseerima. Filter ise on selline ümmargune nagu Lada õhufilter aga väiksem. Suvaline varuosapood suudab selle sulle tellida. See ka filtreerib erinevalt originaalist ja ilmselt ka koonustest paremini. Aga klappidest- ehk kannatab mõnda enda vana kasutada kui õiget asja pole saada. Teisalt kui sul on klapipesa freesid olemas (pesad tuleks üle lõigata nii ehk naa) siis ei ole ka juhtpuksi vahetus mingi kosmoseteadus.

Lear


Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peidupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

Nüüd ongi asi seal maal, et ehk oskab keegi soovitada kedagi kel need freesid olemas on ja kes klapipesasid töötleks ?

Ela nii naqu sa ise suudad

moilo
Postitusi: 139
Liitunud: 11 Mai 2005, 23:00
Tsikkel: K750M
Asukoht: Kiisa
Tänatud: 11 korda

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peidupaik

Lugemata postitus Postitas moilo »

Ma vaatan sul on asukohaks märgitud Türi. Seal peaks tegelema plokikaante ja nukkvõllidega dr. Tuha. Toksa googlesse see nimi ja leiad ka kontaktid. Kuigi ma arvan, et ka mõnes autoremonditöökojas peaks su murele lahendus leitama. Vähemasti osatakse sealt suunata kuhu tarvis. Minu soovitus oleks siiski dr. Tuha. Ja lase tal siis juba ka kanaleid pisut siluda, leiad mõne odava lisahobujõu.

Lear


Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peidupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

moilo kirjutas:

Ma vaatan sul on asukohaks märgitud Türi. Seal peaks tegelema plokikaante ja nukkvõllidega dr. Tuha. Toksa googlesse see nimi ja leiad ka kontaktid. Kuigi ma arvan, et ka mõnes autoremonditöökojas peaks su murele lahendus leitama. Vähemasti osatakse sealt suunata kuhu tarvis. Minu soovitus oleks siiski dr. Tuha. Ja lase tal siis juba ka kanaleid pisut siluda, leiad mõne odava lisahobujõu.

Lear

Temaga eelnev kokku puude olemas, kuid ei tea et ta ka tsikli juppe teeks aga eks üritan uurida. Lisaks minu andmetel ta enam otseselt Türil vist ei tegutse. Võin ka eksida.

Ela nii naqu sa ise suudad

Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

Nii oli õigus Tuha on linna kolinud. Silindrid saan tehtud temakaudu. Nüüd küsimus, et kas mt10 ja mt11 klappidel on ka mingi vahe ?

Ela nii naqu sa ise suudad
Kasutaja avatar

MarekM
Postitusi: 1022
Liitunud: 12 Aug 2007, 20:46
Tsikkel: old oilboiler
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas MarekM »

Offtopic. Leevenda mu uudishimu... Sul on see kasutajanimi taotluslikult selline? Või tuli kunagi typo sisse?

フーリガン

Teema algataja
peitupaik
Postitusi: 256
Liitunud: 24 Mär 2011, 18:32
Tsikkel: R1 RN12, CBR ´97 600cc
Asukoht: türi

Re: Dnepr KMZ mt-10-36 1982 peitupaik

Lugemata postitus Postitas peitupaik »

MarekM kirjutas:

Offtopic. Leevenda mu uudishimu... Sul on see kasutajanimi taotluslikult selline? Või tuli kunagi typo sisse?

sellega on selline lugu, et ca 11-12a tagasi (esimene või teine klass) sai kuskile sellise veaga kasutaja tehtud ja miski pärast hakkasin sellise nimega kasutajaid tegema ei suuda uut mõelda nii harjunud sellega. Paar aastat tagasi vähe ametlikumad kohad muutsin jah ikka päris nime vastu Juhan välja. Aga foorumites suht savi paljud tunnevad mind selle järgi juba.

Ela nii naqu sa ise suudad
Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”