TDM850 muutumismäng

Tegeled mootorrataste ehituse, remondi või lammutamiega koduses garaazis või köögis. Õhtul ja salaja või siis päris avalikult. Kirjuta sellest. Neile, kes teevad ja jagada soovivad või siis tahavad lihtsal eputada oma kaherattalise iludusega.

Moderaator: Moded

Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

Sai ostetud Yamaha TDM850. Otsisin suurt ratast mõistliku hinnaga ja see jäi sõelale. Mootorit on piisavalt, aukudes pehme ja saab ka kruusal sõita muretult.
Kahjuks näevad kõik endurod päris jäledad välja, eriti just TDM oma pika koonuga. Eriti jabur on see et trip nupuni sõites käsi kuidagi ei ulata.

Algus oli selline:

Pilt

Tänase päeva lõpuks aga:

Pilt

Sirge lenks on tellitud, Lenksu otsa väiksed peeglid on juba riiulis.
Otsin ka "kombainiistet" ning lõikan tagant ebavajaliku osa maha. Alla lähevad lähiajal ka karvasemad/laiemad/kõrgemad rehvid.
Üritasin google abil inspiratsiooni leida aga tundub et maailm ei huvitu sellest mudelist üldse, kõik on stock.


eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

TPB kirjutas:

Sai ostetud Yamaha TDM850. Otsisin suurt ratast mõistliku hinnaga ja see jäi sõelale. Mootorit on piisavalt, aukudes pehme ja saab ka kruusal sõita muretult.
Kahjuks näevad kõik endurod päris jäledad välja, eriti just TDM oma pika koonuga. .....

Kas ei valinud sa välja väheke vale ratta? 4tx mu silmis üks ilusama disainiga TDM'e läbi kolme põlvkonna! Ja TDM'i pehmus aukudes on nüüd küll fantaaisa!
Noh ilu on küll vaataja silmas, kuid tõesti mulle ei jõua kohale, no mille poolest su nüüd modifitseeritud tdm on ilusam muudest enduurodest?

Ma sain aru et sa tahtsid enduuro suutlikusega ratast vähe edevama disainiga? Nüüd pole sul üht ega teist!
Esivelg on endiselt 18 tolli ja suht olematu kruusa rehvi valikuga, amordid endiselt väikse käiguga ja mootor karteriga paljas ja kivide eest kaitsmata, madalat toppelt sumpad.

Ainuke mis kasu on su muudatusest on see et kukkudes küllili säästad küljekondleid ja erksam esituli.

Ütlen ausalt mulle see tdm ei meeld! Ja mu arvates on koledam kui mõni vanem kandilisem enduuro.

Kui eesmärk teha naked? Siis see vajaks oluliselt rohlkem tööd, kui lihtsalt gondlite maha rapsimine ja tule külge pookimine.

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

Pole hullu, eesmärk ei olegi sulle meeldida :)
Misasi on edevam disain? Ma ei viitsi kõike mattmustaks värvida, niipalju edevusest.
Topeltsumpad kaovad ära, jääb pütt kõhu alla nagu Buellil.

"Eesmärk" on teha seda mida tahan, Baiki ei taha, chopperid on ok, kunagi teen omale bobberi. Pole oma 187cm-ga nüüd hiiglane aga piisavalt suur et väiksed siklid minu all naljakad paistaks.
Teine hobi on offroad ja ideoloogia "function always follows form" ääretult südamelähedane. Sellised tuled olid riiulis lihtsalt, tükk rihvlit ka.


ohmoon
Postitusi: 13
Liitunud: 06 Apr 2015, 17:07

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas ohmoon »

eerikkarts kirjutas:

Ütlen ausalt mulle see tdm ei meeld! Ja mu arvates on koledam kui mõni vanem kandilisem enduuro.

No eks see ole jah maitse asi vististi... aga minu arust näeb praegune tulemus 1000x parem välja, kui esialgne koletis. Ei tea, kas nüüd kohe ilusaim ratas maailmas, aga kõva areng kindlasti! Edu möllamisel 8)

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Hästi ei kujuta ette,kuidas see sirge lenks sel rattal sõitmisel on,sest TDM-il on sadula ja lenksu vahe niigi pikk.Sa oled siis suht kõhuli seal ratta peal,ja see paak on ilmselgelt liiga kõrge,selle asendi jaoks.
Paak tuleks külgedelt ka ümber keevitada või siis mingidki plastik paneelid sinna külgedele(raamist üles poole) tekitada,sest see paak on paljalt ikka suht koleda välimusega.
Samuti peaks kõik ,mis raami külgedel on(juhtmed,CDI,Pingekas ja muu kola)kuskile ära paigutama,aga paagi alla need sel rattal ära ei mahu,seal niigi ruumi vähe.Nii pole seal igaljuhul midagi ilusat.Pildilt tegelikult ei paista ka,aga ma ju tean ,mis seal on.
Esitule ja kellade osa oleks siis juba pidanud klasikaliselt(kinnitused ja uus spido-tahho) ära tegama.Praegune olukord jätab mulje,et on tehtud käepärastest vahenditest,mis garaazis vedelesid.Ei mingit esteetikat ega ilu.
Vale toorik ka minu meelest sellise tulemuse saavutamiseks,mida teha tahad.Ja kuna netis midagi pole,siis see peaks ka juba midagi tähendama ja märku andma.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

ongi tehtud käepärastest vahenditest, nii saabki olema, igasugune klassika ei huvita
võibolla on mul ebanormaalselt pikad käed aga lenks on täpselt käelaba jagu liiga lähedal, tal on juba on väike raiser mis toob 3cm toru kõrgemale
"ilus" ei saa see kunagi olema ja see et netis pole on minujaoks ilmselge pluss, ujun rahumeeli vastuvoolu

minuarust on jubedaimad asjad rataste küljes igasugused kohvrid :D

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Teema alguses sa kurdad,et käed ei ulatu trippi nullima,aga nüüd väidad,et on pikad?Mul ulatuvad käed sinna tripi kettani suht normaalselt.Samas lenks võiks minu arust lähemal olla.Kui näiteks Varaderoga võrrelda,siis TDM-i lenks on ikka väga kaugel ees.Siit ka minu arvamus,et sirge lenks teeb juhtimise keeruliseks,kui sa teed endu tüüpi ratast,see pigem cafeka või bobberi teema.Et maastikul mugavalt sõita peab lenks olema pigem kõrgem(saab ka püsti lihtsamalt sõita) ja laiem.Peeglid lenksu otstesse ei käi ka kohe kuidagi enduro loogikaga kokku.
Aga sinu ratas ja sina sõidad.
Kui selle protsessi siia üles panid,siis ilmselt teistele näitamiseks või teistelt ideede saamiseks.Nüüd pead ka kahjuks konstruktiivse kriitikaga leppima.Neid TDM-e saab maastiku suutlikumaks ka ratta välimust oluliselt retsimatta.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

Ma pole enam 15 niiet isalikku noomimist pole ammu saanud.
Kuidas sa sõidu ajal trip-i nullima ulatad oleks põnev vaadata :D
Kuskohast see Enduro loogika teema muidu tekkis, lugesin oma jutu igaks juhuks läbi kuid ei leia viidet, ütlesin vaid, et otsisin suurt ratast ning et saab ka kruusa peal sõita?
Proual on Vulcan ja GS ja nendega on kodutee viimane kruusajupp palju ebameeldivam.

Saan aru, et ilma täpselt klassifitseerimata ning kindlate reegliteta ei tohigi enam midagi teha :D
Tuleb tunnistada et mu eelmine tsikkel oli 18a tagasi custom Dnepr. Vahepeal olen autosi ehitanud ja pole modernsete lahendustega kursis, tol ajal oli juba äge kui rehvis õhk ja paagis bensiin.

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas 426f »

ära kuula seda jama mida nad raiuvad,see on sinu ratas ja sellega sõidad sina

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

claw
Postitusi: 504
Liitunud: 23 Juul 2013, 02:24
Tsikkel: pilusilm ja venelane
Asukoht: Tartu
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 78 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas claw »

Mulle ka see originaali välimus üldse ei istu.

See tuunitud versioon tahaks veel natuke sättimist, pisut liiga ülekäe veel.
Aga nii saab kindlasti parem, kui see mesilase silmadega algvariant. :bsmile:

Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

Õnneks on närvid suht korras ( või siis väga nürid juba ) ;-) Täna tegin raami esiotsa mustaks, nüüd ei tundu paak nii "poolik". Aga ehitada kavatsen selliste päevaste töödena eesmärgiga sõitev hoida.

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ära võta isiklikult.Mul pole kõigevähematki sinu, ega sinu ratta vastu.Lihtsalt see oli minu arvamus.Ma ei suru seda sulle peale ega arva,et see on kõige õigem arvamus,aga see on lihtsalt minu arvamus.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.

Tuono

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas Tuono »

TPB kirjutas:

Õnneks on närvid suht korras ( või siis väga nürid juba ) ;-) Täna tegin raami esiotsa mustaks, nüüd ei tundu paak nii "poolik". Aga ehitada kavatsen selliste päevaste töödena eesmärgiga sõitev hoida.

Pane ikka pildid ka tegemistest, muidu keegi ei usu, et midagi on muutunud :D

Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

polegi võtnud, olen pikki aastaid erinevates foorumites olnud ning oma projekte lahanud

senini kõige pikem ettevõtmine on näha siin http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=64&t=39049

Kasutaja avatar

426f
Postitusi: 1572
Liitunud: 27 Jaan 2011, 03:27
Tsikkel: aprilia rs50 MHR
Asukoht: paide

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas 426f »

Pead olema registreeritud ja sisse logitud, et näha seda foorumit

-minsk125
-voshod
-Izh planeta 5
-k750
-yamaha yz426f
-yamaha fj1200
-kawasaki zx12r
Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

Pilt

Peres on veel 2 asja. Proua tahab et ma Suzuki mattmustaks värviks roosade ratastega :)

Pilt

Pilt

Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

426f kirjutas:

Pead olema registreeritud ja sisse logitud, et näha seda foorumit

njah, muudmoodi sinna tõesti ei saa aga paar pilti võin panna siia kah:

algus:
Pilt

sihipärane kasutamine:
Pilt

peale kerevahetust ja täielikku ülesehitust:
Pilt

kõik tööd, ka värvimine on tehtud oma kodugaraazis

Kasutaja avatar

urmas66
Toetajaliige
Postitusi: 7197
Liitunud: 29 Jaan 2011, 11:52
Tsikkel: Yamaha TDM 850
Asukoht: Harjumaa, Saue vald
Tänanud: 1859 korda
Tänatud: 517 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas urmas66 »

Ma lugesin su 4x4 teema läbi ja nüüd sain aru,et ,me oleme erinevatest maailmadest lihtsalt,mis puutub asjade ümber ehitusse.Ma ei saanud sinu pointist algul aru,aga nüüd viitega sellele teemale on asjad tunduvalt selgemad.Neist piltidest võib vale arusaam tegelikult jääda.Aga kõva vaeva nägid seal selle tankiga ja lõpptulemuseks oli lahendus väga hea.
Edu ratta ehitamisel :bsmile:
Aga seda sirge lenksu panemist mõõda nö 9 korda ikkagi,ilmselt on paremaid lahendusi selleks.Võrdleks seda 4x4 teemas olnud kaasõitja käepideme paigaldusega,tulemus võib olla sama.Ja kruusal ning maastikul liiklemiseks kaalu ka jalaraudade allpoole laskmist,et püsti parem sõita oleks.Sinu oskuste puhul on see nö näputöö,tegelikult vaja ainult mingi vaheplaat teha.Ma olen seda enda rattapuhul ka kaalunud pikemate reiside tegemiseks,et jalad vähem konksus oleks.
Kui need kellad kunagi minema kavatsed visata,siis mul oleks huvi nende vastu.

Sõidetud rattad:Riga-d erinevad,Turist T200 73`,Jawa`d erinevad ,Honda Varadero XL 1000 99`,Yamaha TDM 850 97`...
ML-Transport AS
Kiired kaubaveod Tallinn-Helsinki,Helsinki-Tallinn
Kaubavedu Scandinaavias ja Baltimaades.
Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

lenks saabub 3 nädala pärast, ega ma ei oska ette ennustada kuidas see täpselt saab olema, võibolla on tõesti okse, eks siis mõtleb edasi

Kasutaja avatar

Ilgekepp
Postitusi: 178
Liitunud: 11 Juul 2011, 17:37
Tsikkel: Jamaha VIBRAGO
Asukoht: Keset s''tumist
Tänatud: 2 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas Ilgekepp »

ehitame ikka neid asju mida oskame,antud juhul autosid.

Ole kasvõi loll aga ole motäkamees! ja teine asi: Tegija kannab kiivrit!
Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

tore et sina oled sündinud sikliehitajaks, mina alles alustan :D

Kasutaja avatar

tito
Postitusi: 739
Liitunud: 07 Juun 2013, 08:38
Tsikkel: Suzuki DR-Z
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 63 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas tito »

TPB kirjutas:

tore et sina oled sündinud sikliehitajaks, mina alles alustan :D

Ma olen ka seda meelt, et harjutamine teeb meistriks (crash)
Tee siia ikka sama põhjalik tsikli kajastus kui 4x4 pillist :wink:


madmax
Postitusi: 248
Liitunud: 19 Juul 2005, 23:54
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 16 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas madmax »

Just nimelt, ära pane siinseid ,,spetsialiste`` tähele ja tee täpselt seda, mida tahad ja mis sulle meeldib. Siin on selliseidki, kes isegi teoreetiliselt sõita oskavad ja teisigi õpetavad.

allways mad!

eerikkarts
Postitusi: 631
Liitunud: 24 Juun 2009, 23:35
Tsikkel: Yamaha SuTenöör (XTZ900) 5PS

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas eerikkarts »

No üks point kah veel, rapsitud ratta müümisega tekib hiljem probleeme, seda lihtsalt ei taha keegi, kuigi tehniline pool võib olla perfektne. Seda õiglast hinda saab olema väga raske saada. Pole muidugi probleem kui ostetud teadmisega endale ja igaveseks. Seda vast teab ehitaja ise omast käest väga hästi.

Ja varasemalt oli öeldud irooniaga et kõik peab olema normeeritud? Peab tõdema, JAH! Mu taastatud Africa Twinil puudus istmel rihm, ja kuna ratas 2 kohaline dokudes ja taga isutjal pole kinni hoidmise kohta, sangasid või istme rihm, ülevaatuselt läbi ei saanud. Sama saab ka sinul olema juhul kui lähed ametliku teed pidi

Ja nii see Yamaha XT900Z FI (SuperTenere) sündiski:
http://www.super-tenere.net/forum/xtz75 ... -xt900z-fi

5Okuus856üheksa
Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

Sellega olen täiesti arvestanud et keegi seda ei taha, samas ei ostnud seda mitte keegi ka originaalseades, masin oli pikalt müügis.

Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

järgmisena plaanin sumpsi lahendada ( nende ära kaotamise teel ) ja ilmselt proovin ka oma elu esimese bensupaagi teha, idee kuidas ja millest on selgelt olemas aga sellega läheb törts aega, garaazis ootab kannatlikult veel üks suur projekt:

tuli hoovi sellisena:
Pilt

ja on hetkel sellises seisus:
Pilt

aga kuna see on ikkagi siklifoorum siis rohkem autopilte ei pane, küll aga kavatsen tsikli(te) juures kasutada autojuppe

Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

Sadul sai 18cm lühemaks, võtsin keskelt tüki välja ja saab kasutada originaal kinnitusmehhanismi.
Viisin hommikul sadulsepa juurde, kes täidab tühimiku all ja paneb peale uue katte. Kui sadul käes siis hakkan taguotsa lühendama.

Pilt


TLH
Postitusi: 243
Liitunud: 16 Apr 2007, 10:08
Tsikkel: külka M; Kawasaki
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 2 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TLH »

ja lisaks on Tarmo leiutanud ka ajamasina, et kõige jaoks aega leida: palgatöö, perekond, muusika, autod, siklid - minu lugupidamine!

(lihtsalt kadedusest ütlesin, sest endal ootavad garaažis 2 ratast tegemist)

Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

Üks tark mees ütles et ööpäevas on kolm tööpäeva :-)

Kasutaja avatar

Teema algataja
TPB
Mode
Postitusi: 248
Liitunud: 22 Mai 2015, 22:07
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 20 korda

Re: TDM850 muutumismäng

Lugemata postitus Postitas TPB »

puristidel pole mõtet edasi lugeda ega viriseda 8)

Sadulsepp.ee kattis sadula ning täitis alt tühimikud, töö 5+.
Pilt

Ja siis keskelt 18cm jupp välja
Pilt

Panin paari punktiga kinni. Mõõtsin nii ja naapidi ning panin ikka nurgaga puusse. Alguses üritasin kasutada originaal taguotsa plastikut aga sellega läheb asi väga kikkis streetfighteriks.
Võtan uuesti lahti ja lasen taguotsa paar cm alla ning siis vaatan kuhu ja kuidas tuli panna ning mismoodi see katta ( tegelikult on sinna väikest riba lihtsalt vaja ). Hetkel on tuli originaalraami otsas niisama mõtlemiseks, läheb kindlasti nii palju sadula poole kui mahub. Numbri kavatsen panna porika otsa.
Pilt

Vasta

Liitu vestlusega

Vestluses osalemiseks pead sa olema motokommuuni liige

Avan konto

Pole veel liige? Pole probleemi, registreeru ja liitu.
Liikmena saad sa ise postitada ja vastata teisetel või tellida endale teavitusi vestluse edenemise kohta.
Kõik siin on tasuta ja võtab vaid minuti. Kohtusi sellega ei kaasne.

Registreeru

Logi sisse

Mine “Mootorrattad ja projektipäevikud”